MENÜ

Drakula

Drakula ile ilgili tüm haberleri, son dakika Drakula haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Drakula haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 332 Drakula haberi bulunmuştur.

Drakula Haberleri

Gizemli masa İstanbul’da

Gizemli masa İstanbul’da

Aylin Doğan’ın kaleme aldığı ‘V Kadınları’ serisinin ikinci kitabı ‘Bram Stoker’ın Masası’nda ana karakter Lal, bu defa Bram Stoker’ın ve onun sevgili kahramanı Mina’nın peşine düşüyor.

31.05.2019Kitap Sanat
Melatonin Hormonu Nedir Melatonin Hormonunu Azaltan Etkenler

Melatonin Hormonu Nedir? Melatonin Hormonunu Azaltan Etkenler

Melatonin hormonunun hücrelerin yenilenmesi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, uyku ritminin ve vücut ısısının ayarlanması gibi birçok görevi olduğunu belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murtaza Çit, "Işık, stres, uyumadan önce yemek yemek melatonin hormonu düzeyini azaltır" dedi. Çit, antioksidan özelliğinden dolayı melatoninin kalp ve damar sistemini koruyucu etkisi olduğu da belirtti.

Son dakika... Binali Yıldırımdan İstanbul seçimiyle ilgili önemli açıklama

Son dakika... Binali Yıldırım'dan İstanbul seçimiyle ilgili önemli açıklama

31 Mart Yerel Seçimleri'nde AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı olan eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu.

28.04.2019Gündem
Kont Dracula’nın kalesi

Kont Dracula’nın kalesi

Bram Stoker'ın hayali karakteri Drakula'nın kalesi olarak da bilinen Bran Kalesi, yıllardır bölgeye dünyanın dört yanından turist çekiyor. İrlandalı yazar Bram Stoker'ın yarattığı karakter Kont Dracula, Transilvanya'da içinden nehirlerin aktığı bir vadide, yüksek bir tepe üzerine yapılı bir kalede yaşamakta.

9.04.2019Seyahat
Kazıklı Voyvoda kimdir

Kazıklı Voyvoda kimdir?

Gündemdeki haberler ardından Kazıklı Voyvoda internet üzerinden araştırılmaya başlandı. Voyvoda III. Vlad düşmanlarını kazıklara çakarak işkenceyle öldürmesiyle tarihe geçmişti. İşte, Kazıklı Voyvoda’nın hayatına ilişkin bilgiler

19.03.2019Gündem
Zamanı kimsenin umursamadığı yer: 36  Saatte  St. Moritz

Zamanı kimsenin umursamadığı yer: 36 Saatte St. Moritz

İsviçre’nin küçük dağ kasabası, Avrupa yüksek sosyetesinin gözde kayak tatili mekânlarından. 1960’larda ünlüleri ağırlamaya başladı. Fiyatlar baş döndürse de kentin İsviçre atmosferi, karları, spor tutkunlarını büyüleyen pistleri eskisi kadar cazip. Bu nedenle St. Moritz çağa ayak uydurma telaşından uzak: Badrutt’s Palace’da hâlâ piyanistin çaldığı müzik eşliğinde şampanyalar yudumlanıyor, kübik görünümlü Kulm’un kapalı havuzlarında dağ manzarası eşliğinde yüzülüyor, dik yamacın başındaki Suvretta’nın 1970’lerden kalma dekorasyonu henüz yenilenmedi. Yine de herkes hayatından memnun.

4.03.2019Seyahat
Bran Kalesi ya da Kont Drakulanın Şatosu hangi ülkededir

Bran Kalesi ya da Kont Drakula'nın Şatosu hangi ülkededir?

Bran Kalesi olarak bilinen Kont Drakula'nın Şatosu, Romanya'nın turistik bölgeleri arasında yer almaktadır. Osmanlı akınlarına karşı koyabilmek için inşa edilen Bran Kalesi, turistler tarafından ziyaret edilebilmektedir. Peki, Bran Kalesi olarak da bilinen Kont Drakula'nın Şatosu Romanya'da tam olarak nerede bulunmaktadır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.02.2019Gündem
O sahne yüzünden beni kocası sanıyor

O sahne yüzünden beni kocası sanıyor

Bir düğün sahnesi çektik, o günden beri bana "kocam" diye hitap ediyor.

9.01.2019Keyif
Drakulanın peşinde saklı cennet: Transilvanya

Drakula'nın peşinde saklı cennet: Transilvanya

Kont Drakula'nın efsanesinin nereden geldiğini öğrenmek için herkes Transilvanya'yı seyahat etmek istiyor. Yaşam portalı Bored Panda'nın derlemesiyle, Drakula'nın izini ararken saklı cenneti bulan Aurel Paduraru'nun kadrajından Transilvanya...

21.11.2018Seyahat
Drakula geliyor

Drakula geliyor

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın yaptığı, başrolünde Erkan Petekkaya’nın rol aldığı ‘Deliler Fatih’in Fermanı’ vizyon için gün sayıyor. 23 Kasım’da vizyona girecek olan filmde Petekkaya, ‘Drakula’ rolüyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

29.10.2018Keyif
Drakula geliyor

Drakula geliyor

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın yaptığı, başrolünde Erkan Petekkaya’nın rol aldığı ‘Deliler Fatih’in Fermanı’ vizyon için gün sayıyor. 23 Kasım’da vizyona girecek olan filmde Petekkaya, ‘Drakula’ rolüyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

29.10.2018Magazin
‘Drakula’ için yeniden harekete geçilecek

‘Drakula’ için yeniden harekete geçilecek

Fındık dallarını kurutan ve anavatanı Uzakdoğu olan ‘Drakula’ lakaplı ’Turunçgil Uzun Antenli Böceği' için fındık sezonunun sona ermesiyle birlikte yeniden harekete geçilmeye hazırlanılıyor. KTÜ Orman Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Mahmut Eroğlu, “Bu böceğin kökünü kazıma yönünde bir çalışma yapılması gerekiyor; Hollanda ve Almanya bunu başardı. Şu an İtalya’nın iki temel bölgesinde sorun devam ediyor. İtalyanların çok yoğun çalışmaları var” dedi.

24.10.2018Gündem
Romanya’da gezilecek yerler...

Romanya’da gezilecek yerler...

Büyüleyici ve çeşitli doğal zenginlikleriyle ziyaretçilere pek çok destinasyon seçeneği sunan, ülkeye gelen yabancı turist sayısı her geçen yıl artıyor. Romanya‘yı ziyaret eden yabancı turistlerin gezi listelerinde yer alan yer ve mekânlarsa birbirinden renkli ve şaşırtıcı. İşte doğal güzellikleriyle adından söz ettiren Romanya'yı gezilecek yerlerden bazılarını sizler için derledik.

11.09.2018Seyahat
Romanyalı Cadıların şatafatlı hayatları

'Romanyalı Cadılar'ın şatafatlı hayatları

Drakula’nın anavatanı Romanya’da, batıl inançlar nüfusun çoğunluğu tarafından benimsenmiş durumda. Hayatın anlamını, evrenin sırlarını çözmeye çalıştığımız şu modern zamanlarda; mistik inanışlar ve maneviyat hâlâ pek çok insan için çıkış kapısı olabiliyor. En girilmez yer olarak her insanın merakını cezbeden bu kültürlerin ise ete kemiğe bürünmüş figürleri dünyanın her yerinde aynı: Cadılar! İşte Romanya’nın şatafatlı ama bir o kadarda gizemli insanları olan ‘Romanyalı Cadılar’ın ilginç hikâyesi…

23.07.2018Seyahat
Trabzonun kâbusu olmuştu Çözüm bulundu

Trabzon'un kâbusu olmuştu! Çözüm bulundu

'Drakula' lakaplı fındık dallarını kurutan 'Turunçgil Uzun Antenli Böceği’nin görülmeye başlandığı Trabzon'un Maçka ilçesi Esiroğlu mahallesindeki Büyükşehir Belediye Fidanlığı'nda ve çevresindeki bahçelerde survey çalışması yapıldı. Zararlı böceğin sesten etkilenerek fındık bahçelerindeki otların arasına gizlendiğini belirleyen ekipler, aşırı ses çıkartan ot biçme makineleri ile bahçelerin ottan temizlenmesini ve temizlenen bahçelerin ilaçlanmasını sağlayacak.

22.06.2018Gündem
Durum vahim... İstila ediyorlar

Durum vahim... İstila ediyorlar!

İstanbul’a farklı ülkelerden gelen hayvan veya bitkilerden bazıları istilacı türe dönüşüyor. Bunların son örneği kırmızı yanaklı su kaplumbağası ve ‘Drakula’ olarak da anılan turunçgil teke böceği oldu.

8.06.2018Gündem
Drakulanın Trabzona nasıl geldiği ortaya çıktı

'Drakula'nın Trabzon'a nasıl geldiği ortaya çıktı

Anavatanı Çin olan 'Drakula' lakaplı fındık dallarını kurutan 'Turunçgil Uzun Antenli Böceği’nin İtalya'dan ithal edilen süs bitkileri ile önce İstanbul'a oradan da Trabzon'a geldiği tahmin ediliyor.

6.06.2018Gündem
Drakula Trabzonda ortaya çıktı

'Drakula' Trabzon'da ortaya çıktı

'Drakula' lakaplı fındık dallarını kurutan 'Turunçgil Uzun Antenli Böceği’ Trabzon’un Maçka ilçesinde bir fındık bahçesinde görülmesinin ardından bahçe karantina altına alındı.

29.05.2018Gündem
Osmanlıların Deliler’i beyazperdeye taşınıyor – Kadroda kimler var

Osmanlıların Deliler’i beyazperdeye taşınıyor – Kadroda kimler var?

Osmanlıların fedaileri ‘Deliler’ beyazperdeye taşınıyor. Film, Fatih Sultan Mehmet tarafından Vlad Tepeş nam-ı diğer Kazıklı Voyvoda’nın şatosuna gönderilen Osmanlıların en cesur süvarileri Deliler’in bu görev sürecinde yaşadıklarını konu alıyor. Peki Deliler filminin kadrosunda kimler var?

2.05.2018Televizyon
Çandarlı Halil Paşa kimdir Çandarlı Halil Paşa nasıl öldü

Çandarlı Halil Paşa kimdir? Çandarlı Halil Paşa nasıl öldü?

Çandarlı Halil Paşa kimdir sorusu Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin başlamasının ardından birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan isimlerin başında yer almaya başladı. Osmanlı Devleti zamanındaki hayatı ve görevleri merak edilen Çandarlı Halil Paşa'nın ölümü de sorgulanıyor. Peki, Çandarlı Halil Paşa kimdir? Çandarlı Halil Paşa nasıl öldü?

3.04.2018Televizyon
Evliya Çelebi kimdir İşte hayatından dikkat çeken bölümler

Evliya Çelebi kimdir? İşte hayatından dikkat çeken bölümler

Zengin bir hayal gücüne sahip olduğu Seyahatname’nin üslubundan anlaşılan Evliya Çelebi, serüvenci ruhunu da seyahatlerle beslemiştir. Geleneklerine bağlı ve diğer Osmanlı çağdaşları gibi, kendi kültürünün üstünlüğünden emin olan inançlı bir Müslüman olması onu yabancı dünyaları ve becerileri tanımaktan alıkoymamıştır. Saf bir dindarlığın yanı sıra tipik bir 17. yüzyıl Osmanlısı olarak hatırı sayılır bir hoşgörüye sahiptir.

23.03.2018Gündem
Candarlı Halil Paşa kimdir Çandarlı Halil Paşa nasıl öldü

Candarlı Halil Paşa kimdir? Çandarlı Halil Paşa nasıl öldü?

15. yüzyılda yaşamış olan Çandarlı Halil Paşa’nın hayatı bir dizi projesiyle yeniden gündeme geldi. Çandarlı Halil Paşa, Osmanlı tarihinde idam edilen ilk sadrazam olarak biliniyor. Peki Çandarlı Halil Paşa kimdir, neden idam edildi? Devlette Osmanlı ailesinden sonra gelen en güçlü ailenin, Çandarlı ailesinin temsilcisi Çandarlı Halil Paşa’nın hakkında merak edilenler!

19.03.2018Televizyon
Dünyanın en soğuk seyahat rotaları

Dünyanın en soğuk seyahat rotaları

Dünyanın dört bir yanı kışın enfes manzaralarıyla dolu. Bu soğuk havalarda biraz moral, biraz ilham almak, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kafanızı dinlemek istiyorsanız buralar tam da size göre.. Sizde kışın seyahat yapmayı sevenlerdenseniz listedeki yerlere mutlaka gitmelisiniz… İşte size kışın gidebileceğiniz dünyanın en soğuk yerleri…

23.11.2017Seyahat
Drakulanın şehri: Braşov

Drakula'nın şehri: Braşov

Romanya’nın güzel şehirlerinden olan Braşov tarihi ve modern bir havaya sahip. Transilvanya’nın topraklarında bulunan Braşov’da ortaçağ esintileri bulmak mümkün. Avrupa’nın 'Drakula' olarak efsaneleştirdiği Kazıklı Voyvada’nın şatosunun bulunduğu şehir ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Gizemli şatolar, kulelerle bir zaman yolculuğuna çıkmak isterseniz burası tam size göre! İşte size Braşov gezi rehberi…

8.11.2017Seyahat
70 yaşına kadar yapmanız gereken 70 etkileyici şey

70 yaşına kadar yapmanız gereken 70 etkileyici şey

“Yaşamak şakaya gelmez” diye başlamış bir şiirinde; “Giderayak işlerim var bitirilecek, giderayak” diye bitirmiş öbüründe Nâzım. Ertelenmiş haytalıklar, vakit bulunamamış incelikler, kendinden sakınılmış özenler, kıyılamamış paralar, cesaret edilmemiş maceralar... Çalışma arkadaşlarımıza, gustosuna güvendiğimiz insanlara, daha önceden yapılmış listelere başvurduk; size ilham verebilecek öneriler, fikirler derledik. Belki çoğunu yaptınız. Belki bazılarına şimdi niyetleneceksiniz. Belki de eksik bulup kendi listenizi düzeceksiniz. Yeter ki listenize sevgi, aşk, öpücük, kahkaha eşlik etsin...

Sizin de onların da hayatı  tehlikede

Sizin de onların da hayatı tehlikede

VAMPİRLİ Kont Drakula hikâyelerine esin kaynağı olan Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’in Romanya’daki şatosuna turistlerin çıkması ayı tehlikesi nedeniyle yasaklandı.

10.06.2017Dünya
Avrupa’da gidilecek en ucuz 10 şehir

Avrupa’da gidilecek en ucuz 10 şehir

Baharın kendini iyice hissettirdiği şu günlerde, kışın ağırlığından kurtulup 19 Mayıs tatilinizi hafta sonuyla birleştirip seyahat etmek için harika bir fırsat. Bu tatili yurt dışında değerlendirmek isterseniz üç günde gezilebilecek, yakın ve hesaplı Avrupa şehirleri için bu listeye bir göz atın.

19.05.2017Seyahat

Romanya’dan teklif: Vampir yöresine prens olun

ROMANYA’nın Alba Iulia kentinin belediye başkanı, İngiltere Veliaht Prensi Charles’a, vampir hikâyeleriyle ünlü Transilvanya’nın Prensi unvanını teklif etti.

14.04.2017Dünya
Gezerken korkutan 13 yer

Gezerken korkutan 13 yer

Hepsinin birbirinden ilginç hikâyesi, efsanesi var. Kiminde canavarlar öldürülmüş, kimine giden geri dönmemiş... Kiminde ise halen ölülerin gezdiği rivayet ediliyor. Anormal yerlere seyahat etmek biraz da cesaret işi. İşte size Türkiye’den ve dünyadan en güzel örnekleri...

11.01.2017Seyahat
Balkanların Parisi: Bükreş

Balkanların Paris'i: Bükreş

"Eğer Bükreş’i düşünüyorsanız daha başka bir yer düşünemezsiniz" demiş Amerikalı aktör Robert Benchey. Bu sözden etkilenmiş olmalıyım ki hafta sonu için rotamı Romanya’nın başkenti Bükreş’e çevirdim. İşte size Bükreş gezi rehberi...

16.12.2016Seyahat
Drakula’nın şatosunda geceleyecek iki kişi aranıyor

Drakula’nın şatosunda geceleyecek iki kişi aranıyor

Airbnb sitesi Romanya’da Kont Drakula’nın kalesi olarak bilinen Bran Şatosu'nda Cadılar Bayramı’nı geçirecek kişiler arıyor. 70 yıldır kimsenin gecelemediği kalede kalma fırsatını kazananlar, kadife kaplamalı tabutlarda uyuyacak.

18.10.2016Kampüs
Dünyanın en genç kadın seri katili: Beni değil, tabiatımı suçlayın

Dünyanın en genç kadın seri katili: 'Beni değil, tabiatımı suçlayın'

Önce erkek seri katilleri yazdı, şimdi kadınları... Kanadalı gazeteci Peter Vronsky’nin kitabında Bayan Mavi Sakal, Kıkırdayan Büyükanne, Yalnız Kalpler Katili ve Ölüm Ninesi gibi karakterlerle tanışacaksınız.

15.07.2016Keyif
Taşı toprağı sır İstanbul

Taşı toprağı sır İstanbul

Her şehrin sırları vardır ama İstanbul bir başka... Hikâyeler yüzlerce yıl katman katman birikmiş... En zengin aileler kuruyup gitmiş, etkili topluluklar tükenmiş, aşklar bitmiş... Büyük savaşlar, dehşetli çileler, eksantrik insanlar... Şimdi tekrar hatırlanmayı, keşfedilmeyi, yaşama dönmeyi bekliyorlar. Bir hukuk profesörü ve iki fotoğrafçının emeği ‘İstanbul’un Gizlisi Saklısı’ bu gizemli şehri yeni baştan yaşamak için...

28.05.2016Hayat
Caz eşliğinde korku sineması

Caz eşliğinde korku sineması

İZMİR Avrupa Caz Festivali’nde 5 Mart Cumartesi akşamı verilecek konserde piyanist Markus Horn, sessiz sinemanın kült filmi Nosferatu için bestelediği müziği, film eşliğinde sunacak.

3.03.2016Ege
Türkler de vampir filmi çekse nasıl olur

Türkler de vampir filmi çekse nasıl olur?

Yerli bir vampir dizisi ya da filmi için ne dersiniz? Shameless’ın, Breaking Bad’in yerli versiyonları düşünülebiliyorsa Türk bir vampirin hikâyesi de bir gün gündeme gelebilir. Biz de “Türkiye’de bir vampir filmi çekilse vampir rolü kimi olurdu?” sorusunun peşine düştük.

8.01.2016Hayat
Avrupa’da ziyaret edebileceğiniz göz kamaştırıcı 10 yer

Avrupa’da ziyaret edebileceğiniz göz kamaştırıcı 10 yer

Karne heyecanı ve iyi karneye verilen vaatlerden biri ‘süper bir aile’ tatili olabilir mi? Cevabınız ‘evet’se prens ve prenseslere ev sahipliği yapmış şatolara, kalelere yolculuğa ne dersiniz? Bir günlüğüne de olsa küçük kızınız bir prensese, oğlunuz ise ejderhaları alt eden, iyi kılıç kullanabilen bir şövalyeye dönüşme fırsatı yakalayabilir. Avrupa’da ziyaret edebileceğiniz göz kamaştırıcı 10 yeri sizin için derledik.

8.01.2016Seyahat
Drakula’nın ‘Tokat Kalesi’ne MOBESE

Drakula’nın ‘Tokat Kalesi’ne MOBESE

Roman ve filmlere konu olan "Kont Drakula" karakterinin esin kaynağı Eflak Voyvodası III. Vlad'ın esir tutulduğu rivayet edilen Tokat Kalesi, 24 saat kameralarla izleniyor.

15.11.2015Gündem
Opera sanatçısı Arda Aydoğan hayatını kaybetti

Opera sanatçısı Arda Aydoğan hayatını kaybetti

Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nin Genel Sanat Yönetmeni, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nun (CRR) eski Genel Sanat Yönetmeni Arda Aydoğan, Kağıthane Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Acı haberin ardından Metin Uca Twitter hesabından yazdığı, "Dün yeni başlayacak gösterimin provasındaydık bugün kalp krizinden kaybettik" mesajıyla acısını paylaştı.

26.10.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Öğrenci ve velilerden KİTVAK’a 3 bin 575 TL

 ADINA ne denirse denilsin, insanlara, özellikle yardım gerekenler bana göre her zaman gündemin en başında yer almalı. Genelde de öyle olur. Ancak işin başka bir tarafı var. Daha doğrusu benim takıntım. Çok güzel bir örnek vererek içimi dökeyim...

19.02.2019

Drakula kütüğünü Ankara'ya aldırmış

Ankara ve sosyal medya geçtiğimiz günlerde yoğun sisin etkisi altında kaldı. Kentte trafik tehlikeli bir hal aldı ve aksadı, uçaklar rötar yaptı, moraller bozuldu.

17.12.2017

Yolunuz hiç Tokat'a düştü mü?

Geçenlerde sosyal medyada bir espri konusu ilişti gözüme; euro ve dolardaki yükselişten yakınılarak “Türk gezginler Instagram’da anca Tokat’tan paylaşım yapar” deniyordu. Mevzu espriden ibaret olsa da biz Anadolu kentlerini fazla hafife alıyoruz galiba diye de düşünmeden edemedim. Tamda bu nedenle bu hafta da Tokat’ı yazmak istedim size. Eğer “Bir gün yolum düşerse görürüm” diye düşünüp şimdiye kadar hiç planlarınız arasına almadıysanız, hatanızdan hemen dönün derim. Tokat’ın sakladığı değerler, keşfetmeye değer.

5.12.2017

Hep Genç Kalmanın Bilimsel Sırrı Çözüldü

Bilim adamları, uzun yaşamın kapısını araladılar. Ortalama 120 yıla uzayan ömrümüzü, yirmili yaşlarımızdaki dinçliğimizle yaşamaya hazır mıyız?

24.08.2017

2 teker, 13 gün ve 10 ülke

Özge (31) ve Atilla Aydemir (37) çifti uluslararası şirketlerde yöneticilik yapıyor. İkisinin de en büyük tutkusu motosiklet... İşlerinden istifa edip altı ay dünyayı gezme felsefesi yerine, çalışırken yıllık izinlerinde kısa turlar yapıyorlar. Hep hayalleri olan Avrupa turu için adım attılar. Önce iki teker üzerinde Ege ve Akdeniz’e gidip kendilerini bu zorlu rota için test ettiler. Sonra planları ve bütçelerini hazırlayarak yola koyuldular. 13 güne 10 ülke sığdırarak Avrupa’nın göbeğini bir kez turladılar.

6.12.2016

Üç Harfliler

Aslında hepinizin uzaktan ya da yakından bildiği, en kötü bildiğini fark etmediği bir gerçek var: Türk sinemasında korku filmleri hep 'üç harfliler’den oluşuyor.

2.11.2016

Bir romanın içinde yaşamak

İyi yazılmış bir romanı okumanın en keyifli yanı nedir sizce?Gözünüzün önünde canlanan sahnelerin içinde dolaşmak...

23.09.2016