MENÜ

Avusturya

Avusturya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avusturya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 35.197 Avusturya haberi bulunmuştur.

Avusturya ya da resmî adıyla Avusturya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da denize kıyısı olmayan, dokuz eyaletten oluşan ülke. Batıda Lihtenştayn ve İsviçre, güneyde İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ile komşudur.

Avusturya Haberleri

Putin: Türk Akımının 2019 sonunda çalışmasını planlıyoruz

Putin: Türk Akımı'nın 2019 sonunda çalışmasını planlıyoruz

Rusya Devlet Başkanı Putin, Türk Akımı'nın inşası ile ilgili sürecin planlandığı şekilde ilerlediğini belirterek, "Doğal gaz boru hattının 2019 sonuna kadar çalışmasını planlıyoruz." dedi.

16.01.2019Dünya
Milyar dolarlık 13 Türk şirketleri ABD yolcusu

Milyar dolarlık 13 Türk şirketleri ABD yolcusu

Avusturya'nın köklü yatırım bankası Raiffeisen Centrobank, piyasa değeri yaklaşık 30 milyar dolar olan Türkiye'nin önde gelen şirketlerini ABD'li yatırımcılarla 17-18 Ocak'ta New York'ta buluşturacak.

16.01.2019Ekonomi
Tablo gibi bir göl: Mondsee

Tablo gibi bir göl: Mondsee

Mondsee Gölü, Avusturya'nın güzel Salzkammergut bölgesindeki 76 gölden biri.

15.01.2019Seyahat
Helal kesim yasağına tepki: Avrupa’da yaşamak zorlaşıyor

Helal kesim yasağına tepki: Avrupa’da yaşamak zorlaşıyor

Belçika’nın Flaman bölgesinde helal kesim yasağının yılbaşında yürürlüğe girmesinin ardından ülkedeki Müslüman ve Musevi toplumun tepkisi büyüyor. Belçika nüfusunun yaklaşık yüzde 6’sını oluşturan Müslüman ve Musevi toplumlar, hayvanların şoklanmadan ve uyutulmadan kesilmesini yasaklayan kararın, iki toplumun dini özgürlüklerini kısıtladığını ve toplumlara saygısızlık olduğunu savunuyor.

15.01.2019Avrupa
Yunus Emre, Mozart, Aşık Veysel, Shostakovich, Neşet Ertaş... Eserleri Viyana’da aynı konserde buluştu

Yunus Emre, Mozart, Aşık Veysel, Shostakovich, Neşet Ertaş... Eserleri Viyana’da aynı konserde buluştu

‘Köprü ve Ötesi’ adlı proje ile Paris, Zürich ve Roma’nın ardından Viyana’da sanatseverlerle buluşan Türk Oda Orkestrası, bağlama ile aynı sahnede Yunus Emre, Mozart, Aşık Veysel, Shostakovich, Neşet Ertaş ve Mahsuni Şerif’in eserlerini seslendirdi. Büyük ilgi gören konser Berlin’de de düzenlenecek.

15.01.2019Avrupa
Belçikada helal kesim yasağına tepki büyüyor

Belçika'da helal kesim yasağına tepki büyüyor

Belçika'nın Flaman bölgesinde helal kesim yasağının yıl başında yürürlüğe girmesinin ardından karara ülkedeki Müslüman ve Musevi toplumun tepkisi büyüyor.

15.01.2019Dünya
Her 4 öğrenciden biri Kanada’yı tercih etti

Her 4 öğrenciden biri Kanada’yı tercih etti

Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği’nin (UED) araştırmasına göre 2018’de Türkiye’den yükseköğretim için yurtdışına gidenlerin en çok tercih ettiği ülke yüzde 23 ile Kanada oldu. Onu yüzde 20 ile İngiltere ve yüzde 17 ile ABD takip etti.

15.01.2019Eğitim
Otsimo 2018 yılında 167 ülkede kullanıldı

Otsimo 2018 yılında 167 ülkede kullanıldı

Otizm sendromlu çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar ve çocukların ailelerine yapay zekaya dayalı kontrol imkanı sunan mobil platform Otsimo, 2018 yılında 167 ülkede kullanıcılara ulaştı. Otsimo'da toplam oynanan oyun sayısı 1 milyon 942 bin 196 oldu.

15.01.2019Teknoloji
Cezayir petrol üretimini günlük 25 bin varil düşürdü

Cezayir petrol üretimini günlük 25 bin varil düşürdü

Cezayir, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve örgüte üye olmayan üretici ülkelerin kararı çerçevesinde petrol üretimini günlük yaklaşık 25 bin varil azalttı.

14.01.2019Ekonomi
Avrupa karşıtları yükselişte

Avrupa karşıtları yükselişte

Avrupa Parlamentosu seçimleri, üye ülkelerde 23-26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Seçimlere yaklaşık 4.5 ay kala, üye ülkelerin çoğunda ciddi bir tedirginlik yaşanmakta. Aşırı sağcı ve sağ popülist partilerin seçimlerden daha da güçlenerek çıkabileceği tedirginliği var.

14.01.2019Avrupa
DNAsı kanlı bıçakta

DNA'sı kanlı bıçakta

Olay geçen yıl Avusturya’da yaşandı. Üniversite öğrencisi Ali Rıza Sağnak öldürüldü, ülkeye göç etmesine yardımcı olduğu eski polis Oktay Şener ise İzmir’de yakalanarak ‘cinayet’ten tutuklandı. Viyana savcılığı, cesedin altındaki bir yara bandında ve suç aleti kanlı bıçakta Şener’in DNA’sına rastlandığını açıkladı.

14.01.2019Gündem
3 Alman çığ altında kaldı, bir kişi de kayıp

3 Alman çığ altında kaldı, bir kişi de kayıp

Avusturya-Almanya sınırına yakın Svabya bölgesindeki Lech kasabasında kayak yapan 4 Alman vatandaşı çığ altında kaldı. Lech polisi, arama ve kurtarma ekiplerinin cep telefonlarından aldıkları sinyal sayesinde kayakçıların cansız bedenlerine ulaşıldığını açıkladı.

13.01.2019Avrupa
Altınordu mercek altında

Altınordu mercek altında!

Son yıllarda altyapısından yetişen Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü gibi yeni yıldızların Avrupa’da ses getirmesiyle tüm dikkatleri üzerine çeken Altınordu, hafta içinde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinde görev alan futbol adamları tarafından mercek altına alınacak.

13.01.2019Futbol
Romanya’nın AB başkanlığı gerilimli başladı

Romanya’nın AB başkanlığı gerilimli başladı

Avrupa Birliği dönem başkanlığını 1 Ocak’ta Avusturya’dan devralan Romanya, Brüksel’in eleştiri oklarının hedefinde. Eleştirilerin odağında ise yolsuzlukla mücadele ve hukukun üstünlüğü konusunda mevcut hükümetin sergilediği performans yer alıyor.

12.01.2019Dünya
İtfaiye yetersiz kalınca devreye asker girdi

İtfaiye yetersiz kalınca devreye asker girdi

Avusturya, İsviçre ve Almanya’nın Bavyera eyaletinde kar yağışı aralıksız sürüyor. Kardan dolayı çok sayıda kaza meydana geldi. Yollar uzun süre kapandı. Sürücüler ve araçlar yollarda mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri yetersiz kalınca ordu devreye girdi.

11.01.2019Avrupa
Kara gömüldüğünü görünce trenden atladılar

Kara gömüldüğünü görünce trenden atladılar

Avusturya’da trenin raylardan kaldırdığı karların altında bir keçinin kaldığını gören işçiler hemen trenden atlayarak imdadına yetişti. Sakince kurtarılmayı bekleyen keçi ise kurtarıldıktan sonra hızla ormana kaçarak izini kaybettirdi.

11.01.2019Avrupa
Türkiye standı büyük ilgi gördü

Türkiye standı büyük ilgi gördü

Avusturya’nın başkenti Viyana’da açılan ‘2019 Uluslararası Turizm Fuarı’nda Türkiye standı büyük ilgi gördü.

11.01.2019Avrupa
‘Kargo hedefe ulaşmazsa 100 bin euro kaybederim’ dedi, 71 kişi öldü, mallarına el konuldu... Savcılık müebbet istedi

‘Kargo hedefe ulaşmazsa 100 bin euro kaybederim’ dedi, 71 kişi öldü, mallarına el konuldu... Savcılık müebbet istedi!

Avusturya’nın Slovakya ve Macaristan sınırına yakın Burgenland eyaletinde 71 sığınmacının bir kamyonette havasızlıktan hayatını kaybettiği olayda savcılık, “Kargo hedefe varmazsa 100 bin euro kaybederim” diyerek sığınmacıların havasızlıktan ölmelerine neden olan çete liderlerine verilen 25 yıllık cezayı az buldu. Mallarına el konulan çete üyelerine ömür boyu hapis istendi.

10.01.2019Avrupa
Avusturya gitti Türkiye döndü

Avusturya gitti Türkiye döndü

1 Ocak itibarıyla AB’nin dönem başkanlığı Avusturya’dan Romanya’ya geçti. Estonya, Bulgaristan ve Avusturya dönem başkanlıklarında siyasi programların genişleme bölümlerinden çıkarılan Türkiye, Romanya ile birlikte belgelere geri döndü. 1 Temmuz 2020’ye kadar sürecek, Romanya, Finlandiya ve Hırvatistan’ın başkanlık dönemleriyle ilgili ortak programda Türkiye aday ülke olarak yer alıyor.

10.01.2019Dünya
Şoven milliyetçilik tuzağına düşmeden

Şoven milliyetçilik tuzağına düşmeden

Mustafa İmamović’in ‘Boşnakların Tarihi’ kitabı bir Boşnak tarafından bilimsel tarafsızlıkla kaleme alınmış, Boşnak tarihinin önemli tüm dönemlerini anlatan temel bir eser olma özelliğini taşıyor.

9.01.2019Kitap Sanat
Belçika vizesiz seyahat edebilen ilk 10 ülke arasında sıra kaybetti

Belçika vizesiz seyahat edebilen ilk 10 ülke arasında sıra kaybetti

Belçika Dışişleri Bakanlığı, Belçika’nın vizesiz seyahat edebilen ilk 10 ülke arasında 1 sıra gerileyerek 7. sırada bulunduğunu duyurdu. Belçika vatandaşları 184 ülkeye vizesiz giriş yapabiliyor.

9.01.2019Avrupa
Joseph Pulitzer’in mesleği nedir

Joseph Pulitzer’in mesleği nedir?

Joseph Pulitzer, Amerikan iç savaşı esnasında asker olarak savaşırken, birden gazeteci olarak çalışmaya başlamıştır. Bu alanda kendisini göstermeyi başaran Joseph Pulitzer, bir süre sonra satın aldığı gazete üzerinden önemli haberler vermeye başlamıştır. Peki, Joseph Pulitzer’in mesleği nedir? İşte,o isim hakkında bazı bilgiler

9.01.2019Gündem
Tek kullanımlık poşetleri yasaklıyor

Tek kullanımlık poşetleri yasaklıyor

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, başkent Viyana’da bazı bakanlar, iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Kurz, hükümet olarak plastik atıkların azaltılması ve ‘kullan at anlayışının’ önlenmesi için tek kullanımlık plastik poşetlerin yasaklanması yönünde karar aldıklarını söyledi.

9.01.2019Avrupa
Avrupa’ya yakışmıyor, hem de hiç yakışmıyor

Avrupa’ya yakışmıyor, hem de hiç yakışmıyor

Bir yanda, dünyanın çeşitli kesimlerinde gelişmiş sanayi ülkelerinin üretip sattığı silahlarla sürdürülen savaşlar. Yaşamını yitiren yüzbinlerce insan. Açlık, sefalet çeken milyonlarca insan. Diğer yanda, savaş nedeniyle evlerini, barklarını, vatanlarını terk etmek zorunda kalan insanlar. Tek hayalleri ve umutları, hayatta kalabilmek. Ölümü bile göze alarak derme çatma tekneleri, gemileri doldurup günlerce azgın dalgalarla boğuşan ‘umut yolcuları’.

9.01.2019Avrupa
Avusturya plastik poşetleri yasaklayacak

Avusturya plastik poşetleri yasaklayacak

Avusturya, tek kullanımlık poşetlerin 2020 yılında tamamen yasaklanacağını duyurdu.

9.01.2019Dünya
Japonyada çalışanlara uyku molası teşviki

Japonya'da çalışanlara 'uyku molası' teşviki

Uykusuzluğun Japonya'ya maliyetinin yılda 138 milyar dolar (yaklaşık 775 milyar TL) olduğu ortaya çıkmasıyla işverenler, çalışanları gün içinde uyumaya teşvik etmek için ses geçirmeyen özel odalar hazırlıyor.

8.01.2019Ekonomi
Uyuyan çalışana prim müjdesi

Uyuyan çalışana prim müjdesi

Uykusuzluğun Japonya'ya maliyetinin yılda 138 milyar dolar (yaklaşık 775 milyar TL) olduğu ortaya çıktı. Ülkede işverenler, uykusuz çalışanların daha fazla zarara yol açtığı gerekçesiyle, çalışanların gün içinde alınan uyku molasını işin bir parçası olarak görmesini hedefliyor.

8.01.2019Dünya
Çift başlı kartal motifi nedir

Çift başlı kartal motifi nedir?

Çift başlı kartal motifi nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan simgeler arasında yer almaya başladı. Eski çağlarda Hititliler ve Sümerlerde rastlanan çift başlı kartal motifi, günümüzde de pek çok kurumun simgesinde yer alıyor. Peki, çift başlı kartal motifi nedir?

7.01.2019Gündem
ABde perakende satışlar yükseldi

AB'de perakende satışlar yükseldi

AB'de perakende satışlar, kasımda bir önceki aya göre yüzde 0,7 arttı.

7.01.2019Ekonomi
Avusturya Başbakanı karda mahsur kaldı

Avusturya Başbakanı karda mahsur kaldı

Şiddetli soğukların arkasından gelen kar yağışı, hafta sonu Almanya ve Avusturya’ya beyaz esareti yaşattı. Sadece hafta sonu iki metrededen fazla yağan kar, Avusturya’nın bir çok bölgesinin dış dünya ile bağlantısını kesti. Başbakan Sebastian Kurz da mağdurlar arasında.

6.01.2019Avrupa
Avrupaya bağlamayı sevdirecek

Avrupa'ya bağlamayı sevdirecek

Ünlü bağlama virtüözü Ahmet Koç’un hazırladığı ‘Köprü ve Ötesi’ konserler serisi yarın Paris’te başlıyor.

6.01.2019Keyif
Karaca’nın gözü Avrupa markalarında

Karaca’nın gözü Avrupa markalarında

Mutfak ve sofra sektöründe Türkiye’nin önde gelen markalarından Karaca, 2019’da bir yabancı markayı çatısı altına almaya hazırlanıyor. İtalya ve Almanya’da köklü markalarla görüşen Karaca, henüz tam istediği gibi bir markayı bulamamış olsa da Karaca Grubu İcra Kurulu üyesi Galip Bağcı, “Hem mirası ve kökleri hem de operasyonel büyüklüğü olan bir Avrupa markasını satın almak istiyoruz. 2019’da bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

6.01.2019Ekonomi
Türkiye’yi rahat bırak Weber

Türkiye’yi rahat bırak Weber

Mayıs ayında yapılacak AP seçimlerinde en büyük tehlike olarak görülen popülist aşırı sağ partilerin hedefi, AB’nin dağılması. Muhafazakar Avrupa Halk Partileri (EVP) popülist oyları çekmek için koyu muhafazakar CSU’lu Manfred Weber’i baş aday gösterdi. Weber’in hedefi ise seçimlerde Türkiye’yi malzeme yaparak oy toplamak.

5.01.2019Avrupa
Çarşaflara bürünerek genç yaşlı sokağa çıktılar Edirnede şaşırtan görüntüler...

Çarşaflara bürünerek genç yaşlı sokağa çıktılar! Edirne'de şaşırtan görüntüler...

Edirne'nin Keşan ilçesindeki 950 nüfuslu Çamlıca köyünde, her yıl düzenlenen eski Balkan geleneği ‘Bocuk Gecesi’ etkinliği, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda turist tarafından büyük ilgi görüyor. Kışın en soğuk gecesi olarak kutlanan ve gençlerin çarşaflara bürünerek komşularını "Bocuk geliyor’ diye korkuttuğu bu eğlenceli etkinliğe, bu yıl 30 bin kişinin gelmesi bekleniyor.

4.01.2019Seyahat
2 Ocak hadi ipucu: Lale Devrinin en ünlü şairi kimdir

2 Ocak hadi ipucu: Lale Devri'nin en ünlü şairi kimdir?

Lale Devri, Osmanlı Devleti'nde, 1718 yılında Avusturya ile imzalanan Pasarofça Antlaşması ile başlayıp, 1730 yılındaki Patrona Halil İsyanı ile sona eren dönemdir. Lale Devri, gündelik hayatta, güzel sanatlarda, ilim ve teknik alanlarında olduğu gibi edebiyatta da etkilerini göstermiştir. Peki, Lale Devri'nin en ünlü şairi kimdir?

2.01.2019Gündem
Kurz: Dijitalciler gelire göre vergi ödeyecek

Kurz: Dijitalciler gelire göre vergi ödeyecek

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Başbakan Sebastian Kurz ve AP’deki Avrupa Halk Partisinin (EPP) AB Komisyonu başkan adayı Manfred Weber ile yaptığı görüşmeye uluslararası dijital işletmelere yönelik yeni vergi düzenlemesi damgasını vurdu.

2.01.2019Avrupa
Ulaşılamayan yönetici olamaz

'Ulaşılamayan yönetici olamaz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, milletin gönlünde yeri olmayan hiç kimsenin listelere girmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Milletimizle aramızdaki güçlü ve hasbi bağ koptuğu gün, bizim de misyonumuzun bittiği gündür. Bu kriterlere uygun çalışmayan, layüsel (sorumsuz) davranan milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, teşkilat yöneticilerimiz de varsa o zaman milletimizin gönlünden düşmüş demektir” mesajı verdi. Ankara ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

2.01.2019Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu 1 yıla 76 diplomatik ziyaret sığdırdı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu 1 yıla 76 diplomatik ziyaret sığdırdı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yoğun diplomasi trafiği kapsamında yurt içi ve yurt dışı ziyaretleri için 2018'de toplam 435 bin kilometre yol alarak, dünyanın çevresinin yaklaşık 11 katına denk gelen mesafeyi katetti.

1.01.2019Dünya
Romanya AB Konseyi Dönem Başkanlığını devraldı

Romanya AB Konseyi Dönem Başkanlığı'nı devraldı

Romanya'nın, 6 ay sürecek AB Konseyi Dönem Başkanlığı'nda Brexit süreci ve AP seçimleri önem taşıyor.

1.01.2019Dünya
Avro, 20 yaşında

Avro, 20 yaşında

Avrupa'da ortak para birimi avroya geçiş kararının 20. yıl dönümü kutlanırken, bu karar üye ülkeler arasında ticareti kolaylaştırdı, ancak refahı tüm Avro Bölgesi'ne yaymayı başaramadı.

31.12.2018Ekonomi
Kuşlara minik eller dokundu

Kuşlara minik eller dokundu

Antalya'daki Alanya Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu Müdürü Fatma Ayan’ın başlattığı ‘Kuşlara Bir Damla Umut’ projesi Türkiye’nin 81 ilinde ve ABD, Ukrayna, Güney Kore’nin de aralarında bulunduğu 20 ülkede hayata geçirildi.

30.12.2018Eğitim
Kubilay-Türk Yilmaz: İlk hedefim A Milli Takım

Kubilay-Türk Yilmaz: 'İlk hedefim A Milli Takım'

Slovak ekibi Spartak Trnava'da oynayan Türk futbolcu Kubilay-Türk Yilmaz, hedefinin A Milli Takım forması giymek olduğunu söyledi.

28.12.2018Futbol
Hitler’in doğduğu 1 milyon 500 bin Euroluk evin davasında sona gelindi

Hitler’in doğduğu 1 milyon 500 bin Euroluk evin davasında sona gelindi

Avusturya’nın Inn bölgesindeki Braunau’da bulunan diktatör Adolf Hitler’in doğduğu iki katlı evin eski sahibinin Avusturya hükümetine karşı açtığı milyonluk davanın ocak ayında sonuca bağlanması bekleniyor.

28.12.2018Avrupa
Gurbetçi Türkün plaka zaferi

Gurbetçi Türk'ün 'plaka' zaferi

AVUSTURYA'da yaşayan Trabzonlu Mustafa Kantarcı (66), satın aldığı cipine AK Parti'yi simgeleyen harfler ile memleketinin plaka kodunun yazılı olduğu 'KI AKP 61'yazılı özel plaka aldı. Avusturya makamları, 6 ay sonra siyasi olduğu gerekçesiyle plakayı iptal etti. Aracına başka bir plaka verilen Kantarcı, olayı yargıya taşıdı. Avusturya yargısı, Mustafa Kantarcı'yı haklı buldu ve sökülen özel plakasının iade edilmesine karar verdi. Kantarcı, geri aldığı plakasını yeniden otomobiline taktı.

28.12.2018Haber

Gurbetçi Türk’ün ‘plaka’ zaferi

Avusturya’da yaşayan Trabzonlu Mustafa Kantarcı (66), satın aldığı cipine AK Parti’yi simgeleyen harfler ile memleketinin plaka kodunun yazılı olduğu ‘KI AKP 61’ yazılı özel plakası iptal edilince dava açtı. Mahkemenin haklı bulduğu Kantarcı, geri aldığı plakasını aracına takarak ilk iş memleketine gitti.

28.12.2018Avrupa
‘Rafadan Tayfa’ gurbetçilerle buluşacak

‘Rafadan Tayfa’ gurbetçilerle buluşacak

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB), organizasyonuyla gerçekleşen Almanya’nın en büyük Türkçe kitap fuarı ‘19. Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı başladı.

28.12.2018Avrupa
Avusturyada olay olan plaka Mahkeme haklı buldu...

Avusturya'da olay olan plaka! Mahkeme haklı buldu...

Avusturya'da yaşayan Trabzonlu Mustafa Kantarcı (66), satın aldığı cipine AK Parti'yi simgeleyen harfler ile memleketinin plaka kodunun yazılı olduğu 'KI AKP 61'yazılı özel plaka aldı.

28.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Mevsimin müziğini dinlemek

Mevsimler bestecileri etkilemiştir. Onları dinlerken, kendinizi bir kış gününde, bir yazın sıcağında, bir sonbaharın hafif serinliğinde hissedersiniz.

13.01.2019

Türk'ün ağır yükü

Birtakım adamlar hem milliyetçiliğin virüs olduğundan bahsediyorlar hem de Rumeli’den gelenlere bîmanâ ve akılsızca imalarda bulunuyorlar. Basının bazı sütunlarında laf edenler, Rumeli’den gelenler yerine Suriyeliyi tercih ediyor görünenler var. Türk basınının sicilindeki pozisyonları belli. Sözde Müslüman mürşidi görünmelerine rağmen milli şairimiz Mehmed Âkif’e bile dil uzatacak kadar şaşkınlar. Ondaki irfan ve bilgiden habersiz echel alayı.

13.01.2019

Işıltılı Noel pazarları ve yılbaşı valsiyle Viyana...

Viyana’ya gitmek için en güzel zaman ne derseniz, hiç düşünmeden Noel ve yılbaşı zamanı derim. Işıltılı Noel pazarları, avizelerle süslenmiş caddeleri, ihtişamlı sarayları ve müzeleriyle Viyana ziyaretçilerine tarihle iç içe nostaljik bir atmosfer sunuyor. Viyana’nın Noel pazarlarını Avrupa’nın diğer bölgelerinde bulunan pazarlardan ayıran en büyük özelliği çoğunun tarihi bir yapıyla içi içe kurulmuş olması. Bana göre Viyana Avrupa’nın en asil ve güzel şehirlerinden biri ve bu göz kamaştırıcı şehrin keyfini çıkarmanın en güzel zamanı şimdi.

28.12.2018