MENÜ

Toplu Taşıma

Toplu Taşıma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Toplu Taşıma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.631 Toplu Taşıma haberi bulunmuştur.

Toplu Taşıma Haberleri

İstanbul mobilitede global bir lider olma yolunda

İstanbul mobilitede global bir lider olma yolunda

Deloitte’un dünya çapında 52 şehri inceleyen ‘Şehir Mobilite Endeksi’ çalışmasına göre İstanbul, ulaşım çeşitliliği konusunda pek çok metropol şehirle birlikte global lider olarak tanımlanıyor. Çalışma, dünyanın en eski şehirlerinden olan İstanbul’un mobilitede global bir lider olma yolunda proaktif bir çevreye sahip olduğunu ortaya koyuyor.

13.12.2018Teknoloji
Yeni nesil E-Gazete Milliyet Express yayında

Yeni nesil E-Gazete Milliyet Express yayında

1950’den günümüze ‘Basında Güven’ mottosuyla Türkiye’nin en güçlü gazetelerinden olan Milliyet, şimdi de akşam baskısı Express ile karşınızda...«Milliyet Express» Dergilik üzerinden her akşam saat 17:00’de okuyucularla buluşacak olan yeni bir e-gazete. Express, günümüz basılı gazeteleri / e-gazetelerden farklı olarak gençlerin severek takip ettiği uygulamalar, sosyal medya platformları, güncel haberler ve trend içeriklere sahip. Okul / iş çıkışı metro, metrobüs, servis, vapur gibi toplu taşıma kullanan 18-35 yaş arasındaki okuyucuları hedefliyor. İş çıkış saatlerinde toplu taşımaya yakın Dergilik üyelerine, yeni sayının çıktığı push bildirimlerle haber verecek.Mobil ekranlardan dergi ve gazete okuma oranlarını çizdiği başarılı performans ile arttıran, son dönemin yıldız mobil uygulaması Dergilik’te yayınlanmaya başlayan Milliyet Express ile; yarının haberleri, özel Spotify listeleri, sosyal medyanın renkli ve son dakika gelişmeleri artık cebinize geliyor.Milliyet Express her gün 17:00’de sadece Dergilik’te. Yarını beklemeyen e-gazete Milliyet Express ile Şimdiden Haberin Olsun!

12.12.2018Diğer Videolar
Yeni nesil E-Gazete Milliyet Express yayında

Yeni nesil E-Gazete Milliyet Express yayında

1950’den günümüze ‘Basında Güven’ mottosuyla Türkiye’nin en güçlü gazetelerinden olan Milliyet, şimdi de akşam baskısı Express ile karşınızda...

12.12.2018Gündem
Sürücüsüz araç kasırga gülleri

Sürücüsüz araç kasırga gülleri

Polonya’da devam eden İklim Zirvesi’ne katılan ülkeler birbiriyle yarışıyor. Ülkeler, temiz enerji konusunda teknolojiyi nasıl kullandıklarını anlatan sunumlar yapıyor. Japonya tayfunda bile çalışan rüzgar santralı tasarladı. İngiltere ise sadece bir aplikasyonla çalışan ve sürücüsü olmayan elektrikli taksi üretti.

12.12.2018Dünya
‘Tüysüz’den sonra ikinci Noel ağacı vakası: Roma’yı Netflix yönetsin

‘Tüysüz’den sonra ikinci Noel ağacı vakası: Roma’yı Netflix yönetsin

İtalya’nın Roma belediyesi, geçen yıl memleket meselesine dönen Tüysüz adlı Noel ağacı vakasını bir daha yaşamamak için bu yıl ki Noel ağacına sponsor aldı. Netflix sponsorluğunda Venedik Meydanı’nadikilen görkemli Noel ağacı tartışmaları da beraberinde getirdi.

9.12.2018Avrupa
Yeni Malatya Stadyumu çevresine ek merdiven

Yeni Malatya Stadyumu çevresine ek merdiven

Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü Yönetimi, taraftarlarının Yeni Malatya Stadı'na geliş ve gidişlerinde sıkıntı yaşamaması için harekete geçti. Taraftarların daha rahat ulaşım sağlaması için trambüs durağı ile stadyum arasına yapılacak üçüncü bir ek merdivenin inşaatına başlandı.

7.12.2018Futbol
Lüksemburg toplu taşımanın ücretsiz olduğu ilk ülke oluyor

Lüksemburg toplu taşımanın ücretsiz olduğu ilk ülke oluyor

Lüksemburg, dünyada toplu taşıma araçlarının tamamen ücretsiz olduğu ilk ülke unvanını alacak. Ülkede, önümüzdeki yazdan itibaren bütün tren, tramvay ve otobüsler ücretsiz olacak.

6.12.2018Dünya
Ulaşımı ücretsiz yapan ilk ve tek ülke

Ulaşımı ücretsiz yapan ilk ve tek ülke

Toplu taşıma araçlarını ücretsiz hale getirmeye hazırlanan Lüksemburg, dünyada toplu taşıma araçlarını ücretsiz yapan ilk ülke olacak.

6.12.2018Avrupa
Ünlü oyuncu metroda Burada da mı buldunuz beni

Ünlü oyuncu metroda! 'Burada da mı buldunuz beni'

Milyarlık araçları olsa da bazı ünlüler toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmeyi tercih ediyor.

6.12.2018Magazin
Ceza yazan polise önce tepki gösterdi, sonra...

Ceza yazan polise önce tepki gösterdi, sonra...

ÇORUM'da, kış lastiği denetiminde durdurulan kamyon sürücüsü Mehmet Ç., kendisine ceza yazan trafik polislerine tepki gösterdi. Cezanın tek kendisine kesildiğini öne sürüp öfkelenen sürücü, uygulamada diğer birçok araca kesilen ceza makbuzlarının kendisine gösterilmesi üzerine polislerden özür dileyerek teşekkür etti.

4.12.2018Gündem
Bakanlık duyurdu Güvenlik kamerası görüntüsü paylaşanlara soruşturma

Bakanlık duyurdu! Güvenlik kamerası görüntüsü paylaşanlara soruşturma

İçişleri Bakanlığı, delil veya kişisel veri niteliğindeki güvenlik kamerası görüntülerinin basın ve sosyal medya üzerinden kamuoyuyla paylaşılmasının önüne geçmek amacıyla genelge yayımladı. Güvenlik kameraları ile elde edilen görüntülerin paylaşılması, yetkisiz kişiler tarafından elde edilmesi, kullanılması ve ifşasının önlenmesi amacıyla tüm kolluk personeli, diğer kamu görevlileri, bina, apartman, kamu ve özel sektör yöneticileri ile şoför esnafı bilgilendirilecek ve uyarılacak. Güvenlik kamerası görüntülerini paylaşanlar hakkında adli ve idari soruşturma başlatılacak.

1.12.2018Gündem
Yunanistan genel greve gitti

Yunanistan genel greve gitti

Yunanistan'da özel sektör çalışanlarının grevi nedeniyle başkent Atina'da trafik durma noktasına gelirken, tren ve deniz seferleri iptal edildi.

28.11.2018Dünya
Akademisyenlerden belediyelere ‘burka’ desteği

Akademisyenlerden belediyelere ‘burka’ desteği

Burka yasağını uygulamayacağını açıklayan Hollanda’daki bazı belediyelere akademisyenlerden destek geldi. Amsterdam Üniversitesi Antropoloji ve Sosyoloji Bölümü Profesörü Annelies Moors, belediyelerin kararının akıllıca olduğunu söylerken, Leiden Üniversitesi araştırma görevlisi Dr. Ineke van der Valk da yasağın, başörtülü kadınlara da sıçrayabileceğini söyledi.

27.11.2018Avrupa
Hollanda burka yasağında geri adım attı

Hollanda burka yasağında geri adım attı

Hollanda İçişleri Bakanı Kajsa Ollongren, tepkilerin ardından burka konusunda geri adım atarak yasağı askıya aldığını açıkladı.

27.11.2018Avrupa
Belediye otobüslerinde ücretsiz internet dönemi

Belediye otobüslerinde ücretsiz internet dönemi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplu taşımada yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

26.11.2018Ekonomi
Şiddetin bahanesi çok,  kadınların susmaya niyeti yok

Şiddetin bahanesi çok, kadınların susmaya niyeti yok

Evde, sokakta, ilişkide ve çalışma hayatında kadına yönelik erkek şiddetinin 58 şekli...

25.11.2018Hürriyet Pazar
Metroda doğan Osmana 25 yıl toplu taşıma ücretsiz

Metroda doğan Osman'a 25 yıl toplu taşıma ücretsiz

Fransa'nın başkenti Paris'te metroda doğan bebeğe 25 yaşına kadar kullanabileceği ücretsiz toplu taşıma kartı verilecek.

24.11.2018Dünya

İDO seferleri iptal ederse ne olacak? Sözleşme ortaya çıktı

Hürriyet’in ulaştığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO)  arasında yapılan sözleşmeye göre, ihaleyi alan Tepe-Afken Grubu’nun Bostancı-Bakırköy, Bostancı-Kabataş/Beşiktaş ve Adalar’dan oluşan iç hat seferlerini 1 Aralık tarihinden itibaren iptal etmesi halinde ağır cezalar gelebilir.

23.11.2018Ekonomi
Yazık bu çocuklara

Yazık bu çocuklara!

21.11.2018Antalya

Yazar Sonuçları

Giyim, beslenme; sağlık için kış bakımı

Mevsim iyiden iyiye etkilerini göstermeye başladı.Otomobil sahipleri lastikleri, cam suyunu, antifrizi, silecekleri, aküyü, radyatörü, klimayı gözden geçirtirken, kış bakımı yaparken acaba kendileri için ne yapıyor? Aracına özen gösteren İnsan, kendisi için ne benzeri bakımı yapmalı...

15.12.2018

Yıldızları ve palmiyeleriyle ünlü rüya şehir: Los Angeles

Kaliforniya eyaletinin yıldızı ve palmiyesi en bol şehri Los Angeles… Dünyanın geri kalanına uzaklığı sebebiyle doğu yakasına göre daha az keşfedilmiş. Hollywood sayesinde herkesin Los Angeles ile ilgili iyi veya kötü herkesin bir fikri mutlaka vardır ama gelip gördükten sonra fikrinizin değişmesi an meselesi… Kimisi burayı gözünde öyle büyütür ki, her köşede bir ünlü göreceğini veya Los Angeles’taki tüm evlerin ve sokakların çok lüks olduğunu düşünür. Kimisi Amerika’da klasik bir şehir deyip geçer ama plajlarla çevrili şehirde hayatın akışını deneyimleyip, özgürlük hissinin tadını bir kere aldığında tüm ezberleri bozulur. Kozmopolit nüfusun verdiği avantajla herkesin kimliğini yaşayabildiği Los Angeles’ta, en uçuk hayallere her zaman yer vardır.

6.12.2018

Bebek arabası terörü

Modern toplum hayatında insanlar bazı konularda duyarlılık kazanırken, bazı duyarlılıklarını da yitiriyor. Tüketim kültürü toplumun katmanlarına yerleştikçe, bireylerin birbirine saygısı da hoşgörüsü de azalıyor.

5.12.2018

Beethoven ve Mozart'ın yetiştiği topraklar: Viyana

Geleneksel ve modern hayatın iç içe olduğu Avusturya'nın kültür başkenti... Gezilecek yerler açısından çok fazla mirasa ev sahipliği yapmasının dışında, müzik ve doğasıyla da diğer Avrupa şehirlerinden bir adım önde yer alıyor. Kültür birikimi bir şehir olduğunu mimarisinden, tarihinden ve her sokak aralarından duyduğunuz klasik müzik seslerinden anlıyorsunuz. Bana göre de Avrupa'nın en uygun şehirlerinden birisi... Dünyaca ünlü müzisyenler Beethoven, Mozart'ın yetiştiği toprakları gelin yakından tanıyalım.

21.11.2018