MENÜ

Barack Obama

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.334 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Hussein Obama 4 Ağustos 1961'de doğdu. Amerika Birleşik Devletleri'nin devlet başkanıdır. İlk olarak 4 Kasım 2008'de yapılan 2008 ABD başkanlık seçimleri'nde ABD'nin 44. devlet başkanı seçilmiş ve 20 Ocak 2009 tarihinde bu görevi George W. Bush'tan devralmıştır. 6 Kasım 2012 tarihinde yapılan 2012 ABD başkanlık seçimlerinde Mitt Romney karşısında seçimi kazanmış ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığına ikinci kez seçilmiştir. ABD tarihindeki ilk siyahî devlet başkanı olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki büyük siyasi gelişmelerden birine imza atmıştır.


Barack Obama Haberleri

Yemende ABD yapımı bir trajedi

'Yemen'de ABD yapımı bir trajedi'

New York Times gazetesi, "Yemen'de ABD yapımı bir trajedi" başlığıyla yayımladığı dosya haberde, Washington'un Suudi Arabistan'a sattığı bombaların Yemen'de sivilleri hedef almasıyla ortaya çıkan dramı, insan hikayeleri üzerinden gözler önüne serdi.

12.12.2018Dünya
Son dakika... ABDde bombalı saldırı alarmı

Son dakika... ABD'de bombalı saldırı alarmı

ABD'de CNN'in New York ofisinin bulunduğu Times Warner Center binası, telefonla yapılan bir bomba ihbarı nedeniyle tahliye edildi.

7.12.2018Dünya
Elektrikli otomobiller için kritik karar

Elektrikli otomobiller için kritik karar

Beyaz Saray Ekonomi Konseyi Başkanı Larry Kudlow, ABD Başkanı Donald Trump'ın elektrikli otomobillere yönelik teşvikleri yakında sonlandırmayı planladığını söyledi.

4.12.2018Ekonomi
Trumptan bir hamle daha Elektrikli otomobillere yönelik teşvikleri sonlandıracak

Trump'tan bir hamle daha! Elektrikli otomobillere yönelik teşvikleri sonlandıracak

Beyaz Saray Ekonomi Konseyi Başkanı Larry Kudlow, ABD Başkanı Donald Trump'ın elektrikli otomobillere yönelik teşvikleri yakında sonlandırmayı planladığını söyledi.

3.12.2018Dünya
Trumpın Veliaht Prens ile esrarengiz sevdası bitmeli

'Trump'ın Veliaht Prens ile esrarengiz sevdası bitmeli'

ABD'nin eski Başkanı Obama'nın ulusal güvenlik danışmanı Rice, "Başkan Donald Trump'ın, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile esrarengiz sevdası bitmeli." dedi.

29.11.2018Dünya
Oklar Trump ve veliaht prense döndü: Örtbasın parçası

Oklar Trump ve veliaht prense döndü: Örtbasın parçası

ABD'nin eski Dışişleri Bakanı ve 2016 Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, "Kaşıkçı öldürülürken konsoloslukta olanların örtbas edilmesinin bir parçası olan bir başkanımız (Donald Trump) var" dedi. Öte yandan ABD yönetiminin Senatoya yaptığı Yemen ve Cemal Kaşıkçı sunumuna katılan ABD'li Senatör Demokrat Jeanne Shaheen, "Kaşıkçı cinayetinin talimatını Suudi Veliaht Prens'in verdiğine inanıyorum." değerlendirmesini yaptı. Eski Başkan Obama'nın danışmanı Rice ise Trump'a Selman'a yönelik "esrarengiz sevdası bitmeli" ifadeleriyle yüklendi.

28.11.2018Dünya
Pompeodan ABD-Suudi Arabistan ortaklığı hayati değerlendirmesi

Pompeo'dan "ABD-Suudi Arabistan ortaklığı hayati" değerlendirmesi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine göz yummadığını ancak Suudi Arabistan'ın Orta Doğu'nun istikrarı açısından önemli bir güç olduğunu belirtti.

28.11.2018Dünya
Yargıçlarımız Trump, Obama, Bush yargıcı değil

'Yargıçlarımız Trump, Obama, Bush yargıcı değil'

ABD Yüksek Mahkemesi Başkanı John Roberts, ABD Başkanı Donald Trump'ın bir yargıç ile ilgili sarf ettiği "Obama yargıcı" sözüne eleştiri getirdi.

22.11.2018Dünya
Trumptan eski komutana bin Ladini geç yakalama eleştirisi

Trump'tan eski komutana bin Ladin'i geç yakalama eleştirisi

ABD Başkanı Trump, eski ABD Özel Operasyonlar Komutanı ve donanmaya bağlı özel kuvvetlerin üyesi emekli Amiral William McRaven'i El Kaide örgütünün öldürülen lideri Usame bin Ladin'i çabuk yakalayamamakla eleştirdi.

20.11.2018Dünya
Obama çifti servetlerine servet katıyor

Obama çifti servetlerine servet katıyor

Barack ve Michelle Obama çiftinin servetlerinin 135 milyon doları aştığı belirtiliyor.

20.11.2018Dünya
Twitterın kurucusundan takipçi sayısıyla ilgili flaş açıklama

Twitter'ın kurucusundan takipçi sayısıyla ilgili flaş açıklama

Sosyal medya devi Twitter'ın patronu Jack Dorsey, yaptığı son açıklamada dikkatleri üzerine çekti. Dorsey, Twitter'ın anlamlı konuşmaların yapıldığı bir alan olduğunu vurgularken, kullanıcıların takipçi sayısını ön plana almasının pek de iyi bir fikir olmadığını kaydetti.

15.11.2018Teknoloji
CIAnın projesi deşifre oldu... Tam 149 kişi...

CIA'nın projesi deşifre oldu... Tam 149 kişi...

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA), 11 Eylül saldırılarından sonra tutukladığı “terör şüphelilerini ilaçla konuşturma yöntemlerine yönelik bir proje" üzerine çalıştığı ortaya çıktı.

14.11.2018Dünya
Erkeklik yeniden tanımlanmalı

Erkeklik yeniden tanımlanmalı

Fenerbahçe Futbol Takımı, cinsiyet eşitliğine vurgu yapmak için BM kampanyasının ortağı oldu ve formalarına HeForShe amblemini koydu. 8 yaşında onu açlıktan kurtaran BM'nin bugün Genel Sekreter Yardımcısı ve BM Kadın Birimi İcra Direktörü Baş Danışmanı ve HeForShe Küresel Direktörü olan Elizabeth Nyamayaro, bu kampanya için Türkiye’deydi. Hürriyet’e özel röportaj veren Nyamayaro, çocuk yaşta evlilikleri nasıl bitirdiklerini anlattı, ‘Erkeklerin rol modele ihtiyaçları var’ dedi.

13.11.2018Gündem
Avrupalı müttefikleri Trumpı dışladı

'Avrupalı müttefikleri Trump'ı dışladı'

Paris'te I. Dünya Savaşı'nı sona erdiren ateşkes anlaşmasının 100. yıl dönümü sırasında Avrupalı liderlerin milliyetçilik karşıtı mesajlar vermesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın 'müttefikleri tarafından yalnız bırakıldığı' yönünde yorumlandı.

12.11.2018Dünya
DMAX canlı yayın akışı içerisinde neler var DMAX frekans bilgileri

DMAX canlı yayın akışı içerisinde neler var? DMAX frekans bilgileri

Yayın hayatına geçtiğimiz aylarda başlayan DMAX yayın akışı içerisinde yer alan programlarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. NTV Spor yerine yayın hayatına başlayan DMAX'te, Discovery Channel'da yayınlanan birçok belgesel akış dahilinde yer alabiliyor. Peki, 11 Kasım DMAX yayın akışı içerisine neler yer alıyor? İşte, frekans bilgileri ve detaylı bilgiler

11.11.2018Gündem
‘Trump’ı asla affetmeyeceğim’

‘Trump’ı asla affetmeyeceğim’

Eski ABD first lady’si Michelle Obama, eşi Barack Obama’nın Amerikan vatandaşlığını tartışmaya açarak ailesinin güvenliğini riske attıkları gerekçesiyle ABD Başkanı Donald Trump ve diğerlerini asla affetmeyeceğini söyledi. Michelle Obama, 2016 seçimlerinde Hillary Clinton’a karşı kadınların ‘kadın düşmanı’ Trump’a destek vermelerine de şaşırdığını belirtti.

10.11.2018Dünya
Kudüsteki Yahudi yerleşim biriminde yeni konutlar

Kudüs'teki Yahudi yerleşim biriminde yeni konutlar

İsrail, Kudüs'teki bir Yahudi yerleşim biriminde 640 yeni konut inşasına onay verdi.

7.11.2018Dünya
En çekişmeli araseçim

En çekişmeli araseçim

ABD’de dün Kongre araseçimleri yapıldı. Bu, 2016 yılında ABD Başkanı seçildikten sonra Trump’ın ilk seçim sınavı oldu. Araseçimler Trump faktörü nedeniyle her zamankinden daha heyecanlı geçerken hem Cumhuriyetçiler hem de Demokratlar kıran kırana bir yarış verdi.

6.11.2018Dünya
Son dakika ABD dünyaya duyurmuştu... Yaptırımlar başladı

Son dakika! ABD dünyaya duyurmuştu... Yaptırımlar başladı

ABD yönetimi, 2015'te nükleer anlaşma çerçevesinde kaldırdığı İran yaptırımlarının enerji, finans ve deniz taşımacılığı sektörlerini kapsayan ikinci bölümünü de uygulamaya başladı.

5.11.2018Dünya
Obama Trump’a karşı

Obama Trump’a karşı

ABD’de 6 Kasım Salı günü yapılacak Kongre ara seçimleri için nefesler tutuldu. Trump’ın Cumhuriyetçileri, Senato’da çoğunluğu koruyabilir. Ancak Temsilciler Meclisi’nde üstünlük Demokratlar’a geçebilir. Bu nedenle kıran kırana bir kampanya yaşanıyor. Demokrat Partili eski ABD Başkanı Obama mitinglere çıkarak halkı halefi Trump’a karşı harekete geçirmeye çalışıyor.

3.11.2018Dünya
Trump böyle duyurdu: İlginç paylaşım

Trump böyle duyurdu: İlginç paylaşım

ABD yönetimi, 2015 nükleer anlaşması kapsamında kaldırılan tüm İran yaptırımlarının yeniden hayata geçirileceğini, ancak 8 ülkeye petrol ticaretinde geçici olarak muafiyet tanınacağını açıkladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ABD'nin, İran yaptırımlarından muafiyet tutacağı ülkelere ilişkin bir açıklama yaptığını belirterek, "Şu anda bize gelen bilgiler Türkiye'nin muafiyet içerisinde olduğu şeklinde ama detayları henüz bize ulaşmadı." dedi. Öte yandan Twitter hesabından konuya ilişkin ilginç bir paylaşım yaptı.

2.11.2018Gündem
Tehdidi gündeme bomba gibi düştü: Partisi de ikiye bölündü

Tehdidi gündeme bomba gibi düştü: Partisi de ikiye bölündü

ABD Başkanı Donald Trump'ın "doğuştan vatandaşlık uygulamasını kaldıracağı" yönündeki açıklamasına tepki gösteren Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi Paul Ryan, "Açıkçası bunu yapamazsınız. Doğuştan vatandaşlığı bir Başkanlık kararnamesi ile sona erdiremezsiniz." dedi. Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden Graham ise Donald Trump'ın vatandaşlık çıkışına tam destek verdiğini açıkladı.

30.10.2018Dünya
Trump’ın kongre ara seçimi sınavı

Trump’ın kongre ara seçimi sınavı

ABD kritik Kongre ara seçimlerine hazırlanıyor. Bu seçimler 2020 başkanlık yarışı açısından büyük öneme sahip. ABD Başkanı Trump’ın eli Kongre’nin üst kanadı Senato’da rahat olsa da alt kanat Temsilciler Meclisi’nde sıkıntılı.

28.10.2018Dünya
ABDye kabusu yaşatmıştı... Arkasında o mu var

ABD'ye kabusu yaşatmıştı... Arkasında o mu var?

ABD'de New Jersey Senatörü Demokrat Cory Booker ve Eski Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper'a postalanan şüpheli paketler ele geçirildi. Öte yandan bombalı paket gönderen şüphelinin 56 yaşındaki Cesar Sayoc olduğu bildirildi.

26.10.2018Dünya
ABD bombacının peşinde: Floridada bir postanede arama

ABD bombacının peşinde: Florida'da bir postanede arama

New York Polis Komiseri James O'Neill, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ve FBI Direktör Yardımcısı William Sweeney muhabirlere bilgi verdiABD Başkanı Donald Trump'ı eleştiren kişilere gönderilen bombalı paketlerin ardından FBI, Florida eyaletindeki Miami kenti yakınlarında bir postanede arama gerçekleştirdi.

26.10.2018Dünya
FBI, şüpheli paketlerle ilgili açıklama yaptı

FBI, şüpheli paketlerle ilgili açıklama yaptı

ABD'de şüpheli paket paniği sürerken FBI Başkan Yardımcısı Sweeney, New York'taki adreslere gönderilen paketlerdeki beyaz tozun biyolojik tehdit içermediğini açıkladı.

26.10.2018Dünya
Bombaların adresi Trump muhalifleri

Bombaların adresi Trump muhalifleri

ABD’de eski başkanlar ve medya kuruluşlarına gönderilen bombalı paket paniği dün de devam etti. Eski ABD Başkan Yardımcısı Biden ile Trump karşıtlığıyla bilinen oyuncu Robert de Niro’nun restoranına da bombalı paket gönderilmek istendi. Muhaliflerin ülkeyi bölmekle suçladığı Başkan Trump ise medyayı ülkede ‘nefret yaratmakla’ suçladı.

25.10.2018Dünya
Trumpın iPhoneları Çin ve Rusya tarafından dinleniyor

'Trump'ın iPhone'ları Çin ve Rusya tarafından dinleniyor'

Amerikan gazetesi New York Times, ABD Başkanı Donald Trump'ın yardımcılarının uyarılarını dinlemeyerek kullanmaya devam ettiği iPhone'larının Rusya ve Çin'in istihbarat servisleri tarafından dinlendiğini öne sürdü.

25.10.2018Teknoloji
Trumptan bomba düzenekli paket gönderenleri yakalama sözü

Trump'tan bomba düzenekli paket gönderenleri yakalama sözü

ABD Başkanı Trump, birçok adrese içinde patlayıcı madde bulunan paketler gönderilmesinin arkasındakileri yakalama sözü verirken, medyaya "düşmanca" tavrına son vermesi çağrısında bulundu.

25.10.2018Dünya
ABD’de bombalı paket terörü

ABD’de bombalı paket terörü

Demokratların en önemli iki ismi Obama ve Clinton’ın ikametleri ile CNN merkezi ve Demokrat Partili bazı Kongre üyelerine, içinde patlayıcı düzenek bulunan paketler yollandı. Paketler adreslerine ulaşamadan ele geçirildi. Beyaz Saray olayı ‘alçakça bir eylem’olarak niteleyerek kınadı.

24.10.2018Dünya
ABD alarmda: Bu bir terör eylemi

ABD alarmda: Bu bir terör eylemi!

ABD Başkanı Donald Trump, eski başkanlardan Barack Obama ve Bill Clinton'ın evlerine patlayıcı madde içeren paketlerin gönderilmesini kınadı. Başkan Yardımcısı Mike Pence de "Eski başkan Obama, Clintonlar, CNN ve diğerlerine yönelik saldırı girişimlerini kınıyoruz. Bu korkakça eylemler alçaklıktır ve bu ülkede bunlara yer yoktur" ifadeleriyle tepki gösterdi. New York'un üst düzey yöneticileri, olayı "terör eylemi olarak" niteledi.

24.10.2018Dünya
Son dakika... Clinton, Obama ve Beyaz Saraya bombalı paket gönderildi

Son dakika... Clinton, Obama ve Beyaz Saray'a bombalı paket gönderildi

Amerika Birleşik Devletleri peş peşe gelen haberlerle sarsıldı. Bill ve Hillary Clinton çiftinin evine gönderilen bir pakette patlayıcı cihaz bulunduğu duyuruldu. Ardından ABD'nin bir diğer eski başkanı Barack Obama'nın da evine bombalı paket gönderildiği belirtildi. Sonrasında ise Beyaz Saray'a gönderilmeye çalışılan bombalı paketin yakalandığı belirtildi.

24.10.2018Dünya
Almanya askıya aldı Trumpa rağmen yasaklanabilir

Almanya askıya aldı! Trump'a rağmen yasaklanabilir

ABD Kongresi'nin, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi nedeniyle Suudi Arabistan'a silah satılmasını Başkan Donald Trump'ın muhalefetine rağmen yasaklaması bekleniyor.

23.10.2018Ekonomi
Can çekişiyor

Can çekişiyor

ABD Başkanı Trump’ın Washington ile Moskova arasında 1987’de imzalanan ‘Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) tek taraflı çıkacağını ilan etmesine Rusya’dan tepki geldi. Rus Dışişleri, “Amerika’nın başlattığı silah şantajını kınıyoruz. Önlem alacağız” açıklaması yaptı.

21.10.2018Dünya
Ve yeni kriz: ABD çekiliyor

Ve yeni kriz: ABD çekiliyor

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin, Rusya ile imzaladığı "Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması"ndan çekileceğini açıkladı.

20.10.2018Dünya
Brunson sonrası Türk-Amerikan ilişkileri masaya yatırıldı

Brunson sonrası Türk-Amerikan ilişkileri masaya yatırıldı

THO'nun düzenlediği "Rahip Brunson Sonrası Türk-Amerikan İlişkileri" başlıklı telekonferansa, Amerikalı emekli büyükelçi Bryza ve SETA Strateji Araştırmaları Direktörü Yalçın konuşmacı olarak katıldı.

18.10.2018Gündem
‘Siyah adam’dan komik saçlı kötüye

‘Siyah adam’dan komik saçlı kötüye

Salman Rushdie, son romanı ‘Altın Ev’de, Amerika’dan yola çıkarak dünyanın Obama ile Trump arasında geçirdiği değişimi, bir devletin süper kahraman algısının yok olup süper kötüye dönüşmesinin hikâyesini çarpıcı bir şekilde anlatıyor.

17.10.2018Kitap Sanat
Kaçırılmayacak 10 konser  Cazın tüm renkleri şehirde

Kaçırılmayacak 10 konser! Cazın tüm renkleri şehirde!

Türkiye’nin en uzun soluklu kültür sanat projelerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 28 yaşında. 17 Ekim’de başlayacak ve 28 Ekim’e kadar sürecek festivalde yüzden fazla sanatçı 37 ayrı mekânda sahne alacak. Uzman jürimiz sizin için festivalin mutlaka görülmesi gereken ilk 10 konserini seçti.

12.10.2018Hürriyet Cumartesi
Herkesin Akbank Caz’ı kendine güzel

Herkesin Akbank Caz’ı kendine güzel

28. Akbank Caz Festivali 17-28 Ekim tarihlerinde oldukça doyurucu bir programla kapımızda. Cazın farklı çağlarını ve ekollerini temsil eden yerli-yabancı pek çok konserle geniş bir kitleye hitap etmeye aday ‘cesur ve güzel’ bir festival programı var. Festivalden ‘Hangi konser hangi zevke daha çok hitap eder’ kurgusuyla 10 konser seçtik.

10.10.2018Kitap Sanat
Afganistandaki savaş ortamı Trump döneminde hız kazandı

Afganistan'daki savaş ortamı Trump döneminde hız kazandı

ABD Başkanı Donald Trump'ın göreve gelmesiyle 2014'te imzalanan İkili Güvenlik Anlaşması'na rağmen Afganistan'da savaş hız kazandı. Ülkede 2018'in ilk 6 ayında bin 692 sivil yaşamını yitirdi.

8.10.2018Dünya
2 bin yıl dayanırız

2 bin yıl dayanırız

ABD Başkanı Trump’ın Suudi Kral Selman’a yönelik “Biz olmasak iki haftadan fazla iktidarınızı koruyamazsınız” sözlerine Veliaht Prens röportajda yanıt verdi. Prens Selman, “Suudi Arabistan orada 1744’ten, sanıyorum ABD’den 30 yılı aşkın süre önceden beri mevcut” diyerek ABD’siz 2 bin yıl dayanabileceklerini söyledi.

6.10.2018Dünya
Trump: Berbat bir anlaşmaya son verdim

Trump: Berbat bir anlaşmaya son verdim

ABD Başkanı Donald Trump, bugün ülkesinin yeni "Terörle Mücadele Ulusal Güvenlik Stratejisini" onayladığını belirterek, "Benim liderliğim altında ABD teröre karşı mücadeleyi artırmıştır." ifadesini kullandı. Trump, "İran Devrim Muhafızları ve İran'ın bölgesel güçlerine destek veren ABD'nin İran ile yaptığı berbat bir anlaşmaya son verdim." ifadelerini kullandı.

4.10.2018Dünya
İş Sanat sezona hazır, biletler tükenmeden...

İş Sanat sezona hazır, biletler tükenmeden...

İstanbul’un nitelikli etkinlik mekanı İş Sanat, 19. sezon programını hazırladı. Sezonu 8 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın konseriyle açacak İş Sanat, sezon boyunca Sarah McKenzie, The Tiger Lillies, Renaud Capuçon, Lucas Debargue, Cappella Gabetta, Arturo Sandoval, Magdalena Kožená, Shen-Yang gibi yıldız isimleri ağırlayacak. Biletler 8 Ekim’de satışa çıkacak.

4.10.2018Kitap Sanat
ABDden Birleşmiş Milletlerdeki eşcinsel çalışanların hayat arkadaşlarına sınır dışı tehdidi

ABD'den Birleşmiş Milletler'deki eşcinsel çalışanların hayat arkadaşlarına sınır dışı tehdidi

ABD Başkanı Donald Trump, merkezi New York'ta bulunan Birleşmiş Milletler'de (BM) görevli olan eşcinsel diplomatların partnerlerine tanınan vize istisnasını kaldırdı.

2.10.2018Dünya
Büyük İstanbul Tüneli görücüye çıkıyor

Büyük İstanbul Tüneli görücüye çıkıyor

BÜYÜK İstanbul Tüneli ve 1915 Çanakkale Köprüsü gibi mega projeler ilk kez kapsamlı şekilde İstanbul’da görücüye çıkacak.

2.10.2018Ekonomi
‘Biz birbirimize aşık olduk’

‘Biz birbirimize aşık olduk’

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un ile görüşmelerine ilişkin, “Birbirimize aşık olduk” ifadelerini kullandı.

30.09.2018Dünya
Trumptan şaşkına çeviren açıklama: Bana güzel mektuplar yazdı, biz aşık olduk

Trump'tan şaşkına çeviren açıklama: Bana güzel mektuplar yazdı, biz aşık olduk

ABD Başkanı Donald Trump, Singapur zirvesi sırasında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile birbirine aşık olduğunu söyledi.

30.09.2018Dünya
AB, İran ile petrol ticaretini sürdürüp yaptırımların etrafından dolaşabilmek için yeni bir yapı kuruyor

AB, İran ile petrol ticaretini sürdürüp yaptırımların etrafından dolaşabilmek için yeni bir yapı kuruyor

ABD'nin İran nükleer anlaşmasından çekilip Kasım ayından itibaren Tahran'a yönelik yaptırımları yeniden devreye sokmaya karar vermesinin ardından, anlaşmanın imzacılarından olan Avrupa Birliği (AB) İran'la ticareti sürdürebilmek adına yeni bir kurumsal yapı oluşturma çalışmaları yürütüyor.

25.09.2018Dünya