Bugün neler oldu?

Bağkur

Güncelleme Tarihi:

Bağkur haberleri sayfasında Bağkur hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1474 Bağkur haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu'na devir olmuştur.

Bağ-Kur, kapsamına aldığı sigortalılarına sigorta kollarından olan malullük, yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası yardımı yapmakta, cenaze masrafları karşılığı toptan ödeme ve sosyal yardım zammı vermektedir.

Bağ-Kur mevzuatına göre sigorta priminin ve aylıklarının hesaplanmasına esas teşkil eden 24 gelir basamağı mevcut olup, bununla ilgili gösterge tutarı 360'tan başlayıp 4020'de biten basamak göstergelerinin, her yıl bütçe kanunuyla belirlenmekte olan katsayı ile çarpılması sonucu bulunmaktadır. Sigortalının seçtiği gelir basamağı üzerinden %20 oranında malullük, yaşlılık ve ölüm sigortası ve %12 oranında sağlık sigortası primleri aylık olarak alınmaktadır. Sigortalıdan ilk girişte bir defaya mahsus olmak üzere seçtiği gelir basamağının %25'i oranında giriş keseneği alınmaktadır.

Sigortalılar ilk altı basamakta her yıl bir üst basamağa kurumca mecburi olarak yükseltilmekte, altıncı basamaktan itibaren ise iki yılda bir ve talep halinde yükseltme işlemi yapılmaktadır.

Bağkur haberleri

EMEKLİ ZAM FARKI YATTI MI 2024 OCAK SON DAKİKA || SSK, Bağkur, Emekli Sandığı maaş farkı ne zaman yatacak, ödemeler başladı mı (Yüzde 49.25 güncel zam, son tarih)

EMEKLİ ZAM FARKI YATTI MI 2024 OCAK SON DAKİKA || SSK, Bağkur, Emekli Sandığı maaş farkı ne zaman yatacak, ödemeler başladı mı? (Yüzde 49.25 güncel zam, son tarih)

Emekli zamları ne zaman yatacak? gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. SGK emekli maaş farkı ödeme tarihi 2024, ek zammın TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesinin ardından vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. 2024 Ocak Emekli sandığından aylık alanların zam farkı ödemeleri başladı. Bu kapsamda memur emeklilerinin farkları ödeniyor. Değişen zam oranlarının ardından emekli maaş farkı ödeme tarihleri gündemin öne çıkan konuları arasında yer alıyor. Emekli zam farkı yattı mı sorusu milyonlarca emekli tarafından merak ediliyor. Emeklilere yapılan zam oranı geçtiğimiz haftalarda açıklanmış ve zam oranı yüzde 42,60 olarak belirlenmişti. Daha sonra ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, canlı yayında verdiği müjde ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak zam oranının ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25'e yükseltildiğini duyurmuştu. Maaşlarını eline alan emekliler farkların ne zaman hesaba geçeceğini araştırmaya başladı. SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklileri 2024 Ocak ayından itibaren maaşlarını yüzde 49.25 zamlı alacak. En düşük emekli aylığı da yine ocak ayından itibaren 10 bin lira olacak. Peki, EMEKLİ MAAŞ FARKI ÖDEME TARİHLERİ SON DURUM 28 OCAK💸 || Emekli sandığı maaş farkları 2024 yattı mı, hangi tarihte hesaplara geçecek? SSK, Bağkur emekli maaşı zam farkı 2024 ne zaman yatacak, Meclis'ten geçti mi?

#Emekli Maaş Farkı 2024
EMEKLİ MAAŞ FARKI ÖDEME TARİHLERİ SON DURUM 28 OCAK💸 || Emekli sandığı maaş farkları 2024 yattı mı, hangi tarihte hesaplara geçecek SSK, Bağkur emekli maaşı zam farkı 2024 ne zaman yatacak, Meclisten geçti mi

EMEKLİ MAAŞ FARKI ÖDEME TARİHLERİ SON DURUM 28 OCAK💸 || Emekli sandığı maaş farkları 2024 yattı mı, hangi tarihte hesaplara geçecek? SSK, Bağkur emekli maaşı zam farkı 2024 ne zaman yatacak, Meclis'ten geçti mi?

SGK emekli maaş farkı ödeme tarihi 2024, ek zammın TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesinin ardından vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. 2024 Ocak Emekli sandığından aylık alanların zam farkı ödemeleri başladı. Bu kapsamda memur emeklilerinin farkları ödeniyor. Değişen zam oranlarının ardından emekli maaş farkı ödeme tarihleri gündemin öne çıkan konuları arasında yer alıyor. Emekli zam farkı yattı mı sorusu milyonlarca emekli tarafından merak ediliyor. Emeklilere yapılan zam oranı geçtiğimiz haftalarda açıklanmış ve zam oranı yüzde 42,60 olarak belirlenmişti. Daha sonra ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, canlı yayında verdiği müjde ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak zam oranının ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25'e yükseltildiğini duyurmuştu. Maaşlarını eline alan emekliler farkların ne zaman hesaba geçeceğini araştırmaya başladı. SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklileri 2024 Ocak ayından itibaren maaşlarını yüzde 49.25 zamlı alacak. En düşük emekli aylığı da yine ocak ayından itibaren 10 bin lira olacak. Peki, Emekli zam farkları yattı mı? SSK, Bağkur, Emekli Sandığı maaş farkı ne zaman yatacak, ödemeler başladı mı?

#Emekli Maaş Farkı 2024
DAHA FAZLA #BAĞKUR HABERLERİ

Bağkur’a ait tüm site haberleri

HAZİRAN AYI EMEKLİ-MEMUR MAAŞLARI KURBAN BAYRAMI ÖNNCESİNDE YATACAK MI (SSK, Bağ-Kur) || Maaşlar bayram öncesi yatar mı, ayın kaçında ödenecek Bu ayın memur-emekli maaş ödeme takvimi

HAZİRAN AYI EMEKLİ-MEMUR MAAŞLARI KURBAN BAYRAMI ÖNNCESİNDE YATACAK MI (SSK, Bağ-Kur) || Maaşlar bayram öncesi yatar mı, ayın kaçında ödenecek? Bu ayın memur-emekli maaş ödeme takvimi!

Maaşların ne zaman yatacağı, Kurban Bayramı yaklaşırken gündeme geldi. Haziran emekli maaşı ve memur aylıkları ödeme günleri, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala yoğun olarak araştırılıyor. SSK, Bağkur, Emekli Sandığı emeklileri ile beraber kamuda görev yapanlar maaşların bayram önce yatıp yatmayacağına odaklandı. 2024 Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri 10 Haziran Pazartesi gününden itibaren hesaplara aktarılmaya başladı. 4A, 4B, 4C emekli ikramiyeleri farklı günlerde hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak ve ödemeler 5 günde tamamlanacak.16 milyon emekli 3 bin TL Kurban Bayramı ikramiyesinden yararlanacak. Emekli maaş ödemeleri ise her ay tahsisat numarasına göre 17 ile 26'sı arasında yatırılırken, memur maaşları da her ayın 15'inde hesaplara geçiyor. Bununla birlikte 9 günlük bayram tatiliyle kamu bankaları da çalışmalarına ara verecek. 2024 Kurban Bayramı arefesi 15 Haziran Cumartesi günü olacak ve bayramın 1. günü ise 16 Haziran idrak edilecek. Bu sene Kurban Bayramı son günü de 19 Haziran olacak. Bu tarihler göz önüne alındığında SSK, BağKur, Emekli Sandığı aylıkları ile memur maaşlarının bayramdan önce hesaplara geçip geçmeyeceğini merak ediliyor. Peki emekli ve memur maaş Kurban Bayramı'ndan önce yatacak mı? Bayram öncesi maaşlar yatar mı, memur ve emekli maaşı bu hafta verilir mi, ne zaman verilecek? İşte maaş ödeme günleri son durum bilgileri...

#Emekli Maaşlar Bayramdan Önce Yatacak Mı
EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARI BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK Mİ | Haziran ayı maaşları erken yatar mı, ayın kaçında yatacak, bayramdan hemen önce verilecek mi Maaş ödeme günleri son durum....

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARI BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK Mİ | Haziran ayı maaşları erken yatar mı, ayın kaçında yatacak, bayramdan hemen önce verilecek mi? Maaş ödeme günleri son durum....

Haziran ayı maaşları ödeme takvimi gündemde öne çıkan konular arasında yer alıyor. Emekli ve memur maaşları bayram öncesi ödeme tarihi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 4 Haziran tarihinde yapılan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin 10-14 Haziran'da yatırılacağını söyledi. Açıklama sonrası maaş ödeme günleri ve tarihleri için beklentiler arttı. Milyonlarca emekli ve kamu çalışanı Haziran ayı maaş ödeme tarihine odaklandı. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı aylıkları ile memur maaşı bayramdan hemen önce yatar mı sorusu gündemde yer alıyor. 4A, 4B, 4C aylık ödemeleri her ay tahsis numarasına göre farklı günlerde yatırılıyor. Memur maaşları da ayın 15'inde hesaplara geçiyor. Bununla beraber 2024 Kurban Bayramı arefesi 15 Haziran Cumartesi günü olacak ve bayramın 1. günü ise 16 Haziran idrak edilecek. Bu sene Kurban Bayramı son günü de 19 Haziran olacak. Bu tarihler göz önüne alındığında SSK, BağKur, Emekli Sandığı aylıkları ile memur maaşlarının bayramdan önce hesaplara geçip geçmeyeceğini merak ediliyor. Milyonlarca emekli ve kamu çalışanı da Memur ve emekli maaşı bayramdan önce verilir mi sorusunun yanıtına odaklandı. Peki emekli-memur maaş ödemeleri erkene alınacak mı, bayramdan önce yatar mı? Memur ve emekli aylıkları ne zaman, Haziran'ın kaçında yatacak? İşte maaş ödeme günleri son durum gelişmeleri...

#Emekli Maaşı Bayramdan Önce Yatacak Mı