MENÜ

Mardan

Mardan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mardan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 781 Mardan haberi bulunmuştur.

Mardan Haberleri

Titanic’ten Mardan’a yılda 8 milyon Euro

Titanic’ten Mardan’a yılda 8 milyon Euro

ALMANYA ve Türkiye’de toplam 13 otel ile hizmet veren Titanic Otelleri’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, işletmek için talip oldukları 2009 yılında Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolar harcanarak hizmete açılan Mardan Palace ile ilgili bazı ayrıntıları paylaştı.

7.08.2018Ekonomi
Son dakika... Dev otel ile ilgili flaş gelişme

Son dakika... Dev otel ile ilgili flaş gelişme

Almanya ve Türkiye'de toplam 13 otel ile hizmet veren Titanic Otelleri Mardan Palace'a talip oldu. Titanic Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, "Otel sahipleri ile el sıkıştık. Yıllık kiralama bedeli olarak 8 milyon Euro önerdik" dedi,

7.08.2018Ekonomi
Dev oteli personel yağmaladı Zarar 5 milyon, borç 115 milyon Euro

Dev oteli personel yağmaladı! Zarar 5 milyon, borç 115 milyon Euro

ANTALYA Kundu turizm bölgesinde 2009 yılında Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolar harcanarak hizmete açılan fakat borçları nedeniyle icralık olup tapusu Halk Bankası’na devredilen Mardan Palace Hotel’in maaşlarını alamayan personel tarafından yağmalandığı ortaya çıktı.

12.07.2018Ekonomi
Maya Holdingden Mardan açıklaması

Maya Holding'den 'Mardan' açıklaması

Uzun bir süredir yaşadığı mali sıkıntılar ile gündeme gelen Mardan Palace ile ilgili Maya Holding’den açıklama geldi. Hürriyet’in, 7 yıldızlı oteli satın almak üzere masada olan firmalardan birinin de Maya Holding olduğu yönündeki haberi ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada Maya Holding’in, otelin satışı ile hiçbir ilgisinin olmadığı kaydedildi.

10.07.2018Ekonomi
Titanic ve Maya, Mardan Palace için masaya oturdu

Titanic ve Maya, Mardan Palace için masaya oturdu

Türkiye’de ve yurtdışında farklı konseptlerde 9 oteli bulunan Titanic Hotels ve bünyesinde Maya Grubu, borçları nedeniyle icralık olup tapusu Halk Bankası’na devredilen Mardan Palace Hotel için harekete geçti.

9.07.2018Ekonomi
Çok konuşulan o otelin son hali görüntülendi Bir zamanlar dünyaca ünlü isimler oradaydı

Çok konuşulan o otelin son hali görüntülendi! Bir zamanlar dünyaca ünlü isimler oradaydı

Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci Paris Hilton... Bu isimlerin hepsi 2009 yılında dünyanın en lüks oteli unvanıyla kapılarını açan Mardan Palace için Antalya’ya gelmişti. 1.4 milyar dolarlık yatırımla Rus işadamı Telman İsmailov tarafından yapılan otel, bugün içler acısı durumda. Borçları nedeniyle icralık olan otelde, sadece güvenlik personeli bulunuyor.

6.07.2018Ekonomi
İflas eden dev otelin önünde eylem

İflas eden dev otelin önünde eylem

Dünyanın en lüks oteli seçilen ve 1.4 milyar dolara mal olan Antalya’daki Mardan Palace Hotel’in işletmecisinin iflasının ardından işlerine son verilen işçiler, 6 aylık maaşlarını ve kıdem tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı. Yaklaşık bin işçinin alacaklarının 16 milyon TL'yi bulduğu belirtildi.

30.05.2018Ekonomi
RİXOS MARDANDAN VAZGEÇTİ

RİXOS MARDAN'DAN VAZGEÇTİ

Dünyanın en lüks oteli seçilen Mardan Palace Hotel'in Rixos Oteller Grubu'na geçişiyle ilgili süreç tamamlanamadı.

26.05.2018Antalya
7 yıldızlı otelin satışıyla ilgili flaş gelişme Dev şirket masadan kalktı

7 yıldızlı otelin satışıyla ilgili flaş gelişme! Dev şirket masadan kalktı

ANTALYA Kundu turizm bölgesinde 2009 yılında Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolar harcanarak hizmete açılan ve dünyanın en lüks oteli seçilen Mardan Palace Hotel’in Rixos Oteller Grubu’na geçişiyle ilgili süreç tamamlanamadı.

25.05.2018Ekonomi
10 yıl kazandın, bu kadar konuşmak ne

10 yıl kazandın, bu kadar konuşmak ne?

Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, işler çok kötüymüş diyenlerin çok olduğunu belirterek “Ama benim işim çok kötü bittim ben diyen görmedim. Neticede inişler çıkışlar olur. 10 yıl kazandın, 3-4 ay işler iyi gitmedi diye bu kadar konuşmak nedir? İşler bu kadar mı pamuk ipliğine bağlı? Biraz olumlu yönden bakalım” diye konuştu. Tamince, kaçtığı iddialarını da yalanladı.

27.04.2018Ekonomi
Rixos, ünlü otelin peşinde

Rixos, ünlü otelin peşinde

ANTALYA Kundu turizm bölgesinde 2009 yılında Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolar harcanarak hizmete açılan ve dünyanın en lüks oteli seçilen Mardan Palace Hotel, Rixos Oteller Grubu’nun işletmesine geçiyor.

2.04.2018Ekonomi
Yusuf Namoğlu: VARı önümüzdeki sezon uygulamak istiyoruz

Yusuf Namoğlu: VAR'ı önümüzdeki sezon uygulamak istiyoruz

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, "Bu sene hedefimiz kupa finali gibi olan bazı maçlarda VAR'ı deneyip, gelecek sene Türkiye liglerinde VAR sistemini uygulatmak" dedi.

27.03.2018Futbol
MHK Başkanı Namoğlu: Hedefimiz gelecek sene Türkiye liglerinde VAR sistemini uygulamak

MHK Başkanı Namoğlu: "Hedefimiz gelecek sene Türkiye liglerinde VAR sistemini uygulamak"

MHK Başkanı Namoğlu: "Hedefimiz gelecek sene Türkiye liglerinde VAR sistemini uygulamak"

27.03.2018Antalya
27 Mart Salı DHA Spor Gündemi

27 Mart Salı DHA Spor Gündemi

27 Mart Salı DHA Spor Gündemi

27.03.2018İstanbul
VAR Türkiyede ilk kez çevrimiçi uygulandı

VAR Türkiye'de ilk kez çevrimiçi uygulandı 

VAR Türkiye'de ilk kez çevrimiçi uygulandı 

26.03.2018Antalya
Antalyadaki özel milli maçlarda ilk kez online VAR uygulanacak

Antalya'daki özel milli maçlarda ilk kez online VAR uygulanacak

Antalya'daki özel milli maçlarda ilk kez online VAR uygulanacak

24.03.2018Merkez
Ali Palabıyıka FIFAdan görev

Ali Palabıyık'a FIFA'dan görev

Ali Palabıyık'a FIFA'dan görev

1.02.2018Merkez
Ünlü oteli işleten şirket için iflas kararı

Ünlü oteli işleten şirket için iflas kararı

ANTALYA’da Mardan Palace Hotel’in işletmeci şirketi Olimpus İnşaat Turizm Gıda Otelcilik Nakliye San. ve Tic A.Ş.’nin, yurtdışı kaynaklı yaklaşık 250 milyon dolarlık borcu nedeniyle iflasına karar verildi.

29.12.2017Ekonomi
Mardan Palace Hoteli işleten şirkete iflas kararı

Mardan Palace Hotel'i işleten şirkete iflas kararı

Mardan Palace Hotel'i işleten şirkete iflas kararı

29.12.2017Antalya
Mardan Palace, 31 Martta kapılarını yeniden açacak

Mardan Palace, 31 Mart'ta kapılarını yeniden açacak

ANTALYA'da, Azeri işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolara yaptırılan ve şu anda tadilat nedeniyle kapalı tutulan Mardan Palace Otel, 31 Mart 2018 tarihinde hizmete yeniden açılacak. Otelin genel müdürü Selçuk Şentepe, Mardan Palace Otel'in hacizlik olmadığını, şirketin bir diğer yatırımı olan sport otelin haciz nedeniyle satılmaya çalışıldığını söyledi.

30.11.2017Haber
İcralık olmuştu Açılışa hazırlanıyor

İcralık olmuştu! Açılışa hazırlanıyor

ANTALYA’da, Azeri işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolara yaptırılan ve şu anda tadilat nedeniyle kapalı tutulan Mardan Palace Otel, 31 Mart 2018 tarihinde hizmete yeniden açılacak. Otelin genel müdürü Selçuk Şentepe, Mardan Palace Otel’in hacizlik olmadığını, şirketin bir diğer yatırımı olan sport otelin haciz nedeniyle satılmaya çalışıldığını söyledi.

30.11.2017Ekonomi
Mardan Palace, 31 Martta kapılarını yeniden açacak

Mardan Palace, 31 Mart'ta kapılarını yeniden açacak

Mardan Palace, 31 Mart'ta kapılarını yeniden açacak

30.11.2017Antalya
Mardan Palace Hotel, sezonu Hint düğünüyle açacak

Mardan Palace Hotel, sezonu Hint düğünüyle açacak

Mardan Palace Hotel, sezonu Hint düğünüyle açacak

24.11.2017Antalya
Borç içindeki Mardan Palaceda 10 milyon dolarlık tadilat

Borç içindeki Mardan Palace'da 10 milyon dolarlık tadilat

Antalya'da Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 1,4 milyar dolar harcanarak inşa edilen Mardan Palace Otel'in 10 milyon dolarlık tadilatın ardından Hint düğünüyle sezonu açmaya hazırlandığı bildirildi.

24.11.2017Ekonomi
Mardan Stadyumunun ikinci ihalesine de katılım olmadı

Mardan Stadyumu'nun ikinci ihalesine de katılım olmadı

Mardan Stadyumu'nun ikinci ihalesine de katılım olmadı

14.11.2017Antalya
Mardan Stadyumuna ikinci ihalede de alıcı çıkmadı

Mardan Stadyumu'na ikinci ihalede de alıcı çıkmadı

Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) prim borçları nedeniyle 101 milyon lira bedelle satışa çıkarılan Mardan Stadı ve personel lojmanlarına yine alıcı çıkmadı. Azeri iş adamı Telman İsmailov'a ait Mardan Palace Otel'in stadyumuyla spot otel bloğu ve personel lojmanının, otelin SGK'ya prim borçları nedeniyle 101 milyon lira bedelle satışa çıkarılmasına ilişkin ikinci ihale yapıldı.Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Muratpaşa Sosyal Güvenlik Merkezi 4. İcra Takip ve Haciz Satış Merkezi'ndeki ihaleye katılan olmadı. İhaleye ilk olarak stat çıkarıldı. 51 milyon lira bedel ve 3 milyon 825 bin lira teminatla satışa açılan stat için 5 dakika bekleyen komisyon üyeleri açık artırmaya katılan olmayınca satışı düşürdü.İhale komisyonu ikinci ihalede, otele ait personel lojmanlarını satışa sundu. 50 milyon lira bedel ve 3 milyon 750 bin lira teminatla satışa sunulan lojmanlar için de talep olmayınca komisyon bu satışı da düşürdü. İhalenin yeniden bir değer tespitiyle yapılacağı belirtildi.Antalya'nın Kundu bölgesinde Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 1,4 milyar dolar harcanarak inşa edilen ve 2010'da "Dünyanın En Lüks Oteli" seçilen Mardan Palace Hotel, ekonomik sorunlar nedeniyle bir banka tarafından satın alınmıştı. Otele ait Mardan Stadyumu'nun da yer aldığı 74 bin 13 metrekare alana sahip spor kompleksi ve 28 bin 394 metrekare alana sahip stadyumun yanındaki spot otel bloku ile personel lojmanının yer aldığı arsa 101 milyon lira toplam bedelle satışa sunulmuştu.

14.11.2017Haber
Mardan Stadyumuna yine alıcı çıkmadı

Mardan Stadyumu'na yine alıcı çıkmadı

Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) prim borçları nedeniyle 101 milyon lira bedelle satışa çıkarılan Mardan Stadı ve personel lojmanlarına yine alıcı çıkmadı. Fotoğraf: Arşiv

14.11.2017Ekonomi
İsmailov için tututklama kararı

İsmailov için tututklama kararı

TÜRKİYE’de Mardan Palace otelini milyar dolara inşa eden ve ardından iflasını ilan eden Azerbaycan kökenli Rus işadamı Telman İsmailov hakkında, Moskova mahkemesi tarafından cinayet suçlamasıyla gıyabında tutuklama kararı çıkarıldı.

11.11.2017Dünya

İcradan satışa çıktı... Tek kişi katılmadı

Antalya'da 1.4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Otel’in 51 milyon TL’lik Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) primi borçları nedeniyle icradan satışa çıkarılan stadyum ve spot oteline alıcı çıkmadı.

7.11.2017Haber
İcradan satışa çıktı... Tek kişi katılmadı

İcradan satışa çıktı... Tek kişi katılmadı

Antalya'da 1.4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Otel’in 51 milyon TL’lik Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) primi borçları nedeniyle icradan satışa çıkarılan stadyum ve spot oteline alıcı çıkmadı. Bu arada otelde ilginç bir hırsızlık olayı da yaşanıyor. Otelin altın sarısı demir parmaklıkları her gece gelen birileri tarafından parça parça sökülüp çalınıyor.

7.11.2017Ekonomi
Mardanın stadyum ve küçük oteline alıcı çıkmadı

Mardan'ın stadyum ve küçük oteline alıcı çıkmadı

Mardan'ın stadyum ve küçük oteline alıcı çıkmadı

7.11.2017Antalya
Mardanın ışığı söndü Borcundan dolayı elektrikleri kesildi

Mardan'ın ışığı söndü! Borcundan dolayı elektrikleri kesildi

Dünyanın en lüks oteli ünvanına sahip olan Mardan Palace Hotel’in borcundan dolayı elektrikleri kesildi. Müşteri alımını durduran otelde sadece güvenlik personeli görev yaparken, maaş hak edişlerini alamayan birçok personel süreci yargıya taşıdı.

4.11.2017Haber
Mardan Palace Hotelin elektriği de kesildi

Mardan Palace Hotel'in elektriği de kesildi

Mardan Palace Hotel'in elektriği de kesildi

4.11.2017Antalya
Son dakika... Mardanın ışığı söndü Borcundan dolayı elektrikleri kesildi

Son dakika... Mardan'ın ışığı söndü! Borcundan dolayı elektrikleri kesildi

Dünyanın en lüks oteli unvanına sahip olan Mardan Palace Hotel’in borcundan dolayı elektrikleri kesildi. Müşteri alımını durduran otelde sadece güvenlik personeli görev yaparken, maaş hak edişlerini alamayan birçok personel süreci yargıya taşıdı.

4.11.2017Ekonomi
SGKya olan borçlarını ödeyemedi... Ünlü iş adamının stadyumu icradan satılıyor

SGK'ya olan borçlarını ödeyemedi... Ünlü iş adamının stadyumu icradan satılıyor

AZERİ işadamı Telman İsmailov’a ait Mardan Palace Otel’in stadyumu ile spot otel bloğu ve personel lojmanı, otelin Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) prim borçları nedeniyle 101 milyon lira bedelle icradan satışa çıkarıldı.

24.10.2017Ekonomi
Mardan Stadyumu icradan satılıyor

Mardan Stadyumu icradan satılıyor

Mardan Stadyumu icradan satılıyor

24.10.2017Antalya
Önce otel şimdi de lüks otomobili icralık oldu

Önce otel şimdi de lüks otomobili icralık oldu!

MARDAN Palace’ın bir tur şirketine borcu nedeniyle haczedilen Azeri iş adamı Telman İsmailov’un oğlu Sarkan İsmailov’a ait 2 milyon lira değerindeki lüks otomobil, 15 günlük taahhüt süresinde borç ödenmediği için icradan satılacak.

19.10.2017Gündem
İsmailovun 2 milyon liralık otomobili icradan satılıyor

İsmailov'un 2 milyon liralık otomobili icradan satılıyor

İsmailov'un 2 milyon liralık otomobili icradan satılıyor

19.10.2017Antalya
Nereden nereye... Ünlü otelin suyu kesildi

Nereden nereye... Ünlü otelin suyu kesildi

Antalya'da 1.4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Hotel’de borç yüzünden yaşanan sıkıntılar bitmiyor. Ağustos ayının ilk haftasında rezervasyon alımlarını durduran ve halen satışa kapalı 5 yıldızlı otelin 2 milyon lira civarındaki birikmiş borcu nedeniyle suyu kesildi

17.10.2017Ekonomi
Mardan Palace Hotelin suyu kesildi

Mardan Palace Hotel'in suyu kesildi

Mardan Palace Hotel'in suyu kesildi

17.10.2017Antalya
Mardan, internet  satışlarını durdurdu

Mardan, internet satışlarını durdurdu

DÜNYANIN en lüks oteli seçilen ve 1.4 milyar dolara mal olan Antalya’daki Mardan Palace Hotel, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı oda satışlarının tamamını durdurdu.

21.09.2017Ekonomi
Açılışına yıldızlar katılmıştı Dev otel e-satışları da durdurdu

Açılışına yıldızlar katılmıştı! Dev otel e-satışları da durdurdu!

Açılışında Sharon Stone, Richard Gere, Paris Hilton gibi yıldızları ağırlayan Mardan Palace Hotel, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı oda satışlarının tamamını durdurdu. Otelin rezervasyon hattına ve rezervasyon maillerine de yanıt verilmiyor.

21.09.2017Ekonomi
Mardanın borcu için Rolls-Roycea el konuldu

Mardan'ın borcu için Rolls-Royce'a el konuldu

Mardan'ın borcu için Rolls-Royce'a el konuldu

14.09.2017Antalya
Milyarder iş adamının oğluna ait otomobil haczedildi

Milyarder iş adamının oğluna ait otomobil haczedildi

MARDAN Palace’nın sahibi ünlü Azeri işadamı Telman İsmailov’un oğlu Sarkan İsmailov’a ait Rolls-Royce marka otomobile borcundan dolayı el konuldu.

14.09.2017Ekonomi
Kara: O meşhur otel, üç aydır işçiye maaş ödemiyor

Kara: O meşhur otel, üç aydır işçiye maaş ödemiyor

Kara: O meşhur otel, üç aydır işçiye maaş ödemiyor

12.09.2017Antalya
Turizm başkentindeki 5 yıldızlı otellerin isim hikayeleri

"Turizm başkenti"ndeki 5 yıldızlı otellerin isim hikayeleri

Türkiye'de turizmin başkenti olarak nitelendirilen ve 400'ü aşkın 5 yıldızlı otel bulunan Antalya'daki oteller, mimarisinin yanı sıra ilginç isimleriyle de öne çıkıyor.

11.09.2017Ekonomi
Mardan Palace rezervasyon alımlarını durdurdu

Mardan Palace rezervasyon alımlarını durdurdu

DÜNYANIN en lüks oteli seçilen ve 1.4 milyar dolaramal olanAntalya’daki Mardan Palace Hotel, rezervasyon alımlarını durdurdu. Otelin rezervasyon numarası arandığında ’Tesisimiz kapalı, dolayısıyla rezervasyon alamıyoruz’ yanıtı veriliyor. Otel Genel Müdürü Selçuk Şentepe ise rezervasyon alımlarının bir hafta süreyle durdurulduğunu kaydetti.

15.08.2017Ekonomi
Mardan Palace rezervasyon alımlarını durdurdu

Mardan Palace rezervasyon alımlarını durdurdu

Mardan Palace rezervasyon alımlarını durdurdu

15.08.2017Antalya

Yazar Sonuçları

Çöken evdeki arkadaşımız...

Sütlüce’de çöken binada yaşayanlar arasında, Cihangir Ağa Bilardo’nun garsonu bizim Mehmet de varmış meğer...

25.07.2018

Migros’ta uyum tamam

Migros’un sahibi Anadolu Grubu, Kipa’dan sonra Uyum Marketleri’de alıyor. Uyum’da çalışanlara satın alma kararı bildirildi ve ihbar süresi başlatıldı. Migros ile Kipa birleşmesini ağustosa erteleyen grup, Uyum’un elindeki 60 marketle özellikle büyük sitelere girmiş olacak.

10.03.2018