MENÜ

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sıkça Sorulan Sorular haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 196 Sıkça Sorulan Sorular haberi bulunmuştur.

Sıkça Sorulan Sorular Haberleri

Gümrüğe takılan yarış otomobilleri satılmayı bekliyor

Gümrüğe takılan yarış otomobilleri satılmayı bekliyor

GÜMRÜĞE takılan iki yarış otomobili Ticaret Bakanlığı İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü’nde, e-ihale üzerinden satışa çıkarılacak.

13.08.2019Gündem
Anadolu Üniversitesi AÖF diplomaları ne zaman verilir

Anadolu Üniversitesi AÖF diplomaları ne zaman verilir?

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) 3 ders sınav sonuçlarının açıklanması ardından gündeme gelen konulardan biri de diplomalar oldu. AÖF’den mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, diplomaları ne zaman ve nereden alacaklarını merak ediyor. Peki, Anadolu Üniversitesi AÖF diplomaları ne zaman verilir?

5.08.2019Gündem
MEBden lise tercihleriyle ilgili video

MEB'den lise tercihleriyle ilgili video

MEB'in sosyal medya hesabından, 2019 yılı ortaöğretime geçiş tercih ve yerleştirme süreci kapsamında adayların dikkat etmesi gereken kurallarla ilgili tanıtım videosu yayımlandı. Videoda ayrıca sıkça sorulan sorularda paylaşıldı.

1.07.2019Eğitim
YKS sınavında oje  ve su yasak mı ÖSYM yanıtladı

YKS sınavında oje ve su yasak mı? ÖSYM yanıtladı!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)'ye giren adaylar, son kontrollerini yapmaya başladı. Sınavın ikinci oturumu AYT yarın tamamlanacak. Sınav günü zorluk yaşamak istemeyen öğrenciler, YKS sıkça sorulan sorular ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Peki, YKS sınavında oje ve su yasak mı? İşte, ÖSYM'nin konu ile ilgili yer verdiği cevaplar....

15.06.2019Gündem
DGS sınav giriş belgeleri ne zaman erişime açılacak

DGS sınav giriş belgeleri ne zaman erişime açılacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından geçtiğimiz haftalarda başvuruları tamamlanan Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 30 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşecek. Sınav için geri sayım devam ederken, adaylar da DGS sınav giriş belgeleri ile ilgili araştırmalarına hız verdi. Peki, DGS sınav giriş belgeleri ne zaman erişime açılacak? İşte, sınavla ilgili detaylar.

13.06.2019Gündem
2019 DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı DGS sınavı ne zaman

2019 DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? DGS sınavı ne zaman?

26 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında başvuruları alınan DGS'de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sınavda, üniversite eğitimlerini 2 yıldan 4 yıla çıkarmak üzere sınava girecek olan öğrenciler 120 soruya yanıt arayacak. Sınav stresi devam ederken, adaylar da 2019 DSG sınav tarihini ve DGS sınav giriş belgelerinin erişime açılıp açılmadığını öğrenmek için araştırma yapıyor. Peki, DGS sınav giriş yerleri ve belgesi açıklandı mı? DGS sınavı ne zaman? İşte, o konu hakkında bazı detaylar.

11.06.2019Gündem
2019 KPSS ne zaman yapılacak

2019 KPSS ne zaman yapılacak?

Kamuda personel olmak isteyenlerin gireceği Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) başvurular geçtiğimiz günlerde tamamlandı. KPSS başvuru işlemlerinin sona ermesi ile, sınava yönelik hazırlıklarını yapan adayların gözü sınav tarihlerine çevrildi. Peki, 2019 A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2019 KPSS takvimi ile ilgili merak edilenler.

7.06.2019Gündem
DGS sınavına kaç gün kaldı 2019 DGS ne zaman yapılacak

DGS sınavına kaç gün kaldı? 2019 DGS ne zaman yapılacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) heyecanlı bekleyiş sürüyor. DGS başvuru işlemlerinin 26 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında tamamlanmasının ardından, adayların gözü sınav tarihine çevrildi. 2019 DGS'ye girecek olan adaylar sınavda toplam 60 sayısal, 60 sözel olmak üzere toplam 120 soruya cevap arayacak. Peki, DGS sınavına kaç gün kaldı? 2019 DGS ne zaman yapılacak?

7.06.2019Gündem
2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak DGS sınav yerleri açıklandı mı

2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak? DGS sınav yerleri açıklandı mı?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Sınav başvurularının tamamlanmasının ardından gözler DGS sınavına ve sınav giriş belgelerinin açıklanacağı tarihe çevrildi. Sınavda toplam 120 soruya yanıt arayacak öğrenciler, internet üzerinden 2019 DGS sınav tarihlerini sorguluyor. Peki, 2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak? DGS sınav yerleri açıklandı mı?

5.06.2019Gündem
AÖF 2019 final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

AÖF 2019 final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) bahar dönemi final sınavı oturumları 25-26 Mayıs tarihlerinde tamamlandı. Sınavda çıkan sorular ve cevap anahtarı otomasyon sistemi üzerinden erişime açıldı. Özellikle mezun olma hayali kuran açıköğretimliler, şimdi sonuç tarihini bekliyor. Peki, AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.05.2019Gündem
KPSS ne zaman yapılacak

KPSS ne zaman yapılacak? 

Başvuruları 15 Mayıs tarihinde sona erecek olan 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı'na ilişkin araştırmalar hız kazandı. Sınava yönelik son hazırlıklarını yapan vatandaşlar, 2019 KPSS sınav tarihini öğrenmek istiyor. Peki, KPSS ne zaman yapılacak?

13.05.2019Gündem
KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ‘Sıkça Sorulan Sorular’ Yayımlandı

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ‘Sıkça Sorulan Sorular’ Yayımlandı

2019 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A grubu ve öğretmenlik ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı. ÖSYM, KPSS’ye girecek adayları resmi sayfası üzerinden paylaştı. Paylaşılan dosyada '2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı başvuruları ne zaman başlıyor, 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı hangi oturumlarda yapılacaktır?' gibi soruların yanıtları yer alıyor.

3.05.2019Gündem
DGS için ‘sıkça sorulan sorular ve cevapları’ yayımlandı

DGS için ‘sıkça sorulan sorular ve cevapları’ yayımlandı

2019-DGS ile ilgili ‘sıkça sorulan sorular ve cevapları’ yayımlandı. 30 Haziran’da 81 il merkezinde yapılacak 2019-DGS başvuruları 8 Mayıs’ta sona erecek.

2.05.2019Eğitim
2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) internet sitesinden, 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı. Adaylar, söz konusu sınava dair merak ettikleri detaylara ÖSYM’nin 'http://www.osym.gov.tr' internet adresinden ulaşabilir. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

2.05.2019Gündem
Evet, herkes yazabilir

Evet, herkes yazabilir!

Prof. Dr. Beliz Güçbilmez yirmi yıllık yazarlık hocalığı deneyimiyle yazmak isteyenlere sesleniyor: Evet, herkes yazabilir! Güçbilmez’in düzenlendiği ve 7 Nisan’da İstanbul’da başlayacak olan ‘Tersine Mühendislik: Yazmak için Okumak’, daha iyi bir okur olmak ya da yazmaya başlamak isteyenlere, senaristlere, oyun yazarlarına yönelik bir atölye...

22.03.2019Kitap Sanat
E-Ticarette kullanıcı deneyimini anlamanın yolu: Nöropazarlama

E-Ticarette kullanıcı deneyimini anlamanın yolu: Nöropazarlama

Dijitalleşme ile değişen alışveriş alışkanlıklarımızın büyüttüğü e-ticaret pazarında nöropazarlama ile kullanıcı deneyimini iyileştirip dönüşüm oranlarını artırmak mümkün.

13.03.2019Teknoloji
YKS için ‘sıkça sorulan sorular ve cevapları’ yayımlandı

YKS için ‘sıkça sorulan sorular ve cevapları’ yayımlandı

ÖSYM, 2019-YKS ile ilgili 76 tane sıkça sorulan sorular ve cevapları, internet sitesinden yayımladı.

13.02.2019Eğitim
YouTube tehlikeli şakalar içeren videoları yasakladı

YouTube tehlikeli şakalar içeren videoları yasakladı

YouTube, platformda tehlikeli veya duygusal açıdan acı verici "şakaları" tanımlayan kliplerin yasaklandığını bildirdi.

16.01.2019Teknoloji
Fallout 76 sistem gereksinimleri belli oldu

Fallout 76 sistem gereksinimleri belli oldu

Gelecek hafta PC platformunda beta süreci başlayacak olan Fallout 76’nın sistem gereksinimleri duyuruldu.

26.10.2018Teknoloji
YKS ile ilgili sıkça sorulan sorular güncellendi

YKS ile ilgili sıkça sorulan sorular güncellendi

ÖSYM tarafından daha önce yayınlanan ‘YKS Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Sıkça Sorulan Sorular’, adaylardan gelen talep üzerine güncellendi.

7.08.2018Eğitim
YKS tercihleriyle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları yayınlandı

YKS tercihleriyle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları yayınlandı

ÖSYM, üniversite adaylarının YKS tercih ve yerleştirme süreciyle ilgili sıkça sorduğu soruları ve cevaplarını yayınladı.

2.08.2018Eğitim
YKS tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte uzmanların tercih süreci değerlendirmesi

YKS tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte uzmanların tercih süreci değerlendirmesi

Yüz binlerce kişinin heyecanla beklediği YKS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. Kılavuza göre, ÖSYM, 7-14 Ağustos tarihleri arasında üniversite adaylarının tercihlerini kabul edecek. Uzmanlar YKS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından değerlendirmelerde bulundular.. İşte, YKS tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar...

2.08.2018Gündem
Uzmanlar tercih sürecini değerlendirdi: Sürprizler yaşanabilir

Uzmanlar tercih sürecini değerlendirdi: Sürprizler yaşanabilir

Üniversite adayları, 7-14 Ağustos’ta doğru tercih yapmak için ter dökecek. ‘2018 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nun son hali dün açıklandı. Son üç yıla ait başarı sırası verildi. ÖSYM, adayları verileri değerlendirirken sistemin değiştiğini unutmamaları konusunda uyardı. ‘Sürprizli’ bir dönemin yaşanabileceğini söyleyen uzmanlar ise, öğrencilere tercih sıralamalarını geniş tutmalarını öneriyor.

1.08.2018Eğitim
YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM Başkanı tarih verdi

YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM Başkanı tarih verdi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, "Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun son halini 1 Ağustos’ta yayımlayacağız. Üniversite tercihleri 7-14 Ağustos'ta yapılacak. ÖSYM tarafından tercih süreciyle ilgili bilgilendirmeler sürekli yapılacak. Ayrıca tercihlerle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarını da paylaşacağız. Yerleştirme sonuçları, 31 Ağustos'ta açıklanacak. Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra üniversite kayıtları 3-7 Eylül'de yapılacak. YKS değerlendirme raporu üzerinde çalışmalarımız devam ediyor; son halini 6 Ağustos'ta kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

31.07.2018Eğitim
DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı 2018 DGS sınav giriş belgesi

DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? 2018 DGS sınav giriş belgesi

DGS sınav giriş yerleri için sınava katılım sağlayacak vatandaşların sorgulamaları devam ediyor. Okudukları bölümle ilgili lisans pozisyonlarına yerleşmek isteyen vatandaşların katılım göstereceği DGS, sınav giriş yerleri ile gündemde yer almaya başladı. Peki, çok kısa bir zamanın kaldığı sınav öncesi araştırılan DGS giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

9.07.2018Eğitim
YKS soruları nasıl olacak  İşte TYT örnek sorular

YKS soruları nasıl olacak? İşte TYT örnek sorular

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için heyecan dorukta! Bu yıl ilk kez uygulanacak olan YKS’nin ilk oturumu TYT, cumartesi günü gerçekleşecek. Artık son hazırlıklarını yapan üniversite adayları, bir yandan eksik belgelerini tamamlamaya çalışırken bir yandan TYT örnek sorularını inceliyor. İşte, ÖSYM tarafından yayımlanan TYT örnek soruları!

26.06.2018Eğitim
DGS başvuruları için son gün DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır

DGS başvuruları için son gün! DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır?

Geçtiğimiz günlerde başlayan DGS başvuruları bugün son buluyor. Son gün olmasına rağmen halen gerekli başvuruyu yapmayan vatandaşlar ise DGS başvurusunun nasıl yapıldığını ve sınav başvuru ücretinin hangi bankaya yatırılacağını sorguluyor. Peki, DGS başvurusu nasıl yapılır? DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır?

23.05.2018Gündem
DGS adaylarına iki müjde

DGS adaylarına iki müjde

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Özer, "21 Temmuz'da yapılacak 2018 DGS'de 120 soru için 140 dakika yerine 150 dakika cevaplama süresi verilecek. Adaylar, 2018 DGS için 17 il merkezine gitmeden kendi illerinde sınava girebilecekler" dedi.

16.05.2018Eğitim
KPSS ile ilgili sıkça sorulan sorular yayımlandı

KPSS ile ilgili sıkça sorulan sorular yayımlandı

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı. 2018-KPSS Lisans sınavının Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 22 Temmuz; Alan Bilgisi oturumları 28-29 Temmuz, ÖABT 5 Ağustos, DHBT 9 Aralık’ta yapılacak.

15.05.2018Eğitim
Reel sektöre  2 Mayıs milat

Reel sektöre 2 Mayıs milat

Döviz geliri olmayan şirketlere dövizle borçlanma yasağı 2 Mayıs’ta başlıyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, özelleştirme ihalelerini kazananların, yatırım yapanların, ihracata yeni başlayan şirketlerin borçlanma yasağından istisna tutulacağını dile getirdi.

29.04.2018Ekonomi
YKS sınavı ne zaman yapılacak İşte YKS sınav tarihleri ve süreleri

YKS sınavı ne zaman yapılacak? İşte YKS sınav tarihleri ve süreleri

Yeni üniversite sistemi YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) için verilen ek başvuru süresi dün saat 23:59’da sona erdi. Bu yıl ilk kez uygulanacak olan YKS ile ilgili merak edilen pek çok detay var. Peki YKS ne zaman yapılacak, soru dağılımı nasıl olacak? İşte Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili bilinmesi gerekenler ve sınav tarihleri!

5.04.2018Eğitim
YKS nedir ÖSYM YKS başvurularıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı

YKS nedir? ÖSYM YKS başvurularıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı

Bu yıl ilk kez uygulanacak YKS ile ilgili yeni detaylar paylaşıldı. 1 Mart itibariyle başvuruları alınmaya başlanan YKS için ‘sıkça sorulan sorular’ yayımlandı, adaylar böylece kafalarındaki soru işaretlerine yanıt bulabilecek. Peki YKS nedir, başvurular için son gün ne zaman? İşte ÖSYM YKS başvurularıyla ilgili merak edilenler!

2.03.2018Gündem
YKS’ye girecek engelli adaylar dikkat Raporlar devlet veya üniversite hastanesinden

YKS’ye girecek engelli adaylar dikkat! Raporlar devlet veya üniversite hastanesinden

ÖSYM, YKS ile ilgili sıkça sorulan sorularda, zaman zaman kafa karışıklığı yaratarak, sınav iptallerine neden olan uygulamalara da netlik kazandırdı. Engelli ve sağlık sorunu yaşayan adayların, raporlarını devlet veya üniversite hastanesinden alması, kullanmaları gereken araç-gereç ve ilaçlarını ise ‘sağlık/engel bilgi formu’ndaki ilgili bölüme yazmaları gerekiyor.

2.03.2018Eğitim
2018 YKS ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı – Başvurular devam ediyor

2018 YKS ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı – Başvurular devam ediyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) başvuruların başlamasının ardından adayların akıllarına takılan soruları yanıtladı. Sınava kimlerin girebileceğinden başvuru kılavuzuna nereden ulaşılabileceğine, başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağından YÖK’ün sınavla ilgili açıklamalarından sonra değişiklik olup olmadığına kadar birçok soruya cevap verdi. Ayrıca adaylardan gelecek taleplere göre sıkça sorulan soruların güncelleneceği de belirtildi. İşte adayların YKS ile ilgili merak ettikleri sorular ve cevapları:

2.03.2018Eğitim
AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak Anadolu Üniversitesi tarih verdi mi

AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi tarih verdi mi?

AÖF güz dönemi oturumları ardından bir hafta geçti, sonuç tarihine yönelik sorgulamalar arttı. İlk yarı yılda kaç tane dersten başarı olacaklarını merak eden açıköğretim öğrencileri, AÖF sınav sonuçları için yeni bir açıklama yapılıp yapılmadığını merak ediyor. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıköğretim sonuçları hafta sonu açıklanır mı?

23.01.2018Gündem
AÖF güz dönemi final sonuçları bu hafta açıklanır mı

AÖF güz dönemi final sonuçları bu hafta açıklanır mı?

Anadolu Üniversitesi AÖF güz dönemi final oturumların tamamlandı, gözler sonuçlara çevrildi. 13-14 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen AÖF sınavının soruları ve cevap anahtarını http://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden görüntüleyebiliyor. Peki AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak, bu hafta açıklanır mı?

20.01.2018Gündem
Whatsapp Business nedir Resmen yayında

Whatsapp Business nedir? Resmen yayında

Whatsapp'ın özel sürümü Whatsapp Business kullanıma sunuldu. YouTube desteğini de arkasına alan Whatsapp'ın küçük işletmelere özel olarak hazırladığı bu yeni uygulama bakın ne işe yarayacak?

19.01.2018Teknoloji
Testlerin ağırlıkları açıklandı

Testlerin ağırlıkları açıklandı

YKS’de testlerin ağırlıkları belli oldu. Yabancı dile İngilizce, Almanca ve Fransızca’nın yanına, Arapça ile Rusça geldi. Böylece beş dilde sınav yapılacak. Uzmanlar, TYT’de sosyal ve fen testlerinin ağırlıkları eşit olduğu için, sosyalin önem kazandığını belirtiyor.

4.01.2018Eğitim
Vize krizi dün çözüldü... Bu sabah geldi, ret cevabı aldı

Vize krizi dün çözüldü... Bu sabah geldi, 'ret' cevabı aldı

ABD ile Türkiye arasında yaşanan vize krizinin çözülmesinin ardından Sarıyer İstinye'deki ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na vatandaşlar erken saatte gelerek vize başvurusunda bulundu. Bu arada ABD'nin Ankara Büyükelçiliği de ek vize randevularının açıldığını duyurdu.

29.12.2017Gündem
Öyküler tertemiz

Öyküler tertemiz!

Sık sık sorarlar biz yaşlı yazıcılara: Gençlerden kimi seviyorsunuz? Yanıtlaması zor sorudur. Bununla birlikte ‘Temiz Kâğıdı’nın yazarı Mustafa Çevikdoğan’ın yoğun emeğini özellikle vurgulamak istiyorum...

21.12.2017Kitap Sanat
Sebebe, içe, derine bakan öyküler

Sebebe, içe, derine bakan öyküler

Mustafa Çevikdoğan’ın ilk kitabı ‘Temiz Kâğıdı’ndaki öykülerde olay hiçbir şeydir. Baştan sona anlatılan olaylar, hikâyeler elbette hep vardır ancak Çevikdoğan sebebe, daha içe, derine bakmaya teşnedir...

14.12.2017Kitap Sanat
Açıköğretimde tüm sorular anında yanıt buluyor

Açıköğretimde tüm sorular anında yanıt buluyor

Anadolu Üniversitesi (AÜ), Açıköğretim sisteminde yer alan öğrencilerine, telefon hattı, etkileşim merkezi, AÖF büroları ve web sayfasından destek hizmeti sunuyor.

10.12.2017Eğitim
YÖK: TYT soruları YGSden farklı

YÖK: TYT soruları YGS'den farklı

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK), YKS’yle ilgili sıkça sorulan sorular ve yanıtlar bölümünde iki konuya daha açıklık getirdi. Buna göre Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) Türkçe ve matematik soruları Yükseköğretime Geçiş Sınavı’ndakilerin (YGS) benzeri olmayacak. Açıklamada, şu bilgiler yer aldı:

27.10.2017Eğitim
YÖK’ten YKS’yle ilgili ek soru ve yanıt... Özel yetenek için en az 150 puan gerekiyor

YÖK’ten YKS’yle ilgili ek soru ve yanıt... Özel yetenek için en az 150 puan gerekiyor

YÖK, daha önce yayınladığı YKS’yle ilgili soru ve yanıtlara yenilerini ekledi. Buna göre, özel yetenek sınavıyla öğrenci alan programlara başvuru için TYT puanının 150 ve üzeri olması gerektiği belirtildi. YKS’nin ikinci oturumundaki sosyal bilimler-2 testinde yer alan 12 soruluk felsefe grubu testinde ise, adaylara felsefe sorularının da her zamanki gibi yöneltileceği vurgulandı.

21.10.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

DENİZE DAİR SIKÇA SORULAN SORULAR

Tanıyanların vazgeçemediği, tanımayanların uzak durduğu denize dair bazı temel soruları gözden geçirelim birlikte.

22.06.2019

Tarihini sevip koruyan kentini de korur

Bugün size Torino’da birçoğu 100 yılı devirmiş kafelerden, onların efsane olmuş lezzetlerinden bahsedeceğim. Konu ne kadar iç açıcı olsa da benim için acı veren bir tarafı da var. Bu şehre bakıp İstanbul için hayıflanmamak elde değil. Ne yazık ki nerede ne yiyeceğimizden çok orada hangi ünlünün yanında oturacağımız daha önemli olduğu için İstanbul gibi bir kentin damakta kalıcı lezzeti yok denecek kadar az. Torino’nun asırlık mekân ve lezzetlerinin hastasıyım ama bizim bilinçsiz tüketicimiz de beni hasta ediyor.

5.03.2018