MENÜ

Aldatmaca

Aldatmaca ile ilgili tüm haberleri, son dakika Aldatmaca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Aldatmaca haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 825 Aldatmaca haberi bulunmuştur.

Aldatmaca Haberleri

Çare darbe değil, halkın sağduyusu

Çare darbe değil, halkın sağduyusu

CHP Lideri Baykal, AKP'nin anayasal, laik, demokratik cumhuriyet düzenini tahrip ettiğini savundu. Rejimin tehlikede olduğunu belirten Baykal, "Artık asker, darbe çare değil. Halkımızın, milletimizin sağduyusu, Cumhuriyet, Atatürk sevgisi, demokrasi aşkı" diye konuştu.

8.11.2005Gündem
Duygudaşlık deneyimlerle öğreniliyor

Duygudaşlık deneyimlerle öğreniliyor

Toplumsal iletişimin başarısı diğer insanların duygularını anlamaya dayanmakta. Herkesin zihni ve bedeni diğer insanların ne yaptıklarını, hissettiklerini veya düşündüklerini anlayacak temel bilgiler üretiyor.

4.11.2005Spor
Sinema

Sinema

3.11.2005Kelebek
Gaziantepspordan Papilaya tepki sürüyor

Gaziantepspor'dan Papila'ya tepki sürüyor

Turkcell Süper Ligi'nde güçlü rakibi Fenerbahçe'ye uzatma dakikalarında penaltı golüyle yenilen Gaziantepspor'da, maçın hakemi Cem Papila'ya tepki sürüyor.

31.10.2005Spor Arena
Baykaldan hükümete salvo

Baykal'dan hükümete salvo

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, önce grup toplantısında ardından da Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldrım hakkında verilen gensoru görüşmeleri sırasında kürsüden hükümeti topa tuttu. Galataport ve liman ihalelerine değinen Baykal, hükümeti yolsuzlukların içinde olmakla ve halkın 750 milyon dolarını yok etmekle suçladı.

25.10.2005Gündem
Baykal: Türkiyenin AB üyeliği ikinci sınıf olacak

Baykal: Türkiye'nin AB üyeliği ikinci sınıf olacak

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'nin AB üyeliğinin, “ikinci sınıf üyelik olacağının yalın bir gerçek” olduğunu savunarak, “Tavizler verilmesi sonrasında bizim bayram yapmamızı istemek kimin hakkıdır? Biz böyle bir ilişkiye sevinemiyoruz, sevinenlere mübarek olsun” dedi.

18.10.2005Gündem
Bahçeliden Erdoğana Yüce Divan resti

Bahçeli'den Erdoğan'a "Yüce Divan" resti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki polemik "Yüce Divan" restine dönüştü.

6.10.2005Gündem
Bu ara motosiklet deyince kulaklarım Çinliyor

Bu ara motosiklet deyince kulaklarım Çinliyor

Herkesin dilinde bir Çin malı motosiklettir gidiyor. Şimdi kaç zamandır şu Çin malı motosikletleri mercek altına aldığımı, bu sayfayı düzenli okuyanlarınız bilir. Öncelikle şunu da bilmenizi isterim pek meşakatli bir iş oldu ve sanırım tek haftaya sığmayacak.

13.09.2005Kelebek
Başarılı yöneticiler  ile suçlular arasında çok ince bir fark var

Başarılı yöneticiler ile suçlular arasında çok ince bir fark var!

Psikiyatrlar için girişimci, hırslı ve yaratıcı yöneticiler ile yoldan çıkmış psikopatlar arasındaki fark, düşünüldüğü kadar büyük değil. Amerika’da ilginç cinayet vakalarından yola çıkan psikiyatrlar, benzer özelliklerden pekçoğunun çok başarılı ve kendini müthiş beğenmiş CEO’larda da bulunduğunu ileri sürdüler.

10.09.2005Spor
Hayvanlara ‘onlar ve bizler’ diye mi yaklaşıyorsunuz

Hayvanlara ‘onlar ve bizler’ diye mi yaklaşıyorsunuz?

Eğer öyleyse, ciddi bir sorununuz olabilir!... Georgia, ziyaretçilerin kendisine yaklaştığını görünce ağzını suyla doldurmak için musluğa koşuyor ve sonra öteki şempanzelerin arasına karışıyor. Georgia, ziyaretçilerden biri yanına gelinceye dek dakikalarca ağzı kapalı bekleyebiliyor. Ağzındaki suyu püskürttüğünde ortalık çığlıklar ve kahkahalarla inliyor. Peki bu muzipliği nasıl değerlendireceğiz?

3.09.2005Spor
KESK: Yüzde 15 zam iddiası aldatmaca

KESK: Yüzde 15 zam iddiası aldatmaca

KESK, hükümetin, “en düşük ücretli kamu çalışanına yapılan artışın yüzde 15 olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını” savundu.

29.08.2005Ekonomi
KESKlilere gaz bombasıyla müdahale

KESK'lilere gaz bombasıyla müdahale

Toplu görüşmelerde hükümetin tavrını protesto etmek amacıyla eylem yapan KESK’lilere polis gaz bombasıyla müdahale etti.

29.08.2005Ekonomi
PKK: ABD, bizi karşısına almaz

PKK: ABD, bizi karşısına almaz

Terör örgütü PKK'nın yöneticilerinden Mustafa Karasu, ABD'nin Irak'ta kendilerine karşı yer alamayacağını, bir kayıp verdiklerinde bunu kendi kamuoyuna izah edemeyeceğini öne sürdü.

10.08.2005Gündem
Simit deyip geçme

Simit deyip geçme

Simit deyip geçmeyin. Türk halkının vazgeçemediği ayaküstü gıdalarından bir simitteki yüksek kalori şişmanlatmaya yeter de artar bile. Aynı şekilde lahmacun ve kebap da kalori deposu.

UEFA: Sert faulü anında cezalandır

UEFA: Sert faulü anında cezalandır

UEFA'nın düzenlediği “Elit Hakemler" kursunda, sert faullerde avantajın çok nadir uygulanması ve hareketin anında cezalandırılması görüşü benimsendi.

7.03.2005Spor
Rumlarla birleşme görüşmeleri hataydı

Rumlarla birleşme görüşmeleri hataydı

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, 1983 yılında KKTC'nin ilan edilmesinden kısa süre sonra Rum kesimi ile Kıbrıs çatısı altında birleşmek üzere görüşmelere başlamalarının “büyük bir hata” olduğunu söyledi.

19.02.2005Dünya
ABD’li ziyareti bizi yumuşatma ameliyesi

ABD’li ziyareti bizi yumuşatma ameliyesi

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, ABD’den KKTC’ye işadamı heyetinin gelmesinin bir ‘aldatmaca’ olduğunu ifade ederek, ‘Bunlar bizi yumuşatma ameliyesidir, bunlar bizi Ruma bağlama ameliyesidir’ dedi.

15.02.2005Dünya
ABD’li ziyareti bizi yumuşatma ameliyesi

ABD’li ziyareti bizi yumuşatma ameliyesi

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, ABD’den KKTC’ye işadamı heyetinin gelmesinin bir ‘aldatmaca’ olduğunu ifade ederek, ‘Bunlar bizi yumuşatma ameliyesidir, bunlar bizi Ruma bağlama ameliyesidir’ dedi.

15.02.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Sivilin askere ince ayarı

Genelkurmay Başkanı Org. Özkök’ün dünkü açıklaması (30 Ağustos’ta emekli olacağına dair kesin söz vermesi) ve Kara Kuvvetleri Komutanlığının bröve değişimi olayı birçok açıdan incelenmesi gereken ve son derece önemli ipuçlarını-sonuçları beraberinde getirecek gelişmelerdir.

24.11.2005

İnşallah, AB de ılımlı İslam’a geçecek

İnşallah, AB de ılımlı İslam’a geçecekDUYGULARIN EFENDİSİ Bir adam düşünün ki, Türkçe’yi müthiş kullanıyor; bir adam düşünün ki, duyguların efendisi; insani her türlü zaafı, ayrıntıyı yakalamakta, ifade etmekte usta. Yazıları okuyanı hayran bırakıyor. Ama... Bir de bakıyorsun ki, senin gibi düşünmüyor!

8.10.2005

Cepte ‘tek kart çok hat’ aldatmacasına kanmayın

AVEA, Telsim ve Turkcell hatlarının aynı anda kullanılmasına imkan sağladığı ileri sürülen multi-sim kartlar, internet üzerinden 300 Euro karşılığında satılmaya başlandı.

25.06.2005

Hürriyet’te 20. yıl

SEVGİLİ okuyucularım, bugün benim için yine önemli bir gün. O nedenle biraz kendimden, gazetecilik geçmişimden ve gazetecilik anlayışımdan söz etmek istiyorum. Belki genç arkadaşların alacağı dersler vardır.

23.05.2005

2005 yılında Türkiye ekonomisi

BEKLENENDEN daha iyi bir performansla 2004 yılını geride bıraktık. 2005 yılı da, bir şok yaşanmadığı taktirde, 2004 yılına benzeyebilir.

2.01.2005

2005 daha da güzel bir yıl olacak...

Kötü haber meraklıları belki hayal kırıklığına uğrayacaklar, ancak önümüzdeki 12 ay, geçtiğimiz yıla oranla çok daha iyi geçecek. Bunun falcılıkla ilgisi yok. Bütün veriler aynı sonucu gösteriyor. Türkiye giderek istikrarlı ve mutlu bir refah toplumuna kayıyor. Bundan daha güzel haber olabilir mi? Gelin bunun keyfini yaşayalım...

31.12.2004