MENÜ

Cng

Cng ile ilgili tüm haberleri, son dakika Cng haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Cng haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 222 Cng haberi bulunmuştur.

Cng Haberleri

Doğal Gaz Piyasası Lisans Yönetmeliğinde değişiklik

Doğal Gaz Piyasası Lisans Yönetmeliğinde değişiklik

Doğal gaz piyasasında faaliyet gösteren lisans sahipleri, lisans yenileme taleplerini yürürlükteki lisans süresinin bitiminden en erken bir yıl, en geç dokuz ay önce, lisans sahibinin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna (EPDK) yazılı olarak başvurmasıyla yapabilecek.

19.09.2019Ekonomi
Türk öğrencilerden Avrupa’nın en emniyetli aracı

Türk öğrencilerden Avrupa’nın en emniyetli aracı

Avrupa'da ilk kez 1985 yılında Fransa'da düzenlenen, Londra’nın dördüncü kez ev sahipliği yaptığı, katılan öğrencileri enerji tasarruflu araçlar tasarlamaya, üretmeye, test etmeye teşvik eden Shell Eco-marathon’da yeni rekorlara imza atıldı. Kıyasıya rekabetin yanı sıra ekipler arası dayanışmanın da yaşandığı yarışmada, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 25 ülkeden 161 takım “en az enerjiyle en uzun mesafe” gitmek üzere mücadele etti.

8.07.2019Teknoloji
EPDKden doğal gaz piyasasına ilişkin karar

EPDK'den doğal gaz piyasasına ilişkin karar

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ve OtoCNG lisans başvurularının elektronik ortamda yapılabilmesini kararlaştırdı.

9.04.2019Ekonomi
Doğal gazda lisans ve sertifika başvuruları elektronik ortamda yapılabilecek

Doğal gazda lisans ve sertifika başvuruları elektronik ortamda yapılabilecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) doğal gaz piyasası lisans ve sertifika yönetmeliklerinde değişikliğe gidildi.

6.04.2019Ekonomi
Doğal gaz lisansında yeni dönem

Doğal gaz lisansında yeni dönem

Doğal gaz piyasasında yatırımcıların desteklenmesi ve bürokratik süreçlerin hızlandırılması için lisans başvuruları ve sertifika işlemleri elektronik ortamda yürütülebilecek. Yatırımcılar, e-başvuru sistemiyle lisans ve sertifika işlemlerini daha hızlı ve pratik şekilde yapabilecek.

30.03.2019Ekonomi
Petroleum Istanbul Fuarı bugün başladı

Petroleum Istanbul Fuarı bugün başladı

Uluslararası petrol, LPG, madeni yağ, ekipman, istasyon market ürünleri ve teknoloji fuarı “Petroleum Istanbul Fuarı" kapılarını açtı.

28.03.2019Ekonomi
Petroleum İstanbul 2019 Fuarı açıldı Bakan Dönmezden önemli Akdeniz mesajı

Petroleum İstanbul 2019 Fuarı açıldı! Bakan Dönmez'den önemli Akdeniz mesajı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Petroleum İstanbul Fuarı'nda konuştu. Bakan Dönmez, Akdeniz'de oldubittiye izin verilmeyeceğini ve hedefin Türkiye'nin petrol, doğal gaz üretip, bunların ihraç edebilmesi olduğunu söyledi.

28.03.2019Ekonomi
ADAC araştırdı: İşte en çevre dostu otomobiller ve en kötüleri...

ADAC araştırdı: İşte en çevre dostu otomobiller ve en kötüleri...

Alman Otomobil Kulübü ADAC, çevreye en az zarar veren otomobil markalarını ve modelleri araştırdı. Listede en kötülere de yer verildi.

28.01.2019Avrupa
LNG ile çalışan kamyonunu tanıttı

LNG ile çalışan kamyonunu tanıttı

Iveco, Türkiye’de ilk defa LNG ile çalışan Stralis NP 460 model ağır yük kamyonunun tanıtımını yaptı. Konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre yeni kamyon 1.600 kilometrelik menzil ve yüzde 35 tasarruf sağlıyor.

12.08.2018Ekonomi
TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır

TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır?

TÜVTÜRK araç muayene randevusunun nasıl alınacağı binlerce araç sahibi vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Araç muayene zamanı gelen araç sahipleri, yaşanacak sıkıntıların önüne geçmek adına, araç muayenelerini bir an önce yaptırmak istiyorlar. Peki, TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır?

19.06.2018Gündem
Araç muayene randevusu nasıl alınır - TÜVTÜRK araç muayene randevusu

Araç muayene randevusu nasıl alınır? - TÜVTÜRK araç muayene randevusu

Araç muayene randevusunun nasıl alınacağı, araç sahipleri tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Trafikte maddi ve manevi zarara uğramak istemeyen her sürücünün araç muayenesini eksiksiz olarak yapması gerekiyor. Peki, TÜVTÜRK üzerinden araç muayene randevusu nasıl alınır?

5.06.2018Gündem
TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır Randevu konusunda uyarılar

TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır? Randevu konusunda uyarılar

TÜVTÜRK araç muayene randevusunun nasıl alınacağı yüz binlerce araç sahibi vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Araç muayene zamanı gelen sürücüler, bu işlemi ihmal etmek istemiyor ve trafikte alacakları cezalardan kurtulmak istiyorlar. Araç muayene işlemi yol da sizin güvenliğiniz için oldukça önemli bir unsur. Peki, TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır?

7.05.2018Gündem
BMC İzmirde Endüstri 4.0a geçti

BMC İzmir'de Endüstri 4.0'a geçti

BMC Kara Araçları Genel Müdürü Bülent Santırcıoğlu, şirketin İzmir'deki tesislerinin Endüstri 4.0 sürecine uygun olarak modernize edildiğini, Sakarya Karasu'da kurulacak yeni tesisle 2023 yılında 10 bin çalışana ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

19.04.2018Teknoloji
TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır

TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır?

TÜVTÜRK araç muayene randevusu milyonlarca sürücü tarafından araştırılmaya ve sorgulanmaya devam ediyor. Araç muayene zamanı gelen sürücüler bir an önce işlemlerini halledip trafikte yiyecekleri cezaların önüne geçmek istiyorlar. Araç muayene randevusu ihmali hem maddi hem de manevi açıdan büyük zararlara yola açabiliyor. Peki, TÜVTÜRK araç muayene randevusu nasıl alınır?

30.03.2018Gündem
Ya patlasaydı

Ya patlasaydı

MUĞLA’da Emre Nemli idaresindeki 42 CVY 98 plakalı CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) tüpü yüklü TIR, dün Sakar rampasında ön lastiğinin patlaması sonucu refüjdeki beton bariyere çarptıktan sonra devrildi.

27.03.2018 Gündem
İkinci el otomobil alacaklar dikkat Ustaya gösterme son buldu

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Ustaya gösterme son buldu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, ikinci el motosiklet, otomobil, arazi taşıtı, otobüs, kamyonet, kamyon ve lastik tekerlekli traktör satışının kurallarını yazdı. Her önüne gelen galeri açamayacak. İkinci el araçlar, sigortasız satılamayacak. Boyalı parça sayısı, değişeni, kilometresi, hasar durumu, tek tek satış belgesine yazılacak. Aracın tüm bilgileri ekspertiz raporuyla alıcıya bildirilecek. 3 ay veya 5 bin kilometre garanti verilecek.

13.02.2018Ekonomi
Çorumda doğalgaz boru hattında hasar: Kombi ve kazanlarınızı kapatın uyarısı

Çorum'da doğalgaz boru hattında hasar: "Kombi ve kazanlarınızı kapatın" uyarısı

Çorum'da yüksek hızlı tren projesinin etüt çalışması sırasında iş makinelerinin kazı yaptığı bölgedeki BOTAŞ'a ait doğalgaz boru hattında hasar meydana geldi. Onarım çalışmalarının salı gününe kadar devam edeceğini söyleyen Çorum Gaz AŞ Genel Müdürü Kasım Kahraman, 'Yarın (pazartesi) saat 08.00'den itibaren kombi ve kazanlarını kapatmalarını, doğalgazı yalnızca mutfakta kullanmalarını' istedi. Kahraman, Çorum kent merkezine gaz akışının, izole edilen iletim hattı içerisindeki stok gazdan sağlanacağını belirtti.

3.12.2017Gündem
TÜVTÜRK araç muayene için randevu nasıl alınır

TÜVTÜRK araç muayene için randevu nasıl alınır?

Araç muayene randevusunun nasıl alınacağını merak eden yüz binlerce sürücü konuyla alakalı araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyorlar. TÜVTÜRK üzerinden araç muayene randevusu alma işlemi artık sürücü adayları için çok kolay. Sürücüler araç muayenelerini kolayca yaptırarak trafikte yiyecekleri cezalardan kurtulabilirler. İşte, TÜVTÜRK araç muayene randevu detayları.

27.11.2017Gündem
Araç muayene randevusu nasıl alınır

Araç muayene randevusu nasıl alınır?

Araç muayene randevusu nasıl alınır sorusu birçok araç sahibi vatandaşın en çok merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Kanunen araçlarına belirli bir süre içinde muayene yaptırması gereken vatandaşlar randevunun nasıl alınacağını sorguluyorlar. Peki, Araç muayene randevusu nasıl alınır?

21.11.2017Gündem
EPDK 23 şirkete lisans verdi

EPDK 23 şirkete lisans verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), elektrik, petrol, doğalgaz ve sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) piyasalarında faaliyet gösterecek 23 şirkete lisans verildi.

10.11.2017Ekonomi
EPDK 16 şirkete lisans verdi

EPDK 16 şirkete lisans verdi

Elektrik, petrol, doğalgaz ve LPG piyasalarında faaliyet gösterecek 16 şirkete lisans verildi, 11 şirketin lisansı sona erdirildi.

13.10.2017Ekonomi
Geleceğin mühendislerinin tasarladığı enerji tasarruflu otomobiller İstanbul’da yarıştı

Geleceğin mühendislerinin tasarladığı enerji tasarruflu otomobiller İstanbul’da yarıştı

Gençleri enerji tasarruflu araçlar tasarlayıp üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Shell Eco-marathon Türkiye” düzenlenen ödül töreniyle tamamlandı.

27.09.2017Kampüs
50 şirketin lisansını sonlandırdı

50 şirketin lisansını sonlandırdı

Elektrik, petrol, doğalgaz ve LPG piyasalarında faaliyet gösterecek 13 şirkete lisans verildi, 50 şirketin lisansı sona erdirildi

16.09.2017Ekonomi
EPDK 13 şirkete lisans verdi

EPDK 13 şirkete lisans verdi

Elektrik, petrol, doğalgaz ve LPG piyasalarında faaliyet gösterecek 13 şirkete lisans verildi, 50 şirketin lisansı sona erdirildi.

15.09.2017Ekonomi
GEden TTGV işbirliğiyle Türk firmalarına inovasyon süreçlerini destekleyecek uygulama

GE'den TTGV işbirliğiyle Türk firmalarına inovasyon süreçlerini destekleyecek uygulama

GE Türkiye İnovasyon Merkezi ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) kurumlarda inovasyon süreçlerinin yalınlaştırılması ve geliştirilebilmesi için yeni bir işbirliğine imza attı. GE’nin tescilli bir uygulaması olan FastWorks metodolojisi, TTGV işbirliği ile firmalara aktarılıyor. Serinin ilk çalışması, 15 Ağustos 2017 tarihinde Ankara’da ulaştırma teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Bozankaya firması ile gerçekleştirildi. Bozankaya firması FastWorks uygulamasıyla Elektrikli Otobüs Tasarım ve Üretimi, Elektrikli Trambus Tasarım ve Üretimi, Dizel/CNG Otobüs Üretimi ve Karoseri üretimi süreçlerinde verim artışı hedefleyecek.

23.08.2017Teknoloji
EPDK 19 şirkete lisans verdi

EPDK 19 şirkete lisans verdi

Elektrik, petrol, doğalgaz ve LPG piyasalarında faaliyet gösterecek 19 şirkete lisans veren Kurum, 24 şirketin lisansını sona erdirdi.

8.07.2017Ekonomi
Araç muayene randevusu nasıl alınır

Araç muayene randevusu nasıl alınır?

Araç muayene randevusu alarak yasal zorunluluğu yerine getirmek isteyen araç sahipleri, internet üzerinden bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğini sorguluyor. Plaka ve Ruhsat bilgileriyle alınabilen araç muayene randevusu, istenilen tarihte gerçekleştirilebiliyor. İşte, araç muayene randevusu nasıl alınır sorusunun cevabı

3.07.2017Gündem
Sıkıntılı ilçelere  LNG ile ucuz gaz

Sıkıntılı ilçelere LNG ile ucuz gaz

COĞRAFİ olarak zorlu şartlara sahip yaklaşık 222 ilçeye gaz verilmesi için sıvılaştırılmış ve sıkıştırılmış gaz yönteminden yararlanılacak. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) mevcut iletim hattına uzak, coğrafi zorluklar ya da nüfus potansiyeli az olduğu için doğalgaz maliyetini kaldıramayacak olan ilçelerdeki vatandaşın da doğalgazdan yararlanmasını sağlayacak. Bu şartlarda ilk etapta 20 kadar ilçeye Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde uygulandığı gibi CNG veya LNG ile daha ucuz gaz verilmesi sağlanacak.

10.06.2017Ekonomi
Araç muayenesinde bunlara dikkat

Araç muayenesinde bunlara dikkat

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları, araç sahiplerinin periyodik muayene öncesinde araçlarında dikkat etmeleri gereken noktaları paylaştı.

9.06.2017Ekonomi
17 şirkete lisans verdi

17 şirkete lisans verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) elektrik, petrol, doğalgaz ve sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) piyasalarında faaliyet gösterecek 17 şirkete lisans verildi, 19 şirketin lisansı sonlandırıldı.

9.06.2017Ekonomi
EPDK 15 şirkete lisans verdi

EPDK 15 şirkete lisans verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik, petrol, doğalgaz ve sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) piyasalarında faaliyet gösterecek 15 şirkete lisans verdi, 16 şirketin lisansını sonlandırdı.

9.04.2017Ekonomi
Araçlarda CNG yakıtı kullanımı yaygınlaşacak

Araçlarda CNG yakıtı kullanımı yaygınlaşacak

Türkiye'de benzin, motorin ve LPG'ye alternatif olarak araçlarda kullanılmaya başlayan sıkıştırılmış doğalgazın (CNG) iletim hattına uzak istasyonlara da iletilerek kullanımı yaygınlaştırılacak.

20.03.2017Ekonomi
O şirketler için yeni karar

O şirketler için yeni karar

Doğalgaz dağıtım şirketleri tarafından gerçekleştirilen yatırım harcamaları hesap planına uygun olarak kayıt altına alınacak.

18.02.2017Ekonomi
Bu şirketler uçuyor

Bu şirketler uçuyor!

Son üç yılda küresel dalgalanmalara, Türkiye’de yaşananlara rağmen yüzde 4000 büyümek elbette büyük başarı. İşte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), zor koşullarda ayakta kalmayı bırak büyüme hızına yetişilemeyen 100 şirketi belirledi. Listenin ilk sırasını yüzde 4473 büyüyen Ares Tersanecilik aldı.

26.01.2017Ekonomi
Seyyah terminal

Seyyah terminal

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 326 milyon TL yatırımla hayata geçen Türkiye’nin ilk yüzer LNG depolama terminali ve kapasitesi arttırılan Egegaz LNG Terminali’nin açılışını yaptı. Erdoğan, “Yüzer terminal sigortamız olacak. Sadece Aliağa’da değil, yeri gelecek Karadeniz’e, Akdeniz’e gidecek. Nerede doğalgaz sıkıntısı varsa bu seyyar terminal oraya gidebilecek” diye konuştu.

23.12.2016Ekonomi
100 dönüm mera imara açıldı

100 dönüm mera imara açıldı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, İETT Genel Müdürlüğü’nün talebi üzerine,  kent ulaşımının 2023 vizyonu doğrultusunda ve kentin ihtiyaçları çerçevesinde Arnavutköy İlçesi, Ömerli Mevkii’nde yaklaşık 114 dönümlük merayı, Ulaşım Akademisi olarak kullanılmak üzere Belediye Hizmet Alanı kapsamına aldı.

2.12.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

10 yılda bütün otobüslerimiz elektrikli olur

KORTRIJK’deki (Belçika) “Busworld” fuarında Sabancı Holding’e bağlı Temsa’nın standındayız...

24.10.2017