Neden daha çirkin ve daha aptal kadınlara gidiyorlar

Güzel ve akıllı kadınların ilişkiler hakkında en çok merak ettiği sorular nedir sizce? Ben söyleyeyim size:

Haberin Devamı

1-Erkekler neden daha çirkin ve daha aptal kadınlara gidiyor?
2-Neden bir ortamda onların yanına gelmek ve onlarla konuşmak varken onlardan daha az güzel biriyle flört ediyorlar?
3-Neden sevgilileri onları hep daha az güzel veya daha az akıllı kadınlar için terk ediyor?

Neden daha çirkin ve daha aptal kadınlara gidiyorlar

Neden daha çirkin ve daha aptal kadınlara gidiyorlar

Sizce neden? Aptal oldukları için mi? Zevksiz oldukları için mi? Yoksa midesiz oldukları için mi? Eminim bu konuda kuyruk acısı olanlar anında “Kesinlikle hepsi” cevabını yapıştırmıştır. Ancak maalesef ki doğru cevap “Yorgun oldukları için!”

Haberin Devamı


Sevgililerini veya eşlerini daha çirkin ve aptal kadınlar için terk eden tüm erkeklerin ortak noktası güzel ve akıllı eşleri sayesinde bitap düşmüş olmaları. Çünkü akıllı ve güzel kadınlar aptal ve çirkin kadınlardan daha çok emek istiyor. Onlar çıtayı o kadar yükseğe dikiyor ki onları mutlu etmek, şaşırtmak veya etkilemek erkekler için en atletik deveye bile hendek atlatmaktan daha zor oluyor. O yüzden de bir süre sonra erkekler yeni bir şey gösterdiklerinde onlara “Aaa biliyorum bunu filanca kitapta okumuştum” diyen birindense “Aaa hayatımda ilk defa mum ışığı görüyorum” diyen birini tercih etmeye başlıyorlar.


Aslında gözlerinin güzel ve akıllı kadınlardan korkması küçük yaşta başlıyor erkeklerin. Ailenin küçük ve şımarık prensesi olarak yetiştirilen kız çocukları daha ilkokulda “küçük dağları ben yarattım” edalarıyla ortalıkta salınırken, o yaşın erkek çocuklarına “Saçımı çekmeyi aklından bile geçirme!” mesajını veriyor. Daha bu mesajın ciddiyetini anlayamayan oğlancıklar, o yaşta öğreniyor havalı kızların çığlığının daha gür olduğunu. Yaşları ilerledikçe de bu tip kızlardan uzak durmaları gerektiğini daha iyi anlıyorlar. Her şeyden önce çok daha zor bu kızların yanına yaklaşmak onlar için. Tersleme ve küçümseme konularında doktora yapmış olan güzel ve akıllı kadınlar “Ben senin bildiğin kızlara benzemem” mesajı vermek isterken “Beni tavlamaya gücün yetmez” mesajını verdiklerini fark edemiyorlar çünkü.

Haberin Devamı


Es kaza güzel ve akıllı bir kadınla bir araya gelen erkekse bir yıllık ilişkiyi bir ömür yaşamış gibi hissediyor. Bu tip kadınlar birlikte oldukları erkekleri o kadar yoruyor ki erkekler bir sonraki sevgililerini seçerken “Aman abi çok güzel ya da akıllı olmasın” diyor. Bunu bazen sesli söylüyor bazense böyle hissettiklerini bile fark etmeden daha az güzel ve daha az akıllı bir kadının kollarında huzur buluyorlar. Çünkü bu kadınlar onları yormuyor. Bu kadınlar her gittikleri ortamda ilgiyi üzerlerine çekmiyor, her konuşmada zekalarıyla etraflarındakileri ezmiyor. Bu kadınları yönetmek de daha kolay, onlarla ilişki yaşamak da. Çünkü onlar daha ufak şeylerden mutlu oluyor, daha az sorguluyor, karşılarındakine kendilerini daha iyi hissettiriyorlar. Kısacası hayatlarının bir bölümünde öyle ya da böyle, güzel ve akıllı bir kadından dili yanan erkekler artık güvenli ve daha az emek isteyen yolu yani daha az güzel ve daha az akıllı kadınları seçiyor.

Haberin Devamı


Güzel ve akıllı kadınla olmak zor. Onu taşımak, zekası altında ezilmemek ve tabii ilgi çekmesinden rahatsız olmamak ise her erkeğin harcı değil. E boşuna demiyorlar davul bile dengi dengine diye.


Güzel ve akıllı kadınların yaptığı en büyük beş hata

Neden daha çirkin ve daha aptal kadınlara gidiyorlar

Bir erkek bir kadına “Ne kadar uğraşsam da tavlayamam” ya da “Bu kadını tavlamak için harcayacağım emekle üç kadın tavlarım” diyorsa yanmışınız demektir. Peki bir kadın bir erkeğe bu hissi nasıl verir? İşte güzel ve akıllı kadınların en çok yaptığı beş hata…

1- Şaşırmama

Çok bilgili ve kültürlü olabilirsiniz ama erkekler birlikte oldukları kadını şaşırtmayı severler. Sizi ilk kez yabancı bir ülkenin yemeklerini yemeye götürdüğünde “Daha önce de gelmiştim buranın şusu güzeldir” demek yerine “Hayatım ne kadar güzel bir yer acaba buranın nesi iyidir” demeyi deneyin!

Haberin Devamı

2- Birlikte olduğu erkeğe kendini değersi veya çirkin hissettirme

“Ben zaten istesem senin gibi on tane bulurum havaları” kimseye çekici gelmez. Evet talipleriniz çok olabilir ama her an gidecek gibi durursanız karşınızdaki erkeğin size bağlanmasını nasıl beklersiniz?

3- Küçük şeylerden mutlu olamama

Bugüne kadar binlerce kırmız gül almış olabilirsiniz ama bu, sevdiğiniz erkek tek bir kırmız gülle karşınıza çıktığında mutlu olmamanızı gerektirmez. Bırakın sizi küçük şeylerle de mutlu edebileceğini hissetsin.

4- Fazla güçlü olma

Güzel ve akıllı kadınlar genelde güçlü kadınlardır. O kadar güçlüdürler ki erkekler “Ben onu bıraksam o zaten üzülmez, kendi ayaklarının üstünde durur, kısa zamanda da daha iyisini bulur” derler. Halbuki daha az güçlü ve daha az güzel kadınlara “Bana ihtiyacı var, gidersem yıkılır, bensiz yaşayamaz” gözüyle bakar ve onlara kendilerini sorumlu hissederler. Güçlü olun ama “Bu kadının zaten bana ihtiyacı yok” dedirtmeyin!

Haberin Devamı

5- Erkek gibi davranma

En sıkı kavanozları açıp, en zor tamirat işlerini tek başınıza çözdüğünüzde kimse size madalya takmayacak. Birlikte olduğunuz erkeklerden daha erkek gözükmek veya davranma size hiçbir avantaj sağlamayacak. Bırakın bu ilişkide tek bir erkek olsun ve o da sevgiliniz olsun.

https://twitter.com/SabanurYazarın son yazıları#30 Eylül 2013 Ele güne karşı yapayalnız, böyle de olmaz ki!
#26 Eylül 2013 Ayrılamadığı için evlenenler
#19 Eylül 2013 Bir erkeğe hiçbir koşulda söylememeniz gereken 10 şey
#16 Eylül 2013 “Sevdiğim kız bana abi dedi!”
#12 Eylül 2013 Ölüm hapishanesinde tutukluyuz
#09 Eylül 2013 İlişkilerde olimpiyat şampiyonuyuz!(Kesin Bilgi!)
#05 Eylül 2013 Boşuna direnme seninle evleneceğim!


YAZARIN TÜM YAZILARI İÇİN >>

Yazarın Tüm Yazıları