MENÜ

Motorlu Taşıtlar Vergisi

Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Motorlu Taşıtlar Vergisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.717 Motorlu Taşıtlar Vergisi haberi bulunmuştur.

Motorlu taşıtlar vergisi, Karayolları Trafik Kanunu'na göre trafik şube veya bürolarına kayıt ve tescil edilmiş bulunan motorlu kara taşıtları; Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne kayıt ve tescil edilmiş olan uçak ve helikopterler, liman veya belediye siciline kayıt ve tescil edilmiş olan motorlu deniz taşıtlarının tabi olduğu vergilendirmedir.

 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Haberleri

Gelir İdaresinden mükelleflere elektronik tebligat çağrısı

Gelir İdaresinden mükelleflere elektronik tebligat çağrısı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) birlikte elektronik uygulamaların kullanımı artarken Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) da mükelleflerin gönüllü olarak elektronik tebligat (e-Tebligat) uygulamasına geçmesini önerdi.

12.05.2020Ekonomi
Gelir İdaresinden mükelleflere elektronik tebligat çağrısı

Gelir İdaresinden mükelleflere elektronik tebligat çağrısı

Kovid-19 nedeniyle pek çok işlemin elektronik ortamda yapılması tercih edilirken Gelir İdaresi Başkanlığı, zorunlu mükellefler dışındaki kişi ve şirketlerin de gönüllü olarak elektronik tebligat uygulamasına geçebileceğini bildirdi.

12.05.2020Ekonomi
Düşük tüketim, sportif görünüm

Düşük tüketim, sportif görünüm

Toyota son yıllarda tasarımında yaptığı değişiklikle birlikte genç hedef kitlesini kendine çekmeyi başardı. Yeni CH-R ile gençler hem tasarruflu seyahat edebilirken hybrid motorun konforuyla da tanışmış oluyor.

11.05.2020Otomobil
‘Havayolu gibi yüzde 1 KDV ödeyelim’

‘Havayolu gibi yüzde 1 KDV ödeyelim’

Karayolu Taşımacılığı Sektör temsilcileri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan pandemi süresince geçerli olmak üzere, “Köprü ücreti alınmasın, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü de kullanalım ve havayolu firmaları gibi yüzde 1 KDV ödeyelim” gibi taleplerde bulundu.

8.05.2020Ekonomi
Son dakika... Kredi kartıyla vergi ödeme türleri genişletildi

Son dakika... Kredi kartıyla vergi ödeme türleri genişletildi

Gelir İdaresi Başkanlığı, kredi kartlarıyla vergi ödemelerinin gerçekleştirilmesi için kapsamda genişlemeye gitti.

30.03.2020Ekonomi
14 Şubatta kredi kartıyla servet harcandı

14 Şubat'ta kredi kartıyla servet harcandı

14 Şubat Sevgililer Günü'nde kartlı ödeme tutarı geçen yılın aynı gününe göre yüzde 28 artış gösterdi.

20.02.2020Ekonomi
MTV sorgulama nasıl yapılır MTV 2020 borç sorgulama ekranı

MTV sorgulama nasıl yapılır? MTV 2020 borç sorgulama ekranı

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2020 yılının ilk ödeme işlemleri ocak ayında tamamlandı. Ocak ve temmuz ayında iki taksit halinde ödenen MTV ödemelerinin sonraki taksidi için araştırmalar şimdiden başladı. Araç sahipleri MTV borçları ve MTV borç sorgulama işlemlerini nasıl yapacaklarını öğrenmek istiyor. Peki, MTV sorgulama nasıl yapılır? İşte, MTV 2020 borç sorgulama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

11.02.2020Ekonomi
MTV taksit ödeme 2020 nasıl yapılır E devlet MTV borcu sorgulama ve hesaplama ekranı

MTV taksit ödeme 2020 nasıl yapılır? E devlet MTV borcu sorgulama ve hesaplama ekranı!

2019 yılına ait motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) 1 Ocak'ta başlayan birinci taksit ödeme süresi 31 Ocak 2020'de sona erecek. Araç sahipleri MTV borçlarını İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden şifre girişi yapmadan sadece plaka ve TC Kimlik Numarası ile ödeyebilecekler. MTV borç sorgulaması ise e devlet üzerinden yapılabilecek. 31 Ocak tarihine girilmesiyle beraber MTV hesaplama ve MTV borç sorgulamaları hız kazandı. İşte, MTV hesaplama ekranı ve 2020 MTV borç ödemeleri hakkında detaylar...

30.01.2020Ekonomi
2020 MTV borç sorgulama: MTV ödemeleri online nasıl yapılır

2020 MTV borç sorgulama: MTV ödemeleri online nasıl yapılır?

Araç sahiplerinin ödemekle yükümlü olduğu MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) birinci taksit ödemesi için tanınan süre 31 Ocak'ta sona erecek. Henüz MTV ödemelerini yapamayan vatandaşlar, son günün gelmesiyle beraber 2020 MTV ödeme işlemlerine yönelik araştırmalarına hız verdi. İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi üzerinden MTV ödemleri banka kartları ile gerçekleştirilecek. İşte, MTV ödemesi borç sorgulama nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak edenler için internet üzerinden MTV ödemleri hakkında detaylar.

30.01.2020Gündem
MTV ödemelerinde son gün yaklaştı: 2020 MTV 1. taksit ödemesi nasıl yapılır

MTV ödemelerinde son gün yaklaştı: 2020 MTV 1. taksit ödemesi nasıl yapılır?

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) 2020 ilk taksit ödemeleri 1 Ocak'ta başladı. Trafiğe kayıtlı bulunan 22 milyonu aşkın aracın sahipleri, ocak ayının son günlerine girilmesiyle MTV son ödeme tarihini araştırmaya başladı. MTV ödemeleri kredi kartına taksit olanağı ile internet üzerinden yapılabiliyor. Peki, MTV son ödeme tarihi ne zaman? MTV ödemeleri nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında detaylar.

29.01.2020Ekonomi
Son dakika... Strateji ve Bütçe Başkanı Ağbaldan deprem vergisi tartışmalarına yanıt

Son dakika... Strateji ve Bütçe Başkanı Ağbal'dan deprem vergisi tartışmalarına yanıt

Strateji ve Bütçe Başkanı Ağbal'dan deprem vergisi tartışmalarına verdiği yanıtta, "Buradan toplanan gelirlerden çok daha fazla kaynak, gerekdepremle ilişkili kamu binalarının imar ve inşasına gerekse teknoloji ve insan kaynağı altyapısına harcandı. Bütün vergi gelirleri nasıl bütçenin havuzuna gidiyorsa bu gelirler de bütçenin havuzuna geldi. Bu gelirler çarçur edilmedi. Riskli yapıların yıkılması veya depreme dayanıklı hale getirilmesi için bütçeler ve bununla ilgili gerekli finansal destekleri oluşturmanız lazım. Bunların hepsini AK Parti 17 yılda yaptı. Deprem riskine karşı kurumsal bir yapı geliştirdi" açıklamasında bulundu.

29.01.2020Ekonomi
22 milyon kişiyi ilgilendiriyor Ödeme için son 3 gün

22 milyon kişiyi ilgilendiriyor! Ödeme için son 3 gün

Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne bankalar kredi kartıyla ödemede taksit yapıyor. MTV ödemesi de 31 Ocak'a kadar yapılmalı...

29.01.2020Ekonomi
MTV 2020 ödeme işlemi en son ne zaman GİB MTV ödeme ekranı

MTV 2020 ödeme işlemi en son ne zaman? GİB MTV ödeme ekranı!

Gelirler İdaresi Başkanlığı (GİB) MTV ödeme işlemi 31 Ocak 2020 tarihinde sona eriyor. İlk taksit ödemesini bu tarihte gerçekleştirebilecek olan araç sahipleri, GİB MTV ödeme sistemi üzerinden işlemlerini bankaların kampanyalarına göre taksitli olarak ödenebilecek. MTV 2020 ödeme işlemi, internet üzerinden yapılabileceği gibi vergi daireleri üzerinden de gerçekleştirilebilecek. Araç sahiplerinin ödeyeceği MTV tutarları, aracın motor hacmi ve yaşına göre değişkenlik gösterecek. İşte, MTV 2020 ödeme işlemi hakkında merak edilen bazı bilgiler

29.01.2020Gündem
MTV ödemeleri ne zaman bitecek MTV 2020 borçları internetten nasıl ödenir

MTV ödemeleri ne zaman bitecek? MTV 2020 borçları internetten nasıl ödenir?

MTV ödemelerinde son gün ne zaman sorusu, ve MTV tarifesi ocak ayının bitmesine günler kala milyonlarca araç sahibinin en önemli gündem konusu oldu. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinin ilk taksiti İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi ve GİB mobil uygulaması üzerinden ya da nakit olarak yatırılabilecek. Peki, 2020 MTV ödemeleri ne zaman bitecek? MTV 2020 borçları internette nasıl ödenir? İşte, MTV ödemelerine yönelik merak edilen bilgiler.

26.01.2020Ekonomi
Yanındayız Elazığ

Yanındayız Elazığ

Tüm ülkeyi derinden sarsan Elazığ depreminin ardından ekonomi yönetimi ve iş dünyası hızla harekete geçti. Hazine ve Maliye Bakanlığı Elazığ ve Malatya’daki mükelleflere yönelik vergi muafiyeti kararı alırken, Ticaret Bakanlığı da zarar gören esnafın Halkbank aracılığışla kullandığı kredi ödemelerini TESKOMB’un üstleneceğini duyurdu. İş dünyası ise ‘Yanındayız Elazığ’ mesajı vererek, 81 ilde yardım kampanyaları başlattı.

26.01.2020Ekonomi
2020 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) hesaplama motoru: MTV hesaplama nasıl yapılır

2020 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) hesaplama motoru: MTV hesaplama nasıl yapılır?

Milyonlarca araç sürücüsünü ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2020 ödemelerinin ilk taksidi ocak ayı sonuna kadar yapılacak. MTV ödemeleri, Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi, vergi daireleri ve bankalar aracılığıyla kolayca ödenebilecek. MTV ödemelerinde son tarih yaklaşırken, 2020 Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplama işlemleri vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, MTV hesaplama nasıl yapılır? İşte, 2020 Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplama motoru.

16.01.2020Ekonomi
MTV ödemelerinde son gün ne zaman Motorlu Taşıtlar Vergisi borç ödeme nasıl yapılır

MTV ödemelerinde son gün ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi borç ödeme nasıl yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle başladı. İki taksit halinde yapılacak ödemelerin ilk taksit işlemleri banka kartı ya da nakit olarak sadece kamu bankalarından ödenecek. Araç sahiplerini ilgilendiren MTV ödemeleri devam ederken, ödemelerde son gün ve son tarih gündeme geldi. Peki, MTV ödemeleri ne zaman bitecek? Motorlu Taşıtlar Vergisi borç ödeme nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

15.01.2020Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor İşte MTVye taksit yapan bankalar

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! İşte MTV'ye taksit yapan bankalar

Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne bankalar kredi kartıyla ödemede taksit yapıyor. MTV ödemesi de 31 Ocak'a kadar yapılmalı...

11.01.2020Ekonomi
Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV 2020 borç sorgulama ve borç ödeme nasıl yapılır

Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV 2020 borç sorgulama ve borç ödeme nasıl yapılır?

Araç sahipleri 2020 yılında MTV ödemelerini yapmak için sorgulama ve borç ödeme işlemlerinin nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Peki MTV 2020 ödemeleri ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili merak edilenler

10.01.2020Ekonomi

Taksiler ne kadar kazanıyor? Şoförler neden agresif... İşte sebepleri

Ticari taksilerdeki olumsuz davranışlar sona ermiyor. Taksilerle ilgili şikayetlerde düşüşün aksine her geçen gün artış oluyor. İşte ticari taksi şoförlerinin olumsuz davranışlarının ana sebepleri…

8.01.2020Ekonomi
Motorlu taşıt vergisi ödemeleri başladı

Motorlu taşıt vergisi ödemeleri başladı

Motorlu taşıtlar vergisinde (MTV) 2020 yılına ilişkin 1. taksit ödeme dönemi başladı. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren MTV’nin ilk taksidi özel bankaların kredi kartıyla da ödenebilecek.

7.01.2020Ekonomi
MTV 2020 borç sorgulama ve internetten ödeme işlemi nasıl olur MTV ödemelerinde son gün ne zaman

MTV 2020 borç sorgulama ve internetten ödeme işlemi nasıl olur? MTV ödemelerinde son gün ne zaman?

Araç sahipleri Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. taksit ödemeleri ile ilgili MTV borcu nasıl ödenir ve MTV ödemelerinde son gün ne zaman sorularının cevaplarını araştırıyorlar. MTV ödemeleri 1 Ocak tarihi ile başladı. MTV ödemelerinin ilk taksidi Ocak ayında yapılacak ikinci taksit ise Temmuz ayında ödenecek.

4.01.2020Ekonomi
MTV ne zaman ödenir 2020 MTV ödeme tarihleri

MTV ne zaman ödenir? 2020 MTV ödeme tarihleri

Motorlu taşıtlar vergisinde (MTV) 2020 yılında uygulanacak yeniden değerleme oranı yüzde 12 olarak yeniden belirlendi. Karar, 1 Ocak 2020'da yürürlüğe girdi. Gözler şimdi MTV ödemelerinin yapılacağı tarihlerde. Peki, MTV ne zaman ödenir?

2.01.2020Gündem
MTV 2020 ödeme tablosu: Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) nasıl sorgulanır

MTV 2020 ödeme tablosu: Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) nasıl sorgulanır?

Araş sürücülerini yakından ilgilendiren MTV 2020 ödemeleri açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan MTV ödemelerinde yeniden değerleme oranı yüzde 12 olarak belirlendi. Ocak ayı itibariyle araç sahiplerinden ilk taksit olarak alınacak. Araç sahipleri MTV ödemeleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) nasıl sorgulanır? İşte, MTV 2020 ödeme tablosu .

28.12.2019Gündem
Vergi ve harçlar yeniden belirlendi

Vergi ve harçlar yeniden belirlendi

Bazı vergi ve harçlar, Hazine ve Maliye Bakanlığının 2020 yılı için yüzde 22,58 olarak belirlediği yeniden değerleme oranında hesaplandı.

27.12.2019Ekonomi
Motorlu Taşıtlar Vergisi 2020 ücretleri ne kadar olacak İşte motor hacmine göre ödenecek vergi miktarı

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2020 ücretleri ne kadar olacak? İşte motor hacmine göre ödenecek vergi miktarı

Araç sahipleri yeni yılın gelmesi ile birlikte 2020 yılında Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)'nin ne kadar olacağını merak ediyorlardı. Peki hangi motor hacmine sahip araç ne kadar vergi ödeyecek? Oranlar Resmi Gazete'de açıklandı. İşte 2020 MTV ödemelerinin detayları

25.12.2019Ekonomi
Yeni yılın vergileri belli oldu

Yeni yılın vergileri belli oldu

2020 yılında vergi, ceza ve harçlar yüzde 22.58 oranında artacak. Buna göre pasaport ve ehliyet harcı, trafik cezaları ile yurtdışından getirilen cep telefonları için ödenen ücret yüzde 22.58 artacak.

24.12.2019Ekonomi
MTV 2020 hesaplaması tablosu açıklandı MTV ödemeleri ne zaman yapılacak

MTV 2020 hesaplaması tablosu açıklandı! MTV ödemeleri ne zaman yapılacak?

Araş sürücülerini yakından ilgilendiren MTV 2020 ödemeleri açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan MTV ödemelerinde yeniden değerleme oranı yüzde 12 olarak belirlendi. Ocak ayı itibariyle araç sahiplerinden ilk taksit olarak alınacak. Peki, MTV ödemeleri ne zaman yapılacak? MTV hesaplaması nasıl yapılır? İşte, Motorlu Taşıt Vergisi ödemeleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

23.12.2019Gündem
Son dakika.. Resmi Gazetede yayımlandı Artış oranları belli oldu

Son dakika.. Resmi Gazete'de yayımlandı! Artış oranları belli oldu

2020 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi artış oranı yüzde 12 olarak açıklandı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Pasaport, ehliyet harcı, trafik cezaları 2020 yılında yüzde 22,58 oranında artacak. Yurt dışından getirilen cep telefonları için ödenen ücret 2020'de 22,58 oranında artacak.

22.12.2019Ekonomi
İklimi koruma önlemleri tüketiciye pahalıya patlayacak

İklimi koruma önlemleri tüketiciye pahalıya patlayacak

Almanya’da hükümetin iklimi koruma için hazırladığı paket, çevreyi koruma açısından olumlu, ancak uzmanlara göre tüketiciye maliyeti yüksek olacak. İklim paketi 1 Ocak 2021’den itibaren yürürlüğe girecek.

19.12.2019Avrupa
Kredi kartı ile vergi ödeme dönemi

Kredi kartı ile vergi ödeme dönemi

Gelir İdaresi Başkanlığı bir süre önce özel bankalara gönderdiği yazı ile sona erdirdiği vergi tahsilatı uygulamasına açıklık getirdi.

17.12.2019Ekonomi
Borcu olanlar dikkat 1 Ocak 2020de değişiyor

Borcu olanlar dikkat! 1 Ocak 2020'de değişiyor

Gelir İdaresi Başkanlığınca, bankalarla imzalanan vergi tahsilat protokollerinde 1 Ocak 2020 tarihinden geçerli olmak üzere değişikliğe gidildi.

16.12.2019Ekonomi
Özel bankadan vergi tahsilatı yok

Özel bankadan vergi tahsilatı yok

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), 26 Kasım tarihinde bankalara gönderdiği bir yazı ile özel bankaların vergi tahsilatına ilişkin protokollerini iptal etti.

29.11.2019Ekonomi
Kredi kartı ve kredi kullananlar buna dikkat Çok önemli 90 gün uyarısı

Kredi kartı ve kredi kullananlar buna dikkat! Çok önemli 90 gün uyarısı

Bankalar, 90 gün içinde ödenmeyen kredi kartı veya ödenmeyen krediler için yasal takip başlatıyor.

20.11.2019Ekonomi
2020 MTV ne zaman ödenecek Motorlu Taşıtlar Vergisi yeni yılda ne kadar olacak

2020 MTV ne zaman ödenecek? Motorlu Taşıtlar Vergisi yeni yılda ne kadar olacak?

Otomobil sahibi olan vatandaşlar Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinin ne zaman yapılacağını ve yeni yılda artış olup, olmadığını merak ediyorlar. Peki MTV ödemeleri yılın hangi tarihlerinde yapılıyor? İşte MTV hakkında merak edilenler

5.11.2019Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor İşte 2020de ödeyeceğiniz vergi

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! İşte 2020'de ödeyeceğiniz vergi

Harç ve vergilere ilişkin yeniden değerleme oranı belli oldu. 2020 yılında otomobil sahibi olan herkes Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyecek. İşte yeni artışla ödeyeceğiniz tutarlar...

5.11.2019Ekonomi
Vergi, ceza ve harçlar yüzde 22.58 artacak

Vergi, ceza ve harçlar yüzde 22.58 artacak

Ekim ayı enflasyonun açıklanması ile birlikte yeniden değerleme oranı da belli oldu. 2020 yılında vergi, ceza ve harçlar yüzde 22.58 oranında artacak. 1300 silindir hacmindeki bir otomobilin vergisi 861 liradan bin 55 liraya, kırmızı ışıkta geçmenin cezası da 235 liradan 288 liraya yükselecek.

5.11.2019Ekonomi
33 yıldır görmediği otobüsünün vergisini ödüyor

33 yıldır görmediği otobüsünün vergisini ödüyor

Ordu'nun Perşembe ilçesinde emekli şoför Şinasi Can (86), 1986 yılında sattığı ancak ruhsatını devretmediği otobüsünden dolayı her yıl adına gelen Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni (MTV) ödemek zorunda kalıyor. 1962 model otobüsü ve sattığı kişiye ulaşamayan Can, kendisine yardım eli uzatılmasını istiyor. Ödediği vergiler nedeniyle zorlandığını anlatan Can, Ölmeden beni bu dertten kurtarın dedi.

28.10.2019Haber
33 yıldır görmediği otobüsünün vergisini ödüyor

33 yıldır görmediği otobüsünün vergisini ödüyor

1986 yılında sattığı 1962 model otobüsün devrini vermeyen Şinasi Can, sattığı kişiyi bulamayınca her yıl Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni ödemek zorunda kalıyor. Can "Ölmeden beni bu dertten kurtarın" dedi.

28.10.2019Ekonomi
Belediyelere ek vergi kaynağı

Belediyelere ek vergi kaynağı

Hükümetin üç yıldan beri üzerinde çalıştığı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıdan sonra hızlanan, Büyükşehir Yasa Taslağı’nın en merak edilen hükümlerini “yeni gelir kaynağı” yaratmak oluşturuyor. Taslağa göre, 30 büyükşehir belediyesi için 20 kalem inceleniyor. Emlak vergisinden, motorlu taşıtlar vergisine, trafik cezalarından, sigorta primlerine kadar belediyelere pay ayrılması planlanıyor.

19.10.2019Ekonomi
60 bin memur müjdesi

60 bin memur müjdesi!

2020 yılı bütçesi Meclis’e sunuldu. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, 2020 yılında kamuya 60 bin yeni personel alınacağı müjdesini verirken yüzde 5 büyüme sayesinde baz etkisinin katkısıyla vergi gelirlerinde artış yaşanacağını söyledi. Ağbal, savunma ve güvenlik için her türlü kaynağın süratle karşılanacağı esneklikte bir bütçe hazırladıklarını vurguladı.

18.10.2019Ekonomi
MTV borcu nedir MTV borcu nasıl ödenir

MTV borcu nedir? MTV borcu nasıl ödenir?

Vergi ve SGK borcu olan yüz binlerce işletmeye elektronik haciz (e-haciz) yapılmaya başlandı. E haciz uygulamasıyla birlikte gündeme gelen konulardan biri de MTV borcu oldu. Peki, e haciz nedeni olarak gösterilen MTV borcu nedir? MTV borcu nasıl ödenir?

3.10.2019Gündem
VW’nin Türkiye’ye fabrika planında tek pürüz kaldı

VW’nin Türkiye’ye fabrika planında tek pürüz kaldı

Alman otomotiv devi Volkswagen’in Doğu Avrupa’da kurmayı planladığı fabrika konusunda Türkiye’nin favori ülke olduğu ve anlaşmanın önünde sadece tek bir pürüz kaldığı iddia edildi.

30.08.2019Avrupa
Köprü cezasını geri almak için son gün 2 Eylül

Köprü cezasını geri almak için son gün 2 Eylül

Araç sınıfları itibarıyla geçmesi yasak olmasına rağmen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçenlere verilen idari para cezalarının iadesi için başvuru süresi 2 Eylül Pazartesi dolacak.

29.08.2019Ekonomi
Kurban Bayramında kartlı ödeme rekoru

Kurban Bayramı'nda kartlı ödeme rekoru

BKM verilerine göre, temmuz ayında banka kartları ve kredi kartlarıyla toplam 88,1 milyar TL’lik ödeme yapıldı. Kurban Bayramı ve arife gününde kartlarla 7,7 milyar TL tutarında ödeme gerçekleştirildi.

22.08.2019Ekonomi
Otomobil sahipleri dikkat: O ödemelerde bugün son gün

Otomobil sahipleri dikkat: O ödemelerde bugün son gün!

Motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksitlerinin ödenmesinde son güne girildi. Ödeme yapılmayan vergiler için gecikme faizi uygulanacak.

31.07.2019Ekonomi
MTV ikinci taksit ödemeleri için son gün... Online MTV ödeme nasıl yapılır

MTV ikinci taksit ödemeleri için son gün... Online MTV ödeme nasıl yapılır?

Motorlu Taşıtlar Kanunu gereğince Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ikinci taksit ödemeler için bugün son gün. MTV ödemesi yılda iki eşit taksit olarak ocak ve temmuz aylarında ödeniyor. Ödemeleri belirtilen tarihler içerisinde gerçekleştirmeyenler için günlük olarak gecikme faizi uygulanır. Peki, online MTV ödeme nasıl yapılır?

31.07.2019Ekonomi
MTV ödemelerinde son gün ne zaman MTV 2. taksit ödemesi nasıl yapılır

MTV ödemelerinde son gün ne zaman? MTV 2. taksit ödemesi nasıl yapılır?

Temmuz ayı itibariyle başlayan Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri için son gün yaklaşırken, vatandaşlar da konuda dair araştırmalarına hız verdi. İkinci taksit gününü kaçırarak faiz ücreti ödemek istemeyen vatandaşlar, MTV ödemelerinde son gün ne zaman? ve MTV 2. taksit ödemesi nasıl yapılır? sorularının cevabını arıyor. İşte, MTV 2. taksit ödemeleri hakkında bazı bilgiler.

23.07.2019Ekonomi
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor Süre kısalıyor...

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Süre kısalıyor...

Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ikinci taksit ödemesi için son 16 gün kaldı. Kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit imkanı da sağlanıyor.

14.07.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Devrimi yakalarsak herkes kazanır!

ÖTV, KDV, MTV... Bu dolaylı vergilerin dışında otomotivde bir de 2 yıl önce devreye sokulan kademeli sistem var. Bu karmaşık vergi yapısının bir an önce değişip, dünyada teknolojiye dayanan çevresel devrime ayak uydurması gerekiyor. Bu sayede hem devlet hem sektör hem vatandaş kazanır. Aksi takdirde mevcut yapıyla üretim üssü gücümüzü kaybedip oyun dışı da kalabiliriz.

30.09.2019