MENÜ

Sergi

Sergi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sergi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32.106 Sergi haberi bulunmuştur.

Sergi Haberleri

Ustalar müzayedesi

Ustalar müzayedesi

ARTAM Antik A.Ş. 23 Aralık Pazar günü gerçekleştireceği 302’nci müzayedesinde önemli Türk sanatçıların başyapıt niteliğindeki eserlerini satışa sunacak.

18.12.2018Kitap Sanat
Gezici Festival yolculuğunu tamamladı

Gezici Festival yolculuğunu tamamladı

24. Gezici Festival, 30 Kasım’da Ankara’da başladığı yolculuğunu 13 Aralık’ta Kastamonu’da tamamladı.

17.12.2018Kitap Sanat
Sandalyeden kuleler yapmak

Sandalyeden kuleler yapmak

Mudo’nun Maslak’ta yeni açılan 6 bin 500 metrekarelik dev konsept mağazası, son dönemin en çok merak edilen mekânlarından. Kısa sürede çekim alanına dönüşen alışveriş ve buluşma noktasını, Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Taviloğlu’yla gezdik. Hedef, dünyanın en önemli 7 konsept mağazasından biri olmak. Aslı BARIŞ/abaris@hurriyet.com.tr

15.12.2018Hürriyet Cumartesi
Bakan Soylu açıkladı: 21 bin 600 uyuşturucu satıcısı…

Bakan Soylu açıkladı: 21 bin 600 uyuşturucu satıcısı…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2018 yılında gerçekleşen operasyonlarda 21 bin 600 uyuşturucu satıcısının tutuklandığını bildirdi.

14.12.2018Gündem
Ankara’yı da alırız İstanbul’u da alırız

Ankara’yı da alırız İstanbul’u da alırız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Ankara Temsilcisi  Hande Fırat’ın dün akşam CNN Türk’te yayımlanan Gece Görüşü programına gündemi değerlendirdi:

14.12.2018Gündem
“ Bubi Khemet’e Dönüş” sergisi Galeri Kambur Sanat Galerisi’nde

“ Bubi Khemet’e Dönüş” sergisi Galeri Kambur Sanat Galerisi’nde

Gotik sanatın ülkemizdeki ender temsilcilerinden Bubi, 10 Aralık 2018 – 10 Ocak 2019 tarihleri arasında Galeri Kambur Sanat Galerisi’ne konuk oluyor.

13.12.2018Keyif
‘Bazen eski çağda  kalmışım gibi hissediyorum’

‘Bazen eski çağda kalmışım gibi hissediyorum’

Heykeltıraş, ressam ve grafik sanatçısı Erol Kınalı, 50 yıla yaklaşan sanat yaşamının özeti niteliğindeki retrospektif sergiyle İş Sanat Kibele Galerisi’ne konuk oluyor. Eserlerinde çok boyutlu ve çoğul kimliğin çeşitliliğini ortaya koyan sanatçı, “Kendimi modern sanatın içerisinde görüyorum fakat (günümüzde) yapılan işlerin boyutunu görünce bazen eski çağda kalmışım gibi hissediyorum” diyor.

13.12.2018Kitap Sanat
Parajanov’un eserleri ilk kez Türkiye’de

Parajanov’un eserleri ilk kez Türkiye’de

Pera Müzesi, ‘şiirsel sinema’nın en büyük ustalarından biri olan yönetmen ve sanatçı Sergey Parajanov’un farklı malzemelerle, görsel sanatlar alanında verdiği eserleri Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşturuyor.

13.12.2018Kitap Sanat
Sanki kendi evi...

Sanki kendi evi...

Turan Aksoy’un O’art’ta açtığı ‘Sandığın Gibi Değil’ başlıklı sergi, sanatçının 1980’lerin sonlarından başlayarak son dönem işlerine kadar süren sanat pratiğinde ortaya çıkan karşıtlıklar ve rastlantısal unsurları merceğe koyarken, mekânla kurduğu ilişkide analitik bir bakış hissettiriyor.

12.12.2018Kitap Sanat
Doğu Marmara’nın kongre merkezi hızla tamamlanıyor

Doğu Marmara’nın kongre merkezi hızla tamamlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sekapark içerisinde inşa edilen tam donanımlı kongre merkezinin çalışmalarını sürdürüyor.

12.12.2018Ekonomi
Fortnite’ın 7.1 güncellemesi yayınlandı

Fortnite’ın 7.1 güncellemesi yayınlandı

Yayınlanan 7.1 güncellemesiyle oyuna Sonsuzluk Kılıcı adında yeni bir silah eklenirken, oyunun Kreatif Modu’nun tüm oyunculara açılması için devam eden geri sayım son gününe girdi.

12.12.2018Teknoloji
Barcelonanın liderliği garanti Tottenhamın iddaa oranı...

Barcelona'nın liderliği garanti! Tottenham'ın iddaa oranı...

Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda liderliği garantileyen Barcelona, grup ikinciliği için Inter'le çekişen Tottenham'ı ağırlıyor. Takımlardan son haberlere ve iddaa oranlarına göz atalım...

11.12.2018Futbol
Pera Müzesi’nden iki yeni sergi

Pera Müzesi’nden iki yeni sergi

Pera Müzesi, yeni yıla ‘Parajanov – Sarkis ile’ ve ‘Zaman Değişmeli’ başlıklı iki yeni sergi ile giriyor.

11.12.2018Kitap Sanat
‘Rus Avangardı’ öğrencilere 5 lira

‘Rus Avangardı’ öğrencilere 5 lira

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde devam eden ‘Rus Avangardı Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek’ sergisi, 14 yaş ve üzeri tüm öğrenciler tarafından 5 liraya gezilebilecek.

10.12.2018Kitap Sanat
Birand Tuncadan örnek davranış

Birand Tunca'dan örnek davranış

Sosyal sorumluluk projeleriyle herkese örnek olan Birand Tunca, Instyle Türkiye dergisinin Aralık sayısına konuk oldu.

10.12.2018Televizyon
Bakan Ersoy: 2018de konaklama gelirlerimiz 10 milyar dolar olacak

Bakan Ersoy: 2018'de konaklama gelirlerimiz 10 milyar dolar olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2018'de konaklama gelirlerin 10 milyar dolar olacağını söyledi

9.12.2018Ekonomi
Kiralar iki katına çıktı İstanbuldan kaçan o ilçeye akın etti

Kiralar iki katına çıktı! İstanbul'dan kaçan o ilçeye akın etti

Ayvalık’ın tarihi biraz da göçün tarihi. 1923’te başlayan mübadele ile kasabanın büyük oranda Rum olan nüfusu Midilli’ye göç etmiş; yerlerine Girit, Makedonya ve Midilli’deki Müslüman nüfus gelmişti. 2011’de patlak veren Suriye iç savaşı, Ayvalık’ı yeni bir göç dalgasının rotası yaptı. Binlerce Suriyeli, Midilli’ye geçebilmek için bu suları kullandı, kimi denizden karaya bir daha hiç adım atamadı. Balıkesir’e bağlı Ayvalık şimdi yeni bir göçün etkisi altında; metropolden bunalıp kaçan İstanbulluların... Bundan 10 yıl önce tek tük başlayan kaçışlar, son üç yılda yoğunlaştı. Elbette sadece İstanbullular değil Ayvalık’ın sükûnetini tercih eden büyük şehirliler, ancak ağırlıklarını koydukları kesin. Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 70 bin olan kış nüfusunun artık 100 binin altına düşmediğini söylüyor. Peki kimler neden burayı seçiyor, hangi bölgelerde yaşıyor, ne yaparak geçiniyorlar, burada da bir ‘Bodrumlaşma’ olur mu? Cevaplar dosyamızda...

9.12.2018Hürriyet Pazar
Antalyadaki Salvador Dali sergisi ilgi çekiyor

Antalya'daki Salvador Dali sergisi ilgi çekiyor

Antalya, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Salvador Dali'nin “Zodyak/Pantagruel” resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi. 

7.12.2018Gündem
‘Baba Benimle Çocukluğumu Paylaş’

‘Baba Benimle Çocukluğumu Paylaş’

İsveçli fotoğraf sanatçısı Johan Bavman’ın, babaların çocuklarının bakımı ve eğitiminde üstlendikleri role ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığı sergi, İzmir’de sanatseverlere sunuldu.

7.12.2018Avrupa
Büyükelçi Karlov cinayetinde flaş gelişme

Büyükelçi Karlov cinayetinde flaş gelişme

Büyükelçi Karlov'un öldürülmesine ilişkin iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İlk duruşma 8 Ocak 2019'da görülecek.

7.12.2018Gündem
Bakan Demir açıkladı: Teknopark İstanbul, savunma sanayisinin atılımına katkı sağlayacak

Bakan Demir açıkladı: Teknopark İstanbul, savunma sanayisinin atılımına katkı sağlayacak

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "(Teknopark İstanbul'da) savunma sanayisi esaslı oluşturduğumuz yapılanmalar ve şirketlerle genel anlamda teknolojinin birçok alanında Türkiye'de hizmet verebilecek, sivil sektöre de açılabilecek farklı ve teknolojilerin altyapısını oluşturacağız. Burası, savunma sanayisinin atılımına katkı sağlayacak. Yapılacak toplantı ve sergi merkezi, civarda oluşan ve yapılacak oteller, üniversite ve şirketlerle birlikte çekici bir yer olacak. Zaten şu anda da onlarca şirketin sırada olması çekici olduğunu gösteriyor" açıklamasında bulundu.

7.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Turani anısına

Çağdaş Türk resminin önemli isimlerinden Prof. Adnan Turani’yi bugün kaybedeli tam iki yıl oldu.

17.12.2018

Tarkan “O Ses”le döndü

Tarkan o bildik, tanıdık hışırtılı kadifemsi yatak odası sesi ve yine o bildik, tanıdık mahallenin muzip çocuğu mimiklerini harmanladığı mini videosuyla gömülüp gittiği kendi dünyasından pat diye çıkageldi: “Sabahın bu erken saatlerinde nereye gidiyorum acaba?” diyerek...

16.12.2018

Büyük bir tepeyi aştığında insanın bulacağı şey, daha aşılacak çok tepelerin olduğudur

Ay balık burcunda ilerliyor ve gün içinde Neptün ve Mars ile kavuşum sergiliyor. Sonunu düşünmeden yapmış olduğunuz harcamalar ya da bitirdiğiniz ilişkilerin bugün biraz pişmanlığını yaşayabilirsiniz.

15.12.2018

Tesadüfen yaşıyoruz

Kaza: Can ya da mal yitimine neden olan kötü olay.

15.12.2018

Tarihe ışık tutan yer: PTT Pul Müzesi

Ankara’da Ulus’ta, 2013 yılında PTT Pul Müzesi olarak ziyaretçilere kapılarını açan tarihî binanın kapısından içeri girer girmez ilk durağım ‘İstiklal Harbinde PTT’ köşesi oluyor. Soluksuz bir şekilde bilgileri okuyorum.

14.12.2018

Sendikaların dediği olmayacak

Asgari ücretle ilgili ikinci görüşmeler bugün yapılacak.

13.12.2018

Fatma Tülin’e bakmak

HEMEN hemen Fatma Tülin’in bütün sergilerini gezdim.

11.12.2018

Topaçlıoğlu'nun özgür figürleri

Akdoğan Topaçlıoğlu, benim tanıdığım deseni en güçlü ressamlardan biri. 80 yaşına rağmen hâlâ boş zaman buldukça desen için elinden kâğıt kalemi eksik etmeyen Mustafa Ayaz’ın öğrencisi olması, Topaçlıoğlu’nun bu özelliğe sahip olmasında önemli rol oynuyor diye düşünüyorum.

10.12.2018

Muhtar Kent’in vedası

Kadınların önünü açan lider

9.12.2018

Bu Okan kafayı yemiş!

Bu Okan Bayülgen resmen kafayı yemiş, resmen uçmuş, başka bir gezegende yaşıyor...

8.12.2018