MENÜ

Google

Google ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Google haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.742 Google haberi bulunmuştur.

GOOGLE

Google’ın kuruluş süresi 1996 Ocak ayında  Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nde doktora öğrencileri olan Larry Page ve Sergey Brinin araştırma projesiyle başlar. Amacı dünyada ki bilgiyi ulaşılabilir hale getirerek, elde edilen bilgiyi evrenselleştirmektir.

Google, ilk olarak 4 Eylül 1998 yılında özel bir şirket olarak kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihinde siteyi halka sundular. Halka arz edildiği yıllarda ise, Lary Pagre, Sergey Brin ve Eric Schmidt, 2024 yılına kadar Google'da birlikte çalışmak üzere anlaştılar. Larry Page ve Sergey Brin Google'ı 25 milyon dolar yasal sermayeyle kurdu. Şirketin GooglePlex denen merkez ofisi Kaliforniya'da bulunur ve tüm dünyada 5, 000 civarında kişi çalıştırır. Sloganı, Google mühendisi Amit Patel tarafından bulunup Paul Buchheit tarafından desteklenen  "Don't be evil" (Kötü olma) dır.

Google 2004 yılında borsaya açıldığı sıralarda değeri 23 milyon dolardı. Şirketin banka hesabında ise nakit olarak tam 60 milyar dolar nakit para bulunmakta. Şirketin kendi değeri dışında, kurucularından olan  Sergey M. Brin’in serveti 29 milyar dolarken, bir diğer kurucusu olan  Lawrence E. Page’in ise 29.3 milyar dolar gibi uçuk servete sahiptirler.

Google’ın gelişim sürecinde ise tüm dünya varlığını tamamen benimsemiş ve Google kelimesi İngilizcede “Arama” anlamına gelen kelime olarak sözlüğe girmiştir. Google elde ettiği başarılarla bugüne kadar 170 şirket satın almış ve zamanla güçlenmiştir. Google, "googol" sözcüğünün üzerinde oynanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Edward Kasner adındaki Amerikalı matematikçinin yeğeni Milton Sorotta tarafından üretilmiş olan "googol" sözcüğü 1 ve onun ardından 100 sıfırın gelmesiyle oluşan rakamı belirten matematiksel bir terimdir. Google'ın bu terimi kullanmasındaki amaç, şirketin Web'deki ve dünyadaki bilgi selini organize etme misyonunu yansıtmasıdır.

2010 yılından beri Google bünyesine her ay 2 tane yeni şirket katmaktadır. Google’ın çalışanlarına sunduğu en önemli ve en ilginç hizmet ise çalışanlarından biri öldüğü zaman eşine 10 yıl boyunca ölen kişinin maaşının yarısını vermeye devam ediyor. Ayrıca ölen kişinin çocukları varsa, çocuklar 19 yaşına gelene kadar her birine ayda 1000 dolar ödüyor. YouTube'a Google hesabınız açıkken direkt olarak giriş yapabilirsiniz.
Google'ın Ceo'luk görevini Hindistan doğumlu Sundar Pichai üstlenmektedir.

Google Haberleri

Sonu hapiste biten siber saldırı vakaları

Sonu hapiste biten siber saldırı vakaları

Siber suçlular, online dünyayı kendi oyun alanları gibi kullanırken, internet suçları da ülkeler arasında sınır tanımıyor gibi görünüyor. Ancak bu sınır tanımayan suçların da bir sınırı var. Pek çok siber suçlu, hâkim karşısına çıkıyor, üstelik de vatandaşı olmadıkları ülkelerde bile vakalar hapis ile sonuçlanıyor. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, küresel düzeyde gerçekleşen ve siber suçluların yargılanmasıyla sonuçlanan bazı dosyalara dikkat çekiyor.

24.4.2018Teknoloji
Alphabetin net kar ve geliri arttı

Alphabet'in net kar ve geliri arttı

ABD'li teknoloji devlerinden Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in yılın ilk çeyreğinde net kar ve gelirinin arttığı bildirildi

24.4.2018Ekonomi
Googleın ana kuruluşu Alphabetin net kar ve geliri arttı

Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in net kar ve geliri arttı

ABD'li teknoloji devlerinden Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in yılın ilk çeyreğinde net kar ve gelirinin arttığı bildirildi.

24.4.2018Teknoloji
En güzel 23 Nisan mesajları - 23 Nisana özel kutlama sözleri

En güzel 23 Nisan mesajları - 23 Nisan'a özel kutlama sözleri

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizi inşa edecek olan tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan bu yıl da kutlanmaya devam ediyor. Aynı zamanda TBMM'nin açılış tarihi olan bu özel güne dair kutlama mesajları ve güzel sözler arayan vatandaşlar, 23 Nisan mesajları ve sözlerini sorguluyor. İşte, en güzel ve anlamlı 23 Nisan mesajları ve sözleri...

22.4.2018Gündem
23 Nisan şiirleriyle birlikte bu özel günü şiirlerle hatırlayın İşte 23 Nisan şiirlerinde en güzel ve kısa seçenekler

23 Nisan şiirleriyle birlikte bu özel günü şiirlerle hatırlayın! İşte 23 Nisan şiirlerinde en güzel ve kısa seçenekler

23 Nisan şiirleri, etkinliklerin en önemli unsuru olmaya devam ediyor. Duygu ve düşüncelerin en doğru aktarım şekli olan 23 Nisan şiirleri, okullarda ve diğer merkezlerde düzenlenecek olan etkinliklerin odak noktası olacak. İşte, bu kapsamda kullanabileceğiniz birbirinden güzel 23 Nisan şiirleri ve sözleri seçenekleri

22.4.2018Gündem
Amazon kendi internet tarayıcısını çıkardı, Chromea rakip oldu

Amazon kendi internet tarayıcısını çıkardı, Chrome'a rakip oldu!

Son zamanlarda Türkiye pazarına girme çalışmaları ile gündemde olan Amazon, şimdi ise Android için çıkardığı internet tarayıcısı ile gündeme geldi.

22.4.2018Teknoloji
Google Maps konum geçmişi nasıl öğrenilir

Google Maps konum geçmişi nasıl öğrenilir?

Google Maps'te konum geçmişinize nasıl bakabilirsiniz? Onu silmek isterseniz ne yapmalısınız?

22.4.2018Teknoloji
Üzerinde yapay zeka tuşu olan ilk telefon: LG G7 ThinQ

Üzerinde yapay zeka tuşu olan ilk telefon: LG G7 ThinQ

LG, yeni amiral gemisi G7 ThinQ'i büyük ihtimalle 2 Mayıs'ta, New York'taki bir etkinlikte tanıtacak. En önemli özelliği ise bir yapay zeka düğmesiyle birlikte geliyor olması...

22.4.2018Teknoloji
Tekno çırak

Tekno çırak

Geçmişte telefonla sipariş alıp ürünü çıraklarla müşteriye ulaştıran mahalle esnafı da teknolojideki gelişmelere ayak uydurmaya başladı. Bakkal, manav ve kasaplardan online olarak sipariş verilmesini sağlayan yeni uygulamalar, esnafın yüzünü güldürürken, hızlı teslimatla tüketiciyi de memnun ediyor.

21.4.2018Ekonomi
Dünya Günü nedir Googledan 22 Nisan Dünya Gününe özel Doodle

Dünya Günü nedir? Google'dan 22 Nisan Dünya Günü'ne özel Doodle

Her yıl 22 Nisan'da çevre kirliliği ve çevresel tehlikelere karşı dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Günü, teknoloji devi Google tarafında da unutulmadı. Bugüne özel bir doodle hazırlayan Google, bugünün önemini anlatan bir de video yayınladı. Peki, Dünya Günü nedir? Dünya Günü neden kutlanır, tarihçesi nedir?

21.4.2018Gündem
Instagram uygulamadan atıyor Neden

Instagram uygulamadan atıyor! Neden?

Popüler sosyal medya hesaplarından birisi olan Instagram'da kullanıcılar, son zamanlarda uygulamadan atılma sorunuyla karşılaşıyor. Kullanıcılar, hiçbir şey ortada yokken bir anda uygulamadan atılıyor. Peki Instagram uygulamadan neden atıyor?

20.4.2018Teknoloji
Android Pye kullanıcıların çok işine yarayacak yeni özellik

Android P'ye kullanıcıların çok işine yarayacak yeni özellik

Android P, Bluetooth üzerinden müzik dinleyenlerin zaman zaman sinirini bozabilen bir "aptallığı" çözecek!

20.4.2018Teknoloji
Huawei Mate 10 Proya önemli güncelleme

Huawei Mate 10 Pro'ya önemli güncelleme

Huawei'nin amiral telefonlarından Huawei Mate 10 Pro için önemli bir güncelleme yayınlandı. Peki, bu güncelleme neler getiriyor?

20.4.2018Teknoloji
Whatsappta çevrimiçi nasıl gizlenir

Whatsapp'ta çevrimiçi nasıl gizlenir?

Sohbet uygulamaları arasında çokça kullanılan WhatsApp'ta çevrimiçi olup olmadığınız gözüküyor. Peki, bu durumu nasıl gizleyebilirsiniz? İşte detaylar...

19.4.2018Teknoloji
Sweat Fest 2018 şehri sporla buluşturmayı hedefliyor

Sweat Fest 2018 şehri sporla buluşturmayı hedefliyor

Sweat Fest 2018 şehri sporla buluşturmayı hedefliyor

19.4.2018Merkez
İnternette yazışırken ders çalışmak mümkün mü

İnternette yazışırken ders çalışmak mümkün mü?

Sosyal medyada aynı anda birden fazla kişiyle sohbet ederken bir yandan ders çalışmak mümkün mü?

19.4.2018Teknoloji
Chromeda otomatik oynayan videolar artık sessiz

Chrome'da otomatik oynayan videolar artık sessiz!

Chrome'un yeni sürümü Chrome 66, bugün Windows, Mac, Linux ve mobil platformlar için yayınlandı. Yeni sürüm, masaüstünde otomatik çalan videoları varsayılan olarak susturuyor.

19.4.2018Teknoloji
Gezi bloggerı olmanın yolları

Gezi bloggerı olmanın yolları

Son dönemde popüler hala gelen blog yazarlığının sayıları gittikçe artıyor. Gezi bloğu bunlardan sadece bir örnek. Sizde yazmaya meraklıysanız ve blogger olmak istiyorsanız bu haber tam da size göre… İşte size gezi bloggerı olmanın yolları…

17.4.2018Seyahat
Sosyal medyacılar Beylikdüzü’nde buluşuyor

Sosyal medyacılar Beylikdüzü’nde buluşuyor

Sosyal medyacılar Beylikdüzü’nde buluşuyor

17.4.2018Beylikdüzü
P&Gnin gençlik hareketi Banabak artık mobilde

P&G'nin gençlik hareketi "Banabak" artık mobilde

Procter&Gamble (P&G) Türkiye ve Kafkasya Pazarlama Direktörü İpek Ersavaş, "Türkiye'ye özel 2014 yılında başlattığımız Banabak Gençlik Hareketi, 4 yılda 1 milyondan fazla üniversite öğrencisine doğrudan ve YouTube sayfasıyla da milyonlarca gence online ulaştı. Artık gençlerin en çok vakit geçirdiği mobil telefonlarında da varız." dedi.

17.4.2018Teknoloji
Paramanya oyuncuları Kız Kulesi’nde akşam yemeği kazanıyor

Paramanya oyuncuları Kız Kulesi’nde akşam yemeği kazanıyor

Türkiye’deki mobil oyun severlerin vazgeçilmez oyunu Paramanya, yeni eklenen “Uçan Ada” haritasını kutlamak amacıyla sürpriz bir etkinlik düzenliyor.

17.4.2018eSpor
Çocuklarınız cinsel içerikli görüntüleri hesap makinası görünümlü uygulamada saklıyor olabilir

Çocuklarınız cinsel içerikli görüntüleri hesap makinası görünümlü uygulamada saklıyor olabilir

Çocuğunuzu cep telefonunda bir hesap makinası uygulamasıyla uğraşırken görmek, sonunda matematik ödevlerini ciddiye aldığını düşünmenize yol açabilir.

17.4.2018Teknoloji
Yeni kripto para birimi borsası Bitexmar açıldı

Yeni kripto para birimi borsası Bitexmar açıldı

Yeni kripto para birimi borsası Bitexmar açıldı

16.4.2018Merkez
Gboarda ifadeler özelliği geldi

Gboard'a ifadeler özelliği geldi

Apple'ın iOS yüklü cihazlarda 3. parti klavyelere izin vermesinin ardından Google, Gboard klavye uygulamasını App Store'da yayınlamıştı. Bu uygulamaya yeni bir güncelleme ile ifadeler özelliği eklendi.

16.4.2018Teknoloji
Gmailde attığınız mail silinecek İşte o bomba özellik

Gmail'de attığınız mail silinecek! İşte o bomba özellik

Gmail kullanıcılarının işine fazlasıyla yarayacak bir özellik ortaya çıktı. Henüz test aşamasında olan Gmail'in bu yeni özelliği sayesinde kullanıcılar attıkları mail'i sonradan silebilecek. İşte Gmail'in kendi kendini yok eden e-maillerinin çalışma prensibi...

16.4.2018Teknoloji
HomePod Appleın elinde patladı

HomePod Apple'ın elinde patladı!

Apple'ın büyük umutlar bağladığı kablosuz hoparlörü HomePod, düşük seyreden satışlar dolayısıyla teknoloji devini hayal kırıklığına uğrattı.

16.4.2018Teknoloji
Telefon kameralarının evrimi: Nereden nereye

Telefon kameralarının evrimi: Nereden nereye

Telefon kameraları son seneler içinde nasıl bugünkü konumuna ulaştı?

16.4.2018Teknoloji
Ortak dilleri kodlama

Ortak dilleri kodlama

Refugee (mülteci) ve Coded (Kodlama) kelimelerinden oluşan Re-Coded isimli Amerikan sivil toplum girişimi, savaş mağdurlarına geleceğin mesleği olan kodlamayı öğretiyor. Irak’tan sonra Türkiye’de ilk programlarını birkaç ay önce Şanlıurfa’da başlatan bu girişim, hem mültecilere hem de savaşa sınır yaşayan Türklere yeni iş imkânı yaratacak eğitim veriyor.

15.4.2018Ekonomi
Whatsappta milyonları sevindirecek özellik Yayında...

Whatsapp'ta milyonları sevindirecek özellik! Yayında...

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a gün geçmiyor ki yeni bir güncelleme gelmesin. Android cihazlara özel yayınlanan yeni Whatsapp sürümünde bakın hangi yeni özellikler geliyor?

15.4.2018Teknoloji
Eğitim fuarı 25-27 Ekim’de İstanbul’da

Eğitim fuarı 25-27 Ekim’de İstanbul’da

Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya ve Meksika’dan sonra geçen yıl Türkiye’ye gelen, ‘Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı’ (GESS) 25-27 Ekim’de İstanbul’da.

15.4.2018Eğitim
O siteye erişim engeli geldi...

O siteye erişim engeli geldi...

‘Sen yat bilgisayarın kazansın’ diyerek binlerce kişiden milyonlarca dolar toplayan Detay Maxinet ile ilgili önemli bir gelişmenin yaşandığı anlaşıldı. İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği sitenin erişimine yönelik engel koydu. Şirket avukatı ise Hürriyet'e yaptığı açıklama, erişim engeli kararına itiraz edeceklerini kaydetti.

15.4.2018Ekonomi
Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri mülakatları 16 Nisanda başlayacak

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri mülakatları 16 Nisan'da başlayacak

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri mülakatları 16 Nisan'da başlayacak

14.4.2018Merkez
İçinden tekne ve uçak çıkan mobilya şirketi

İçinden tekne ve uçak çıkan mobilya şirketi

En hafif uçak koltuğunu da, PTT’nin drone’larını da, yeni havaalanının koltuklarını da Nurus yapıyor. Bir mobilya şirketinin çok ötesine geçen Nurus’u, tasarıma ve inovasyona odaklayan Nurus baş tasarımcısı Renan Gökyay, Endüstri 4.0’a inanmıyor, “Burası büyük bir atölye. Nurus’ta ne istersen yaparsın, sana robot veriyoruz” diye konuşuyor.

13.4.2018Ekonomi
Orhan Veli Kanık Google tarafından unutulmadı ve doodle oldu Orhan Veli Kanık kimdir

Orhan Veli Kanık Google tarafından unutulmadı ve doodle oldu! Orhan Veli Kanık kimdir?

Önemli tarihler ve kişileri hazırladığı renkli doodle tasarımlarıyla hatırlatan Google, Orhan Veli Kanık'ı da unutmadı. Ünlü arama motoru, İstanbul'u Dinliyorum, Anlatamıyorum, Beni Bu Havalar Mahvetti ve nice şiirleriyle gönüllerde taht kuran Orhan Veli Kanık'ın 104 yaş günü için doodle hazırladı. İşte Garip Akımı'nın öncüsü, İstanbul'u ve sokaktaki adamı en iyi anlatan Orhan Veli'nin hayatı!

12.4.2018Gündem
Apple yenilenebilir enerji kullanımını yüzde 100’e çıkardı

Apple yenilenebilir enerji kullanımını yüzde 100’e çıkardı

Teknoloji devi Apple, dünya üzerindeki tüm operasyonlarında yenilenebilir enerji kullanımının yüzde 100'e ulaştığını açıkladı.

12.4.2018Teknoloji
LG V35 ThinQnun özellikleri netleşiyor...

LG V35 ThinQ'nun özellikleri netleşiyor...

LG'nin yeni amiral modeli olarak tanıtması beklenen V35 ThinQ hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İddialara göre LG V35 ThinQ, geniş yapay zeka özellikleriyle gelecek.

12.4.2018Teknoloji
LinkedIne de GIF desteği geldi

LinkedIn'e de GIF desteği geldi!

Snapchat ve Instagram gibi popüler sosyal medya hesaplarının da GIF özelliğini sunmaya başlamasından sonra LinkedIn Messenger'da da GIF özelliği aktif oldu.

12.4.2018Teknoloji
Gmail hesabı olanlara önemli uyarı: Tamamen değişiyor

Gmail hesabı olanlara önemli uyarı: Tamamen değişiyor!

Google'ın uzun süredir görünümünü pek değiştirmediği Gmail, büyük bir değişim geçirmek üzere... Peki Gmail'de yakında nasıl değişiklikler göreceğiz?

12.4.2018Teknoloji
Doğu Guta nerede Kimyasal saldırı ile gündeme gelmişti

Doğu Guta nerede? Kimyasal saldırı ile gündeme gelmişti

Doğu Guta, bölgede yaşanan kimyasal silah ve ölüm haberlerinin ardından araştırılmaya başlandı. On binlerce sivilin ikamet ettiği Doğu Guta, yaşanan saldırılar dolayısıyla zor zamanlar geçiriyor. Suriye'nin doğusunda bulunan bölge, askeri muhalifler tarafından rejime karşı savunuluyor. Peki, Doğu Guta nerede yer almaktadır? İşte, bölge hakkında merak edilen detaylı bilgiler

11.4.2018Gündem
Son dakika... Zuckerberg: Üzgünüm, benim sorumluluğumdu

Son dakika... Zuckerberg: Üzgünüm, benim sorumluluğumdu

Son haftalarda sıkça konuşulan ve sosyal medya skandalının kahramanı İngiliz veri analiz firması Cambridge Analytica ile birlikte, skandalda payı bulunan Facebook’un CEO’su Mark Zuckerbeg, gelişmelerle ilişkin ABD Senatosu’nda ifade verdi. Soruşturma öncesi Zuckerberg suçlamaları kabul etti ve “Üzgünüm, benim sorumluluğumdu” dedi. Senatoda soruları yanıtlayan Zuckerberg; servetini bir günde 2.8 milyar dolar artırırken, Facebook hisseleri ise son iki yılın zirvesine tırmandı.

10.4.2018Teknoloji
Google Play App Storea fark attı

Google Play App Store'a fark attı

Android işletim sistemlerinin uygulama mağazası Play Store, iOS işletim sisteminde bulunan uygulama mağazası App Store'a büyük fark attı.

10.4.2018Teknoloji
Zuckerberg Kongre önünde: Konuşmasında izlenecek 7 konu

Zuckerberg Kongre önünde: Konuşmasında izlenecek 7 konu

Mark Zuckerberg Facebook'un yönetim kurulu başkanı olarak en büyük sınavına hazırlanıyor - bir değil, iki kez Kongre'de ifade verecek.

10.4.2018Teknoloji
Chrome kullananlara emoji müjdesi

Chrome kullananlara emoji müjdesi

Chrome'un deneme aşamasındaki sürümü, yazılarınıza emoji eklemeyi kolaylaştıran bir yenilikle geldi!

10.4.2018Teknoloji
Pakistan bitcoini tamamen yasakladı

Pakistan bitcoin'i tamamen yasakladı!

Dijital paralar, 2017'deki ciddi yükselişin ardından 2018'de aldığı kötü haberlere yenisini ekledi!

10.4.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Rahat ol Melih Başkan darbe planlamıyoruz

BOSCOLA Exedra Oteli’nin 261 numaralı odası Repubblica meydanına bakıyor...

20.4.2018

Küresel Yapay Zekâ Merkezleri

“Mart 2016’dan bu yana TÜBİTAK tarafından fonlanan geniş kapsamlı bir projede Aselsan, Hacettepe Üniversitesi Yapay Görme Araştırma Laboratuvarı ve Özyeğin Üniversitesi olarak Ankara Emniyeti için otomatik görsel analiz yapabilecek bir Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (KGYS) üzerinde çalışıyoruz.”

16.4.2018

Bir hazin veda İsmail’e

Gaziantep Üniversitesi Konservatuvar Bölümü son sınıf öğrencisi İsmail Değirmenci (25 yaşında), okul harçlığını çıkarmak için sahneye çıktığı barda belki de “Şu şarkıyı bir daha çal lan” ya da “Gel dibimizde çal” yahut “Sen çalarken bacımıza mı baktın” diyen birileri tarafından dövülerek öldürüldü.

12.4.2018

Hafta sonuna hangi duygularla giriyoruz? Şarkıcı Nez üniversitede tez oldu da Tuğçe San’ın ne eksiği var?

Çiftlik Bank dolandırıcılığı sinema filmi oluyormuş. Böyle bir filmi, senaryo olarak yaratıcı bulmayabilirsiniz.

12.4.2018

Omega-3 seviyesi ölçülmeli mi?

Bugün özellikle şehirlerde yaşayan birinin “benim omega-3’üm yeterli” diyebilmesi mümkün değil. Böyle olduğu için de kanda ölçümler yapmaya da hiç gerek yok.

10.4.2018