MENÜ

Barzani

Barzani ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barzani haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.908 Barzani haberi bulunmuştur.

Mesud Barzani 16 Ağustos 1946 yılında Mahabad'da doğmuştur. Iraklı Kürt siyasetçi ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı'dır. Ayrıca Kürdistan Demokratik Partisi'nin 1979 yılından beri başkanlığını yürütmektedir.

DEVAMI

Barzani Haberleri

Barzaninin önemli adamından çarpıcı sözler: Karşı çıktı, kurşuna dizildi

Barzani'nin önemli adamından çarpıcı sözler: Karşı çıktı, kurşuna dizildi

Terör örgütü PKK'nın, Musul'un Sincar ilçesinde kendine bağlı Ezidi yerel militanları savaştırmak için Afrin'e gönderdiği iddia edildi.

18.2.2018Dünya
Barzaniden PKKya şok

Barzani'den PKK'ya şok

Barzani yönetimi, Zeytin Dalı Harekatı'na karşı düzenlenmek istenen eylemlere izin vermedi, bölgede kısa süreli gerginlik yaşandı.

15.2.2018Dünya
Barzani vazgeçmiyor.... Teröre açık destek

Barzani vazgeçmiyor.... Teröre açık destek!

Türkiye'nin sınırdaki terör gruplarını temizlemek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı için Kuzey Irak yönetiminden tepki çeken bir açıklama geldi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki siyasi parti temsilcilerinden oluşan bir grup TSK'nın operasyon düzenlediği Afrin'e giderek 'destek' açıklamasında bulundu.

12.2.2018Dünya
HDPde kongresinde Öcalan fotoğrafları

HDP'de kongresinde Öcalan fotoğrafları

HDP'nin 3. Olağan Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda başladı. Tek liste ile girilecek seçimde, Eş Genel Başkanlık için İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ve 25. Dönem Milletvekili Sezai Temelli oylanacak. Kongrede, Parti Meclisi ile Disiplin ve Danışma Kurulu üyeleri de belirlenecek.

11.2.2018Gündem
Onaya kaldı... Anlaştılar mı

Onaya kaldı... Anlaştılar mı?

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) hükümet sözcüsü Sefin Dizayi, Erbil ile Bağdat arasındaki krizlerin çözümüne ilişkin heyetler arası yapılan görüşmelerde 6 maddede uzlaşma sağlandığını belirtti. Mutabakat metni onay için Irak Başbakanı İbadi'nin nihai kararını bekliyor.

1.2.2018Dünya
Barzani yenilgiye doymuyor... Bu kez Afrin açıklaması geldi

Barzani yenilgiye doymuyor... Bu kez Afrin açıklaması geldi

IKBY parlamentosu, Türkiye'nin Afrin'de terör örgütü YPG ve DEAŞ'a karşı gerçekleştirdiği Zeytin Dalı operasyonu hakkında açıklama yayınladı.

31.1.2018Dünya
Barzani: Afrine peşmerge göndermek sorunu çözmez

Barzani: 'Afrin'e peşmerge göndermek sorunu çözmez'

IKBY eski başkanı Mesud Barzani, BBC’ye verdiği röportajda, TSK'nın Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatını değerlendirdi.

27.1.2018Dünya
Son dakika... ABD Dışişleri açıklamasında PKK detayı

Son dakika... ABD Dışişleri açıklamasında PKK detayı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye'nin Afrin operasyonuyla ilgili açıklama yaparken bölgedeki PYD/PKK unsurları için "YPG" yerine doğrudan "PKK" ifadesini kullandı. Sözcü daha sonra da sözlerini düzeltmedi. ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, dünkü basın brifinginde “açıklama krizi”ne ilişkin soruları yanıtladı. "Biz Afrin'de yokuz. Suriye Demokratik Güçleri ile çalışıyoruz" açıklamasında bulunan Nauert, "Türkiye’nin PKK konusundaki meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz ve bunu saygıyla karşılıyoruz." dedi. Nauert, "Türkleri ve herkesi diğer gruplara değil DEAŞ ile savaşmaya odaklanmaya teşvik ediyoruz. Türkiye gözünü DEAŞ’tan ayırdı, PKK’nın peşine düştü." diye konuştu.

25.1.2018Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: ABDnin açıklaması önceden yazılmış

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: 'ABD'nin açıklaması önceden yazılmış'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin 'güvenli bölge' teklifine yanıt verdi. Bakan Çavuşoğlu, "Bizim ABD ile güvenli bölge ya da başka bir konuyu görüşebilmemiz için öne güvenliği yeniden tesis etmemiz lazım" dedi. Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasındaki telefon görüşmesinin ardından ABD'den yapılan açıklamayla ilgili olarak ise, "Sanırım o açıklama görüşme yapılmadan önce hazırlanmış ABD tarafından. Dolayısıyla tam gerçekleri yansıtmayan bir açıklama oldu. Hemen zaten görüşmeden kısa süre sonra bu açıklamayı yaptılar" diye konuştu.

25.1.2018Gündem
Ortadoğu dediğinizde ABDnin birinci hedefi İrandır

Ortadoğu dediğinizde ABD'nin birinci hedefi İran'dır

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, PKK, PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere Afrin’e başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın üçüncü günü... Peki bu noktaya nasıl gelindi, sonuçları ve riskleri neler? ABD, Rusya ve Türkiye Suriye’de ne istiyor? Bir sonraki adım ne olmalı? 26. Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ yanıtladı.

21.1.2018Gündem
Erbil-Bağdat hattında ilk görüşme

Erbil-Bağdat hattında ilk görüşme

IRAK Kürt Bölgesel Yönetimi’nin 25 Eylül’teki tek taraflı bağımsızlık referandumunun yarattığı krizin ardından ilk kez IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani ve Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Bağdat’da yüz yüze görüştü.

20.1.2018Dünya
Halaçoğlu: Afrin harakatı doğru ama Esad’la işbirliğine de gidilmeli

Halaçoğlu: Afrin harakatı doğru ama Esad’la işbirliğine de gidilmeli

Halaçoğlu: Afrin harakatı doğru ama Esad’la işbirliğine de gidilmeli

17.1.2018Kayseri
IKBY kabinesinde çatlak devam ediyor

IKBY kabinesinde çatlak devam ediyor

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na yakınlığıyla bilinen Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgirtu), koalisyon hükümetinden çekilme kararı aldığını duyurdu.

16.1.2018Dünya
Tillerson Barzani ile görüştü

Tillerson Barzani ile görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'ye "Erbil-Bağdat arasındaki diyalog görüşmelerine destek verdiğini" söyledi.

16.1.2018Dünya
Akşener: Bir kişi bile korkmuyorum dediği gün iş biter (2)

Akşener: Bir kişi bile 'korkmuyorum' dediği gün iş biter (2)

Akşener: Bir kişi bile 'korkmuyorum' dediği gün iş biter (2)

13.1.2018Kütahya
Çavuşoğlu: 21 Ocak’ta Bağdat’a gidiyorum

Çavuşoğlu: 21 Ocak’ta Bağdat’a gidiyorum

AA Editör Masası’na konuk olan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “(Erbil-Bağdat ilişkileri) Arabuluculuk talepleri var. 21 Ocak’ta Bağdat’a gideceğiz. İkili konular yanında bunu da görüşeceğiz” dedi.

10.1.2018Dünya
Iraktan Türkiyeye petrol mesajı

Irak'tan Türkiye'ye petrol mesajı

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Türkiye ile ticaret, sınır kontrolleri ve petrol sevkiyatı konularında gelişen "büyük iş birliğinin" sürmesini istediklerini söyledi.

9.1.2018Dünya
Bahçeli: Sayın Gül ve Kılıçdaroğlunun harcı değil

Bahçeli: Sayın Gül ve Kılıçdaroğlu'nun harcı değil!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bina edilmesini destekledik. Bu tavrımız 2019’da da devam edecek. Hatta seçimlerle sınırlı kalmayacak 2019’dan sonraki 5 yıl için de yeni sistemin iyice kökleşmesi için, süren işbirliğimizin gereğini gönül huzurla yapacağız. Bu sistemden dönüş yoktur. Dönüş, Hz. Nuh’un cep telefonu kullanması kadar hayal mahsulüdür" dedi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Bahçeli, "Biz gülünü dikenini bilmeyiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilke ve esaslarıyla yönetim hayatımıza mühür vurmak, 696 sayılı KHK’nın 101. Maddesini muğlak bularak muradını deşifre eden ne Sayın Gül’ün harcı, ne de Gandi’liğe özenen ama Kandil’e tutunan Sayın Kılıçdaroğlu’nun harcıdır" diye konuştu.

9.1.2018Gündem
Kritik çıkış Türkiye ile eskisi gibi iyi ilişkiler istiyoruz

Kritik çıkış! "Türkiye ile eskisi gibi iyi ilişkiler istiyoruz"

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkiye ile eskisi gibi iyi ilişkiler içinde olmayı istediklerini belirtti.

8.1.2018Dünya
Bahçeliden ABDdeki karar sonrası ilk yorum

Bahçeli'den ABD'deki karar sonrası ilk yorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Teröristler nerede ise oraya girilmeli, taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır. Öncelikle Afrin mutlak surette temizlenmelidir." dedi. Bahçeli, ABD'de görülen Hakan Atilla davasında verilen kararla ilgili de ilk kez konuştu.

5.1.2018Gündem
MHP Lideri Bahçeli Adanada (2)

MHP Lideri Bahçeli Adana'da (2)

MHP Lideri Bahçeli Adana'da (2)

5.1.2018Merkez
2017de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

2017'de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

Yılın en çok öne çıkan 10 Hürriyet manşetini, Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila sizin için seçti...

28.12.2017Gündem
Kuzey Irakta kraliçe krizi

Kuzey Irak'ta 'kraliçe' krizi

Kuzey Irak'ta yaşanan krizler nedeniyle 2017 yılının güzellik kraliçesi seçilemedi...

27.12.2017Dünya
Barzaniye bu mesajı yolladı: İhraç ettiği petrol yeter

Barzani'ye bu mesajı yolladı: İhraç ettiği petrol yeter

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) ihraç ettiği petrol gelirlerinin oradaki memurların maaşlarını ödemeye yeteceğini söyledi.

26.12.2017Dünya
2017 yılında Türkiye gündemine damga vuran olaylar

2017 yılında Türkiye gündemine damga vuran olaylar 

2017 yılında Türkiye gündemine damga vuran olaylar 

25.12.2017Merkez
IKBYde iki parti kabineden çekildi

IKBY'de iki parti kabineden çekildi

IKBY’de muhalefetin merkezi sayılan Süleymaniye kentinde, kamuda maaş kesintilerini protesto eden öğretmen ve öğrencilerin eylemleriyle başlayan gösteriler siyasi krize neden oldu. Pazartesinden bu yana çıkan çatışmalarda 5 kişi hayatını kaybederken, olaylar üzerine iki parti hükümetten çekildi.

20.12.2017Dünya
Son dakika Kuzey Irak hükümetinde deprem

Son dakika! Kuzey Irak hükümetinde deprem

Reuters haber ajansı, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Goran hareketinin hükümetteki bütün bakanlarını çektiğini duyurdu. Partiye yakın kaynaklar, IKBY Meclis Sözcüsü Yusuf Muhammed'in istifa ettiğini bildirdi.

20.12.2017Dünya
Barzaniye kötü haber: Müdahale ederiz...

Barzani'ye kötü haber: Müdahale ederiz...

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, ülkenin kuzeyindeki göstericilere zarar verilmesi halinde müdahalede bulunacaklarını açıkladı. Dün Kuzey Irak'taki Süleymaniye kentinde öğretmenlerin geciken maaşları için yaptıkları eylem bugün kitlesel eylemlere dönüşmüş çıkan olaylarda 5 kişi hayatını kaybetmiş 93 kişi de yaralanmıştı. Öte yandan muhalif NRT TV kanalına 'halkı hükümete karşı kışkırttığı ve şiddete teşvik ettiği' gerekçesiyle 1 hafta yayın durdurma cezası verildi.

19.12.2017Dünya
Kuzey Irak karıştı... Ölü ve yaralılar var...

Kuzey Irak karıştı... Ölü ve yaralılar var...

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Süleymaniye kentinde dün başlayan hükümet karşıtı gösterilerde 5 kişinin hayatını kaybettiği, yaralı sayısının 93'e yükseldiği bildirildi.

19.12.2017Dünya
Kuzey Irak karıştı

Kuzey Irak karıştı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ndeki (IKBY) Süleymaniye kentinde Kürt protestocular, IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani’nin lideri olduğu Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin (KYB) ofislerini ateşe verdi.

18.12.2017Dünya
IKBYden flaş iddia: Hazırlık yapılıyor

IKBY'den flaş iddia: Hazırlık yapılıyor

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı, Irak merkezi hükümetine bağlı ortak güçlerin Peşmerge'nin elinde tuttuğu bölgelere saldırmak için hazırlık yaptığını iddia etti.

18.12.2017Dünya
İran, IKBY ile tüm sınırları yeniden açtı

İran, IKBY ile tüm sınırları yeniden açtı

İran, 25 Eylül'deki bağımsızlık referandumunun ardından kapattığı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) sınır geçişlerini yeniden tamamen açtığını duyurdu.

18.12.2017Dünya
Barzaniye şok üzerine şok KDP binası ateşe verildi

Barzani'ye şok üzerine şok! KDP binası ateşe verildi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Süleymaniye kentinde bir araya gelen binlerce memur, "maaşlarının ödenmemesi ve yolsuzlukları" protesto etmek için kitlesel gösteri başlattı. Protestolar sırasında KDP binası ateşe verildi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Süleymaniye kenti ve çevre bölgelerdeki memurlar, maaşlarının ödenmemesi ve kamu kurumlarındaki yolsuzluğu protesto etmek için gösteri düzenledi.

18.12.2017Haber
Barzaniye şok üzerine şok KDP binası ateşe verildi

Barzani'ye şok üzerine şok! KDP binası ateşe verildi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Süleymaniye kentinde bir araya gelen binlerce memur, "maaşlarının ödenmemesi ve yolsuzlukları" protesto etmek için kitlesel gösteri başlattı. Protestolar sırasında KDP binası ateşe verildi.

18.12.2017Dünya
Barzani ders almıyor... Yeni açıklama geldi

Barzani ders almıyor... Yeni açıklama geldi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesud Barzani, 25 Eylül’de gerçekleştirdikleri bağımsızlık referandumu ile bağımsızlık anahtarını ellerine aldıklarını belirterek, "Bir gün bu anahtar ile bağımsız Kürdistan'ın kapısını açacağız" dedi.

14.12.2017Dünya
Barzani: Artık Kürdistanın bağımsızlık anahtarı elimizdedir

Barzani: Artık Kürdistan'ın bağımsızlık anahtarı elimizdedir

Barzani: Artık Kürdistan'ın bağımsızlık anahtarı elimizdedir

14.12.2017Merkez
IKBY Kerkükteki tartışmalı bölgelerin yüzde 95inden çekildi

IKBY Kerkük'teki tartışmalı bölgelerin yüzde 95'inden çekildi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçlerinin 16 Ekim'den itibaren Kerkük vilayetinin de içinde yer aldığı tartışmalı bölgelerin yüzde 95'inden çekildiği belirtildi.

13.12.2017Dünya
Ortadoğuda 2. perde

Ortadoğu'da 2. perde

ABD Başkanı Trump Kudüs kararıyla sadece bir statü belirlemedi, Ortadoğu ateşine adeta benzin döktü. İlişkiler nasıl ve nereye evrilecek? Dünyayı, Ortadoğu’yu ve özellikle de Türkiye’yi hangi tehlikeler bekliyor? Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akif Okur’a göre Ortadoğu oyununda ikinci perde açıldı. Kabaran öfkelerin toplumsal enerjiyi örgütlere yöneltmesi en büyük tehlike... Okur, "Önümüzdeki 10 yılın coğrafyamızda bir çatışma dönemi olmasından korkarım. Maalesef öyle bir geleceğin kapıları açıldı" diyor.

10.12.2017Gündem
MHPli Ersoy: 2002’de Ak Partiye oy veren sosyoloji ile bugünkü sosyoloji kendi içinde farklılaştı

MHP'li Ersoy: 2002’de Ak Parti'ye oy veren sosyoloji ile bugünkü sosyoloji kendi içinde farklılaştı

MHP'li Ersoy: 2002’de Ak Parti'ye oy veren sosyoloji ile bugünkü sosyoloji kendi içinde farklılaştı

9.12.2017Merkez
Neçirvan Barzani: Tartışmalı bölgeleri kontrol altına alma gayemiz asla olmadı

Neçirvan Barzani: Tartışmalı bölgeleri kontrol altına alma gayemiz asla olmadı

Neçirvan Barzani: Tartışmalı bölgeleri kontrol altına alma gayemiz asla olmadı

5.12.2017Merkez

Yazar Sonuçları

CIA onlara ne söz verdi!

BİR kere şunun adını koyalım...

17.2.2018

Büyük hesap

SURİYE İç Savaşı, Ortadoğu’daki büyük hesapların en kanlı sahnesidir.

15.2.2018

Lanetli plan

DÜN bıraktığım yerden devam ediyorum.

4.2.2018

ABD ne yapıyor?

AMERİKA’da kafalar karışık ama genelde müttefikliğe uymayan bir tablo var.

25.1.2018

'Masum değil'

ORTADOĞU’da artık bir ‘Kürt realitesi’ var; eski dar ve lokal aşiret yapıları içinde değiller.

24.1.2018

Koridor

SURİYE’de YPG’nin elinde tuttuğu alan 70 bin kilometrekare olarak tahmin ediliyor. Ana gövdesi “Fırat’nın doğusu”nda ve “Irak sınırı”na bitişiktir. (Haritada sarı renkli.)

22.1.2018

2019’un anahtarı da Kürt seçmen

HER ne kadar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AK Partililer erken seçim olmayacağını söylese de siyaset, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “ittifak” çıkışıyla seçim atmosferine girdi. Seçim dönemi söylem ve söylevleri boy göstermeye başladı.

11.1.2018

Irak Kürtleri arasındaki İngiliz casusu

Irak’ın kuzeyinde etkili Kürt isimlerle irtibat kuran İngiliz ajanını Ankara’ya bildiren, Irak’ta saha görevi yapan Türk istihbarat ajanları oldu.

2.1.2018

Seyir Defteri

Nereye elini atsa kurutuyor.

22.12.2017