Tayfun Türkaslan
Tayfun Türkaslan
Tayfun Türkaslan

Eş seçiminde ipleri elinize alın

Evlenmek isteyen kadının en önemli sorunu öz güven problemidir.

Haberin Devamı

Kaderinize teslim olan kadınlardan mısınız, yoksa kaderinizin iplerini eline alıp yönlendirebilen kadınlardan mı? İkisi de sizin elinizde aslında. Mutluluğu yakalamak sizin elinizde. Peki mutsuzluğa teslim olmak mı istiyorsunuz? Ya da mutsuzluğun sıkça karşılaşılan kaynağı estetik problemlerden kurtularak attığınız her adımda çevrenizde kıskanılacak güzellikte estetik hatlara mı sahip olmak istiyorsunuz?

Hassas duygular ve kırılgan bir kalbe sahip kadınlarda, kendini beğenmeme duygusu oluştuğunda çoğu zaman mutluluğu erteleme eğilimi doğar. Doğurgan vücut yapısına sahip kadın, kadınsı güzellik hatlarından yoksunsa ve orta yaşlarda ise eş seçiminden sürekli kaçınır ve evlilik hayalini erteler. Çünkü yüzünde ya da bedeninde beğenmediği bir şey vardır. Bu durum, eksik bir kadın imajı, huzursuzluğu yaratır. Yaş ilerler, kimi zaman hayalindeki partner yerine, bu halini kabul edecek bir partnerin kendisini seçmesini bekler... Lütfen, estetik vücut hatlarınızdaki deformasyonlar sizi kaderci yapmasın. Siz seçin kaderinizi ve partnerinizi. Gebelik ve annelik duygusunu doyasıya yaşayın. Bu kısır döngüden çıkmanız için estetik cerrahi tedavi yöntemleri, evlilik hayalinizi ertelemeden, sizi çekici bir gelin adayına dönüştürebiliyor.

Modern yaşam ve şehir hayatı kadının vücut hatlarında deformasyonları da beraberinde getiriyor. Hareketsiz kalıyoruz. Tencere yemeği yerine bol kalorili hazır yiyecekler tüketiyoruz. Stres deseniz diz boyu... Bu ve benzerleri sorunlar bedenimize işliyor, zamanla kadınların ince beli kayboluyor, erkek beli gibi kalınlaşıyor. Basenleri yağlanıp genişliyor, karın ve göbek bölgesi büyüyor. Bacaklarda selülitler oluşuyor. Göğüsler aşırı küçük ya da büyük oluyor. Göz çevresi ise ilerleyen yaşla birlikte ilk ve en çok etkilenen bölgedir. Göz altları, göz kenarları kırışıyor, cilt esnekliğini kaybediyor, kadını olduğundan daha yaşlı gösteriyor, göz kapaklarında sarkma oluşuyor. Genetik nedenli burun şekilleri çoğunlukla yüzle uyumsuz, estetik oranlardan uzak, yüz güzelliğini gölgeleyen bir görüntüye neden oluyor. Kepçe kulaklar saçların altında gizleniyor. Fiziksel dişilik ölçüleri travmatik ruh hallerini doğuruyor. Özgüven ve beğenilmeme sorunu, kadını hayallerini gerçekleştirmekten genellikle yoksun bırakıyor.

Evlenmek isteyen kadının en önemli sorunu özgüven problemidir. Bunun da asıl kaynağı yüz ve vücut estetiğindeki bozulmalardır. İlerleyen yaşla birlikte bu bozulmalar daha da artarken, evlilik kaygısının yarattığı baskı, psikolojik travmaları daha da derinleştiriyor. Bu sorunları yaşayan kadınların rotası estetik operasyonlarla mutsuzluktan mutluluğa dönüşüyor. Yüz ve bedendeki birçok estetik sorun, farklı operasyonlarla düzeltilip kadını, hayalindeki görünüme kavuşturuyor. Vücut algısı düzelen kadının beynindeki mutluluk hormonu salgısı artmaya başlıyor. Bedenindeki eksikliği tamamlayan kadın adeta içsel bir özgürlüğe kavuşuyor. Davranışları olumlu yönde değişiyor. Güven örselenmesi ortadan kalkıyor. Peki genç ve orta yaşlarda henüz evlenemeyen kadınların partner seçiminde ipleri eline almasını ve evlilik hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olan hangi estetik operasyonları yapıyoruz? Birlikte göz atalım...

Haberin Devamı

İlk bakışta aşk operasyonu

İlk bakışta aşık olmak ya da kendine aşık etmek sözleri aslında partner/eş seçiminde gözlerin ve bakışların rolünü, etkisini ortaya koyuyor. Biz estetik cerrahlar, yüze yaptığımız her müdahalede bakışların etkisini arttırmayı amaçlarız. Göz yapısı iri ve hafif çekik, çevresinde kırışık ve sarkma olmayan gözlerden yayılan bakışlar partnerinizin kimyasını ilk anda değiştirecek olan iletişim aracıdır. Bunun için göz çevresindeki sorunlara ve oluştukları yere göre, alt ve üst göz kapağı estetiği, kaz ayaklarına botoks, kaş kaldırma ve şakak germe operasyonları gerçekleştiriyoruz. Göz dış kenarları aşağı doğru olan göz şeklini badem göz estetiğiyle hafif çekik bir forma dönüştürüyoruz. Üstelik kalıcı olarak. Bu operasyonların bir ya da birkaçından sonra göz çevresi gençleşiyor, daha canlı, etkileyici, enerji dolu bir ifade katıyor yüzünüze, kadınlık imajınıza.

Haberin Devamı

Bu eksiklik evliliği ertelemeye yetiyor

Kadınlarda görülen bir problem öyle etkili ki, tek başına evlilik hayalini ertelemeye yetiyor. O da vücutla uyumsuz aşırı küçük göğüsler. Küçük göğüsler evlilik cesaretini kıran en önemli estetik sorunlardan. Süt vermeyi olumsuz etkilemeyen meme büyütme ameliyatıyla doğal kıvrımlara sahip, dekolte bölgesini ortaya çıkaran, kadın vücudundaki eksik parçayı tamamlayan meme büyütme ameliyatı kadının adeta göğsünü kabartarak hayatına devam etmesini sağlıyor. Partner seçiminde özgür olmanın mutluluğunu göğsünde hissediyor.

Partnerinizin hafızasında iz bırakın

Doğurgan yapısı nedeniyle kadının yaşı ilerledikçe ilk olarak basen, popo üstü, bel ve karın bölgesinde yağlanma ve dolayısıyla kilo alımı başlıyor ve önlem alınmazsa her geçen gün büyüyor. Basenleri genişleyen, kadınsı ince belden mahrum olan bir kadın her gün psikolojik olarak fazla yağlarla mücadele eder hale geliyor. Eş seçiminde ideal basen, popo ve bel ölçüleri, partneriniz hafızasında kesinlikle kalıcı bir iz bırakacaktır. Lazer lipoliz yağ aldırma yöntemi bu estetik oranlara kavuşmanızı sağlıyor. Tek seansta kalıcı olarak yağların parçalanarak ortadan kaldırılıyor.

Haberin Devamı

En çok şikâyet edilen vücut bölgesi

Ülkemizdeki kadın ve erkeklerde özellikle de kadınlarda en çok şikâyet edilen ve neredeyse güzelliğin ve çirkinliğin ölçütü olarak kabul edilen organ ise burundur. Bu coğrafyaya özgü burun yapısı, iri, kemikli, kemerli, uzun, uç kısmı sorunlu karakteristik özellikler göstermektedir. Kadınlar burnunun küçük, şekilli, doğal görünümlü ve hafif dik olmasını ister. Tecrübe ve teknolojik imkânlar, yöntemler açısından dünya standartlarını yakaladığımız burun estetiği ameliyatlarından aldığımız yüz güldürücü kişiye özel doğal, estetik burun şekilleriyle kadının yüz ifadesi tamamen olumlu yönde değişmektedir. Yine aynı şekilde kadının yüz güzelliğini negatif yönde etkileyen, bazen utanılan kulak deformasyonları (kepçe kulak) hızlı, etkili düzeltme işlemiyle kalıcı olarak tedavi ediliyor. Bu operasyonlarla yüz ifadesi tamamen değişen kadın, çevresine pozitif ve dinamik bir enerji yayıyor. Güzelliğine olan güven ile arkadaş ve partner seçiminde daha özgürce adımlar atabiliyor.