EKSTRA
MENÜ

Karsan

Karsan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Karsan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.418 Karsan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Karsan Haberleri

Hem aylık hem yıllık kazançta zirvede Yabancılardan dev rakam

Hem aylık hem yıllık kazançta zirvede! Yabancılardan dev rakam

Borsa İstanbul, yüzde 3,98 ile ağustos ayında en fazla reel getiri sağlayan yatırım aracı olurken; yıllık bazda da TÜFE ile indirgendiğinde yüzde 10,46 oranında yatırımcısına en yüksek reel getiriyi sağlayan yatırım aracı oldu. Yabancı yatırımcının Türkiye piyasalarına ilgisi artarken; Borsa İstanbul’da yaşanan yükselişin devamı bekleniyor. Inveo Portföy - Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı ve Gedik Yatırım Yatırım Danışmanı Eda Karadağ Borsa İstanbul özelinde yaşanan gelişmeleri ve olası beklentilerini hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

7.09.2021Ekonomi
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve altın kazandırırken, döviz kaybettirdi. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 0,72 kazançla tamamladı.

4.09.2021Ekonomi
Mesai arkadaşım bir robot Otomotiv fabrikasında çalıştım...

Mesai arkadaşım bir robot! Otomotiv fabrikasında çalıştım...

Bu hafta “İşin Peşinde” köşesi için Bursa’daki otomotiv fabrikasında mavi yakalı işçilerle beraber çalıştım. Gövde, boya ve montaj gibi ana hatlarda işçilerin en büyük yardımcısı robotlar. Bu sayede saatte 6 araç üretilebiliyor. Ama robotlara alışkın olmayan biri için bu sistem çok değişik geliyor. Ustalar ise robotların, işlerini çok kolaylaştırdığını belirtiyor. Onlara göre boya ve montaj bölümleri için pek hevesli olmayan Z kuşağının yeri otomasyon olacak. Binlerce parçadan oluşan üretim sürecinde ise her bir parça için ayrı kontrol yapılıyor.

16.08.2021Ekonomi
800 ilave istihdam

800 ilave istihdam

Renault ve Karsan arasında yapılan anlaşma ile Megane Sedan modelinin 5 yıl süreyle Karsan tarafından üretileceği açıklandı.

9.08.2021Ekonomi
Oyak Renault, Meganı Karsanla birlikte üretecek

Oyak Renault, Megan'ı Karsan'la birlikte üretecek

Renault Grubu’nun endüstriyel ayak izini optimize etme stratejisi kapsamında Oyak Renault, Karsan ile 2022’nin sonundan itibaren geçerli olmak üzere mevcut Megane sedan üretimi için 5 yıllık bir anlaşma imzaladı.

2.08.2021Ekonomi
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın, dolar ve avro kaybettirdi.

31.07.2021Ekonomi
Yılın ilk yarısında satılan her 2 araçtan biri ithal

Yılın ilk yarısında satılan her 2 araçtan biri ithal

Türkiye otomotiv pazarında bu yılın ilk altı aylık döneminde toplam satışlarda ithal araçların payı 2020'nin aynı dönemine kıyasla 0,38 puanlık artışla yüzde 57,15'e yükselirken, yerli üretim araçların payı ise yüzde 43,20'den yüzde 42,84'e geriledi.

7.07.2021Ekonomi
Otomotiv devlerinden 3.3 milyar TL kâr

Otomotiv devlerinden 3.3 milyar TL kâr

Borsa İstanbul’da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve 2021’in ilk çeyreğine ilişkin finansal tablolarını açıklayan 8 şirketin 7’si söz konusu dönemi kârla, 1’i ise zararla kapattı.

17.06.2021Ekonomi
Fotoğrafta gördüğümüzden daha güzel

Fotoğrafta gördüğümüzden daha güzel

İstanbul’a yakın ve neredeyse bağlı olduğu Silivri’de yaşayanların dahi pek bilmediği bir köy Danamandıra. 1800’lerde kurulmuş köyün yanındaki iki göl ve etrafında oluşturulan tabiat parkı, büyük şehirden kaçanlara hoş bir nefes oluyor.

13.06.2021Seyahat
Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa, altın ve döviz kazandırdı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 0,76 kazançla tamamladı.

6.06.2021Ekonomi
Otomotiv hız kazandı

Otomotiv hız kazandı

2021 yılına otomotiv sektör geneli gibi hareketli başlayan satış sonrası sektörü ikinci çeyrekten de ümitli. Sektörde yılın ilk çeyreğinde hem yurtiçi satışlarında hem ihracatta hem de istihdamda artış yaşandı. Kapasite kullanım oranı ortalaması yüzde 83.44’e yükselirken, üretimde de yüzde 13’lük artış yaşandı. İhracatta da dolar bazında yüzde 13.91 oranında artış meydana geldi.

19.04.2021Ekonomi
Otomotiv üssü Bursada günde 1300ün üzerinde araç üretildi

"Otomotiv üssü" Bursa'da günde 1300'ün üzerinde araç üretildi

Türkiye'de yılın ilk çeyreğinde üretilen 360 bin 766 aracın yüzde 32,5'i Bursa'daki otomotiv fabrikalarında banttan indirildi. Bursa'da üretilen araçların yüzde 68'i yurt dışına gönderildi.

17.04.2021Ekonomi
Alman gazetesinden Türkiyenin Otomobiline övgü Tesla ve diğer rakiplerine meydan okuyacak

Alman gazetesinden Türkiye'nin Otomobili'ne övgü! 'Tesla ve diğer rakiplerine meydan okuyacak'

Alman gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung, Türkiye'nin Otomobili'yle ilgili açıklamada bulundu. Gazete otomobilin diğer rakiplerine ve Tesla'ya meydan okuyacağını kaleme aldı.

7.04.2021Ekonomi
Otonomda seviye yükseltti

Otonomda seviye yükseltti

Karsan, gerçek yol koşullarına hazır ilk Seviye 4 otonom özelliklerine sahip otobüsü Otonom Atak Electric’in lansmanını gerçekleştirdi. Bursa’daki fabrika ürettiği ve önceden belirlenen güzergâhta sürücüsüz sürüş gerçekleştirebilen elektrikli otobüsü biz de yerinde test ettik. Özel yazılımı, radar ve Lidar sensörleri ile en zorlu manevraları sürücü desteği olmadan yapabiliyor.

1.03.2021Ekonomi
Otonom otobüs Külliye’de

Otonom otobüs Külliye’de

Uzun bir süredir elektrikli otobüs ve minibüsleri ile yurtdışı pazarlara satış gerçekleştiren öncü markalardan bir tanesi olan Karsan ise elektrikli modeli Atak’ı otonom teknolojilerle donatarak bir sürprize imza attı.

26.02.2021Ekonomi
SBK Holding’den ABD mahkemesine başvuru: ‘21 milyon doları geri ödeyeceğiz’

SBK Holding’den ABD mahkemesine başvuru: ‘21 milyon doları geri ödeyeceğiz’

Türkiye’de hakkında gözaltı kararı bulunan kaçak durumdaki işinsanı Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatları, Amerikalı ortaklarının yargılandığı ABD mahkemesine 21 milyon doları geri ödeyeceklerini bildirdi.

26.02.2021Ekonomi
İhracat pazarları elektrikleniyor

İhracat pazarları elektrikleniyor

Toplu taşıma sistemlerine yönelik inovatif araçlarıyla her kente uyum sağlayabilecek modern çözümler sunan Karsan, elektrikli ürün gamıyla Avrupa kentlerinin ulaşımına katkı sağlamaya devam ediyor. Bursa’daki fabrikalarında üretimini gerçekleştirdiği Jest ve Atak modelleri ile Avrupa pazarlarını elektriklendirmeye devam eden Karsan, Romanya ve Belçika’ya da yeni modellerini ihraç ediyor.

26.02.2021Ekonomi
Nijerya açıklarında kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldı

Nijerya açıklarında kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldı

Nijerya açıklarında deniz haydutları tarafından Mozart gemisinden kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldı. Boden Denizcilik Genel Müdürü Levent Karsan, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada 15 Türk denizcinin durumlarının iyi olduğunu ve 1-2 gün içinde Türkiye'ye getirileceklerini duyurdu.

12.02.2021Haber
Son dakika haber... Kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldı

Son dakika haber... Kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldı

Nijerya'nın Lagos kentinin yaklaşık 180 mil açığında Borealis firmasına ait Mozart isimli gemiden korsanlar tarafından kaçırılan 15 Türk gemici sağ salim kurtarıldı. Boden Denizcilik Genel Müdürü Levent Karsan, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada 15 Türk denizcinin durumlarının iyi olduğunu ve 1-2 gün içinde Türkiye'ye getirileceklerini duyurdu.

12.02.2021Gündem
2021in ilk ayında 158 ülkeye ihracat

2021'in ilk ayında 158 ülkeye ihracat

Otomotiv ve tekstil başta olmak üzere birçok alanda önemli üretimin yapıldığı Bursa'dan 2021'in ilk ayında 158 ülke, serbest bölge ve özerk bölgeye ürün gönderildi.

8.02.2021Ekonomi
Bakan Varank: Boğaziçinden yeni bir Gezi çıkarmak isteyenlerin tuzağına gençlerimizi düşürmeyiz

Bakan Varank: Boğaziçi'nden yeni bir Gezi çıkarmak isteyenlerin tuzağına gençlerimizi düşürmeyiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, toplumsal olayların fitilinin ateşlenmesini, provokasyonlara kapı aralanmasını avucunu kaşıyarak bekleyenlerin olduğunu belirterek "Boğaziçi'nden yeni bir Gezi çıkarmak isteyenlerin tuzağına gençlerimizi düşürmeyiz." dedi.

3.02.2021Ekonomi
‘Atla gel Elon Musk’

‘Atla gel Elon Musk’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türk mühendislerince üretilen dünyanın ilk seri üretim 4. seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü Karsan Otonom Atak Electric’in ilk yolcusu oldu. Beştepe avlusunda bir süre otobüsü test eden Erdoğan, “Tesla sadece bunun için buraya gelir söyleyeyim. Elon Musk’a, ‘Sen hep, ben yapıyorum diyorsun ama. Atla gel, bak biz ne yaptık’ diyeyim ona” dedi.

2.02.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan elektrikli sürücüsüz otobüsü test etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan elektrikli sürücüsüz otobüsü test etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk mühendisler tarafından geliştirilen sürücüsüz elektrikli otobüs Karsan Otonom Atak Electric'i test etti.

1.02.2021Gündem
Türk denizcilerden iyi haber: Korsanlar irtibat kurdu

Türk denizcilerden iyi haber: Korsanlar irtibat kurdu

Nijerya açıklarında M/V Mozart adlı gemiye saldırıp Türk denizcileri kaçıran deniz haydutlarıyla ilk temas kuruldu. 15 mürettebatın tamamının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

29.01.2021Gündem
‘Otomotivin Kalbi’ Bursa

‘Otomotivin Kalbi’ Bursa

Gelişen teknolojiler, yenilikler, sıfır araç üretimi, Türkiye’nin Otomobili’nin evi, otomotiv yan sanayisinin merkezi… Bursa, otomotiv sanayisinin en güçlü şehirlerinden bir tanesi konumunda yer almaya devam ediyor. 2020 yılında üretilen ve ihraç edilen her iki otomobilden birinde bu şehrin imzası var. Üretim ve ihracat rakamları ile Türkiye ekonomisine katkı yapıyor.

29.01.2021Ekonomi
Son dakika Kanlı saldırıda yeni gelişme Açıklama geldi: İrtibat kuruldu

Son dakika! Kanlı saldırıda yeni gelişme! Açıklama geldi: İrtibat kuruldu

Son dakika haber... Liberya bayraklı İngiliz şirketine ait M/V Mozart adlı gemiye saldırarak 1 Azeri denizciyi öldürdükten sonra 15 Türk denizciyi kaçıran deniz haydutlarıyla ilk temas kurulduğu açıklandı. Boden Denizcilik’ten yapılan açıklamada ‘15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edilmiştir’ denildi. Öte yandan CNN Türk canlı yayınına katılan Boden Denizcilik Genel Müdürü Levent Karsan da 'Ben görüşmedim ama sorumlu arkadaşlarımız 15 arkadaşla tek tek görüştüler' diyerek detayları paylaştı.

28.01.2021Gündem
Park halindeyken bir anda alev topuna döndü

Park halindeyken bir anda alev topuna döndü!

İstanbul Bahçelievler'de gece saatlerinde park halindeki bir panelvan minibüste henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan minibüse müdahale ederek söndürdü. Yangın sonrası minibüs tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

26.01.2021Gündem
Korsanlardan haber yok

Korsanlardan haber yok

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Liberya bayraklı konteyner gemisi ‘Mozart’tan 15 Türk mürettebatı kaçıran korsanların henüz şirket, aileler ve kendileriyle temasa geçmediğini söyledi.

26.01.2021Gündem
15 mürettebat korsanların elinde Gemilerde silahlı güvenlik var mı İşte merak edilen sorunun cevabı…

15 mürettebat korsanların elinde! Gemilerde silahlı güvenlik var mı? İşte merak edilen sorunun cevabı…

Mürettebatı Türklerden oluşan Liberya bayraklı M/V Mozart isimli konteyner gemisi, Batı Afrika kıyılarındaki Gine Körfezi’nde korsan saldırısına uğradı. Korsanların kanlı saldırısında Azerbaycanlı ikinci mühendis Farman Ismayılov öldürüldü. Hürriyet Muhabiri Musa Kesler bu kanlı olay sonrasında merak edilenleri Türk Armatörler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Çınar’a sordu.

25.01.2021Gündem
Boden Denizcilik Genel Müdürü Karsandan açıklama: Gemi Türk sahipli veya Türk bayraklı değil

Boden Denizcilik Genel Müdürü Karsan'dan açıklama: Gemi Türk sahipli veya Türk bayraklı değil

Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında M/V Mozart isimli bir Türk gemisi, silahlı korsanlar tarafından rehin alındı. Boden Denizcilik Genel Müdürü Karsan Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan gemi ile ilgili olarak, "Gemimiz, Türk sahipli veya Türk bayraklı değildir. Gemimiz, yabancı yatırımcılara aittir. Boden Denizcilik AŞ, geminin teknik işletmesinden sorumludur" dedi.

25.01.2021Gündem
Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlundan kaçırılan denizcilere ilişkin açıklama

Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan kaçırılan denizcilere ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kaçırılan denizcilere ilişkin "Gemi dün akşam itibariyle limana yaklaştı, biraz açıkta daha doğrusu. Ve dün akşam güvenlik güçleriyle ve büyükelçimiz bir ekip gemiye çıktılar ve gemi temiz. Herhangi bir korsan veya başkasının sızmadığını anladılar, güvenlikle ilgili sıkıntı yok" açıklamasını yaptı. Bakan Çavuloğlu, "Şu ana kadar korsanlardan bir haber gelmedi. Dördüncü kaptanımız gemide kalıyorlar. Özellikle Gabon Savunma Bakanlığı ilave personel takviyesi yaptı, korunuyor" dedi.

25.01.2021Gündem
Son dakika haber: Gine açıklarında Türk gemisine korsan saldırısı 1 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi kaçırıldı

Son dakika haber: Gine açıklarında Türk gemisine korsan saldırısı! 1 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi kaçırıldı

Son dakika haber... Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında M/V Mozart isimli bir Türk gemisi, silahlı korsanlar tarafından rehin alındı. İlk belirlemelere göre, 19 kişilik mürettebattan 1 kişi öldürüldü, 15 kişi kaçırıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 4. kaptan Furkan Yaren'le görüşerek bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Furkan Yaren ile iki kez telefonda görüştü. Bakan Çavuşoğlu ayrıca, ''Biraz önce kaptanla görüştüm gemi Gabon karasularında. Gemi limana yanaşmak için bekliyor. Gabon'dan da teknik personel talebinde bulunduk. Gemi yanaşır yanaşmaz gerekli işlemleri yapacağız. Vatandaşların kurtarılması için koordineli görüşmeleri sürdürüyoruz. Korsanlar henüz geri dönüş sağlamadılar.'' açıklamasında bulundu.

23.01.2021Dünya
40. İstanbul Film Festivaline başvurular başladı

40. İstanbul Film Festivali'ne başvurular başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 40. İstanbul Film Festivali'ne başvurular başladı.

9.01.2021Keyif
Bursadan Türkiyenin 2020 ihracatına 12,9 milyar dolarlık katkı

Bursa'dan Türkiye'nin 2020 ihracatına 12,9 milyar dolarlık katkı

Türkiye'nin önde gelen sanayi kentlerinden Bursa'dan geçen sene 12 milyar 881 milyon 227 bin dolarlık ihracat yapıldı.

7.01.2021Ekonomi
Otomotivde yerli sermaye tutunamıyor

Otomotivde yerli sermaye tutunamıyor

Geçen hafta, Kibar Holding’in hisselerini devrederek Hyundai yönetiminden çıkacağını açıklaması ile birlikte otomotivde yerli sermaye yeniden gündeme geldi. Geçmişte başka Uzak Doğu firmaları da Güney Koreli Hyundai gibi Türk sermayesinden ayrılmıştı. Peki, Türkiye’de üretim yapan Fiat, Renault, Ford, Toyota, Mercedes gibi dünya devi firmaların hangileri ne kadar yerli sermayeli ortaklıklara sahip, üretilen araçların hangisi ne kadar yerli?

21.12.2020Ekonomi
Bursadan 11 ayda 6 milyar dolarlık ihracat

Bursa'dan 11 ayda 6 milyar dolarlık ihracat

En fazla ihracat yapılan ilk 3 ülke, 1 milyar 168 milyon dolarla Fransa, 925 milyon 493 bin dolarla Almanya ve 768 milyon 874 bin dolarla İtalya oldu.

14.12.2020Ekonomi
Sanayi kenti Bursa eylülde yılın en yüksek ikinci ihracat rakamına ulaştı

Sanayi kenti Bursa eylülde yılın en yüksek ikinci ihracat rakamına ulaştı

Türkiye'nin önde gelen sanayi kentlerinden Bursa'dan eylülde yapılan ihracat, 2020'nin aylık bazda en yüksek ikinci dış satım rakamı oldu.

7.10.2020Ekonomi
Engelsiz Filmler Festivalinde yarışacak filmler açıklandı

Engelsiz Filmler Festivali'nde yarışacak filmler açıklandı

"Normali Ararken" teması ile bu yıl 12-18 Ekim'de çevrim içi olarak izleyiciyle buluşacak olan Engelsiz Filmler Festivali'nin "Engelsiz Yarışma" filmleri açıklandı.

23.09.2020Keyif
Gözde Mutluer: Canım sevgilimle dün evlendik

Gözde Mutluer: Canım sevgilimle dün evlendik

Oyuncu Gözde Mutluer, yaşamını geçen aylarda nişanlandığı Kaan Karsan'la birleştirdi.

10.09.2020Magazin
Türkiyenin Otomobili için ön lisans programı açıldı

'Türkiye'nin Otomobili' için ön lisans programı açıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) bünyesinde açılarak ilk öğrencilerini kabul eden ön lisans programı, Gemlik ilçesinde yapımı süren "Türkiye'nin Otomobili" fabrikasındaki üretim için eleman ihtiyacını karşılayacak.

9.09.2020Teknoloji
İhracat ikincisi Bursadan 8 ayda 7,5 milyar dolarlık dış satım yapıldı

İhracat ikincisi Bursa'dan 8 ayda 7,5 milyar dolarlık dış satım yapıldı

Türkiye'nin sanayide önde gelen illerinden Bursa'dan, ocak-ağustos döneminde 7 milyar 524 milyon 911 bin dolarlık ihracat yapıldı.

4.09.2020Ekonomi
Otomotiv şirketlerinden 2 milyar lira kar

Otomotiv şirketlerinden 2 milyar lira kar

Borsa İstanbul'da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve 2020'nin ilk yarısına ilişkin finansal tablolarını açıklayan 8 şirketin net karı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,9 artarak 2 milyar 67 milyon liraya yükseldi.

30.08.2020Ekonomi
Elektrikli otobüsün merkezi Türkiye

Elektrikli otobüsün merkezi Türkiye

Avrupa'da birçok şehirde uygulanan ulaşım kaynaklı hava kirliliğini düşürme çalışmalarında elektrikli toplu taşıma araçları önemli rol oynuyor.

24.08.2020Ekonomi
Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın ve döviz kaybettirdi.

22.08.2020Ekonomi
Sanayinin kalbinden 7 ayda 187 ülkeye ihracat

"Sanayinin kalbi"nden 7 ayda 187 ülkeye ihracat

Türkiye'nin önemli sanayi kentlerinden Bursa'dan ocak-temmuz döneminde 187 ülke ve özerk bölge ile serbest bölgeye ihracat gerçekleştirildi.

12.08.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘S’ plakaya sınır engeli

Ankara’nın dış ilçelerinde “korsan taşımacılığı önlemek, denetimi kolaylaştırmak” amacıyla personel ve öğrenci servis araçlarına “S plaka” verilmişti. Buraya kadar her şey güzel. Ancak Çubuk’ta yaşayan ve isminin gizli kalmasını isteyen bir okurumuzdan gelen ileti, uygulamada bazı sorunlar olduğunu gösteriyor. Okurumuzun iletisi aynen şöyle:

6.09.2021

İznik Gölü’nde su seviyesi ne durumda?

Şubat ayı boyunca etkili olan kar yağışı, mart ayında bol bol yağan yağmur memleketin yüzünü güldürdü.

24.03.2021