MENÜ

Sıfır Tolerans

Sıfır Tolerans ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sıfır Tolerans haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sıfır Tolerans haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 997 Sıfır Tolerans haberi bulunmuştur.

Sıfır Tolerans Haberleri

Bakan Bekir Bozdağdan işkence iddialarına yanıt

Bakan Bekir Bozdağ'dan işkence iddialarına yanıt

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye ceza ve tutukevlerinde, kötü muamele ve işkencenin olmadığını, bunun aksini söyleyenlerin, iddialarını ispat etmezlerse müfteri olacaklarını bildirdi.

23.10.2016Gündem
Bağımlılık semineri düzenleyen okula ‘yeşil bayrak’

Bağımlılık semineri düzenleyen okula ‘yeşil bayrak’

Bir kolejin rehberlik ve psikolojik danışma servisi tarafından, bağımlılık konusunda düzenlenen seminere katılan narkotik uzmanı İsa Altun, öğrencilere yaşanan öykülerle bağımlılık yapan maddelerin insan hayatındaki yıkıcı etkilerini anlattı. Ardından da konuyla ilgili duyarlılığı nedeniyle okula ‘yeşil bayrak’ verdi.

10.10.2016Eğitim
Güvensiz okul malzemelerine sıfır tolerans

Güvensiz okul malzemelerine sıfır tolerans

Yeni eğitim ve öğretim döneminde denetimlerini tamamlayan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, denetlediği 107 bin 666 kırtasiye, okul kıyafeti ve okul ayakkabısı ürününden 9 bin 793'ünde güvensizlik, bin 224 üründe ise teknik düzenlemeye aykırılık tespit etti.

28.09.2016Eğitim
Spor salonlarında yeni dönem

Spor salonlarında yeni dönem

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Kurt, tüm spor salonlarında dopingle denetlemesi yapacaklarını ve bu konuda ihbar hatları oluşturacaklarını açıkladı.

24.09.2016Diğer
CPT heyeti bu kez İmralıya gitmedi

CPT heyeti bu kez İmralı'ya gitmedi

TERÖR örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan ile 28-29 Nisan’da İmralı Adası’nda görüşen Avrupa Konseyi İşkence ve Kötü Muameleyi Önleme Komitesi (CPT) Heyeti darbe soruşturmasındaki işkence iddialarını araştırmak için Türkiye’ye geldi.

7.09.2016Dünya
Biz denetliyoruz siz de dikkat edin

Biz denetliyoruz siz de dikkat edin

Kırtasiye malzemelerinde denetimleri sıkılaştıran Gümrük ve Ticaret Bakanlığı velileri de dikkatli olmaya çağırdı. Bakanlık kuşku duyulan her ürün için Alo 175’in aranarak şikayet edilmesini istedi.

7.09.2016Ekonomi
AIBA’dan itiraf gibi hakem açıklaması

AIBA’dan itiraf gibi hakem açıklaması!

Dünya Boks Birliği (AIBA), Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda boks maçlarını yöneten hakemler hakkında Türkiye Boks Federasyonu tarafından yapılan itirazların ardından bir açıklama yayımladı.

19.08.2016Futbol
İhmal mi kusur mu herkes hesap versin

İhmal mi kusur mu herkes hesap versin

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, hükümette darbe girişimine ilk uyananlardan. Tankların İstanbul’da köprülerde boy gösterdiği saatlerde ‘Bu bir Fetullahçı kalkışmadır’ diye tweet atıp Meclis’in yolunu tutuyor. Kâbus geceden 2 hafta sonra Meclis’te buluştuk. Boynukara 2015’te milletvekili olarak siyasete girdi ancak uzun süre AK Parti’nin kilit bürokratı olarak Adalet Bakanlığı’nda görev yaptı. 2009–2015 yılları arasında 2010 anayasa referandumu, Ergenekon-Balyoz davaları ve HSYK krizlerine tanıklık etti. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la çözüm sürecini yürüten ekipteydi.

31.07.2016Gündem
Ne olursa olsun, işkence insanlık suçudur

Ne olursa olsun, işkence insanlık suçudur

Darbe girişiminin ardından soruşturmalar devam ederken önemli bir tartışma başladı; işkence... Bazı görüntülerde ‘şüpheli’ askerlerin darp edildiği ortaya çıktı. Uluslararası Af Örgütü, yaptığı açıklamada, “Ülkedeki resmi ve gayri resmi merkezlerde gözaltında tutulan kişilerin, tecavüz de dahil olmak üzere işkence ve dayağa maruz bırakıldığını gösteren güvenilir kanıtlar toplanmıştır” dedi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, iddiaları yalanladı. Hukukçularsa ‘işkence var mı yok mu’ diye derhal araştırılması gerektiğini söylüyor.

30.07.2016Gündem
Adalet Bakanlığı: İşkence iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır

Adalet Bakanlığı: İşkence iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır

Adalet Bakanlığından, Uluslararası Af Örgütünün iddialarına ilişkin, "Gözaltına alınanlara yönelik işkence iddiaları, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti olup, olağanüstü hal koşullarında dahi yakalama ve gözaltı işlemleri, öncelikle insan haklarına ilişkin ulusal ve uluslararası hukuka uygun bir şekilde yerine getirilmektedir." açıklamasında bulunuldu.

25.07.2016Gündem
Rio, Tokyonun provası olacak

Rio, Tokyo'nun provası olacak

Akif Çağatay Kılıç, Rio Olimpiyat Oyunları için bir madalya hedefi koymadıklarını çünkü bunun doğru olmadığını belirterek, “Rio, 2020 Tokyo Olimpiyatları için bir hazırlık. Şimdiden 1000 özel sporcuyu 4 yıl sonrası için hazırlıyoruz” dedi.

30.06.2016Spor Arena
Displin geliyor maç başı gidiyor

Displin geliyor maç başı gidiyor

Muharrem Usta, disiplin talimatının ve prim sisteminin baştan aşağıya değiştirileceğini söyledi. Artık puana prim ödenecek.

29.06.2016Avrupa
Usta: “Doğru bir takım kurmaya çalışıyoruz”

Usta: “Doğru bir takım kurmaya çalışıyoruz”

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, gelecekle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

29.06.2016Futbol
İşkenceye sıfır tolerans

İşkenceye sıfır tolerans

ANAYASA Mahkemesi (AYM), Nevruz kutlamalarında baronun görevlendirdiği iki avukatın arkadan kelepçelendikten sonra sürüklenerek gözaltına alınmasını, “İşkence, eziyet veya insan haysiyeti ile bağdaşmayan muamele” sayarak, hak ihlali tespitinde bulundu. Yüksek Mahkeme kararında, etkin soruşturma yapılmamasının kamu görevlilerini cesaretlendirdiğini, devlete ve adalete güveni zedelediğinin altını çizdi.

25.06.2016Gündem
IKEAdan çok önemli toplatma kararı

IKEA'dan çok önemli toplatma kararı

İsveç devi IKEA, Türkiye'yi de yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Patrull güvenlik kapıları için toplatma kararı verildi. Beklenmedik bir şekilde kilidi açılan ürünler için toplatma kararı alındı.

23.06.2016Ekonomi
IAAFtan Rusyayı şoke eden karar

IAAF'tan Rusya'yı şoke eden karar!

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından uluslararası müsabakalardan men edilen Rus atletlerin, cezalarının devamına karar verildi.

17.06.2016Spor Arena
Papadan laik devlet çıkışı

Papa'dan 'laik devlet' çıkışı

Katolik Kilisesi’nin lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, devletlerin laik olması gerektiğini belirterek, "Dini devletlerin sonu kötü bitiyor" dedi.

17.05.2016Dünya
Papa: “Devletler laik olmalı, dini olanların sonu kötü bitiyor

Papa: “Devletler laik olmalı, dini olanların sonu kötü bitiyor"

Katolik Kilisesi'nin lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, devletlerin laik olması gerektiğini belirterek, “Dini devletlerin sonu kötü bitiyor" dedi.

17.05.2016Dünya
Bedelini ödedik, temizledik

Bedelini ödedik, temizledik

2012 olimpiyatından sonra bazı konuları temizlemeye başladıklarını söyleyen Kılıç, “Bunun bir bedeli vardı.. ödememiz gerekiyordu, biz de bunu yaptık” dedi.

5.05.2016Futbol
Doktora hakarete bile hapis cezası

Doktora hakarete bile hapis cezası

Sağlık Bakanlığı, sağlık personeline yönelik şiddete karşı yeni bir çalışma başlattı. Hazırlanan protokolde hastanelere emniyet gücü takviyesi, doktorları polislerin koruması gibi önemli önlemler de yer alıyor.

28.04.2016Gündem
Şıklığı tamamlayan aksesuarlara sıkı denetim geliyor

Şıklığı tamamlayan aksesuarlara sıkı denetim geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan, "Kolye, künye, küpe gibi aksesuarlar ciddi manada insan sağlığına zarar verebiliyor. Tüketici bu ürünlerin verdiği zararın farkında olmayabiliyor. Bu dönemde bunlara ağırlık vermeyi planlıyoruz." dedi.

24.04.2016Ekonomi
Yurtta engelli çocuğa şiddet

Yurtta engelli çocuğa şiddet

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, Denizli Yetiştirme Yurdu’nda zihinsel engelli çocuğa kötü muamelede bulunulduğunu iddia etti. Sancar, yurtta çekildiği iddia edilen şiddet görüntülerini basınla paylaştı. Olayın geçen yıl Eylül ayında meydana geldiği, 1 ay önce Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne ulaştırıldığı ve idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

20.04.2016Gündem
İrandan enerji teklifi: Tüm ihtiyacınızı gideririz

İran'dan enerji teklifi: Tüm ihtiyacınızı gideririz

İran Cumhurbaşkanı Ruhani "Özellikle enerji konusunda biz Türk tarafına şu sözü verdik... İran Türkiye enerji güvenliğini garanti altına alabilir, hem petrol, doğalgaz ve petrokimya ürünleri konusunda biz Türkiye’nin ihtiyaçlarını giderebiliriz" dedi

16.04.2016Gündem
Oyuncak görünümlü çakmağa yasak

Oyuncak görünümlü çakmağa yasak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan, oyuncak görünümlü çakmaklar bulunduğunu, bunların özellikle çocukların sağlık ve güvenliğini ciddi manada tehlikeye düşürdüğünü belirterek, "Kimi oyuncak silah şeklinde, kimi farklı oluyor. Dolayısıyla çocuklar bu ürünleri oyuncak olarak değerlendirirken, aynı zamanda belki de bir yangına sebebiyet vermek durumunda kalabiliyorlar. Bunun yasaklanması konusunda bir çalışmanın içerisindeyiz" dedi.

15.04.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu, Polis Akademisi Başkanlığında konuştu...

Başbakan Davutoğlu, Polis Akademisi Başkanlığı'nda konuştu...

İki polisin şehit edildiği Ceylanpınar'a gittiğinde kendisine birtakım risklerin bulunduğuna dair istihbarat bilgilerinin geldiğini belirten Başbakan Davutoğlu, "O zaman gittiğimizde de yolda, sokakta şunu sordular 'Acaba Başbakan üzerinde ya da eşinin üzerinde çelik yelek mi var?' Diyarbakır'da da arkadaşlar 'Böyle bir tedbir alsak mı?' dediler. Başbakan çelik yelek giyerse Diyarbakır ile kucaklaştığında Diyarbakırlı eğer o çelik yeleği hissederse kendisini nasıl güvende hisseder? Emin olun, Başbakanın canı herhangi bir polisimizin, askerimizin, jandarmamızın ya da herhangi bir vatandaşımızın canından daha kıymetli değildir." diye konuştu.

4.04.2016Gündem
Tüketici hakem heyetlerinde başvurularda patlama: Bir yılda 3 milyon 118 bin 842 başvuru

Tüketici hakem heyetlerinde başvurularda patlama: Bir yılda 3 milyon 118 bin 842 başvuru

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2012 yılında tüketici hakem heyetlerine yapılan toplam tüketici şikayeti başvuru sayısının 446 bin 54 iken, 2015 yılında 3 milyon 118 bin 842'ye ulaştığını, geçen yılki başvuruların yüzde 94'ünün tüketici lehine, yüzde 6'sının aleyhine sonuçlandığını belirtti.

16.03.2016Ekonomi
Moskovada Türklerin mecburi ikamet günleri

Moskova'da Türklerin 'mecburi ikamet' günleri

"Rusya'dan çıkmayalı tam 133 gün oldu. İstanbul'daki 2 yaşındaki oğlum gözümde tütüyor, bugün doğum günümü ailemden uzak kutluyorum ama yapacak bir şey yok..."

15.03.2016Dünya
Başbakan Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu Van’da hastane açılışında konuştu. İşte konuşmadan satır başları:

12.03.2016Gündem
Tek kanatla uçamayız

Tek kanatla uçamayız!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle iş dünyası eşitlik çağrısı yaptı. Kadınların her alanda uğradığı şiddete dikkat çeken iş dünyası temsilcileri zihniyet dönüşümü istedi. Kadınların ‘ayrıcalık’ değil eşitlik istediğini vurgulayan temsilciler kadınlarla şirketlerin daha başarılı olduğunu belirtti.

7.03.2016Ekonomi
TÜSİADtan 8 Mart açıklaması: 4  kadından 1’i ekonomik şiddet görüyor

TÜSİAD'tan 8 Mart açıklaması: 4 kadından 1’i ekonomik şiddet görüyor

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Kadınların hayatın her alanına eşit katılımı için siyaset, kamu, iş dünyası ve sivil toplumdaki tüm liderlere önemli bir sorumluluk düştüğü belirtilen açıklamada, Türkiye'de evlenmiş kadınların yüzde 38’inin yaşamlarının herhangi bir döneminde fiziksel ve/veya cinsel şiddete maruz kaldığı bildirildi.

7.03.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Şiddete karşı demokrasi

HENDEKLER ve barikatlarla “özyönetim” görüntüsü altında kendisine kantonlar yaratma stratejisi tamamen çöken PKK, şimdi yeni bir aşamaya geçmiş gibi görünüyor.

18.08.2016

Sahne ışıkları

Bir ara gazino sahnelerinde, liderlerin taklidini yapan sanatçılar vardı.

28.05.2016

Okula gitmeyen nesiller gelecek için büyük tehdit

Yarın İstanbul’da başlayacak olan BM Dünya İnsanı Zirvesi’ne katılacak olan Unesco Direktörü Bokova ile zirvenin önceliklerini konuştuk

22.05.2016

Bebek de 8.2 alıyorsa...

UEFA eğitmenleri 2009 yılından bu yana ülke hakemlerimizi eğitiyor.

23.03.2016