Botoks, etkisini hemen gösterir mi?

Cilt kırışıklıklarından kurtulmak isteyenler bu haber tam da size göre!

Haberin Devamı

Cildinizin kırışmasını engellemek ya da var olan kırışıklıklardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Kulaktan dolma bilgilerle yanlış tedavi olmayın. Tıptaki gelişmeler her geçen gün insanlığa en yeni teknolojileri sunuyor. Botoks da bu imkanların en başında geliyor.

Botoks nasıl etki eder?

Botoks, kasların geçici olarak hareketini engeller. Botoks uygulaması nedeniyle hareket edemeyen kas bölgesinde, kasların sebep olduğu kırışıklık ve sarkmalar düzelir. Bu etki ortalama 3-6 ay sürer.

Botoks hangi bölgelere uygulanır?

  • Yaşlılık belirtisi olan kaz ayaklarına
  • Göz çevresi kırışıklıklarına
  • Alın ve kaş arası mimik kırışıklıklarına
  • Dudak çevresi kırışıklıklarına
  • Boyun bölgesi kırışıklıklarına
  • Yanak sarkmalarına
  • Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanına (terlemeler söz konusuysa)

Botoks ne zaman yaptırılmalıdır?

Eğer göz çevreniz genç yaştan itibaren gülerken kırışıyorsa, konuşurken veya bir şey okurken sürekli kaş çatma hareketi yapıyorsanız, alın çizgileriniz çok belirginse, kaşınız düşükse, yüzünüzde sarkmalar başladıysa botoks yaptırabilirsiniz.

Botoks için uygun aday mısınız?

Botoks uygulamasında en iyi uygulama sonuçları 25-65 yaş arasında alınır. 65 yaş üzerindeki kişilerde mimik çizgileri dinlenme halinde bile belirgindir. Bu yaşlarda cilt gerdirme ameliyatları botoks tedavisine göre daha faydalı sonuçlar verir.

Haberin Devamı

Botoks etkisini hemen gösterir mi?

Botoks tedavisinin sonuçları 3-15 gün içinde ortaya çıkar. Tedavinin etkinlik süresi 4-6 ay devam edebilir. Tekrar edilen seanslarla tedavinin etkinlik süresi uzar. Botoksun etkisi uygulandığı alanlarda ortaya çıkar. Bu görünümü devam ettirmek için botoks uygulaması gerekir. Tekrarlayan uygulamalarla tedavi sıklığı azalır.

Yazarın Tüm Yazıları