EKSTRA
MENÜ

Evrim Kuran

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 154 haberi bulunmuştur.

Evrim Kuran Haberleri

‘Gençler hayatlarındaki heyecan bitsin istemiyor ama COVID buna  izin vermiyor’

‘Gençler hayatlarındaki heyecan bitsin istemiyor ama COVID buna izin vermiyor’

Aras bir kahve içip sinemaya gidemeden flört etmenin pek mümkün olmadığını söylüyor, Gökçe “Çok sıkıldım, artık içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor” diyor. Bu yıl liseye başlayan Elanur ve Ali Deniz’e göreyse yeni arkadaşlarıyla yüz yüze tanışamamak tatsız bir durum. Gençler 1 yılı aşkın bir süredir salgınla, genellikle evde yaşıyor. Özellikle 20 yaş altı gençler pandeminin başından beri sokağa çıkma kısıtlamasına en uzun süre maruz kalan iki kesimden biri. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na günler kala sözü onlara verdik, son bir yıllarının nasıl geçtiğini sorduk, gençlerle biraz dertleştik...

Meslekler değil, yetkinlik öne çıkacak

Meslekler değil, yetkinlik öne çıkacak

Gelecek hafta başlayacak People Make The Brand İşveren Markası Konferansı’nı, etkinliğin yaratıcısı ve küratörü Evrim Kuran’la konuştuk. Kuran “Esneyebilme, yeniden öğrenebilme, eskiden öğrendiklerinden vazgeçebilme yeteneğin varsa, ne iş yaparsan yap, sen de işin de öne çıkarsınız. Yaşımız kaç olursa olsun mesleklerimizi değiştirebileceğimiz bir dönem geliyor. Kârlılığın değil, insan esenliğinin önemsenmesine ihtiyaç var” diyor.

Gençlerimiz artık mutsuz olmasın

Gençlerimiz artık mutsuz olmasın!

UNICEF, Türkiye’nin de aralarında olduğu 41 ülkede 15 yaşındaki çocukların hayatından ne oranda memnun ve mutlu olduğunu inceledi. Raporda ülkemiz sonuncu. Mutsuzluklarının sebebini gençlere ve ailelere sorduk: Kavgalı evler, zorba arkadaşlar, sınav üstüne sınav stresi... Uzmanlar yorumladı: “Bu kuşağı kaybetmek yüzyılı kaybetmek demek.” Aynı araştırmada birinci olan Hollanda’daki Türk aileler de farkı deneyimleriyle anlattı.

27.09.2020Hürriyet Pazar
Z Kuşağı ne demek, hangi yıllar arasında doğmuştur ve özellikleri nedir Akademik bilgiler

Z Kuşağı ne demek, hangi yıllar arasında doğmuştur ve özellikleri nedir? Akademik bilgiler

Son günlerde sıkça gündeme gelen Z Kuşağı, özellikleri, ne yeyip ne içtikleri, hangi yıllar arasında doğdukları ve nelerle ilgili oldukları ile merak ediliyor. Genç nüfus oranının yüksek olduğu ülkemizde Z Kuşağı oranı da yükselmeye devam ediyor. Bazı kaynaklarda 1996 ve sonrası olarak nitelendirilen Z Kuşağı, bazı kaynaklarda ise 2000 yılı itibariyle doğan nesli ifade ediyor. Peki, Z Kuşağı hakkında bilim insanları ve uzmanlar neler diyor? İşte, Boğaziçi Üniversitesi’nde kuşaklar üzerine dersler veren Prof. Dr. M. Asım Karaömerlioğlu, çocuk, genç ve yetişkin psikiyatrı Yankı Yazgan ve kuşak araştırmacısı Evrim Kuran'ın Z Kuşağı özellikleri ile ilgili aktardıkları

4.07.2020Gündem
Türkiye’deki Z kuşağından 2 bin 764 genç anlatıyor: Ne yaşıyor, ne hissediyor, ne düşünüyorlar

Türkiye’deki Z kuşağından 2 bin 764 genç anlatıyor: Ne yaşıyor, ne hissediyor, ne düşünüyorlar?

Onlar 96 yıllık Cumhuriyet’in beşinci nesli. 2000’le 2018 yılları arasında doğdular ve artık ilk üyeleriyle yavaş yavaş ülkenin, toplumun, geleceğin şekillenmesinde rol almaya başlıyorlar. Peki neler yaşıyorlar? Cevabı kuşak araştırmacısı Evrim Kuran, son kitabında veriyor. Ankara, İzmir ve İstanbul’da düşük gelir grubundaki semtlerde 1507 kişiyle yüz yüze görüşen, orta-yüksek sosyoekonomik statüden 1257 gence anketlerle ulaşan Kuran’la ‘Bir Kuşağı Anlamak’ı konuştuk.

13 soruda... Bayram değil seyran değil Instagram ‘beğeni’leri neden kaldırıyor

13 soruda... Bayram değil seyran değil Instagram ‘beğeni’leri neden kaldırıyor?

Instagram’ın, yedi ülkede başlattığı ‘beğeni sayısını gizleme’ uygulaması, artık ABD’de de geçerli. Yakında bütün dünyada uygulanacak. Bu yeni dönemde artık fotoğrafların altında beğeni sayıları değil, takip ettiğiniz ve gönderiyi beğenmiş arkadaşlarınızın isimleri yazacak. Gerekçe; kullanıcılar yarışmadaymış gibi hissetmesin, beğeni stresi yaşamadan doya doya eğlensin... Türkiye, 37 milyon kullanıcısıyla Instagram’ı en çok kullanan altıncı ülke. Yani bu haber bizi de çok ilgilendiriyor. Peki, bu yenilik ne anlama geliyor? Instagram bizim stresimizle neden bu kadar meşgul? İşin arkasında başka bir ekonomik neden mi var? Fenomenler, kullanıcılar bu işten nasıl etkilenecek?

17.11.2019Hürriyet Pazar
Liseli mucitler ödüllerini aldı

Liseli mucitler ödüllerini aldı

Fizik, kimya ve biyoloji alanlarındaki yetenekli lise öğrencilerini bilimsel araştırmalara özendirmeyi amaçlayan 28’inci Uluslararası Dr. İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye dahil 15 ülkenin 90 projeyle finale kaldığı yarışmanın ödül törenine, onur konuğu olarak Kuşak Araştırmacısı Evrim Kuran katıldı.

10.05.2019Eğitim
500 öğretmen yıllar sonra üniversite sıralarında

500 öğretmen yıllar sonra üniversite sıralarında

Yeditepe Üniversitesi'nin düzenlediği 'Back to University' organizasyonu bu yıl Türkiye'nin dört bir yanından ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) İstanbul'a gelen yaklaşık 500 eğitimciyi üniversite yıllarına geri götürdü.

15.04.2019Kampüs
Öğretmenler üniversite sıralarına döndü

Öğretmenler üniversite sıralarına döndü

Back to University organizasyonu Türkiye’nin dört bir yanından ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) İstanbul’a gelen yaklaşık 500 eğitimciyi üniversite yıllarına geri götürdü. Uzun yıllar sonra öğrenci olmanın tadını çıkaran öğretmenler, çeşitli konferans ve seminerlerin ardından merak ettikleri dersleri yerinde görme fırsatı yakaladı.

13.04.2019Eğitim
Z kuşağı iş hayatına atılıyor

Z kuşağı iş hayatına atılıyor

Günümüz iş dünyası Y kuşağının etkisiyle hızla değişirken şimdi de Z kuşağı ile karşı kaşıya. Nüfus bilimciler Z kuşağının en yaşlılarının 18 ila 23 yaş arasında olduğunu kabul ediyor. Araştırmacılar Z kuşağının kendinden önce gelen Y kuşağına göre çok farklı olduğunu düşünüyor. Bu konuda yapılan çalışmalara göre Z kuşağının yüzde 37’si kendi şirketini kurmak istiyor, yüzde 19’u esnek çalışmaya çok önem veriyor.

Çağrı merkezi zirvesi sona erdi

Çağrı merkezi zirvesi sona erdi

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD), 10. kuruluş yılında gerçekleştirdiği 2018 ÇMD Geleneksel Çağrı Merkezi Zirvesi ile iç kaynak-dış kaynak çağrı merkezleri ve sektöre hizmet veren tedarikçilerin üst düzey yöneticilerinden oluşan 400’e yakın profesyoneli bir araya getirdi.

13.12.2018Teknoloji
People Make The Brand 2018 için geri sayım başladı

People Make The Brand 2018 için geri sayım başladı

Her yıl merakla beklenen Türkiye’nin işveren markası konferansı People Make The Brand Konferansı, 2018’e konuşmacıları ve ele aldığı konularıyla damga vuracak.

26.11.2018Kampüs
Gençliğin kalbi MZV Gençlik Zirvesinde attı

Gençliğin kalbi MZV Gençlik Zirvesi'nde attı

Gençlerin her yıl büyük bir heyecanla beklediği MZV Gençlik Zirvesi’nin üçüncüsü, ilham veren konuşmacılar ve nefes kesen performanslar ile, Van’dan Tekirdağ’a, Balıkesir’den Manisa’ya Türkiye’nin dört bir yanından gelen 2.500’ü aşkın lise ve üniversite öğrencisini Zorlu PSM’de bir araya getirdi.

26.11.2018Kampüs
En çekici işverenler

En çekici işverenler

Universum tarafından Türkiye dahil 61 ülkede yaptığı En Çekici İşveren Araştırması’nda göre mühendislik ve yönetim bilimleri öğrencilerine en çekici işverenler soruldu. Türkiye’den 46 üniversiteden 41 bin öğrencinin katıldığı araştırmaya göre yönetim bilimleri öğrencileri Koç Holding’i en çekici işveren seçerken, mühendislik öğrencileri Aselsan’ı seçti. Dünyada ise hem yönetim bilimleri hem de mühendislik öğrencileri için en çekici işveren Google.

Gençlere şirketlerden beklentileri soruldu

Gençlere şirketlerden beklentileri soruldu

Her yıl dünyanın 61 ülkesinde 1,8 milyon gençle gerçekleşen Universum En Çekici İşverenler Araştırması’nın bu yıl Türkiye’de 6.sı düzenlendi. Türkiye’nin gençlerinin şirketlerden neler beklediğini ortaya çıkaran araştırma, 2018’in en çekici işveren markalarını da açıkladı.

1.10.2018Kampüs
Z Kuşağı...Daha yaratıcı ve daha uyumlu bir dönemi onlar başlatacak

Z Kuşağı...Daha yaratıcı ve daha uyumlu bir dönemi onlar başlatacak

Eğitim, yaz boyu gündemin ana maddelerinden biriydi; lise giriş sınavının yerleştirmelerindeki aksaklıklar, üniversite sınav sonuçlarının yarattığı hayal kırıklığı, karma eğitim tartışmaları... Çocuklar bu tartışmaların gölgesinde tatilin tadını çıkarmaya çalıştı. Yarın yeni bir eğitim-öğretim dönemi başlıyor. ‘Z kuşağı’na mensup yaklaşık 18 milyon çocuk okula dönüyor. Peki kim bu çocuklar?

15.09.2018Hürriyet Pazar
Telgraftan Tablete kuşaklar arası iletişim: Evrim Kuran

'Telgraftan Tablete' kuşaklar arası iletişim: Evrim Kuran

Kuşak araştırmalarıyla dikkat çeken ve bu konuda ilklere imza atan Evrim Kuran’ın, Türkiye’nin yaşayan 5 kuşağının çarpıcı yönlerini anlattığı kitabı “Telgraftan Tablete” tüm kitapçılarda. Bizim de dahil olduğumuz Y kuşağı başta olmak üzere kuşaklar arası ilişkilere göz kırpan bu kitabın yazarını hep birlikte tanıyalım dedik.

13.06.2018Kampüs
Hangi kuşaksınız

Hangi kuşaksınız?

Kuşak araştırmalarıyla dikkat çeken ve bu konuda ilklere imza atan Evrim Kuran, Türkiye’nin yaşayan 5 kuşağının çarpıcı yönlerini yeni yayınlanan kitabı “Telgraftan Tablete”de ele alıyor.

8.06.2018Kampüs
Gençlik nasıl kurtulur

Gençlik nasıl kurtulur?

Farklı alanlardan akademisyenlere, eğitimcilere, biliminsanlarına, danışmanlara Türkiye’de gençlik için acilen atılması gereken adımları sorduk. Kimi sistemde yapılması gereken değişiklikleri sıraladı, kimi doğrudan gençlere öğüt verdi...

19.05.2018Hürriyet Pazar
Evrim Kuranla People Make The Brand - Campusü konuştuk

Evrim Kuran'la People Make The Brand - Campus'ü konuştuk

91. sayımızda Kariyer sayfamızın konuğu, Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Universum Orta Doğu Direktörü Evrim Kuran. Kuran ile üniversite öğrencilerini, kariyer yollarında yakından ilgilendiren People Make The Brand – Campus etkinliği hakkında konuştuk.

7.05.2018Kampüs
Türkiyenin en çekici işverenleri araştırması 2018 başladı

Türkiye'nin en çekici işverenleri araştırması 2018 başladı

İşveren markalarının geleceğini şekillendiren, Türkiye’nin gençleri ile yapılan Universum En Çekici İşverenler Araştırması’nın bu yıl 6.'sı düzenleniyor.

15.02.2018Kampüs
2018’de gençler şirketlerden ne bekliyor

2018’de gençler şirketlerden ne bekliyor?

Türkiye’de 50.000’e yakın Y kuşağı ile gerçekleştiren Universum İdeal İşveren Araştırması’nın sonuçları 2018 yılında işveren markalarının nasıl şekilleneceğini gösteriyor.

15.02.2018Kampüs
İK’cılar değişime uyum sağlamalı

İK’cılar değişime uyum sağlamalı

İş uygulamaları alanında yazılımlar geliştiren SAP’nin ekosisteminde yer alan itelligence, Çırağan Sarayı’nda İK 4.0 Yeni Nesil Uygulamalar başlıklı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, dijitalleşerek dönüşen çalışma ortamında, çağa ayak uyduran İK uygulamaları hakkında bilgiler paylaşıldı.

Babalara da doğum izni var

Babalara da doğum izni var

Türkiye’de toplam 1.800 çalışanı olan Danone’da anne ve babalara özel haklar var. Örneğin bir kadın çalışan doğum yaptığında yasal süresine ek olarak 2 hafta daha izin elde ediyor, 6 ay boyunca part time, çocuk 1 yaşı gelene kadar haftada 2 gün evden çalışabiliyor. Üstelik bu haklar babalar için de geçerli. Danone Türkiye İK Direktörü Pınar Çanakçı ile ‘anne-baba dostu’ şirket olmayı konuştuk.

Sıradışı fikirleri keşfetme fırsatı

Sıradışı fikirleri keşfetme fırsatı!

TEDxReset 7. Yılında hayallerinizi gerçekleştirmek için her zaman “Bir Yolu Var” diyor

11.04.2016Gündem
Kuşaklar arası değişimler konuşuldu

Kuşaklar arası değişimler konuşuldu

İZMİR Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ), Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Ege Şubesi işbirliğiyle gerçekleştirilen 1. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde, kuşaklar arası çalışma sistemlerinde yaşanan değişimler masaya yatırıldı.

14.03.2016Ege
Hürriyet İK 1000. sayısını kutladı

Hürriyet İK 1000. sayısını kutladı

1 Ekim 1995’te yayın hayatına başlayan Hürriyet İK, bugün yayınlanan 1.000. sayısını, 4 Aralık Perşembe gecesi Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde verilen bir kokteylle kutladı. Aralarında Yıldız Holding İnsan Kaynakları Genel Müdürü Ege Karapınar, Yapı Kredi İK Genel Müdür Yardımcısı Cihangir Kavuncu, Data Expert kurucusu Hasan Altunkaya, GE İK Lideri Belgin Ertam, Defacto İK Direktörü Oğuz Erdoğan, Zorlu Holding İK Direktörü İbrahim İnceçam gibi isimlerin de yer aldığı geceye çok sayıda insan kaynakları profesyoneli katıldı.

Y kuşağı ne ister

Y kuşağı ne ister?

Bugün Türkiye’de nüfusunun yüzde 35’i Y kuşağına ait. 2025 yılında işgücünün yüzde 60-75’inin Y kuşağı olacağı öngörülüyor. Bugünün çoğunluğu x kuşağından oluşan yönetici ve İK uzmanlarının en çok kafa patlattıkları soru ‘Y kuşağını nasıl yönetiriz’ sorusu. Y kuşağını yönetebilmek için önce onları dinlemek, ne istediklerini anlamak gerek. Y kuşağına ‘iş hayatından ve yöneticilerinden beklentilerini’ sorduk.

Yaşasın Y kuşağı

Yaşasın Y kuşağı!

Evrim Kuran. Hacettepe Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı mezunu. İnsan kaynakları alanında yüksek lisans yaptı. Yetmedi, Sabancı Üniversitesi’nden Executive MBA derecesini aldı. 2001’den bu yana kuşak araştırmaları yapıyor. O yıllarda, ilk kez ‘Y kuşağı’ndan söz ettiğinde, herkes “Bırak bu işleri!” dedi. Bırakmadı. Şimdi de yüzün üzerinde ulusal ve çokuluslu markayla kuşaklar ekseninde çalışıyor. Yazılar yazıyor. Konferanslarda konuşuyor. Kendisi X kuşağı ama Z kuşağından Ali’nin annesi. Bize de Gezi’nin kahramanları Y kuşağını anlatıyor…

8.06.2013Kelebek
Şirketlerde kuşaklar arası çatışma zirvesi

Şirketlerde kuşaklar arası çatışma zirvesi

Türkiye Personel Yönetim Derneği Ege Şube Başkanı Serdar Kalaycıoğlu tarafından bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilecek olan Ege İnsan Yönetimi Zirvesi’nin, 21 Eylül’de başlayacağını söyledi.

2.09.2012Ege
50 yaş sendromu

50 yaş sendromu

1946-64 arası doğan Baby Boomers kuşağı emeklilik çağına geldi. Ama büyük kısmı çalışma hayatını bu kadar erken bırakmak istemiyor.

Sansür yanlış

Sansür yanlış

TBMM Başkanı Toptan, Darwin kapaklı TÜBİTAK dergisinin sansür edilmesine tepki gösterdi.

11.03.2009Gündem
Kırmızı Oda Nazlı kimdir Kırmızı Oda’nın Nazlı’sı Pınar Deniz …

Kırmızı Oda Nazlı kimdir? Kırmızı Oda’nın Nazlı’sı Pınar Deniz …

Kırmızı Oda dizisinde Nazlı karakterine kimin hayat verdiği araştırılıyor. Her hafta cuma akşamları ekrana gelen Kırmızı Oda oyuncuları arasına katılan Pınar Deniz, Nazlı karakterini canlandırıyor. İşte Pınar Deniz hakkında bilgiler

17.02.2021Televizyon
Kırmızı Oda dizisindeki Nazlı kimdir Pınar Deniz, Kırmızı Oda kadrosunda

Kırmızı Oda dizisindeki Nazlı kimdir? Pınar Deniz, Kırmızı Oda kadrosunda!

Kırmızı Oda oyuncuları arasına katılan Pınar Deniz, dizide Nazlı karakterine hayat verecek. Her hafta cuma akşamları yayınlanan diziye dahil olan Pınar Deniz’in kaç yaşında olduğu ve oynadığı diziler yoğun ilgi görüyor. İşte Pınar Deniz hakkında merak edilenler

5.02.2021Televizyon
Dijital mühendislik eğitimi ve beceri notları

Dijital mühendislik eğitimi ve beceri notları

Sevgili mühendis adayı gençler; ülkemizin nadide mühendislik fakültelerinden birine girdiniz ve böylece hem kendiniz hem aileniz için şimdilik rahatlatıcı bir netice elde ettiniz. Henüz iyi bir puan almanın ve bir bölüme yerleşmenin mutluluğu ve tatmini içerisindesiniz. Çok güzel...

5.10.2020Eğitim
Kadın girişimcilerin yeni başkanı Öztürk

Kadın girişimcilerin yeni başkanı Öztürk

Zeynep Erkunt Armağan'dan boşalan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına Opet Petrolcülük Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk seçildi.

28.09.2020Ekonomi
Pınar Deniz kimdir, kaç yaşındadır İşte Pınar Denizin hayatı ve biyografisi

Pınar Deniz kimdir, kaç yaşındadır? İşte Pınar Deniz'in hayatı ve biyografisi

Ünlü oyuncu Pınar Deniz, son günlerde internette en fazla aratılan isimler arasında yer aldı. Gündemde yer alan haberlerle beraber, Vatanım Sensin isimli diziyle kariyerinde çıkış yakalayan Pınar Deniz'in hayatı ve biyografisi, özellikle magazin takipçileri tarafından merak konusu oldu. Peki, Pınar Deniz kimdir, kaç yaşındadır ve nerelidir? Pınar Deniz hangi dizilerde oynadı? İşte oyuncu Pınar Deniz'in hayatı ve biyografisiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

19.03.2020Televizyon
Pınar Deniz kimdir, kaç yaşında

Pınar Deniz kimdir, kaç yaşında?

Can Dostum dizisinde Can Yaman’ın partneri olması beklenen Pınar Deniz’in diziden çekilme kararı aldı. Kararın basına yansıması ardından Pınar Deniz’in hayatı ve kariyerine ilişkin araştırmalar başladı. Peki, Pınar Deniz kimdir, kaç yaşında?

6.12.2019Magazin
Lider Pınar Karşıyaka, İTÜ Basketi farklı geçti

Lider Pınar Karşıyaka, İTÜ Basket'i farklı geçti!

ING Basketbol Süper Ligi dördüncü hafta maçında Pınar Karşıyaka, sahasında Sigortam.net İTÜ Basket'i 105-67 yendi.

19.10.2019Basketbol
‘Heykelde Yeni Keşifler’ müzayedesi

‘Heykelde Yeni Keşifler’ müzayedesi

Türkiye’nin 47 yıllık en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat tarafından düzenlenen ve Kemer Country Club ev sahipliğinde yapılan “Heykelde Yeni Keşifler” yarışması kapsamında seçilen 10 eser, 12 Ekim’deki müzayedede sahipleriyle buluşacak.

11.10.2019Keyif
Malick’ten uzun süresinin hışmına uğrayan bir ‘Radegund hipnozu’

Malick’ten uzun süresinin hışmına uğrayan bir ‘Radegund hipnozu’

Kerem Akça, 72. Cannes Film Festivali’nde Fox Searchlight’a satılarak Oscar yarışına hızlı giren Malick’in “A Hidden Life”ını değerlendirdi.

22.05.2019Keyif

Yazar Sonuçları

Evrim Kuran’ın kitabı ‘Telgraftan Tablete’ çıktı... Bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde öteki kuşak serinler...

Türkiye’de “kuşak araştırmacısı” denilince Evrim Kuran derim. Neredeyse 20 yıldır kuşaklar üzerine kafa patlatıyor...

15.05.2018

- Gençlik ne ister? -Gerçeği, önce gerçeği!

Evrim Kuran bir araştırmacı, kuşak araştırmacısı. Daha çok gençlerle ilgili çalışıyor. Bu konuda Türkiye’deki en yetkin kişilerden biri. Ulusal ve çokuluslu şirketlere danışmanlık yapıyor. Konferanslar veriyor. Üniversitelere gidiyor. Konuşuyor, anlatıyor. Kanada’da ve Türkiye’de yaşıyor. Bir orada, bir burada ve dünyanın geri kalanında...

26.08.2017

Gençler gelecekten ne istiyor?

2017’nin ilk pazarında Evrim Kuran’la birlikteyiz... O, gençlerle ilgili çalışan bir araştırmacı. Türkiye’de ve dünyada pek çok şirkete danışmanlık veriyor. Çeşitli ülkelerde, ‘Y jenerasyonu’nun şirketler ve sektörlerle ilgili algısını ölçen Universum’un Türkiye ve Ortadoğu çalışmalarından sorumlu. Dünya genelinde, 1.5 milyon gence ulaşan çok kapsamlı bir araştırma modelleri var. 2016’da Türkiye’de 48 bin gence ulaştılar. Elinde çarpıcı veriler var. Yeni yıla girdik ya, gençlerin durumunu konuşmak istedim Evrim’le. Gençler, gelecekten ne bekliyor? İşsiz gençler ne olacak? En büyük hayalleri ne? Umutsuzluk yaşıyorlar mı? Yeni kuşak için ‘işyeri’ nasıl bir yer?

31.12.2016

Sevişmek mi çalışmak mı?

BU pazar, Hürriyet İK ekinin 1000’inci sayısı.

3.12.2014

Y kuşağına devam...

Pazar günü başlayan, kuşak araştırmaları yapan Evrim Kuran röportajı, bugün de devam ediyor. Gezi’deki gençleri daha iyi anlayabilmemiz için, Kuran gibi sağduyulu ve bilgili uzmanlara kulak vermemiz gerekiyor. Ama dinleyen kim...

10.06.2013

Yaşasın Y kuşağı!

Evrim Kuran. Hacettepe Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı mezunu. İnsan kaynakları alanında yüksek lisans yaptı.

8.06.2013