MENÜ

Lys Sonuçları

Lys Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lys Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 260 Lys Sonuçları haberi bulunmuştur.

Lys Sonuçları Haberleri

LYS tercih sonuçları için geri sayım sürüyor... ÖSYM sonuç sayfası

LYS tercih sonuçları için geri sayım sürüyor... ÖSYM sonuç sayfası

ÖSYM yetkilileri LYS tercih sonuçlarının 17.00'den sonra açıklanacağını duyurdu, artan heyecan dozu sosyal medyaya da yansıdı. 2017 LYS tercih sonuçlarına hızlıca ulaşmak isteyen öğrenciler sık sık https:/sonuc.osym.gov.tr adresini ziyaret ediyor. Tercihler neticesinde adaylar her hangi bir programa yerleşip yerleşemediklerini öğrenecek. İşte son durum ve LYS sosyal medya yorumları!

8.8.2017Gündem
Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Dalgıç: Tüm öğrencileri hayata hazırlayan sistem kurulmalı

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Dalgıç: Tüm öğrencileri hayata hazırlayan sistem kurulmalı

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Dalgıç: Tüm öğrencileri hayata hazırlayan sistem kurulmalı

26.10.2017Edirne
LYS 2017 ek tercihleri bugün açıklanır mı ÖSYM tarih verdi mi

LYS 2017 ek tercihleri bugün açıklanır mı? ÖSYM tarih verdi mi?

LYS 2017 tercih sonuçları için heyecan dolu bekleyiş devam ederken ÖSYM'nin geçtiğimiz yılki sınav takvimini inceleyen adaylar büyük heyecan yaşadı. Geçen yılki tarihlere bakıldığında sonuçların bugün açıklanabileceği öngörüsü oluştu. ÖSYM, herhangi bir önlisans, lisans veya açıköğretim bölümüne yerleşememiş olan öğrenciler 29 Ağustos-5 Eylül 2017 tarihleri arasında tercihte bulunmuştu. Pekii LYS 2017 ek tercihleri bugün açıklanır mı? ÖSYM tarih verdi mi?

7.9.2017Eğitim
KYK burs başvuruları başladı mı Burs veren kurumların başvuru bilgileri

KYK burs başvuruları başladı mı? Burs veren kurumların başvuru bilgileri

Kredi Yurtlar Kurumu'nun yurt sonuçlarını açıklaması ardından gözler burslara çevrildi. Öğrenciler, burs başvuruları ile ilgili bilgiler için kurumun resmi internet sitesi olan kyk.gov.tr'yi ziyaret ediyor. Kredi Yurtlar Kurumu dışında pek çok dernek ve vakıf da öğrencilere burs imkanı sunuyor. Peki KYK burs başvuruları başladı mı? İşte bu sorunun yanıtı ve burs veren kurumların başvuru bilgileri!

4.9.2017Eğitim

İstifaya götüren hatalar

ÖSYM Başkanlığı’ndan istifa eden Prof. Dr. Ömer Demir, 2.5 yıldır merkezin dümenindeydi. Geçen yıl bir söyleşide, ÖSYM’nin personelden teknik altyapıya kadar yüzde 95 yenilendiğini söylemişti. Ancak Prof. Dr. Demir döneminde yedi hata ve tartışmalı değişiklikler çok konuşuldu...

22.8.2017Eğitim
Koruyucu aile yanında yetişen genç kız tıp fakültesini kazandı

Koruyucu aile yanında yetişen genç kız tıp fakültesini kazandı

Koruyucu aile yanında yetişen genç kız tıp fakültesini kazandı

15.8.2017Samsun
KARGEMle hayalleri gerçek oldu

KARGEM'le hayalleri gerçek oldu

KARGEM'le hayalleri gerçek oldu

10.8.2017Karşıyaka
LYSde son durum... 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS'de son durum... 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS tercih yerleştirme sonuçları 8 Ağustos tarihinin en çok konuşulan konusu oldu. 2017-ÖSYS Merkezî Genel Yerleştirme Sonuçları İnternet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Peki LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? Net saat belli mi? İşte LYS tercih sonucuyla ilgili son durum!

8.8.2017Gündem
2017 LYS tercih sonuçları merakla bekleniyor... ÖSYM sonuçları bugün açıklar mı

2017 LYS tercih sonuçları merakla bekleniyor... ÖSYM sonuçları bugün açıklar mı?

LYS tercih sonuçları için öğrencilerin bekleyişi sürüyor. ÖSYM'nin konu hakkında net bir tarih vermemesi ile birlikte öğrenciler sürekli olarak '2017 LYS tercih sonuçları açıklandı mı ve tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorularına cevap arıyor. Bu konuda en güvenilir veri ise geçen yıl hemen hemen aynı tarihlerde yapılan sınavların ve peşinden gelen tercih sürecinin tarihleri.. Peki ÖSYM, LYS tercih sonuçlarını bugün açıklayacak mı?

4.8.2017Gündem
LYS tercih sonuçları için geri sayım başladı... 2017 ÖSYM LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS tercih sonuçları için geri sayım başladı... 2017 ÖSYM LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 LYS tercih sonuçları için binlerce adayın bekleyişi sürmeye devam ediyor. ÖSTM tarafından gerçekleştirilmeye başlayan LYS tercih işlemleri 18 Temmuz tarihinde binlerce adayın erişimine açılmıştı. LYS tercih işlemlerini tamamlayan adaylar artık beklemeye başladı. ÖSYM tarafından LYS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili henüz bir açıklama gelmese de, adaylar geçmiş yılların tercih sonucu açıklamalarına göz gezdiriyorlar. Peki, 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

31.7.2017Eğitim
ÖSYM: LYSde yanlış hesapladık özür dileriz

ÖSYM: LYS'de yanlış hesapladık özür dileriz

ÖSYM, LYS sınavında 7 bin 84 adayın puanının yanlış hesaplandığını belirterek özür diledi. Ösym erişime açılan yeni hesaplamada başarı sıralamalarında genelde yukarı yönde bir değişiklik gerçekleştiğini açıklandı.

14.7.2017Eğitim
LYSde ortalama rekoru

LYS'de ortalama rekoru

LYS sonuçlarına göre, bu yıl sınavlardaki başarı ve ortalamalar arttı. Çoğu alanda son 5 yılın en parlak sınavı oldu. Uzmanlara göre, soruların kolaylığı ve açık uçlu sorular ortalamaları yükseltti.

13.7.2017Eğitim
Üniversite taban puanlarına nasıl erişilir 2017 LYS tercihleri ne zaman yapılacak

Üniversite taban puanlarına nasıl erişilir? 2017 LYS tercihleri ne zaman yapılacak?

Üniversite taban puanlarına nasıl bakılacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen detaylar arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 2017 LYS sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından gözler artık LYS tercihlerinin yapılmaya başlanılacağı zamana çevrildi. LYS tercihleri yapmadan önce Üniversitelerin taban puanlarını görmek isteyen öğrenciler ise konuyu internetten araştırıyorlar. Peki, Üniversite taban puanlarına nasıl erişilir? 2017 LYS tercihleri ne zaman yapılacak?

13.7.2017Gündem
Akademi Liseli görme engelli Enesin LYS başarısı

Akademi Liseli görme engelli Enes'in LYS başarısı

Akademi Liseli görme engelli Enes'in LYS başarısı

13.7.2017İzmit
Üniversite taban puanları nasıl öğrenilir LYS tercihleri ne zaman başlıyor

Üniversite taban puanları nasıl öğrenilir? LYS tercihleri ne zaman başlıyor?

Üniversite taban puanları aracılığıyla tercih işlemleri için hazırlıklarını sürdüren adaylar, tercihlerin ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. ÖSYM tarafından 18-26 Temmuz aralıklarında gerçekleştirileceği duyurulan LYS tercihleri, üniversite taban puanları bilgisini öğrenen adaylar tarafından şimdiden hazırlanmaya başlandı. İşte, YGS ve LYS ile alan bölümlerin üniversite taban puanları bilgisi

13.7.2017Eğitim
TS-1 ve TS-2 bölümleri hangileri

TS-1 ve TS-2 bölümleri hangileri?

LYS sonuçları ardından gözler puan türlerine çevrildi. Türkçe-Sosyal (TS) puan türüyle tercih yapacak olan vatandaşlar, TS-1 ve TS-2 bölümlerini incelemeye başladı. LYS’den barajı aşmayı başaran üniversite adayları, TS-1 ve TS-2 puanıyla alan üniversiteleri analiz ederek tercihlerini yapmaya çalışıyor. Adayların 24 tercih hakkı bulunuyor. İşte 24 hakkını Türkçe-sosyal bölümleri arasından seçecek olanlar için TS-1 ve TS-2 bölümleri!

12.7.2017Gündem
2017 LYS sonucu ardından tercih süreci başlıyor... LYS tercihleri ne zaman

2017 LYS sonucu ardından tercih süreci başlıyor... LYS tercihleri ne zaman?

LYS sonuçları ÖSYM'nin günler öncesinden de bildirdiği gibi 11 Haziran Salı günü açıklandı. Zorlu bir hazırlık ve sınav sürecini geride bırakan tüm adaylar şimdi aldıkları puan ve sıralamaları doğrultusunda LYS tercihlerini gerçekleştirecekler. Üniversite adaylarının 24 tercih hakkı bulunacak. İşte LYS sonuç sorgulama sayfası ve LYS tercihleri ne zaman sorusunun yanıtı!

12.7.2017Eğitim
Puana göre tercih yapan kaybediyor

Puana göre tercih yapan kaybediyor!

LYS sonuçlarının açıklanmasıyla beraber tercih maratonu başlayacak. Tercih konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok noktaya dikkat çeken uzmanların önerilerine kulak verin: Sonuçları çok iyi okuyun. Ön lisans ve lisansta tercih yaparken puanları değil başarı sıralarını dikkate alın. 2017 ÖSYS Kılavuzunu mutlaka inceleyin.

12.7.2017Kampüs
LYS 2017 hakkında merak edilenleri sorularını uzmana sor

LYS 2017 hakkında merak edilenleri sorularını uzmana sor

LYS sonuçları açıklandı. Haziran'da yapılan LYS-4 (Sosyal Bilimler), LYS-1 (Matematik), LYS-2 (Fen bilimleri) ve LYS-5' (Yabancı Dil) ve LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) ile birlikte sınav temposu geride bırakan adaylar yerleştirme sonuçlarını öğrendi. Şimdi sırada tercihler var. Almış olduğunuz LYS puanınızla hangi üniversitelerin hangi bölümlerine girebileceğinizi ve diğer merak ettiğiniz konuları 'Uzmana Sor'abilirsiniz.

12.7.2017Eğitim
LYS hakkında merak edilenleri uzmanlar cevaplıyor.. LYS 2017 sorularını uzmana sor

LYS hakkında merak edilenleri uzmanlar cevaplıyor.. LYS 2017 sorularını uzmana sor

LYS sonuçları açıklandı.10 Haziran'da LYS-4 (Sosyal Bilimler), 11 Haziran'da LYS-1 (Matematik), 17 Haziran'da da LYS-2 (Fen bilimleri) ve LYS-5'in (Yabancı Dil) ardından 18 Haziran'da gerçekleştirilen LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) ile birlikte sınav temposu geride bırakan adaylar yerleştirme sonuçlarını öğrendi. Şimdi sırada tercihler var. Almış olduğunuz LYS puanınızla hangi üniversitelerin hangi bölümlerine girebileceğinizi ve diğer merak ettiğiniz konuları 'Uzmana Sor'abilirsiniz.

11.7.2017Eğitim
2017 LYS sonuçları neden hala açıklanmadı Sosyal medyada ÖSYMye sonuçları için büyük isyan

2017 LYS sonuçları neden hala açıklanmadı? Sosyal medyada ÖSYM'ye sonuçları için büyük isyan

2017 LYS sonuçlarının açıklanması beklenirken öğrenciler tarafından geri sayım devam ediyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla birlikte binlerce öğrenci sabahtan itibaren sınavın açıklanacağı sonuç sorgulama sayfasına kilitlendiler. LYS sınav sonuçlarının hala açıklanmamasıyla birlikte sosyal medyada binlerce öğrenci ÖSYM'yi eleştiri yağmuruna tuttu. Sınavın açıklanmasını büyük bir sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler sınavın saat kaçta açıklanacağını da öğrenmek istiyorlar. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sosyal medyadan gelen tepkiler.

11.7.2017Eğitim
LYS sonuçları için geri sayım başladı.. 2017 LYS sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak

LYS sonuçları için geri sayım başladı.. 2017 LYS sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak?

2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen beş oturumlu LYS sınavlarının tümü 18 Haziran günü yapılan edebiyat-coğrafya sınavıyla tamamlanmıştı. ÖSYM tarafından verilen tarihe göre LYS sonuçları bugün itibariyle yüz binlerce öğrencinin erişimine açılacak. LYS sonuçlarının ne zaman ve saat kaçta açıklanacağını merak eden öğrenciler ise hala araştırmaya devam ediyor. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.7.2017Gündem
2017 LYS sonuçları için tüm gözler ÖSYMde ÖSYM LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak

2017 LYS sonuçları için tüm gözler ÖSYM'de! ÖSYM LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak?

2017 LYS sonuçları için büyük heyecan binlerce öğrenci tarafından devam etmeye devam ediyor. Beş oturumuyla gerçekleşen LYS sınavının açıklanması için tüm gözler artık ÖSYM'ye dikilmiş durumda. ÖSYM'nin verdiği tarihe göre 2017 LYS sonuçları bugün itibariyle binlerce öğrencinin erişimine açılacak. LYS sonuçlarının hala açıklanmamasıyla ilgili olarak sosyal medyada öğrenciler, ÖSYM'ye eleştiri yağmurunda bulundular. Peki, ÖSYM LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte, LYS sınav sonucunun saat kaçta açıklanacağı ile ilgili detaylar.

11.7.2017Gündem
LYS sonuçlarının açıklanacağı saat belli mi ÖSYM takvimine göre LYS sonucu...

LYS sonuçlarının açıklanacağı saat belli mi? ÖSYM takvimine göre LYS sonucu...

LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı soruları yerini saat araştırmalarına bıraktı. Bu yılın sınav takvimine göre sonuçların 11 Temmuz'da açıklanacağı bilgisini veren ÖSYM, resmi sayfası üzerinden yaptığı duyuruyla LYS sonuçlarının bugün açıklanacağını bir kez daha hatırlattı. Üniversite adayları net saat umuduyla sık sık ÖSYM'nin resmi sayfasını ziyaret ediyor. Peki LYS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

11.7.2017Eğitim
Adaylar: Biz seni sınav günü beklettik mi ÖSYM

Adaylar: Biz seni sınav günü beklettik mi ÖSYM?

ÖSYM, LYS sonuçlarının 11 Temmuz’da açıklanacağını duyurmuştu. Sonuçları bekleyen yüz binlerce aday için heyecan dorukta. Adaylar, duygularını Twitter’dan da paylaşıyorlar. İşte ÖSYM’yi TT yapan Tweetler’den bazıları.

11.7.2017Eğitim
ÖSYM LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi

ÖSYM 'LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi

ÖSYM'nin 2017 sınav takvimine göre LYS sonuçları için artık sadece saatler kaldı. Binlerce üniversite adayının büyük umutlarla girdiği LYS'nin son oturumu olan coğrafya- edebiyat sınavı 18 Haziran Pazar günü gerçekleşti. Sınavın sona ermesiyle birlikte soru kitapçığı ve cevap anahtarı osym.gov.tr'de açıklandı. Peki 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.7.2017Eğitim
LYS sonuçları için öğrencilerin beklediği tarih yaklaştı LYS sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS sonuçları için öğrencilerin beklediği tarih yaklaştı! LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS sonuçları konusunda öğrencilerin ilgiyle beklediği an için geri sayıma geçildi. ÖSYM'nin yurt genelinde yapmış olduğu sınavın ardından LYS sonuçları konusunu sorgulamaya başlayan öğrenci ve veliler bu açıklamanın hangi gün gerçekleşeceğini sorgulamaya devam ediyor. Peki, öğrenci ve velilerin merakla araştırdığı LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla araştırılan konu hakkında en net bilgi

8.7.2017Gündem
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM sınav takviminde sonuç tarihi

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav takviminde sonuç tarihi

LYS 2017 sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili beklenen adım ÖSYM'den geldi. Binlerce üniversite adayının büyük bir merak ve heyecanla beklediği LYS sonuçları için net tarih geldi. ÖSYM'nin bu yılki sınav takvimine göre 4 puan türündeki sonuçlar temmuz ayı içerisinde adayların erişimine açılacak. Adaylar, puan türleri doğrultusunda tercihlerini gerçekleştirebilecek. Peki LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.7.2017Gündem
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den LYS sonuç tarihi

LYS sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili beklenen açıklama geldi. Sınav süreci ve öncesinde adayları resmi sayfası üzerinden bilgilendiren ÖSYM, 'LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi. Bu yılın sınav takvimine göre sonuçlar bu ay içerisinde adayların erişimine açılacak. İşte LYS sonuçlarının açıklanacağı net tarih!

5.7.2017Gündem
LYS ne zaman açıklanacak LYS sonuç tarihi

LYS ne zaman açıklanacak? LYS sonuç tarihi

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçları için kısa bir süre kaldı. 10,11, 17 ve 18 Haziran tarihlerinde beş oturumlu olarak gerçekleştirilen LYS'nin üzerinden 1 aya yakın bir süre geçmesi nedeniyle sonuç tarihi araştırmaları yoğunlaştı. Merakları gideren açıklama ise ÖSYM'den geldi. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

30.6.2017Gündem
LYS sonuçları için geri sayım başladı ÖSYM tarih verdi

LYS sonuçları için geri sayım başladı! ÖSYM tarih verdi!

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu üniversite adayları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Uzun çalışma temposunun ardından sonuçların açıklanması için meraklı bekleyişini sürdüren vatandaşlar, ÖSYM'nin yapacağı açıklamaya kilitlendi. Peki, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, tercihler için büyük önem arz eden 2017 LYS sonuçları ve detaylı bilgiler

28.6.2017Eğitim
2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak LYSde kimler tercih yapabilecek

2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS'de kimler tercih yapabilecek?

2017 LYS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından merakla beklenen konular arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde LYS tüm sınav oturumlarını gerçekleştirmişti ve öğrenciler sınavlarda oldukça ter döktürmüştü. LYS sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler şimdi de ÖSYM'nin sınav sonuçlarını açıklamasını bekliyorlar. Peki, 2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS'de kimler tercih yapabilecek? İşte detaylar.

23.6.2017Eğitim
2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla erişime açıldı LYS tercihlerini kimler yapabilecek

2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla erişime açıldı! LYS tercihlerini kimler yapabilecek?

2017 LYS tercih kılavuzu milyonlarca Üniversite hayali kuran aday tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla adayların erişimine açıldı. ÖSYM, ön bilgi amaçlı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu internet sitesi üzerinden paylaştı. Buna göre tercihler 18-26 Temmuz arasında yapılacak. Adaylar kılavuzda yer alan Tablo 3’teki önlisans ve Tablo 4’teki lisans programları bilgilerine göre tercih işlemlerini yapacak. Peki, LYS tercihlerini kimler yapabilecek?

22.6.2017Eğitim
2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS sonuçları için o tarihi verdi

2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM LYS sonuçları için o tarihi verdi!

2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından en çok sorgulanan konular arasında yer alıyor. En geniş katılımlı ikinci oturum olan LYS-3’te 832 bin 994 aday Türk Dili ve Edebiyatı’nda 56, Coğrafya-1’de ise 24 soru yanıtladı. LYS oturumlarını tamamlayan adaylar şimdide ÖSYM tarafından açıklanacak olan LYS sonuçlarına kilitlendiler. ÖSYM LYS sonuçlarının açıklanacağı tarihi resmi internet sayfasından adaylara duyurdu. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o tarih.

19.6.2017Gündem
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları için üniversite adaylarının heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Hayallerindeki üniversiteyi okumak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı 2017 LYS sonuçları, birçok öğrencinin kariyerini belirlemesine imkan tanıyacak. Tercih işlemlerini gerçekleştirerek bölüm için bekleyişe geçecek olan adaylar, LYS sonuçları sonrasında son kararlarını verecek.

19.6.2017Eğitim
2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı LYS sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı! LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı ve binlerce aday bunca zamandır hazırlandıkları sınavın soru ve cevaplarını kontrol etmeye başladılar. Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) son oturumu edebiyat-coğrafya sınavı LYS-3 yapıldı. LYS maratonu, bugün yapılan LYS-3 ile sona erdi. LYS'nin bitmesinin hemen ardından ÖSYM flaş bir şekilde LYS soru ve cevaplarını açıkladı. Sınavlarını kontrol etmeye başlayan öğrenciler bir yandan da LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. Peki, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, LYS soru ve cevapları.

18.6.2017Gündem
ÖSYM LYS sonuçları için tarih verdi

ÖSYM LYS sonuçları için tarih verdi

LYS'nin tüm oturumlarının tamamlanması ardından tüm gözler sonuçlara çevrildi. Toplamda beş oturumdan oluşan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları bugün edebiyat-coğrafya sınavıyla tamamlandı. Sınav stresini geride bırakan adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.6.2017Eğitim
LYS-3 sona erdi... LYSye girmek için alçısını söktü ama...

LYS-3 sona erdi... LYS'ye girmek için alçısını söktü ama...

Beş oturumda yapılan LYS maratonu tamamlandı. 832 bin 994 adayın başvurduğu, en geniş katılımlı ikinci sınav olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sona erdi. Sınav sonuçları, 11 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sınavın kolay olduğunu belirtirken, soruların güncel konulardan çıktığını söylediler. Açık uçlu soruları da rahatlıkla çözdüklerini anlatılar. Bursa'da dün akşam kırılan sağ ayağı alçılı olarak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) gelen 26 yaşındaki Cihat Özkan, aldığı raporu ÖSYMye bildirmediği için salona alınmadı. Ayağındaki alçıyı sökerek salona girmek isteyen Özkan, bu kez kimlik yerine ehliyetle geldiği için sınava giremeyince gözyaşlarına boğuldu.

18.6.2017Eğitim
LYS-5 sona erdi - İşte videolarla öğrenci yorumları

LYS-5 sona erdi - İşte videolarla öğrenci yorumları

LYS maratonunda, 101 bin 332 adayın katıldığı LYS-5 (Yabancı Dil) sona erdi.

17.6.2017Eğitim
2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu İşte ÖSYM tarafından belirlenen o tarih

2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu! İşte ÖSYM tarafından belirlenen o tarih

2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı milyonlarca öğrenci tarafından dört gözle beklenen konular arasında yer alıyordu. ÖSYM LYS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrencilere duyurdu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen LYS oturumlarının ardından adaylar sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe kilitlenmişlerdi. 1 milyon 72 bin 396 adayın başvurduğu Lisans Yerleştirme Sınavları’nın iki oturumu, LYS-4 (Sosyal Bilimler) ve LYS-1 (Matematik) sona erdi. Peki, 2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu! İşte, ÖSYM tarafından belirlenen o tarih.

12.6.2017Eğitim
LYSde başarı için son ay tüyoları

LYS'de başarı için son ay tüyoları

LYS’ye bir aydan az kaldı. İyi bir üniversiteye girmek için uğraşan adayların heyecanı dorukta. Bu yıl açık uçlu soruları da çözecekler. Biz de son haftaları iyi değerlendirmek isteyenler için alanında uzman kişilerden tüyolar aldık.

21.5.2017Eğitim
ÖSYMden 15 dakika mağdurları için flaş açıklama

ÖSYM'den '15 dakika mağdurları' için flaş açıklama

ÖSYM, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun tavsiyesine rağmen saat 9.45 mağdurlarının talebini reddetti. ÖSYM Yönetim Kurulunca, Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) yönelik tavsiye kararına ilişkin, "Sınav binasına kılavuzda ilan edilen zamanda gelmiş ve sınavla ilgili tüm kurallara riayet etmiş olan adayların herhangi bir mağduriyete uğramasına yol açmadan yeni bir sınavın yapılması mümkün değildir" değerlendirmesi yapıldı. ÖSYM'nin değerlendirmesinde, '15 dakika kuralının devam edeceği belirtildi.

4.5.2017Eğitim
LYS başvurusu için son şans 28 Nisan

LYS başvurusu için son şans 28 Nisan

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, geçtiğimiz günlerde LYS, KPSS, ALES ve Adalet Bakanlığı sınavlarına başvuramayan adaylara müjdeli bir haber verdi. Buna göre LYS’ye başvuramayan adaylar, 28 Nisan 23.59’a kadar başvuru yapabilecek.

27.4.2017Eğitim
Sadece sınav değil okul başarınız da önemli

Sadece sınav değil okul başarınız da önemli

YGS bitti. Sınav heyecanını atlatan adaylar sonuçlarını öğrendi. Şimdi sıralamadaki yerlerini korumak ya da yükseltmek hedefiyle Lisans Yerleştirme Sınavları için çalışıyorlar. Uzmanlar, bu hazırlıklar sırasında okul başarısının da ihmal edilmemesi gerektiğini söylüyor, çünkü yüksek gelen diploma notu sizi aynı puanı aldığınız bir aday karşısında daha da yukarıya çıkaracak.

22.4.2017Eğitim
LYS ücreti hangi bankalardan yatırılacak Başvuru ne zaman sonlanacak

LYS ücreti hangi bankalardan yatırılacak! Başvuru ne zaman sonlanacak?

LYS para yatırma işlemlerini tamamlayarak başvuru işlemlerini tamamlamak isteyen adaylar, bu işlemin tamamlanmasının ardından sınavların gerçekleştirileceği güne doğru geri sayıma geçecek. LYS başvurusu para yatırma işlemlerinin hangi bankadan yatırılacağını da sorgulayan adaylar, işlemlerini bu gece 23.59'a kadar tamamlayabilecek. İşte, LYS başvurusu ve para yatırma işlemleri hakkında detaylı bilgiler

17.4.2017Eğitim
LYS başvurusu için son gün

LYS başvurusu için son gün

ÜNİVERSİTEYE girişin ikinci adımı olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) başvuru için yarın (17 Nisan) son gün.

15.4.2017Eğitim
Sayısal derslerde başarıyı yakalayın

Sayısal derslerde başarıyı yakalayın

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nı (YGS) geride bıraktınız. Sırada 10-11 ve 17-18 Haziran’da yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) var. YGS’de istediğiniz puanı elde edemediyseniz üzülmeyin, LYS bunu telafi etmek için iyi bir fırsat. Bunun için çalışmaya biraz daha hız verebilirsiniz, özellikle de sayısal derslere. Çünkü ÖSYM’nin YGS ile ilgili istatistiklerinin de gösterdiği gibi, adaylar özellikle sayısal derslerde zorlanıyor. 2017 YGS’de matematik netleri son beş yılın en kötüsü oldu. Uzmanlara göre, sayısaldaki başarısızlığın ilk sebebi öğrencilerin onlardan korkması. Ayrıca, daha ilkokul birinci sınıftaki ders işlenişi ve yapılan etkinliklerin yetersiz olmasının da bu durumu etkilediğini belirtiyorlar. Oysa sayısalda başarının sırrı basit: “Onları soyutluktan kurtarıp somutlaştırın.” Sizin için işin uzmanlarından tüyolar aldık.

8.4.2017Eğitim
BAYGEM’de sınav zamanı

BAYGEM’de sınav zamanı

BAYGEM’de sınav zamanı

5.4.2017İzmir

Yazar Sonuçları

17 Ağustos depreminin 18. sene-i devriyesi

17 AĞUSTOS depreminin sene-i devriyesinde, yaşanan acıların gerçekliği dışında, ‘eski hamam eski tas’ düzeni devam ediyor. Bu kadar sene sonra kayıpların kimlikleri, sahipsizlerin mezarları açılarak, DNA testi ile tespit edilmeye çalışılıyor.

16.8.2017

Her tercih bir 'tweet'tir

Geçtiğimiz hafta Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) tercih sonuçlarının açıklanmasıyla sosyal medyada yer yerinden oynadı.

12.8.2017