EKSTRA
MENÜ

Tüdemsaş

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 47 haberi bulunmuştur.

Tüdemsaş Haberleri

TÜRASAŞın sermayesi 3 milyar lira olacak

TÜRASAŞ'ın sermayesi 3 milyar lira olacak

Raylı sistem araçlarının yerli ve milli şekilde üretimi ve tasarımıyla kritik bileşenlerindeki yerlilik oranının artırılması amacıyla faaliyetlerini yürütecek TÜRASAŞ'ın, 3 milyar liralık sermayesinin tamamı devlete ait olacak.

3.06.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, 3 şirket birleşti, TÜRASAŞ ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, 3 şirket birleşti, TÜRASAŞ ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Raylı Ssitem Araçları Sanayii Anonim Şirketi'nin kurulması için karar verdi. Bu gelişme ile TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜLOMSAŞ birleşerek TÜRABAŞ'ı ortaya çıkardı.

4.03.2020Ekonomi
Avrupadan yerli yük vagonlarına yoğun talep

Avrupa'dan yerli yük vagonlarına yoğun talep

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, TÜDEMSAŞ-özel sektör iş birliğiyle Avusturya merkezli GATX firması için toplamda 400 yük vagonu üretileceğini belirterek, "Avrupa merkezli TOUAX firmasına da 200 adet 90 feetlik konteyner taşıma vagonu ve 600 boji üretilmesi karara bağlandı." dedi.

14.02.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Turhan açıkladı Merakla beklenen o hattın test sürüşleri mart ayında başlıyor

Son dakika... Bakan Turhan açıkladı! Merakla beklenen o hattın test sürüşleri mart ayında başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Yapımı devam etmekte olan 393 kilometre uzunluğundaki Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattında Balışeyh - Yerköy - Akdağmadeni kesiminde Mart ayı içerisinde test sürüşlerine başlamayı ve projeyi 2020 yılının ikinci çeyreğinde tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

9.01.2020Ekonomi
KİTlerde en yüksek ödenek TCDDye

KİT'lerde en yüksek ödenek TCDD'ye

KİT'ler arasında en yüksek ödenek teklifi 2020-2022 dönemi yatırım programı hazırlıklarında gelecek sene için yaklaşık 8,5 milyar lira ile TCDD'ye verildi. TCDD'yi 5 milyar lira ile BOTAŞ, 4 milyar lira ile TEİAŞ takip etti.

14.10.2019Ekonomi
Milli Yük Vagonuna talep artıyor

"Milli Yük Vagonu"na talep artıyor

TÜDEMSAŞ'ta üretilen "Milli Yük Vagonu" teknik özellikleri nedeniyle birçok ülkeden talep görüyor.

1.10.2019Ekonomi
TÜDEMSAŞın vagonlarına Avrupalı ilgisi

TÜDEMSAŞ'ın vagonlarına Avrupalı ilgisi

Yük vagonu üretiminde dünyadaki sayılı kuruluşlar arasında yer alan TÜDEMSAŞ, son dönemdeki modern üretim teknikleriyle Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeden sipariş almayı başardı.

26.09.2019Ekonomi
Bakan Turhan: Ülkemiz raylı ulaşımda teknoloji ihraç eden ülke haline gelecek

Bakan Turhan: Ülkemiz raylı ulaşımda teknoloji ihraç eden ülke haline gelecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü ile TCDD ve TÜBİTAK arasında kurumsal bir iş birliği tesis edilerek, ülkemiz raylı ulaşım konusunda teknoloji ihraç eden öncü bir ülke haline gelecektir. Bu kapsamda, enstitü öncelikle ülkemizin ihtiyaç duyduğu demir yolu teknolojilerini milli ve yerli imkanlarla tasarlayacak, teknoloji transfer anlaşmalarını yürütecektir. Ülkemizin mevcut teknolojik yetkinliği artırıldıktan sonra ise enstitü, geleceğin demir yolu teknolojilerini çalışan bir kurum haline gelecektir" açıklamasında bulundu.

21.09.2019Ekonomi
Afrin’de leblebi  çekirdek mi kullandık

Afrin’de leblebi çekirdek mi kullandık

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘vatana uzanan her eli kıracaklarını’ vurgulayarak, “Afrin’de olanları gördünüz değil mi? İki ay biz Afrin’de leblebi çekirdek mi kullandık? Mermi, bombaları kullandık, teröristleri yok ettik. Bu ne domatese, ne patlıcana, ne sivri bibere benzer. Üç, beş kuruş yeri geldiğinde fazla veririz ama bu toprakları yedirtmeyiz” dedi. Erdoğan, dün Sivas’ta düzenlenen ilk seçim mitinginde özetle şunları söyledi:

9.02.2019Gündem
TÜDEMSAŞın 50 yıllık müşterisi hazır

TÜDEMSAŞ'ın 50 yıllık müşterisi hazır

Sivas Valisi Davut Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi AŞ'yi (TÜDEMSAŞ) ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

31.07.2018Ekonomi
Demiryolu Fuarı 6 Mart’ta

Demiryolu Fuarı 6 Mart’ta

DÖRDÜNCÜSÜ düzenlenecek ‘Uluslararası Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na, 25 ülkeden 300 firma katılıyor.

18.02.2014Kobi
Raylara 27 milyar Euro yatacak, EurasiaRail’de 90 firma yarışacak

Raylara 27 milyar Euro yatacak, EurasiaRail’de 90 firma yarışacak

Hükümetin büyük yatırımlar başlattığı ‘demiryolu ulaşım sistemleri’ sektördeki küresel firmalar için Türkiye’yi cazibe merkezi yaptı.

10.02.2011Ekonomi
TÜDEMSAŞın ürettiği vagonlara Almanların ilgisi arttı

TÜDEMSAŞ'ın ürettiği vagonlara Almanların ilgisi arttı

Türkiye Demir Yolu Makinaları A.Ş'de (TÜDEMSAŞ) üretilen yük vagonlarına, Alman Demiryolları'nın ardından Alman VTG firmasının da ilgi gösterdiği bildirildi.

16.04.2008Gündem
SEKA direnişi Türkiye’ye yayıldı

SEKA direnişi Türkiye’ye yayıldı

Türk-İş, dün Türkiye genelinde SEKA İzmit’in kapatılması kararına tepki olarak ‘işyerini terketmeme’ eylemi yaptı. Eylem nedeniyle başta siyasi partiler olmak üzere, sivil toplum-meslek örgütleri Türk-İş Genel Merkezi’ne akın ederken, başta İzmit olmak üzere pekçok şehirdeki işçilerden de SEKA eylemine destek geldi.

4.03.2005Ekonomi
Savaşın eşiğinde Bağdata vagon

Savaşın eşiğinde Bağdat'a vagon

ABD'nin olası Irak operasyonuyla bu ülkeyle savaşın eşiğinde bulunan Türkiye, bir yandan da vagon ihraç ediyor. Sıvas'taki Tüdemsaş Fabrikası'nda Irak için üretilen petrol taşıma tanker vagonlarının üretimi sürüyor.

7.01.2003Gündem
TCDDden 36 makam yarattılar

TCDD'den 36 makam yarattılar

Kamunun küçülmesi için tasarruf tedbirleri açıklanırken, gözler kamuoyunda adı az bilinen kurumlara çevrildi. 14 yıl önce özelleştirme amacıyla DDY'den 3 yeni genel müdürlük yaratıldı. Her kuruma bir genel müdür, 5'er genel müdür yardımcısı ve 7'şer yönetim kurulu üyesi atandı.

19.11.2001Ekonomi