MENÜ

Hizbullah

Hizbullah ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hizbullah haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.590 Hizbullah haberi bulunmuştur.

Hizbullah, diğer adlarıyla Türkiye Hizbullah veya Kürt Hizbullahı.Sünni İslamcı ve çoğu faaliyetini Türkiye'de gerçekleştiren militarist örgüttür. Örgütün şiddet eğilimli bir yapısı vardır ancak örgüt, 2000'ler ve sonrasında şiddet içerikli olmayan faaliyetlere odaklanmıştır.

Hizbullah Haberleri

Trump: Esadın hayranı değilim, yaptıklarını ödemeli

Trump: Esad'ın hayranı değilim, yaptıklarını ödemeli

Lübnan Başbakanı Saad Hariri ile ortak basın toplantısı yapan ABD Başkanı Donald Trump, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile ilgili 'Onun hayranı değilim, yaptıklarını ödemeli." dedi. "Bu ülkeye ve insanlığa yaptığı şey korkunç." diyen Trump, Esad'ın Suriye'de işlenen "korkunç" suçlardan kurtulamayacağını söyledi.

25.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Orayı onlarca kez vurduk itirafı

'Orayı onlarca kez vurduk' itirafı

İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun kapalı kapılar arkasında Polonya, Macaristan ve Çekya başbakanlarına 'İsrail'in şu ana kadar Suriye'deki Hizbullah hedeflerini onlarca kez vurduğunu' söyledini yazdı. Habere göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de katıldığı zirvede yanlışlıkla açık kalan mikrofonun aziziliğine uğradı.

19.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
İsrail, Suriye’de Rus-ABD anlaşmasına karşı çıktı: ‘O ateşkes İran’a yarar’

İsrail, Suriye’de Rus-ABD anlaşmasına karşı çıktı: ‘O ateşkes İran’a yarar’

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD ve Rusya liderleri Donald Trump ile Vladimir Putin’in G-20 Zirvesi’nde vardıkları ve Ürdün’ü de dahil ettikleri Suriye’nin güneyindeki ateşkes anlaşmasına karşı çıktı. Haaretz gazetesine göre karşı çıkış gerekçesi bu anlaşma ile İran’ın Suriye’deki etkisinin artma olasılığı.

17.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı: Yeni darbe riski kesinlikle yok...

Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı: Yeni darbe riski kesinlikle yok...

FETÖ’nün kumpas kurarak cezaevine gönderdiği eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, yeni bir darbe girişimi riskinin kesinlikle olmadığının altını çizerek, “Özellikle yurt dışındaki gücünü kullanarak ciddi problemler oluşturabilecekleri kanaatindeyim” dedi.

14.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Nasrallah: DEAŞı ABD yarattı

Nasrallah: DEAŞ'ı ABD yarattı

Irak'ın Musul kentinin terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılmasının ardından açıklama yapan Lübnan Hizbullah'ı lideri Hasan Nasrallah, 'ABD'nin DEAŞ'ı yarattığını' ve 'ABD'nin bölge ülkelerinin söz konusu örgütü finanse etmesine göz yumduğunu' söyledi.

12.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Netanyahudan ateşkes uyarısı

Netanyahu'dan 'ateşkes' uyarısı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Suriye'nin güneybatısında ateşkes için ABD ile Rusya arasında varılan anlaşmanın, "İran'a askeri varlık kurma imkanı sağlamaması gerektiği" uyarısında bulundu.

9.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
İnsan Kaçakçılığı Raporu’nda Türkiye’ye kadın ve çocuk çağrısı: Acil çözüm

İnsan Kaçakçılığı Raporu’nda Türkiye’ye kadın ve çocuk çağrısı: Acil çözüm

ABD’nin ‘2017 İnsan Kaçakçılığı Raporu’nda Türkiye’de başta Suriyeliler olmak üzere yabancı kadın ve kızların satılarak zorla evlendirildiği, fuhuşa sürüklendikleri, küçük çocukların kötü koşullarda çalıştırıldıkları yazıldı, bunların acil çözüm bekleyen alanlar olduğu belirtildi.

28.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Son dakika... İsrail, Suriye ordusunu vurdu

Son dakika... İsrail, Suriye ordusunu vurdu

İsrail, Suriye'den atıldığı ileri sürülen roketlere karşılık bugün de bu ülkeye saldırı düzenledi.

25.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Son dakika... İsrail Suriyeyi vurdu

Son dakika... İsrail Suriye'yi vurdu!

İsrail'in, Suriye'den atıldığı ileri sürülen roketlere karşılık bu ülkeye hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Golan Tepeleri'nin kuzeyinde Suriye rejimine ait iki tank vuruldu.

24.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Türk üssünü kapat şartı

Türk üssünü kapat şartı

Katar’a abluka krizi dün basına sızan ve Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn’in hazırladığı iddia edilen 13 maddeli bir listenin Doha’ya iletildiği haberleriyle yeni bir safhaya girdi. Talepler arasında Katar’daki Türk üssünün kapatılması, İran ile ilişkilerin düşürülmesi ve Müslüman Kardeşler’in terör örgütü ilan edilmesi gibi maddeler var.

23.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABD Suriye’de uçaktan sonra İHA düşürdü

ABD Suriye’de uçaktan sonra İHA düşürdü

ABD’nin Pazar günü ilk kez Suriye ordusuna ait bir savaş uçağını düşürmesiyle başlayan gerilim, dün yeni bir gelişmeyle daha da arttı.

20.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
İsrail basınından flaş yorum...  Tatbikat İsraile mesaj

İsrail basınından flaş yorum... ' Tatbikat İsrail'e mesaj'

İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesi, Türkiye'nin Kuzey Kıbrıs'ta yapığı askeri tatbikatın İsrail'e mesaj niteliği taşıdığını yazdı. Haaretz'in karşılıklı askeri tatbikatlar nedeniyle iki ülke arasında gerginlik bulunduğu iddiasına İsrail Savunma Bakanlığı tarafından yorum yapılmadı.

15.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
İsrail, Kıbrıs’ta köy kurtaracak

İsrail, Kıbrıs’ta köy kurtaracak

TÜRKİYE ile ilişkilerin gerginleşmesinin ardından yakınlaşan İsrail ile Kıbrıs Rum yönetimi, ilk kez ortak kara tatbikatı düzenliyor. Kıbrıs Rum topraklarında bugün başlayacak 4 günlük tatbikata İsrail’den 400 komando katılıyor. Komandolar, ‘işgal edilen köyleri’ savaş helikopterleri desteğinde düşman kuvvetlerden kurtaracak.

10.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Prof. Dr. Mithat Baydur: Türkiyenin Katara asker göndermesini doğru bulmuyorum

Prof. Dr. Mithat Baydur: Türkiye'nin Katar'a asker göndermesini doğru bulmuyorum

Prof. Dr. Mithat Baydur: Türkiye'nin Katar'a asker göndermesini doğru bulmuyorum

9.6.2017MerkezHürriyet Yazarı
Katar’a Hamas ve İhvan şartı

Katar’a Hamas ve İhvan şartı

Suudi Arabistan ve BAE, yeni açıklamalarla Katar’a “Müslüman Kardeşler ve Hamas ile ilişkini kes baskısı” yapmaya devam etti. Suudi Dışişleri Bakanı Cubeyr, “Kardeşiniz ya da arkadaşınız, yanlış bir şey yaptığı zaman bunu ona söylemek zorundasınız. Umarız kardeş Katar, şimdi krizi bitirmek için doğru adımları atar” dedi. Hamas ile İhvan ise açıklamalara tepkili verdi.

7.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABDyi vururuz tehdidi

'ABD'yi vururuz' tehdidi

Suriye'de Devlet Başkanı Beşar Esad'ı destekleyen silahlı bir ittifak, Esad rejimine birliklerine yapılan Amerikan hava saldırıları durmazsa, gözettikleri itidali bir yana bırakarak, ülkedeki Amerikan askeri hedeflerini vuracaklarını açıkladı.

7.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trump’tan Katar mesajı: Ziyaretim işe yaradı

Trump’tan Katar mesajı: Ziyaretim işe yaradı

7 ülkenin Katar’a abluka uygulama kararının ardından arabuluculuk girişimleri sürerken ABD Başkanı Trump da Twitter’dan konuyla ilgili paylaşım yaptı. Riyad’a yaptığı ziyarete atıf yapan Trump, radikal ideolojiye mali yardımın sonlanması gerektiğini söylediğinde liderlerin kendisine Katar’ı işaret ettiğini belirtti. Trump, “Kral ve 50 ülkeyle Suudi Arabistan ziyareti daha şimdiden işe yaradı. Belki de bu, terörizm dehşetinin sonunun başlangıcı olacaktır” diyerek tecrit kararına destek verdi. İngiliz Financial Times (FT) gazetesi ise Körfez ülkelerinin Katar’la tüm ilişkileri kesmesine neden olan olayın nisan ayında Doha yönetimi tarafından El Kaide bağlantılı eski adı Nusra Cephesi olan “Tahrir el Şam” örgütü ile İran destekli Şii milislere yapılan toplam 1 milyar dolarlık fidye ödemesi olduğunu yazdı.

6.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
FT: Kriz 1 milyar dolar fidye yüzünden

FT: Kriz 1 milyar dolar fidye yüzünden

İngiliz Financial Times (FT) gazetesi, Körfez ülkelerinin Katar’la tüm ilişkileri kesmesine neden olan olayın nisan ayında Doha yönetimi tarafından El Kaide bağlantılı eski adı Nusra Cephesi olan “Tahrir el Şam” örgütü ile İran destekli Şii milislere yapılan toplam 1 milyar dolarlık fidye ödemesi olduğunu yazdı.

6.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Kriz sürüyor... Trump, Katara ablukaya destek çıktı...

Kriz sürüyor... Trump, Katar'a ablukaya destek çıktı...

Suudi Arabistan, Mısır, BAE, Bahreyn ile Yemen hükümetleri, Libya’daki Tobruk yönetimi ve Maldivler'in Katar'la tüm ilişkileri kesmesiyle başlayan krizde son dakika gelişmesi...Konu ile ilgili en kritik açıklama ABD Başkanı Donald Trump'tan geldi. Trump,Twitter hesabından "Yakın geçmişte Ortadoğu'ya yaptığım ziyarette 'radikal ideolojiye maddi destek verilemeyeceğinin altını çizmiştim. Liderler de Katar'ı işaret etmişti. Bakın!" ifadesinde bulundu. Trump attığı ikinci Tweet'te, "Suudi Arabistan ziyaretinde, Kral'la (Salman) ve 50 ülkeyle yaptığımız ziyaretin işe yaradığını görmek iyi. Onlar, radikalizmin finansmanı konusunda katı bir tutum alacaklarını söylediler ve bütün söylenenler Katar'ı işaret ediyordu. Belki, bu terörizm korkusu için sonun başlangıcı olacak" ifadesinde bulundu.

6.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Katar depremi

Katar depremi

Suudi Arabistan, Mısır, BAE, Bahreyn ile Yemen hükümetleri, Libya’daki Tobruk yönetimi ve Maldivler Katar’la tüm ilişkileri kesti. Gerekçe olarak da bu ülkenin terör örgütlerini barındırarak teröre destek vermesi, basın yayın organlarında terör örgütleri propagandası yapması ve İran’a yakın tutum sergilemesi gösterildi. Söz konusu ülkeler, Katar ile kara, hava ve denizden bağlantılarını ve diplomatik ilişkilerini kestiklerini açıkladı. Katar’ın tek kara bağlantısı olan Suudi Arabistan sınırı kapandı, gıda kamyonları mahsur kaldı. Petrol-doğalgaz zengini bölgede patlak veren kriz, ABD Başkanı Trump’ın 20-21 Mayıs’taki Riyad ziyareti sonrasına denk geldi. Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan "diplomatik" kriz devam ederken Umman Sultanlığı'ndan Katar'a sürpriz bir ziyaret gerçekleşti.

5.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
O ziyaretin perde gerisinde ne var

O ziyaretin perde gerisinde ne var?

Ortadoğu’ya yakından takip eden isimlerden Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin son kitabı "Kelepçe" raflardaki yerini aldı. Mahalli kitabında “Bastonla biten 38 günün hikayesini” ve hem ülkemizi hem de içinde bulunduğumuz coğrafyayı şu anki durumuna getiren süreçleri anlatıyor. Usta gazeteci Ortadoğu’nun geçmişi ve bugününü tahlil ettiği kitabında ABD Başkanı Trump’ın Suudi Arabistan ziyaretinin altınsa yatan nedenleri de açıkladı.

4.6.2017Ekonomi Hürriyet Yazarı
Haşdi Şabi’den sürpriz hamle: Suriye’ye Şii koridoru

Haşdi Şabi’den sürpriz hamle: Suriye’ye Şii koridoru

DEAŞ’ı Musul’dan temizleme operasyonu hızla sürerken, İran destekli Şii ağırlıklı Haşdi Şabi milislerinden sürpriz bir hamle geldi. Milis grubu terör örgütü PKK’nın kontrolündeki Sincar’ın hemen güneyindeki bazı yerleşimleri ele geçirerek Suriye sınırına ulaştı. İsrail basını gelişmeyi Tahran’ın Suriye ile kara bağlantısı kurma çabası olarak yorumladı.

30.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
Uyuşturucudan elde edilen para teröre gidiyor

Uyuşturucudan elde edilen para teröre gidiyor

Berlin Emniyeti, uyuşturucu çetelerinin İslami terör örgütleriyle bağlantılarını ortaya çıkardı.

29.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
‘Amerikan ordusu titiz davranmalı’

‘Amerikan ordusu titiz davranmalı’

Hürriyet’e konuşan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Washington’ın YPG’ye üç tür savaş malzemesi verdiğini söyledi. İlk grupta gece görüş gözlükleri, GPS vb cihazlar, ikinci grupta hafif zırhlı araçların olduğunu kaydeden Jeffrey, üçüncü gruptaki tanksavar ve havan toplarına dikkat çekti. Eski elçi, tanksavarların esas tehdit olduğunu söyleyerek, bu konuda Amerikan ordusunun titiz davranması gerektiğini belirtti.

22.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
Suudi Arabistan, Hizbullah lideri Haşim Safiyyuddini kara listeye aldı

Suudi Arabistan, "Hizbullah lideri Haşim Safiyyuddin'i" kara listeye aldı

Suudi Arabistan, Lübnan'daki Hizbullah'ın önemli liderlerinden Haşim Safiyyuddin'i terörist listesine aldı. 

19.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
802 sayfa terör sözlüğü

802 sayfa terör sözlüğü

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı 802 sayfalık Güvenlik Terimleri Sözlüğü hazırladı. Sözlükte FETÖ-PDY, DHKP-C, PKK, PYD, YPG, TİKKO, Boko Haram, Hizbullah, Hizb-ut Tahrir, El Nusra, El Kaide gibi onlarca terör örgütüne ilişkin detaylı bilgilere yer verildi.

14.5.2017GündemHürriyet Yazarı
Esaddan güvenli bölge açıklaması

Esad'dan güvenli bölge açıklaması

Suriye lideri Beşar Esad, Beyaz Rusya televizyonuna yaptığı açıklamalarda çarpıcı ifadeler kullandı.

11.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
Ya tamamını kurtarırım ya da istifa ederim

"Ya tamamını kurtarırım ya da istifa ederim"

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, "Eğer iki yıl içinde Suriye'yi kurtaramazsam istifa ederim" dedi.

10.5.2017DünyaHürriyet Yazarı

ABD'den Suriye'nin batısına kafa karıştıran yığınak!

ABD ordusu, DEAŞ’ın olmadığı Suriye sınırına büyük yığınak yaptı.

10.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
Tahran’dan Riyad’a askeri yıkım tehdidi

Tahran’dan Riyad’a askeri yıkım tehdidi

Suudi Arabistan Prensi Selman’ın İran’ı hedef alan sözlerine Tahran’dan sert yanıt geldi. İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehgan, “düşüncesiz bir harekette bulundukları takdirde kutsal şehirleri hariç tüm krallıkları İran ordusu tarafından yok edilecek” dedi.

8.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
Hizbullahtan Hamasa tepki

Hizbullah'tan Hamas'a tepki

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın yardımcısı Naim Kasım, 1967 sınırlarında kurulacak bir Filistin devletini kabul eden Hamas’a ateş püskürdü.

3.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
‘Türkiye ve İsrail’in bölgedeki çıkarları aynı’

‘Türkiye ve İsrail’in bölgedeki çıkarları aynı’

Türkiye ile İsrail arasındaki normalleşme süreci başlayalı haziranda bir yıl olacak. İsrail Başkonsolosu Shai Cohen’e göre bir yıldır siyasi ve ekonomik alanlarda ikili işbirliğinin altyapısı yeniden kuruluyor, anlaşmalar yenileniyor. İsrail devletinin 69’uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle İstanbul’da bir davet vermeye hazırlanan Cohen, “Türkiye ve İsrail için bölgesel çıkarlar ve tehditler aynı” diyor. İsrail Başkonsolosu Cohen’le ilişkilerin gidişatını konuştuk.

30.4.2017DünyaHürriyet Yazarı
‘İsrail, Şam’da Hizbullah’ı vurdu’

‘İsrail, Şam’da Hizbullah’ı vurdu’

İsrail’in bir kez daha Suriye’nin başkenti Şam’da Hizbullah’a hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Suriyeli kaynaklar, uçakların, İran’ın yolladığı silahların bulunduğu deponun hedef alındığını kaydetti.

27.4.2017DünyaHürriyet Yazarı
Son dakika: Şam Havalimanında büyük patlama

Son dakika: Şam Havalimanı'nda büyük patlama!

Suriye'nin başkentindeki Şam Uluslararası Havalimanı'nda şiddetli patlama meydana geldi. Kentin büyük bölümünde duyulan patlamanın ardından saldırının İsrail tarafından Hizbullah hedeflerine yönelik düzenlendiği öne sürüldü.

27.4.2017DünyaHürriyet Yazarı
Bursadaki 2 cezaevinden hayır çıktı

Bursa'daki 2 cezaevinden 'hayır' çıktı

Bursa'daki 2 cezaevinden 'hayır' çıktı

17.4.2017BursaHürriyet Yazarı
Hrant Dink Cinayetinde Kamu Görevlilerinin İhmali Davası

Hrant Dink Cinayetinde Kamu Görevlilerinin İhmali Davası

Hrant Dink Cinayetinde Kamu Görevlilerinin İhmali Davası

13.4.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Kritik toplantıda ortalık karıştı: Ben konuşurken bana bak

Kritik toplantıda ortalık karıştı: Ben konuşurken bana bak

BM Güvenlik Konseyi'nde dün gece Suriye'deki kimyasal saldırının tartışıldığı özel oturum gergin anlara sahne oldu. Rus temsilci kendisini dinlemediğini savunduğu İngiliz temsilciye çok sert çıktı. Öte yandan ABD, İngiltere ve Fransa tarafından hazırlanan, İdlib'in Han Şeyhun beldesindeki kimyasal silah saldırısını kınayarak saldırının soruşturulmasını isteyen BM Güvenlik Konseyi karar tasarısını Rusya veto edince tartışmalar daha da büyüdü.

13.4.2017DünyaHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Katar krizinde son durum

5 Haziran’da dört Arap ülkesinin komşu Katar ile ilişkilerini askıya alma kararıyla başlayan krizin çözümünde pek ilerleme sağlanamadı.

29.6.2017

Ortadoğu'da taraf tutmak kolay yolu seçmektir

Türkiye'nin dış politikasında Ortadoğu bölgesinin önemli bir yeri vardır. Herşeyden önce, içinde bulunduğumuz coğrafya Türkiye'nin Ortadoğu'yu önemsemesini ve bu bölgenin sorunlarına ilgisiz kalmamasını gerektirir. Ortadoğu Türkiye'nin bitişik coğrafyası olmanın ötesinde bir bölgedir. Türkiye Ortadoğu'nun içindedir.

28.6.2017

PKK o silahları vermez de…

IŞİD eninde sonunda yenilecek, o artık görülüyor da, IŞİD-sonrası Suriye ne olacak ve Türkiye ne yapacak?

27.6.2017

Ortadoğu ve Körfez yeniden mi şekilleniyor?

Son birkaç hafta içinde Ortadoğu'da dikkatler Körfez'e çevrildi. Önce Katar ile ilgili gelişmeler, ardından Suudi Arabistan'da veliaht prensin değişmesi derken bölgede iç siyasi dinamikler aniden hareketlendi. Bu hareketlilik ABD Başkanı Donald Trump'ın bölgeyi ziyaret etmesinden sonra başladı.

21.6.2017

Gazetecilik, hamamböceği gibidir her koşulda yaşar!

Mirgün Cabas… Yıllardır basının içinde. Güvenilir, saygın bir gazeteci. Ve televizyon habercisi. Çeşitli haber programları yaptı; Banu Güven’le, Ruşen Çakır’la, Hakkı Devrim’le, Can Kozanoğlu’yla…

9.6.2017

Kısırdöngü

İRAN Devrim Muhafızları, Tahran’daki barbarca terör eylemlerinin intikamını alacaklarını şu sözlerle açıkladı:

8.6.2017

Suud ve İran

KATAR krizinin hemen ardından İran’da kanlı terör saldırıları oldu, DAİŞ üstlendi.

7.6.2017

Sıcak analiz: Ve şimdi de İran.. Orta Doğu barut fıçısı

İran’da Meclis binası ve İslam Cumhuriyetinin kurucusu Ayetullah Humeyni’nin türbesine bu sabah yapılan intihar saldırıları Katar kriziyle bölgede tırmanan gerilimi daha da artırdı.

7.6.2017

Ortadoğu krizi

SUUDİ Arabistan, başta Mısır olmak üzere 6 Arap ülkesini yanına alarak Katar’ı tecrit etti.

5.6.2017

Arap krizi bize de sıçrar mı?

YİNE nur topu gibi bir kriz bulduk kucağımızda. Şimdi de Körfez birbirine girdi. Haber dün sabah patladı: Önce 2 Körfez ülkesi - Suudi Arabistan ve Bahreyn- Katar’la diplomatik ilişkilerini kestiklerini açıkladılar. Hemen ardından Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Maldivler ve Yemen ile Libya’nın uluslararası tanınan hükümetleri de onlara katıldı.

5.6.2017

‘Küstah’ yazma özgürlüğü

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington ziyareti sırasında Türk polislerin protestoculara müdahalesiyle ilgili sözleri Hürriyet internette “ABD’den Türkiye için küstah açıklama” başlığıyla verilmişti.

28.5.2017

İran’da milat

İRAN’da geçen cuma günü yapılan seçimler, ülke için 1979 İslam Devrimi’nden bu yana bir milat.

23.5.2017