MENÜ

Tmo

Tmo ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tmo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tmo haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.152 Tmo haberi bulunmuştur.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 1938 yılında kurulan, sermayesinin tamamı devlete ait, 8/6/1984 tarihli ve 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) hükümlerine tabi, tüzel kişiliğe ve faaliyetlerinde özerkliğe sahip, sorumluluğu sermayesi ile sınırlı bir İktisadi Devlet Teşekkülü’dür.

 

Tmo Haberleri

Kuru incirde müdahale alımı yapılacak

Kuru incirde müdahale alımı yapılacak

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli'nin talimatlarıyla kuru incirde müdahil alım yapacağız. Önümüzdeki birkaç gün içinde referans fiyatı netleşecek. Bizler de bu sevindirici haberi üreticilerimizle paylaşacağız" dedi.

9.10.2019Ekonomi
Fındık, kuru üzüm ve hububat üreticilerine ödeme yapıldı

Fındık, kuru üzüm ve hububat üreticilerine ödeme yapıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TMO'ya fındık, kuru üzüm, hububat ve bakliyat teslim eden üreticilerin bugünden itibaren paralarını tahsil edebileceklerini bildirdi.

27.09.2019Ekonomi
TMOdan kuru üzüm açıklaması

TMO'dan "kuru üzüm" açıklaması

Toprak Mahsulleri Ofisinden (TMO), alıma başlanan günden itibaren 2 bin tonun üzerinde kuru üzüm alımı yapıldığı ve kilogram başına ortalama fiyatın 9,83 lira olduğu bildirildi.

19.09.2019Ekonomi
Fındık üreticisine ödeme müjdesi

Fındık üreticisine ödeme müjdesi

 TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, "1-6 Eylül'de ofisimize fındığını teslim eden 3 bin 770 üreticimizin hesabına 75 milyon lira yatırıldı. Üreticilerimiz bugünden itibaren paralarını tahsil edebilir" açıklamasında bulundu.

17.09.2019Ekonomi
TMO, fındık alım ödemelerine başladı

TMO, fındık alım ödemelerine başladı

Toprak Mahsülleri Ofisine (TMO) fındığını teslim eden üreticiler, hesaplarına yatırılan ürün ödemelerini almaya başladı.

6.09.2019Ekonomi
İlk kez yaşandı Yarım milyar doları aştı

İlk kez yaşandı! Yarım milyar doları aştı

Geleneksel Türk ihraç ürünlerinden çekirdeksiz kuru üzümde dış satım, bu sezon, bir önceki döneme göre yüzde 14 artarak 516 milyon dolara ulaştı.

6.09.2019Ekonomi
Fındık alım ödemeleri başladı TMO fındık alımı randevusu nasıl yapılır

Fındık alım ödemeleri başladı! TMO fındık alımı randevusu nasıl yapılır?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, fındık alım ödemelerine başlandığını belirterek, '700 üreticimizin hesabına 11,2 milyon lira yatırıldı.' ifadesini kullandı. Peki, TMO fındık alımı randevusu nasıl yapılır?

6.09.2019Gündem
TMO fındık alımı randevu işlemi nasıl yapılır TMO 2019 fındık fiyatları

TMO fındık alımı randevu işlemi nasıl yapılır? TMO 2019 fındık fiyatları

Fındık alımı için randevu sistemini kuran Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), randevu almak isteyen üreticilerden bazı bilgiler talep edecek. Fındık alım fiyatları, ürünlerin kalitesine göre değişkenlik gösterecek. Peki, TMO fındık alımı randevu işlemleri nasıl yapılacak ve fındık alım esasları neler olacak? İşte, fındık alımı hakkında bazı bilgiler

3.09.2019Ekonomi
Fındık fiyatları düşüşe geçti

Fındık fiyatları düşüşe geçti

Giresun'da kabuklu tombul fındığın fiyatı düşmeye devam ediyor. Haftaya 15 liranın üzerinde başlayan fındık fiyatı 14.30 ila 15 lira aralığına kadar geriledi.

3.09.2019Ekonomi
Bakan açıkladı Eğer 10 liranın altına inerse...

Bakan açıkladı! Eğer 10 liranın altına inerse...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çekirdeksiz kuru üzün fiyatlarında 10 liranın altına düşüş yaşanırsa TMO'nun devreye gireceğini söyledi.

22.08.2019Ekonomi
TMO son iki yılda 150 bin ton fındık aldı

TMO son iki yılda 150 bin ton fındık aldı

Toprak Mahsulleri Ofisince, bu yıla ilişkin fındık müdahale alımlarına başlanırken Ofis tarafından son iki yılda 150 bin tonluk ürün alımı gerçekleştirildi.

22.08.2019Ekonomi
TMO Giresunda fındık alımına başladı

TMO Giresun'da fındık alımına başladı

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal "Alım döneminin sonuna kadar 700 personelimiz dönüşümlü olarak görev yapacaklar. 33 ayrı alım noktası, 60 civarında da ekip kurduk" dedi.

21.08.2019Ekonomi
TMO fındık bedellerini 20 gün içinde ödeyecek

TMO fındık bedellerini 20 gün içinde ödeyecek

Toprak Mahsulleri Ofisince gerçekleştirilecek fındık müdahale alımı için süreç bugün başlarken, fındık alım bedelleri de 20 gün içinde ödenecek.

19.08.2019Ekonomi
Fındıkta hasat şenliği

Fındıkta hasat şenliği

Ordu'da fındık hasadı, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan tarım bakanlarının katılımıyla gerçekleştirilen şenlikle resmi olarak başladı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Fındığı daha değerli hale getirebilmek için her türlü uluslararası işbirliği bizim için büyük öneme sahip. Bugün, dünya fındık üretiminde en büyük paya sahip 5 ülkeden 3'ü burada" dedi.

7.08.2019Ekonomi
TMO bayramdan sonra fındık alımına başlıyor

TMO bayramdan sonra fındık alımına başlıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "TMO olarak gereken hazırlıkları yapıyoruz. Kurban Bayramı'ndan sonraki hafta alım noktalarını harekete geçirerek, fındık üreticisinin bu seneki ürünlerini almaya başlayacağız. Ödemeleri ilk 15 gün içinde yapacağız. Hasat döneminden önce fındık fiyatı belli oldu. Piyasada başka aktörler fiyatı speküle edemeden fiyatı açıkladık" dedi.

5.08.2019Ekonomi
TMO Genel Müdürü Güldal: Fiyat dalgalanması olursa gerekli operasyonu yaparız

TMO Genel Müdürü Güldal: Fiyat dalgalanması olursa gerekli operasyonu yaparız

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "Alım yaptığımız hububatı, iç piyasada herhangi bir fiyat dalgalanması ya da ihtiyaç durumunda piyasaya arz etme görevimiz var. Piyasa regülasyonu için gerekli olan operasyonu yaparız" dedi.

3.08.2019Ekonomi
Levant fındık fiyatı TMOda ne kadar oldu 2019 Fındık taban fiyatları

Levant fındık fiyatı TMO'da ne kadar oldu? 2019 Fındık taban fiyatları

2019 yılına ait fındık taban fiyatları, Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) tarafından belirlendi. Birçok vatandaşın merakla araştırdığı fındık fiyatları için ilk duyuru, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. İşte, Levant ve kabuklu fındık fiyatları hakkında detaylı bilgiler

26.07.2019Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan yeni parti iddialarıyla ilgili açıklama: İhanet içinde olanlar bedelini öderler

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni parti iddialarıyla ilgili açıklama: İhanet içinde olanlar bedelini öderler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Gündeme ilişkin birçok konuda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankasının faiz indirimi ile ilgili "Bu bile yeterli değil. Yıl sonuna kadar bunun kademeli şekilde devamı gerekir." dedi. Yeni parti iddialarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Bu tür ihanetlerin içerisinde olanlar bu işin bedelini de ağır öderler." diye konuştu.

26.07.2019Gündem
TMO 231 personel alacak Başvuru şartları neler

TMO 231 personel alacak! Başvuru şartları neler?

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünce 231 personel alınacak. Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, TMO tarafından 231 pozisyon için personel istihdam edilecek. Peki, TMO personel alımı başvuru şartları neler?

13.07.2019Gündem
TMO personel alımı ile 231 kişiyi istihdam edecek

TMO personel alımı ile 231 kişiyi istihdam edecek!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bünyesine 231 personel alımı yapacağını duyurdu. Duyuruda, 9-18 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan personel alımı için başvuruların kabul edileceği açıklandı. Peki, TMO personel alımı için başvuru şartları nelerdir? İşte, süreç hakkında bazı bilgiler

11.07.2019Gündem
TMO 231 personel alacak

TMO 231 personel alacak

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünce 231 personel alınacak.

10.07.2019Ekonomi
Haşhaş ekimine elektronik başvuru

Haşhaş ekimine elektronik başvuru

Haşhaş üretimine ilişkin başvurular HÜBAS üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek.

10.07.2019Ekonomi
TMO Genel Müdürü Güldal: Hububatta her türlü tedbir alınacak

TMO Genel Müdürü Güldal: Hububatta her türlü tedbir alınacak

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal "Üreticinin mağdur olmaması ve piyasa fiyatlarının tüketici aleyhine aşırı yükselmemesi için ilgili bakanlıklarla koordinasyon içerisinde gereken her türlü tedbir alınacaktır" dedi.

30.06.2019Ekonomi
Son dakika... Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti Vadeli satış başlayacak

Son dakika... Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti! Vadeli satış başlayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı son dönemde ihracat daralması nedeniyle mali sıkıntı yaşayan yumurta üreticilerine destek olmak amacıyla harekete geçti.

25.06.2019Ekonomi
Türkiye kuru meyvelerin ihraç fiyatlarında da belirleyici olacak

Türkiye kuru meyvelerin ihraç fiyatlarında da belirleyici olacak

Türkiye üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayısı da, dünya genelinde fiyatların oluşmasında da belirleyici ülke olmak için harekete geçti.

26.05.2019Ekonomi
TMO 26 yıl sonra kabuklu kırmızı mercimek alacak

TMO 26 yıl sonra kabuklu kırmızı mercimek alacak

Toprak Mahsulleri Ofisi "Kabuklu kırmızı mercimek alım fiyatı ton başına 2 bin 500 lira olarak belirlendi. Bu fiyat, Tarım ve Orman Bakanlığınca verilecek ton başına yaklaşık 800 lira prim ve diğer desteklerle birlikte 3 bin 300 liraya kadar kadar yükselecek" açıklamasında bulundu.

20.05.2019Ekonomi
Mardinde sezonun ilk arpa hasadı yapıldı

Mardin'de sezonun ilk arpa hasadı yapıldı

Satışa çıkarılan yeni mahsulün kilogramı 1,40 liradan alıcı buldu.

18.05.2019Ekonomi
TMO alım fiyatlarını hasat öncesi belirleyecek

TMO alım fiyatlarını hasat öncesi belirleyecek

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "Ofis, hububat gibi görev alanındaki tüm ürünlerde müdahale alım fiyatlarını hasat dönemi öncesinde belirlemiş olacak" dedi.

16.05.2019Ekonomi
TMOdan hububat alım açıklaması

TMO'dan hububat alım açıklaması

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü "Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 270 iş yerinde ve protokol imzalanan lisanslı depolarda alım faaliyeti gösterilecek" dedi.

2.05.2019Ekonomi
TMO 2019 arpa ve buğday alım ton fiyatları ne kadar oldu

TMO 2019 arpa ve buğday alım ton fiyatları ne kadar oldu?

Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) tarafından gerçekleştirilecek 2019 buğday ve arpa alım fiyatları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75’inci Genel Kurulu’nda açıkladığı fiyatlar, 2019 yılında geçerli olacak. Peki, TMO'nun 2019 arpa ve buğday alım ton fiyatları ne kadar olacak? İşte, o detaylar

2.05.2019Gündem
FİSKOBİRLİK fındık piyasasında regülasyon görevine hazır

FİSKOBİRLİK fındık piyasasında regülasyon görevine hazır

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, "Hem sanayi hem perakende hem üretim hem de alım boyutuyla biz bu konuya çok net bir şekilde hazırız. Bütün üretici kesimleri de aslında bu işi FİSBOBİRLİK'in yapmasını istiyor. Üreticilerimiz bize güveniyor. İnşallah bu güveni boşa çıkarmayız" açıklamasında bulundu.

13.04.2019Ekonomi
TMO Genel Müdürü Güldal: TMO ihtiyaç olduğu zaman görevini yerine getirmiştir

TMO Genel Müdürü Güldal: TMO ihtiyaç olduğu zaman görevini yerine getirmiştir

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "TMO ihtiyaç olduğu ve görev verildiği her zaman görevini yerine getirmiş, en son 2018 yılında verilen görevi yerine getirmiş ve fiyata müdahale ederek piyasanın da yükselmesine vesile olmuştur" dedi.

12.04.2019Ekonomi
Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Güldaldan fındık mesajı

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Güldal'dan fındık mesajı

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "Fındık ülkeye katkıları olan çok değerli bir üründür. 2-3 milyar dolar bir ihracat getirisi vardır. Fındık, Türkiye'deki tarımsal ürünler içerisinde en baştaki yüz akımız, en değerli ürünümüzdür" dedi.

11.04.2019Ekonomi
TMOnun fındık satışına destek

TMO'nun fındık satışına destek

Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Sebahattin Arslantürk "Böylesine milli bir değeri stokta saklayarak değil, satarak, ihraç ederek kazanç sağlayabilirsiniz. Yapılmak istenen ve yapılması gereken de budur" dedi.

10.04.2019Ekonomi
3 zararlı alarmı

3 zararlı alarmı!

Dünyanın en büyük fındık üreticisi Türkiye’de fındık bahçeleri yeşil kokarca, fındık kurdu ve külleme tehlikesi altında. Türkiye’nin dünya üretimindeki payının yüzde 80’den yüzde 65’e kadar gerilediğine dikkat çeken sektör temsilcileri, “Bu zararlılarla mücadele edilmezse verim ve üretim düşecek. Burada oluşabilecek kayıp 1 milyar doları bulabilir” dedi.

21.03.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli’den çiftçilere müjde

Bakan Pakdemirli’den çiftçilere müjde

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kars’ta düzenlenen "Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısında" çiftçilere müjdelerde bulundu.

12.03.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden çiftçiye iyi haber

Bakan Pakdemirli'den çiftçiye iyi haber

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TMO'nun alım yapacağı zaman yüzde 25-30 oranında daha fazla ödeme yapacağını söyledi:

11.03.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden çiftçiye müjde

Bakan Pakdemirli'den çiftçiye müjde

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilerin döviz kurlarından etkilendiğini ve TMO'nun satın alma yaparken daha yüksek fiyat vereceğini söyledi.

9.03.2019Haber
İşte tanzim satıştaki bakliyat fiyatları

İşte tanzim satıştaki bakliyat fiyatları

İki hafta önce sebze satışıyla başlayan tanzim satış noktalarında bugünden itibaren bakliyat da yer almaya başladı.Tanzimde fiyatlar marketlerden yüzde 40 daha uygun.

26.02.2019Ekonomi
TMOnun FİSKOBİRLİKe 10 bin ton fındık aktarması

TMO'nun FİSKOBİRLİK'e 10 bin ton fındık aktarması

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, "TMO stoklarında bulunan fındıkların FİSKOBİRLİK aracılığıyla işlenerek piyasaya arz edilmesi, kurumu sektörde söz sahibi haline getireceği gibi piyasanın korunmasını da sağlayacaktır" açıklamasında bulundu.

25.02.2019Ekonomi
Tanzim satışlarda bakliyat da satılacak

Tanzim satışlarda bakliyat da satılacak

Tanzim satış noktalarında sebze ve meyveden sonra bakliyat satışları da gerçekleştirilecek.

25.02.2019Ekonomi
Bakliyat ürünleri de tanzim noktalarında satılacak

Bakliyat ürünleri de tanzim noktalarında satılacak

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal: "Çok kısa bir zamanda bakliyat ürünlerimiz de TMO fiyatlarıyla tanzim satış noktalarında olacak" açıklamasında bulundu.

13.02.2019Ekonomi
Pazara 625 bin ton fındık indi

Pazara 625 bin ton fındık indi

En çok fındık Sakarya'da satılırken, bu ili Düzce ve Ordu izledi.

11.02.2019Ekonomi
Bakliyatçılardan havza modeli çağrısı

Bakliyatçılardan "havza modeli" çağrısı

Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşleme ve Paketleme Sanayicileri Derneği (PAKDER) Başkanı İsmet Aral, bakliyat üretiminin artması için milli tarım politikası olarak açıklanan havza modelinin hayata geçirilmesini beklediklerini belirterek, "Vakit kaybetmeden bu konuda düğmeye basılması ve verimli tohum desteği verilerek çiftçilerimizin yönlendirilmesi gerekiyor." dedi.

10.02.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Prof. Tırpan: Lagina antik kenti paganların merkezi olabilir

’12. Karia, Karialılar ve Mylasa Sempozyumu’, ‘Karia’nın kültleri’ temasıyla Milas’ta yapıldı.

6.09.2019

Trakya üzümsüz olmaz

TRAKYA’nın soylu bir tarihi vardır. İnsanları doğruluk, dostluk ve iyilik yolundadır.

4.09.2019

Ormanlara böyle ihanet ediliyor... 19 yıl önce yazdığımız bu yazıyı utanarak yeniden yayınlıyoruz

ÜLKEMİZDE büyük yangınlar söz konusu olunca, aklımıza yalnız yazın çıkan orman yangınları geliyor.

21.08.2019

Memurun zor pazarlığı

Hükümet ile yetkili konfederasyon Memur-Sen, 3 milyon 33 bin memur ile 2 milyon 56 bin memur emeklisinin 2020-2021 yıllarına ilişkin zam ve sosyal destek ödemelerinin belirlenmesi için Ağustos ayı başında toplu iş sözleşmesi masasına oturacak.

19.07.2019

İnebolu ve Cide’nin kaderleri aynıydı

Cide’ye geldiğimizde, yıllar önce ‘Şan Sineması’nda yapılan Rıfat Ilgaz gecesini hatırladık. O görüntüler, o konuşmalar belleğimizde hâlâ canlı biçimde yaşıyor. Geceyi Doğan Hızlan yönetmişti. Sanatçılar Şükran Kurdakul, Leyla Erbil, İlhan Selçuk; Rıfat Ilgaz’ın kişiliğini ve eserlerini anlattılar. Yoğun bir ilgi vardı. Salonda yer bulamayanlar merdivenlere oturmuştu.

12.07.2019

İmamoğlu CHP’yi kampa çekiyor

İSTANBUL Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, pazartesi günü başlayacak İBB Meclisi toplantısı öncesinde CHP grubunu bu cumartesi-pazar günleri Kumburgaz’da kampa çekiyor.

5.07.2019