MENÜ

Mhp

Mhp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mhp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 57.877 Mhp haberi bulunmuştur.

MHP

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 9 Şubat 1969’da Alparslan Türkeş tarafından kurulmuştur. Genel Merkezi Ankara'da olan Milliyetçi Hareket Partisinin kısaltılmış adı MHP’dir, simgesi kırmızı zemin üzerine beyaz üç hilâldir. MHP Gençlik Kolları (Ülkü Ocakları)  "Hilâl İçinde Kurt" amblemi benimsenmiştir. Bozkurt işareti ise Türklerin özgürlüğünü temsil ettiğine inanılır.Türk-İslam ülküsü ve özellikle Türk milliyetçiliğini savunan bir Türk partisidir.

 Ayrıca ülkücülük milliyetçiliğin temel alındığı bir görüştür. Bir ırkın başka bir ırktan üstün olduğunu veya bir milletin başka bir milletten üstün olduğunu konu alır. Türk siyasetinde özellike 70'li ve 80'li yıllarda oldukça etkin rol alan milliyetçi ideolojidir. Kökenleri Ziya Gökalp'e dayanır. Kurulduğu dönemde Cumhuriyetçi Millet Partisi olarak bilinen adı daha sonra Köylü Partisi ile birleşerek Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi (CKMP) adını aldı.

 8-9 Şubat 1969 tarihlerinde  Adana'da yapılan genel kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi olan adı Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirildi.

Genel Başkanları
MHP adını aldıktan sonra Alparslan Türkeş genel başkanlığı sürdürürken, ikinci Genel Başkan, Muhittin Çolak (vekaleten), üçüncü Genel Başkan Tuğrul Türkeş (vekaleten), dördüncü Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli oldu.  Parti yönetiminde ayrıca, Necati Gültekin, Dündar Taşer, Mehmet Irmak, Agah Oktay Güner, Mustafa Erkovan, Yaşar Okuyan yer aldı.

1997’de Türkeş’in vefat etmesiyle başkanlık görevine Devlet Bahçeli seçildi ve halen görevini sürdürmektedir. Partinin kurucusu Türkeş, destekçileri tarafından lider anlamına gelen Başbuğ ismiyle anılmaktadır.TBMM'de partiden 40 milletvekili bulunmaktadır.

1969 ve 1973 genel seçimlerinde önemli başarı sağlayamayan partiden 1968'de dört kişi istifa etmiştir. 1969 seçiminde Alparslan Türkeş Adana'dan milletvekili seçildi, 1973'e kadar MHP mecliste bir kişiyle temsil edildi.  31 Mart 1975'de kurulan AP-MSP-CGP koalisyonuyla MHP hükümet ortağı olurken genel başkan Alpaslan Türkeş de Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olmuştur. Bu kaolisyon 21.6.1977'de dağıtılmış ve bu ortaklık da 05.01.1978 tarihinde bozulmuştur. 

12 Eylül Darbesi Sonrası
12 Eylül darbesinden sonra 16.10.1981 tarihinde siyasi partilerin kapatılmasına ilişkin Kanun-2533 ile kapatılan MHP, 30.11.1985'de kurulan Milliyetçi Çalışma Partisi  IV.Olağanüstü Genel Kurulu'nda feshedilerek yeniden oluşturulan MHP ile birleşmiş, 6 Eylül 1987'de yapılan referandum sonucu diğer siyasilerle birlikte Türkeş'e konulan siyaset yapma yasağı da kalktı.

4 Ekim 1987'de de Milliyetçi Çalışma Partisi olağanüstü kongresi yapılmış veTürkeş yeniden genel başkan seçilmiştir.  20 Ekim 1991'de yapılan genel seçimlerde MHP, RP ve IDP ile seçim ittifakına girdi. Türkeş'in son defa milletvekili olarak Meclis'e girdiği seçimler sonrasında 27 Aralık 1992'de 12 Eylül döneminde kapatılan partilerin yeniden açılabilmesini sağlayan değişiklikler yürürlüğe konulmuştur.  Bu karar ardından toplanan MHP'nin son kurultay delegeleri MHP'nin isim ve amblemini MÇP'nin kullanabilmesine karar verdiler. Partinin amblemi yeniden Üç Hilal olarak değiştirildi. 24.1.1993'te yapılan IV.Olağanüstü Genel Kurul'da MÇP adını MHP olarak değiştirmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi 24 Aralık 1995 seçimlerinde Türkiye genelinde yüzde 8.18 oy oranına sahip olurken, barajı aşamadı ve Meclis'e milletvekili sokamadı. Alpaslan Türkeş'in 4 Nisan 1997'de ölümünden sonra 17 Nisan 1997'de MHP Genel Başkanlığı'na Devlet Bahçeli seçildi.  18 Nisan 1999 seçimlerinde oyların yüzde 18.2'sini alan parti, 127 milletvekili ile Meclis'te yer bulmuştur. 

MHP bu sonuca göre TBMM'nin en çok koltuğa sahip ikinci partisi olurken uzun süren iktidar sessizliğini, DSP ve ANAP ile birlikte kurulan hükümetin ortağı olarak giderdi. MHP, 3 Kasım 2002'de yapılan seçimlerde yüzde 8.34 oy alarak, Meclis dışında kaldı ve Genel Başkan Devlet Bahçeli, görevinden istifa kararı aldı.  Fakat o istifa gelmedi, Bahçeli genel başkanlık için ikna edildi. 2007 Türkiye genel seçimleri'nde %14.29 oy alarak 71 milletvekilliği kazanmış ve mecliste yeniden grup kurmuştur.

2009 Türkiye yerel seçimleri'nde, biri büyükşehir olmak üzere 10 ilin belediye başkanlığını, toplamda da 490 belediye başkanlığı kazanmıştır. 2011 Türkiye genel seçimleri 'nde %14,27 oy almış ve mecliste 53 milletvekilliği kazanmıştır, Iğdır'da ise en yüksek oyu alan parti olmuştur.  Haziran 205 Türkiye genel seçimlerinde %16,29 oy alarak 80 milletvekilliği kazanmış ve yeniden grup kurmuştur. Birinci olabildiği tek il ise Devlet Bahçeli'nin memleketi "Osmaniye" olmuştur.

Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde %11.94 oy alarak 40 milletvekili çıkartmıştır ve grup kurmuştur.Mhp Haberleri

Belemedik Vadisinde muhtarlar toplantısı

Belemedik Vadisinde muhtarlar toplantısı

Belemedik Vadisinde muhtarlar toplantısı

23.3.2018Pozantı
Ebediyete uğurlandı

Ebediyete uğurlandı

EMEKLİ büyükelçi, eski MHP milletvekili Deniz Bölükbaşı, dün son yolculuğuna uğurlandı.

22.3.2018Gündem
Vekil gelin adayının ricası: Çiçek yerine Afrin bağışı

Vekil gelin adayının ricası: Çiçek yerine Afrin bağışı

Meclis’te tanıştığı bürokrat Uğur Yalçın ile gelecek hafta dünya evine girmeye hazırlanan AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, davetlilerin çiçek göndermek yerine Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmasını istedi.

22.3.2018Gündem
CHPli Ağbaba: Şeker fabrikaları üretime devam etsin

CHP'li Ağbaba: Şeker fabrikaları üretime devam etsin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararına tepki göstererek, "Şeker fabrikalarında üretim devam etsin. Eğer yerli ve milli olduğunu iddia ediyorsan, bu fabrikaların satışını savunamazsın. Bu satışı isteyenler gayri millidir" dedi.

22.3.2018Gündem

CHP'li Ağbaba: Şeker fabrikalarında üretim devam etsin

CHP'li Ağbaba: Şeker fabrikalarında üretim devam etsin

22.3.2018Kastamonu
Öğrenciler fidan dikti

Öğrenciler fidan dikti

Öğrenciler fidan dikti

22.3.2018Kozan
Arpaçaylılar, Afrindeki Mehmetçiğe 400 canlı hayvan gönderdi

Arpaçaylılar, Afrin'deki Mehmetçiğe 400 canlı hayvan gönderdi

Arpaçaylılar, Afrin'deki Mehmetçiğe 400 canlı hayvan gönderdi

22.3.2018Merkez
Bahçeli ile Kılıçdaroğlu yan yana saf tuttu

Bahçeli ile Kılıçdaroğlu yan yana saf tuttu

Emekli büyükelçi ve eski MHP milletvekili Deniz Bölükbaşı'nın cenazesi TBMM’de düzenlenen törenin ardından Kocatepe Camisi'ne getirildi. Cami avlusunda ailesi taziyeleri kabul etti. Acılı aile daha sonra Bölükbaşı’nın Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıp gözyaşı döktü. Cenaze namazına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yan yana saf tuttu ve iki lider bir süre aralarında sohbet etti. Öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, milletvekilleri ile çok sayıda bürokrat ve vatandaşlar katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Bölükbaşı'nın cenazesi ambulansa taşındı. Bölükbaşı Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verildi.

22.3.2018Haber
Ak Partili meclis üyesi Kılınçtan termik santral istifası

Ak Partili meclis üyesi Kılınç'tan 'termik santral' istifası

Ak Partili meclis üyesi Kılınç'tan 'termik santral' istifası

22.3.2018Çerkezköy
Deniz Bölükbaşı’na TBMM’de tören düzenlendi (2)

Deniz Bölükbaşı’na TBMM’de tören düzenlendi (2)

Deniz Bölükbaşı’na TBMM’de tören düzenlendi (2)

22.3.2018Ankara
MAGİADdan Başkan Şirine ziyaret

MAGİAD'dan Başkan Şirin'e ziyaret

MAGİAD'dan Başkan Şirin'e ziyaret

22.3.2018Manisa
MHPli Taşdoğan: Terörle mücadeleye desteğimiz devam edecek

MHP'li Taşdoğan: Terörle mücadeleye desteğimiz devam edecek

MHP'li Taşdoğan: Terörle mücadeleye desteğimiz devam edecek

22.3.2018Gaziantep
Deniz Bölükbaşı için ilk tören TBMMde düzenlendi

Deniz Bölükbaşı için ilk tören TBMM'de düzenlendi

Ankara’da, tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren emekli büyükelçi ve eski MHP milletvekili Deniz Bölükbaşı için TBMM’de cenaze töreni düzenlendi.Cenaze namazına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yan yana saf tuttu ve iki lider bir süre aralarında sohbet etti.

22.3.2018Gündem
Deniz Bölükbaşı için TBMM’de tören düzenlendi

Deniz Bölükbaşı için TBMM’de tören düzenlendi

Deniz Bölükbaşı için TBMM’de tören düzenlendi

22.3.2018Ankara
Bütçe görüşmelerinde tanıştılar... AK Partili vekil evleniyor

Bütçe görüşmelerinde tanıştılar... AK Partili vekil evleniyor

AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, Meclis'te bütçe görüşmelerinde tanıştığı Uğur Yalçın'la evleniyor. Benli, partili arkadaşları ve MHP grubunun yanı sıra CHP milletvekillerini de nikâhına davet etti.

22.3.2018Gündem
Tarımsal sulamaya özelleştirme itirazı

Tarımsal sulamaya "özelleştirme itirazı"

TBMM Tarım Komisyonunun önceki gün yapılan toplantısında, torba tasarıdaki tarımsal sulamanın özelleştirilmesinin önünü açan maddeler damga vurdu. MHP ve CHP’li vekiller, iki maddenin geçmesi halinde tek bir kişi ya da şirketin tüm Türkiye’nin sulamasını ele geçireceğini iddia etti. Komisyon dışında bekleyen çok sayıda çiftçi temsilcisi, “Sulama özelleşirse çiftçi ekip biçemez, tarlasını satar, Ankara’ya yürür” uyarısı yaptı. Gelen itirazlar sonucu kritik maddenin değiştirilmesi gündeme geldi.

22.3.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlu: MHP liderine şaşırdım

Kılıçdaroğlu: MHP liderine şaşırdım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti-MHP arasındaki ittifaka değinerek, "İttifak yapacak mıyız yapmayacak mıyız? Benim şimdi kalkıp ittifak yapmayacağız demem doğru değil. Bakacağız neler getirecek, neler götürecek" dedi. Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile ilgili ise şunları söyledi: "Kızgın değilim ama MHP liderine şaşırdım. Geçmişte Erdoğan için benden çok daha sert söylemlerde bulundu. Ama bugün yüzde 10 seçim barajı yüzünden Erdoğan' yanaşmak zorunda kaldı"

21.3.2018Gündem
‘Nevruz heyecandır hedeftir’

‘Nevruz heyecandır hedeftir’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevruz nedeniyle yayınladığı mesajında, “Nevruz Türk’ün ‘bahar bayramı’dır. Böylesi bir bayramı hain emellere alet etmek isteyenlere elbette fırsat verilmemeli, bin yıllık kardeşlik çınarını zedelemek isteyen mihrak ve karanlık heveslere göz açtırılmamalıdır” dedi.

21.3.2018Gündem
Gül’den ittifak yorumu: Seçim güvenliğini arttıracak

Gül’den ittifak yorumu: Seçim güvenliğini arttıracak

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, ittifak düzenlemesinin seçim güvenliğini ve seçimlere katılımı arttıracağını belirtti.

21.3.2018Gündem
Siyaset ve diplomasinin büyük kaybı

Siyaset ve diplomasinin büyük kaybı

EMEKLİ büyükelçi, siyasetçi Deniz Bölükbaşı (69) bir süredir mücadele ettiği hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Millet Partisi ve Cumhuriyetçi Millet Partisi’nin kurucusu, Türk siyasetinin renkli simalarından Osman Bölükbaşı’nın oğlu olan Deniz Bölükbaşı, 2003’te 1 Mart tezkeresi için ABD’yle yürütülen müzakerelerin Türk heyet başkanıydı. MHP milletvekili olarak Meclis’e giren Bölükbaşı, 2011’de FETÖ’nün kaset şantajının ardından partisinden istifa etmişti.

21.3.2018Gündem
Erdoğan’dan yerelde de ittifak mesajı

Erdoğan’dan yerelde de ittifak mesajı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin yanı sıra yerel seçimlerde de MHP ile ittifak olabileceğinin mesajını verdi.

21.3.2018Gündem
Mesir macunu nevruz ateşiyle karıldı

Mesir macunu nevruz ateşiyle karıldı

Mesir macunu nevruz ateşiyle karıldı

21.3.2018Manisa
Ekmeleddin İhsanoğlu Türkiyeye getirildi

Ekmeleddin İhsanoğlu Türkiye'ye getirildi

AZERBAYCAN’ın başkenti Bakü’de kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in tahsis ettiği özel uçakla İstanbul’a getirildi. İstanbul’daki özel bir hastanede kontrolden geçirildikten sonra evinde istirahate çekilen İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.

21.3.2018Gündem
İhsanoğlu, Aliyevin tahsis ettiği özel uçakla İstanbulda

İhsanoğlu, Aliyev'in tahsis ettiği özel uçakla İstanbul'da

İhsanoğlu, Aliyev'in tahsis ettiği özel uçakla İstanbul'da

21.3.2018İstanbul
Vanda nevruz coşkusu (2)

Van'da nevruz coşkusu (2)

Van'da nevruz coşkusu (2)

21.3.2018Hakkari
Bingöldeki nevruzda bozkurt işareti yapan 2 genç kız alandan çıkarıldı

Bingöl'deki nevruzda 'bozkurt işareti' yapan 2 genç kız alandan çıkarıldı

Bingöl'deki nevruzda 'bozkurt işareti' yapan 2 genç kız alandan çıkarıldı

21.3.2018Merkez
Nevruz Bayramında protokolün halat çekme imtihanı

Nevruz Bayramı'nda protokolün halat çekme imtihanı

Nevruz Bayramı'nda protokolün halat çekme imtihanı

21.3.2018Pozantı
AİBÜde, ülkücülerden nevruz kutlaması

AİBÜ'de, ülkücülerden nevruz kutlaması

AİBÜ'de, ülkücülerden nevruz kutlaması

21.3.2018Merkez
Kırşehir’de Nevruz Bayramı Coşkusu

Kırşehir’de Nevruz Bayramı Coşkusu

Kırşehir’de Nevruz Bayramı Coşkusu

21.3.2018Merkez
MHPli Karataş: Nevruz Türkün bayramıdır

MHP'li Karataş: Nevruz Türk'ün bayramıdır

MHP'li Karataş: Nevruz Türk'ün bayramıdır

21.3.2018İzmir
Deniz Bölükbaşı vefat etti (3)

Deniz Bölükbaşı vefat etti (3)

Deniz Bölükbaşı vefat etti (3)

21.3.2018Ankara
Devlet Bahçeli hakkında yazılan kitaba toplatma kararı

Devlet Bahçeli hakkında yazılan kitaba toplatma kararı

Gazeteci Sabahattin Önkibar'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi konu alan, "Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey" adlı kitabının dağıtımının durdurulması ve dağıtılanların toplatılması kararı verildi.

21.3.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ekmeleddin İhsanoğluna geçmiş olsun telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekmeleddin İhsanoğlu'na geçmiş olsun telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kalp krizi geçidikten sonra tedavi altına alınan İstanbul Milletvekili ve İslam İşbirliği Teşkilatı eski Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu’nu telefonla aradı.

21.3.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlunu telefonla aradı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu telefonla aradı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu telefonla aradı 

21.3.2018Ankara
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bölükbaşının eşi Sema Bölükbaşını telefonla arayarak taziyede bulundu

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bölükbaşı'nın eşi Sema Bölükbaşı'nı telefonla arayarak taziyede bulundu 

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bölükbaşı'nın eşi Sema Bölükbaşı'nı telefonla arayarak taziyede bulundu 

21.3.2018Ankara
Deniz Bölükbaşı vefat etti (2)

Deniz Bölükbaşı vefat etti (2)

Deniz Bölükbaşı vefat etti (2)

21.3.2018Ankara
Deniz Bölükbaşı hayatını kaybetti

Deniz Bölükbaşı hayatını kaybetti!

Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti.

21.3.2018Haber
Deniz Bölükbaşı vefat etti

Deniz Bölükbaşı vefat etti

Deniz Bölükbaşı vefat etti

21.3.2018Ankara
Deniz Bölükbaşı vefat etti (1)

Deniz Bölükbaşı vefat etti (1)

Deniz Bölükbaşı vefat etti (1)

21.3.2018Ankara
Ahmet Deniz Bölükbaşı kimdir

Ahmet Deniz Bölükbaşı kimdir?

Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti. Peki Ahmet Deniz Bölükbaşı kimdir? İşte Deniz Bölükbaşı'nın biyografisi ve hayatı

21.3.2018Gündem
Son dakika... Deniz Bölükbaşı hayatını kaybetti

Son dakika... Deniz Bölükbaşı hayatını kaybetti!

Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti. Bölükbaşı için yarın TBMM'de tören düzenlenecek. Bölükbaşı'nın cenazesi, TBMM'deki törenin ardından, Kocatepe Camisi'inde kılınacak öğle namazını müteakip Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

21.3.2018Gündem
Siyasetimiz günlük heveslerin esiri değil

Siyasetimiz günlük heveslerin esiri değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12’nci Olağan Büyük Kurultay’ın ardından parti teşkilatlarına teşekkür mesajı yolladı. Bahçeli, mesajında özetle şunları kaydetti:

20.3.2018Gündem
İttifakta çatlaklar şimdiden başladı

İttifakta çatlaklar şimdiden başladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti- MHP ittifakıyla ilgili olarak “Çatlaklar daha şimdiden başladı.

20.3.2018Gündem
Stratejik ortaksan bizimle yürüyeceksin

Stratejik ortaksan bizimle yürüyeceksin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Afrin’de kaygılıyız” diyen ABD’ye, “Biz kaygılarımızı iletip birlikte temizleyelim dediğimiz zaman neredeydiniz? Stratejik ortaksak bize saygı duyup bizimle birlikte yürüyeceksin” tepkisini gösterdi. Erdoğan, partisinin dünkü Meclis grubu toplantısında , “Türkiye’yi durduramayacaksınız, ok yaydan çıktı artık” mesajını da vererek özetle şunları söyledi:

20.3.2018Gündem
Şehit ailesine icra takibi başlatan belediye özür diledi

Şehit ailesine icra takibi başlatan belediye özür diledi

TEKİRDAĞ’ın Kapaklı ilçesi belediyesi, 2012 yılında şehit olan er Kadir Dadaş’ın ailesinin oturduğu binanın imara aykırı olduğu gerekçesiyle açılan davanın ardından 2 bin 523 TL avukat ücretini tahsil etmek için şehit ailesine icra takibi başlattı. Olayın ortaya çıkmasının ardından belediye, avukatı aracılığıyla özür diledi.

20.3.2018Gündem
Şehit ailesine icra takibi başlatan belediye özür diledi

Şehit ailesine icra takibi başlatan belediye özür diledi

Şehit ailesine icra takibi başlatan belediye özür diledi

20.3.2018Kapaklı
MHP Malatya İl Başkanı Avşar: Kavgayı ayırmaya çalışırken yaralandım

MHP Malatya İl Başkanı Avşar: Kavgayı ayırmaya çalışırken yaralandım

MHP Malatya İl Başkanı Avşar: Kavgayı ayırmaya çalışırken yaralandım

20.3.2018Malatya

Yazar Sonuçları

Bölükbaşılar

DENİZ Bölükbaşı deyince babası Osman Bölükbaşı’yı ve onun Adnan Menderes’le aralarındaki tartışmaları hatırlamamak mümkün mü?

21.3.2018

Kırım'ın tercihi Putin oldu

Rusya başkanlık seçimleri 18 Mart tarihinde yapıldı.

20.3.2018