EKSTRA
MENÜ

Altın Tahvili

Altın Tahvili ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Altın Tahvili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 273 Altın Tahvili haberi bulunmuştur.

Altın Tahvili Haberleri

Altın tahvili ihracında merak edilenler

Altın tahvili ihracında merak edilenler

Hazine, yastık altındaki altının ekonomiye kazandırılması için hayata geçirilen altın ve altına dayalı kira sertifikası ihracı konusunda merak edilen soruların yanıtlarının yer aldığı bir rehber hazırladı.

5.10.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş vergi mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş vergi mesajı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, MTV'ye ilişkin "İcap ettiğinde vergi artışı yapılmaz mı elbette yapılır. Ama bir şartla: Ortaya çıkan yükü doğru hesaplayarak, millete bunu en başta izah etmemiz, insanları, yapacakları fedakarlıkla elde edilen kaynağı nereye kullanacağımıza ikna etmemiz şartıyla tabii ki bunu yapabiliriz. Aksi takdirde ben yaptım oldu anlayışına her konuda olduğu gibi ekonomi politikalarında yer yoktur" dedi. Vatandaşa yastıkaltı altın çağrısı yapan Erdoğan, "Altın tahvili uygulamasını çok çok önemli görüyorum. Yastığın altında veya kolumuzdaki altınlar bize bir şey kazandırmaz. Vatandaşlarımızı yastık altındaki altınlarını bu şekilde değerlendirerek hem kendisine hem de ülkemizin gelişmesine katkı sağlayamaya davet ediyorum" diye. Cumhurbaşkanı konuşmasında Geogre Orwell'in 'Hayvan Çiftliği' kitabına da atıfta bulundu,

3.10.2017Gündem
Duyan koştu İlk günden yoğun talep...

Duyan koştu! İlk günden yoğun talep...

Yastık altında bulunan 100 milyar dolarlık altını ekonomiye kazandırmak için ilk adım atıldı. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan, getiri ile güvence garantisi sağlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracına ilk gün yoğun talep geldi.

3.10.2017Ekonomi
Bugün başladı 11 ilde uygulanacak

Bugün başladı! 11 ilde uygulanacak

Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla ihraç edilecek altına dayalı tahvil ve kira sertifikası ihracında talep toplama bugün başladı.

2.10.2017Ekonomi
Altın çağrı

Altın çağrı

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Hazine’nin yastık altı altınlarını ekonomiye kazandırmak için ilk adımını bugün atacağını belirterek, “Hazine’nin altın kazanç sunacağı tahvil satışları başlıyor. Vatandaşlarımız getirecekleri altınlarını dönem sonunda aynı miktarda altın olarak alacaklar. Ayrıca Hazine size yıllık yüzde 2.4 oranında getiri sağlayacak. Vatandaşlarımızdan bu imkanı değerlendirmelerini bekliyorum” dedi.

1.10.2017Ekonomi
Altına dayalı tahvillerden elde edilen kazançtan vergi alınmayacak

Altına dayalı tahvillerden elde edilen kazançtan vergi alınmayacak

Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen altına dayalı devlet iç borçlanma senetleri ve varlık kiralama şirketleri tarafından ihraç edilen altına dayalı kira sertifikalarından elde edilen kazançlardan vergi alınmayacak.

27.09.2017Ekonomi
Taşeron işçilere kadroda son durum... Kadro ne zaman verilecek

Taşeron işçilere kadroda son durum... Kadro ne zaman verilecek?

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilere kadroda son durumu merak edenler için açıklamada bulundu. Kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten Yıldırım, çalışmaların yıl sonunda bir karara bağlanacağını ifade etti.

26.09.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan emlak vergileri ile ilgili flaş açıklama

Başbakan Yıldırım'dan emlak vergileri ile ilgili flaş açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, Hürriyet'in gündeme getirdiği, belediyelerin fahiş oranda artırdığı emlak vergileri ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Başkan Yıldırım "Yüzde 3 bin... Böyle bir şey yok ki memlekette ya. Bu vatandaşa zulümdür. Öyle kafasına göre bir arttırma olur mu ya. Kızıyor adama bu sokak bana az oy verdi, bas vergiyi. Yüzde 50’yi geçemeyecek" dedi.

25.09.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırımdan ortak TV yayınında önemli açıklamalar

Başbakan Yıldırım'dan ortak TV yayınında önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım dört TV kanalının ortak yayınında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Kuzey Irak referandumu sonrası alınan tedbirlere ilişkin olarak, "Vatandaşlarımız rahat olsun, savaşa falan girdiğimiz yok" dedi.

25.09.2017Gündem
Altını getir tahvili götür

Altını getir tahvili götür

Hazine, yastık altında atıl duran 2.2 bin ton yani 300 milyar liralık altını ekonomiye kazandıracak ilk adımı 2-6 Ekim’de atıyor. Başbakan Yardımcısı Şimşek, altına dayalı tahvil ve kira sertifikası ihracı ile vatandaşın altınlarını Ziraat Bankası’na getirip ihraç edilen ürünlerden birini alabileceğini duyurdu.

17.09.2017Ekonomi
Hazine 2 bin tonluk altın için tahvil satışını başlatıyor

Hazine 2 bin tonluk altın için tahvil satışını başlatıyor

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık altında atıl bekleyen ve 2 bin 200 tonu bulduğu tahmin edilen altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının ilk ihracının 2-6 Ekim'de yapılacağını açıkladı. Başbakan Yardımcısı Şimşek konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Yastık altında atıl bekleyen ve 2 bin 200 tonu bulduğu tahmin edilen altınların ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikasının ilk ihracı 2-6 Ekim'de yapılacak" dedi.

17.09.2017Ekonomi
Ayşe Teyzeye altını bozduracak

Ayşe Teyze'ye altını bozduracak

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık altı altını ekonomiye kazandıracak ve vatandaşa ek getiri sunacak ‘altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası’na ilişkin teknik altyapı çalışmalarını tamamladıklarını belirtti.

27.06.2017Ekonomi
Altın kazanç kapısında sona gelindi

"Altın" kazanç kapısında sona gelindi

Başbakan Yardımcısı Şimşek: "Yastık altı altını ekonomiye kazandıracak ve vatandaşa ek getiri sunacak 'altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasına' ilişkin teknik altyapı çalışmalarımızı tamamladık" açıklamasında bulundu.

27.06.2017Ekonomi
Ekonomide güven hamlesi

Ekonomide güven hamlesi

HÜKÜMET kurmayları, ekonomide güven ve öngörülebirliğin arttırılmasını sağlayacak çalışmalara öncelik vereceklerini belirttiler.

20.06.2017Ekonomi
Altın tahviline kuyumculardan tepki

Altın tahviline kuyumculardan tepki

Hükümetin hayata geçirmek istediği ’altın tahvili’ ve ’altına dayalı kira sertifikası’ sistemine İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel tepki gösterdi. Baransel, sisteminin bankalara yarayacağını savunurken düzenlemeyi eleştirdi. Kuyumcu Ali Bayramoğlu ise bu sistemin yastık altı mantığının yerini alamayacağını öne sürdü.

11.04.2017Ekonomi
Çeyreği  getir çeyreği götür

Çeyreği getir çeyreği götür

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in geçen hafta açıkladığı, yastık altındaki altınları ekonomiye kazandıracak ‘altın tahvili’ ve ‘altına dayalı kira sertifikası’nın detayları belli oldu. Vatandaşlar altınlarını bankalara getirdiklerinde hiç kayıpları olmadan karşılığını alacak ve altınları devlet güvencesinde olacak.

9.04.2017Ekonomi
Altın fırsat

Altın fırsat

Hazine, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası olarak iki yeni yatırım aracıyla yastık altındaki altınları ekonomiye kazandıracak. Başbakan Yardımcısı Şimşek, dünyada bir ilk olacak uygulamalarla 100 milyar dolar değerini bulan altınların sisteme gireceğini vurguladı.

2.04.2017Ekonomi
Evdeki altınlar için Hazineden önemli karar

Evdeki altınlar için Hazine'den önemli karar

Evdeki altınlar için Hazine'den önemli açıklama... Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırmak amacıyla 'altın tahvili' ve 'altına dayalı kira sertifikası' olmak üzere iki yeni güvenli yatırım aracını finansal sisteme katacaklarını bildirdi.

2.04.2017Ekonomi
Bitcoin 13,000 doların üzerini gördü

Bitcoin 13,000 doların üzerini gördü

Kurumsal alımların artması ve online ödeme sistemi PayPal’ın, kripto para transferlerine izin vereceğini açıklamasının ardından gelen alımlarla, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin 13,000 doların üzerini gördü.

23.10.2020Ekonomi
BES’te katılımcı rekoru kırıldı

BES’te katılımcı rekoru kırıldı

Garanti BBVA Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer, pandemide normalleşme adımlarıyla birlikte eylül ayında 130 bin kişinin BES’e girdiğini belirterek, “Pandemi tasarruf önceliğini artırdı. Yeni katılımcının BES’i tercih etmesi, bu senenin rekoru” dedi.

19.10.2020Ekonomi
İranı rahatlatacak gelişme

İran'ı rahatlatacak gelişme

İran Merkez Başkanı Abdunnasır Himmeti, ülkesinin mali kaynaklarının serbest bırakılması konusunda Bağdat yönetimiyle anlaştıklarını söyledi.

13.10.2020Ekonomi
İranın petrol gelirlerinde büyük kayıp

İran'ın petrol gelirlerinde büyük kayıp

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin petrol gelirinin son 8 yılda 120 milyar dolardan 20 milyar dolara düştüğünü söyledi.

13.09.2020Ekonomi
Altın bazlı yatırım fonlarından son üç gündür çıkış yaşanıyor

Altın bazlı yatırım fonlarından son üç gündür çıkış yaşanıyor

Altının ons fiyatındaki hareketlerde günden güne etkisi artan altın bazlı yatırım fonlarından (ETF), son üç günde çıkış yaşandı.

12.08.2020Ekonomi
Euroclear Bank ile iş birliği yeni yatırımcıları çekecek

Euroclear Bank ile iş birliği yeni yatırımcıları çekecek

Merkezi Kayıt Kuruluşu Genel Müdürü Ekrem Arıkan "Euroclear Bank ile kurulacak hesap bağlantısının ülkemiz için borçlanma maliyetlerinde olumlu etki yapmasını bekliyoruz. Ayrıca, kurulacak doğrudan bağlantıyla ülkemize daha önce yatırım yapmamış yatırımcıları borçlanma araçları piyasalarımıza çekebilme olanağına da sahip olacağız" dedi.

11.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler:  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kritik toplantı sonrası açıklamalar

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kritik toplantı sonrası açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Ankara’da yapıldı. Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65 yaş ve üstü vatandaşların haftanın her gün saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabileceklerini söyledi. Erdoğan ayrıca, "18 yaş altı ile ilgili kısıtlama, küçüklerin ebeveynlerinin refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kalkmıştır." dedi.

9.06.2020Gündem
Altın fiyatlarında düşüş bekleniyor

Altın fiyatlarında düşüş bekleniyor

Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte altın fiyatlarında sert yükseliş görülmüştü. Nisanda rekor kıran altın mayısta kademeli geri çekilebilir.

3.05.2020Ekonomi
Gram altın 386 lira seviyelerinde

Gram altın 386 lira seviyelerinde

Altının gram fiyatı, haftaya düşüşle başlamasının ardından 385,7 liradan işlem görüyor.

27.04.2020Ekonomi
Tahvil faizleri jeopolitik risklerle hızlı düştü

Tahvil faizleri jeopolitik risklerle hızlı düştü

Küresel piyasalar 2020'ye ılımlı başlamış olsa da yeni yılın ilk haftasında artan jeopolitik riskler emtia fiyatlarını rekor seviyelere taşırken, tahvil faizleri hızla geri çekildi.

8.01.2020Ekonomi
Son dakika haberi Dünya piyasalarında Süleymani rüzgarı: İşte son durum

Son dakika haberi! Dünya piyasalarında 'Süleymani' rüzgarı: İşte son durum

Orta Doğu'da artan gerilimlerin yeni açıklamalarla devam etmesiyle Wall Street'te borsalar açılışta düştü. Avrupa borsaları da haftanın son işlem gününü ABD ve İran arasındaki gerilimin etkisiyle karışık seyirle kapattı.

3.01.2020Dünya
Son dakika... Fed kritik faiz kararını açıkladı

Son dakika... Fed kritik faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası, piyasaların merakla beklediği faiz kararını duyurdu. Fed faizi 25 baz puan indirerek yüzde 1.50-1.75 arasına çekti.

30.10.2019Ekonomi
İranda reklam yasağı

İran'da reklam yasağı

Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun ile ülkede üretimi yapılan ürünlere benzer yabancı ürünlerin reklamının yapılması yasaklandı.

6.01.2019Dünya
Netanyahudan önemli ajan açıklaması

Netanyahu'dan önemli 'ajan' açıklaması

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, nükleer programını kontrol etmek için ajanlarının "belirli aralıklarla" İran'a gittiğini söyledi.

17.12.2018Dünya
İran Milli Bankasına SWIFT yasağı

İran Milli Bankası'na SWIFT yasağı

Dünya çapında bankalar arasında elektronik fon transferi sağlayan SWIFT'in ABD yaptırımlarına uyması nedeniyle İran Milli Bankası'nın sisteme erişimi kesiliyor ancak AB'nin kuracağını açıkladığı özel ticari mekanizmayla ilgili bir gelişme olmadı.

12.11.2018Dünya
SWIFT, ABDnin İran yaptırımlarına uyacak

SWIFT, ABD'nin İran yaptırımlarına uyacak

Dünya çapında bankalar arasında elektronik fon transferi sağlayan SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), ABD'nin yaptırımlarına uyacağını ve bazı İran bankalarının sisteme erişimini askıya aldığını duyurdu.

6.11.2018Ekonomi
AB, İran yaptırımlarını onaylamıyor

AB, İran yaptırımlarını "onaylamıyor"

AB Komisyonu Ekonomik ve Mali İşlerden Sorumlu Üyesi Pierre Moscovici:"Avrupa Birliği, ABD'nin İran'a tekrar yaptırım uygulamasını onaylamıyor." açıklamalarında bulundu.

5.11.2018Ekonomi
Son dakika ABD dünyaya duyurmuştu... Yaptırımlar başladı

Son dakika! ABD dünyaya duyurmuştu... Yaptırımlar başladı

ABD yönetimi, 2015'te nükleer anlaşma çerçevesinde kaldırdığı İran yaptırımlarının enerji, finans ve deniz taşımacılığı sektörlerini kapsayan ikinci bölümünü de uygulamaya başladı.

5.11.2018Dünya
İran, Rusya üzerinden petrol satacağı iddialarını yalanladı

İran, Rusya üzerinden petrol satacağı iddialarını yalanladı

İran Petrol Bakanı Bijen Zengene, ülkesinin Rusya üzerinden petrol satışı yapacağına yönelik iddiaları yalanladı.

31.10.2018Ekonomi
Her cephede mücadele Piyasaların ateşini söndürmek için 16 önlem geldi

Her cephede mücadele! Piyasaların ateşini söndürmek için 16 önlem geldi

Piyasalardaki spekülatif hareketlere karşı tüm kurumlar harekete geçti. Önceki akşam BDDK, ardından dün de Merkez Bankası, Hazine ve SPK devreye girdi. Merkez, piyasalara kaynak sağlarken Hazine de bono ihalesi düzenledi. SPK, yalan haberler için yasal işlem başlattı. Dolar 6.68 liradan başladığı gün boyunca dalgalı hareket ederken Borsa İstanbul bankacılık hisselerinin kaybını yaşadı.

13.08.2018Ekonomi
İran gaz sahasında çoğunluk hisse o ülkenin oldu

İran gaz sahasında çoğunluk hisse o ülkenin oldu

Çin'in, Fransız petrol ve doğalgaz şirketi Total'in, ABD'nin yeni yaptırımlarını gerekçe göstererek Basra Körfezi'ndeki Güney Pars Gaz Sahası'ndan çekilmesiyle projedeki çoğunluk payına sahip olduğu bildirildi.

12.08.2018Ekonomi
1 milyon İranlı işsiz kalabilir

1 milyon İranlı işsiz kalabilir

ABD’nin İran yaptırımları için ilk paket resmen yürürlüğe girdi. Enerji sektörünü de kapsayan ikinci paket 5 Kasım’da yürürlüğe girecek. Bunun İran ekonomisine büyük zarar vereceğini belirten İran Çalışma Bakanı Ali Rebii, “Yaptırımlar nedeniyle yaklaşık 1 milyon İranlı işsiz kalabilir” dedi.

7.08.2018Ekonomi
Rusya’dan son dakika ABD açıklaması

Rusya’dan son dakika ABD açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını kınadı.

7.08.2018Dünya
Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar veri gündeminin zayıf olduğu haftanın ilk yarısında karışık bir seyir izlerken, yurt içinde bugün Hazine'nin düzenleyeceği ihaleler takip edilecek.

7.08.2018Ekonomi
Son dakika: ABDnin İran yaptırımları resmen başladı

Son dakika: ABD'nin İran yaptırımları resmen başladı

İran'ın ABD dolarına erişimini, devlet tahvili satmasını, altın ve diğer değerli madenler ile çelik, alüminyum, kömür gibi metallerle ticaret yapmasını, yolcu uçağı veya parçalarını ithal etmesini engelleyen yaptırım paketi resmen uygulanmaya başlandı. Yabancı şirketlerin İran'ın otomobil sektörüne girmesini önleyecek yaptırımlar, ülkenin el yapımı halı ve Şam fıstığı gibi gıda ürünlerinin ABD'ye ihracını da ambargoya tabi hale getirdi.

7.08.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Çeyrek altın getir çeyrek altın götür!

Hazine, 2-6 Ekim’de, ilk kez, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı yapacak.

20.09.2017

Hayaller kaynak gerçekler dolarizasyon

MALİ kısıtların belirdiği dönemlerde, Ankara’da cin fikirli uzmanlar da belirir ve siyasetçilere, çalışmayacağı baştan belli kaynak bulurlar.

19.09.2017

Emeklilik fonlarına el koyulmaz

Bir haftadır bireysel emeklilik sisteminin güvenilirliği sorgulanıyor ve kişilerin birikimlerinden oluşan emeklilik fonlarına el koyulup koyulmayacağı, fonların reel sektöre kaynak olarak aktarılıp aktarılmayacağı tartışılıyor. El koyulmaz, çünkü hem sistem buna müsait değil hem de birikimler farklı farklı yatırım araçlarında değerleniyor.

14.09.2020