MENÜ

Sıfır Tolerans

Sıfır Tolerans ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sıfır Tolerans haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sıfır Tolerans haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 997 Sıfır Tolerans haberi bulunmuştur.

Sıfır Tolerans Haberleri

Cinsiyet değil fırsat eşitliği

Cinsiyet değil fırsat eşitliği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, esnek çalışma saati uygulamasının kadınlara annelikle kariyeri beraber götürebilme imkânı sunacağını söyledi. Bakan, ‘cinsiyet adaleti’ ve ‘fırsat eşitliği’ kavramlarının da altını çizdi.

29.01.2016Gündem
Hürriyet yazarları: Tecavüzün bahanesi olmaz, artık yeter

Hürriyet yazarları: Tecavüzün bahanesi olmaz, artık yeter

Türkiye’de son dönemde artan cinsel taciz ve tecavüz vakalarına tepki büyüyor. İstanbul’un göbeğinde yaşanan son olayın ardından siyasetçilerden sanatçılara geniş bir kesim sesini yükseltti. Hürriyet’e gelen binlerce okur mesajında, taciz ve tecavüz suçuna karşı yasal yaptırımların artırılması ve yargının bu cezaları “sıfır tolerans” ile uygulaması istendi. Hürriyet yazarları, “Tecavüzün bahanesi olmaz, artık yeter!” diyor. Siz de #tecavüzebahaneuydurma diyerek sosyal medyadan bu kampanyaya katılabilir veya yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz.

29.01.2016Gündem
Hürriyet yazarları: Tecavüzün bahanesi olmaz, artık yeter

Hürriyet yazarları: Tecavüzün bahanesi olmaz, artık yeter

Türkiye’de son dönemde artan cinsel taciz ve tecavüz vakalarına tepkiler giderek büyüyor. İstanbul’un göbeğinde yaşanan son olayın ardından siyasetçilerden sanatçılara geniş bir kesim sesini yükseltti. Hürriyet’e gelen binlerce okur mesajında, taciz ve tecavüz suçuna karşı yasal yaptırımların artırılması ve yargının bu cezaları “sıfır tolerans” ile uygulaması istendi. Hürriyet yazarları, “Tecavüzün bahanesi olmaz, artık yeter!” diyor. 

29.01.2016Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan Birlik Vakfının kuruluş yıldönümü etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Birlik Vakfı'nın kuruluş yıldönümü etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de son 13 yılda her alanda tarihi bir dönüşüme, tarihi bir değişime şahit olunduğunu belirterek, "Altyapıda, sağlıkta, sosyal yardımlarda, sanayide, ticarette, turizmde ve daha pek çok alanda ülke olarak çok önemli mesafeler katettik. Ancak bu süreçte iki alanda, eğitimde ve kültürde arzu ettiğimiz, hayal ettiğimiz, hedeflediğimiz ilerlemeyi kaydedemediğimizi üzüntüyle ifade etmek istiyorum" dedi.

27.12.2015Gündem
Şiddete karşıyız

Şiddete karşıyız!

TÜSİAD, şirketlere kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda rehber hazırladı. Kadına şiddetin eğitim ve gelir seviyesinden bağımsız Türkiye’de ve dünyada devam eden bir sorun olduğu vurgulanan rehberde, çalışanı şiddete uğrayan şirketlerin ne yapabileceği anlatıldı.

15.12.2015Ekonomi
Şiddete sıfır tolerans

Şiddete sıfır tolerans

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, mevzuatın kadına yönelik şiddetle mücadelede caydırıcı hükümler içermesinin, 'Şiddete sıfır tolerans'ın hem mevzuata hem de mevzuatın uygulanmasına yansımasının son derece önemli olduğunu söyledi.

15.12.2015Ekonomi
Türkiye dopingle savaşını kazanıyor

Türkiye dopingle savaşını kazanıyor

2015 yılı son 5 ayı baz alındığında Türkiye’deki sporcuların yasaklı madde kullanımında yüzde 99 düşüş var.

17.11.2015Spor
İşte Türkiyenin doping karnesi

İşte Türkiye'nin doping karnesi!

Türkiye branş sporlarındaki kötü imajını dünyaya karşı düzeltti. 2015 yılı Ekim ayı verilerine göre Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü, Haziran ayından bugüne kadar, dopinge "Sıfır Tolerans" ilkesinde % 99.0.37 başarılı oldu.

17.11.2015Futbol
BM endişeli: Türkiye’de küçük çocuklu kadınların yüzde 70’i çalışmıyor

BM endişeli: Türkiye’de küçük çocuklu kadınların yüzde 70’i çalışmıyor

Birleşmiş Milletler Kadın Örgütü (UN Women) Türkiye’de çocuklu kadınların iş yaşamından uzaklaşmasından endişeli. UN Women Başkan Yardımcısı Lakshmi Puri, Türkiye’de 6 yaşından küçük çocuğa sahip kadınların yüzde 70’inin çalışmadığını, bu oranın Avrupa’da yüzde 29 olduğunu vurguladı.

29.10.2015Ekonomi
Bomba sipariş eden Neonazilere polis baskını

Bomba sipariş eden Neonazilere polis baskını

Almanya'nın Bavyera eyaletinin Bamberg kentinde polis ve savcılık, bombalı saldırı hazırlığında olduğu ifade Neonazilere baskın düzenledi.

23.10.2015Avrupa
Özel sektöre yolsuzluk aşısı

Özel sektöre yolsuzluk aşısı

Tüketicilerin tercihlerine kadar giren ‘temiz şirket’ anlayışı için Uluslararası Şeffaflık Derneği yeni programa hazırlanıyor. Dernek özel sektörde yolsuzlukla mücadele için şirketlere personel eğitimine kadar işbirliği önerecek.

26.09.2015Ekonomi
Medyaya vandallığa sıfır tolerans

Medyaya vandallığa sıfır tolerans

Gazeteciler Cemiyeti seçilmiş kurullar, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Onur Kurulu ve Seçici Kurul üyelerinin ortak toplantısı yapıldı. Cemiyet Başkanı Nazmi Bilgin, toplantının açılış konuşmasında, “Medyaya yönelik vandallık ve saldırılara sıfır tolerans gösterilmesi gerekmektedir. Farklılıklara saygı göstermek demokrasinin gereğidir. Demokrasi ancak üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü olunca yaşar. Özgür bir basın varsa o zaman demokratikleşmeden söz edebiliriz. Parçalanmış, bölünmüş bir ülkede demokratikleşmeden bahsedilemez” dedi.

11.09.2015Gündem
Pilot ve hostesler alkollü çıkınca...

Pilot ve hostesler alkollü çıkınca...

Norveç'in başkenti Oslo'dan Girit Adası'na gidecek olan Air Baltic Havayolları'na ait bir uçakta pilot ve hosteslerin aşırı alkollü olması nedeniyle uçuş iptal edildi.

9.08.2015Dünya
Fenerbahçeden Platiniye olay suçlama

Fenerbahçe'den Platini'ye olay suçlama!

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, yasaklı madde kullandığı tespit edilen Shakhtar Donetskli Fred ile ilgili itirazlarını reddeden UEFA'nın başkanı Michel Platini'ye öfke saçtı.

6.08.2015Futbol
Atletizm Federasyonundan yalanlama

Atletizm Federasyonu'ndan yalanlama

Türkiye Atletizm Federasyonu, basındaki "dopingli sporcular sıralamasında Türkiye'nin 3. olduğu" beyanının yanlış olduğunu duyurdu.

5.08.2015Diğer
Piyasada 7 bin 270 ürün sağlığa zararlı çıktı

Piyasada 7 bin 270 ürün sağlığa zararlı çıktı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, piyasa gözetimi ve denetimi kapsamında bu yılın ilk yarısında bin 457 firmanın 1 milyon 882 bin 918 ürünün denetlendiğini, 7 bin 270 üründe sağlığa zararlı madde tespit edildiğini bildirdi.

12.07.2015Ekonomi
Mahmut Uslu: Onlarda bizimki kadar ajan ve provokatör yok

Mahmut Uslu: Onlarda bizimki kadar ajan ve provokatör yok!

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, 2011'deki şike davasında sarı lacivertli kulübü 'sıfır tolerans' gerekçesiyle UEFA organizasyonlarına aldırmayan müfettiş Palacios'un, benzer konumdaki Yunan kulübü Asteras için olumlu rapor vermesine imalı bir tepki gösterdi.

24.06.2015Futbol

Yazar Sonuçları

Dilencilik böyle biter mi hiç?

HER yoksul dilenci olmuyor. Ama hemen her dilenci yoksul.

7.02.2016

2015’in psikoloji almanağı

En sık karşılaşılan psikolojik sorunlar neler?

24.12.2015

Toplumun bu gerçeği doğru okuması gerekiyor!

Kadınlar haklarını kullanmak isterken öldürüyor.

24.12.2015

Size Putin’den de ekmek çıkmayacak

EY AK Parti’den, Erdoğan’dan kurtulmak isteyenler!

4.12.2015

Önemli olan sistemin nasıl kurulacağı

BAŞKANLIK sistemi ile ilgili olarak AKP’de bir hazırlık yapılmakta olduğu artık ayan beyan ortada.

9.11.2015

Zorbalığa sıfır tolerans gösterin

Kötü niyetle yapılan bir davranış veya zorbalık insanlarda psikolojik yaralara neden olabilir.

6.11.2015

Bizde baskı yok şeffaflık var

BUGÜN yapılacak genel kurulda yeniden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmak için yarışacak mevcut başkan Yıldırım Demirören Hürriyet’in sorularını yanıtladı.

24.06.2015