MENÜ

Murat Yetkin

Murat Yetkin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Murat Yetkin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.322 Murat Yetkin haberi bulunmuştur.

Murat Yetkin Haberleri

Son dakika... Muharrem İnce ‘başkan yardımcılarını’ açıkladı

Son dakika... Muharrem İnce ‘başkan yardımcılarını’ açıkladı

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçimi kazandığı takdirde Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu'na başkan yardımcılığı teklif edeceğini açıkladı.

20.06.2018Gündem
Muharrem İnce genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldi

Muharrem İnce genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldi

Muharrem İnce genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldi

20.06.2018Bakırköy
Kazım Karabekirin kızı son yolculuğuna uğurlandı

Kazım Karabekir'in kızı son yolculuğuna uğurlandı

Kazım Karabekir'in kızı son yolculuğuna uğurlandı

18.06.2018Üsküdar
ODTÜ 62’nci yılını kutluyor

ODTÜ 62’nci yılını kutluyor

ODTÜ'nün kuruluşunun 62'nci yıl dönümü kapsamında, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ile Prof. Dr. Ruşen Keleş 'ODTÜ Üstün Hizmet Ödülü'ne; Prof. Dr. Asuman Özdağlar, Yıldırım Şimşek ve Murat Yetkin ise 'ODTÜ Takdir Ödülü'ne layık görüldü. ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, "Üniversitemiz, bilime ve topluma katkılarının üçüncü boyutu olan teknoloji geliştirme, bilgi transferi ve sanayi işbirliği alanlarında bilimsel bilgi birikimini, kurumsal yeteneklerini uygulamaya yansıtarak ve toplumun yararına kullanarak yenileşim süreçlerinde aktif rol aldı" dedi.

25.05.2018Eğitim
22. Aydın Doğan Ödülü bağlamanın efendisine

22. Aydın Doğan Ödülü 'bağlamanın efendisi'ne

Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini, yaratıcılarının kişiliğinde ödüllendirmek amacıyla verilen ‘Aydın Doğan Ödülü’nün, bu yılki sahibi Türk halk müziği sanatçısı Arif Sağ oldu.

5.04.2018Gündem
22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağa verildi

22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ'a verildi

Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından, kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini, yaratıcılarının kişiliğinde ödüllendirmek amacıyla verilen Aydın Doğan Ödülü'ne, bu yıl Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ layık bulundu. 22. Aydın Doğan Ödülü’nü aldıktan sonra basın mensuplarına konuşan Sağ, ADV'nin kendisini böyle önemli bir ödüle layık görmesinin önemli olduğunu belirtti. Sağ, yeni neslin halk müziğine olan ilgisi hakkındaki soruya da, "Halk müziği dinliyorlar. Ama tabii dil değişmiştir, müziğin belki ritmi değişmiştir. Belki armonizasyon da değişmiştir. Ama sonuçta bir bakıyorsunuz altında Karacaoğlan diyor, Pir Sultan Abdal diyor, Aşık Veysel diyor; demek ki bu yeni gençlik bu isimleri tanıyor. Tanıyor ki dinliyor" dedi.

5.04.2018Gündem
(Yeniden) -  22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ’a verildi

(Yeniden) - 22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ’a verildi

(Yeniden) - 22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ’a verildi

5.04.2018İstanbul
22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ’a verildi

22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ’a verildi

22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ’a verildi

5.04.2018İstanbul
Milyonlarca kadın evde

Milyonlarca kadın evde

Konferansta paylaşılan iki araştırma kadınların sosyal ve ekonomik alanın nasıl dışında kaldığının endişe verici gerçeğini ortaya koydu. Konda’nın araştırmasına göre 14 yaş üstü kadınların 20 milyonun, SiA Insight’ın yaptığı araştırmaya göre de 14-25 yaş arası 2 milyon kadının evde oturduğunu gösteriyor.

6.03.2018Ekonomi
Sorunu el ele çözeriz

Sorunu el ele çözeriz

Hürriyet’in ikincisini düzenlediği Kadının Gücü Konferansı’nda Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, “Kadını güçlendirmek, gücünü arttırmak önemli olsa da yeterli değil. Erkeği güçsüzleştirmek ya da suçlamak, cezalandırmak, cezalarını daha da arttırmak da çözüm değil. Bu mesele çözülecekse güçlü kadınlar ve erkekler, el ele, omuz omuza vererek çözecekler” diye konuştu.

6.03.2018Ekonomi
Kadının Gücü Konferansında kadına şiddet vurgusu

Kadının Gücü Konferansı'nda "kadına şiddet" vurgusu

Kadının Gücü Konferansı'nda "kadına şiddet" vurgusu

5.03.2018İstanbul
Kadının Gücü Konferansı

Kadının Gücü Konferansı

Kadınların toplumsal yaşamdaki güçlü seslerini duyurmak ve ilham veren hikayelerini daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla yola çıkan “Kadının Gücü Konferansı” düzenlendi. Hurriyet.com.tr, Raffles İstanbul’da gün boyu süren etkinlikten canlı yayınlarla konuşmaları aktardı.

5.03.2018Ekonomi
Başkentliler yazarlarla buluşuyor

Başkentliler yazarlarla buluşuyor

12. Ankara Kitap Fuarı’nda ünlü yazarlar okuyucularıyla bir araya geliyor. 25 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek olan etkinlikte Başkentli kitap severler, takip ettikleri yazarlarla bir araya gelip, kitaplarını imzalatma şansı buluyor.

21.02.2018Ankara
Milli birlik ve beraberlikle aşarız

"Milli birlik ve beraberlikle aşarız"

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, dün toplanan Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplantısında, “Hiçbir ülke bizi meşru müdafaamızdan alıkoyamaz. Bu dönemi milli birlik ve beraberlik anlayışı içinde başarıyla aşacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

15.02.2018Gündem
Doğan Yayın İlkeleri kurulu toplandı

Doğan Yayın İlkeleri kurulu toplandı

Doğan Yayın İlkeleri kurulu toplandı

15.02.2018Şişli
Cinsiyet eşitsizliği evrensel sorun

'Cinsiyet eşitsizliği evrensel sorun'

ANTALYA Tanıtım Vakfı (ATAV) bünyesindeki Antalya Kadın Müzesi tarafından ‘Jale İnan 2017 Yılın Kadını Ödülü’, milli sporcu Şahika Ercümen’e verildi.

2.02.2018Gündem
Kaş sevdalısı Ercümene yılın kadını ödülü

Kaş sevdalısı Ercümen'e 'yılın kadını' ödülü

Kaş sevdalısı Ercümen'e 'yılın kadını' ödülü

2.02.2018Antalya
4 safhada 30 kilometre

4 safhada 30 kilometre

Başbakan Binali Yıldırım, dün medya temsilcileriyle buluşmasında Afrin’e yönelik ‘Zeytin Dalı’ harekâtının ayrıntılarını anlatırken 30 kilometre derinlikte güvenli alan kurulacağını açıkladı. “ABD’den ek bir lojistik girişimi olursa Türkiye’nin tavrı ne olur?” sorusuna, “Bu bölgeye yönelik her tür lojistik destek bu operasyonun hedefidir. Bu kadar net söylüyorum” yanıtını veren Yıldırım özetle şöyle konuştu:

21.01.2018Gündem
Rusyadan Türkiyeye medya üzerinden ikinci mesaj

Rusya'dan Türkiye'ye medya üzerinden ikinci mesaj

İDLİB gerilimi nedeniyle önceki gün Rus ordu gazetesi “Kızıl Yıldız” aracılığıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a Hmeymim üssüne 6 Ocak’taki İHA saldırısıyla ilgili uyarı mektubu gönderildiğini kamuya duyuran Moskova, bugün de yine medya üzerinden Ankara’ya ikinci bir mesaj verdi.

11.01.2018Dünya
Erdoğan’ın Bahçeli açıklamasına #DikkatEttinizMi

Erdoğan’ın Bahçeli açıklamasına #DikkatEttinizMi?

Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek açıklamasını, iki ismin yapacağı kritik toplantı öncesinde değerlendiriyor, #DikkatiniziÇektiMi diyor.

9.01.2018Haber
Adana Kitap Fuarına hangi yazarlar geliyor Fuar ne zaman bitecek

Adana Kitap Fuarına hangi yazarlar geliyor? Fuar ne zaman bitecek?

Adana Kitap Fuarına hangi yazarların katılım sağlayacağı, Adanalı okurların merakına neden oldu. Onlarca yazarın katılımıyla görkemli bir hafta geçirecek olan Adana Kitap Fuarı, kitapseverlerin araştırdığı konu oldu. Peki, Adana Kitap Fuarı imza günlerine hangi yazarlar katılım gösterecek? İşte, Fuar hakkında detaylı bilgiler

9.01.2018Gündem
2018’de neler olacak

2018’de neler olacak?

Bu yıl Türkiye’de, dünyada ve ekonomide neler olacak? İşte Hürriyet yazarları Taha Akyol, Murat Yetkin ve Sefer Levent’in 2018 öngörüleri…

4.01.2018Haber
İran’da neler oluyor ‘Trump İran halkını aptal mı sanıyor’

İran’da neler oluyor? ‘Trump İran halkını aptal mı sanıyor?’

İran’da hükümet karşıtı protestolar devam ederken Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin son durumu yorumladı.

2.01.2018Gündem
İranda son durum: Ankaradan ilk açıklama geldi

İran'da son durum: Ankara'dan ilk açıklama geldi

İran'da dün gece gösterilerde 9 kişi daha öldü. Ülkede düzenlenen gösterilerde toplamda ölü sayısı 27'ye çıktı. Türk Dışişleri Bakanlığı'ndan da İran'daki protestolarla ilgili açıklama geldi. Ankara'nın açıklamasında, İran'da "Huzur ve istikrarın korunmasına önem atfediyoruz" denilirken, İran'daki haberlerden dolayı endişe duyulduğu belirtildi. İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani İran'daki protestolarla ilgili yapılan sosyal medya paylaşımlarının ABD, Suudi Arabistan ve İngiltere tarafından yönetildiğini öne sürdü.

1.01.2018Dünya
Netanyahu: İranda rejim düştüğünde İranlılar ve İsrailliler yeniden arkadaş olacak

Netanyahu: İran'da rejim düştüğünde İranlılar ve İsrailliler yeniden arkadaş olacak

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'da devam eden hükümet karşıtı gösterilere ilişkin, "İran'da rejim düştüğünde İranlılar ve İsrailliler yeniden arkadaş olacak" dedi.

1.01.2018Dünya
Son dakika... İranda olaylar devam ediyor: 5 protestocu daha hayatını kaybetti

Son dakika... İran'da olaylar devam ediyor: 5 protestocu daha hayatını kaybetti

İran'ın İsfahan eyaletindeki rejim karşıtı gösterilerde 5 protestocu hayatını kaybetti . Akşam saatlerinde ise İsfahan eyaletine bağlı Necef Abad kentinde rejim karşıtı göstericilerin polisin üzerine ateş açması sonucu 1 polis ölmüş, 3 polis de yaralanmıştı.

1.01.2018Dünya
Murat Yetkin’den İran yorumu

Murat Yetkin’den İran yorumu

İran’da hükümet karşıtı protestolar devam ederken Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin son durumu yorumladı.

1.01.2018Haber
Rusyadan net İran mesajı: Kabul edilemez

Rusya'dan net İran mesajı: Kabul edilemez

Rusya, İran'da yaşanan gelişmelerin ülkenin iç meselesi olduğunu vurgulayarak, "İran'daki durumu istikrarsızlaştırabilecek dış müdahaleler kabul edilemez." açıklamasında bulundu.

1.01.2018Dünya
İrandaki gösterilerde ölü sayısı artıyor

İran'daki gösterilerde ölü sayısı artıyor

İran'da hükümet karşıtı protestolar 2017'nin son gününde de devam etti. Associated Press haber ajansının aktardığına göre, İran devlet televizyonu gösterilerde 12 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. ABD Başkanı Donald Trump, kısa süre önce yaptığı açıklama, "İran'da değişimin vakti geldi" açıklamasında bulundu.Tüm dünyanın yeni yıl kutlamaları yaptığı anlarda halka televizyondan hitap eden İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise ülkede günlerdir devam edem kitlesel gösterilerin ardından ilk kez konuşarak, "İranlılar, İran hükümetini protesto etmek ve eleştirmekte özgürdürler" dedi. 

1.01.2018Dünya
2018de neler okunacak İlber Hoca’nın Atatürk’ü geliyor...

2018'de neler okunacak? İlber Hoca’nın Atatürk’ü geliyor...

Neler okunacak? İlber Hoca’nın Atatürk’ü geliyor...

30.12.2017Hürriyet Pazar
Ankara - Moskova arasındaki buzları eriten Cavit Çağlar konuştu: Hulusi Akara hallederiz dedim

Ankara - Moskova arasındaki buzları eriten Cavit Çağlar konuştu: 'Hulusi Akar'a hallederiz dedim'

Devlet nişanı ile ödüllendirilen eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normale döndürülme sürecine nasıl dahil olduğunu anlattı. Çağlar, çok yakın arkadaşı olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile yaptığı görüşmenin ardından sürece dahil olduğunu ve krizin çözümüne yardımcı olabileceğini ‘hallederiz' diyerek ifade ettiğini kaydetti.

23.12.2017Gündem
‘Zenginlikler şehri’

‘Zenginlikler şehri’

‘Keşfet’ programlarının 8’incisi Hatay, Aydın, Mersin, Gaziantep, KKTC, Edirne ve İzmir’den sonra Kayseri’de düzenlendi. Hürriyet gazetesinin dev yazar kadrosuyla çıkarma yaptığı kentte Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Kayseri olarak türlü zenginliklerin üzerinde oturuyoruz. Doğal güzelliklerimiz, mutfağımız, gönlü zengin insanlarımız ve turizm bölgelerimiz var. Şimdi onları tanıtma ve pazarlama zamanı” diye konuştu.

22.12.2017Ekonomi
Murat Yetkin ile #ÖneriYorum 22 Aralık 2017

Murat Yetkin ile #ÖneriYorum 22 Aralık 2017

Murat Yetkin’in bugün önerdiği kitap, Tuba Köseoğlu Okçu’nun ilginç bilgilerle dolu “Aklımda Deli Sorular” adı yeni kitabı, Enis Berberoğlu'nun "Siz Yürürken Ben Yatarken Yazı-yorum" ve Gülse Birsel'in ilk filmi "Aile Arasında"

22.12.2017Sosyal
İstanbuldaki  VİP Dinleme davası... 24 kişinin müdahillik talebi kabul edildi

İstanbul'daki 'VİP Dinleme" davası... 24 kişinin müdahillik talebi kabul edildi

İstanbul'daki 'VİP Dinleme" davası... 24 kişinin müdahillik talebi kabul edildi

21.12.2017İstanbul
2017nin en iyi 20 kitabı

2017'nin en iyi 20 kitabı

Edebiyat eleştirmenleri ve kitap ekleri editörlerinden oluşan 10 kişilik jüri, 'edebiyat' ve 'edebiyat dışı' kategorisinde ayrı ayrı 2017’nin en iyi 10 kitabını seçti. Edebiyat kategorisinde Selim İleri’nin tarumar olmuş bir yazarın hesaplaşmalarını anlattığı ‘Sona Ermek’ adlı son romanı birinci olurken edebiyat dışı kategorisinin birincisi Tayfun Atay'un 'Görünüyorum O Halde Varım'i oldu. Selahattin Demirtaş’ın ‘çok satan’ kitabı ‘Seher’ ise edebiyat kategorisinin ikincisi... İşte 2017'nin en iyi 20 kitabı...

21.12.2017Kitap Sanat
ABDnin Türkiye hamleleri #DikkatiniziÇektiMi

ABD'nin Türkiye hamleleri #DikkatiniziÇektiMi

Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, Türkiye-ABD ilişkisinde son durumu değerlendiriyor.

20.12.2017Haber
İstanbuldaki VİP Dinleme Davasında ilk gün sona erdi; İş adamları ve gazeteciler müdahillik talebinde bulundu

İstanbul'daki 'VİP Dinleme' Davasında ilk gün sona erdi; İş adamları ve gazeteciler müdahillik talebinde bulundu

İstanbul'daki 'VİP Dinleme' Davasında ilk gün sona erdi; İş adamları ve gazeteciler müdahillik talebinde bulundu

19.12.2017Silivri
Atatürkün Kayseriye gelişinin 98inci yıl dönümü kutlandı

Atatürk'ün Kayseri'ye gelişinin 98'inci yıl dönümü kutlandı

Atatürk'ün Kayseri'ye gelişinin 98'inci yıl dönümü kutlandı

19.12.2017Kayseri

Yazar Sonuçları

15 Temmuz’un kara delikleri

Yüzbaşı Süleyman Ahmet Kaya’yı ilk olarak 15 Temmuz 2016’yı 16 Temmuz’a bağlayan gece gördüm. Darbeciler adına gazetemizi basan timin başındaydı. İkinci görüşüm bir yıl sonra, İstanbul Çağlayan’daki 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşma sırasında oldu. Kaya ve kendisi gibi yüzbaşı rütbesindeki iki baskıncı arkadaşı ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bugüne dek 58 general, bu üç yüzbaşı dahil 629 subay müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Bu davaların sonuçlanması ve mahkûmiyetler tek başına 15 Temmuz’da tam olarak nelerin olduğunu, üzerinden iki yıl geçtiği halde bize tam olarak anlatamıyor.

14.07.2018

Korkak bir darbecinin gerçek portresi

Yüzbaşı Süleyman Kaya, G3 piyade tüfeği ve beylik tabancasıyla, ‘küçük dağları ben yarattım’ havasıyla girdiği Hürriyet binasında, saklandığı güvenlik odasındaki çatışmada yaralandı. O odadan korkak adımlarla çıkıp teslim oldu.

14.07.2018

Rahmi Koç ve Sedat Ergin ayakkabısı tarih mi oluyor

Bu listeye eski sefirlerden Volkan Vural da dâhil.

15.06.2018

Bursa’da Müjde Ar annesinin kitabı üzerine konuşacak

BU yıl 16’ncı kez kapılarını TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açacak olan Bursa Kitap Fuarı, 390 yayınevi, fuar süresince imza günleri ve söyleşilerde 500 yazar ve 100 etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Fuar, 17 Mart Cumartesi günü açılıyor ve 25 Mart Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilir.

15.03.2018

Rusya’ya neden toz kondurmuyoruz?

GAZETECİLİĞE başladığım 90’lı yılların başlarında da Ortadoğu meselesi diplomasinin en önemli gündemiydi.

1.02.2018

Delegenin üçte ikisi PM adayı

CUMARTESİ günü başlayacak CHP kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun eli bu kez rahat olmayacağa benziyor.

31.01.2018

Gazeteciliğin yeni bir tanıma ihtiyacı var mı?

Fikret Bilâ, Sedat Ergin, Ertuğrul Özkök ve Murat Yetkin, özellikle ABD'de meselenin hararetle tartışıldığı bugünlerde gazeteciliği aşağıda aktardığım gibi tanımladı. Peki sizce gazetecilik nedir? Bana yazabilirsiniz ekizilkaya@hurriyet.com.tr

30.01.2018

Moskova, Türkiye’yi gerçekten kaybetti mi?

HÜRRİYET Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin’in geçen sonbaharda yayımlanan “Meraklısı İçin Entrikalar” kitabı casusluk dünyasını anlamak açısından temel bir referans niteliğindedir.

26.01.2018

Hürriyet’in ‘Keşfet’ yazıları turizmde EMITT’i coşturacak

DÜNYANIN en büyük beş turizm fuarından biri olan, Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren sektörün en önemli uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı dün Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

25.01.2018

İran’da neler oluyor, ABD ne yapmaya çalışıyor?

Merak ediyorum, acaba ABD Başkanı Donald Trump İran halkını aptal mı sanıyor?

1.01.2018

Seçim ufuktayken muhalefetin hali

Seçimin 2019’dan 2018’e çekilmesi düne kadar zayıf bir ihtimaldi benim için, dünden itibaren o kadar zayıf bir ihtimal değil; 15 Temmuz 2018 diyenlere o kadar dudak bükmüyorum artık.

24.12.2017

Trump ne ceza verir şimdi acaba 128 ülkeye?

Demek ki her şey bağırıp çağırıp tehdit etmekle olmuyormuş değil mi siyasette?

22.12.2017