MENÜ

Barack Obama

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.176 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Hussein Obama 4 Ağustos 1961'de doğdu. Amerika Birleşik Devletleri'nin devlet başkanıdır. İlk olarak 4 Kasım 2008'de yapılan 2008 ABD başkanlık seçimleri'nde ABD'nin 44. devlet başkanı seçilmiş ve 20 Ocak 2009 tarihinde bu görevi George W. Bush'tan devralmıştır. 6 Kasım 2012 tarihinde yapılan 2012 ABD başkanlık seçimlerinde Mitt Romney karşısında seçimi kazanmış ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığına ikinci kez seçilmiştir. ABD tarihindeki ilk siyahî devlet başkanı olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki büyük siyasi gelişmelerden birine imza atmıştır.


Barack Obama Haberleri

ABD Ordusunun gizli bilgilerini ele geçirmişti Ünlü hacker ölü bulundu

ABD Ordusu'nun gizli bilgilerini ele geçirmişti! Ünlü hacker ölü bulundu

Dünyaca ünlü hacker Adrian Lamo, 37 yaşında öldüğü bildirildi. Hacker'ın cesedinin bir komşusu tarafından bulunduğu belirtildi ancak ölüm nedeni hakkında bir bilgi verilmedi. Hacker'ın ölümünün tartışmalara neden olmasının asıl nedeni ise ABD ordusuyla yaşanan olaylar.

17.3.2018Teknoloji
ABDnin ham petrol ihracatı arttı

ABD'nin ham petrol ihracatı arttı

ABD Enerji Enformasyon İdaresi, 2016'da günlük ortalama 591 bin varil ham petrol ihraç eden ABD'nin, 2017'de günlük ortalama 1,1 milyar dolar ham petrol ihracatı gerçekleştirdiğini duyurdu.

16.3.2018Ekonomi
ABDnin yeni dışişleri bakanı Mike Pompeo kimdir

ABD'nin yeni dışişleri bakanı Mike Pompeo kimdir?

ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni dışişleri bakanı olarak atadığı CIA Direktörü Mike Pompeo, CIA'in başına atandığında ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye'ye yapmıştı. 52 yaşındaki Mike Pompeo, ABD Başkanı Donald Trump ile benzer dünya görüşlerini paylaşan muhafazakar bir isim olarak biliniyor. Tillerson ,ile karşılaştırıldığında ise özellikle İran konusunda 'daha şahin' bir görüntü veriyor.

13.3.2018Dünya
ABD basını: Obama çifti program yapmak için Netflix ile görüşüyor

ABD basını: 'Obama çifti program yapmak için Netflix ile görüşüyor'

Amerikan New York Times gazetesi, eski ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama'nın internet üzerinden televizyon yayını yapan Netflix şirketi ile program yapmak için görüşmeler yürüttüğünü yazdı.

9.3.2018Dünya
ABDde Kaliforniya gerilimi: Bu bir savaş

ABD'de Kaliforniya gerilimi: Bu bir savaş!

ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions, Kaliforniya eyalet yönetimini "göçmenlikle ilgili yasaları" dolayısıyla resmi olarak dava ettiklerini açıkladı. Sessions'ın açıklamalarına yanıt veren Kaliforniya Valisi Jerry Brown, "Kaliforniya'ya karşı açılmış bir savaş" dedi. Brown "Dava, Trump yönetiminden daha uzun sürecektir" ifadesini de kullandı.

7.3.2018Dünya
Michelle Obama’nın anı kitabı çıkıyor

Michelle Obama’nın anı kitabı çıkıyor

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama, Kongre ara seçimlerinden bir hafta sonra 13 Kasım’da anı kitabının piyasaya çıkacağını açıkladı.

26.2.2018Dünya
Trumpa dur dedi

Trump'a 'dur' dedi

ABD Yüksek Mahkemesinin, Donald Trump yönetiminin "çocuk yaşta ABD'ye yasa dışı olarak getirilmiş yüz binlerce gencin sınır dışı edilmesini" talep eden kararı ile ilgili başvurusunu reddettiği bildirildi.

26.2.2018Dünya
Trumptan Obamaya suçlama: Neden bir şey yapmadı

Trump'tan Obama'ya suçlama: Neden bir şey yapmadı?

ABD Başkanı Donald Trump, önceki ABD Başkanı Barack Obama'nın Rusya'nın başkanlık seçimlerine müdahalesi konusunda yeterince çaba göstermediğini ve asıl eleştirilmesi gereken kişinin Obama olduğunu iddia etti.

21.2.2018Dünya
Trumpa Twitterda tepki yağdı

Trump'a Twitter'da tepki yağdı

Eski ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü John Brennan, ABD Başkanı Donald Trump'ın, sosyal medyadan Rusya'ya karşı selefi Barack Obama'dan daha sert bir politika izlediğini iddia etmesine tepki gösterdi. Trump'ın "Rusya konusunda Obama'dan daha sert oldum, sadece gerçeklere bakın." yazması üzerine ABD'de tepki yağdı.

20.2.2018Dünya
Bu kez Obamaya gönderildi ABD’yi alarma geçiren şüpheli beyaz toz

Bu kez Obama'ya gönderildi! ABD’yi alarma geçiren şüpheli 'beyaz toz'

ABD, siyaset dünyasının üst düzey isimlerine gönderilen gizemli ‘beyaz toz’ için alarma geçti. Dün ABD Eski Başkanı Barack Obama'nın Washington'daki ofisine bir zarf içinde beyaz bir toz gönderilirken, bundan bir gün önce de ABD Başkanı Donald Trump'ın gelini Vanessa’nın New York'taki adresine benzer şekilde benzer bir madde gönderilmişti.

14.2.2018Dünya
Obama Türkiye temsilcisine komşu geliyor

Obama Türkiye temsilcisine komşu geliyor

Obama çifti, Türkiye’nin New York’taki Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği residansına komşu geliyor

13.2.2018Dünya
Obama çiftinin resmi portreleri beğeniye sunuldu

Obama çiftinin resmi portreleri beğeniye sunuldu

ABD'nin eski Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama'nın yeni portrelerinin takdim töreni Pazartesi günü Ulusal Portre Galerisi'nde gerçekleşti.

13.2.2018Dünya
Başkanın, dünya liderlerinin balmumu heykelleriyle pozu

Başkanın, dünya liderlerinin balmumu heykelleriyle pozu

Başkanın, dünya liderlerinin balmumu heykelleriyle pozu

8.2.2018Kayseri
Süper lüks araçları dümdüz etti

Süper lüks araçları dümdüz etti!

Eski ABD Başkanı Barack Obama'ya yönelik sarf ettiği "O. çocuğu" küfürü ve uyuşturucuyla mücadele kapsamında izlediği vahşi politikalar nedeniyle dünyanın gündeminden düşmeyen Filipinler Devlet Başkanı Rudrigo Duterte, ülkeye kaçak olarak sokulan lüks otomobilleri buldozerlerle dümdüz ettirdi.

6.2.2018Dünya
Ankara, ABD’ye davayı tartışıyor

Ankara, ABD’ye davayı tartışıyor

Hükümetin sürdürdüğü Zeytin Dalı harekâtı sürecinde ABD yönetimiyle yaşadığı gerilim, AK Parti kulislerinde ilginç önerilerin tartışılmasına neden oldu.

5.2.2018Gündem
Kraliyet Ailesinde düğünden önce hala krizi

Kraliyet Ailesi'nde düğünden önce 'hala' krizi

İngiltere'de yayımlanan The Sun gazetesi, Kraliyet Ailesi'nde Prens Harry ve müstakbel eşi Meghan Markle'ın evliliğinden önce yaşanan bir krizi yazdı. Habere göre, Prens Harry, çenesini tutamayacağı gerekçesiyle halasını düğüne davet etmeme kararı aldı.

4.2.2018Dünya
Trump, ilk ‘Birliğin Durumu’ konuşmasını yaptı

Trump, ilk ‘Birliğin Durumu’ konuşmasını yaptı

Trump, ilk ‘Birliğin Durumu’ konuşmasını yaptı

31.1.2018Merkez
1.5 trilyon dolarlık çılgın proje

1.5 trilyon dolarlık çılgın proje

ABD Başkanı Trump, başkanlık koltuğuna oturduktan sonraki ilk Birliğin Duruşması konuşmasında kritik mesajlar ve kongreyi 1,5 trilyon dolarlık altyapı yatırımı planını oylamaya çağırdı.

31.1.2018Ekonomi
First Ladyden ayrılık iddialarını güçlendirecek hamle

First Lady'den ayrılık iddialarını güçlendirecek hamle!

First Lady Melania Trump, kocası ABD Başkanı Donald Trump'ın evliliği sırasında bir porno yıldızı ile birlikte olduğuna yönelik iddialarının ortaya çıkmasının ardından ilk kez 'Birliğin Durumu' (State of the Union) konuşmasına katıldı. Melania Trump'ın kocasının konuşma yapacağı yere ayrı bir araçla gitmesi dikkat çekti.

31.1.2018Dünya
Büyük tartışmalara neden olmuştu Trump kararını açıkladı

Büyük tartışmalara neden olmuştu! Trump kararını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, uzun süredir tartışılan Guantanamo Körfezi'ndeki kampın açık kalması için başkanlık kararnamesi imzaladığını açıkladı.

31.1.2018Dünya
Güven krizinin 4 nedeni

Güven krizinin 4 nedeni

ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki akşamki telefon görüşmesi yaklaşık 25 dakika sürdü ama tartışması bitmedi. Bitmedi, çünkü Ankara’ya göre Amerikan yönetimi son dönemde sık kullandığı bir yönteme yine başvurdu; görüşmenin içeriğini açıklamada farklı yansıttı. Tıpkı vize krizinin çözüldüğünü duyuran açıklamada, “Türkiye garanti verdi” ifadesini kullanması gibi... Görüşmenin ardından Ankara’da dile getirilen tek sorun bu değil...

25.1.2018Gündem
Zeytinlik Harekâtı sitemi: Obama bizi aldattı

Zeytinlik Harekâtı sitemi: Obama bizi aldattı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski ABD Başkanı Barack Obama’ya Suriye politikasından dolayı sert eleştirilerde bulunarak, “Sayın Obama döneminde bizim bir de Zeytinlik harekâtı vardı. Zeytinlik harekâtında da ne yazık ki Obama bizi aldattı. O harekât Mümbiç’i (Menbiç) teröristlerden temizleme harekâtıydı. Sözünde durmadı” dedi. Erdoğan, 44’üncü Muhtarlar Toplantısı’nda şu mesajları verdi:

24.1.2018Gündem
Washingtondaki panelde PYD itirafı

Washington'daki panelde PYD "itirafı"

Hudson Enstitüsünde düzenlenen panelde konuşan Ortadoğu uzmanı Doran, "Obama döneminden itibaren PYD'nin PKK'dan farklı bir şey olduğu söylendi. Kendimizi kandırıyor olmalıyız. Bunu hiçbir Türk'e anlatamazsınız" ifadelerini kullandı.

24.1.2018Dünya
ABDde federal hükümet tekrar hizmete girdi

ABD'de federal hükümet tekrar hizmete girdi

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre'nin her iki kanadında onaylanan geçici bütçe tasarısını imzaladı. Son 3 gündür harcama yetkisi bulunmadığı için kısmen “kapalı” olan federal hükümet, bütçe krizinin çözülmesiyle yeniden açıldı.

23.1.2018Dünya
ABD Senatosu geçici bütçeyi onayladı

ABD Senatosu geçici bütçeyi onayladı

ABD Senatosu, üç gündür kısmen "kapalı" olan federal hükümetin yeniden açılmasını sağlayacak geçici bütçe tasarısını onayladı.

23.1.2018Ekonomi
Dolar kuru 3.80in altına geriledi

Dolar kuru 3.80'in altına geriledi

Dolar kuru, Türkiye'nin Afrin'e gerçekleştirmiş olduğu operasyona ve ABD hükümetinin kapanmasına ilk tepki olarak yükseldi. Dolar fiyatları, uluslararası piyasalarda 3.85 seviyesinin üzerine kadar yükseldikten sonra gerilerken, sonrasında 3.80 seviyesinin altını gördü. Euro kuru ise 4.7262 seviyesini görerek tarihi rekor kırdıktan sonra 4.64 seviyesinde dengelendi.

22.1.2018Ekonomi
Gözümü kırpmadan dönerim

Gözümü kırpmadan dönerim

Uluslararası Otomotiv Birliği (SAE) şeref üyesi ve Washington Howard Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nadir Yılmaz, “Yerli otomobil için gözümü kırpmadan Türkiye’ye geri dönerim. Cumhurbaşkanlığı’na mesaj gönderdim, henüz cevap gelmedi” dedi.

21.1.2018Ekonomi
ABD ordusu maaşsız kaldı

ABD ordusu maaşsız kaldı

ABD’de Trump, yönetiminin bütçe tasarısı, rakip Demokratların 800 bin göçmenin sınır dışı edilme ihtimalini ortadan kaldıran değişiklikler istemesi üzerine Senato’dan geçemedi. Bu süreçte memurlara ve askerlere ücret ödenmeyecek. Kamu kuruluşları bazı görevlerini yapamayacak. ABD Başkan Yardımcısı Pence, askerlere “Görevinize odaklanın, maaşınızdan endişe etmeyin” dedi.

20.1.2018Dünya
Trump NSA’nın durdurulan gözetleme programına yeniden onay verdi

Trump NSA’nın durdurulan gözetleme programına yeniden onay verdi

Trump NSA’nın durdurulan gözetleme programına yeniden onay verdi

20.1.2018Merkez
Trump’lı ABD dibe vurdu

Trump’lı ABD dibe vurdu

Amerikan araştırma şirketi Gallup’un, her yıl yaptığı dünya çapındaki ankette ABD’nin liderlik rolüne destek rekor oranda düştü. Obama döneminde ABD’nin politikalarına verilen yüzde 48’lik dünya kamuoyu desteği Trump’ın 1 yıllık döneminde yüzde 30’a düştü. ABD dünya genelinde küresel liderliğine en çok destek verilen ülke koltuğunu da Almanya’ya kaptırdı.

18.1.2018Dünya
İran Cumhurbaşkanı ABD üzerinde uzun süreli zafer ilan etti

İran Cumhurbaşkanı ABD üzerinde "uzun süreli zafer" ilan etti

İran Cumhurbaşkanı ABD üzerinde "uzun süreli zafer" ilan etti

15.1.2018Merkez
Wikileaks muhbiri Senatoya aday adayı

Wikileaks muhbiri Senato'ya aday adayı

ABD'ye ait gizli bilgileri sızdırdığı gerekçesiyle 7 yıl hapis yatan eski asker ve muhbir Chelsea Manning, Amerikan Senatosu seçimlerine aday adayı olduğunu açıkladı.

14.1.2018Dünya
Tahran rest çekti

Tahran rest çekti

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’la nükleer anlaşmayı 4 ay daha uzatmasıyla birlikte bu süre sonunda talep ettiği değişiklikler olmazsa anlaşmadan çekileceğini açıklamasına Tahran çok sert tepki gösterdi. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, “Anlaşma yeniden müzakere edilemez. Hiçbir değişikliği kabul etmeyeceğiz” dedi.

13.1.2018Dünya
İrandan ABDye çok sert tepki Kırmızı çizgiyi aştılar

İran'dan ABD'ye çok sert tepki! 'Kırmızı çizgiyi aştılar'

ABD'nin İran'daki yargı erki başkanını ambargo listesine eklemesine tepki gösteren İran, misillemeyle karşılık vereceğini duyurdu.

13.1.2018Dünya
O sözlere büyük öfke

O sözlere büyük öfke

ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’da göçmenlerle ilgili bir toplantıda Afrika ve Haiti ile El Salvador gibi Latin Amerika ülkelerini ‘b.k çukuru’ diye nitelediği iddiası tepki çekti. Afrika’dan ve diğer ülkelerden sert tepki geldi. BM, sözleri ‘ırkçı’ olarak niteledi. Trump ise sert konuştuğunu ama bu sözleri sarf etmediğini ileri sürdü.

12.1.2018Dünya
Son dakika: ABD İran kararını açıkladı

Son dakika: ABD İran kararını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, bugüne kadar söylediklerinin aksine, selefi Barack Obama’nın İran’la imzaladığı nükleer anlaşmayı üçüncü ve ‘son kez’ uzattığını açıkladı. Nükleer anlaşmayı yeniden müzakere etmek isteyen Trump, ABD’nin Avrupalı ortaklarına bu yönde bir çağrı yapacak. ABD Başkanı Trump’ın açıklaması özetle şu şekilde:

12.1.2018Dünya
Trumpın sözleri kriz yaratmaya devam ediyor... Büyükelçi istifa etti

Trump'ın sözleri kriz yaratmaya devam ediyor... Büyükelçi istifa etti

ABD'nin Panama Büyükelçisi John Feeley, ABD Başkanı Donald Trump'ın bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenler için kullandığı ifadeler üzerine istifa etti. ABD Başkanı Trump'ın Afrika ülkeleri, Haiti ve El Salvador için "b.k çukuru ülkeler" tabirini kullandığına iddia edilmişti. Trump ise twitter'dan "Toplantıda sert bir dil kullandım. Ama kullandığım dil bu değildi" demişti.

12.1.2018Dünya
Son dakika Reuters duyurdu İranla nükleer anlaşma devam edecek

Son dakika! Reuters duyurdu! "İranla nükleer anlaşma devam edecek"

ABD Başkanı Donald Trump'a yakın bir kaynak, Başkan'ın İran'a yönelik Amerikan yaptırımlarını yeniden canlandırmayacağını ve böylece İran'ın büyük devletlerle yaptığı nükleer anlaşmanın şimdilik devam edeceğini söyledi.

12.1.2018Dünya
Trumptan çok ağır sözler Bu b.k çukuru ülkelerden niye insan kabul ediyoruz

Trump'tan çok ağır sözler! "Bu b.k çukuru ülkelerden niye insan kabul ediyoruz?"

ABD Başkanı Donald Trump'ın Oval Ofis'te mülteciler konulu bir görüşmede sinirlenerek "bu b.k çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?" cümlesini sarf ettiği bildirildi.

12.1.2018Dünya
Zika virüsü nedir nereden bulaşır

Zika virüsü nedir nereden bulaşır?

Zika virüsü, neden olduğu rahatsızlıklar nedeniyle vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Son günlerde gündemde yer alan haberlerin ardından Zika virüsü hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, kökeni afrika olan bu hastalığı araştırmaya başladı. Peki, Zika virüsü nedir ve nereden bulaşır?

11.1.2018Sağlık
Trumptan Paris anlaşması açıklaması

Trump'tan "Paris anlaşması" açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, geçen yıl çekilme kararı aldığı Paris İklim Anlaşması'na ABD'nin geri dönebileceğini söyledi.

10.1.2018Dünya
Tartışmalar dinmiyor Trump’ın sağlık kontrolü her şeyi ortaya çıkaracak

Tartışmalar dinmiyor! Trump’ın sağlık kontrolü her şeyi ortaya çıkaracak

71 yaşındaki ABD Başkanı Donald Trump'ın çokça tartışılan akıl, ruh ve beden sağlığı ile ilgili tartışmalar cuma günkü doktor kontrolünde ortaya çıkacak. Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nde sağlık kontrolünden geçecek olan Trump, ABD Başkanı olarak ilk kez kontrole alınacak. ‘Gazap ve Öfke: Trump’ın Beyaz Sarayı’nın İçinden’ adlı kitapta Trump'ın sağlığıyla ilgili tartışmalı birçok iddia yer almıştı.

10.1.2018Dünya
ABDnin yeni kullanılabilir nükleer silah programı

ABD'nin yeni 'kullanılabilir nükleer silah' programı

İngiliz Guardian gazetesi, Donald Trump yönetiminin "kullanılabilir nükleer silah" yapımı üzerine bir askeri programı açıklama hazırlığında olduğunu duyurdu.

10.1.2018Dünya
Oprah Winfrey başkan mı olacak

Oprah Winfrey başkan mı olacak

AMERİKALI talkşovcu Oprah Winfrey’nin Altın Küre ödül töreninde cinsel tacize karşı yaptığı güçlü konuşmanın ardından 2020 yılında başkan adayı olması yolunda hararetli bir tartışma başladı.

9.1.2018Dünya
Trump, Davostaki Dünya Ekonomik Forumuna katılacak

Trump, Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'na katılacak

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump'ın 23-26 Ocak tarihinde İsviçre'nin Davos kentinde yapılacak Dünya Ekonomik Forumu'na katılmayı düşündüğünü açıkladı.

9.1.2018Dünya
Zika virüsü nedir

Zika virüsü nedir?

Zika virüsü gündemdeki haberlerin ardından vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Zika virüsü konusunda belirtiler ve hastalığın nasıl bulaştığı en çok aranan konular arasında. Peki Zika virüsü nedir, bilinen belirtileri nelerdir?

9.1.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bir büyükelçinin onur beratı

TÜRKİYE’nin yetiştirdiği değerli bir diplomat geçenlerde İzmir’de düzenlenen sade bir cenaze töreninin ardından sessizce toprağa verildi.

1.3.2018

‘Operation Olive Grove’ nasıl ‘Fırat Kalkanı’ oldu

‘Zeytinlik harekâtı’nı, 24 Ocak 2018 Perşembe günü Beştepe’de muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan duyduk.

25.1.2018

ABD’nin yeni Suriye planı

ABD’nin SDG’nin Suriye’de DEAŞ’tan ele geçirdiği topraklarda bir sınır gücü oluşturacağı açıklamasının ardından Türkiye, Afrin’e kilitlenmiş durumda.

18.1.2018

İran için kritik gün

TAHRAN’ın gözü, kulağı bugün Washington’da olacak.

11.1.2018