MENÜ

Doğal Gaz Verileri

Doğal Gaz Verileri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğal Gaz Verileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 89 Doğal Gaz Verileri haberi bulunmuştur.

Doğal Gaz Verileri Haberleri

Orta Doğu’daki gerilim petrol arzını tehlikeye sokabilir

Orta Doğu’daki gerilim petrol arzını tehlikeye sokabilir

ABD'nin İran'dan petrol ithalatı için 8 ülkeye verdiği muafiyet hakkını sonlandırması, ‘İran tehdidine karşı’ bölgeye 120 bin asker göndereceğine ilişkin iddialar, bölgedeki petrol boru hatları ve tankerlerine yönelik saldırılar küresel petrol arzına yönelik endişeleri artırdı.

17.05.2019Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası enflasyon raporunu açıkladı

Son dakika... Merkez Bankası enflasyon raporunu açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya yılın ikinci enflasyon raporuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Çetinkaya, "2019 yılının ilk çeyreğinde iktisadi faaliyette bir önceki döneme göre kısmi bir toparlanma gözlenmiştir." dedi.

30.04.2019Ekonomi
Einstein’ın Görelilik Teorisi’ni 103 yıl  sonra ispatladık

Einstein’ın Görelilik Teorisi’ni 103 yıl sonra ispatladık

KARA DELİĞİ GÖRÜNTÜLEYEREK ÇIĞIR AÇAN EKİBİN İÇİNDEKİ TEK TÜRK

21.04.2019Hürriyet Pazar
Türkiye fuar sayısında Avrupada ikinci

Türkiye fuar sayısında Avrupa'da ikinci

Türkiye, fuar sayısında Avrupa'da ikinci sırada yer alırken, katılımcı sayısı, stant alanı ve gelirde kıta ortalamasının gerisinde kalıyor. Avrupa'da yılda ortalama 2 bin fuar gerçekleştiriliyor, Fransa, Türkiye, İspanya, Polonya ve Almanya en çok fuar düzenleyen ülkeler arasında bulunuyor. Türkiye'de 10 yılda gerçekleştirilen uluslararası fuarların yaklaşık yüzde 75'i İstanbul'da düzenlendi.

13.03.2019Ekonomi
ABDde petrol sondaj kulesi sayısı azaldı

ABD'de petrol sondaj kulesi sayısı azaldı

S&P GP'den yapılan açıklamaya göre, ABD’de petrol sondaj kule sayısında azalma yaşandı.

21.02.2019Ekonomi
Fiyat istikrarına yönelik riskler devam ediyor

'Fiyat istikrarına yönelik riskler devam ediyor'

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, temel mal grubu enflasyonundaki düşüşte, Türk lirasındaki (TL) değer kazancı ve iç talepteki zayıflamanın etkili olduğunun değerlendirildiği belirtildi.

23.01.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
9. Türkiye Enerji Zirvesi

9. Türkiye Enerji Zirvesi

EPDK Başkanı Yılmaz: "Doğalgaz borsamızın ilk bir aylık performansı da cesaret verici.Yatırımcının yatırdığını belirli bir sürede geri alabilmesi de gerekli." ifadelerinde bulundu.

9.10.2018Ekonomi
5 günde Mogan’ı, 42 günde Sapanca’yı içiyoruz

5 günde Mogan’ı, 42 günde Sapanca’yı içiyoruz

Elektriğine yetişmek için 20 Keban Barajı gerekiyor, sadece 42 günde Sapanca Gölü kadar su kullanıyor, yılda 1 milyondan fazla inek yiyor, her gün 18 bin ton evsel atık çıkarıyor... Rakamlar korkutucu! Türkiye’nin zaten sınırlı kaynaklarını tek başına İstanbul tüketiyor!

31.03.2018Hürriyet Pazar
Birleşik Krallık’ın petrol ve doğalgaz rezervi 5,7 milyar varile ulaştı

Birleşik Krallık’ın petrol ve doğalgaz rezervi 5,7 milyar varile ulaştı

Birleşik Krallık enerji denetim kurumu Petrol ve Doğalgaz Otoritesi (OGA) ülkenin toplam petrol ve doğalgaz rezervinin 5,7 milyar varile eş değer olduğunu bildirdi.

1.11.2017Ekonomi
En yüksek tüketim o ilde

En yüksek tüketim o ilde!

GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, Türkiye’de abone başına en yüksek doğalgaz tüketiminin 1544 metreküple Ardahan’da gerçekleştiğini söyledi. Arslan, 2016’da gerileyen toplam gaz tüketiminin bu yıl yüzde 3.5 artacağı tahmininde bulundu.

14.03.2017Ekonomi
Deprem profesöründen çarpıcı açıklama

Deprem profesöründen çarpıcı açıklama!

Dünyanın sayılı sismik araştırma merkezlerinden olan ve yurt dışından birçok başarı ödülü alan Dokuz Eylül Üniversitesi Jeofizik Sismik Laboratuvrının Başkanı Prof. Dr. Günay Çiftçi “Hava tahmin raporları ile günün hava durumunun nasıl olacağı tahmin ediliyorsa, depremlerin de hangi alanda oluşabileceği konusunda çalışmalar mutlaka yapılacak” dedi.

18.02.2017Gündem
Teknoloji İle Anılan Ülkenin İlk Dijital Santralinde Ge İmzası

Teknoloji İle Anılan Ülkenin İlk Dijital Santralinde Ge İmzası

GE'nin Japonya'daki ilk dijital enerji santrali projesi olan Futtsu projesi, bölgede faaliyet gösteren diğer kuruluşlar için örnek teşkil ediyor

16.12.2016Dijital Sanayi
Bto Başkanı Fahri Ermişler:

Bto Başkanı Fahri Ermişler:

14.10.2015Balıkesir
Durgunluk var önlemlerinizi alın

'Durgunluk var önlemlerinizi alın'

TÜİK’in dış ticaret verilerini açıklamasının ardından reel piyasaları değerlendiren İstanbul Tüccarlar Kulübü Başkanı İlker Önel, küresel durgunluğun Türkiye’yi de etkilemeye devam ettiğini söyledi. Önel, böyle zamanlarda, daralan piyasa şartlarının etkisiyle bozulan şirket bilançolarını düzeltecek önlemler alınması gerektiği uyarısında bulundu.

2.09.2015Ekonomi
‘Yeşil Kampus’a hoş geldiniz

‘Yeşil Kampus’a hoş geldiniz

Dünyada yeşil ve sürdürülebilir bir hayat için çalışmalar hız kazanırken, Türkiye’de de bir grup üniversite bunu kampuslarına taşıyor. Kampuslar, birer birer yeşilleniyor. Boğaziçi, İTÜ, Ege, Nişantaşı üniversiteleri bu dönüşümün öncüleri arasında. Atık su kullanımından sürdürülebilir enerjiye, karbon ayak izinden sulamaya kadar pek çok çalışma yapıyorlar. Gelin Türkiye’de yeşil kampusları ile dikkat çeken üniversitelere bir göz atalım.

11.06.2015Eğitim
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Can Gürkan, facia raporunu hazırlayan bilirkişileri şikayet etti

Can Gürkan, facia raporunu hazırlayan bilirkişileri şikayet etti

Soma’da 301 işçinin öldüğü madenin sahibi Can Gürkan’ın kaza sonrası rapor hazırlayan bilirkişilerden şikayetçi olduğu ve zararının tazminini istediği ortaya çıktı. Ancak savcılık madende 5 yıldır yangının bilindiğini ortaya koyan raporu hazırlayan bilirkişilerle ilgili takipsizlik verdi.

25.01.2015Ekonomi
IŞİD’i Türkiye ile çökertiyoruz

IŞİD’i Türkiye ile çökertiyoruz

ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz, IŞİD terör örgütüne karşı Türkiye ve ABD’nin birlikte mücadele ederek, örgütün petrol ağını çökertmeye başladığını söyledi. Moniz, “IŞİD’in petrol üretimi düşüyor. Türkiye’nin IŞİD’e karşı son adımlarını da memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

21.11.2014Ekonomi
Evlerde kanser yapan radon gazı ölçülecek

Evlerde kanser yapan radon gazı ölçülecek

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK), doğal kaynaklardan maruz kalınan radyasyonun büyük bölümünü oluşturan radon gazının ev içi ölçüm değerlerine ilişkin olarak Türkiye genelinde çalışma yapacak.

8.08.2014Sağlık
Doğal gaz ithalatı 17 milyon metreküpü geçti

Doğal gaz ithalatı 17 milyon metreküpü geçti

Doğal gaz ithalatı bu yılın ilk 4 ayında 2009 yılının aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 50 artışla 17 milyon 645 bin metreküpü geçti.

11.06.2014Enerji
EPDKdan doğal gaz düzenlemesi

EPDK'dan doğal gaz düzenlemesi

İletim şirketleri, iletim tarife çalışmalarına baz olacak veri, bilgi ve belgelerle usul ve esaslara uygun olarak hazırlayacakları tarife önerilerini yeni tarife uygulama dönemi başlamadan 8 ay önce EPDK evrakına girecek şekilde sunacak

30.10.2013Ekonomi
14 yıl pes etmedi Umut’u kucakladı

14 yıl pes etmedi Umut’u kucakladı

Özlem Başköy şimdi iki yaşında olan oğlu Umut’u kucağına almak için tam 14 yıl uğraştı. Oğluna, 12 aşılama, 7 tüp bebek, 3 rahim filmi, 2 histereskopi, toplam 48 seans akupunktur, 10 seans nöral terapi ve ozon tedavisi, 1 düşükle sonuçlanan gebelik ve kürtaj, sayısız doktor görüşmeleri, muayeneler ve tahlillerden sonra kavuştu.

21.01.2013Sağlık
Karadenizde gazı bulduk yakıyoruz

Karadeniz'de gazı bulduk yakıyoruz

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından Istranca'da bulunan doğal gaz test amacıyla yakılıyor.

18.09.2012Ekonomi
İstanbul dünyanın havası en pis 7.nci şehri

İstanbul dünyanın havası en pis 7.'nci şehri

İstanbul fosil yakıtlardan yayılan sülfür dioksit açısından dünyanın havası en pis 7’nci, Ankara ise 26’ncı kenti oldu.

12.05.2012Gündem
Dinozorların gazı dünyayı ısıttı

Dinozorların gazı 'dünyayı ısıttı'

Araştırmacılara göre, dev dinozorlar çıkardıkları gazla gezegeni ısıtmış olabilir.

8.05.2012Gündem
87 maddelik paket

87 maddelik paket

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in yargının hızlandırılması amacıyla hazırladığı 3’üncü pakete son şekli verildi ve önceki gün Başbakanlığa sevk edildi.

21.01.2012Gündem
İran en fazla kime petrol satıyor

İran en fazla kime petrol satıyor

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) ikinci büyük petrol üreticisi İran, en fazla Çin, Hindistan, Güney Kore, Japonya ve İtalya'ya petrol ihraç ediyor.

6.01.2012Ekonomi
CHPden ekonomik görünüm raporu

CHP'den ekonomik görünüm raporu

CHP tarafından güncel ekonomik gelişme ve verilerin değerlendirildiği “Ekonomik Görünüm Raporu” hazırlandı.

6.10.2011Ekonomi
10 ücretli, bir şirketten daha fazla vergi ödüyor

10 ücretli, bir şirketten daha fazla vergi ödüyor

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının (İSMMMO) hazırladığı “Türkiye Vergi Profili” araştırmasına göre; Türkiye'de 10 ücretli bir şirketten daha fazla vergi ödüyor.

18.09.2011Ekonomi
Banka komisyonları açıklanacak, ‘çizgi dışı’ avına çıkılacak

Banka komisyonları açıklanacak, ‘çizgi dışı’ avına çıkılacak

BDDK, haziran sonunda bankaların ücret ve komisyon gelirini açıklamaya başlayacak. BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, ‘çizgi dışı’ uygulamalar için banka bazında tedbir alacaklarını açıkladı. Devlet Bakanı Ali Babacan da, bankalardan ‘avuca düşmüş müşteri’ye makul davranmalarını istedi.

31.05.2011Ekonomi
Marmara Depremi 7nin üzerinde olacak

Marmara Depremi 7'nin üzerinde olacak

Gölcük her yıl 12 ile 17 milimetre batıya kayıyor.

21.01.2010Spor
Marmara Depremi 7nin üzerinde olacak

Marmara Depremi 7'nin üzerinde olacak

Gölcük her yıl 12 ile 17 milimetre batıya kayıyor.

21.01.2010Spor
Enerji vizyonu yeniden inşa edilmeli

Enerji vizyonu yeniden inşa edilmeli

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Türkiye’nin enerji vizyonunu, arz güvenliğinin sağlanması, liberalizasyon ve iklim enerji entegrasyonu unsurlarından oluşan bir üçgen üzerine inşa etmesi gerektiğini söyledi.

9.12.2009Ekonomi
Sanayide küçülme 3 puan azaldı, ’dibi gördük’ rüzgárı estirdi

Sanayide küçülme 3 puan azaldı, ’dibi gördük’ rüzgárı estirdi

Ağustos ayından bu yana küçülen sanayide, mart ayındaki yüzde 20.9’luk daralma umutları yeşertti. Yılbaşından bu yana yüzde 20’nin üzerinde küçülme rakamları yaşanmasına karşın, mart ayı rakamının şubat ayına göre 2.9 puan düşük olması, ’düşüş hız kesti, daralma dip yaptı’ yorumlarına neden oldu.

8.05.2009Ekonomi
Kriz İzmir sanayisini kötü vurdu

Kriz İzmir sanayisini kötü vurdu

Türkiye'nin en büyük sanayi bölgeleri arasında yer alan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde (İAOSB) kapanan firma sayısı kasım ayında 17 iken şubat ayında 32'ye, işten çıkarma yapan firma sayısı ise 62'ye yükseldi. Bölgede kriz sonrası işten çıkarılan çalışan sayısının 6 bine ulaştığı tahmin ediliyor. Öte yandan kriz nedeniyle İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde birçok işyeri el değiştiriyor.

3.04.2009Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sessiz Çoğunluk ve Trump: Ne Sürprizi?

Trump’ın başarısını ‘sürpriz’ veya ‘şok’ diye nitelemek ne sosyolojik gerçeklerle örtüşüyor, ne de tarihle.

12.11.2016

Anastasiadis'in çözüm haritası

Beklendiği gibi Nikos Anastasiadis seçimleri kazandı ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin yeni lideri oldu. Seçimler öncesi, adadaki sorunun çözümü konusunda görüşlerini, çok fazla dile getirmemeyi tercih etmişti. Ya da bu konudaki asıl görüşlerini, oy kaybına uğrama endişesiyle net ifade etmemeyi yeğlemişti.

27.02.2013

‘Eksen kayması’ ne demek Afrika’daki yeni elçilikler ihracata çok katkı yapıyor

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül’le birlikte Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu ve paralel toplantılara katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’yla New York’taki sohbette “eksen kayması” sancısı yaşadığı dikkatimi çekti:

25.09.2010

BOTAŞ ‘Zararımıza ama kabul’ dedi

ERMENİSTAN açılımına tepki veren Azerbaycan ile yapılan doğalgaz fiyat ayarlama pazarlığının ayrıntıları soruları da beraberinde getirdi.

8.09.2010