Göz çevresine geri dönüşüm estetiği

Rekabet her alanda var artık. İşte, özel hayatta, sosyal hayatta genç ve dinamik görünmek istiyoruz.

Haberin Devamı

Gözaltı torbalarınız oluşmaya başlamış, gözyaşı olukları belirginleşmiş ve elmacık kemiğiniz zayıflamaya başlamış ise yaş 35, yolun yarısına gelmişsiniz demektir. Yaşlanmanın ilk olarak başladığı bu bölgeleri geri dönüşüm estetiğiyle tek bir dokunuşla gençleştirmek artık mümkün. Bir taşla üç kuş vuran göz çevresindeki bu operasyonun adı, “geri dönüşüm estetiği”.
Gözaltındaki yağ dokusunu vücuda geri kazandırarak gerçekleştirdiğimiz bu operasyon aynı zamanda çevreci bir estetik işlem.

Gözaltı torbalarındaki yağları kullanıyoruz

İnsanlarımız son yıllarda çevreyi koruma yönünde geri dönüşüm konusunda hızla bilinçli adımlar atarken, bizler de bu çevreci yaklaşımı insan vücudunu güzelleştirmek için formüle edip uygulamaya başladık. Ülkemizde en sık yaptırılan estetik ameliyatlar arasında 4. sırada yer alan göz çevresi estetiğinde kullandığımız geri dönüşüm yöntemi de bu yaklaşımımızın bir sonucudur. Geri dönüşüm estetiğinde gözaltı torbalarındaki yağları kullanıyoruz. Klasik gözaltı torbası estetiğinde bu yağlar çıkarılır. Ancak artık çıkarmamıza gerek kalmıyor. Çünkü bu yağ dokularını serbestleştirip elmacık estetiği ve gözyaşı oluklarının giderilmesi için kullanıyoruz. Böylece hasta gözaltı torbalarından da kurtulmuş oluyor. Yani bir taşla 3 kuş vurmak gibi 1 estetik işlemle 3 estetik uygulamayı gerçekleştiriyoruz.

Haberin Devamı

Tek bir kesiden 3 ayrı estetik operasyon

Gözaltına yönelik 3 estetik işlemi tek bir operasyonda yaptığımız başka bir teknik yok, sadece geri dönüşüm estetiğiyle bunu başarıyoruz. Normal şartlar altında klasik yöntemler ile gözaltı torbaları için ayrı, elmacık bölgesi estetiği için ayrı işlemler yapılıyor. Gözaltı torbaları için cerrahi operasyonla yağ torbaları çıkarılıyor. Elmacık kemiği için yapay dolgular ya da yanak kaldırma işlemi uygulanıyor. Geri dönüşüm estetiği ile iki ayrı kesiye gerek kalmadan, tek bir kesiyle 3 estetik operasyon gerçekleştirebiliyoruz.

Çok ağlamak iyi değil

Uyku düzensizliği, duygusal kişilik yapısı ve sık ağlama, yaşlılık, yer çekimi, genetik yatkınlık, sigara ve alkol kullanımı gözaltı torbalanmalarının ana nedenleridir. Bu nedenlerden birkaçını taşıyan bir kişi 20’li yaşların sonundan itibaren gözaltı torbası rahatsızlığıyla karşılaşabilmektedir. Elmacık bölgesinin estetik imajı, yumuşak dokuyla sağlanır. Kemik yapısından kaynaklanmaz. Elmacık bölgesindeki yumuşak doku zayıfladığı zaman, bu bölge silikleşir, düzleşir. Yer çekimi ve yaşlanma, cildin elastikiyetini kaybetmesiyle elmacık bölgesi aşağı doğru çekilir. Bozulan elmacık dokusu gözaltı dokusunu da aşağı çeker. Torbalanmaları ve gözyaşı oluklarının ortaya çıkmasını hızlandırır.

Haberin Devamı

Geri dönüşüm estetiği sosyal statüyü pozitif etkiliyor

Gözaltında torbalanmalar olan, elmacık kemikleri de belirsizleşen kişinin yaşı genç olsa bile daha yaşlı bir yüz ifadesi taşır. Ayrıca gözaltı torbaları, düzensiz yaşam, aşırı alkol kullanımı gibi sosyal çevrede yanlış algılara da yol açabilmektedir. Estetik ve statü açısından sorunlar yaratan bu şekil bozuklukları geri dönüşüm estetiğiyle rahatlıkla ortadan kaldırılabilmektedir. Yüz ifadesi gençleştirilmekte ve dinamik, enerji dolu bir kişilik algısı oluşturulmaktadır.

Geri dönüşüm estetiğine uygun musunuz?

Elmacık bölgesi zayıflayan ya da hep zayıf bir dokuya sahip olan, bununla birlikte gözaltı torbalanmaları ve gözaltı çukurlukları olan kişiler bu operasyonu yaptırabilmektedir. Mevcut gözaltı torbası cerrahi yöntemlerinde hastanın elmacık kemikleri de zayıfsa istenilen sonucu almak zor olabiliyordu. Bunun nedeni ise, düzleyen elmacık bölgesinin gözaltına gereken doku desteğini vermemesidir. Göz çevresi estetiği hastalarından 100 kişiden 10’un elmacık bölgesi deforme olmuştur. Geri dönüşüm yöntemiyle bu tip hastalarda istenilen sonuçları daha pratik bir şekilde alıyoruz. Eğer hastanın elmacık deformasyonu yoksa sadece gözaltı torbalarının olması durumunda da bu yöntemi uygulayabiliyoruz.

Haberin Devamı

Dizi filmin 1 bölümünden az zamanda yapılıyor

Ortalama 60 ila 90 dakikada genel ya da lokal anestezi altında hastanın göz altı torbaları, elmacık bölgesi, göz yaşı oluklarını tedavi ediyoruz. Bu hastanın yatışını gerektirmeyen günübirlik bir cerrahi işlemdir. Alt göz kapağı kirpik diplerinden ya da göz kapağı içinden açılan kesilerden gözaltı torbalarındaki yağlara müdahale ederek onları serbestleştiriyoruz. Elmacık bölgesine ve gözyaşı oluklarına yayarak bu bölgelere estetik bir görünüm kazandırıyoruz. Boşalan gözaltlarında sarkan ve gevşeyen deriyi de gerginleştirerek gençleştiriyoruz.

2 gün istirahat

Kişinin kendi dokusuyla yapıldığı için, örneğin elmacık bölgesine dışarıdan suni bir malzeme yerleştirmeyi ortadan kaldırır. Doğal bir yöntemdir. Hastaya iki ayrı kesiden değil, tek bir kesiden 3 ayrı estetik işlemi tek bir operasyonda tamamlama imkânı sunar. Gözaltında gevşeyen ve sarkan deri çıkarılmadan gerdirilebilmektedir. Hasta daha hızlı iyileşir. Sosyal hayata dönüş, güneş gözlüğünü takarak 2. günde başlar.

Haberin Devamı

Göz çevresi estetiğinde artış

Her geçen yıl göz çevresi estetiği operasyonlarında artış kaydediyoruz. Hızlı ve görsel algının ön planda olduğu bir yaşam tarzına büründük. Rekabet her alanda var artık. İşte, özel hayatta, sosyal hayatta genç ve dinamik görünmek istiyoruz. Gözlerimiz, göz çevremiz, yüzümüz, bakışlarımız çevresel faktörlerden ilk ve en çok etkilenen bölgelerdir. Bu bölgelerin estetiğini korumak ve hep genç kılmak için göz çevresi estetik işlemleri ülkemizde 4. sıraya yükseldi.  

Yazarın Tüm Yazıları