MENÜ

Hürriyet Ses Ver

Hürriyet Ses Ver ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet Ses Ver haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 216 Hürriyet Ses Ver haberi bulunmuştur.

Hürriyet Ses Ver Haberleri

Hapis geliyor

Hapis geliyor

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Hayvanları Koruma Kanun Taslağı’nda sona gelindi. 27 maddelik torba taslakla, sahipli ve sahipsiz hayvana işkence etmek, öldürmek, nesli yok olma tehlikesi altındaki hayvanları katletmek ve hayvanları birbirlerine zarar verecek şekilde dövüştürmek ilk kez hapis cezası öngörülen suçlar haline getirildi. Taslakla, hayvanlara karşı suçlara verilen idari para cezaları da katlandı.

10.01.2018Gündem
Kadına ve çocuğa istismara iyi hal kalkacak

Kadına ve çocuğa istismara 'iyi hal' kalkacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Hürriyet'in gündeme getirdiği konuda müjdeyi verdi: “Kadını ve çocuğu istismar edene iyi hal indirimi kaldırılacak. Bundan böyle şiddete uğrayan anne ile çocuklar da koruma altına alınacak."

10.01.2018Gündem
Yüzlerce kadın İstiklal Caddesinde yürüdü

Yüzlerce kadın İstiklal Caddesi'nde yürüdü

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Beyoğlu’nda 2 bin kadın, kadınlara yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini protesto etti.

25.11.2017Gündem
Güvenilir içeriğe veri desteği

Güvenilir içeriğe veri desteği

BÜYÜK veri, yapay zekâ ve dijital pazarlamanın masaya yatırıldığı akıllı iş zirvesi Smartcon2017 İstanbul’da dijitalleşme tüm boyutlarıyla ele alındı.

28.09.2017Ekonomi
Hayali: 1 karton  fazlası

Hayali: 1 karton fazlası

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü’ydü. İnsanın boğazını düğümleyen tecrübelerini onların ağzından dinlemek için atölyeleri, oto tamircilerini, sokakları dolaştık. Nedenleri aynı: Geçim sıkıntısı, göç... Kimi okulu bırakmış, kimi gündüz okulda akşam mesaide. Gelecek için planını, hayalini sorduğumuz Hasan’ın sözleri özetliyor her şeyi: “Hayalim mi? Bir karton daha fazlası...” O kadar...

17.06.2017Gündem
En acı takvim

En acı takvim

Şubatta katledilen 30 kadından biriydi Sinem. Işık ise mayıs raporundaki 39 isim arasındaydı. Nurhayat, nisanda öldürüldü. Kadın cinayeti istatistiklerinde sadece rakam değil onlar. Bir isimleri, yaşamları, hayalleri vardı...

10.06.2017Gündem
Doktorlar doğumdan kaçıyor

Doktorlar doğumdan kaçıyor

Türkiye’de yılda yaklaşık 1 milyon 291 bin doğum oluyor. Doğumların yüzde 98’i bir sağlık kuruluşunda gerçekleştiriliyor. Normal doğumun teşvik edilmesine ve Sağlık Bakanlığı’nın önlemlerine rağmen Türkiye’de 2001’de yüzde 21 olan sezaryen oranı günümüzde yüzde 53.1’e çıktı. Bu tablonun en önemli nedeni kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının normal doğum sırasında yaşanan ‘öngörülemeyen ve önlenemeyen olaylar’ nedeniyle sürekli baskı ve yargılamalara maruz kalmaları.

5.05.2019Gündem
’Gerçek gıda’ yönetmeliği geliyor: Nar ekşisi taklidi yapamayacak

’Gerçek gıda’ yönetmeliği geliyor: Nar ekşisi taklidi yapamayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türk Gıda Kodeksi Yönetmelik Taslağı hazırladı. Aromalar ya da şerbetler kullanılarak ‘nar ekşisi’, ‘pekmez’, ‘bal ‘gibi isimlerle üretimlere izin verilmeyecek.

8.01.2019Gündem
‘Beyaz Kod’a tutuklama

‘Beyaz Kod’a tutuklama

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek amacıyla cezai yaptırımlar içeren yasa teklifi bu hafta Meclis Sağlık Komisyonu’nda görüşülecek. Teklife göre, şiddet uygulayan şüpheli savcılığa sevk edilecek ve tutuklanabilecek.

30.10.2018Gündem
TEGV başlattı, çocuklar geleceğin alfabesini böyle öğreniyor

TEGV başlattı, çocuklar geleceğin alfabesini böyle öğreniyor

"Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir" mottosuyla yıllardır yoğun olarak faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) her yıl binlerce çocuğa dokunuyor, hayallerini gerçekleştirmelerinde onlara yardımcı oluyor. Geleceğin alfabesi olarak bilinen kodlamayı daha küçük yaşlarda öğrenmeye başlayan çocuklar, TEGV ve Google'ın işbirliğinde gerçekleştirilen Algo Dijital Eğitim Programı'nın faydalarını görüyorlar. Diğer yandan elektronik atıkları da bağış olarak toplayan TEGV, çocuklara nitelikli eğitim desteği sağlamaya çalışıyor. Bu anlamda TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı'yla bir araya geldik; başta Algo Dijital olmak üzere TEGV'in faaliyetlerini ve geleceğe dönük projelerini masaya yatırdık.

21.09.2018Teknoloji
O kalbi daha fazla bekleyemedi

O kalbi daha fazla bekleyemedi

İKİ yıldır kalp nakli bekleyen 18 yaşındaki Yusuf Çello yaşamını yitirdi. Umutla bekleyen Çello, yetersiz organ bağışı nedeniyle nakil şansı bulamadı.

13.07.2018Gündem
Arkadaş kimliği ile kayboldu

Arkadaş kimliği ile kayboldu

MERSİN'de yaşayan ve okula gidiyorum diye evden çıkan 15 yaşındaki Berfin A.’dan 8 gündür haber alınamıyor.

7.06.2018Gündem
‘İkinci bir Özgecan olayının başımıza gelmesinden korkuyoruz’

‘İkinci bir Özgecan olayının başımıza gelmesinden korkuyoruz’

Mersin'de yaşayan ve okula gidiyorum diye evden çıkan 15 yaşındaki kızdan 7 gündür haber alınamıyor. Kayıp olduğu gün okula gitmeyen Berfin'in bir gün önce de kız arkadaşının kimliğini ve elbisesini aldığı öğrenildi. Baba Dursun A. "İkinci bir Özgecan olayının başımıza gelmesinden korkuyoruz" dedi.

7.06.2018Gündem
Çocuk sahibi olmadan ölmeyeceğim

Çocuk sahibi olmadan ölmeyeceğim

Sinan Akçıl’ın iki şarkılık maxi single’ı “Güzel Şeyler” bu hafta içinde çıktı, üzerine bir de bugün doğum günü olunca bahanemiz çok oldu ve Sinan’la buluşmaya karar erdik. 33 yaşına giren şarkıcıyla “sesi olmadığı” eleştirilerinden Justin Bieber’ı taklit etmekten pişman olup olmadığına… Yaşadığı aşklardan son sevgilisi Otilia’yla ayrılığına kadar pek çok şeyi konuştuk. Sinan’ı çok eskiden tanırım, önceden bıçkın bir müzisyendi, şimdi olgun bir sahne adamı olmuş…

19.05.2018Magazin
Hürriyet’e ÇGD ödülü

Hürriyet’e ÇGD ödülü

Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin (ÇGD), ‘2017 Yılının Başarılı Gazetecileri Ödülleri’ açıklandı.

8.03.2018Gündem
‘Kırsal kalkınma sağlanmalı çiftçi yerinde tutulmalı’

‘Kırsal kalkınma sağlanmalı çiftçi yerinde tutulmalı’

Aydın’da Hürriyet ve Denizbank işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Tarım Zirvesi’nde Türkiye tarımının sorunları masaya yatırıldı. Denizbank Batı Anadolu Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan, Büyük işletmelerin dışında küçük işletmelerin de köyünde kalmasını sağlayacak, rekabet güçlerini arttıracak çalışmaların ön plana çıktığını söyledi. Orhan, “Kırsal kalkınma sağlanarak çiftçinin yerinde tutulması gerekiyor” dedi.

15.01.2018Ekonomi
Hanım hanımcık falan değilim gayet erkeksi yönlerim var

Hanım hanımcık falan değilim gayet erkeksi yönlerim var

Aslı Tandoğan, ne kadar kendi halinde biri gibi görünse de aslında sürprizli bir kadın. Ok atıyor, at biniyor. Detaycı ve hafif takıntılı. Tam yıldızı parladığı sırada âşık olup evlendi, bir de çocuk yaptı. Şimdi uzun bir aradan sonra, ‘Yuvamdaki Düşman’ dizisiyle ekrana dönüyor. Onunla yeni projesini, takıntılarını ve evliliğini konuştuk.

Ertesi gün olmayabilir

Ertesi gün olmayabilir!

Türkiye’de sadece bu yıl Ekim ayına kadar 339 kadın katledildi. 52 bin 826 kadın şiddet gördüğü için koruma altına alındı. Her gün 350 kadın şiddet gördüğü için kolluk kuvvetlerine başvurdu. Hürriyet Gazetesi ‘Ses Ver’ köşesinde ‘Kadına Şiddete Hayır’ başlığıyla meseleyi enine boyuna işledi. Biz de bugün işin psikolojik boyutunu ele almak üzere Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sungur’un kapısını çaldık.

3.12.2017Gündem
1733 ekiple ruhsatsız silah baskını

1733 ekiple ruhsatsız silah baskını

HÜRRİYET’in “Ses Ver” kampanyasıyla dikkat çektiği bireysel silahlanmada kaçak üretim ve satışlara karşı Türkiye genelinde harekete geçildi.

2.12.2017Gündem
Bireysel silahlanma operasyonu

'Bireysel silahlanma' operasyonu

HÜRRİYET’in “Ses Ver” sayfasında gündeme getirdiği kampanyayla dikkat çektiği bireysel silahlanmada kaçak üretim ve satışlara karşı Türkiye genelinde harekete geçildi.

17.11.2017Gündem
Klon silah alarmı

Klon silah alarmı

Silah sektöründe araştırma yapan CHP Milletvekili Ceyhun İrgil, ‘klon silah ’ tehlikesine dikkat çekti: “Bazı üreticiler yasal olarak sisteme girilmiş seri numarasını başka tüfeklere veriyormuş. Vatandaşın ruhsatlı tüfeği evinde dururken aynı seri numaralı klon silahla suç işlenebiliyor.”

12.11.2017Gündem
Düpedüz emek hırsızlığı

Düpedüz emek hırsızlığı

Magazin Konseyi, bu haftanın en çok konuşulan olaylarını masaya yatırdı.

12.11.2017Magazin
Merdiven altı silah baskını

Merdiven altı silah baskını

İzmir Emniyet Müdürlüğü illegal silah imalathanelerine yönelik operasyonlarda merdiven altı silah üretiminde kullanılan çok sayıda malzeme ve tabanca ele geçirdi. İkinci ya da üçüncü sınıf kalitesiz malzemeden yapılan silahların çoğunlukla internetten yasadışı olarak satışa sunulduğu belirtildi.

8.11.2017Gündem
Hükümetten ilk adım: İnternet satışına denetim

Hükümetten ilk adım: İnternet satışına denetim

Hürriyet’in ‘Ses Ver’ kampanyasıyla gündeme getirdiği kontrolsüz bireysel silahlanmada, internet ayağı için hükümetten ilk adım atıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, internet üzerinden satışları denetim altına alacak bir yasal düzenleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü de ruhsatsız silah satışını önlemek için RTÜK ile de işbirliği içine girdi. Yapılan görüşmelerin ardından uydu üzerinden yayın yapan ve yayınlarında av tüfeği pazarlayan 5 kanalın yayınları durduruldu.

7.11.2017Gündem
Meclis ses verdi: Silah ruhsatı alanlar sürekli kontrol edilmeli

Meclis ses verdi: Silah ruhsatı alanlar sürekli kontrol edilmeli

Her gün yeni canlara mal olan bireysel silahlanmaya karşı Hürriyet’in ‘Ses Ver’ çağrısı Meclis’te yankı buldu. TBMM İçişleri Komisyonu Sözcüsü AK Partili Mustafa Baloğlu, dengeli bir yasal düzenlemenin yeniden gündeme gelmesini isteyerek, “Evlat edinmek isteyen aileler nasıl sürekli kontrol altına alınıyorsa silah ruhsatı da böyle verilmeli” dedi.

6.11.2017Gündem
İlk gün sürprizi

İlk gün sürprizi

'İstanbullu Gelin'in 'Süreyya'sı Aslı Enver mutluluğu Ocak 2016'da şarkıcı Murat Boz'da bulmuştu.

3.10.2017Magazin

Yazar Sonuçları

Yasalaşmasını bekliyorum

Hocam İsmet Sungurbey ile Bilge Karasu’yu anarak

11.01.2018

Kerkük ve Rakka’nın arka yüzü

Suriye ve Irak’ta yaşanan iki gelişme Türkiye’yi yakından ilgilendiriyor.

22.10.2017

ABD'nin yarattığı yapay vize sorunu

ABD’nin Türkiye’den yapılan vize başvurularını askıya alması Türk-Amerikan ilişkilerini dibe çeken bir karardı. Türkiye’de de dünyada da şaşkınlık yarattı.

15.10.2017

Ankara’nın nabzı

Türkiye’nin gündeminde geçen hafta da Kuzey Irak’ta yapılan bağımsızlık referandumu ve Suriye’deki gelişmeler vardı.

1.10.2017

Haberi yerinde izlemenin üstünlüğü

HÜRRİYET Dünyası, güçlü ekipleriyle haberi yerinde izleyerek geçtiğimiz hafta da yazılı, dijital ve görsel basında büyük fark yarattı.

24.09.2017

Stratejik karar günleri

BÖLGEMİZ Türkiye’nin geleceğini etkileyecek derecede önemli bir süreçten geçiyor. Kuzey Irak’ta ve Suriye’de yaşananlar, Türkiye’nin ulusal birliği ve toprak bütünlüğüyle yakından ilgili.

17.09.2017

Yeni habercilik anlayışımız

HÜRRİYET’in Genel Yayın Yönetmenliği’ni 1 Mart 2017 tarihinden bu yana yürütüyorum. Daha önceki dönemlerde olduğu gibi ben görevi devraldığımda da Hürriyet Türk basınının en büyük, en etkili gazetesiydi.

10.09.2017

Doğru seçilmiş amaç yolun yarısı demektir

Hoş geldin mart ayı. Hoş geldin bahar… Hele gel gör ki zaman beni neyledi.

1.03.2019

Üçlü saldırının Türkiye’ye etkileri

ABD, İngiltere ve Fransa’nın ortak hava harekâtıyla Suriye’de üç hedefi vurmaları, Esad üzerinden Putin’e bir mesajdı.

15.04.2018

Ödüllü habercilik

Hürriyet’te bir süre önce hayata geçirdiğimiz ve bu köşede defalarca size aktardığımız haberciliğin en güzel meyvelerini geçen hafta topladık.

1.04.2018

Çocuklardan neler olmaz

ANTALYA ve Adana’daki iki çocuk istismarı olayı nedeniyle konu yeniden gündeme geldi.

25.02.2018

'İlk denemede başarısız oldum pavyona düştüm'

Ankara’da, kalabalık bir ailenin en küçük çocuğu olarak hayata gözlerini açtı. Maddi zorluklar hiçbir zaman mutluluklarına gölge düşürmedi. Çocukluğundan itibaren aklı fikri şarkıcılıktaydı. Bol inişli çıkışlı bir maceranın sonunda, kendi tabiriyle pavyona düştüğünde bile yılmadı, tekrar ayağa kalktı, en baştan başladı. Şimdi gecelerin en sevilerin yıldızlarından biri. Bu hafta Cenk Eren’le buluştuk, sıra dışı macerasını, hayatının dönüm noktalarını ve bundan sonrasını konuştuk.

5.02.2018

Artvinliler 41 bin imza ile TBMM’de...

ARTVİN’de çevre katliamına son verilmesi için Artvin Çevre Platformları dün Ankara’da bir araya geldi.

16.01.2018

Sonuç getiren habercilik

Biz gazeteciler için en büyük mesleki mutlulukların başında, hazırladığımız sayfalara yansıttığımız haberlerden kamu veya mağdur kişi yararına sonuç almamız gelir. Sözünü ettiğimiz bu haberler hayatın her alanında olabilir.

14.01.2018

Batı Trakya Türkleri’nin üzerindeki ağır baskı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, Yunanistan ziyaretine Lozan tartışması damgasını vurdu.

10.12.2017

Ertesi gün olmayabilir!

Türkiye’de sadece bu yıl Ekim ayına kadar 339 kadın katledildi. 52 bin 826 kadın şiddet gördüğü için koruma altına alındı. Her gün 350 kadın şiddet gördüğü için kolluk kuvvetlerine başvurdu. Hürriyet Gazetesi ‘Ses Ver’ köşesinde ‘Kadına Şiddete Hayır’ başlığıyla meseleyi enine boyuna işledi. Biz de bugün işin psikolojik boyutunu ele almak üzere Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sungur’un kapısını çaldık.

3.12.2017

YPG’nin silahları nereye dönecek?

Türkiye, YPG’ye silah verilmemesi konusunda ABD’yi yıllardır uyarıyor. ABD ise PYD/YPG’nin PKK ile ilişkili olmadığını öne sürerek silahlandırmayı sürdürdü. Son Rakka operasyonu öncesinde ve sonrasında zırhlı araçlarla,  ağır silahlarla donattı.

26.11.2017

NATO haddini aştı

NORVEÇ’te yapılan NATO tatbikatında, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın düşman taraftaki hedefler arasına konulması büyük bir skandaldır.

19.11.2017

Silaha hayır

HÜRRİYET geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan bireysel silahlanmaya dikkat çeken çarpıcı bir kampanya başlattı:

12.11.2017

Medyadaki tecavüzcülerin listesi

Önceki çarşamba günü bazı gazetecilerin e-posta kutusuna bir mesaj düştü.

24.10.2017

Türkiye’nin hamleleri

Türkiye, Fırat Kalkanı harekâtından sonra, bir başka önemli hamle için düğmeye bastı. Rusya, İran ve dolaylı olarak Suriye hattındaki temasları sonrasında İdlib için harekete geçti.

8.10.2017