EKSTRA
MENÜ

İto Başkanı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.154 haberi bulunmuştur.

İto Başkanı Haberleri

İTO Başkanı Avdagiç: Aşı olana ödül verilsin

İTO Başkanı Avdagiç: Aşı olana ödül verilsin

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, aşı olanlara ödül verilmesi çağrısında bulundu. Avdagiç, “Büyük şirketleri, perakende satış yapan grupları, finans kurumlarını, halka dönük hizmet veren havayolu, otel gibi işletmeleri ve katılmak isteyen her firmayı ‘aşı ödüllendirme’ sistemine iştirak etmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

29.07.2021Ekonomi
İTOnun yeni başkanı belli oldu

İTO'nun yeni başkanı belli oldu

İstanbul’daki 81 Meslek Grubu’nu temsil eden 261 İTO Meclis Üyesi, yeni dönemin Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini seçti. Seçime tek listeyle giren Şekib Avdagiç başkan seçildi

14.04.2018Ekonomi
İTO Başkanı Orandan ilk mesajlar

İTO Başkanı Oran'dan ilk mesajlar

İTO'nun yeni başkanı Öztürk Oran, İTO'nun 2018 yılı iş programı ve bütçe görüşmeleri toplantısında yaptığı konuşmada, merhum başkan İbrahim Çağlar’a rahmet dileyerek başladı.

21.12.2017Ekonomi
Son dakika... İTO Başkanının ölümüyle ilgili inceleme başlatıldı

Son dakika... İTO Başkanı'nın ölümüyle ilgili inceleme başlatıldı

Sağlık Bakanlığı, kalp krizi sonucu yaşamını yitiren İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar'ın ölümüne ilişkin ihmal iddiaları üzerine inceleme başlattı.

13.12.2017Gündem
Son dakika: İstanbul Ticaret Odası Başkanı hayatını kaybetti

Son dakika: İstanbul Ticaret Odası Başkanı hayatını kaybetti

400 bini aşkın üye sayısı ile dünyanın en büyük odalarından biri olan İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar (57), geçirdiği kalp krizi sonrası bu sabaha karşı hayatını kaybetti. İTO Başkanı Çağlar'ın cenaze törenin ise yarın yapılacağı açıklandı.

11.12.2017Ekonomi
İTO üyeleri melek yatırımcı olacak

İTO üyeleri melek yatırımcı olacak

İSTANBUL Ticaret Odası’nın (İTO) kurduğu Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) ile Düşünce ve Proje Üretim Akademisi (DÜPA), geleneksel ticaretin kalbinin attığı Eminönü’nde faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

29.02.2016Ekonomi
İTO Başkanı Çağlar: Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman Ordumuzun yanındayız

İTO Başkanı Çağlar: "Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman Ordumuzun yanındayız"

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Ankara'da askeri servis araçlarının geçişi sırasında meydana gelen saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

17.02.2016Gündem
‘Müdahale ederler’

‘Müdahale ederler’

İSTANBUL Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Başbakan Erdoğan’ın seçim öncesi, mağazalarında alışveriş yapılmamasını istediği Cem Boyner ile ilgili, Boyner’in kişisel ihtirası nedeni ile böyle bir çağrının yapıldığını savundu.

10.04.2014Ekonomi
CHP sosyete partisi oldu

CHP sosyete partisi oldu

İzmir’de oyların yüzde 31.4’ünü alan AKP, sonucun kendileri için başarı olduğunu savunuyor. Ve AKP İl Başkanı Aydın Şengül ekliyor: "CHP sosyete partisi olduğu için varoşlardan oy alamadı."

23.07.2007Ege
İşçiler Yıltaş’ın iflasını istedi

İşçiler Yıltaş’ın iflasını istedi

Uzun yıllar İstanbul Ticaret Odası’nın başkanlığını yapan Mehmet Yıldırım’a ait Yıltaş İnşaat Turizm AŞ’nin iflası istendi. Şirkete karşı açılan davanın gerisinde ise, Yıldırım’a ait otelde çalışan işçilerin alacakları yer aldı.

7.07.2021Ekonomi
İş dünyası Nefes Kredisini olumlu karşıladı

İş dünyası Nefes Kredisi'ni olumlu karşıladı

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç "Nefes Kredisi Paketi, finansman maliyetlerinin yükseldiği bu süreçte firmaların ve işletme sermayesi ihtiyacının karşılanması, iç tüketimin korunması için fırsat sunacak" dedi.

26.05.2021Ekonomi
Gateslerin boşanmalarının sebebi ortaya çıktı Ayrılık kararını 2019da almış

Gates'lerin boşanmalarının sebebi ortaya çıktı! Ayrılık kararını 2019'da almış

Geçtiğimiz hafta boşanma haberiyle gündeme gelen Bill Gates'in 2010'lu yıllarda Jeffrey Epstein'le kurduğu ilişkiler ABD gündemine bir kez daha bomba gibi düştü. Daha da çarpıcı olan ise karmakarışık bağlantılar ağı ortaya çıkmadan önce eşini uyaran Melinda Gates'in boşanma kararını da yine bu yüzden almış olması...

10.05.2021Dünya
İTO ve Türk Telekom’dan KOBİ’ler için yeni iş birliği

İTO ve Türk Telekom’dan KOBİ’ler için yeni iş birliği

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Türk Telekom, ülke ekonomisinin önemli gücünü oluşturan KOBİ’lerin küresel rekabette avantaj elde etmelerini sağlamak için iş birliği yaptı. Bu kapsamda Türk Telekom, İTO’nun Avrupa Birliği destekli KOBİ’lerin dijitalleştirilmesi projesinin nihai ürünü olan ve dijitalkobim.org adresinden erişilebilen platformun stratejik ortağı oldu.

22.04.2021Teknoloji
İTO Başkanı Avdagiçten kur ve faiz açıklaması

İTO Başkanı Avdagiç'ten kur ve faiz açıklaması

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç "Ticari kredi faizleri 19 ayın ardından yeniden yüzde 21-23 bandına çıktı. Türkiye ekonomisinin potansiyeli, yüksek kur ya da yüksek faizden birini seçmeyi hak etmiyor. Hem yüksek kur hem de yüksek faizi birlikte yaşamayı ise hiç mi hiç hak etmiyor" dedi.

9.04.2021Ekonomi
İTOdan girişimcilere sınır aşan e-ticaret çağrısı

İTO'dan girişimcilere "sınır aşan e-ticaret" çağrısı

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç "2021 yılında, salgının getirdiği ve ihracatımızı artıracak çok önemli bir fırsat 'sınır aşan şirketten tüketiciye (B2C) elektronik ticaret' olacak. Girişimcilerimize sesleniyorum, bu kar topu gibi büyüyecek ticarette yerimizi vaktinde almalıyız" dedi.

15.01.2021Ekonomi
İstanbullu firmalar pandemide hız kesmedi

İstanbullu firmalar pandemide hız kesmedi

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Ocak-Kasım 2020 döneminde İTO üyelerine kuruluş, dış ticaret, faaliyet, kapasite raporu gibi ticaret, imalat ve ihracat için belge verdik. Veriler, pandemiye rağmen İstanbullu girişimcilerin büyük azmini de ortaya koymaktadır" dedi.

25.12.2020Eğitim
İTO, Tunustan sonra Uruguayla da iyi niyet anlaşması imzaladı

İTO, Tunus'tan sonra Uruguay'la da iyi niyet anlaşması imzaladı

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç "Uruguay, geçen yıl 180 milyon dolar civarında dış ticaret gerçekleştirdiğimiz bir ülke. İş örgütlerinin atacağı karşılıklı adımlar sayesinde ikili ticaretin daha iyi seviyelere geleceğine inanıyorum" dedi.

12.10.2020Ekonomi
Yabancı sermayede  ‘V’ şeklinde yükseliş

Yabancı sermayede ‘V’ şeklinde yükseliş

İstanbul’da yabancı ortaklı kurulan firma sayısı ve sermaye tutarları, koronavirüs salgınında normalleşmenin başladığı 1 Haziran’dan sonra ‘V’ şeklinde çıkış yakaladı. Pandemi öncesi, 1 Ocak-15 Mart döneminde İstanbul’da 2 bin 779 yabancı yatırımcı ortak 506 milyon lira sermayeli şirket kurarken, bu sayı virüsün zirve yaptığı 15 Mart-1 Haziran döneminde 573’e geriledi. 1 Haziran-10 Eylül’de ise 2 bin 678 yabancı yatırımcı, 647 milyon lira sermayeli firma kurdu

10.10.2020Ekonomi
İstanbul’da yabancı sermaye V hareketi yaptı

İstanbul’da yabancı sermaye "V" hareketi yaptı

İstanbul'da yabancı ortaklı kurulan firma sayıları ve sermaye tutarları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran’dan sonra "V şeklinde çıkış" gerçekleştirdi.

9.10.2020Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiçten Formula 1 değerlendirmesi

İTO Başkanı Avdagiç'ten Formula 1 değerlendirmesi

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Formula 1 pilotları, İstanbul Park’ın nefeslerini kesen meşhur 8’inci virajında, İstanbul’un tanıtımı için dönecekler. İstanbul Park, F1 araçlarının saatte 321 kilometreyi bulan hızını ve efsane motor sesini çok özledi. Yarış severler, pandemi günlerinde F1’in motor sesleriyle moral bulacak" dedi.

25.08.2020Ekonomi
Üretim ve tüketim cephesinde V tipi toparlanma gerçekleşti

Üretim ve tüketim cephesinde "V" tipi toparlanma gerçekleşti

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) "Pandemetre" araştırmasına göre, hem üretim hem de tüketim cephesinde "V" tipi toparlanma ile ekonomik aktivitenin düzeyi bakımından geçen yıl yakalandı.

3.08.2020Ekonomi
Avdagiç: Harcamalar pandemi öncesine döndü

Avdagiç: Harcamalar pandemi öncesine döndü

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "TCMB verilerinden yola çıkarak, sektörlerin Kovid-19 etkisinden ne kadar çıktığını inceledik. POS cihazlarının hızlı çalıştığını, harcamaların pandemi öncesine döndüğünü gördük" dedi.

19.07.2020Ekonomi
İTO, pandemide en çok firma kurulan sektörleri açıkladı

 İTO, pandemide en çok firma kurulan sektörleri açıkladı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Kovid-19 pandemisinin etkili olduğu 1 Nisan-12 Temmuz tarihleri arasında kurulan 11 bin 165 firmanın sektörel dağılımını açıkladı.

16.07.2020Ekonomi
İstanbulda kurulan şirket sayısı yüzde 78 arttı

İstanbul'da kurulan şirket sayısı yüzde 78 arttı

İstanbul’da normalleşmenin ilk 5 haftasında İTO’ya yeni kayıt edilen firma sayısı, 2019’un aynı dönemine göre yüzde 78 artışla 6 bin 613'e ulaştı.

10.07.2020Ekonomi
15 günde  2416 firma kuruldu

15 günde 2416 firma kuruldu

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Firmalarımız pandeminin esiri olmadan, tüm ayarlarını güncelleyip yoluna devam etme kararlılığını ortaya koyuyor" dedi.

17.06.2020Ekonomi
İş dünyasında yeni normalin ilk haftası toparlanmaya işaret etti

İş dünyasında "yeni normal"in ilk haftası toparlanmaya işaret etti

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Rakamlara yansıyan telafi ve toparlanma, daha birinci haftadan 'nerede kalmıştık' dedirtti" dedi.

7.06.2020Ekonomi
İstanbuldaki şirketler corona virüs sürecinde durmadı

İstanbul'daki şirketler corona virüs sürecinde durmadı

İTO üyesi firmalar, 11 Mart-21 Mayıs'ta 326 bin 20 dış ticaret belgesi, 105 bin 888 Faaliyet Belgesi, 21 bin 726 Ticaret Sicil Gazetesi Sureti, 1.871 iş makinası tescili ve 768 kapasite raporu için İTO’ya müracaat etti.

26.05.2020Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: Haziranda yeni normale geçiş için iyimseriz

İTO Başkanı Avdagiç: Haziranda yeni normale geçiş için iyimseriz

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İş dünyamızın kovid sonrası dönemde yeni normale kontrollü geçişinin haziranda başlayacağı konusunda iyimser bekleyiş içindeyiz” dedi.

27.04.2020Ekonomi
İTO: Evde kal Türkiye, biz senin için üretime devam ediyoruz

İTO: Evde kal Türkiye, biz senin için üretime devam ediyoruz

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Avdagiç "Rafların boş kalmaması için, halkımızın yarın endişesi duymadan evinde kalabilmesi için üretimi sürdürüyoruz. Halkımıza diyorum ki; Evde kal Türkiye, biz senin için üretime devam ediyoruz" dedi.

17.04.2020Ekonomi
İTO koronavirüs tedbilerini 870 bin iş insanına duyurdu

İTO koronavirüs tedbilerini 870 bin iş insanına duyurdu

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "İstanbul iş dünyası, her zaman olduğu gibi Kovid-19 salgının yaşandığı bu zor günlerde de tüm gücüyle ülkesinin ve milletinin yanında. Birinci önceliğimiz insanımızın ve çalışanımızın 'hayatta ve ayakta' kalmasıdır" dedi.

9.04.2020Ekonomi
İş dünyasından destek yağdı

İş dünyasından destek yağdı

Koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 aylık maaşını vererek başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na iş dünyasından da büyük destek geldi. Vatandaşların kısa mesaj atarak destek olabildiği kampanyaya önce Cumhurbaşkanı ve bakanlar katkı sunarken ardından birçok kişi ve kurum destek olacaklarını açıkladı. Ayrıca Sağlık Bakanlığı ve valilikler aracılığıyla da sağlık çalışanları ve virüsle mücadeleye destek amacıyla birçok şirket ve kurum yardım yapacağını bildirdi.

1.04.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Son fotoğraf ve ibretlik bir ‘Yeni Türkiye’ hikâyesi

15 Temmuz 2016 gecesi, saat 22.14’te internet siteleri küçük bir haber geçti.

12.06.2021

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Sn. Şekib Avdagiç ile “Yeni Normal” üzerine

Sn. Şekib Avdagiç ile tanışmamız, İstanbul Ticaret Odası’nın “yenilikçi iş fikirlerinin ticarileşmesi ve girişimciliğin yaygınlaşması” için kurduğu Bilgiyi Ticaretleştirme Merkezi (BTM) vasıtasıyla oldu. BTM, Sn. Avdagiç’in liderliğinde, ülkemizdeki girişimciler için en önde gelen merkezlerden biri haline geldi ve ekosistem açısından son derece başarılı çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. İTO,  yeni Turcorn’ların tohumlarını atmak üzere, üye şirketlerin yöneticilerini; bakanlarımız dahil devlet kademesinin ileri gelenlerini, girişimciler ile belli periyotlarda buluşturarak ciddi bir sinerji sağlıyor.

10.06.2020