Meme büyütme estetiğinden beklentiler nelerdir?

Ameliyat sonrası meme şeklinin oturması ne kadar sürer?

Haberin Devamı

Meme büyütme estetiğinden vücudun geneliyle uyumlu olacak şekil ve boyutta doğal görünümlü göğüsler beklenmelidir. Bunun yanı sıra göğüslerin süt bezi ve kanallarına da zarar verilmemeli yani göğüslerin işlevi korunmalıdır.

Meme büyütme ameliyatından önce 3D tasarım ve görüntüleme tekniklerinden de destek almalısınız. Bu size ameliyattan önce ön görünüm imkanı sağlar. Bu sayede şekil ve boyut konusunda daha bilinçli bir karar almanıza yardımcı olur. Daha ideal ve içinize daha fazla sinen bir göğüs şekline sahip olabilirsiniz.

MEME AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ

Meme ameliyatında önce anestezi uygulanır. Seçenekler arasında intravenöz sedasyon ve genel anesteziyi içerir. Doktorunuz sizin için en iyi seçimi önerecektir. İnsizyonlar göze çarpmayan alanlarda görünür yara izlerini en aza indirecek şekilde yapılır. İnsizyonlar meme implantının tipine, istenen büyütme derecesine, hastanın anatomik özelliklerine ve hasta ile cerrahın tercihine göre değişir. Kesi yapıldıktan sonra, göğüs implantları ceplere sokulur. Kesiler estetik dikişlerle kapatılır. Zamanla kesi çizgileri kaybolacak. Skar kalitesi, genetiğiniz, vücudunuzun nikotine maruz kalması ve enfeksiyon gibi birçok şeye bağlıdır. Meme büyütme sonuçları hemen görülebilir.
Ameliyattan sonra göğüsleriniz gazlı bez sargılarla sarılır ve elastik bir bandaj veya destek sutyen şişmeyi en aza indirir ve iyileşirken memeleri destekler. Birkaç hastanede kontrol altında tutulduktan sonra genellikle aynı gün evinize gidebilirsiniz.

Haberin Devamı

Göğüs büyütme iyileşmeniz sırasında göğüsleriniz gazlı bez sargılarla sarılır ve elastik bir bandaj veya destek sutyen şişmeyi en aza indirir ve iyileşirken memeleri destekler.

Meme büyütme estetiğinden beklentiler nelerdir

MEME ŞEKLİNİN OTURMA SÜRECİ

Göğüsleriniz boyut olarak hemen ortaya çıkar, ancak şişliğin azalması, ciltteki gerilmenin ve dikiş izlerinin geçmesi için birkaç hafta beklemeniz gerekir.

Meme estetiğinin sebepleri hastaların ihtiyacına göre değişiklik gösterir. Boyutumum küçük olması, asimetrik olması gibi nedenlerle meme büyütme estetiği yapılabilir. Bunun dışında doğal göğüs yapısında bozulma yani sarkma varsa dikleştirme ameliyatı da yapılması gerekebilir. İnsizyon çizgilerinin geçmesi birkaç ay sürebilir, birkaç yık içindeyse belli belirsiz hal alır.

Haberin Devamı

Meme büyütme estetiğinin sonuçları kalıcıdır. Bu nedenle implantınızın boyut ve şekline doğru karar vermeniz çok önemlidir. Damla ya da yuvarlak tipli olmak üzere çeşitli imlant tipi vardır. Size için en uygununu seçmek için 3D tasarım teknolojisinin imkanlarından faydalanmanız tavsiye edilir.

Cerrahınızdan 3D teknoloji desteği talep etmelisiniz.

Yazarın Tüm Yazıları