MENÜ

Google

Google ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Google haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.579 Google haberi bulunmuştur.

GOOGLE

Google’ın kuruluş süresi 1996 Ocak ayında  Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nde doktora öğrencileri olan Larry Page ve Sergey Brinin araştırma projesiyle başlar. Amacı dünyada ki bilgiyi ulaşılabilir hale getirerek, elde edilen bilgiyi evrenselleştirmektir.

Google, ilk olarak 4 Eylül 1998 yılında özel bir şirket olarak kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihinde siteyi halka sundular. Halka arz edildiği yıllarda ise, Lary Pagre, Sergey Brin ve Eric Schmidt, 2024 yılına kadar Google'da birlikte çalışmak üzere anlaştılar. Larry Page ve Sergey Brin Google'ı 25 milyon dolar yasal sermayeyle kurdu. Şirketin GooglePlex denen merkez ofisi Kaliforniya'da bulunur ve tüm dünyada 5, 000 civarında kişi çalıştırır. Sloganı, Google mühendisi Amit Patel tarafından bulunup Paul Buchheit tarafından desteklenen  "Don't be evil" (Kötü olma) dır.

Google 2004 yılında borsaya açıldığı sıralarda değeri 23 milyon dolardı. Şirketin banka hesabında ise nakit olarak tam 60 milyar dolar nakit para bulunmakta. Şirketin kendi değeri dışında, kurucularından olan  Sergey M. Brin’in serveti 29 milyar dolarken, bir diğer kurucusu olan  Lawrence E. Page’in ise 29.3 milyar dolar gibi uçuk servete sahiptirler.

Google’ın gelişim sürecinde ise tüm dünya varlığını tamamen benimsemiş ve Google kelimesi İngilizcede “Arama” anlamına gelen kelime olarak sözlüğe girmiştir. Google elde ettiği başarılarla bugüne kadar 170 şirket satın almış ve zamanla güçlenmiştir. Google, "googol" sözcüğünün üzerinde oynanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Edward Kasner adındaki Amerikalı matematikçinin yeğeni Milton Sorotta tarafından üretilmiş olan "googol" sözcüğü 1 ve onun ardından 100 sıfırın gelmesiyle oluşan rakamı belirten matematiksel bir terimdir. Google'ın bu terimi kullanmasındaki amaç, şirketin Web'deki ve dünyadaki bilgi selini organize etme misyonunu yansıtmasıdır.

2010 yılından beri Google bünyesine her ay 2 tane yeni şirket katmaktadır. Google’ın çalışanlarına sunduğu en önemli ve en ilginç hizmet ise çalışanlarından biri öldüğü zaman eşine 10 yıl boyunca ölen kişinin maaşının yarısını vermeye devam ediyor. Ayrıca ölen kişinin çocukları varsa, çocuklar 19 yaşına gelene kadar her birine ayda 1000 dolar ödüyor. YouTube'a Google hesabınız açıkken direkt olarak giriş yapabilirsiniz.
Google'ın Ceo'luk görevini Hindistan doğumlu Sundar Pichai üstlenmektedir.

Google Haberleri

Yaşlılar haftasında dikkat çeken analiz

Yaşlılar haftasında dikkat çeken analiz

Yaşlılar haftasında dikkat çeken analiz

21.3.2018İzmir
21 Mart İlkbahar Ekinoksunun özellikleri neler 2018 Ekinoks tarihleri

21 Mart İlkbahar Ekinoksu'nun özellikleri neler? 2018 Ekinoks tarihleri

21 Mart İlkbahar ekinoksu Google'ın 2018 doodle tasarımları arasında yerini aldı. Aynı zamanda nevruz olan 21 Mart'ın diğer özellikleri ve 2018 ekinoks tarihleri merak konusu oldu. Google'ın bahar çiçekleriyle bezenmiş tasarımına tıklayan kullanıcılar, İlkbahar ekinoksu ile ilgili detaylara tek bir sayfadan kolayca ulaşabiliyor. İşte 21 Mart'ın özellikleri ve yıl içerisindeki ekinoks tarihleri!

21.3.2018Gündem
PUBG Mobile Türkiyeye geldi İndirin...

PUBG Mobile Türkiye'ye geldi! İndirin...

PlayerUnknown's Battlegrounds yani PUBG'nin, mobil oyunu Çin haricinde diğer ülkelerde bulunmuyordu. Artık oyun Çin dışındaki iOS ve Android platformlarına da dağıtılmaya başlandı.

21.3.2018Teknoloji
Amazon, dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi

Amazon, dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi

ABD'li e-ticaret devi Amazon, Google'un ana kuruluşu Alphabet'i geçerek dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi oldu.

21.3.2018Teknoloji
Amazon, dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi oldu

Amazon, dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi oldu

ABD'li e-ticaret devi Amazon, Google'un ana kuruluşu Alphabet'i geçerek dünyanın piyasa değeri en yüksek ikinci şirketi oldu.

20.3.2018Ekonomi

80 milyar dolarlık yatırım ölümlü kazayla tehlikeye girdi! Uber'e şok...

Otomotiv sektörünün geleceği olarak görülen ve bugüne kadar 80 milyar dolara yakın yatırım yapılan sürücüsüz (otonom) araçlar pazar gecesi yaşanan ölümcül kazayla dünya gündemine oturdu. Otomobil ve teknoloji devlerinin önemli bir aşama kaydedip, 2019’den itibaren yollara çıkarmayı planladığı sürücüsüz araçlar için artık yeni yol haritasının oluşturulup, bu tip kazalara karşı sorumlunun yasal olarak belirlenmesi gerekiyor.

20.3.2018Ekonomi
İsveçli Benjamin Filistin için 5 bin km yürüdü

İsveçli Benjamin Filistin için 5 bin km yürüdü

25 yaşındaki Benjamin Ladraa, 7 aydır yürüyor. Ülkesi İsveç’ten Filistin’e gitmek için 11 ülkeyi geçti, 3 bin kilometre yürüdü ve şimdi Türkiye’ye ulaştı. Tek amacının Filistin halkının yaşadıklarına dikkat çekmek olduğunu söyleyen Ladraa ile konuşmak için Çorlu’da buluştuk.

20.3.2018Gündem
Dünyanın en zengin iş insanının robotunu gören telefonuna sarıldı

Dünyanın en zengin iş insanının robotunu gören telefonuna sarıldı

Dünyanın en zengin işinsanı olan Amazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos, düzenlenen etkinliğe robot köpek ile katıldı.

20.3.2018Ekonomi
İlkbahar Ekinoksu neden doodle oldu İlkbahar Ekinoksu nedir

İlkbahar Ekinoksu neden doodle oldu? İlkbahar Ekinoksu nedir?

Google, 21 Mart İlkbahar Ekinoksu nedeniyle bugüne özel bir Doodle çalışması yaptı. Gece ve gündüz sürelerinin eşitlendiği ve havaların git gide ısınmaya başlamasının müjdecisi olan bugünün anlamını merak eden vatandaşlar internette araştırma yapmaya başladı. Peki İlkbahar ekinoksu ne demek? Ekinokslar ne zaman gerçekleşir? İlkbahar ekinoksu önemi nedir?

20.3.2018Gündem
PİYASALAR - Euroda yeni rekor 4.8709 lira, dolar 3.94 liranın üzerinde

PİYASALAR - Euroda yeni rekor 4.8709 lira, dolar 3.94 liranın üzerinde

PİYASALAR - Euroda yeni rekor 4.8709 lira, dolar 3.94 liranın üzerinde

20.3.2018Merkez
Sincar nerede ve neden önemli İşte Sincarın haritadaki konumu

Sincar nerede ve neden önemli? İşte Sincar'ın haritadaki konumu

Sincar nerede sorusu, son günlerin araştırılan konuları arasında yer alıyor. Terör örgütü PKK'nın ikinci bir Kandil haline getirmek istediği Sincar, harita üzerinde konumu ile sorgulanmaya devam ediliyor. Peki, Sincar neresidir? Merak edilen bölge harita üzerinde nerede yer almaktadır? İşte, o bölge hakkında bazı bilgier

19.3.2018Gündem
Googledan sonra Twitter da mı bitcoini yasaklıyor

Google'dan sonra Twitter da mı bitcoin'i yasaklıyor?

Reklamlarını sakıncalı bulduğu için yasaklayan Google'ın ardından benzer sebeplerle Twitter'ın da ktipto para reklamlarına engel koyması söz konusu.

19.3.2018Teknoloji
Whatsappta grup içinde yazışanlara müthiş özellik

Whatsapp'ta grup içinde yazışanlara müthiş özellik!

Geçtiğimiz günlerde beta programla beraber grup açıklaması özelliğini de güncelleme dahilinde sunan WhatsApp, bu özelliği, tüm iOS ve Android kullanıcıları için aktif etti.

18.3.2018Teknoloji
Android gerçekten ne kadar güvenli

Android gerçekten ne kadar güvenli?

Dünyada, neredeyse 2.5 milyar kişi Android işletim sistemini kullanıyor. Peki, Android işletim sistemi ne kadar güvenli? 2017 yılının Mayıs ayında Google'ın siber güvenlik biriminin başına geçen David Kleidermacher, Android'in ne kadar güvenli olduğunu anlattı.

18.3.2018Teknoloji
4 yıldır kayıp olan uçak Google Mapste bulundu

4 yıldır kayıp olan uçak Google Maps'te bulundu!

Google Maps'te gideceğiniz yerleri bulmak için daha çok kullanıyorsunuz; ancak 4 yıldır kayıp olan uçağın bile yine bu uygulama ile bulunduğunu size söylesek?

18.3.2018Teknoloji
‘Yapay zeka’ya odaklandılar

‘Yapay zeka’ya odaklandılar

Günümüzün ve geleceğin en önemli konularından biri olan yapay zekâ için şirketler arasında satın alma yarışı başladı. Yapay zeka geliştiren startuplara odaklanan Google, Apple, Facebook ve Amazon gibi teknoloji devlerini resmen satın alma yarışı yapıyor. Bu şirketlerin yaptıkları satın almaların yarısı yapay zeka startupları oldu.

16.3.2018İK/Yeni Ekonomi
Teknoloji sınıflarıyla kardeşlik kuruluyor

Teknoloji sınıflarıyla kardeşlik kuruluyor

Hayata Destek Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün iş birliği ve Google.org’un desteğiyle mültecilere yönelik olarak geliştirilen ‘Hayata Destek Teknoloji Sınıfı’ projesinin ilk etabı tamamlandı. Ayrıntılar MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan ve Google Türkiye yetkililerinin katılımıyla bir tanıtım toplantısında paylaşıldı. Şu ana kadar kurulan sınıflardan toplamda büyük çoğunluğu çocuk 8 bin 810 kişi faydalandı.

16.3.2018Eğitim
ABden dijital vergi hazırlığı

AB'den "dijital vergi" hazırlığı

Avrupa Birliği (AB), üye ülkelerde faaliyet gösteren Google, Facebook, Uber, Airbnb, Twitter ve Amazon gibi sanal platformların cirolarından yüzde 3 vergi alma hazırlığına başladı.

16.3.2018Teknoloji
Yapay zeka ile yabancı dil sorunu tarih oluyor

Yapay zeka ile yabancı dil sorunu tarih oluyor

Microsoft'un yeni yapay zekâsı, Çince'den İngilizce'ye neredeyse bir insan kadar iyi çeviri yapabiliyor!

16.3.2018Teknoloji
Teknoloji devlerine yüzde 3 vergi

Teknoloji devlerine yüzde 3 vergi

Avrupa Birliği, ABD merkezli büyük teknoloji şirketlerine cirolarının yüzde 3'ü oranında vergi getirmeye hazırlanıyor.

16.3.2018Ekonomi
LG G7nin çentiği istenirse kapatabilecek

LG G7'nin çentiği istenirse kapatabilecek!

LG G7'nin iPhone X'teki gibi bir çentiğe sahip olacağını MWC 2018'de görmüştük ancak bu çentiğin küçük bir farkı olabilir.

16.3.2018Teknoloji
KRİPTOPARA – Bitcoin yeniden sekiz bin doların üzerinde

KRİPTOPARA – Bitcoin yeniden sekiz bin doların üzerinde

KRİPTOPARA – Bitcoin yeniden sekiz bin doların üzerinde

15.3.2018Merkez
MEBden Okuryazarlık Seferberliği için mobil uygulama

MEB'den Okuryazarlık Seferberliği için mobil uygulama

MEB, Okuryazarlık Seferberliği çalışmalarına destek amacıyla mobil uygulama geliştirdi.

15.3.2018Eğitim
Kırıkkale Türkiye Haritası üzerinde nerede bulunuyor

Kırıkkale Türkiye Haritası üzerinde nerede bulunuyor?

Kırıkkale, Türkiye'nin iç anadolu bölgesinde yer alan bir ilidir. 9 adet ilçesi bulunan şehrin, toplamda 185 adet köyü bulunmaktadır. Kırıkkale, en son nüfus sayımına göre 271 bin olarak ölçülmüştür. Bu sonuçlara göre bu kentte kilometre başına 60 kişi düşmektedir. Peki, plaka kodu 71 olan Kırıkkale nerede yer alıyor? İşte, Kırıkkale hakkında merak edilen detaylar

15.3.2018Gündem
KRİPTOPARA – Piyasada sert düşüş, Bitcoin sekiz bin doların altına geriledi

KRİPTOPARA – Piyasada sert düşüş, Bitcoin sekiz bin doların altına geriledi

KRİPTOPARA – Piyasada sert düşüş, Bitcoin sekiz bin doların altına geriledi

15.3.2018Merkez
Bu da insansız hava taksi

Bu da insansız hava taksi

Google’ın kurucularından Larry Page’in desteklediği Kitty Hawk şirketi, ‘insansız hava taksi’ Cora’yı tanıttı.

14.3.2018Dünya
Bu yatırım Türkiye’ye

Bu yatırım Türkiye’ye

Dijital müşteri deneyimi platformuyla dünyada internet kullanıcılarının yüzde 25’ine ulaşan Insider, dünyanın en büyük girişim şirketi ABD’li Sequoia Capital’den 11 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirketin değerinin 100 milyon dolar sınırına yaklaştığını söyleyen Insider Ceo’su Hande Çilingir, hedeflerinin 1 milyar dolar değere ulaşmak olduğunu vurguladı.

14.3.2018Ekonomi
Fransa Ekonomi Bakanı Google ve Applea dava açacak

Fransa Ekonomi Bakanı Google ve Apple'a dava açacak

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, pazardaki konumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle Google ve Apple'a dava açacağını açıkladı.

14.3.2018Ekonomi
Google Asistan iPade geliyor

Google Asistan iPad'e geliyor

Geçtiğimiz günlerde Google Asistan'ın iOS için optimize edilmiş versiyonu App Store'a eklendi. Ancak Türkiye'de aktif değil.

14.3.2018Teknoloji
Türk Telekom Selfy ve Google’dan ortak proje

Türk Telekom Selfy ve Google’dan ortak proje

Dünyada ilk defa bir telekom şirketi ile yapılan proje kapsamında mobil aboneler, aylık ses, SMS ve internet hakkının yanında aylık Google Play Kredisine sahip oluyor.

14.3.2018Teknoloji
Fransa Ekonomi Bakanı Google ve Applea dava açacak

Fransa Ekonomi Bakanı Google ve Apple'a dava açacak

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, pazardaki konumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle Google ve Apple'a dava açacağını açıkladı.

14.3.2018Teknoloji
İşte Pi Dayin hikayesi

İşte Pi Day'in hikayesi

14 Mart Dünya ‘Pi’ Günü. Pi sayısındaki ‘3’ mart ayını, ‘14’ ise günü temsil ediyor. 1988’den beri kutlanan günün, matematik dünyası için özel bir önemi var. Dünyada başta üniversiteler olmak üzere birçok eğitim ve araştırma kurumunda çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Pi Günü'nü Google da bir ‘doodle’ ile kutladı. Peki nedir bu Pi sayısının hikayesi?

14.3.2018Eğitim
Googledan Bitcoine yasak

Google'dan Bitcoin'e yasak

Facebook'un ardından Google da kripto para ve bununla ilişkili reklamları yasaklama kararı aldı.

14.3.2018Teknoloji
YouTube telefonda karardı

YouTube telefonda karardı!

Youtube, bilgisayar üzerinden tarayıcı tarafında kullanıcılarına koyu bir arayüz halihazırda sunuyordu. Son zamanlarda da mobil için koyu tema özelliği üzerine çalışan şirket, bu özelliği aktif hale getirdi.

14.3.2018Teknoloji
SwiftKey, Android için güncellendi

SwiftKey, Android için güncellendi!

Microsoft tarafından 250 milyon dolara satın alınan ve Android platformunda popüler klavye uygulamalarından birisi olarak yer alan SwiftKey, güncellendi. İşte güncellenen SwiftKey ile gelen yenilikler...

14.3.2018Teknoloji
Google sanal para reklamlarını yasaklıyor

Google "sanal para" reklamlarını yasaklıyor

Google "sanal para" reklamlarını yasaklıyor

14.3.2018Merkez
Kripto para piyasasını vuracak yasak

Kripto para piyasasını vuracak yasak

Facebook'un ardından Google da kripto para reklamlarını yasaklıyor.

14.3.2018Ekonomi
Çin işi Xiaomi Mi 7nin performansı nasıl olacak

Çin işi Xiaomi Mi 7'nin performansı nasıl olacak?

Xiaomi'nin yeni telefonu Xiaomi Mi 7, sahip olacağı donanım ve yenilikçi tasarımı ile dünya genelinde ve ülkemizde oldukça merak edilen bir model. Bu modelin Geekbench performans testi sonuçları ortaya çıktı.

14.3.2018Teknoloji
Uçan taksi için büyük adım

Uçan taksi için büyük adım

Google'ın kurucularından ve çatı şirketi Alphabet'in üst düzey yöneticisi Larry Page'in desteklediği Kitty Hawk, uçan taksi modeli Cora'yı kamuoyuna tanıttı. Şirket, Yeni Zelanda hükümetinin desteğiyle uçan taksi hizmeti başlatmayı amaçlıyor.

14.3.2018Ekonomi
Motoroladan şaşkına çeviren karar: O telefon satışa hiç çıkmayacak

Motorola'dan şaşkına çeviren karar: O telefon satışa hiç çıkmayacak!

İddialara göre Motorola, beklenen önemli bir telefonunu piyasaya çıkmadan iptal etmeyi planlıyor!

14.3.2018Teknoloji
Whatsappta silinen fotoğrafları kurtarın

Whatsapp'ta silinen fotoğrafları kurtarın

WhatsApp'ta yanlışlıkla sildiğiniz fotoğraf veya videoyu nasıl geri getirebilirsiniz?

14.3.2018Teknoloji
En etkili 50 kadın

En etkili 50 kadın

Amerikan Variety dergisi 2 trilyon dolarlık küresel eğlence sektörünün en etkili 50 kadınını belirledi. Türkiye’den sadece Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı’nın yer aldığı listede uluslararası TV kanallarının CEO’ları, Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling, müzisyen Adele ve oyuncu Nicole Kidman gibi isimler de bulunuyor.

13.3.2018Ekonomi
Gündemdeki Pi Day nedir Pi Day ile 3,14 gündemi

Gündemdeki Pi Day nedir? Pi Day ile 3,14 gündemi

Pİ Day dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Google'ın güzel bir görsel ile ana sayfasına taşığı Pi Day, detayları ile birçok kişinin araştırdığı konu oldu. Pi sayısının varoluşunun bir kutlamasını niteliği taşıyan Pi Day, internet üzerinden araştırılmaya devam ediliyor. Peki, Pi Day nedir ve ne anlama gelmektedir. İşte, bu güne özel olarak hazırlanan video

13.3.2018Gündem

Yazar Sonuçları

İnsansız araçları bizde denemesinler

UBER’in sürücüsüz aracı ya Türkiye sokaklarında dolaşsaydı, olabilecekleri düşünebiliyor musunuz?

21.3.2018

Facebook'a 'Bilgilerim çalındı' diyorsun, gelen cevap: ¯\_(ツ)_/¯

50 milyon Facebook kullanıcısının kişisel verilerinin çalındığı ortaya çıktı. Ve Facebook yine ciddi bir krize, gayriciddi bir tepki gösterdi. Böyle giderse Mark Zuckerberg'in günleri sayılı olabilir.

20.3.2018

Aşk mı nefret mi? Sosyal medyanın zenginlerle hastalıklı ilişkisi

İran’da düşen jet  ve içinde bulunan 11 kadın Türkiye’nin ve doğal olarak sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Bu kazanın ardından hep varlığından haberdar olduğumuz bir hastalık baş gösterdi: ‘zengin düşmanlığı’.

16.3.2018

Ölümden sonrası

İsmini vermeyeceğim, 30’lu yaşlarda, bakımlı, güzel bir kadın... İyiliksever, hayvansever, daha doğrusu cansever...Aradı ve konu depresif olsa da neşeli bir ses tonuyla şöyle dedi:

14.3.2018

Pelin Çift'in maaşını niye biz ödüyoruz?

TRT'deki şu programda olanları izlemediyseniz bir bakın önce:

13.3.2018

Dünya şehirlerinin cep yakmayan evleri

İlk kez adım attığımız bir şehirde konaklayacağımız yeri belirlemek stres yaratan süreçlerden biri oluyor.

13.3.2018