Son yenilik ameliyatsız gençleştirme: VShape

Kadınların korkulu rüyası yüz sarkmalarını kısa seanslar şeklinde yok etmek artık çok daha kolay. VShape denilen bu uygulama son derece etkilidir. İşlemin ayrıntılarını Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato anlatıyor.

Haberin Devamı

VShape ilk olarak Amerika’da uygulanmaya başlamış sonrasında ülkemize gelmiştir. Gıdı ve boyun bölgesindeki deformasyonların giderilmesinde, yanak bölgesinde meydana gelen hacim kayıplarının düzenlenmesinde ve özellikle de derin kırışıklıkların yok edilmesinde hastalara yardımcı olan başarılı bir yöntemdir. "V" görünümüne sahip olan bir yüzün zaman içerisinde yaş ile birlikte ya da kilo alımlarıyla birlikte "U" şekline dönüştüğü durumlarda sonuçlar gerçekten ümit vericidir.

VSHAPE UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

VShape, cildin en alt tabakasında yer alan kolajen liflerinin, ses dalgalarının yüksek frekansla cilde verilerek, cilt alt tabakasının ısınmasıyla, yağların parçalanmasını ve dolayısı ile vücudun yağlardan arınmasını sağlar. Uygulama sonrası cildin alt kısmında bulunan, sarkmış olan dokular toparlanarak, uygulama başarıyla sonuçlanır. Yöntemin çok talep edilmesinin sebebi cerrahi bir yöntem olmayışı ve acısız, ağrısız bir şekilde uygulanabilir olmasıdır. Uygulama diz ve bacak bölgesindeki yağlanmalar, karın bölgesi, basen çıkıntısı, bel kalınlığı ve en önemlisi de kadınların çoğunun ortak sorunu olan selülit gibi sorunlardan arınabilmeyi kolaylaştırır.

Haberin Devamı

KİMLER VSHAPE YAPTIRABİLİR?

VShape uygulamasını yaptırmak için yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Yüz için yapılan VShape uygulamasına genellikle 30 yaşından sonra ihtiyaç duyulur. Ciltteki elastikiyet kaybını yerine getirir. Dolayısı ile 30 yaşından sonra her cilt tipine uygulanabilir. Öte yandan, vücut için yaş sınırlaması da yoktur.

Son yenilik ameliyatsız gençleştirme: VShape

SEANS SÜRESİ NE KADAR OLMALIDIR?

VShape’de seanslar 20 dakika kadar sürerken işlemler 2 hafta ara ile uygulanır. Hastanın durumuna göre değişmekle birlikte en fazla 4 seans sonunda istenilen sonuca rahatlıkla ulaşılır.

İŞLEMİN FAYDALARI NELERDİR?

- Uygulama esnasında veya sonrasında hastanın acı duymaması,
- Hiçbir şekilde güneş ışınlarından kaçınmanıza gerek olmaması,
- Vücutta istenmeyen lekeler ve morlukların oluşmaması,
- Sonuçların son derece başarılı olması VShape’i medikal estetiğin teknoloji harikası haline getiriyor.

Haberin Devamı

HAMİLELER YAPTIRABİLİR Mİ?

Anne adaylarının bu yöntemi yaptırmasını önermeyiz ama işlemin yapılması için tıbbi bir engel yoktur. Ultrasonun verildiği bölge en fazla birkaç cm etkileme yaşar.

KALICI BİR UYGULAMA MIDIR?

İşlem sonrası bol su içmek yağ hücrelerinin vücuttan atılımını kolaylaştırır. Çünkü yağ hücrelerinin zarları ultrasonun sarsıcı etkisi ile parçalanır. İnsan vücudunda yeni yağ hücresi üremediği için etkisi uzun süre kalıcılık gösterir.

Yazarın Tüm Yazıları