MENÜ

Edirnekapı Tepesi

Edirnekapı Tepesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Edirnekapı Tepesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Edirnekapı Tepesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 31 Edirnekapı Tepesi haberi bulunmuştur.

Edirnekapı Tepesi Haberleri

İstanbulun 7 tepesi nerede, İstanbul hangi tepeler üzerine kuruldu

İstanbul'un 7 tepesi nerede, İstanbul hangi tepeler üzerine kuruldu?

Asırlardır dilden dile gelen 'Yedi Tepeli İstanbul' cümlesi ne anlama geliyor? Nerede bu 7 tepe? İstanbul denilince ilk akla gelen şeylerden biri şüphesiz İstanbul‘un Yedi Tepesi’dir. İstanbul Belediyesinin logosunun da üzerinde bulunan, şairlerin şiirlerine konu olmuş bu yedi tepe nerede biliyor musunuz?

2.02.2015Keyif
Son dakika... Çığ şehidine veda Cumhurbaşkanı Erdoğan: Felaketlerle mücadelemiz var

Son dakika... Çığ şehidine veda! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Felaketlerle mücadelemiz var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van'da çığ felaketinde şehit olan 28 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Cihan Erat'ın cenaze törenine katıldı. Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii'ndeki cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da katıldı. Cenaze töreninde anne Safiye, baba Adnan ve kardeşi Kadir Erat gözyaşlarını tutamadı. Cenaze namazını İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı kıldırdı.

7.02.2020Gündem
Bayramı İstanbulda geçirecekler için 10 rota

Bayramı İstanbul'da geçirecekler için 10 rota

Dokuz günlük bayram tatili başladı, bayramlaşmaya veya tatile gidenlerin ardından İstanbul boşaldı. Oysa bu şehir dünyanın en önemli turistik kentlerinden biri! Hazır sokaklar boşalmışken kentin tadını nasıl çıkarabileceğimizi farklı disiplinlerden gelen İstanbullulara sorduk.

6.06.2019Seyahat
Şehit polisin kızı Melis de Şehitler Tepesinde...

Şehit polisin kızı Melis de Şehitler Tepesi'nde...

Beşiktaş'ta meydana gelen terör saldırısında şehit olan polis Haşim Usta'nın kızı Melis Usta, saldırının gerçekleştiği Şehitler Tepesi'ne karanfil bıraktı. Şehit polis Haşim Usta'nın kızı Melis Usta, saat 23.00 sıralarında, bir yakınıyla birlikte saldırının gerçekleştiği Şehitler Tepesi'ne geldi. Babasının şehit düştüğü noktada bir süre bekleyen Melis Usta, daha sonra, terör saldırısında şehit düşenler için anma yapılan alana gelerek karanfil bıraktı.Geçtiğimiz Cumartesi günü meydana gelen terör saldırısında şehit düşen motosikletli trafik polisi Haşim Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı, Fatih Camii'nde, bugün öğle namazını takiben yapılan törenin ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilmişti.  

13.12.2016Haber
Şehit polisin kızı Melis de Şehitler Tepesinde...

Şehit polisin kızı Melis de Şehitler Tepesi'nde...

Beşiktaş'ta meydana gelen terör saldırısında şehit olan polis Haşim Usta'nın kızı Melis Usta, saldırının gerçekleştiği Şehitler Tepesi'ne karanfil bıraktı.

13.12.2016Gündem
Ramazanda beş şehir

Ramazanda beş şehir

Her gezmenin ardında bir bahane vardır. Kimi yemeğin, kimi manzaranın, kimi geçmişin, kimi denizin peşine düşüp, uzak yakın coğrafyalara doğru yelken açar. Bu hafta ramazanı bahane edip, insanı şaşırtan mimarileriyle bulundukları kentleri süsleyen camilerin izinde bir tura çıkabilirsiniz.

6.09.2009Seyahat
İstanbul’u yaşamak için 101 öneri

İstanbul’u yaşamak için 101 öneri

Hem İstanbullulara hem de İstanbulu gezenlere bire bir lazım bir kitap bu: İstanbul’da Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey. Doğasından tarihine, eğlencesinden dinlencesine İstanbul’un çekici yönlerini görmek isteyenler için bu rehberi Akdoğan Özkan hazırladı, İnkılap Kitabevi yayınladı.

21.06.2008Seyahat
Keşfedilmesi gereken 10 kültür rotası

Keşfedilmesi gereken 10 kültür rotası

Kültür turları, turizmde son yılların yükselen değeri. Özellikle büyükşehirlerde her hafta sonu onlarca farklı kültür turu yapılıyor, bu konuda hizmet veren şirketlerin sayısı hızla artıyor.

13.04.2006Seyahat
‘Unutmadık’ töreni

‘Unutmadık’ töreni

Orgeneral Hurşit Tolon, Avrupa’daki Türkiye karşıtı havaya, 47 yıldan bu yana yapılmayan bir töreni yeniden düzenleyerek anlamlı bir tepki gösterdi. İstanbul’un işgal edildiği 16 Mart 1920 günü Şehzadebaşı Karakolu’nda şehit edilen Mehmetçikler, olayın 85. yıldönümünde kabirleri başında anıldı.

16.03.2005Gündem
‘Unutmadık’ töreni

‘Unutmadık’ töreni

İstanbul’da 47 yıl önce vazgeçilen bir tören dün yeniden yapıldı. İşgalin ilk günü İngilizlerin karakolda şehit ettiği 6 asker için mezarları başında tören yapıldı.

16.03.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Bizans'ı ve Fatih'i tanımak

İSMAİL Tokalak'la geçen haziran ayında Bafra'da tanışmıştık. "Bizans'ı ve Fatih'i yazıyorum" demişti. En sonunda 704 sayfalık 'Bizans Osmanlı Sentezi' (Gülerboy Yayınları; tokolak@btinternet.com) adlı kitabını çıkardı.

27.01.2007