MENÜ

Sergi

Sergi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sergi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sergi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 32.988 Sergi haberi bulunmuştur.

Sergi Haberleri

Türkiyede bir ilk Su altında sergileniyor

Türkiye'de bir ilk! Su altında sergileniyor

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde, Yıldırım Belediyesi’nce, Kaplıkaya Cazibe Merkezi Tünel Akvaryum’da, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde çekilen 50 fotoğraf ve 251 şehidin fotoğrafının yer aldığı, su altı sergisi düzenlendi.

15.07.2019Gündem
15 Temmuz Milletin Zaferi Dijital Gösterim Merkezi ziyarete açıldı

'15 Temmuz Milletin Zaferi Dijital Gösterim Merkezi' ziyarete açıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz Milletin Zaferi Dijital Gösterim Merkezi, ziyarete açıldı.

15.07.2019Gündem
Darbecilerin hedefi iç savaş çıkarmaktı

Darbecilerin hedefi iç savaş çıkarmaktı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki temsilcilikler ve sivil toplum örgütleri tarafından sergiler, sinevizyon ve video gösterimleri ile darbe gecesi yaralanan isimlerin yaşadıklarını anlattığı etkinlikler düzenlendi. Berlin’de düzenlenen etkinlikte darbecilerin amacının Türkiye’de iç savaş çıkarmak olduğu vurgulanırken Anvers ve Köln’de üzerinde 251 şehidin fotoğraflarının bulunduğu renkli balonlar gökyüzüne uçuruldu. Saraybosna’da meydana kurulan dev ekranda o gece yaşananlara ait görüntüler izletildi. Brüksel’deki törenlere diplomatik erkan katıldı.

15.07.2019Avrupa
İç dünyanız derin değilse, duygu yanınız zayıfsa, paranın pulun hiçbir anlamı yok

İç dünyanız derin değilse, duygu yanınız zayıfsa, paranın pulun hiçbir anlamı yok

Küçük bir Anadolu şehrinde; bahçeli, iki katlı, badem çiçeklerinin pencereden içeri girdiği bir evde büyüdü. İkinci Dünya Savaşı nedeniyle Türkiye’ye geri çağrılan öğretmenler tarafından yetiştirildi. Resme gönül verdi. İlk sergisini bir lise öğrencisiyken açtı. Yeteneği onu Akademi’ye taşıdı. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun öğrencisi oldu. 60 yıl durup dinlenmeden üretti. Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Devrim Erbil’le, onun resimlerinden ilhamla kaleme alınan metinlerden oluşan kitap vesilesiyle buluştuk.

14.07.2019Hürriyet Pazar
Bodrum’un sanat merkezi

Bodrum’un sanat merkezi

Bodrum Ortakent’te denize 1 km. uzaklık ve 57 metre rakımda bulunan bir eğitim yerleşkesi... Ortakent-Yahşi, Bağla koylarını ve tam karşısındaki Kos Adası’nı panoramik perspektifine alan, yeşillikler içerisindeki Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nden bahsediyoruz. Öğrenciler için de ‘şans’ sayılabilecek nitelikte bir fakülte... Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’ni, Dekan Prof. Erol Turgut’tan dinledik.

12.07.2019Kitap Sanat
18.000’i aşkın kişinin izlediği 47.İstanbul Müzik Festivali, 8 Temmuz’da sona erdi

18.000’i aşkın kişinin izlediği 47.İstanbul Müzik Festivali, 8 Temmuz’da sona erdi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali, 8 Temmuz’da son buldu.

11.07.2019Kitap Sanat
TBMMde Foto Muhabirlerinin Gözüyle 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi fotoğraf sergisi

TBMM'de "Foto Muhabirlerinin Gözüyle 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi" fotoğraf sergisi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "15 Temmuz gecesi milletimiz, sonunu düşünme gereği duymadan ve meşru Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle sokaklara çıkmış, geleceğini gasbetmek isteyenleri ait oldukları utanç çukuruna gömmüştür." dedi.

11.07.2019Gündem
Yaz tatilini sanatla değerlendirin

Yaz tatilini sanatla değerlendirin

İstanbul’da yaz sanat atölyeleri hazırlandı. Çocuklar atölyelerde; resim, kostüm, animasyon ve mimari gibi programlara katılacak. 29 Ağustos’a kadar sürecek olan program 7-12 yaş arası tüm çocukları bekliyor.

9.07.2019Eğitim
Picasso Kordon’a geliyor

Picasso Kordon’a geliyor

İZMİR’deki Arkas Sanat Merkezi, 18 Eylül 2019 – 05 Ocak 2020 tarihleri arasında 20. yüzyılın en büyük ressamlarından Pablo Picasso’nun eserlerine ev sahipliği yapacak. Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerdeki önemli kurumların yer aldığı ‘Picasso-Méditerranée’ projesi kapsamında düzenlenen sergiler serisinde Türkiye’yi Arkas Sanat Merkezi temsil edecek.

8.07.2019Kitap Sanat
Picassonun eserleri İzmirde

Picasso'nun eserleri İzmir'de

Dünyaca ünlü ressam Pablo Picasso'nun eserleri İzmir'de sergilenecek.

8.07.2019Keyif
Yavuz gemisinde geri sayım Bir hafta içinde Doğu Akdenizde...

"Yavuz" gemisinde geri sayım! Bir hafta içinde Doğu Akdeniz'de...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Geçtiğimiz hafta Yavuz sondaj gemisini Gebze'den yolcu etmiştik. Şu anda geminin Mersin-Taşucu'nda bazı ikmalleri ve son kontrolleri yapılıyor. İnşallah bir hafta içinde Doğu Akdeniz'de, KKTC'den aldığımız ruhsat bölgesinde, Karpaz'da Yavuz gemisinin ilk sondajına başlamış olacağız. Çin'in en büyük kamu şirketi olan Çin Devlet Şebeke Kurumu üst düzey yetkilileriyle görüştük. Daha önceden akıllı şebekelerle ilgili bir iş birliği anlaşmamız zaten vardı, onları gözden geçirerek yol haritasını güncelledik. Bunları da önümüzdeki günlerde sektörle paylaşacağız" açıklamasında bulundu.

6.07.2019Ekonomi
165 mimar bir arada

165 mimar bir arada

Enis Öncüoğlu’nun çektiği 165 mimarın portrelerinden oluşan ‘FORM.AL’ başlıklı sergi, Kalebodur’un desteğiyle Pilevneli Gallery Dolapdere’de izleyiciyle buluşuyor.

5.07.2019Kitap Sanat
Günümüz sanatının İstiklal güzergâhı

Günümüz sanatının İstiklal güzergâhı

Akbank Sanat’ın Resim Heykel Müzeleri Derneği işbirliğiyle düzenlediği 37. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi, T. Melih Görgün küratörlüğünde 20 genç sanatçıyı buluşturuyor. ‘Ortak Stratejilerin Gösterisi’ başlıklı sergi, yeni nesil sanatçıların derdini bağırıp çağırmadan izleyiciye açıyor.

4.07.2019Kitap Sanat
Çöplüktü cennet oldu

Çöplüktü cennet oldu

Amasya Merzifon’da bir gurup gönüllü, moloz ve çöplerin atıldığı alanı 22 yıl boyunca sabırla ve ciddi emek harcayarak küçük bir ormana çevirdi. 35 dönümlük alan yaklaşık 5 bin ağacın, çeşit çeşit çiçeklerin, farklı kuş türleri ve başka canlıların yaşadığı bir cennete dönüştü.

4.07.2019Gündem
4. İstanbul Tasarım Bienali’nin yeni durağı Belçika

4. İstanbul Tasarım Bienali’nin yeni durağı Belçika

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 2018 yılının sonbaharında düzenlenen 4. İstanbul Tasarım Bienali’ne adını veren Okullar Okulu sergisi, İstanbul ve Fransa’nın ardından Belçika’nın Genk kentinde bulunan C-mine’da açıldı.

3.07.2019Kitap Sanat
Hırvatistanda Kitap Denizi

Hırvatistan'da "Kitap Denizi"

Başkent Zagreb'deki Zrinjevac Parkı'nda 14 Temmuz'a kadar devam edecek etkinlik, kitapseverlere yemyeşil doğada kitap okuma keyfini yaşatacak.

2.07.2019Keyif
Gurbette 55 yıl

Gurbette 55 yıl

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da “Gurbette” adlı bir sergi fotoğraf meraklılarıyla buluştu. Eski Çalışma Bakanı Ali Naili Erdem ve Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet ile 29 Haziran’a kadar açık kalan o sergide buluştum. Görüşmede dünden bugüne “göç” olgusu, o dönemde “gurbette” yaşananlar ve Hollanda’ya işçi olarak giden ilk Türklerin kat ettikleri yolu konuştuk.

2.07.2019Magazin
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ara Güler Sergisinin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ara Güler Sergisi'nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osaka’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nin ardından geldiği Kyoto şehrinde, Tofukuji Tapınağı Ara Güler Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşma yaptı.

30.06.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ara Güler Sergisinin açılışını yaptı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ara Güler Sergisi'nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'nın Kyoto şehrindeki Ara Güler Fotoğraf Sergisi'nin açılışını yaptı. Serginin açılışında konuşan Erdoğan şunları söyledi:

30.06.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sergi ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sergi ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kyto'da "Hazineler ve Osmanlı İmparatorluğu'nda Lale Geleneği" sergisini ziyaret etti.

30.06.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Japonyada sergi ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Japonya'da sergi ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'nın Kyoto şehrinde "Hazineler ve Osmanlı İmparatorluğu’nda Lale Geleneği" temalı sergiyi ziyaret etti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'nın Kyoto şehrinde "Hazineler ve Osmanlı İmparatorluğu’nda Lale Geleneği" temalı sergiyi ziyaret etti.

30.06.2019Gündem
Evlilik tarihimiz çok önceden belliydi

Evlilik tarihimiz çok önceden belliydi

Gittiği bir sergi daveti hayatını değiştirdi. Kendi deyişiyle, basketbolcu Caner Erdeniz’e çarpıldı: “Bizimki ilk görüşte aşktı. Sen ona bakarsın, o sana bakar... Onda kendini hissedersin. Saf bir bakıştır. İşte öyle bir şey oldu.” Kısa sürede nikâh masasına oturdu, hemen ardından hamile olduğunu açıkladı. Bu hafta vizyona giren ‘Geçmiş Olsun’ filmi için buluştuğumuz Müge Boz, yaşadığı aşkı, evlilik sürecini ve hamileliğini ilk kez anlattı.

Akbank Sanat’ın ‘Günümüz Sanatçıları Ödülü’ sergisi açıldı

Akbank Sanat’ın ‘Günümüz Sanatçıları Ödülü’ sergisi açıldı!

Akbank 37. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması’nın kazananları belli oldu. Seçilen eserler, 28 Haziran- 31 Temmuz 2019 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta sergileniyor.

28.06.2019Kitap Sanat
‘Etten, Kemikten’ sergisi ziyaretçileriyle buluşacak

‘Etten, Kemikten’ sergisi ziyaretçileriyle buluşacak!

Bilsart’ın ev sahipliğnde gerçekleşecek olan ‘Etten, Kemikten’ sergisi 3 Temmuz - 27 Temmuz tarihlerinde ziyaretçilerini bekliyor...

28.06.2019Kitap Sanat
Ara Güler Sergisi Kyotoda

Ara Güler Sergisi Kyoto'da

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen ‘Ara Güler Fotoğraf Sergisi’ 30 Haziran’da Kyoto’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak.

28.06.2019Kitap Sanat
Applea şok: Jony Ive artık yok

Apple'a şok: Jony Ive artık yok

Apple'ın yıllardır bünyesinde çalışan ve iPhone'lar başta olmak üzere pek çok Apple ürünün tasarımının arkasındaki isim olan Jony Ive, Apple ile yollarını ayırdığını duyurdu.

28.06.2019Teknoloji
Erdoğan, Japonyada Ara Güler Fotoğraf Sergisini açacak

Erdoğan, Japonya'da "Ara Güler Fotoğraf Sergisi"ni açacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Haziran'da Japonya'nın Kyoto kentinde, fotoğraf sanatçısı ve foto muhabiri Ara Güler'in eserlerinin yer aldığı sergiyi açacak.

27.06.2019Dünya
Türk profesörün eseri Japonya’da sergilendi

Türk profesörün eseri Japonya’da sergilendi

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlker Yardımcı’nın eseri Japonya’da sergilendi.

27.06.2019Eğitim
Üsküdarda Yaz Vakti

Üsküdar'da 'Yaz Vakti'

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen "Yaz Vakti" adlı karma sergi, yarın Nevmekan Sahil'de açılacak.

25.06.2019Keyif
Dijital sanatlar sergisi ziyaretçilerini bekliyor

Dijital sanatlar sergisi ziyaretçilerini bekliyor

bang. Prix programına seçilen eserlerden derlenen dijital sanatlar sergisi açıldı.

24.06.2019Kitap Sanat
Burdur’un antik gerdanlıkları

Burdur’un antik gerdanlıkları

Burdur, günümüze ulaşan antik miras bakımından en zengin illerimizden biri. Sınırları içerisinde birbirine yaklaşık iki saat mesafede üç antik kenti barındırıyor: Sagalassos, Kibyra ve Kremna... Her biri tarihi önemleri kadar konumlarıyla da kentin paha biçilemez antik gerdanlıkları gibi duruyor.

24.06.2019Seyahat
Soyadımın izinde Sofya

Soyadımın izinde Sofya

Pek çok Türk için Türkiye anavatansa, Balkanlar da ata toprağıdır. Benim gibi köklerini merak edenler için Balkanlar’a seyahat kaçınılmazdır. Soyadımızı aldığımız Sofyalı Bâli Efendi veya Bâli Baba-i Sofyevi’nin türbesini bulmak üzere geldiğim Sofya’da başka güzellikler de keşfettim. Yaklaşık 3 bin yıllık bir geçmişe sahip, Doğu Roma İmparatorluğu’nun ve Bulgar İmparatorluğu’nun önemli bir merkezi olmuş kentte görülecek pek çok yer var.

24.06.2019Seyahat
İki Millet, “İki Kültür Dört Renk”

İki Millet, “İki Kültür Dört Renk”

Türk ve Suriyeli sanatçıların bir araya geldiği “İki Kültür Dört Renk” Karma Resim Sergisi, Ayvansaray Plato Sanat İstanbul’da. Savaş ve mülteci temasının ağırlıklı olduğu dört farklı ressamın birleştiği sergide kültür buluşması yaşandı.

21.06.2019Keyif
Minik ressamlar hayallerini çizdi

Minik ressamlar hayallerini çizdi

“Hayallerini Çiz” temasıyla 38’inci kez düzenlenen Pınar Çocuk Resim Yarışması’nda dereceye giren minikler ödül aldı.

21.06.2019Kitap Sanat
‘Toprak ana’ felsefesi Alaçatı oteline ilham kaynağı oldu

‘Toprak ana’ felsefesi Alaçatı oteline ilham kaynağı oldu

Alaçatı'da hızla büyüyen konaklama sektörü, bu kez ezberleri bozan, sıra dışı bir örnekle karşı karşıya. Güney Amerika yerlilerinin 'toprak ana' felsefesini, kadim medeniyetlerin doğa ve sanat yaklaşımlarıyla sentezleyerek yola çıkan tematik otel Pachamama, yeni sezonda misafirleriyle buluşmak üzere kapılarını açtı. Mimar Mustafa Teksoy’un 'yapı biyolojisi' teknikleriyle doğadan ilham alarak tasarlayıp inşa ettiği Pachamama, Tasarımcı Muzna Abdülhamit’in incelikli zevkiyle tasarlanmış sanatsal objeleri ve tasarım ürünleriyle, misafirlerine keyif ve huzuru birlikte yaşatmayı amaçlıyor.

21.06.2019Seyahat

Yazar Sonuçları

Şehrin problemi: Taksi değişim saatleri

Şişhane’den taksiye binen kadın yolcu, Kurtuluş’a gitmek isteyince “Değişim saatim geldi” diyen taksi şoförüyle tartışma yaşadı.

12.07.2019

Gurbette 55 yıl

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da “Gurbette” adlı bir sergi fotoğraf meraklılarıyla buluştu. Eski Çalışma Bakanı Ali Naili Erdem ve Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet ile 29 Haziran’a kadar açık kalan o sergide buluştum. Görüşmede dünden bugüne “göç” olgusu, o dönemde “gurbette” yaşananlar ve Hollanda’ya işçi olarak giden ilk Türklerin kat ettikleri yolu konuştuk.

2.07.2019

Bir başkan olarak en büyük sorunum torpil

Porsuk Nehri üzerinde bir Venedik gondolundayız...

30.06.2019