Göğüs büyütme estetiği hangi durumlarda yapılır?

Göğüs büyütme estetiği, tüm dünyada geniş bir yaş aralığı arasında oldukça popüler bir estetik operasyon türüdür. Birçok kadın göğüs boyutunu artırmak ya da daha dolgun bir şekil elde etmek için göğüs büyütme estetiği olmayı tercih eder. Estetik cerrahi bu süreci kişiye özel planlanması, hem ideal bir boyuta hem de şekle sokmak için çok sayıda seçenek sunar.

Haberin Devamı

Göğüs büyütme estetiğini düşünen kadınlar, genellikle doğal göğüs yapısı aşırı küçük olduğu, kilo verme, göğüslerin aşırı küçük olması ya da birinin diğerinden daha küçük olması durumunda, hamilelikten sonra göğüslerin boyutunda azalma olan ya da başka özel sebeplerden dolayı kişiler meme büyütme estetiği talep edebiliyor. Ve birçok kadında meme büyütme estetiğinden sonra özgüven artışı görülebiliyor.

3D TASARIM UYGULAMASI HASTAYI RAHATLATIYOR

Göğüs büyütme estetiğinin ilk aşaması ideal meme boyutunun ve şeklinin belirlenmesi aşamasıdır. Bunun için 3D tasarım tekniklerinden faydalanılır. Bu sayede kişinin kendi fotoğrafları üzerinden var olan göğüs şekli ve estetik operasyondan sonra sahip olacağı göğüs şekli tasarlanır. En ideal boyut ve şekil için vücudun genel ölçüleri göz önünde bulundurularak altın oran hesaplamaları yapılır.

Haberin Devamı

Göğüs büyütme estetiği hangi durumlarda yapılır

OPERASYON NASIL YAPILIR?

Göğüs büyütme, estetik cerrahi alanında en yüksek hasta memnuniyeti oranına sahip en popüler prosedürlerden biridir. Genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir. Göğüsün doğal kıvrımlarına yapılan küçük insizyonların içerisinden göğüs implantları yerleştirilir ve çözünebilir dikişlerle kapatılır. Bu, genellikle ayaktan tedavi denilen bir günlük süreç ya da hastanede bir gece kalınması gerekecek şekilde gerçekleştirilebilir.

Kendiliğinden çözünen dikişler kullanılmadıysa bir hafta sonra dikişlerinizin alınması gerekir. Kontrol randevularınız olacaktır, kontrolleri kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Ameliyattan birkaç hafta sonra ağrı ve şişlik olasıdır. Dikiş izlerinin zamanla kaybolması için biraz beklemelisiniz.

İyileşirken, göğüs implantlarının ekstra desteği ve pozisyonu için bir sıkıştırma bandajı veya spor sutyeni giyilmesi istenebilir. Ağrı kesici ilaç da verilebilir.

Göğüs büyütme estetiği hangi durumlarda yapılır

AMELİYAT SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ

Düzenli aktivitelere dönme konusunda cerrahınızın talimatlarına uymalısınız. Fiziksel açıdan zor bir işiniz yoksa, bir hafta içinde işe geri dönebilirsiniz. Yorucu aktivitelerden kaçınmalısınız. En az iki hafta boyunca nabzınızı ya da kan basıncınızı artırabilecek her şey buna dahil edilebilir. İyileşirken, göğüslerinizin fiziksel temas ya da sarsıcı hareketlere duyarlı olacağını unutmayın.

Haberin Devamı

Göğüs büyütme estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için alanında uzman bir estetik cerraha başvurmalısınız.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yazarın Tüm Yazıları