MENÜ

Murat Yetkin

Murat Yetkin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Murat Yetkin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.179 Murat Yetkin haberi bulunmuştur.

Murat Yetkin Haberleri

Kurgu değil gerçek

Kurgu değil gerçek

Usta gazeteci Murat Yetkin’in ‘Meraklısı için Entrikalar Kitabı’nı polisiye romanların büyük ismi Ahmet Ümit yazdı: “Gerçek olayları yazmak, kurgusal metinler oluşturmaktan çok daha zordur. Kitabın yarısına gelince Murat Yetkin’in bu güç işin altından büyük bir başarıyla kalktığını gördüm. Açıkçası kitabı yakın dönemin komplolarını anlatan bir inceleme kitabından çok, uluslararası bir insanlık tragedyası olarak okudum.”

19.10.2017Kitap Sanat
Türkiye çapında kitap fuarı

Türkiye çapında kitap fuarı

TÜRKİYE genelindeki D&R mağazaları ve dr.com.tr adreslerinde 31 Ekim’e kadar sürecek olan D&R Kitap Fuarı’nda indirimlerin yanı sıra binlerce imzalı kitaba ulaşma ve birbirinden ünlü yüzlerce yazarla bir araya gelme fırsatı sunuluyor.

18.10.2017Kitap Sanat
Barzani Merkel derken Türkiye ne yapmalı - Soru Hürriyeti

Barzani Merkel derken Türkiye ne yapmalı? - Soru Hürriyeti

Soru Hürriyeti'nin bu haftaki bölümünde Murat yetkin canlı yayında sorularınızı yanıtladı

26.9.2017Live
Medyada büyük uzlaşma: Artık trafik kazalarında otobüs firmalarının adı gizlenmeyecek

Medyada büyük uzlaşma: Artık trafik kazalarında otobüs firmalarının adı gizlenmeyecek

Hürriyet ve Anadolu Ajansı, ortak bir çalışmayla trafik kazalarında uygulanacak ilkeleri belirledi. Trafik kazasına karışan otobüs firmalarının adının haberlerde yer almasını öngören kılavuz üzerinde büyük bir uzlaşma sağlandı. AA ve Hürriyet ile birlikte 26 medya kuruluşu bugünden itibaren kaza haberlerinde bu ilkeleri uygulayacak ve firma adının gizlenmesi dönemi sona erecek.

17.9.2017OkurTemsilcisi
“Akraba evliliği bazı toplumlarda serbest, aslında 18 yaş altındaki çocukları korumak lazım”

“Akraba evliliği bazı toplumlarda serbest, aslında 18 yaş altındaki çocukları korumak lazım”

“Akraba evliliği bazı toplumlarda serbest, aslında 18 yaş altındaki çocukları korumak lazım”

14.9.2017Merkez
Sonbaharda ne okuyacağınızı biliyoruz

Sonbaharda ne okuyacağınızı biliyoruz

Yerli edebiyatın güçlü sesleri, ödül komitelerinin gözbebekleri dünyaca ünlü isimler, çarpıcı biyografiler, yepyeni soluklar... Kitap dünyasının yeni sezonunda her okuru heyecanlandıracak bolca havadis var. Yıl bitmeden buluşacağımız roman, öykü, inceleme, biyografi, söyleşi türlerinin en öne çıkan kitaplarını sizler için derledik.

24.8.2017Kitap Sanat
İncili Gastronomi Rehberi : Murat Yetkin

İncili Gastronomi Rehberi : Murat Yetkin

Hürriyet yazarlarından Müge Akgün liderliğinde yaklaşık 6 aydır hummalı bir çalışma yürütülüyor. Altı kişilik çekirdek koordinasyon ekibi, 18 kişilik onur kurulu ve ismi açıklanmayan 130 müfettiş kapsamlı bir rehber hazırlıyor. İstanbul, Bodrum ve Çeşme’nin restoranlarını gizlice denetleniyor, önceden belirlenen kriterlere göre verilen puanlar hesaplanıyor. Hürriyet ve Karaca işbirliğiyle hayata geçirilen ‘İncili Gastronomi Rehberi’ için çalışmalar tam gaz devam ediyor. Yeme-içme tutkunlarına rehber olacak ve sektöre ivme kazandıracak projenin ayrıntılarını konuşmak üzere Mikla’da bir davet düzenlendi. İşte Hürriyet yazarlarının ve proje üyelerinin katıldığı davetten yansıyanlar...

22.8.2017Life Style
O geceyi anlattılar: Biz gazeteciyiz

O geceyi anlattılar: Biz gazeteciyiz

15 Temmuz darbe teşebbüsünde Doğan Medya Center’ın işgal edilmesine ilişkin davada gazeteciler şikâyetçi olarak ifade verdi.

8.8.2017Gündem
Murat Yetkin: Askerlerin namlusunu üzerimize çevirme emri verdi.

Murat Yetkin: Askerlerin namlusunu üzerimize çevirme emri verdi.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Hürriyet, CNN Türk, Kanal D ve DHA’nın da bulunduğu Doğan Medya Center binasını basan 19 askerin yargılandığı davaya devam edildi. İstanbul Adalet Sarayı’ndaki  İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar eski yüzbaşılar Erdal Şeker, Süleyman Ahmet Kaya ve Mehmet Akif Aslan getirildi. Tutuksuz sanıkların katılmadığı duruşmada bugün şikayetçilerin ifadeleri alınmaya başlandı.

8.8.2017Gündem
FETÖnün Doğan Medyayı işgali davasında şikayetçiler ifade veriyor

FETÖ'nün Doğan Medya'yı işgali davasında şikayetçiler ifade veriyor

FETÖ'nün Doğan Medya'yı işgali davasında şikayetçiler ifade veriyor

8.8.2017İstanbul
FETÖnün Doğan Medya Centerı işgal davası...

FETÖ'nün Doğan Medya Center'ı işgal davası...

FETÖ'nün Doğan Medya Center'ı işgal davası...

7.8.2017Merkez
FETÖnün VIP dinleme iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün 'VIP dinleme' iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün talimatıyla aralarında iş adamları, milletvekilleri ve gazetecilerin de bulunduğu 59 kişinin yasadışı dinlenmesiyle ilgili,  Fetullah Gülen ve eski emniyet müdürlerinin  sanık olduğu iddianame, Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

2.8.2017Gündem

FETÖ'nün "VIP dinleme" iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün "VIP dinleme" iddianamesi kabul edildi

2.8.2017İstanbul
Nerede, ne yesem diye kara kara düşünenlerin rehberi geliyor

Nerede, ne yesem diye kara kara düşünenlerin rehberi geliyor!

Yaklaşık altı aydır Hürriyet yazarlarından Müge Akgün liderliğinde hummalı bir çalışma yürütülüyor. Altı kişilik çekirdek koordinasyon ekibi, 18 kişilik onur kurulu ve ismi açıklanmayan 130 ‘müfettiş’ kapsamlı bir rehber hazırlıyor. İstanbul, Bodrum ve Çeşme’nin restoranlarını gizlice denetleniyor, önceden belirlenen kritelere göre verilen puanlar hesaplanıyor. Hürriyet ve Karaca işbirliğiyle hayata geçirilen ‘İncili Gastronomi Rehberi’ için çalışmalar tam gaz devam ediyor. Yeme-içme tutkunlarına rehber olacak ve sektöre ivme kazandıracak projenin ayrıntılarını konuşmak üzere geçen hafta Mikla’da bir davet düzenlendi. İşte Hürriyet yazarlarının ve proje üyelerinin katıldığı davetten yansıyanlar...

21.7.2017Hürriyet Cumartesi
Dışişleri Bakanlığından son dakika Almanya açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan son dakika Almanya açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında "Bakan Gabriel, Türk yargısına müdahaleye izin vermediğimiz için Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını sertleştirmek, Gümrük Birliği güncellemesine karşı çıkmak, yatırımları teşvik etmemek, AB’nin Türkiye’ye katılım fonlarını gözden geçirmek gibi tehditkâr ifadeler kullanmaktadır" ifadeleri yer aldı. Almanya'ya yanıt verildi. Açıklamada "İlişkilerimiz şantaj ve tehditle değil, uluslararası kabul görmüş norm ve ilkeler temelinde yürütülmelidir" denildi.

20.7.2017Gündem
Murat Yetkin Almanya krizini yorumladı

Murat Yetkin Almanya krizini yorumladı

Murat Yetkin Almanya krizini yorumladı

20.7.2017Haber
Cumhurbaşkanlığından Almanya açıklaması: Akıl tutulmasından kurtulsunlar

Cumhurbaşkanlığı'ndan Almanya açıklaması: Akıl tutulmasından kurtulsunlar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya ile yaşanan krize ilişkin açıklamalarda bulundu: "Bu talihsiz açıklamaların Almanya’da yaklaşmakta olan seçimlere yönelik bir iç siyaset yatırımı olduğunu düşünüyoruz. Almanya’da moda haline geldi Türkiye karşıtlığı. Özellikle sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik paranoya düzeyindeki husumetin karşıtlığın Alman siyasetinde prim yapmaya başladığını görenler şimdi bu vagona atlayarak kendilerince puan toplamaya çalışıyorlar. Onların akıl tutulmasından kurtularak rasyonel bir şekilde düşünmeleri gerekiyor."

20.7.2017Gündem
Son dakika... Türkiye tepki göstermişti... Almanyadan yanıt geldi

Son dakika... Türkiye tepki göstermişti... Almanya'dan yanıt geldi

Alman vatandaşı aktivist Peter Steudtner'in tutuklanmasının ardından Türkiye ile Almanya arasındaki gerilim tırmanıyor. Bugün ilk olarak Dışişleri Bakanlığı'ndan Almanya'ya yanıt geldi. Açıklamada "AFC Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Federal Hükümet Sözcüsü tarafından Türk yargısına doğrudan müdahale edildiği ve haddini aşan ifadeler kullanıldığı görülmüştür" denildi. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ise tutuklamayı 'planlanmış ve iyi bir şekilde hazırlanmış' bir eylem olarak yorumladı. Gabriel, Alman Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'ye seyahat edecek vatandaşlara yeni bir uyarı yayınlandığını açıkladı. Gabriel, Türkiye konusunda ekonomik açıdan değerlendirme yapabilecekleri imasında bulundu. Almanya Başbakanı Angela Merkel'in sözcüsü ise Gabriel'in duyurduğu adımların 'gerekli ve kaçınılmaz' olduğunu söyledi.

20.7.2017Dünya
İddianame bilmecesi

İddianame bilmecesi

15 Temmuz’da Hürriyet baskınına ilişkin dava dün başladı. Darbeciler, iddianamenin verilmediğini öne sürüp savunma yapmadı. Mahkeme, iddianamenin teslimine dair tebligat bulunduğunu belirterek, cezaevi yönetimine soruşturma başlattı.

17.7.2017Gündem
FETÖnün Doğan Medyayı işgal davası

FETÖ'nün Doğan Medya'yı işgal davası

FETÖ'nün Doğan Medya'yı işgal davası

17.7.2017İstanbul
Murat Yetkinden önemli açıklamalar

Murat Yetkin'den önemli açıklamalar

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Doğan Medya Center’ın darbeciler tarafından basılmasına ilişkin 3’ü tutuklu 19 sanığın yargılanmasına başladı. Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin duruşmayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

17.7.2017Haber
FETÖnün doğan Medyayı işgal davası başladı

FETÖ'nün doğan Medya'yı işgal davası başladı

FETÖ'nün doğan Medya'yı işgal davası başladı

17.7.2017İstanbul
Dakika dakika 15 Temmuzun 1. yıldönümü

Dakika dakika 15 Temmuz'un 1. yıldönümü

Tam bir yıl önce hain darbecilerin tanklarına, silahlarına siper olmak için sokağa dökülen Türkiye, bugün demokrasiye bağlılığını bir kez daha haykırmak ve şehitleri anmak için sokakta... 15 Temmuz'un 1. yıldönümü etkinliklerini Hürriyet geniş bir muhabir ve fotomuhabir kadrosuyla izliyor. İşte dakika dakika canlı yayın:

15.7.201715 Temmuz Yıldönümü
Hürriyet darbecilerin hedefinde...

Hürriyet darbecilerin hedefinde...

15 Temmuz gecesi Türkiye’yi kana bulayan darbecilerin hedeflerinden biri de Hürriyet’ti. Halkın haber alma hakkını da engellemek isteyen darbeciler, Hürriyet binasını basarak gazetecileri silah zoruyla dışarı çıkarmaya çalıştı. Hürriyet çalışanları, namlunun ucunda da olsa darbe girişimini halka anbean duyurmayı başardı.

14.7.201715 Temmuz Yıldönümü
Son dakika… Kılıçdaroğlu Maltepe miting alanına varmak için Adalet Yürüyüşü’nün son etabına başladı

Son dakika… Kılıçdaroğlu Maltepe miting alanına varmak için Adalet Yürüyüşü’nün son etabına başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’nün son etabına başladı. Kılıçdaroğlu son 1 kilometreyi tek başına yürüyor.

9.7.2017Gündem
15 Temmuzda büyük felaketin eşiğinden döndük

'15 Temmuz'da büyük felaketin eşiğinden döndük'

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplantısında, darbe girişimine ilişkin, “Geçen yıl memleketimizdeki önemli olaylardan biri 15 Temmuz hain darbe girişimiydi. Birinci yılını doldurmasına çok az bir zaman kaldı. 15 Temmuz’da milletçe büyük bir felaketin eşiğinden döndük” dedi.

7.7.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu yürüyüşün sonucunda…

Kılıçdaroğlu: Bu yürüyüşün sonucunda…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’nün 20. Gününde Murat Yetkin’e konuştu. “Bana bir ay önce ‘Ankara ile İstanbul arasında yürüyüş yapar mısın’ deselerdi itiraz ederdim. Siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz, 450 km yürünür mü diye. Ama Türkiye’de yaşadığımız olaylar bu yürüyüşe ortam hazırladı. Gerçekten kararlıyım” diyen Kılıçdaroğlu, yürüyüşün sonucunda “Türkiye’de çok şeyin değişeceğini” belirtti.

4.7.2017Haber
Kılıçdaroğlu: Bu yürüyüşün sonucunda…

Kılıçdaroğlu: Bu yürüyüşün sonucunda…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’nün 20. gününde Murat Yetkin’e konuştu. “Bana bir ay önce ‘Ankara ile İstanbul arasında yürüyüş yapar mısın’ deselerdi itiraz ederdim. Siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz, 450 km yürünür mü diye. Ama Türkiye’de yaşadığımız olaylar bu yürüyüşe ortam hazırladı. Gerçekten kararlıyım” diyen Kılıçdaroğlu, yürüyüşün sonucunda “Türkiye’de çok şeyin değişeceğini” belirtti. Murat Yetkin'in karavanda Kılıçdaroğlu ile yaptığı mini röportaj şöyle:

4.7.2017Gündem
Almanya ile miting krizi

Almanya ile miting krizi

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, 7 - 8 Temmuz tarihlerinde G-20 Zirvesi için Hamburg’a gidecek olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türklerle bir araya gelmesine izin verilmeyeceğini, böyle bir etkinliğin mümkün olmadığını söyledi. Alman siyasetçilerin açıklamalarına Ankara sert tepki gösterdi.

29.6.2017Dünya
Belediyeden İzmiri tanıtan kampanya

Belediyeden İzmir'i tanıtan kampanya

Belediyeden İzmir'i tanıtan kampanya

26.6.2017İzmir
ABD Suriye uçağını vurdu, bölgede işler karıştı...

ABD Suriye uçağını vurdu, bölgede işler karıştı...

ABD'nin Suriye'de Suriye jetini vurmasının ardından bölgede tansiyon yüksek... Rusya’nın Suriye’de ABD ile kurulan iletişim kanalını askıya alması ve Fırat’ın batısına geçen uçakların vurulabileceği açıklamasına ABD'den ilk tepki geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, "Suriye rejimi ve diğerleri, DEAŞ'a karşı oluşturulan koalisyon olarak kendimizi savunma hakkımızı saklı tuttuğumuzu anlamalılar." dedi. Öte yandan, Avustralya DEAŞ'a karşı kurulan koalisyondaki uçuşlarını durdurduğunu açıkladı. Rus Sputnik'in haberine göre ise ABD'nin düşürdüğü Suriye uçağının pilotunun sağ olarak bulunduğu ifade edildi. Peki, ABD'nin Suriye jetini vurması ne anlama geliyor? Hürriyet yazarı Murat Yetkin yaşanan gelişmeleri yorumladı.

20.6.2017Dünya
Korku hipnozu

Korku hipnozu

MEDYADA yeni bir salgın var. “Yeni bir darbe olacak...”,  “Terör örgütü orada eylem yapacak”, “Son dakika: Ankara’da bomba ihbarı” gibi haber ve yazılar, hemen her medya kuruluşuna yayıldı. Bir terör eylemi ya da saldırı olacağını neredeyse “muştulayan” başlıkları görmediğimiz gün olmuyor.

18.6.2017OkurTemsilcisi
Hürriyet Kitap Sanat buluşması

Hürriyet Kitap Sanat buluşması

Kültür ve iş dünyası Hürriyet Kitap Sanat gecesinde bir araya geldi.

8.6.2017Kitap Sanat
Beşiktaş şampiyonluk özel yayını

Beşiktaş şampiyonluk özel yayını

Hürriyet Beşiktaş muhabirleri İsmail Er ve yazarı Kenan Başaran ile yazar Murat Yetkin Beşiktaş'ın şampiyonluğunu konuşuyor.

2.6.2017Futbol

Edebiyatımıza İç Anadolu'yu getirdim

46. Orhan Kemal Ödülü, 1915 olaylarının Nevşehir ve çevresinde bıraktığı izleri anlattığı son romanı ‘Unutkan Ayna’ ile Gürsel Korat’ın oldu. Korat ile ‘Unutkan Ayna’, ödülü, edebiyat-coğrafya ilişkisi ve ‘yüzleşmek’ üzerine sohbet ettik...

1.6.2017Kitap Sanat
İzmir yükselişe geçti

İzmir yükselişe geçti

Limanı, sanayisi, tarımı, turizmi ve gayrimenkul sektöründeki yeni yatırımları ile dikkat çeken İzmir yükselişe geçti. Şehirde belediye öncülüğünde kentsel dönüşüm hamlesi de başladı. İzmir’deki sağlıksız yapı stokunu yenileyeceklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Yerelde kalkınma için kentsel dönüşüm dışında sanayi ve tarımda büyüme ve çeşitlenme sağlayacağız. İzmir’in hizmet sektörü ve turizmde sıçrama yapması gerek” dedi.

30.5.2017Ekonomi
Son dakika: Trumpla basın toplantısında Erdoğandan flaş YPG ve FETÖ mesajları

Son dakika: Trump'la basın toplantısında Erdoğan'dan flaş YPG ve FETÖ mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD lideri Donald Trump görüşmesi gerçekleşti.. Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Beyaz Saray'ın kapısında karşıladı, görüşme öncesi "Uzun ve zorlu görüşmemiz olacak. Türkiye ile başarılı ve güçlü ilişkilerimiz var" dedi. Kritik görüşme 20.07'de sona erdi. Trump ve Erdoğan ortak basın açıklaması düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölgemizin geleceğinde terör örgütlerine yer yoktur. Özellikle YPG/PYD terör örgütünün hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması bu konuda küresel düzeyde verilen mutabakata kesinlikle uygun değildir" dedi, FETÖ konusuna değindi. Heyetler öğle yemeğinde bir araya gelecek.

16.5.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Açık ve net

Rakka’dan gelen Öcalan’lı fotoğraflar, sanmayın ki ABD’yi mahçup edecek.

20.10.2017

Sır, tek kişiliktir Mahrem, en fazla iki kişi arasındadır Üç kişi kalabalıktır!

Eğer entrikalara, komplolara, siyasetin görünmeyen yüzüne ve derin siyasi ilişkilere meraklıysanız hiç durmayın! Atlayın Murat Yetkin’in kitabının içine. ‘Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı.’ Tam size göre. Kafayı yersiniz, o kadar iyi!

14.10.2017

Medyada büyük uzlaşma: Artık trafik kazalarında otobüs firmalarının adı gizlenmeyecek

Hürriyet ve Anadolu Ajansı, ortak bir çalışmayla trafik kazalarında uygulanacak ilkeleri belirledi.

17.9.2017

Türkiye’nin en Erdoğancı yazarları kimler ve ben

TÜRKİYE gazetesi yazarı Fatih Selek’i ilgiyle izliyorum.

11.9.2017

Kadın-çocuk haklarını bilen ensestin ne olduğunu iyi bilir

BUGÜN esasında “İstanbul Startup” ile ilgili bir yazı yazacaktım ama uzun yıllar “toplumsal cinsiyet eşitliği”ni yazmış biri olarak günlerden beri devam eden “ensest tartışmalarına” sessiz kalamadım.

7.9.2017

Tarihe tanıklık etmek

BİRÇOK olayı, birçok kişiyi unuturuz. Bu, sözlü toplum olmanın, yazıdan çok söze önem vermenin bir sonucudur.

15.7.2017

Bir ‘15 Temmuz’ tanıklığı

CNN Türk’teki program arkadaşımız Ebru Baki ve Ekonomi Müdürümüz Sefer Levent ile İstanbul Beşiktaş’ta bir lokantadaydık.

14.7.2017

94 Kuşağı: Fethullahçılar orduda nasıl yükseldi?

Adımız aynı: Murat Yetkin. 15 Temmuz 2016 askeri darbe girişimine kadar tuğgeneral rütbesiyle Sarıkamış’taki 9’uncu Komando Tugayının komutanıydı.

13.7.2017

Adalet Yürüyüşü Türkiye'yi değiştirmeye başladı aslında

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün, 9 Temmuz'da İstanbul Maltepe'de yaklaşık 2 milyon (polis kaynaklarına göre 1 milyon 750 bin üzeri) kişiye hitap etti.

9.7.2017

15 Temmuz ve istihbarat 9: Kapanmayacak bir istihbarat tartışması

“15 Temmuz birçok dersi bir arada getirip önümüze koymuştur.”

6.7.2017

Korku hipnozu

MEDYADA yeni bir salgın var. “Yeni bir darbe olacak...”,  “Terör örgütü orada eylem yapacak”, “Son dakika: Ankara’da bomba ihbarı” gibi haber ve yazılar, hemen her medya kuruluşuna yayıldı. Bir terör eylemi ya da saldırı olacağını neredeyse “muştulayan” başlıkları görmediğimiz gün olmuyor.

18.6.2017