Evliliğinizi kurtarmak için uzmandan yardım alın

Evliliklerde ailelerin gücünü ve desteğini inkâr edemeyiz. Bazen aileler bir evliliğin bitmesine yol açabilirler bazen de sorunlu bir evliliğin yeniden toparlanmasına yardım edebilirler. Buradaki kural evliliklerde aile büyüklerinin gençlere zaman tanıması, aralarındaki ilişkiye karışmaması, taraflar için yorumlar yapmaması gibi temel bazı tutumları olmalı.

Haberin Devamı

Evliliği kurtarmak için boşanma sürecine dâhil edilen 3. Kişilerin (özellikle ailelerin ) faydası var mı, yoksa bu zorlu süreci daha da karmaşıklaştırıyor mu?

Eşler de yaşadıkları her sorunu kendi ailelerine yansıtmamalı ve çözüm aramaya çalışmalılar. Ancak sorunların aşılamadığı durumlarda ailelere danışılarak yardım istenmelidir. Ancak ne yazık ki bazı çiftler yardım istemek yerine birbirlerini şikâyet etmek için ailelerine başvuruyorlar. Bu tutum evliliğe daha fazla zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır.

Peki, arkadaşlarımızdan, eşimiz dostumuzdan destek almalı mıyız?

Aynı şekilde evlilikte arkadaşlar, eş dost gibi başka kişiler de olmamalı, hele hele onlarla evlilik sorunları ve özel konular konuşulmamalıdır. Sorunlar yaşandığında uzmanlardan destek almak en doğrusudur.

Haberin Devamı

HÜRRİYET AİLE ÖZEL/ Sedef Batı- Mutlu Ailelerin 101 Sırrı Kitabı'ndan   

Yazarın Tüm Yazıları