MENÜ

Airasia

Airasia ile ilgili tüm haberleri, son dakika Airasia haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Airasia haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 78 Airasia haberi bulunmuştur.

Airasia Haberleri

Endonezyada düşen uçağı arama çalışmaları devam ediyor

Endonezya'da düşen uçağı arama çalışmaları devam ediyor

Endonezya'da kalkışından kısa süre sonra düşen Lion Hava Yolları'na ait JT 610 sefer sayılı Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağıyla ilgili arama çalışmalarında 22 metrelik cisme rastlandı.

31.10.2018Dünya
Endonezyada düşen uçaktaki 52 yolcunun kimlik kartları bulundu

Endonezya'da düşen uçaktaki 52 yolcunun kimlik kartları bulundu

Endonezya'da kalkışından kısa süre sonra düşen Lion Havayollarına ait JT 610 sefer sayılı Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağıyla ilgili arama kurtarma çalışmalarında 52 kimlik kartına ulaşıldı.

31.10.2018Dünya
Endonezya bütün uçakları incelemeden geçirecek

Endonezya bütün uçakları incelemeden geçirecek

Endonezya'da kalkıştan kısa süre sonra düşen Lion Havayollarına ait JT 610 sefer sayılı Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağında hava hızı sorunu olduğu bildirildi.

30.10.2018Dünya
Uçak faciasıyla ilgili kahreden ayrıntı

Uçak faciasıyla ilgili kahreden ayrıntı

Endonezya'da Lion Havayollarına ait JT 610 sefer sayılı yolcu uçağının kalkıştan kısa süre sonra denize düşmesi sonucu şu ana kadar 24 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı. Lion Havayolları Genel Direktörü Edward Sirait, düşen uçağın bir önceki seferi olan Denpasar'dan Cengkareng'a uçuşunda teknik arıza yaşadığını ve bakım raporlarına göre bunun giderildiğini duyurdu.

30.10.2018Dünya
Uçaklarda boş koltuk yok

Uçaklarda boş koltuk yok

Havayolu şirketlerinin doluluk oranları son yıllarda rekor üstüne rekor kırıyor. Neredeyse boş bir koltuğun olmadığı sefer sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çok. Bu durumda yolculara önemli bir görev düşüyor…

22.07.2018Seyahat
Ülkede yanardağ paniği Havalimanı kapatıldı

Ülkede yanardağ paniği! Havalimanı kapatıldı

Endonezya'nın Bali Adası'nda faaliyette olan Agung Yanardağı'ndan püsküren kül ve duman nedeniyle Bali ve Doğu Cava'daki havalimanlarının geçici süreyle uçuşlara kapatıldığı bildirildi.

29.06.2018Dünya
Uçak ‘düşerken’ evlenme teklifi

Uçak ‘düşerken’ evlenme teklifi

AVUSTURYA’dan Bali’ye giden AirAsia Havayolları’na ait uçak bir anda irtifa kaybedince oksijen maskeleri açıldı ve “Kaza pozisyonu alın” anonsu yapıldı.

24.10.2017Dünya
Uçak düşerken yaptı Nişanlısı şok oldu...

Uçak düşerken yaptı! Nişanlısı şok oldu...

Avustralya'dan Bali'ye sefer yapmakta olan bir yolcu uçağı teknik bir arıza nedeniyle irtifa kaybetmeye başladı. Kabin şiddetle sarsılırken oksijen maskeleri açıldı. Yolcular panik içindeyken İngiliz bir yolcu nişanlısına evlilik teklif etti.

24.10.2017Dünya
Umarım hepiniz dua ediyorsunuzdur

'Umarım hepiniz dua ediyorsunuzdur'

Avustralya'dan Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'a uçan AirAsia Havayolları'na ait uçakta yaşanan korku dolu anlara pilotun kan donduran anonsu damga vurdu. 359 yolcusu bulunan uçakta önce patlama sesi duyuldu daha sonra da uçak şiddetli şekilde sallanmaya başladı. Uçağın pilotu, "Umuyorum hepiniz dua ediyorsunuzdur" anonsu yaptı.

26.06.2017Dünya
Uçakta doğdu, ömür boyu bedava bileti kaptı

Uçakta doğdu, ömür boyu bedava bileti kaptı!

Hindistan'da özel havayolu şirketi Jet Airways, uçakta doğan bir bebeğe ömür boyu bedava bilet vereceğini açıkladı.

19.06.2017Dünya
Dünyayı şoke eden cinayette yeni gelişmeler yaşanıyor

Dünyayı şoke eden cinayette yeni gelişmeler yaşanıyor

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un sürgünde yaşayan üvey ağabeyi Kim Jong-nam’ın, Malezya’daki ölümünün ardından casus romanlarını aratmayan ayrıntılar çıkıyor. İddialara göre havaalanında iki kadın, Kim’in yüzüne zehirli mendil sürdü. Başka bir iddiaya göre ise zehrin vücutta yayılabilmesi için dolmakalem kullanıldı. ABD ve Güney Kore hükümetleri, suikasttan Kuzey Koreli ajanları sorumlu tutuyor. Olayı soruşturan Malezya polisi bu sabaha karşı ikinci bir kadını daha gözaltına aldı.

15.02.2017Dünya
AirAsia uçağı arıza ve pilotaj hatası yüzünden düştü

'AirAsia uçağı arıza ve pilotaj hatası yüzünden düştü'

Endonezya'da geçen yıl Aralık ayında 162 yolcu ve mürettebatıyla denize düşen AirAsia yolcu uçağının hayati bir parçasının arızalandığı ve mürettebatın bununla ilgili doğru adımları atamadığı açıklandı.

1.12.2015Dünya
Endonezyada 54 kişiyi taşırken kaybolan uçağın enkazına ulaşılmaya çalışılıyor

Endonezya'da 54 kişiyi taşırken kaybolan uçağın enkazına ulaşılmaya çalışılıyor

Endonezya merkezli hava yolu şirketi Trigana Air Service'a ait 54 yolcu ve mürettebat taşıyan uçakla hava kontrol kulesi arasındaki bağlantının ülkenin doğusundaki Papua bölgesi civarında kesildiği açıklandı. Reuters, görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, uçak enkazının Oktabe bölgesinde tespit edildiğini duyurdu. Arama-kurtarma ekipleri, Jayapura'nın güneyinde, enkazın bulunduğu ücra, dağlık bölgeye ulaşmaya çalışıyor.

16.08.2015Dünya
1 milyar dolarlık yatırım çöküyor

1 milyar dolarlık yatırım çöküyor

Malezya'daki Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’nın batmaya başladığı belirtildi. Havalimanının ucuz uçuşların yapıldığı bu bölümündeki taksi yollarının havuza döndüğü ve uçakların su birikintilerinin üzerinden uçmak zorunda kaldığı görüldü.

27.07.2015Ekonomi
İspanya’dan Almanya’ya giden Germanwings’e ait yolcu uçağı Fransız Alpleri’ne çakıldı

İspanya’dan Almanya’ya giden Germanwings’e ait yolcu uçağı Fransız Alpleri’ne çakıldı

İspanya’dan Almanya’ya giden bir yolcu uçağı 144’ü yolcu 150 kişiyle Fransız Alpleri’ne çakıldı. İtalya’ya yakın Barcelonnette kasabasına 30 km uzaklıktaki dağlık alana düşen uçakta Alman ve İspanyolların yanı sıra, Muradiye Lohman adlı bir Türk’ün de olduğu belirtiliyor. Düşen uçakta 39 Türk soyadlı kişinin bulunduğunu iddiası, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşolu tarafından yalanlandı. Çavuşoğlu “Vatandaşlıktan çıkarılan 50 yaşındaki Muradiye Lohman adında bir kadın hayatını kaybetti. Evlenmeden önceki soyadı Çelik olan Muradiye adında bir soydaşımızın olduğunu tespit ettik. Yolcu listesini kontrol ettik. Bir de Yasmin adında bir yolcu var ama Türk olup olmadığını bilmiyoruz” dedi.

24.03.2015Dünya
AirAsia uçağı yardımcı pilotun kontrolündeyken düşmüş

AirAsia uçağı yardımcı pilotun kontrolündeyken düşmüş

Endonezya'nın Surabaya kentinden Singapur'a giderken kaza yapan AirAsia uçağının düştüğü sırada kaptan pilotun kontrolünde olmadığı ortaya çıktı.

29.01.2015Dünya
Dalgıçlar düşen AirAsia uçağının gövde kısmına girdi

Dalgıçlar düşen AirAsia uçağının gövde kısmına girdi

Endonezya'dan Singapur'a giderken denize düşen AirAsia yolcu uçağının gövde kısmının da içinde bulunduğu enkaza arama ekibindeki dalgıçların ilk defa bugün girebildiği açıklandı.

24.01.2015Dünya
AirAsia uçağının kara kutusu basına gösterildi

AirAsia uçağının kara kutusu basına gösterildi

AirAsia uçağının kara kutusunun önemli parçası olan kokpit ses kaydedicisi (CVR) basına gösterildi.

14.01.2015Dünya
Endonezyada düşen AirAsia uçağının gövdesi bulundu

Endonezya'da düşen AirAsia uçağının gövdesi bulundu

Endonezya'dan Singapur'a uçarken iki hafta önce düşen AirAsia yolcu uçağının gövdesi 17 gün sonra Java Denizi'nde bulundu.

14.01.2015Dünya
Endonezyada düşen yolcu uçağının karakutularından biri çıkarıldı

Endonezya'da düşen yolcu uçağının karakutularından biri çıkarıldı

Endonezya'dan Singapur'a 162 kişi taşırken iki hafta önce düşen AirAsia'ya ait yolcu uçağının karakutularından birinin denizden çıkarıldığı açıklandı.

12.01.2015Dünya
Air Asia uçağının kara kutusunun yeri tespit edildi

Air Asia uçağının kara kutusunun yeri tespit edildi

Endonezya'nın Cava denizine düşen AirAsia uçağına ait kara kutusunun yeri tespit edildi.

11.01.2015Dünya
Aranan kuyruk bulundu

Aranan kuyruk bulundu

Endonezya’nın Surabaya şehrinden Singapur’a giderken 28 Aralık’ta düşen AirAsia havayollarına ait QZ-8501 sefer sayılı Airbus A320-200 tipi yolcu uçağının kuyruk kısmı, Cava Denizi’nde bulundu.

7.01.2015Dünya
AirAsia uçağının kuyruğunun yeri tespit edildi

AirAsia uçağının kuyruğunun yeri tespit edildi

Endonezya Arama Kurtarma Ajansı, AirAsia uçağının kuyruk kısmının yerinin tespit edildiğini duyurdu. Kazanın neden gerçekleştiği konusunda önemli bilgiler içeren uçağın karakutusu da aynı bölgede yer alıyor.

7.01.2015Dünya
Facia öncesi selfie

Facia öncesi selfie

ENDONEZYA’dan Singapur’a giderken geçen ay Java Denizi’ne düşen AirAsia yolcu uçağında 4 arkadaşın birlikte çektirdiği son özçekim (selfie) fotoğraf ortaya çıktı.

5.01.2015Dünya
AirAsia faciaya izinsiz uçmuş

AirAsia faciaya izinsiz uçmuş

GÜNEYDOĞU Asya ülkesi Endonezya’nın Surabaya adasından Singapur’a giderken düşen AirAsia uçağına ait 4 büyük parça Borneo Adası açıklarında bulundu.

5.01.2015Dünya
AirAsia uçağı düşmeden önce çekilen selfie ortaya çıktı

AirAsia uçağı düşmeden önce çekilen selfie ortaya çıktı

Endonezya'dan Singapur'a giderken düşen AirAsia yolcu uçağı için sürdürülen arama çalışmalarının dokuzuncu gününde üç cesede daha ulaşılmasıyla denizden çıkarılan ceset sayısı 37'ye çıktı. Yolculardan birinin uçak kalkmadan hemen önce çekerek arkadaşına gönderdiği bir selfie ortaya çıktı.

5.01.2015Dünya
AirAsia uçağının düştüğü gün uçuş izni yoktu

AirAsia uçağının düştüğü gün uçuş izni yoktu

Endonezya'dan Singapur'a giderken Cava Denizi'nde düşen yolcu uçağının, kazanın meydana geldiği pazar günü izinsiz uçtuğu ortaya çıktı.

4.01.2015Dünya
AirAsia uçak kazasında cesetleri böyle topladılar

AirAsia uçak kazasında cesetleri böyle topladılar

Endonezya'nın Surabaya Adası-Singapur seferini yaparken kalkıştan bir süre sonra Cava Denizi üzerinde radardan kaybolan AirAsia Havayolları uçağının 28 Aralık Pazar günü düşmesinin üzerinden altı gün geçti. 155 yolcu ve 7 mürettebatın bulunduğu uçak kazasında şimdiye kadar 30 kişinin cesedine ulaşılabildi. Bölgedeki ekipler denizden topladıkları cesetleri önce botlara çıkardı. SOnrasında ise cesetler bölgedeki arama-kurtarma gemisinden sarkıtılan ağlarla gemiye çekildi. Ekipler resmen ağlarla denizden ceset topladı.

3.01.2015Dünya
Düşen Airasia uçağının karakutusu deniz dibinde aranıyor

Düşen Airasia uçağının karakutusu deniz dibinde aranıyor

Cava Denizi'nde düşen AirAsia Hava Yolları şirketine ait uçağın karakutusunu aramak için yetkililer deniz tabanı taramalarına hız veriyor.

2.01.2015Dünya
Endonezyada düşen yolcu uçağıyla ilgili flaş iddia

Endonezya'da düşen yolcu uçağıyla ilgili flaş iddia

Endonezya'dan Singapur'a giderken düşen AirAsia uçağı için sürdürülen arama çalışmalarında üç ceset daha denizden çıkarıldı. Şu ana kadar dokuz kişinin cesedine ulaşılırken, bazı uzmanlar pilotun uçağı denize indirmeyi başarmış olabileceğini öne sürdü.

1.01.2015Dünya
Gözyaşı ve coşkulu yeni yıl

Gözyaşı ve coşkulu yeni yıl

PASİFİK’teki ada ülkeleri Kiribati ve Samoa, saat farkı nedeniyle 2015’e ilk giren ülkeler oldu.

31.12.2014Dünya
Uçak tek parça düşmüş

Uçak tek parça düşmüş

ENDONEZYA’nın Surabaya Adası’ndan Singapur’a giderken pazar günü kaybolan AirAsia uçağının gövdesinin saptanmış olabileceği bildirildi.

31.12.2014Dünya
Enkaza ulaşıldı

Enkaza ulaşıldı

Malezyalı AirAsia yolcu uçağının enkazına ait kargo kapısı, acil çıkış kaydırağı, oksijen tankları gibi parçalara ulaşıldı.

31.12.2014Dünya
AirAsia uçağının enkaz alanında araştırmalar sürüyor

AirAsia uçağının enkaz alanında araştırmalar sürüyor

Endonezya'nın Surabaya Adası'ndan Singapur'a giderken pazar günü kaybolan AirAsia uçağı için sürdürülen arama çalışmaları sırasında bulunan altı cesedin açılan acil çıkış kapısının yanında oturan kişilere ait olduğu, geriye kalan yolcuların kemerleri takılı halde uçak enkazında bulunduğu sanılıyor.

31.12.2014Dünya
Kraliçe ve ailesi şans eseri kurtuldu

Kraliçe ve ailesi şans eseri kurtuldu

Endonezya’nın Surabaya adasından Singapur’a giderken pazar sabahı 162 kişiyle kaybolan AirAsia şirketine ait yolcu uçağını arama çalışmaları ikinci gününde de sürdü. Uçuş saatinin değiştiğinden haberdar olmayan eski güzellik kraliçesi ve ailesi felaketten şans eseri kurtuldu.

30.12.2014Dünya
Filipinlerde AirAsia Zest uçağı pistten çıktı

Filipinler'de AirAsia Zest uçağı pistten çıktı

Filipinler merkezli AirAsia Zest havayolu şirketine ait bir yolcu uçağı, turistik Boracay adasındaki Kalibo havaalanına inerken pistten çıktı.

30.12.2014Dünya
Filipinlerde AirAsia Zest uçağı pistten çıktı

Filipinler'de AirAsia Zest uçağı pistten çıktı

Filipinler merkezliAirAsia Zest havayolu şirketine ait bir yolcu uçağı, turistik Boracayadasındaki Kalibo havaalanına inerken pistten çıktı.Yetkililer, 159 yolcu ve mürettebat taşıyan Airbus A320-200 tipi uçaktakilerin başarıyla tahliye edildiğini açıkladı.Bir başka AirAsia uçağının Endonezya'da düşmesinin ardından gerçekleşen bu olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

30.12.2014Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Başbakanı Rezakı telefonla aradı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Başbakanı Rezak'ı telefonla aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Necip Rezak'a taziyelerini iletti.

30.12.2014Dünya
Kayıp AirAsia uçağı iki gün sonra bulundu

Kayıp AirAsia uçağı iki gün sonra bulundu

Endonezya'nın Surabaya adasından Singapur'a giderken kaybolan AirAsia yolcu uçağı yaklaşık iki gün sonra bulundu. Taşıdığı 162 kişiyle birlikte kaybolan uçağa ait parçaların Endonezya açıklarında tespit edildiği açıklandı. Aynı bölgede 6 yolcunun da cesedine ulaşıldı.Endonezya hava kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, aramalar sırasında acil durum kaydırağı ve uçak kapısına benzeyen nesneler tespit edildiği duyuruldu.Hava kuvvetleri sözcüsü Agus Dwi Putranto, "10 büyük nesne ve daha fazla sayıda beyaz renkli şeyler tespit ettik" dedi. Sözcü "Arama kurtarma personelimizin gözlemleri sonucunda, Pangkalan Bun?un 160 kilometre güneybatısında yolcu çıkışı kapısı ve yük kapısı gibi belirgin şeyler bulundu" diye konuştu. Yetkili arama çalışmaları sırasında şu ana kadar altı cesede ulaşıldığını ve deniz tabanında da uçak şeklinde bir gölge tespit edildiğini duyurdu.

30.12.2014Haber
Kayıp AirAsia uçağı bulundu

Kayıp AirAsia uçağı bulundu

Endonezya’nınSurabaya adasından Singapur’a giderken kaybolan AirAsia yolcu uçağı,yaklaşık iki gün sonra bulundu. Taşıdığı 162 kişiyle birlikte kaybolanuçağa ait parçaların Endonezya açıklarında tespit edildiği açıklandı.Aynı bölgede cesetlere de ulaşıldı.

30.12.2014Haber
Kayıp AirAsia uçağı bulundu

Kayıp AirAsia uçağı bulundu

Endonezya’nın Surabaya adasından Singapur’a giderken kaybolan AirAsia yolcu uçağı, yaklaşık iki gün sonra bulundu. Taşıdığı 162 kişiyle birlikte kaybolan uçağa ait parçaların Endonezya açıklarında tespit edildiği açıklandı. Aynı bölgede cesetlere de ulaşıldı.

30.12.2014Dünya
Malezya uçağı yarı yolda kayboldu

Malezya uçağı yarı yolda kayboldu

Endonezya’nın Surabaya kentinden havalanan Malezyalı AirAsia şirketinin 162 yolcu ve mürettebatlı QZ8501 sefer sayılı uçağı Singapur’a giderken kayboldu. Uçuş mesafesinin hemen hemen yarısındayken radardan izi silinen uçağın bölgedeki kötü hava şartlarından ötürü düşmüş olabileceği belirtiliyor. Olaydan yaklaşık 11 saat sonra ara verilen arama kurtarma çalışmalarına yeniden başlandı. Çalışmalara askeri uçaklar da destek veriyor.

29.12.2014Dünya
Kaybolan AirAsia uçağını kaçıran 10 kişilik aile

Kaybolan AirAsia uçağını kaçıran 10 kişilik aile

Endonezya'nın Surabaya Adası'ndan Singapur'a giderken dün kaybolan yolcu uçağının kalkış saatinin 2 saat geriye alınması nedeniyle bazı yolcuların bilet almalarına rağmen uçağa binemediği bildirildi.

29.12.2014Dünya

Yazar Sonuçları

Uçaklarda boş koltuk yok

Havayolu şirketlerinin doluluk oranları son yıllarda rekor üstüne rekor kırıyor. Neredeyse boş bir koltuğun olmadığı sefer sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çok. Bu durumda yolculara önemli bir görev düşüyor…

22.07.2018

Uzaklara ucuz uçuş hayal değil

Yolcuların uzun yıllardır hayalini kurdukları kıtalararası ucuz uçuş, yeni havayolları ile hızla yayılıyor. Ticari başarı yakalamaya başlayan model, havayolu taşımacılığında büyük değişiklikleri yanında getirecek.

28.06.2017

Asya gümbür gümbür geliyor

Davos’ta ‘Avrupa Nasıl Düzlüğe Çıkacak’, ‘Asya Öne Geçiyor’ gibi oturumlar öne çıkarken önümüzdeki dönemlerde dünyanın nasıl şekilleneceğine dair kafalarda fikirler oluşmaya başladı. Ama ister istemez “Bu yeni dünya düzeninde Türkiye’nin yeri neresi” gibi bir soru da akıllara geliyor.

19.01.2017

Gökyüzünün en iyileri

Havayolu sektörünün en uzun soluklu ödüllerinden olan Skytrax, gökyüzünde kaliteyi yakalayan havayollarını açıkladı. Türk Hava Yolları Avrupa’da altıncı kez ‘en iyi havayolu’ seçildi.

15.07.2016