EKSTRA
MENÜ

Maliye Bakanı Naci Ağbal

Maliye Bakanı Naci Ağbal haberleri sayfasında güncel ve son dakika Maliye Bakanı Naci Ağbal hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.334 Maliye Bakanı Naci Ağbal haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Maliye Bakanı Naci Ağbal Haberleri

Naci Ağbal Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na atandı

Naci Ağbal Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na atandı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na eski Maliye Bakanı Naci Ağbal atandı.

25.07.2018Ekonomi
Naci Ağbal kimdir

Naci Ağbal kimdir?

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan Strateji ve Bütçe Başkanlığı'na eski Maliye Bakanı Naci Ağbal, İletişim Başkanlığı görevine getirildi. Bu gelişmenin ardından Vatandaşlar Naci Ağbal kimdir sorusunun cevabını internette sıkça aramaya başladı. Naci Ağbal'ın biyografisini ve kişisel bilgilerini merak eden vatandaşlar yeni görevinin ardından internette aramalar yapıyorlar. Peki Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan Strateji ve Bütçe Başkanlığı'na eski Maliye Bakanı Naci Ağbal, İletişim Başkanlığı görevine getirilen Naci Ağbal kiimdir?

25.07.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmi Gazetede

Son dakika... Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı başdanışmanlık ve bakan yardımcılıklarına yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı başdanışmanlıklarına Zafer Çubukcu ve Fecir Alptekin'in ataması yapıldı. İki bakanlığa 4 bakan yardımcısı atandı. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İletişim Başkanlığı’nın başına gelecek isimler belli oldu.

25.07.2018Gündem
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri nasıl yapılır MTV ödemeleri için son gün ne zaman

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri nasıl yapılır? MTV ödemeleri için son gün ne zaman?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri nasıl yapılır sorusunun yanıtı milyonlarca araç sahibi vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ilk taksit ödemesi, 31 Ocak'ta sona ermişti, ikinci taksit ödemeleri ise bu ay içerisinde gerçekleşecek. Peki, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri nasıl yapılır? MTV ödemeleri için son gün ne zaman?

23.07.2018Gündem
Ek gösterge nedir 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor

Ek gösterge nedir? 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor?

Ek gösterge nedir sorusu binlerce polis, öğretmen, hemşire vb. birçok iş grubunda çalışan vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. AK Parti’nin seçim bildirgesinde ek göstergenin 3600’e çıkarılacağı yer alıyordu. Yapılan açıklamaların ardından 'ek gösterge nedir?', 'kimleri kapsıyor?' gibi sorular sorulmaya başlandı. İşte detaylar.

23.07.2018Gündem
MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ödemesi ne kadar MTVnin ikinci taksit ödemesi için son gün ne zaman

MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ödemesi ne kadar? MTV'nin ikinci taksit ödemesi için son gün ne zaman?

MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) 2. taksit ödemeleri 1 Temmuz'dan itibaren başladı. Tüm araç sahiplerinin ödemekle yükümlü olduğu MTV her yıl Ocak (1 Ocak – 31 Ocak) ve Temmuz (1 Temmuz - 31 Temmuz) aylarında iki eşit taksit halinde ödeniyor. Vergi miktarı araçların hacmine göre değişiklik gösteriyor. Peki, MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ödemesi ne kadar? MTV'nin ikinci taksit ödemesi nasıl yapılır?

17.07.2018Gündem
Araç sahipleri dikkat Son gün 31 Temmuz

Araç sahipleri dikkat! Son gün 31 Temmuz

MTV ödemeleri için süreç devam ediyor. 2 taksit olarak ödenen Motorlu Taşıt Vergisinin (MTV) temmuz ayında yatırılması gereken meblasını ödeyecek olan binlerce araç sahibi, son tarih konusunda araştırmalarına başladı. Araçların motor hacmine göre gerçekleşecek olan MTV ödemeleri, Gelirler İdaresi Başkanlığı (GİB) ya da bankaların internet şubeleri üzerinden gerçekleştirilebilecek. İşte, MTV ödemelerinin son günü ve ödeme yöntemleri hakında bazı bilgiler

12.07.2018Ekonomi
Maliye ve Hazine Bakanlığında devir teslim

Maliye ve Hazine Bakanlığı'nda devir teslim

Maliye Bakanı Naci Ağbal görevini, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’a devretti.

10.07.2018Haber
Bakan Berat Albayrak görevleri devraldı: Piyasalara ilk mesajı...

Bakan Berat Albayrak görevleri devraldı: Piyasalara ilk mesajı...

Hazine ve Maliye Bakanlığına getirilen Berat Albayrak, eski Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan görevi devraldı.İkinci devir teslim töreni ise Hazine Müsteşarlığında yapıldı. Bakan Albayrak, önümüzdeki dönemde özellikle enflasyonun tek haneye indirilmesine yoğunlaşılacağını kaydetti. Bakan Albayrak törende yaptığı konuşmada "Piyasa ekonomisi kuralları içinde küresel sistemle daha entegre bir ilişki içine gireceğimiz süreci yaşayacağız" dedi.

10.07.2018Ekonomi
Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borcu nasıl sorgulanır, ödemesi nasıl yapılır

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borcu nasıl sorgulanır, ödemesi nasıl yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri Temmuz ayının başlamasıyla birlikte aranan konular arasında yerini aldı. 1-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen MTV ödemelerinde araç sahibi olan vatandaşlar bir takım soruların cevaplarını araştırıyorlar. Peki MTV borç sorgulama işlemi nasıl yapılır, ödemeler taksitle yapılabilir mi? İşte Motorlu Taşıtlar Vergisi hakkında merak edilen tüm detaylar

4.07.2018Gündem
3600 ek gösterge nedir 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor

3600 ek gösterge nedir? 3600 ek gösterge kimleri kapsıyor?

3600 ek gösterge için vatandaşların beklentisi devam ediyor. Polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi gibi pozisyonları kapsayan 3600 ek gösterge imkanı, birçok kamu personelinde heyecana neden oldu. Bu düzenlemenin hayata geçmesiyle birlikte emekli maaşlarında gözle görülür bir artış yaşayacak olan vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman verilecek? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı konuyla ilgili bazı bilgiler

3.07.2018Ekonomi
MTV 2. taksit ödemeleri başladı… Borç sorgulama nasıl yapılır

MTV 2. taksit ödemeleri başladı… Borç sorgulama nasıl yapılır?

Trafiğe kayıtlı olan her araç için zorunlu tutulan Motorlu Taşıt Vergisi’nde (MTV) 2.’nci taksit dönemi geldi. Çeşitli faktörlere göre tutarı değişen MTV’nin ikinci taksitinin 1-31 Temmuz tarihleri arasında ödenmesi gerekiyor. Peki, MTV borç sorgulaması ve ödemesi nasıl yapılır? İşte, MTV hakkında merak edilenler!

2.07.2018Gündem
Sigaraya vergi ayarı

Sigaraya vergi ayarı

Bir paket sigara üzerinden alınacak en düşük vergi 6.02 liraya yükseldi. Sigarada yüzde 65.25 olan nispi vergi tutarı ise 63’e indirildi. Bu yeni orana göre 9.5 liranın altındaki her sigaranın vergisi 6.02 lira olacak. 9.5 liranın altındaki sigaraların 1 lira civarında zamlanması bekleniyor.

30.06.2018Ekonomi
Son dakika... Sigaraya uygulanan vergilendirmede yeni düzenleme

Son dakika... Sigaraya uygulanan vergilendirmede yeni düzenleme

Son dakika... Sigaranın vergilendirilmesinde sistem değişikliğine gidildi. Sigaraya uygulanan 3 vergiden birinde oran düştü, ikisinde arttı. Maktu vergi ve asgari maktu vergilerinde artış yaşanırken, nispi vergi yüzde 65,23'ten yüzde 63'e düştü.

30.06.2018Ekonomi
3600 ek gösterge nedir Hangi memurları kapsıyor

3600 ek gösterge nedir? Hangi memurları kapsıyor?

3600 ek gösterge nedir sorusu birçok memur tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal'da geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili açıklamalara yer vermişti. Peki, 3600 ek gösterge nedir? Hangi memurları kapsıyor?

27.06.2018Gündem
Hem mali disiplin hem de kaynak

Hem mali disiplin hem de kaynak

Seçim sonrası gözler ekonomide verilen vaatlere çevrildi. İlki memurların ve emeklilerin aylık ücret ve ikramiyesini değiştirecek 3600 ek gösterge. Bayram ikramiyesinin ikincisi de sırada. Tüm bunlar için kaynak, piyasada normalleşme için mali disiplinden sapılmaması gerekiyor.

25.06.2018Ekonomi
TBMMnin ekonomi vitrini şekillendi

TBMM'nin ekonomi vitrini şekillendi

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile siyasette yeni bir dönem başlarken, iktisatçı birçok siyasetçi de milletvekili seçildi.

25.06.2018Ekonomi
Seçim sonuçlarında son durum.. İşte il il seçim sonuçları ve açılan sandıklar

Seçim sonuçlarında son durum.. İşte il il seçim sonuçları ve açılan sandıklar

Seçim sonuçları kesin olmamakla birlikte büyük ölçüde açıklandı. YSK Başkanı Sadi Güven seçim sonuçları hakkında merak edilenleri açıkladı ve oy oranlarındaki son durumu da vatandaşlarla paylaştı. Peki seçim sonuçlarında son durum nasıl? İşte il il seçim sonuçları ve detaylar

24.06.2018Gündem
Temmuz ayı memur ve emekli maaşı zammı yüzde kaç olacak

Temmuz ayı memur ve emekli maaşı zammı yüzde kaç olacak?

Enflasyon verilerine göre belirlenen temmuz ayı memur ve emekli maaş zammı, birçok kişinin araştırdığı konu oldu. Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu açıklamada, mayıs verilerinin ardından haziran ayında da enflasyon verilerinde yukarı yönlü bir gelişme yaşanması halinde 1 Temmuz itibariyle bunun maaşlara yansıyacağı ifadesi yer aldı. İşte, temmuz ayı memur ve emekli maaşı zam oranları ve yüzdesi hakkında bazı detaylar

23.06.2018Ekonomi
3600 ek gösterge nedir ve kimleri kapsıyor

3600 ek gösterge nedir ve kimleri kapsıyor?

3600 ek gösterge nedir ve kimleri kapsıyor sorusunun yanıtı yüz binlerce kişi tarafından büyük bir merakla araştırılmaya ve sorgulanmaya devam ediyor. AK Parti Seçim Beyannamesinin ardından ek gösterge hakkında detaylı bilgiler merak edildi. Peki, 3600 ek gösterge nedir ve kimleri kapsıyor?

20.06.2018Gündem
Bakan açıkladı E-Ticaret devleri sıraya girdi

Bakan açıkladı! E-Ticaret devleri sıraya girdi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, elektronik ticaretin izlenmesi için attıkları adımların ses getirdiğini dile getirerek “Geldikleri nokta şu; Türkiye’yi önemli bir pazar olarak görüyoruz, burada sizin vergileme konusundaki kararlılığınızı da gördük. Biz artık vergi dairesine kaydolup mükellef olmak istiyoruz, diyorlar. Sıraya girdiler” diye konuştu.

19.06.2018Ekonomi
Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 gelir uzmanı yardımcısı alacak İşte başvuru şartları

Gelir İdaresi Başkanlığı 1000 gelir uzmanı yardımcısı alacak! İşte başvuru şartları

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 1000 gelir uzmanı yardımcısı alınacağını açıkladı. http://www.gib.gov.tr/ adresi üzerinden yayımlanan ilanda gelir uzman yardımcısı sınav başvuru süreci ve kontenjan dağılımına ilişkin bilgiler yer alıyor.

19.06.2018Gündem
Yapılandırmadan 9.2 milyar lira

Yapılandırmadan 9.2 milyar lira

Maliye Bakanı Naci Ağbal, mayıs ayında bütçenin vergi gelirlerindeki artışın yüksek oranda olduğunu belirterek yeni borç yapılandırmasından 9.2 milyar liralık başvuru, 152 milyon liralık da tahsilat olduğunu dile getirdi.

18.06.2018Ekonomi
İlaç firmalarına ödeme  28 Haziran’da

İlaç firmalarına ödeme 28 Haziran’da

ÜNİVERSİTELERİN borçlarının ödenmesine yönelik çalışma hakkında bilgi veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2.9 milyar liralık borcun iskonto ile 2.5 milyar liraya düşürüldüğünü, kamunun 400 milyon lira iskonto aldığını söyledi.

17.06.2018Ekonomi
3600 ek gösterge nedir Kimleri kapsıyor

3600 ek gösterge nedir? Kimleri kapsıyor?

3600 ek gösterge nedir sorusu, AK Parti Seçim Beyannamesinin ardından binlerce kişi tarafından sorgulanmaya başlandı. Ek gösterge, son günlerde polis, öğretmen ve birçok kamu personelinin gündemindeki önemli husus oldu. Peki, 3600 ek gösterge nedir? Kimleri kapsıyor?

15.06.2018Gündem
Yapılandırmalardan 21 milyar lira ek gelir

Yapılandırmalardan 21 milyar lira ek gelir

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, geçmişteki ve yeni yapılandırmadan bu yıl bütçeye 21 milyar liralık gelir gelmesinin beklendiğini söyledi.

13.06.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sürpriz bir kabine geliyor

Gözler bugün açıklanacak olan yeni kabinede olacak.

8.07.2018

Enflasyon ve faizlerde ‘zirve’ dönemi

SEÇİM öncesi yaşananların ekonomideki etkilerini daha yeni görmeye başlıyoruz. Yarın açıklanacak haziran ayı enflasyon rakamının yüzde 1.4 civarında gelmesi beklenirken, yıllık tüketici fiyat artışlarının ise yüzde 14’e ulaşacağı tahmin ediliyor.

1.07.2018

Contemporary İstanbul kafayı yoruyor: Sanat piyasamız nasıl gelişir?

CONTEMPORARY İstanbul, bu yıl 20-23 Eylül tarihlerinde kapılarını Akbank’ın sponsorluğunda 13. Kez açıyor.

30.06.2018

Piyasalar seçimi bekliyor

MERKEZ Bankası faiz artırımlarına rağmen borsada düşüş, döviz kurları ve faiz oranlarında yükseliş eğilimi devam ediyor.

16.06.2018