EKSTRA
MENÜ

Ayrımcılık

Ayrımcılık haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ayrımcılık hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 10.049 Ayrımcılık haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ayrımcılık Haberleri

Erdoğan Şiddete sıfır tolerans dedi ve sonuna kadar mücadele mesajı verdi

Erdoğan "Şiddete sıfır tolerans" dedi ve sonuna kadar mücadele mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de kadınların özellikle eğitim, üretim, istihdam, siyaset ve sosyal hayatta en fazla ilerleme kaydettikleri dönemin, kendi dönemleri olduğunu belirtti. Şiddete karşı "sıfır tolerans" dediklerini ve bu sorunla yıllardır topyekun bir mücadele içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, tüm ilgili kurumlarla bunun üzerine kararlılıkla gittiklerini vurguladı.

24.10.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğlunun sözlerine tepki: Sakın ha bu oyuna gelmeyin

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki: Sakın ha bu oyuna gelmeyin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun memur açıklamasına yanıt verdi ve "Sen kimsin de bu ülkede alnının akıyla gelip bir kariyer almış memuru tehdit ediyorsun? Ülkemin memuruna sesleniyorum; sakın ha, bu oyuna gelmeyin. Siz memur olarak görevinizi yaptığınız müddetçe bunlar kılınıza dokunamaz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefimize eninde sonunda muhakkak ulaşacağız. Bugün Afrika ülkeleriyle toplam ticaretimiz 25 milyar doları aşıyor" ifadelerini kullandı.

23.10.2021Gündem
Siz de hâlâ çizgi film izleyenlerden misiniz

Siz de hâlâ çizgi film izleyenlerden misiniz?

Bu devirde çocukları ekrandan uzak tutmak kolay değil. Uzmanlar çocuklara belirli bir yaştan sonra ve belirli sürelerde çizgi film izletmeyi tavsiye ediyor. Biz de çocuklarla çizgi film izlemeye bayılıyoruz. İşte programları seçerken dikkat ettiğimiz bazı noktalar...

AB’den Merkel’e alkışlı veda

AB’den Merkel’e alkışlı veda

Şansölye olarak görev yaptığı 16 yıldaki 107’nci Avrupa Birliği Zirvesi’ne katılan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brüksel’e liderler tarafından ayakta alkışlanarak veda etti.

23.10.2021Dünya
Sert, keskin, öfkeli: Hakan Günday

Sert, keskin, öfkeli: Hakan Günday

Kendine özgü tarzıyla sevilen Hakan Günday, sekiz yıl aradan sonra gelen romanı ‘Zamir’de uluslararası insan kaçakçılığını konu edindiği ‘Daha’nın kaldığı yerden devam ediyor. Yine sert, keskin ve öfkeli bir üslupla kaleme aldığı ‘Zamir’de ‘büyük insanlık’ın hikâyesini anlatmış; köleleşmiş, boyun eğdirilmiş, aç, sefil, perişan insanların ve onların bu halde olmasından çıkar sağlayanların, açgözlülüğün ve vicdansızlığın hikâyesini... Anlatı zamanı 2000 yılının arifesi... Yani yakın geçmiş. Bir distopya anlatmıyor Günday. Bu dünyanın gerçeklerini biraz keskinleştirip speküle ederek bugünün aslında ne denli distopik olduğunu sergilemeye çalışıyor.

21.10.2021Kitap Sanat
Victorias Secretın kirli çamaşırları bitmek bilmiyor: Meğer meleklerin kanadı kırıkmış

Victoria's Secret'ın "kirli çamaşırları" bitmek bilmiyor: Meğer meleklerin kanadı kırıkmış

Daha birkaç yıl öncesine kadar modellerin podyumuna çıkmaya can attığı ünlü markanın karanlık sırları birer birer ortaya dökülüyor.  Uzun süredir, kıvrımlı kadınlara karşı ayrımcılık uyguladığı için eleştirilen firma bir podcast yayınında mercek altına alındı. Belki bilinen ama bugüne kadar dile getirilmeyen olumsuz yanları da bütün açıklığıyla gözler önüne serildi.

21.10.2021Magazin
Son seçimlerde Müslümanların büyük çoğunluğu Bidenı tercih etti

Son seçimlerde Müslümanların büyük çoğunluğu Biden'ı tercih etti

Ülkedeki son başkanlık yarışında Müslüman seçmenin büyük çoğunluğunun ABD Başkanı seçilen Joe Biden'a oy verdiği bildirildi.

21.10.2021Dünya
Önce suçladılar, sonra çocukları aldılar

Önce suçladılar, sonra çocukları aldılar

Hollanda’da ailelerinden alınan binden fazla çocuğun ebeveynlerinin, devlet görevlileri tarafından yanlışlıkla çocuk yardımında ‘sahtekarlık’ yapmakla yaftalanan ve mali yıkıma sürüklenen kişiler olduğu açıklandı.

20.10.2021Avrupa
Son dakika Merkelin veda ziyaretinde dikkat çeken mesajlar Erdoğan: Yunanistan gibi yapamayız

Son dakika! Merkel'in veda ziyaretinde dikkat çeken mesajlar! Erdoğan: Yunanistan gibi yapamayız

Son dakika haberine göre, Almanya Başbakanı Angela Merkel veda ziyareti kapsamında Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkel ile Huber Köşkü'nde görüştü. İki lider görüşmenin ardından ortak basın toplantısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Merkel ile ikili diyaloğumuz bölgesel konuların çözüme kavuşturulmasında da rol oynadı. Her zaman çözüm odaklı bir lider oldu" dedi. Angela Merkel ise, "Türkiye ile çok iyi ilişkiler için çabaladık. Bu iyi ilişkileri sürdürmek için karşımızda çok fazla görev var" ifadelerini kullandı. "Mülteci anlaşması konusunda hangi konularda anlaşmaya vardınız?" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye bu işin adeta misafirhanesi durumunda. 5 milyon Suriye'den var, Irak'tan var, Afganistan'dan 300 bin var. Bizim ötelememiz, Yunanistan'ın yaptığı gibi mümkün değil. Göçleri bugüne kadar uyguladığımız gibi aynen kabulleniyoruz." yanıtını verdi.

16.10.2021Gündem
Mesleki eğitimde iki müjde

Mesleki eğitimde iki müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mesleki eğitimi güçlendirmek gayesiyle hayata geçirdiğimiz projeyle belirlenen okullara bir yılda 1 milyar lira yatırım yaptık" dedi.

11.10.2021Eğitim
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan 3600 ek gösterge mesajı Müjdeleri tek tek sıraladı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '3600 ek gösterge' mesajı! Müjdeleri tek tek sıraladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi ve 50 Ar-Ge Merkezi'nin Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı umuyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesleki eğitime ilişkin müjdeleri de tek tek sıraladı.

11.10.2021Gündem
Kurz’un Müslüman ve göçmen karşıtı uygulamaları

Kurz’un Müslüman ve göçmen karşıtı uygulamaları

Avusturya’da son 10 yılda adından en çok söz ettiren siyasi isimlerden Sebastian Kurz, Türkiye, İslam ve göçmen karşıtlığı ile yükseldiği başbakanlık görevinden, hakkında başlatılan yolsuzluk soruşturması nedeniyle istifa etmek zorunda kaldı.

10.10.2021Avrupa
ABDde tepki çeken olay

ABD'de tepki çeken olay

ABD'nin New Jersey eyaletindeki ilköğretim okulunda bir öğretmenin siyahi Müslüman kız öğrencinin başörtüsünü zorla çıkardığı iddiası tepkilere neden oldu.

8.10.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, İtalyan basınına konuştu: Bütün adımlar atılacak

TBMM Başkanı Şentop, İtalyan basınına konuştu: Bütün adımlar atılacak

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'nin iklim değişikliğiyle mücadelede bütün adımları atacağını belirtti.

8.10.2021Gündem
Rüyada uçağı kaçırmak ne anlama gelir Rüyada hacca ya da umreye giderken bilet aldığı uçağı kaçırdığını görmek

Rüyada uçağı kaçırmak ne anlama gelir? Rüyada hacca ya da umreye giderken bilet aldığı uçağı kaçırdığını görmek

En önemli ulaşım yolları içerisinde uçak gelir. Özellikle bazı stresli ve zorlu dönemlerde birçok kişi rüyasında uçak kaçırdığına görür. Bu durumun ise gerçek yaşamda belli bir anlamı vardır. Peki, rüyada uçağı kaçırmak ne anlama gelir? Rüyada hacca ya da umreye giderken bilet aldığı uçağı kaçırdığını görmek hakkında detayları derledik.

Irkçılıkla mücadeleye ayrılan bütçe verimli bir yatırımdır

Irkçılıkla mücadeleye ayrılan bütçe verimli bir yatırımdır!

Frankfurt ve çevresine yönelik eğitim ve entegrasyon çalışmaları yürüten KUBI, ‘ırkçılık ve ayrımcılıkla’la mücadeleyi ve demokrasiyi güçlendirmeyi hedefleyen projelerini törenle kamuoyuna tanıttı. Törende konuşan Belediye Başkanı Nargess Eskandari-Grünberg, ırkçılıkla mücadele için kamu bütçesinden yapılan harcamaları ‘verimli bir yatırım’ olarak niteledi.

7.10.2021Avrupa
AİHM Fransada yapılan 18 bin başvuruyu reddetti

AİHM Fransa'da yapılan 18 bin başvuruyu reddetti

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Fransa'da yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında bazı mesleklere getirilen aşı zorunluluğu ve "sağlık ruhsatı" uygulamasına karşı bir akademisyenin yaptığı 18 bin başvurunun incelenmesini reddetti.

7.10.2021Dünya
Bakan Yanıktan kadın istihdamı açıklaması: 9 milyonu aştı

Bakan Yanık'tan kadın istihdamı açıklaması: 9 milyonu aştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, hayata geçirilen politikalarla kadın istihdamının 2021 Temmuz ayı rakamları itibariyle 9 milyonu aştığını belirterek, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla birlikte gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla, 2002 yılında yüzde 27,9 olan kadınların iş gücüne katılma oranı 2021 Temmuz döneminde yüzde 34'e yükseldi." dedi.

7.10.2021Ekonomi
Kadınların ücretsiz doğum kontrolü talebine mahkemeden ret

Kadınların ücretsiz doğum kontrolü talebine mahkemeden ret

Hollanda'da Lahey Mahkemesi, 21 yaşından büyük kadınların doğum kontrolü önlemlerinden ücretsiz yararlanması yönündeki talebi reddetti.

6.10.2021Dünya
Milli takım kampında ayrımcılık iddiası Sualtı bulandı

Milli takım kampında ayrımcılık iddiası! Sualtı bulandı

Serbest dalışçı Fatma Uruk’un milli takım kampında psikolojik şiddete maruz kaldığını iddia etmesi ortalığı karıştırdı. Milli sporcu Fatma Uruk, Twitter’da “Başkan ‘Önünde bira olan fotoğrafı kulübüne gönderin, basına servis edin’ diyor” yazdı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen ise iddialara “Bu sporcu, milli takımdaki herkesle kavgalı. Milli takım kampında bira mı içilir!” şeklinde yanıt verdi.

5.10.2021Gündem
Hedef, modern bir vatandaşlık hukuku

Hedef, modern bir vatandaşlık hukuku

Almanya’da yeni seçilen göçmen kökenli federal milletvekillerinin sayısının bir önceki döneme göre çok fazla olması, vatandaşlık hukukunda reform beklentilerini yeniden gündeme getirdi.

3.10.2021Avrupa
Banu Yüksel: Sözlükte bu işin cinsiyeti yok

Banu Yüksel: Sözlükte bu işin cinsiyeti yok

Banu Yüksel, ikinci kitabı ‘Kimse Fahişe Doğmaz’ı yazabilmek için ikinci kez yüksek lisans yaptı. Tezinin geniş kitlelerce okunması amacıyla hazırladığı bu kitap için onlarca pavyon çalışanı ve müşterisiyle konuştu. Yüksel ‘insanların zamanla ruh fahişesine dönüştüğünü’ savunuyor.

Çalışanlarından Jeff Bezosa mektuplu ifşa şoku... Elon ne zaman uçacak

Çalışanlarından Jeff Bezos'a mektuplu ifşa şoku... 'Elon ne zaman uçacak?'

Jeff Bezos'un başı şirketlerindeki çalışanların ifşalarıyla bir kez daha dertte. Geçmişte Amazon personeli maruz kaldıkları kötü muameleleri ortaya döküyordu, şimdi de sıra Blue Origin'in çalışanlarında... Anlatılanlar oldukça ciddi: Kadınlara yönelik cinsel tacizler, çalışanlara uygulanan baskılar, Blue Origin uzay aracının tehlikeleri... Tüm detaylar haberimizde...

2.10.2021Dünya
Uzlaştırma nedir ve nasıl yapılır Uzlaştırmaya tabi suçlar nelerdir

Uzlaştırma nedir ve nasıl yapılır? Uzlaştırmaya tabi suçlar nelerdir

Uzlaştırmacı, Adalet Bakanlığınca sertifikalandırılmış olan ve davaya alternatif bir çözüm üreten insanlara verilen isimdir. Bu kişiler ilgili fakültelerden ya da Hukuk Fakültesinden mezun olurlar. Aynı zamanda baro kayıtlarının da olması gerekmektedir. Peki, uzlaştırma nedir ve nasıl yapılır? Uzlaştırmaya tabi suçlar nelerdir? Sizin için tüm detayları ile derledik.

1.10.2021Araştırma
Devlet ve vakıf üniversitesi ayrımı yapmıyoruz

Devlet ve vakıf üniversitesi ayrımı yapmıyoruz

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Eğitim-öğretim, üniversite-sanayi iş birliği, Ar-Ge ve inovasyon konusunda devlet ve vakıf üniversiteleri bakımından bir ayrım gözetmiyoruz" dedi.

30.09.2021Eğitim
‘Almanya Nasıl Vatan Oldu’

‘Almanya Nasıl Vatan Oldu’

Yeşiller eski milletvekili Özcan Mutlu, Almanya’ya iş gücü göçünün 60’ıncı yılı için yayına hazırladığı ve Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in önsözünü yazdığı ‘Almanya Nasıl Vatan Oldu’ adlı kitabı, 1 Ekim’de Correctiv Yayınevi’nden piyasaya çıkıyor.

30.09.2021Avrupa
Skandal taciz davası iddiası çözüldü Dev şirket 18 milyon dolar ödeyecek

Skandal taciz davası iddiası çözüldü! Dev şirket 18 milyon dolar ödeyecek

Oyun devi Activision Blizzard, cinsel taciz ve zorbalık suçlamalarıyla gündeme gelmişti. Taciz davası çözüldü ve şirketin 18 milyon dolar ödemesine karar verildi.

30.09.2021Ekonomi
‘Bekâra konut hakkı tanınmaması ayrımcılık’

‘Bekâra konut hakkı tanınmaması ayrımcılık’

Anayasa Mahkemesi (AYM) İkinci Bölümü, Batman Hasankeyf’te yapılan baraj nedeniyle evlerin yeni yerleşim alanına taşınması projesinden ‘bekar’ olduğu gerekçesiyle yararlandırılmayan ve 15 yılda 15 taksitle faizsiz ev alma hakkı tanınmayan N.A adlı kadının bireysel başvurusunu kabul etti.

29.09.2021Ekonomi
‘Ayrımcılık içeriyor’ deyip ilanı askıya aldı

‘Ayrımcılık içeriyor’ deyip ilanı askıya aldı!

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bir ilkokulda işe alınacak kişinin ‘başörtüsüz olmasını’ şart koşan iş ilanı yayından kaldırıldı.

28.09.2021Avrupa
Anayasa Mahkemesi, bekara konut hakkı verilmemesini ayrımcılık yasağının ihlali saydı

Anayasa Mahkemesi, bekara konut hakkı verilmemesini ayrımcılık yasağının ihlali saydı

Anayasa Mahkemesi, Batman Hasankeyf'te yapılan baraj nedeniyle evlerin yeni yerleşim alanına taşınması projesinden bekar olduğu gerekçesiyle yararlandırılmayan kişinin bireysel başvurusunda ayrımcılık yasağının ihlal edildiğine hükmetti.

28.09.2021Gündem
Balkan kızı Suzan Kardeş baştan sona bir hikaye: Kumpanyalar, fotoromanlar, makyaj odasında şarkılar...

Balkan kızı Suzan Kardeş baştan sona bir hikaye: Kumpanyalar, fotoromanlar, makyaj odasında şarkılar...

Sezen Aksu, ona ilk albümünü çıkarırken boşuna, “Sen bir hikayesin!” dememiş; Yugoslavya döneminde Kosova’da dünyaya geliyor, altı yaşındayken İstanbul’a taşınıyorlar. İş hayatına 13 yaşında babasının köftecisinde başlıyor, oradan güzellik sektörüne, setlere, sonra kamera arkasından bizzat sahnelere geçiyor… Bir dönem evini meyhaneye dönüştürüyor… Hayatının her dönemi gerçekten bir ‘hikaye’ olan, Balkan ezgilerinin en sevilen seslerinden Suzan Kardeş ile geçmişe gittik...

26.09.2021Gündem
Canlı yayında skandal sözler... Muhammed ismini yasaklayacağım

Canlı yayında skandal sözler... 'Muhammed ismini yasaklayacağım'

Fransa'da İslam ve Müslümanlara yönelik ayrımcılık tartışmaları devam ediyor. Fransa'da 2022 yılı Nisan ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylar netleşirken, aşırı sağcı Eric Zemmour'un aday olmak için imza toplamaya başlaması ülkede siyaset gündemini sarstı. Zemmour'un "Cumhurbaşkanı olunca Muhammed gibi Müslüman ismi verilmesini yasaklayacağım" sözleri polemik yarattı.

25.09.2021Dünya
Azerbaycandan Ermenistan aleyhine ırk ayrımcılığı davası

Azerbaycan'dan Ermenistan aleyhine 'ırk ayrımcılığı' davası

Uluslararası Adalet Divanı; Azerbaycan'ın, Ermenistan aleyhine "Her Türlü Irk Ayrımcılığının Tasfiye Edilmesine Dair Uluslararası Sözleşme'nin ihlali" gerekçesiyle dava açtığını açıkladı.

23.09.2021Dünya
Etnik kökene göre sınır kontrolü normalmiş

Etnik kökene göre sınır kontrolü normalmiş!

Hollanda Lahey Bölge Mahkemesi, havalimanları ve sınırlarda yapılan kontrollerde ırka dayalı kriterlerin kullanılmasının ‘ırk ayrımcılığı’ teşkil ettiğine ilişkin açılan davada kararını verdi.

22.09.2021Avrupa
‘Almanlar da ezdi, sömürdü ve öldürdü

‘Almanlar da ezdi, sömürdü ve öldürdü

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, sömürgecilik döneminin sonuçlarıyla ilgili toplumsal sorumluluğa dikkati çekti. Berlin’de Humboldt Forum bünyesindeki Etnoloji ve Asya Sanatı Müzesi’nin açılışında konuşan Steinmeier, sömürge yöneticileri Almanların da insanları ezdiğini, sömürdüğünü, soyduğunu ve öldürdüklerini söyledi.

22.09.2021Avrupa
“‘Gurbet çalışmaktır’ dedik, gece gündüz çalıştık”

“‘Gurbet çalışmaktır’ dedik, gece gündüz çalıştık”

Türkiye’den Almanya’ya iş gücü anlaşmasının 60’ıncı yılı dolayısıyla gerçekleştirilen kültürel ve sanatsal etkinlikler devam ediyor. Frankfurt yakınlarındaki Heusenstamm kasabası Belediye Başkanı Halil Öztaş’ın ev sahipliğinde ve Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer’in himayesinde gerçekleştirilen klasik müzik konserinde deneyimli flüt sanatçısı Lelya Bayramoğulları ve genç piyanist Utku Asan, ağırlıkla Türk halk ve sanat müziğinden klasik batı müziğine uyarlanmış eserleri icra ettiler.

22.09.2021Avrupa
‘Türkiye ile ilişkilerin iyileştirilmesi için çalışacağım’

‘Türkiye ile ilişkilerin iyileştirilmesi için çalışacağım’

Kreuzberg’de ‘2 Hearts’ adlı mentor programını ziyaret ederek gençlerle konuşan Birlik Partileri Başbakan adayı Armin Laschet, Türkiye ile ilişkilerin iyileştirilmesi için çalışacağını söyledi.

21.09.2021Avrupa
30 günlük karne korkutucu

30 günlük karne korkutucu

Geçici hükümette temsil edilmiyorlar. Spor yapmaları, erkeklerle beraber eğitim görmeleri yasak. Taliban’ın Afgan kadınlarına yönelik 30 günlük icraatı, geleceğe dair karanlık bir tablo çiziyor.

19.09.2021Hürriyet Pazar
Danıştay’dan açık cezaevi kararı: Ayrım yapılamaz

Danıştay’dan açık cezaevi kararı: Ayrım yapılamaz

Danıştay, adli suçlarda aynı süreyle hapis cezası alan Türk ve yabancı uyruklu mahkumların açık cezaevlerine alınması sırasında farklı süreler uygulanmasına olanak veren yönetmelik maddesinin iptaline karar verdi. Maddenin ayrımcılığa neden olduğuna işaret edildi.

17.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Daha Adil Bir Dünya Mümkün kitabının çevirisini dünya liderlerine takdim edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' kitabının çevirisini dünya liderlerine takdim edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngilizce, Arapça ve Fransızcaya çevrilen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabını, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda bir araya geleceği üye ülke liderlerine takdim edecek.

17.09.2021Gündem
‘Yurt sorununu çözemezsem siyaseti bırakırım’

‘Yurt sorununu çözemezsem siyaseti bırakırım’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Kırklareli’ye ziyarette bulundu.

17.09.2021Gündem
Son dakika haberi: BM Zirvesi için flaş karar 193 ülkeye mektup gönderildi...

Son dakika haberi: BM Zirvesi için flaş karar! 193 ülkeye mektup gönderildi...

Birleşmiş Milletler (BM) 21 Eylül'de New York'ta başlayacak 76. Genel Kurulu Görüşmelerine katılacak lider ve delegelerden aşı olduklarına dair kanıt göstermelerini isteyecek. Öte yandan Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, Genel Kurul salonuna girmelerinin engellenmesinin BM şartını ihlal edeceğini belirtti.

15.09.2021Dünya
Son dakika Okullarda PCR testi zorunlu mu Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerden yanıt

Son dakika! Okullarda PCR testi zorunlu mu? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yanıt

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer TRT Haber canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, "Okullar açık kalmaya devam edecek" dedi. Özer, "Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var. Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak." ifadelerini kullandı.

13.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Dikkat dikkat! Dünya sizin için hâlâ güvensiz bir yer!

“Erkek çocuklarının eğitime erişimi yeterli değil.

12.10.2021

Hava, su ve toprak kirlendi

Annem, “Niye yemeklerimiz çocukluğumuzdaki gibi lezzetli değil, sebzeler artık çok tatsız” deyince hemen sözünü yapıştırırdı: “Evladım artık toprak, su, hava çok kirlendi. Hiçbir şey bizim zamanımızın tadında değil. Yine sizi doğal besledik ama Allah torunlarımın yardımcısı olsun...”

10.10.2021

Milyon dolarlık otel kılıflı villalar

Bodrum’da zirveye ulaşan ‘otel kılıflı villa’ konusu yeniden gündemde. Cumhurbaşkanı talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın müdahalesine neden olan konu, pandemi döneminde unutulmuştu ki geçen hafta konunun sembolü haline gelen Bodrum Gündoğan Çetibeli mevkisinde Besa Grup tarafından inşa edilen The BO Viera adlı lüks konut ve otel projesi ile yeniden gündeme geldi.

29.09.2021

Şimdi sana kim inansın Arda?

Arda Turan, Berkay’la ettiği kavga üzerine ilk kez konuştu, olayda kadına taciz olmadığını savundu. Silahla hastane basacak hale gelmiş birinin sözüne ve olayı doğru hatırlayabilecek durumda olduğuna kim, nasıl güvensin?

14.09.2021