Bana festivalini söyle sana ne giyeceğini söyleyeyim

H&M’nin gençlere yönelik alt markası Divided, bu bahar her bir etkinlik için üç farklı Müzik & Festival koleksiyonu sunuyor.

Haberin Devamı

İster Coachella gibi masalımsı çöl sıcağındaki festivallerde, ister Glastonbury gibi öngörülemeyen hava şartlarına sahip İngiltere festiv/images/100/0x0/55eb5440f018fbb8f8ba429aallerinde ya da yaz boyu İbiza partilerinde olun. Hem kızlar hem erkekler için zengin bir koleksiyon olmalarının yanı sıra çadır, panço, yağmur çizmeleri ve kendin-yap setleri gibi her festival katılımcısının ihtiyacı olan ürünler de var.

 


Bazı festivaller yaz güneşine erken kaçış fırsatı sunuyor. Kızlar için dökümlü atletler, kaftanlar ve tuniklerin yanı sıra, kesik şortlar ve sezonun olmazsa olmazı incecik şifon etekler; erkekler içinse jean gömlekler, yıldızlı ve çizgili şortlar, çeşit çeşit tişört ve üstler demek. Ayrıca geceye canlılık verecek, karanlıkta parlayan parçalar ve tam bir aksesuvar koleksiyonu da var. Bunun yanı sıra festivallere gidenlerin ihtiyaç duyacakları çadır, panço ve kendin yap kitleri gibi ürünler de koleksiyonda yer alıyor.

 

 

Haberin Devamı

HAVA NASIL OLURSA OLSUN, HAVAN YERİNDE OLSUN Beklenmedik hava koşulları genellikle festival deneyiminin bir parçası. Bu da,her koşula uygun kat kat giysiler anlamına geliyor. Kızlar için dökümlü hırkalar ve atletler üzerine giyilebilen üniforma ceketlerin, tamamlayıcı parçaları ise skinny jean’ler, kesik şortlar ve yağmur çizmeleri. Erkekler içinse siyah jean pantolonlar, uzun kollu ve kolsuz tişört ile atletlerin üstüne giyilebilen deri motorcu ceketleri ve jean ceketler festivallerin olmazsa olmazları. Hava kötüleşirse, pançolar yağmuru sizden uzak tutar.

 

Bana festivalini söyle sana ne giyeceğini söyleyeyim

 


Söz konusu yaz festivalleri olunca, kaçıp saklanmayan bir güneş zahmetsiz bir tarz anlamına gelir. Kızların bikini ve mayoların üzerine giymeleri için tropikal renklerde kimono, pareo ve plaj elbiseleri mevcut.

Haberin Devamı


Tığ işi üstler bohem bir hava verirken, vücudu saran elbiseler gece için mükemmel. Püsküllü küpelerden zincirli el süslerine, saç bantlarına, geniş kenarlı şapkalara ve plaj şapkalarına tüm aksesuarlar vazgeçilmez. Yaz boyu takabilecekleri siyah gözlüğün yanı sıra etnik baskılı tişörtler ve dijital baskılı şortlar erkeklerin favorileri olacak.

 

Bana festivalini söyle sana ne giyeceğini söyleyeyim


Divided Part 1 (Indie Festival), şu an H&M mağazalarında. Divided Part 2 (Rock Festival), bu ayın sonundan itibaren raflarda olacak. Divided Part 3 (Day Party) içinse mayıs sonuna kadar beklemek gerekiyor.

 

 

AVM’LERDE NELER OLUYOR

 

Engelsiz alışveriş

 

İstanbul Sefaköy’deki ArmoniPark Outlet Center, ‘Engelsiz AVM’ projesi başlattı. İşitme, görme ve bedensel engellilerin rahatça hareket edebilmesi, sosyal yaşamdan yararlanması için hayata geçirilen projenin ilk adımı ‘Akülü Tekerlekli Araç Şarj İstasyonu’. İstasyonda tekerlekli sandalyesini şarj edenlere  kitap ve gazete okuyabilecekleri ya da televizyon izleyebilecekleri sosyal bir ortam da sunuluyor.

 

 

 

Haberin Devamı

Bana festivalini söyle sana ne giyeceğini söyleyeyim

 

 

İstanbul Bit’leniyor

 

İstanbul Ataköy’deki Airport Outet Center’ın açık otopark alanında yarın Bit Pazarı kuruluyor. Sadece yarın değil, her cumartesi kuruluyor aslında. 100 yıllık gramafonlar, taş plaklar, radyolar, fotoğraf makineleri, bakır sahanlıklar, ibrikler, Osmanlı kapıları, Osmanlı sandıkları, Bavyera porselenleri, gümüş çatal bıçak takımları, eski yayınlar, kartpostal ve paralar, aklınıza ne gelirse bulabiliyorsunuz işte. 10:00-18:00 arasında gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz.

 

 

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

 

Bir gelinin aradığı her şey bugün burada

 

Evlilik planları yapıyorsanız ve İstanbul’da yaşıyorsanız, bugün akşam 17:00’ye kadar The Ritz Carlton Otel’e bir uğrayın derim. Çünkü ‘Bridal Sale’ etkinliği var. Merve Bayındır Şapkaları, ELSE Lingerie ve OYE Swimwear, gelin koleksiyonlarını sunacak. Otelin balayı suitinde gerçekleşecek olan Bridal Sale’de Merve Bayındır’ın gelin şapkaları, Else Lingerie’nin gelinlere özel Bridal koleksiyonu ve düğün sonrası balayında sahilleri tercih eden gelinler için OYE Swimwear Bridal Mayo koleksiyonu görülebilecek. Beğendiğiniz parçalara bugüne özel fırsatlarla sahip olabilirsiniz. Sırf balayı süitini görmek için bile gitmeye değer.

 

 

Haberin Devamı

Bana festivalini söyle sana ne giyeceğini söyleyeyim

 

 

Bahar indirimi

 

Batik’in ilkbahar-yaz koleksiyonunda bahar indirimi var. Yeni sezon ürünleri yüzde 30 indirimli satın alabilirsiniz. Batik koleksiyonunda öne çıkan tema 1960’lı yıllar.

 

 


HAFTANIN YARIŞMASI

 

 

Bana festivalini söyle sana ne giyeceğini söyleyeyim

 


Adını sen kooyyy

 

Hediye denince akla ilk gelen adreslerden Karınca Design, Facebook’ta ilginç bir yarışma düzenliyor. 15 ürününe “İsim Anne/Babası” arıyor. www.facebook.com/karincadesign adresi üzerinde yer alan uygulama aracılığıyla isim önerilerinde bulunurken, seçilen önerinin sahibi, isim annesi/babası olduğu ürüne sahip oluyor. Jüri değerlendirmesini 30 Nisan’da yapacak, acele edin.
 

 

 


EKO-ALIŞVERİŞ

 

 

Bana festivalini söyle sana ne giyeceğini söyleyeyim/images/100/0x0/55eb5441f018fbb8f8ba42a8

 

 

Döner yarın organik

 

Yaklaşık yedi yıl önce Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği ve Şişli Belediyesi ortaklığıyla kurulan Şişli %100 Ekolojik Pazarda, organik malzemelerle sunulan kahvaltı ve brunch keyfine organik et döner de eklendi. Organik döner, Gökçeada’da yetişen hayvanların etlerinden hazırlanıyor. Organik et döneri  satışa sunan Hacı Aksın, soya, soya peyniri, tofu, mayonez, sebzeli köfte, felafel ve ketçap gibi vejetaryen organik ürünler de üretiyor.

 

 

 

 

 

 

  

Haberin Devamı

Yazarın son yazıları

#15 Nisan 2013 Çakma Lacoste ile Nike sergi açtı
#12 Nisan 2013 Sizin imdat çekiciniz hangisi?
# 5 Nisan 2013  Tatil alışverişi rehberi
# 1 Nisan 2013  Siyasetçiler de Alışveriş Cadısı’nı okumalı
# 29 Mart 2013 Fırsatları Kaçırmayın
# 25 Mart 2013 Stil ve güzellikte hayat kurtaran uygulamalar

 

YAZARIN TÜM YAZILARI İÇİN >>

Yazarın Tüm Yazıları