MENÜ

Ayrımcılık

Ayrımcılık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ayrımcılık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ayrımcılık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.790 Ayrımcılık haberi bulunmuştur.

Ayrımcılık Haberleri

Kadına şiddetle mücadelede gayret var uygulama eksik

Kadına şiddetle mücadelede gayret var uygulama eksik

Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bağlayıcılığa sahip ilk uluslararası sözleşme olan ‘İstanbul Sözleşmesi’nin Avrupa Konseyi ülkelerindeki uygulamasının denetimini yapan GREVIO’nun (Kadınlara Karşı Şiddet ve Ev İçi Şiddete Karşı Uzman Eylem Grubu) başkanı Prof. Feride Acar, Hürriyet’e özel röportaj verdi. ‘İstanbul Sözleşmesi’, 11 Mayıs 2011’de İstanbul’da imzaya açılmış, ilk imzalayan ülke de Türkiye olmuştu.

13.12.2018Gündem
Bütçede İş Bankası tartışması

Bütçede İş Bankası tartışması

Meclis’te bütçe görüşmeleri devam ederken AK Parti ile CHP arasında CHP’nin İş Bankası hisseleri üzerinden tartışma yaşandı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bu ticari faaliyet devam ettiği sürece CHP Hazine yardımı almamalı” diyen AK Partili Ahmet Özdemir’e “Devletin imkânlarını sömürenler, Atatürk’ün vasiyetiyle, partisinin yapmış olduğu bu hizmete laf söyleyemezler” diye karşılık verdi.

12.12.2018Gündem
LGBTİ bireyler iş hayatında cinsel kimliklerini gizlemek zorunda kalıyor

LGBTİ bireyler iş hayatında cinsel kimliklerini gizlemek zorunda kalıyor

Kadir Has Üniversitesi ve Kaos GL’nin özel ve kamu alanında 287 katılımcı ile bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği “İstihdamda LGBTİ+ Anketi 2018” sonuçları açıklandı.

11.12.2018Kampüs
Medyaya çocuk çağrısı: Damgalama canlandırma yaptırma

Medyaya çocuk çağrısı: Damgalama canlandırma yaptırma

UNICEF’in Çocuk Hakları ve Medya Çalıştay’nda, medyaya çocuk haberleriyle ilgili çağrı yapıldı. Haber için görüşme yaparken çocuklara canlandırma yaptırılmaması, görüşmeci ve foto muhabiri sayısının sınırlı tutulması, isim değiştirmenin önemi vurgulandı.

9.12.2018Gündem
İstihdam ‘engel’i

İstihdam ‘engel’i

Türkiye’de çalışabilir durumda yaklaşık 2 milyon engelli birey var. Ancak, işgücüne katılan engelli sayısı sadece 160 bin civarında. Yetkililer, iş arayan engelli kişilerin ayrımcı tutum ve uygulamalar nedeniyle bu süreçte çok zorlandıklarını belirtiyor. Bunun yanında, bir iş bulsalar bile, toplumun engelli bireylerle birlikte yaşama konusundaki bilgi ve beceri eksikliği, iş yerlerinde dışlayıcı kültürü beraberinde getiriyor.

Ali Koç: Omuz omuza başarılara yürüyeceğiz

Ali Koç: 'Omuz omuza başarılara yürüyeceğiz'

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Spor Toto Süper Lig'de istedikleri seviyede olmadıklarını ancak devre arasına kadar üst noktalara çıkmayı hedeflediklerini belirtti.

6.12.2018Futbol
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, kadınlarla Anıtkabiri ziyaret etti

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, kadınlarla Anıtkabiri ziyaret etti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıl dönümünde, kadın milletvekilleri, muhtarlar, bürokratlar, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ile Anıtkabir'i ziyaret etti.

5.12.2018Gündem
Miniklerden farkındalık eylemi

Miniklerden farkındalık eylemi

Sevinç Koleji Bahçeşehir Şubesi ilkokulunun minik öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, öğretmenleri Hatice Yener, Fatma Zehra Karagüven ve Neslihan Hasanusta gözetiminde ilginç bir farkındalık eylemine imza attı. Öğrenciler engellilerin günlük yaşamlarını kolaylaştıran tekerlekli sandalye, baston, koltuk değneği ve gözlüklerle Bahçeşehir sokaklarında yürüdü. Polis, çocukların farkındalık eylemine yolu bir süre trafiğe kapatarak destek verdi. Çocuklar taşıdığı pankartlarda, engellilere pozitif ayrımcılık yapılmasının önemine dikkat çekti. Öğretmen Hatice Yener, “Çocuklarımıza, engelli bireylerin yaşamlarındaki zoruluklarla nasıl başa çıktıklarını, sokakta yürümelerinin dahi ne kadar zor olduğunu göstermek için bu etkinliği düzenledik. Çünkü her insan engelli adayıdır” dedi. Haber: Arda AKIN - Kurgu: Levent SERT

5.12.2018Haber
Miniklerden ‘farkındalık’ eylemi

Miniklerden ‘farkındalık’ eylemi

SEVİNÇ Koleji Bahçeşehir şubesi ilkokulunun minik öğrencileri, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, öğretmenleri Hatice Yener, Fatma Zehra Karagüven ve Neslihan Hasanusta gözetiminde farkındalık eylemine imza attı.

5.12.2018Gündem
Bu ödüller sadece kadınlara

Bu ödüller sadece kadınlara

5. Anadolu Tiyatro Ödülleri’ bu kez kadın sanat emekçilerine verildi.

1.12.2018Magazin
AB’ye alsaydınız bu noktada olmazdık

AB’ye alsaydınız bu noktada olmazdık

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti’ye (SPD) yakın Friedrich Ebert Vakfı’nın davetlisi olarak Berlin’de bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Sosyal Demokrat Parti yöneticilerini Türkiye’nin AB üyeliğiyle ilgili tavırlarından dolayı eleştirdiğini söyledi.

1.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 34. İSEDAK kapanış oturumuna katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 34. İSEDAK kapanış oturumuna katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Arjantin’de toplanan G20’nin ana gündem maddelerinden bir tanesi de ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşlarından kaynaklanan küresel ekonomik daralmayı önlemeye yönelik ticaretin serbestleştirilmesi konusudur. İİT dönem başkanı sayın Cumhurbaşkanımızın bu toplantı da yer alması ve ticaretin kolaylaştırılması enstrümanının en yüksek seviyede bu toplantı da dile getirilecek olmasının İİT ülkeleri içinde önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.

29.11.2018Gündem
Fuat Oktay’dan uluslararası ticaret mesajı

Fuat Oktay’dan uluslararası ticaret mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıklamasında "ABD’nin gümrük tarifelerini artırması ve diğer ülkelerin buna karşı yaptığı misillemeler sonucu dünyada giderek büyüyen bir korumacı dalga meydana gelmiştir. Bu dalgaya karşı verilecek en doğru tepki, ticaretin kolaylaştırılması yoluyla maliyetlerin azaltılması, özellikle tarifelerin ve tarife dışı engellerin kaldırılması ve gümrük prosedürlerinin basitleştirilmesi olacaktır" şeklinde konuştu.     

29.11.2018Gündem
Burhan Karaçam: Sponsorluk anlaşmaları bitmeyecek

Burhan Karaçam: 'Sponsorluk anlaşmaları bitmeyecek'

Fenerbahçe Kulübü, HDI Sigorta ile futbol resmi sigorta sponsorluğu anlaşması imzaladı.

28.11.2018Futbol
Kılıçdaroğlu’ndan grup toplantısında önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu’ndan grup toplantısında önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

27.11.2018Gündem
Kadına yönelik şiddete Ateş Böcekleri ile “Dur” denecek

Kadına yönelik şiddete Ateş Böcekleri ile “Dur” denecek

Kadına yönelik şiddet, son yıllarda bu alandaki mücadelede elde edilen ilerlemelere karşın hala küresel bir salgın.

27.11.2018Keyif
Akademisyenlerden belediyelere ‘burka’ desteği

Akademisyenlerden belediyelere ‘burka’ desteği

Burka yasağını uygulamayacağını açıklayan Hollanda’daki bazı belediyelere akademisyenlerden destek geldi. Amsterdam Üniversitesi Antropoloji ve Sosyoloji Bölümü Profesörü Annelies Moors, belediyelerin kararının akıllıca olduğunu söylerken, Leiden Üniversitesi araştırma görevlisi Dr. Ineke van der Valk da yasağın, başörtülü kadınlara da sıçrayabileceğini söyledi.

27.11.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Vino Locale

URLA son yıllarda ülkenin göz bebeği bir yerleşim yeri.

2.12.2018

Filmi oku, kitabı seyret!

Ne başlıkta hata var ne de siz yanlış okudunuz... Hayat gittikçe daha da kafa karıştırıcı hale gelmiyor mu?

27.11.2018