Facebook fotoğrafları filtreleme algoritmasını yeniledi

Güncelleme Tarihi:

Facebook fotoğrafları filtreleme algoritmasını yeniledi
Oluşturulma Tarihi: Aralık 18, 2015 07:22

Facebook, kişiye özel yılın görünümü albümü için fotoğraf seçiminde yeni bir düzenleme yaparak, özgün bir filtre seti geliştirdi.

Haberin Devamı

Facebook'un, yaptığı yenilikleri paylaştığı haber odası sitesinden yayımladığı duyuruda, "2014 yılında bazı kalplerin kırılmış olabileceğini göz önünde bulundurarak, algoritmik resim seçimi yapan yılın görünümü fotoğraf albümünü oluşturma şeklini değiştirdik. Artık albümlere, yanlışlıkla bunaltıcı fotoğraf, insanların geçmişinde arasının bozulduğu arkadaşlar ve vefat etmiş sevdiklerinden oluşan fotoğraflar girmeyecek" ifadesi kullanıldı.

Bu fotoğrafların yaşattığı kötü hisleri bertaraf etmeyi amaçlayan Facebook, 10 fotoğraftan oluşan yılın fotoğrafları albümünden bu tür resimleri çıkarmak için geliştirdiği özgün filtre setini uygulamaya koydu. 

Duyuruda, eğer otomatik seçilen fotoğraflar beğenilmezse bunların değiştirilebileceği veya kaldırılabileceği de kaydedildi.Uygulama, anasayfada haber akışı üzerinden çalışıyor.

Haberin Devamı

Kullanıcılar, bir yılda yaşananların özeti niteliğindeki kişiye özel yılın fotoğrafları albümünü görebilecek. Kullanıcılar bu albümü kimsenin görmemesi için isterlerse saklayabilecek ya da düzenleyip istedikleriyle paylaşabilecek.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!