EKSTRA
MENÜ

Atalay Filiz

Atalay Filiz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atalay Filiz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 493 Atalay Filiz haberi bulunmuştur.

Atalay Filiz Haberleri

Atalay Filiz davasında son dakika gelişmesi

'Atalay Filiz' davasında son dakika gelişmesi

TUZLA'da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü gerekçesi ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Atalay Filiz'in davası, Yargıtay'ın bozma kararından sonra yeniden görüldü. Mahkeme, Yargıtay'ın, "cinayetin tasarlayarak işlenmediği" yönündeki bozma kararına uyan yerel mahkeme, Filiz'i, "Nitelikli kasten öldürme" suçundan yine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

15.01.2020Gündem
Türkiyenin kanını donduran cinayette sürpriz gelişme

Türkiye'nin kanını donduran cinayette sürpriz gelişme

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, öğretmen Fatma Kayıkci’yi (43) öldürdüğü gerekçesi ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Atalay Filiz için verilen kararı bozdu. Yargıtay kararında, Filiz’in, Kayıkci’yi tasarlayarak öldürmediğine hükmedildi. Bozma kararı sonrası, dosya yeniden yerel mahkemeye gönderilecek.

18.10.2019Gündem
Son 24 saatte ne oldu (07.02.2019) 2

Son 24 saatte ne oldu? (07.02.2019) 2

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar...

7.02.2019Haber
Son dakika: Seri katil Atalay Filiz hakkında önemli gelişme

Son dakika: Seri katil Atalay Filiz hakkında önemli gelişme

İstanbul'da  öğretmen Fatma Kayıkçı, Ankara'da da Göktuğ Demiraslan ve sevgilisini öldürmekten üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Atalay Filiz hakkında, "Resmi belgede sahtecilik" suçundan 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi.  Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları'nın dosyaya gönderdiği raporda, Atalay Filiz'in suç tarihinde cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi.

7.02.2019Gündem
Atalay Filiz davasında kritik gelişme

Atalay Filiz davasında kritik gelişme

Üç kişiyi öldürmekle suçlanan ve yargılandığı davalarda hüküm giyen Atalay Filiz ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Başkalarına ait kimlikleri kullanma suçundan yargılanan davada mahkeme, Filiz’in Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları’na sevk edilmesine karar verdi. Hastaneden gelecek rapor, Filiz’in ceza ehliyetinin olup olmadığını ortaya koyacak. Bu arada, Atalay Filiz'in öldürdüğü Göktuğ Demirarslan'ın, cinayetten önce Filiz'e gönderdiği bir e-posta mesajı de dosyaya girdi.

2.10.2018Gündem
Son 24 saatte ne oldu (27.09.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (27.09.2018)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

27.09.2018Haber
Son dakika... Atalay Filizin cezası onandı

Son dakika... Atalay Filiz'in cezası onandı

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) 1. Ceza Dairesi, sanık Atalay Filiz'e, tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü gerekçesiyle verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı.

27.09.2018Gündem
Atalay Filiz davasında belgelerin kandırma kabiliyeti için Adli Tıp Kurumundan rapor alınacak

Atalay Filiz davasında belgelerin kandırma kabiliyeti için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınacak

İstanbul'da öğretmen Fatma Kayıkçı, Ankara'da da Göktuğ Demiraslan ve sevgilisini öldürmekten üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Atalay Filiz hakkında, "Resmi belgede sahtecilik" suçundan 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi.

24.05.2018Gündem
Atalay Filiz hakkındaki gerekçeli karar: 8’i öldürücü nitelikte 32 kez bıçaklamış

Atalay Filiz hakkındaki gerekçeli karar: 8’i öldürücü nitelikte 32 kez bıçaklamış

İstanbul Tuzla'da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldürdüğü gerekçesi ile ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Atalay Filiz’e ilişkin gerekçeli karar yazıldı. Kararda, Ankara’da işlediği cinayetler nedeni ile İstanbul’a kaçan Atalay Filiz’in, gerçek kimliğini öğrendiğinden kuşkulandığı Fatma Kayıkçı’yı tasarlayarak öldürdüğü, Kayıkçı’nın vücudunda 32 bıçak darbesinin tespit edildiği, bu darbelerden 8’inin de öldürücü nitelikte olduğu belirtildi.

9.02.2018Gündem
Seri katil Atalay Filiz hâkim karşısında Yardım aldın mı sorusuna bu yanıtı verdi

Seri katil Atalay Filiz hâkim karşısında! 'Yardım aldın mı' sorusuna bu yanıtı verdi

Üç kişiyi öldürmek suçundan yargılanan katil zanlısı Atalay Filiz, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan yargılandığı davada hâkim karşısına çıktı. Filiz, bulduğu kimlikler ve ehliyetlerin üzerine fotoğrafları kendisinin yapıştırdığını ve kimseden yardım almadığını söyledi.

11.01.2018Gündem
Ömür boyu hapis

Ömür boyu hapis

SERİ cinayetlerin faili Atalay Filiz, Tuzla’da öğretmen Fatma Kayıkçı’yı öldürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada, “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

1.12.2017Gündem
Son dakika ... Atalay Filizin cezası belli oldu

Son dakika ... Atalay Filiz'in cezası belli oldu

Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'e, tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada, "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası verildi. Mahkeme, cezada herhangi bir indirime gitmedi.

1.12.2017Gündem
Çiş dilekçesi reddedildi

'Çiş dilekçesi' reddedildi

Ankara ve İstanbul’da seri cinayetler işlediği gerekçesiyle yargılanan Atalay Filiz’in davasında mütalaasını veren cumhuriyet savcısı, “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

5.10.2017Gündem
Son dakika... Savcı seri katil Atalay Filiz için kararını açıkladı

Son dakika... Savcı seri katil Atalay Filiz için kararını açıkladı

Seri cinayetlerin zanlısı Atalay Filiz'in, öğretmen Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcı, Filiz'in "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

5.10.2017Gündem
3 kişiyi katleden Atalay Filizle ilgili şok iddia...

3 kişiyi katleden Atalay Filiz'le ilgili şok iddia...

3 farklı cinayetten aranırken İzmir Menderes'te yakalanan Atalay Filiz'le ilgili yeni gelişme... Avukatının sunduğu dilekçede Atalay Filiz'in tutuklu bulunduğu koğuşta dışkı ve idrarını biriktirmeye başladığı, gardiyanların ise durumu fark edince Filiz'i dövdüğü iddia edildi.

5.10.2017Gündem
Atalay Filizin avukatından flaş hamle...  İtiraz etti

Atalay Filiz'in avukatından flaş hamle... İtiraz etti

Vahşi cinayetler sonrası yakalanan Atalay Filiz'in avukatı, müvekkilinin suç ehliyetinin yerinde olduğuna ilişkin Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin raporunun yetersiz olduğunu savunarak, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden yeni rapor alınmasını istedi.

18.07.2017Gündem
Atalay Filiz’e rapor şoku

Atalay Filiz’e rapor şoku

Tuzla'da öğretmen Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü iddiasıyla, ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Atalay Filiz, yeniden hakim karşısına çıktı. Geçtiğimiz Şubat ayındaki ilk celsede psikolojisi iyi olmadığı için savunma yapmayan, bir önceki celsede de savunma yapmayacağını kafa işaretiyle anlatan Filiz, bu celse, “ben daha önce Sulh Ceza Mahkemesi’nde ve savcılıkta savunma yapmıştım. O savunmalarımı tekrar ediyorum. İfademe bu aşamada eklemek istediğim bir şey yoktur” derken, beraatını da istedi. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi tarafından mahkemeye gönderilen raporda ise, Atalay Filiz’in cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi.Filiz’in yargılandığı dosyaya Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin raporu bugün ulaştı. Hastane raporunda Filiz’in ceza ehliyetinin tam olduğu belirtildi.

28.06.2017Gündem
Seri katil Atalay Filizden mahkemede şaşırtan hareket

Seri katil Atalay Filiz'den mahkemede şaşırtan hareket

Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'in, tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü gerekçesiyle "tasarlayarak kasten öldürme" ve "nitelikli hırsızlık" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Duruşmada savunma yapıp yapmayacağı sorulan Filiz, kafa işaretiyle savunma yapmayacağını belirtti. Mahkeme Başkanı'nın savunma yapmayacağını sözlü olarak söylemesini istediği Filiz, yine cevap vermedi. Filiz'in avukatı, "Ben de bir şey diyemeyeceğim. Şaşırtıcı oldu, ben de anlamadım" dedi.

5.05.2017Gündem
Milli duygular yalanı tutmadı, müebbet yedi

'Milli duygular' yalanı tutmadı, müebbet yedi

Adana'da 3 çocuk annesi 27 yaşındaki Songül Erçil'i öldürdükten sonra parçalara ayırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanmasına başlanan 37 yaşındaki Fatih Karaman, savunmasında genç kadının milli duygularına hakaret ederek kendisini tahrik ettiğini öne sürdü. Mahkeme heyeti, Karaman'ı 'canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme' suçundan ilk celsede indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum etti.

21.04.2017Gündem
Seri katil Atalay Filiz: Bana teşekkür etmesi lazım

Seri katil Atalay Filiz: 'Bana teşekkür etmesi lazım!'

İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin sanığı olarak tutuklu bulunan Atalay Filiz'in, başkalarına ait kimlik bilgilerini kullandığı gerekçesiyle "resmi belgede sahtecilik" suçundan 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Filiz, "Hiçbir arkadaşın cüzdanını çalmadım. Arkadaşların malına, canına zarar verecek veya başını derde sokacak hiçbir şey yapmadım. Ömer Baba'nın şikayetçi olması değil, bana teşekkür etmesi lazım" dedi.

11.04.2017Gündem
Seri katil Atalay Filiz hakkında flaş karar

Seri katil Atalay Filiz hakkında flaş karar

Seri katil Atalay Filiz davasında flaş bir gelişme yaşandı. Ankara Batı 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Atalay Filiz'in Ankara'da Göktuğ Demirarslan ve kız arkadaşı Elena Radchikova'yı 'tasarlayarak öldürdüğü' gerekçesiyle 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Son sözü sorulan Atalay Filiz, '20 saat konuşabileceğim malzeme var aslında. Ama karar nasılsa belli olduğu için kendimi fazla yormayacağım.' dedi.

9.03.2017Gündem
flaş

flaş

9.03.2017Ankara
Atalay Filiz davasında flaş gelişme

Atalay Filiz davasında flaş gelişme

Ankara’da, arkadaşları Göktuğ Demirarslan ile sevgilisi Elena Radckhova’yı öldürmekle suçlanan bugün hakim karşısına çıkan Atalay Filiz (31) davasında sıcak bir gelişmenin yaşandığı öğrenildi. Filiz'in avukatları, mahkeme heyetinin reddini istedi. Heyet ise bu talebi geri çevirdi. Bu karar üzerine Filiz'in avukatları davadan çekildiklerini açıkladı.

7.03.2017Gündem
Filiz ile ilgili bu bilgiler ilk kez gündeme geliyor

Filiz ile ilgili bu bilgiler ilk kez gündeme geliyor

İŞLEDİĞİ iddia edilen üç cinayet nedeni ile uzun süre gündemde yer alan Atalay Filiz ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Ankara’da yargılandığı dava dosyasına giren ve Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı belgelerde Filiz ile ilişkin yer alan bilgilerin bazıları şunlar: Dokunduğu elektrik düğmelerini, iz kalmaması için, sürekli siliyordu. Herkesin içinde sünnet olması psikolojik tramvaya yol açtı. Turgut Özal’ın ölümünden ürktü; günlerce yemek yemedi. Ölen evcil kaplumbağasını mumyalattı. Beynine çip takıldığını söyleyerek GATA'da beyin MR'ı çektirdi.

7.03.2017Gündem
‘Psikolojik’ olarak susma hakkı kullandı

‘Psikolojik’ olarak susma hakkı kullandı

İstanbul Tuzla'da, iki çocuk annesi öğretmen Fatma Kayıkçı’yı (40) öldürmekten hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezası istenen Atalay Filiz, dün ilk kez hâkim karşısına çıktı.

15.02.2017Gündem
Duruşmada olay Üstüne yürüdüler

Duruşmada olay! Üstüne yürüdüler

Tuzla'da öğretmen Fatma Kayıkci cinayetine ilişkin ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapsi istenen Atalay Filiz hakim karşısına çıktı. Öldürülen Fatma Kayıkci'nin eşi Gani Kayıkci, Filiz'e yönelik tepki gösterip bağırarak üzerine yürümeye çalıştı. Duruşmada Atalay Filiz, "Ben psikolojik olarak iyi hissetmiyorum . O yüzden daha sonra savunma yapacağım. Süre talep ediyorum" dedi. Fatma Kayıkci’nin komşusu ise "Alt kattan kavga, düşme, boğulma gibi sesler geliyordu. Komşum Fatma’yı aradım, cevap vermedi. Çocuğun okuldan gelme saati olunca mecburen aşağı indim. Atalay’ı gördüm. Bir bezle çömelmiş vaziyette koridoru siliyordu. Kan doluydu. Hızlı hızlı nefes alıp veriyordu. Çok pis bir koku vardı" diye konuştu.

15.02.2017Gündem
RTÜKten tarihi ceza için flaş karar

RTÜK'ten tarihi ceza için flaş karar

RTÜK, ATV’de sunduğu programda insan kaçakçılarının reklamını yapan Müge Anlı’nın programına kestiği ve şu ana kadarki en büyük ceza olarak tarihe geçen 1 milyon 320 bin liralık para cezasını kaldırdı.

10.02.2017Gündem
Müge Anlıdan rekor cezaya ilk yorum

Müge Anlı'dan rekor cezaya ilk yorum

İnsan kaçakçılarını canlı yayına bağladığı için RTÜK tarafından 1 milyon 320 bin lira para cezası verilen Müge Anlı, "Yine olsa yine aynı şekilde davranırım" dedi.

1.02.2017Televizyon
Müge Anlıya rekor ceza

Müge Anlı'ya rekor ceza

Atalay Filiz'in yakalanma aşamasında, sunduğu programda “insan kaçakçıları”na bağlanan Müge Anlı'ya RTÜK'ten ceza çıktı

30.01.2017Gündem
Atalay Filiz için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi

Atalay Filiz için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi  

Ankara’da Göktuğ Demirarslan ve Elena Radckhova’yı öldürmekle suçlanna Atalay Filiz hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Filiz’in iki kez ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

12.01.2017Gündem
Seri katile sahtecilik davası

Seri katile 'sahtecilik' davası

İSTANBUL ve Ankara’da üç kişinin katil zanlısı olarak aranırken, 12 Haziran 2016 tarihinde İzmir’de yakalanıp Silivri Cezaevi’ne gönderilen Atalay Filiz, üzerinde bulunan 7 adet sahte nüfus cüzdanı ve sürücü belgeleri nedeniyle, hakkında ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan 14 yıldan 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya cezaevinden SEGBİS sistemiyle katıldı.

27.12.2016Gündem
Evet gençliğime benziyor

"Evet gençliğime benziyor"

Atalay Filiz, firari olduğu sırada yakalandığında üzerinden çıkan sahte kimliklere ilişkin hakkında açılan davada hakim karşısına çıktı. Mahkeme hakimi Filiz'e sahte kimliklerde bulunan fotoğrafın kendisine ait olup olmadığını sordu. Filiz ise, "Evet gençliğime benziyor" diye yanıt verdi.

27.12.2016Gündem