MENÜ

Murat Yetkin

Murat Yetkin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Murat Yetkin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.237 Murat Yetkin haberi bulunmuştur.

Murat Yetkin Haberleri

Hürriyet Kayseri’de...

Hürriyet Kayseri’de...

Son iki yıldır Hürriyet gazetesinin düzenlediği ‘Hürriyet ile Keşfet’ projesi kapsamında gazetemizin yazarları TÜRSAB’a bağlı bazı acentalar bugünden itibaren üç günü boyunca Kayseri’de olacak...

18.12.2017Seyahat
İstanbulda tarihi karar: Doğu Kudüs Filistinin başkentidir

İstanbul'da tarihi karar: Doğu Kudüs Filistin'in başkentidir

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından, Türkiye’nin öncülüğünde İstanbul’da bir araya gelen İslam İşbirliği Teşkilatı üyeleri, Doğu Kudüs’ü Filistin Devleti’nin başkenti ilan etti. İslam ülkeleri, dünyaya da aynı kararı alma çağrısı yaptı. Olağanüstü zirveye katılan 56 üye ülkenin imza attığı bildiride ABD’nin Kudüs kararı ‘hukuken hükümsüz’ ilan edildi. Amerikan yönetimi, bu yasadışı beyanın geri çekilmemesinden doğacak tüm sonuçlardan sorumlu tutulurken bildiride özetle şunlar vurgulandı:

13.12.2017Gündem
İsrailden tarihi Doğu Kudüs kararına ilk açıklama

İsrail'den tarihi Doğu Kudüs kararına ilk açıklama

ABD Başkanı Donald Trump'ın tartışmalı Kudüs kararı sonrası İstanbul'da bugün düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü İslam Zirvesi Konferansı'na ilişkin, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu açıklamalarda bulundu. Netanyahu, Zirve'de yayınlanan deklarasyonun kendilerini etkilemediğini öne sürdü. Netanyahu, birçok ülkenin "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını ve büyükelçiliklerini buraya taşıyacaklarını" iddia etti.

13.12.2017Dünya
Murat Yetkin, İstanbuldaki Kudüs zirvesinde alınan tarihi kararı yorumladı

Murat Yetkin, İstanbul'daki Kudüs zirvesinde alınan tarihi kararı yorumladı

İstanbul'da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü İslam Zirvesi Konferansı'nda Doğu Kudüs, Filistin Devleti'nin başkenti ilan edildi. İslam ülkeleri kentin Filistin'in başkenti olarak tanınması için dünyadaki tüm ülkelere çağrıda bulundu.

13.12.2017Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya bu fotoğrafla seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya bu fotoğrafla seslendi

İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü İslam Zirvesi Konferansı'nda, Doğu Kudüs'ün Filistin'in başkenti ilan edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı'nın tarihi misyonuna yakışır, anlamlı, kritik bir zirve toplantısı gerçekleştirdik" dedi. Erdoğan, "Taraf olan bir ABD’nin artık İsrail ve Filistin arasında arabuluculuk yapması söz konusu olamaz. Arabuluculuk konusunun artık İİT’nin tüm yetkilileriyle görüşmek suretiyle kim olacağının görüşülmesi lazım" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında İsrail askerleri tarafından gözaltına alınan Filistinli çocukların fotoğraflarını da dev ekranda gösterdi. Erdoğan gözaltına alınması büyük tepki çeken down sendromlu Filistinli’den de bahsetti. Erdoğan, “Tabi onlar şu an ekranda yok onların da ekranda olması bu toplantıyı daha da zenginleştirecekti” dedi.

13.12.2017Gündem
Doğu Kudüs nerede yer almaktadır Filistinin Başkenti Doğu Kudüs neresi

Doğu Kudüs nerede yer almaktadır? Filistin'in Başkenti Doğu Kudüs neresi?

Doğu Kudüs, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) tarafından Filistin'in başkenti ilan edilmesiyle birlikte birçok kişinin merak ettiği kent oldu. Batı ve Doğu Kudüs olarak ikiye bölünen kentte, Mescid-i Aksa, Kubbet-üs Sahra gibi önemli dini değerler yer almaktadır. Tarihi boyunca birden fazla kez el değiştiren kent için barış antlaşmaları da imzalanmıştır. Peki, Filistin'in başkenti ilan edilen Doğu Kudüs neresidir? İşte, harita üzerinde Doğu Kudüs'ün konumu

13.12.2017Gündem
Son dakika: İstanbuldaki Kudüs zirvesinde tarihi karar

Son dakika: İstanbul'daki Kudüs zirvesinde tarihi karar

İstanbul'da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü İslam Zirvesi Konferansı'nda Doğu Kudüs Filistin Devleti'nin başkenti ilan edildi. İslam ülkeleri İsrail'in işgal altındaki kentin Filistin'in başkenti olarak tanınması için dünyadaki tüm ülkelere çağrıda da bulundu. Nihai bildiriden önemli bölümler şöyle:

13.12.2017Gündem
#DikkatEttinizMi İstanbulda Kritik Kudüs Zirvesi

#DikkatEttinizMi? İstanbul'da Kritik Kudüs Zirvesi

Hürriyet yazarı Murat Yetkin #DikkatEttinizMi diyor gözden kaçan detaya dikkat çekiyor

13.12.2017Haber
Şair Eceviti anlatacaklar

Şair Ecevit'i anlatacaklar

Eski başbakan, gazeteci, şair ve yazar Bülent Ecevit, Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği ‘Bülent Ecevit’in şair yönü’ paneliyle anılacak.

12.12.2017Kitap Sanat
Trump Kudüs kararı ile ilgili ilk kez konuştu

Trump Kudüs kararı ile ilgili ilk kez konuştu

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray'da Yahudi bayramı Hanuka nedeniyle yapılan özel etkinliği ilk kez yönetti. Trump Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarına ilişkin kararı ile ilgili konuştu. Trump "İsrail halkının yanında olmaktan ve kalıcı bağımızı güçlendirmekten gururluyuz." ifadelerini kullandı.

8.12.2017Dünya
Erdoğan ziyareti öncesi batı Trakya gergin Yunanlı fanatikler kışkırtıyor

Erdoğan ziyareti öncesi batı Trakya gergin! Yunanlı fanatikler kışkırtıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan temasları devam ediyor. Yunan polisi Erdoğan'ın Cuma namazını kılacağı Kırmahalle Camisi'nde sokaklarda bomba araması yapıyor.

8.12.2017Dünya
Yunan basını ziyareti yazdı: Erdoğan hücum taktiği izledi

Yunan basını ziyareti yazdı: "Erdoğan hücum taktiği izledi"

Yunan medyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atina ziyaretinde yaşananları manşetlerden duyurdu. Yunanistan'ın büyük gazetesi Kathimerini, Erdoğan'ın ziyaretinde 'hücum taktiği' izlediği yorumunda bulunurken, Elefteros Tipos gazetesi 'Tarihi fiyasko' başlığını kullandı.

8.12.2017Dünya
Murat Yetkin’den Lozan yorumu

Murat Yetkin’den Lozan yorumu

Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni ve Hürriyet yazarı Murat Yetkin, gündemdeki Lozan tartışmalarını bugün (8 Aralık) CNN Türk’te yorumladı.

8.12.2017Haber
Akşam yemeğinde dostane mesajlar

Akşam yemeğinde dostane mesajlar

Yunanistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos ve eşi Vlasia Pavlopoulos tarafından, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan onuruna resmi akşam yemeği verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda gerek Yunanistan'ın yatırımcıları gerek bizim yatırımcılarımız el ele vermek suretiyle veya karşılıklı olarak atacakları adımlarla, hatta üçüncü ülkelerde yapacakları yatırımlarla her iki ülke de kazan-kazan esasına göre geleceği çok daha farklı inşa ederiz." dedi.

8.12.2017Dünya
İngiliz basını: Yunan Cumhurbaşkanı şoka girdi

İngiliz basını: Yunan Cumhurbaşkanı şoka girdi

İngiliz gazetelerinin bugünkü sayılarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan ziyaretiyle ilgili haberler yer alıyor. Guardian, görüşmede gerçekleşen diyaglogları aktarırken "Erdoğan'ın sözleri üzerine açıkça şoka girdiği görülen Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos" ifadelerini kullandı.

8.12.2017Dünya
ABDden vatandaşlarına Türkiye uyarısı

ABD'den vatandaşlarına 'Türkiye' uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki vatandaşlarını, Amerikan diplomatik temsilcilikleri çevresinde düzenlenen Kudüs protestolarından uzak durmaları yönünde uyardı.

8.12.2017Dünya
Diplomatik değil siyasi hamle

Diplomatik değil siyasi hamle

ABD Başkanı Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı tüm dünyadan tepki çekerken, New York Times gazetesi, Trump’ın bu kararı alırken iç siyasette kendisini destekleyen aktörleri dinlediğini yazdı. Buna göre ABD’deki  Yahudi  lobisi ve Evanjelik Hıristiyan gruplar, Trump’ın kararının arkasındaki itici güçler oldu.

7.12.2017Dünya
Çiprasın kullandığı ifade bilgisizlik değil çarpıtma

'Çipras'ın kullandığı ifade bilgisizlik değil çarpıtma'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihi Yunanistan ziyareti sırasında Lozan Antlaşması yeniden gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Lozan'a atfen Batı Trakya'daki Türk azınlığı gündeme getirdi. Bu ifadenin Lozan'da yer almadığını öne süren Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ise Türkiye'deki "Yunan azınlıktan" bahsetti. Konu sosyal medyada tartışma yarattı. Peki Lozan'ın orijinal metni bu konularda ne diyor? Konunun Türkiye'deki en önemli uzmanlarından olan, Lozan'ın hem belgeselini çeken hem de kitabını yazan Hürriyet yazarı Taha Akyol ile tarih yazarı Naci Öncel'e sorduk. İşte cevaplar:

7.12.2017Gündem
Murat Yetkin’den Kudüs ve Lozan yorumu

Murat Yetkin’den Kudüs ve Lozan yorumu

Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararı ve Yunanistan’ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan Barış Antlaşması ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi.

7.12.2017Haber
Dünya ayağa kalktı... Putinin tavrı ne olacak

Dünya ayağa kalktı... Putin'in tavrı ne olacak?

Trump'ın dünyayı ayağa kaldıran Kudüs kararının ardından şu ana kadar sessizliğini koruyan Putin ve Rusya'nın tavrının ne olacağı da merak konusu...

7.12.2017Dünya
Hürriyetin mutlu günü

Hürriyet'in mutlu günü

Hürriyet'in mutlu günü

5.12.2017Ankara
Hande Fıratın mutlu günü

Hande Fırat'ın mutlu günü

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile işadamı Murat Özvardar Sheraton Otel’de yapılan nikah töreniyle dünya evine girdi. Düğüne; iş, sanat, siyaset ve spor dünyasından yüzlerce seçkin davetli katıldı.

5.12.2017Gündem
Derine daha derine...

Derine daha derine...

‘Üst aklın hizmetinde olmak’, ‘yabancı güçlerin çıkarına çalışmak’ gibi dedikodu, propaganda ve çamur atmadan ibaret sözlerle yaşadığımız bu çağda; zekâ ve bilgi dolu bir tavırla, ‘üst akıl’ ve ‘yabancı güçler’ deyince ne anlaşılır, onun hizmetinde olmak ne demektir göstermek büyük bir şeydir. Murat Yetkin’in çalışması ‘Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı’, neyin ne olduğunu can yakıcı bir biçimde ve net olarak anlatıyor.

30.11.2017Kitap Sanat
Murat Yetkin ile #ÖneriYorum

Murat Yetkin ile #ÖneriYorum

#ÖneriYorum’un bu bölümünde Murat Yetkin hafta sonu için kitap ve şarkı tavsiyelerini paylaşıyor.

29.11.2017Sosyal
Erdoğan-Trump görüşmesindeki detaya #DikkatEttinizMi

Erdoğan-Trump görüşmesindeki detaya #DikkatEttinizMi

Hürriyet yazarı Murat Yetkin, #DikkatEttinizMi diyor, Erdoğan-Trump görüşmesindeki ilginç detayları açıklıyor.

28.11.2017Haber
Naim Süleymanoğlu’nun cenazesinden bir detay #DikkatEttinizMi

Naim Süleymanoğlu’nun cenazesinden bir detay? #DikkatEttinizMi

Murat Yetkin, yine “Dikkat Ettiniz Mi?” diye soruyor, Naim Süleymanoğlu’na veda ederken Türkiye’nin önemli bir sorununa değiniyor.

23.11.2017Diğer
Hepsiburadadan Efsane Cuma

Hepsiburada'dan 'Efsane Cuma'

Dünyanın en büyük alışveriş festivali ‘Black Friday’ (Kara Cuma) bu gece başlıyor. Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu Hepsiburada, büyük indirimlerin yapıldığı bu alışveriş festivalini ‘Efsane Cuma’ ile gerçekleştiriyor. Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi, “Perşembeyi cumaya bağlayan gece yarısından itibaren yüzde 80’e varan indirimler sunacağız” dedi.

23.11.2017Ekonomi
Naim Süleymanoğlu’nun cenazesinden bir detay #DikkatEttinizMi

Naim Süleymanoğlu’nun cenazesinden bir detay? #DikkatEttinizMi

Murat Yetkin, yine “Dikkat Ettiniz Mi?” diye soruyor, Naim Süleymanoğlu’na veda ederken Türkiye’nin önemli bir sorununa değiniyor.

22.11.2017Haber
Murat Yetkin, Soçideki Üçlü Zirveyi değerlendirdi

Murat Yetkin, Soçi'deki "Üçlü Zirve"yi değerlendirdi

Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, CNN Türk ekranlarında Saynur Tezel'in sorularını yanıtladı. Yetkin, Soçi'deki üçlü zirveye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

22.11.2017Haber
Son dakika.. Soçi’de üçlü kritik zirve başladı

Son dakika.. Soçi’de üçlü kritik zirve başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasında Soçi'de düzenlenen üçlü zirve başladı. Putin görüşmeden hemen önce terör örgütü DEAŞ ile mücadele nedeniyle Türkiye'ye teşekkür etti. Erdoğan, "Burada bugün kritik kararlar alacağımıza düşünüyorum" dedi. Putin'in "Rusya, siyasi çözüm bulunması için yapılacak bu kongreye (Suriye Ulusal Diyalog Kongresi) Suriye’deki istisnasız tüm milliyet ve mezheplerin katılmasından yanadır" açıklaması ise dikkat çekti

22.11.2017Dünya
Zarrab davası neden ertelendi #DikkatEttinizMi

Zarrab davası neden ertelendi? #DikkatEttinizMi

Murat Yetkin, yine “Dikkat Ettiniz Mi?” diye soruyor, ABD mahkemesinin Reza Zarrab duruşmasını ertelemesini değerlendiriyor.

21.11.2017Haber
Murat Yetkin, Ankaralılarla buluştu

Murat Yetkin, Ankaralılarla buluştu

Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, ‘Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı’nın imza gününde Ankaralılarla buluştu.

19.11.2017Ankara
Yetkin bugün son kitabını imzalayacak

Yetkin bugün son kitabını imzalayacak

Usta gazeteci Murat Yetkin, bugün saat 15.00’te, Cepa Alışveriş Merkezi D&R mağazasında son kitabı ‘Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı’nı imzalayacak.

18.11.2017Ankara
#ÖneriYorum – Murat Yetkin sokak hayvanları sorununa değiniyor

#ÖneriYorum – Murat Yetkin sokak hayvanları sorununa değiniyor

Murat Yetkin, küçükken başından geçen bir olayı da anlatarak sokak hayvanları sorunu konusunda bir öneri/yorum getiriyor.

14.11.2017Haber
#DikkatEttinizMi İktidarın Atatürk açılımı

#DikkatEttinizMi? İktidarın Atatürk açılımı

Hürriyet yazarı Murat Yetkin #DikkatEttinizMi diyor, 10 Kasım sonrası hükümet kanadından gelen Atatürk mesajlarına dikkat çekiyor.

13.11.2017Haber
Yıldırım uçakta konuştu: 7/24 diyalog hattı

Yıldırım uçakta konuştu: 7/24 diyalog hattı

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Michael Pence ile yaptıkları 1 saat 20 dakikalık görüşmenin "çok verimli" geçtiğini ve diyalogun devamı kararı aldıklarını söyledi. Murat Yetkin New York'tan bildiriyor...

9.11.2017Dünya
Son dakika... Kritik görüşme sonrası ABD ve Türkiyeden flaş açıklamalar

Son dakika... Kritik görüşme sonrası ABD ve Türkiye'den flaş açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Beyaz Saray'daki görüşmesi yaklaşık 1 saat 20 dakika sürdü. Beyaz Saray, Yıldırım-Pence görüşmesi sonrası yaptığı açıklamada görüşmenin 'iki ülkenin arasında yeni bir sayfanın açılmasına vesile olması umudu' dile getirilirken, Türkiye’de tutuklu ABD’lilerle ilgili derin kaygılar paylaşıldı. Başbakanlıktan yapılan açıklamada ise "Terörle mücadele dahil olmak üzere, ikili ilişkilerimiz ve bölgesel meseleler etraflıca ele alınmış; YPG terör örgütüne silah verilmesi konusunda duyduğumuz rahatsızlık ve desteğin sona erdirilmesi yönündeki beklentilerimiz hatırlatılmıştır." denildi. Başbakanlık'ın açıklamasında "FETÖ elebaşının tutuklanarak ülkemize iadesi, faaliyetlerinin sonlandırılması talebimiz yinelenmiştir. New York'da görülen ve ilişkilere zarar veren davalardaki sözde delillerin sahte olduğu, yasalara uygun olmayan yöntemlerle toplandığı hatırlatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

9.11.2017Gündem
Yıldırım-Pence görüşmesi ertelendi... Murat Yetkin Başbakanlık uçağından bildiriyor

Yıldırım-Pence görüşmesi ertelendi... Murat Yetkin Başbakanlık uçağından bildiriyor

Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün akşam saatlerinde ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile yapması planlanan görüşme ertelendi.

7.11.2017Gündem
Murat Yetkinle Öneriyorum 2. bölüm - 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

Murat Yetkin'le Öneriyorum 2. bölüm - 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

Murat Yetkin’in sunumuyla “Öneriyorum”un ikinci bölümünde "kitap" ele alınacak; "En son ne zaman kitap okudunuz?" "Hangi kitapları okudunuz?" "Okuduğunuz son üç kitabın isimleri nelerdi?" gibi sorulara cevap arayacağız. Bunun yanı sıra üç güzel kitap önerisi olacak ve "36. İstanbul Kitap Fuarı" ele alınacak. Her yıl yarım milyon ziyaretçiye ulaşan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 04-12 Kasım 2017 tarihleri arasında okurları, yurt içi ve yurt dışından pek çok değerli yazarla buluşturacak.

6.11.2017Haber
‘Asıl kahramanlar Erdoğan ve Putin’

‘Asıl kahramanlar Erdoğan ve Putin’

Eski bakan ve işadamı Cavit Çağlar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından ‘Dostluk Nişanı’ ile ödüllendirildi. İşadamı Çağlar, ödül töreninde yaptığı konuşmada “Asıl kahramanlar Türkiye Cumhur-başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’dir” dedi.

4.11.2017Ekonomi
Hafta sonu ne yapmalı

Hafta sonu ne yapmalı?

Murat Yetkin’in sunumuyla “Öneriyorum”un ilk bölümünde, “İyi Bir Komşu” konseptiyle meraklısıyla buluşan 15. İstanbul Bienali yer alıyor. 12 Kasım tarihine kadar sürecek olan Bienal; İstanbul Modern, Pera Müzesi, ARK Kültür, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Yoğunluk Sanatçı Atölyesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nda ziyaret edilebilecek.

2.11.2017Life Style

Yazar Sonuçları

Trump’a “Kudüs’e Özgürlük” cevabı

İslam İşbirliği Örgütü’nün (İİÖ) olağanüstü 13 Aralık İstanbul Zirvesinde aldığı Doğu Kudüs’ün “İsrail işgali altındaki” Filistin başkenti tanınması kararı, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına güçlü bir cevap oldu.

13.12.2017

Kudüs derken Lozan nereden çıktı?

Kudüs konusunda ABD ve İsrail dışında dünyanın çoğunun öfkesi burnunda… Daha iki gün önce ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını “Müslümanların kırmızıçizgisi” ilan eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün gündemi Lozan’a taşıması sadece Yunanlılara değil, bizlere de sürpriz oldu.

7.12.2017

Ahmet Kekeç’in, R. Tayyip Erdoğan’dan sonra Aydın Doğan rekoru…

Geçtiğimiz günlerde Ahmet Kekeç, "Niçin böyle yapıyorsunuz, Aydın Bey?" konulu bir yazı kaleme aldı.

3.12.2017

Objektif habercilik

Şüphesiz geçen haftanın en çok konuşulan iki olayı New York’ta başlayan Reza Zarrab davası ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Man Adası’ndaki Bellway şirketiyle ilgili para trafiği belgeleriydi.

3.12.2017

Türkiye içine kapandıkça dış politikada zemin kaybediyor

Türkiye içine kapandıkça dış politikada zemin kaybediyor ve bunu dışarıda bir siyasi faaliyete katıldığınız anda hissetmeye başlıyorsunuz.

30.11.2017

‘İnce sanat’

AMERİKA’da Ermeni tasarıları gündeme geldiğinde Türkiye’nin lehinde tavır alan Amerikan kurumları, mesela Pentagon bugün niye hâlâ PYD’ye silah vermeye devam ediyor.

30.11.2017

Esad’la işbirliği mi yapıyoruz ne?

Türkiye’nin Suriye’de rejim ile aynı kaygıları paylaşmaya başladığını yazmadan önce müsaade edin şöyle bir “Yaşasın basın özgürlüğü” diye içimi dökeyim.

14.11.2017

Silaha hayır

HÜRRİYET geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan bireysel silahlanmaya dikkat çeken çarpıcı bir kampanya başlattı:

12.11.2017

ABD ilişkilerinde son dakika gelişmeler

Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD Başkan Yardımcısı Michael Pence ile 8 Kasım'da yapacağı görüşmenin dün gece geç saatlerde yapılamayacağı haberi Ankara'ya ilk ulaştığında bir heyecana yol açtı ama kısa sürede durum anlaşıldı. Gerekçe, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendi yokluğunda Pence'den kilise saldırısı nedeniyle 8 Kasım'da Teksas'a gitmesinini istemesiydi.

6.11.2017