MENÜ

Seramik

Seramik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seramik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.115 Seramik haberi bulunmuştur.

Seramik bir veya birden fazla metalin, metal olmayan element ile birleşmesi ve sinterlenmesi sonucu oluşan inorganik bileşik.

Seramik Haberleri

Onur gecesi

Onur gecesi

Tüyap kültür fuarları onur ödülleri, dün gece düzenlenen törenle Selim İleri, Alev Ebüzziya, Prof. Meral Özbek, Açık Radyo ve Erol Tabanca’ya sunuldu. Onur yazarı Selim İleri, törende yaptığı konuşmada “Ben hep ezilenler için yazdım. Sırtımdaki görünmeyen kamburu başkalarıyla paylaşabilmek için yazdım” dedi.

13.11.2018Kitap Sanat
Seferihisar Anaokulu’nda sanat günleri

Seferihisar Anaokulu’nda sanat günleri

Seferihisar Anaokulu 26 Kasım'a dek sürecek Sanata Saygı başlıklı etkinlikler kapsamında anaokulu öğrencilerini sanatçılarla buluşturuyor.

13.11.2018Kitap Sanat
Günseli Kato kimdir

Günseli Kato kimdir?

Günseli Kato, ekran başındaki izleyiciler tarafından sorgulanan isimler arasında yer almaya devam ediyor. Biyografisi ile birçok vatandaşın merakla sorguladığı isimler arasında yer alajn Günseli Kato, resim sanatına ilgisini farklı boyutlara taşımıştır. Peki, Günseli Kato kimdir kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

11.11.2018Gündem
Hedef oyunda kalmak

Hedef oyunda kalmak

10.11.2018Ankara
Neco’nun eşi İdil Erge kimdir

Neco’nun eşi İdil Erge kimdir?

Bodrum’da yaşayan ünlü sanatçı Neco, kendisinden 25 yaş küçük olan eşi İdil Erge’ye şiddet uyguladığı iddiasıyla savcılık tarafından 3 ay evden uzaklaştırma cezası aldı. Çıkan haberler ardından gözler İdil Erge’nin hayatına çevrildi. Peki, Neco’nun eşi İdil Erge kimdir?

8.11.2018Magazin
Şehrin en iyileri seçildi... Ödüller sahiplerini buldu

Şehrin en iyileri seçildi... Ödüller sahiplerini buldu

Şehirlere yaşam değeri katan, geliştiren, değiştiren projelerin ödüllendirildiği Sign of the City Awards 2018 görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Bürokrasi, iş ve basın dünyasının önde gelen isimlerinin yoğun katılım gösterdiği törende 38 proje ‘Sign of the City’ seçildi.

7.11.2018Ekonomi
‘Artist’ik bir ‘deneyim’

‘Artist’ik bir ‘deneyim’

37. İstanbul Kitap Fuarı’yla eşzamanlı olarak 10-18 Kasım arasında TÜYAP Büyükçekmece’de düzenlenecek Artist 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı, bu yıl ‘Deneyim’ teması altında Türkiye’nin dört bir yanından 44 bağımsız sanatçı kolektifini bir araya getirecek. Bu yılki onur sanatçısı Alev Ebüzziya’nın seramikleri ile Koleksiyoner Onur Ödülü sahibi Erol Tabanca’nın koleksiyonundan bir seçki de fuarda olacak.

7.11.2018Kitap Sanat
Huawei MateBook 13 tanıtıldı İşte tüm özellikleri...

Huawei MateBook 13 tanıtıldı! İşte tüm özellikleri...

Huawei, Çin’de düzenlediği etkinlikte ofis ve ev kullanımına hitap eden yeni dizüstü bilgisayar modeli MateBook 13’ü duyurdu. Bilgisayarlarda da görmeye başladığımız ince çerçeve tasarımları, bu modelde de kullanılmış. Bilgisayarın kasa yapısında ise alüminyum alaşımlı seramik malzeme kullanılmış. Bu anlamda modelin güçlü bir tasarım yapısına sahip olduğunu söyleyebiliriz. İşte Huawei MateBook 13'ün tüm özellikleri...

7.11.2018Teknoloji
Kaman’da Japon mucizesi

Kaman’da Japon mucizesi

Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü’nün Kırşehir Kaman’da 33 yıldır sürdürdüğü kazılarda 2 binin üzerinde eser gün yüzüne çıkarıldı. Kazılardan çıkan eserler, Kalehöyük’teki Japon Bahçesi içinde yer alan arkeoloji müzesinde sergileniyor.

5.11.2018Kitap Sanat
Doğal taşta hedef pazarlara ticaret heyeti seferberliği

Doğal taşta hedef pazarlara "ticaret heyeti" seferberliği

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer: "Ticaret heyetleriyle yurt dışına çok yoğun bir seferberlik başlattık. Kasım ayında 5 ülkeye ticaret heyeti organizasyonu düzenleyeceğiz. 2019 yılında ise ocak ayının ortasından sonra en az 12 ve 20'ye kadar çıkabilecek ticaret heyetleri gerçekleştireceğiz. Başka ülkelerin satış yaptığı ama bizim daha az bulunduğumuz pazarları hedef pazarlar haline getirdik. Yüksek fiyatlı ürün satmak istiyorsak geliri yüksek ülkelerle muhatap olmamız lazım." açıklamalarında bulundu.

5.11.2018Ekonomi
Uludağda ilginç görüntü Herkes villa sanıyor ama...

Uludağ'da ilginç görüntü! Herkes villa sanıyor ama...

Bursa'da Tarım Orman Bakanlığı tarafından Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Uludağ Milli Park Müdürlüğü ile birlikte yapılan 5 yıldızlı tuvaletler tamamlandı. Özellikle kampçıların bulunduğu Sarılan bölgesindeki her birinin mali değeri 550 bin lirayı bulan hamamlı tuvaletlerin dış görüntüsü villayı andırıyor. Tamamen ahşap ve taş kullanılarak yapılan tuvaletler doğalgaz ile ısınıyor. Lüks tuvaletin içerisinde hamam, duşakabinler, soyunma dolapları, engelli vatandaşlar için özel tuvaletler bulunuyor.

5.11.2018Gündem

Ervardar'dan Işıklı Düşler

 Pınar Ervardar’ın “Işıklı Düşlerim” adındaki yeni sergisi Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 23 Kasım’da ziyarete açılacak.

1.11.2018Keyif
Kur turizmi

Kur turizmi

Kurdaki artış Edirne esnafına yaradı. Bulgaristan ve Yunanistan’dan alışveriş turları başlayınca dükkân camları Bulgarca ve Yunanca fiyat listeleriyle donandı. Bulgarca web siteleri, mini alışveriş sözlükleri hazırlandı. Belediye şehre daha fazla turist çekmek için Bulgarca ve Yunanca tanıtım yapmaya başladı.

30.10.2018Ekonomi
BASE’in ikincisi için geri sayım başladı

BASE’in ikincisi için geri sayım başladı

Türkiye’nin yeni nesil sanatçı platformu BASE bu yıl 20-23 Aralık 2018 tarihleri arasında Galata Rum Okulu’nda yeni nesil sanatçıları sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. İlk yılında 12 bin ziyaretçiyi ağırlayan BASE’te, bu yıl 29 üniversiteden 93 yeni mezun sanatçı adayının 105 yapıtı yer alacak.

26.10.2018Keyif
Haydarpaşa Garında 1000 yıllık iskelet bulundu

Haydarpaşa Garı'nda 1000 yıllık iskelet bulundu!

Restorasyon çalışmalarının sürdüğü Haydarpaşa Garı çevresindeki arkeolojik kazılarda 2.000 yıllık olduğu düşünülen duvar ile üzerinde koku kolyesi olan ve 1000 yaşında olduğu düşünülen bir iskelete rastlandı.

25.10.2018Gündem
Yerli üretim zırhla güvenlik güçlerinin yükü hafifleyecek

Yerli üretim zırhla güvenlik güçlerinin yükü hafifleyecek

Güvenlik güçlerinin korunması için geliştirilen kalkan ve yelek gibi ürünlerin güçlü koruma sağlamasının yanında hafif olmaları da kritik önem taşıyor. Bu kapsamda farklı malzemeler kullanılarak zırhları hafifleştirmeye yönelik çalışmalar sonuç verdi.

25.10.2018Teknoloji
Karadenizde dünyanın en eski gemi enkazı keşfedildi

Karadeniz'de dünyanın en eski gemi enkazı keşfedildi

Arkeologlar, Karadeniz'in derinliklerinde "dünyanın en eski korunmuş gemi enkazını" keşfettiklerini açıkladı.

23.10.2018Dünya
Ev kadınlarını ve emeklileri işe alacaklar

Ev kadınlarını ve emeklileri işe alacaklar

19 ilde 58 mağazası olan Koçtaş’ın 3 bin 200 çalışanı var. İstihdam odağına, ev kadınlarını ve elektrik, boya, tesisat, bahçe, seramik gibi alanlardan emeklileri alan Koçtaş, yeni kurduğu akademi ile de sektöre nitelikli personel yetiştirecek. Koçtaş Kampüs ile 2021 yılı sonuna kadar 300 sertifikalı usta yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Koçtaş İK Direktörü Aylin Yazgan İyicik ile kariyer fırsatlarını konuştuk.

20.10.2018İK/Yeni Ekonomi
Bozoğlu’nun ilk kişisel sergisi...

Bozoğlu’nun ilk kişisel sergisi...

Yıllar önce ailesiyle Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç edip, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümünden ve Temel Tasarım Bölümünden “Onur” derecesi ile mezun olan sanatçı Zeynep Bozoğlu’nun ilk kişisel sergisini Akyaka’da açtı.

19.10.2018Keyif
İlk sergi heyecanı

İlk sergi heyecanı

19.10.2018Antalya

Yazar Sonuçları

Olgunlaşma Enstitüsü’nde yeni dönem

Bu haftaki röportaj konuğum 1972 yılında kurulan Adana Olgunlaşma Enstitüsü Müdiresi Meral Altınkaya… Konumuz projeleri, olgunlaşma enstitüsündeki çalışmaları…

12.11.2018

Design Week Turkey Toscani’yi ağırlıyor

“Dünya krizde, insanlar bunu konuşsun istiyorum”

10.11.2018

Çocuk ve gençler için öncü kadınlar

Türkiye mucizelerle dolu bir ülke… Kadın haklarından çocuk haklarına kadar pek çok konuda sadece bölgemizde değil, dünyada da öncü bir ülke. Özlem Özdemir’in Kırmızı Kedi Yayınları’ndan çıkan ‘İlham Veren Cumhuriyet Kahramanları - Öncü Kadınlar’ kitabını okuyunca ülkemin tarihiyle bir kez daha gurur duydum.

6.11.2018

Kadın heykeller

Heykeltıraş İjlal Marmarisli’yi bu hafta köşeye taşıyarak, üç haftadan beri kadın sanatçılarımıza yer vermiş oluyoruz.

4.11.2018

Anadolu’nun solmayan rengi

CerModern, sadece Ankara’nın değil, birçok etkinliğe ev sahipliği yapması nedeniyle Türkiye’nin önemli bir sanat merkezidir.

22.10.2018

Yaşar’a koruyucu aile olduğu gün Ali Osman’a hamile olduğunu öğrendi

Tasarımcı Simay Bülbül iki doğum yaptı, biri biyolojik biri kalbiyolojik...

21.10.2018

Dolunay çarpması

Çarşamba gerçekleşecek dolunay, geçmişe dönük konuları gündeme getirecek. Akrepler eski aşklarının, İkizler ise yaşanan kırgınlıkların hesabını sormanın peşinde.

20.10.2018

İşini kaybetti, kendini buldu

Murat Bildirici otomotiv sektöründeki işini kaybedince bir süre evde oturmuş.

20.10.2018