MENÜ

Diploma

Diploma ile ilgili tüm haberleri, son dakika Diploma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Diploma haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.804 Diploma haberi bulunmuştur.

Diploma Haberleri

Dışişleri Bakanlığı 50 personel alımı yapacak İşte başvuru şartları

Dışişleri Bakanlığı 50 personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları

Dışişleri Bakanlığı, bünyesine 50 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Konsolosluk ve ihtisas memurluğu unvanıyla yapılacak olan alımlarda çeşitli dil bilgilerini göz önünde bulunduracak olan bakanlık, YDS puanlarını baz alacak. Peki, Dışişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, ilan hakkında merak edilen detaylar

6.11.2018Gündem
MSB uzman çavuş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

MSB uzman çavuş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kara, Deniz ve Havva kuvvet komutanlıklarına yapılacak uzman çavuş alımı için, 25 Eylül'de MSB tarafından başlatılan başvuru süreci 26 Ekim'de tamamlandı. En az lise mezunu olma şartının arandığı ilana başvuru için belli şartları taşımak gerekiyordu. Peki, uzman çavuş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.11.2018Gündem
İki okula iki yeni rektör

İki okula iki yeni rektör

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan imzasıyla dün yayımlanan Resmi Gazete kararlarına göre Sabancı ve Doğuş üniversitelerine rektör atandı.

2.11.2018Gündem
BTK 47 personel alımı başvurusu nasıl yapılır

BTK 47 personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bünyesine 47 bilişim uzman yardımcısı almaya hazırlanıyor. Yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada gerçekleşecek olan süreç sonunda, hukuk alanı mezunları arasından 12, mühendislik alanı mezunlarının arasından 25, sosyal bilimler alanı mezunları arasından 10 kişi istihdam edilecek. Peki, BTK 47 personel alımı başvuru şartları nedir? İşte, o detaylar

1.11.2018Gündem
Yasemin Adara büyük onur

Yasemin Adar'a büyük onur

Milli güreşçi Yasemin Adar'a Dünya Fair Play Konseyi (CIFP) tarafından Dünya Fair Play Özel Diploması verildi.

31.10.2018Diğer
10 soruda Birleşik Krallık’ta yükseköğretim

10 soruda Birleşik Krallık’ta yükseköğretim

Birleşik Krallık, ABD’nin ardından yükseköğretim pazarında en büyük oyunculardan biri. Fakat burada eğitim almak isteyen öğrencilerin kafalarında soru işaretleri olabilir. British Council olarak bu sorular ve cevaplarımız şöyle:

29.10.2018Eğitim
YÖK açıkladı O belge artık e-Devlet’ten alınabilecek…

YÖK açıkladı! O belge artık e-Devlet’ten alınabilecek…

Yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, gidecekleri yükseköğretim kurumu ve programının YÖK tarafından tanındığını gösteren "Okul Tanıma Belgesi"ni artık e-Devlet sistemi üzerinden alabilecek.

27.10.2018Gündem
‘Okul Tanıma Belgesi’ e-Devlet’te

‘Okul Tanıma Belgesi’ e-Devlet’te

Yurtdışındaki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, gidecekleri yükseköğretim kurumu ve programının YÖK tarafından tanındığını gösteren ‘Okul Tanıma Belgesi’ni artık e-Devlet sistemi üzerinden alabilecek.

27.10.2018Eğitim
İŞKURa göre üniversite mezunlarının %70i iş sahibi

İŞKUR'a göre üniversite mezunlarının %70'i iş sahibi

İŞKUR Genel Müdürü Uzunkaya, "Üniversite mezunlarıyla ilgili zaman zaman birileri umutsuz havalar vermeye çalışsa da üniversite mezunlarının iş gücü piyasasına katılım oranı yüzde 80'nin, istihdamdaki oranı ise yüzde 70'lerin üzerinde." dedi.

26.10.2018Kampüs
Sahte diploma ile AB’yi 8 yıl dolandıran çifte 40 ay hapis

Sahte diploma ile AB’yi 8 yıl dolandıran çifte 40 ay hapis

Belçika’da sahte diploma ile işe girdikleri Avrupa Komisyonu’nu 8 yıl boyunca dolandıran ve 670 bin euro maaş alan çift, 40 ay hapis cezasına çarptırıldı. Avrupa Komisyonu 670 bin euroyu geri istedi.

25.10.2018Avrupa
Ordu Valisi: Gençlerin sorunu işsizlik değil iş beğenmemedir

Ordu Valisi: Gençlerin sorunu işsizlik değil iş beğenmemedir

Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Gençliğin sorunu işsizlik değil iş beğenmemedir. Üniversite diplomasını alan garanti memurluk istiyor” dedi.

23.10.2018Gündem
Mesleki ve teknik okullardaki başarılı öğrencilere mikro kredi verilecek

Mesleki ve teknik okullardaki başarılı öğrencilere mikro kredi verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan bilgilere göre; mesleki ve teknik eğitimde başarılı öğrencilere eğitimleri devam ederken veya mezuniyetten sonra mikro krediler sağlanacak. Teknoparklar içinde Bilişim Meslek Lisesi modeli yapılandırılacak. Buluş, patent, marka üreten okulların öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin döner sermaye kaynaklı gelirlerden pay alması sağlanacak. Fen ve sosyal bilimler liselerinin amaç ve işlevi doğrultusunda görev yapacak öğretmen ve okul yöneticileri için ölçütler geliştirilecek. İmam hatip okulları ile üniversiteler arasında iş birliği mekanizmaları kurulacak.

23.10.2018Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 Eğitim Vizyonu toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 Eğitim Vizyonu toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 Eğitim Vizyonu toplantısında konuştu. Erdoğan "önümüzdeki dönemde öğretmenlik meslek kanunu" çıkartılacağını duyurdu. Erdoğan ayrıca, "Sözleşmeli öğretmenliği yeniden düzenliyoruz. Hala 4+2 olmak üzere, toplam altı yıl olan sözleşme süresinin 3+1 toplam dört yıla indiriyoruz" dedi.

23.10.2018Eğitim
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜGVA Genel Merkezi Açılışı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Millet olarak yeni bir dönemin arifesinde bulunuyoruz. Bu dönemin adı yeniden diriliş yeniden şahlanış dönemidir. Bu dönem Büyük Türkiye idealimizi pratiğe dökme dönemidir" dedi.

21.10.2018Gündem
Trakya Üniversitesi 68 personel alımı yapacak

Trakya Üniversitesi 68 personel alımı yapacak!

Trakya Üniversitesi, 19 Ekim tarihinde açtığı ilan ile 68 kişiyi istihdam edeceğini duyurdu. Çocuk gelişimcisi, fizyoterapist, diyetisten, psikolog, sağlık teknikeri ve çoğunluğu hemşire olmak üzere 68 kişiye kadro sağlayacak olan Trakya Üniversitesi, 2 Kasım tarihine kadar başvuruları kabul edecek. Peki, Trakya Üniversitesi 68 personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, merak edilen tüm detaylar

20.10.2018Gündem
Almanya ile Türkçe protokolü imzalandı

Almanya ile Türkçe protokolü imzalandı

Türk ve Alman eğitim uzmanları, Almanya'daki Türkçe derslerinin daha etkin nasıl yapılması için toplantı düzenledi. Üç gün devam eden toplantı sonunda taraflar üzerinde anlaşmaya vardıkları protokolü imzaladı.

17.10.2018Avrupa
Meghan Markle kimdir Prens Harry ve Meghan Markle ne zaman evlendi

Meghan Markle kimdir? Prens Harry ve Meghan Markle ne zaman evlendi?

Prens Harry ile evlenip Sussex Düşesi olan Meghan Markle'ın hamile olduğu açıklandı. Kraliyet ailesine gelin giden Meghan Markle'ın özel yaşamı gündemdeki haberler ardından yeniden merak konusu oldu. Peki, Prens Harry’nin eşi Meghan Markle kimdir? Ne zaman evlenmişlerdi?

15.10.2018Magazin
Sınav koordinatörleri yeniden görevlendirilebilecek

Sınav koordinatörleri yeniden görevlendirilebilecek

‘Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Sınav Koordinatörlükleri ve Başvuru Merkezlerinin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, iki yıllık görev süresi dolan sınav koordinatörleri ve yardımcılarından hizmetlerine ihtiyaç duyulanlar, ÖSYM tarafından yeniden görevlendirilebilecek.

13.10.2018Eğitim
Önde gelen iş liderleri bu okulda yetişecek

Önde gelen 'iş liderleri' bu okulda yetişecek!

Türkiye’nin ilk özel, 'bağımsız liderlik ve iş idaresi okulu' olan 41 North Business School açıldı. Liderlik ve teknoloji yönetimi alanında dünyanın önde gelen iş idaresi okulları ve kurumlarıyla akademik iş ortaklıkları kuran iş okulu, hem Türkiye hem de komşu ülkelerden yöneticilere yönelik diploma ve yönetici gelişim programları sunacak.

11.10.2018Ekonomi
Sanayi sitesi 1000 çırak arıyor

Sanayi sitesi 1000 çırak arıyor

ANTALYA’da, 2 bin 500 işyerinde 15 bin kişiye istihdam sağlayan Akdeniz Sanayi Sitesi’nde çalışacak 1000’e yakın çırak ve nitelikli eleman aranıyor.

11.10.2018Ekonomi
Hava Harp Okulu öğrenci alımı başvurusu Üniversitelilere Pilot olma şansı

Hava Harp Okulu öğrenci alımı başvurusu! Üniversitelilere Pilot olma şansı!

Hava Harp Okulu, üniversitelerin 3 ve 4'ncü sınıflarından öğrenci alımı için ilan yayımladı. En fazla 23 yaşında olanların başvuruda bulunabileceği Hava Harp Okulu öğrenci alımı sürecinde, halihazırda okumakta oldukları bölüme yerleştikleri LYS MF-4 puanlarını barajı geçmek için kullanacak olan adaylar, bu aşamaların ardından diğer sürece geçiş yapacak. Kazanan öğrenciler, Hava Harp Okuluna üçüncü sınıftan itibaren devam edecek. Peki, pilot olma şansını elde edecek üniversite öğrencilerinin Hava Harp Okulu başvurusu nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar

10.10.2018Gündem
Selçuk Üniversitesi 47 sözleşmeli personel alımı yapıyor

Selçuk Üniversitesi 47 sözleşmeli personel alımı yapıyor

Selçuk Üniversitesi, 47 personel alımı ile Tıp Fakültesi'ndeki eksiklikleri tamamlayacak. Hemşire, ebe, sağlık teknikeri, fizyoterapist unvanlarında alım yapacak olan Selçuk Üniversitesi, personel alımı hakkındaki detaylara yayımladığı kılavuzda yer verdi. Peki, Selçuk Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.10.2018Gündem
Fatih Belediyesi 30 zabıta memuru alımı yapıyor

Fatih Belediyesi 30 zabıta memuru alımı yapıyor

Fatih Belediyesi, kadrosunu genişletme amacıyla bünyesine 30 zabıta memuru alımı yapıyor. Ekonomi, İktisat, Halkla İlişkiler ve Tanıtım gibi birçok bölüm mezununun başvuru işlemini gerçekleştirebileceği Fatih Belediyesi 30 zabıta alımı için istenen belgeler, 5-9 Kasım tarihleri arasında teslim edilecek. Peki, Fatih Belediyesi 30 zabıta memuru alımı başvuru şartları ve süreci nasıl işleyecek? İşte, merak edilen o detaylar

10.10.2018Gündem
DUS ve STS Diş Hekimliği sonuçları açıklandı

DUS ve STS Diş Hekimliği sonuçları açıklandı

ÖSYM, 2018- Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2018-DUS) ve Diş Hekimliği Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2018-STS Diş Hekimliği) sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

9.10.2018Eğitim
DUS ve STS Diş Hekimliği sonuçları açıklandı

DUS ve STS Diş Hekimliği sonuçları açıklandı

DUS ve STS Diş Hekimliği sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar, DUS ve STS sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tradresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

9.10.2018Gündem
Kübada kasalarda konaklama

Küba'da 'kasa'larda konaklama

Otel varken, kasalar da neyin nesi diyenler olabilir. Kasa, latin kökenli bir kelime. “Casa” olarak yazılır İtalyancada Kâza, İspanyolcada ise Kasa şeklinde okunur ve ev anlamına gelir. Özellikle de Küba’da son derece popüler bir konaklama şeklidir Casa’larda kalmak.

8.10.2018Seyahat
Açıköğretim (AÖL) lise kayıtları ne zaman bitiyor Açık lise sınav tarihleri

Açıköğretim (AÖL) lise kayıtları ne zaman bitiyor? Açık lise sınav tarihleri

Eğitimlerini açıköğretim lisesinde (AÖL) gerçekleştirmek isteyen vatandaşların sorguladığı lise kayıtları için süreç kaldığı yerden devam ediyor. Açıköğretim lisesinin yıl içerisinde belirli dönemlerde gerçekleştireceği sınavlara katılmak isteyen öğrenciler, açık lise sınav tarihlerini de öğrenmek istiyor. Peki, geçtiğimiz günlerde tarihi uzatıldığı açıklanan açıköğretim lise kayıtları ne zamana kadar yapılacak?

4.10.2018Gündem
AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemi nasıl yapılıyor

AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemi nasıl yapılıyor?

AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemi için süreyi uzatan Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin müracaatını almaya devam ediyor. 8 Ekim Pazartesi gününe kadar sürecek olan AÖL işlemleri ders seçiminin de gerçekleştirilmesiyle tamamlanacak. Peki, AÖL kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemleri nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

1.10.2018Gündem
Bir şok daha Etiyopya oyunu ortaya çıktı

Bir şok daha! Etiyopya oyunu ortaya çıktı

FETÖ, Alman yatırımcılara devrettiğini ileri sürdüğü Etiyopya’daki okulları yine kendisine sattığını Almanya’da verdiği bir iş ilanıyla tekrar ortaya koymuş oldu.

1.10.2018Gündem
Çok sayıda operasyon yapmış Sahte diplomalı estetik doktoruna gözaltı

Çok sayıda operasyon yapmış! Sahte diplomalı 'estetik doktoruna' gözaltı

BURSA’da kendisini 'estetik doktoru' olarak tanıtıp çok sayıda operasyon gerçekleştirdiği öne sürülen M.O., kendisine ait estetik merkezinde gözaltına alındı.

26.09.2018Gündem
Gazi Üniversitesi personel alımı başvurusu için son günlere girildi

Gazi Üniversitesi personel alımı başvurusu için son günlere girildi

Bünyesinde toplam 162 sözleşmeli personel alımı yapacak olan Gazi Üniversitesi, başvuruları kabul etmeye devam ediyor. Lisans mezunlarının KPSS P3, Ön Lisans mezunlarının ise KPSS P93 puan türleri ile değerlendirileceği süreçte, alımların büyük çoğunluğu hemşirelik alanında yapılacak. Peki, Gazi Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o detaylar

26.09.2018Gündem
Boğaziçi Üniversitesi Yönetici MBA Programı 17. mezunlarını verdi

Boğaziçi Üniversitesi Yönetici MBA Programı 17. mezunlarını verdi

Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA/ Yönetici İşletme Yüksek Lisans Programı 17.kez mezunlarını verdi. 2017-2018 akademik yılı diploma törenine T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Dr. Çetin Ali Dönmez de katılarak mezunlara başarı diledi.

24.09.2018Kampüs
Bülent Eczacıbaşı’ndan iş hayatı önerileri

Bülent Eczacıbaşı’ndan iş hayatı önerileri

Türkiye’de köklü aile geleneği düşünülünce de, iş dünyası deyince de, kültür sanattan bahsedince de akla ilk gelen isimlerden biri o. Eczacıbaşı Holding ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Yönetim Kurulu, İstanbul Modern Sanat Vakfı’nın da Mütevelli Heyeti Başkanı Bülent Eczacıbaşı, pek çok hayata yön verecek deneyim ve birikimlerini bir kitapta topladı. ‘Işim Gücüm Budur Benim’i fırsat bilip buluştuk. Geçmişten bugüne hayatını, dünyaya bakışını, memleketin yönünü ve gençlere önerilerini konuştuk.

22.09.2018Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Küba'da 'kasa'larda konaklama

Otel varken, kasalar da neyin nesi diyenler olabilir. Kasa, latin kökenli bir kelime. “Casa” olarak yazılır İtalyancada Kâza, İspanyolcada ise Kasa şeklinde okunur ve ev anlamına gelir. Özellikle de Küba’da son derece popüler bir konaklama şeklidir Casa’larda kalmak.

8.10.2018