EKSTRA
MENÜ

Botoks Nedir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 267 haberi bulunmuştur.

Botoks Nedir Haberleri

Botoks Bakın Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılıyormuş

Botoks Bakın Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılıyormuş!

otoks çok güçlü bir zehirdir ama doğru dozda kullanıldığında oldukça güvenlidir. Botoks ilk olarak 1970’lerde blefarospazm denilen göz kapağı hareket bozukluğunda kullanıldı. Günümüzde kozmetik kullanımının yanı sıra mesane sorunlarında, aşırı terleme, aşırı tükürük salınımında, bazı ses ve konuşma bozukluklarında, bruksizmde, migren ve bazı baş ağrılarında da uygulanıyor. Op. Dr. Mustafa Korkmaz anlatıyor.

27.01.2021İyi Yaşam
Botoks Hangi Yaşta Yaptırılmalı

Botoks Hangi Yaşta Yaptırılmalı?

Botoks, son zamanların en popüler uygulamalarından biri. Sayısız insanın tercih ettiği botoksta yaş sınırı nedir? Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran cevaplıyor.

12.08.2020Kişisel Bakım
Mide botoksu nedir Mide botoks uygulaması nasıl yapılır

Mide botoksu nedir? Mide botoks uygulaması nasıl yapılır?

Obeziteye karşı mide botoksu uygulaması yaygınlık kazanıyor. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Necati Şentürk, mide botoksu uygulaması, kimlere yapıldığını, uygulama sonra beslenme ve işlem sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

17.06.2019Sağlık
Botoks İle Dolgu Arasındaki Farklar

Botoks İle Dolgu Arasındaki Farklar

Dünyada her yıl milyonlarca insan botoks ve deri altı dolgusu yaptırıyor. Peki bu iki kozmetik tedavi arasındaki fark nedir? Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu anlattı.

20.02.2019Kişisel Bakım
Diş Gıcırdatma ve Çene Sıkmaya Çözüm: Botoks

Diş Gıcırdatma ve Çene Sıkmaya Çözüm: Botoks!

Cilt gençleştirme, aşırı terleme ve bazı migren türlerinin tedavisinde kullanılan botoks, diş gıcırdatma (bruksizm) sorununa da çözüm buluyor...

14.04.2017Kişisel Bakım

Deri yaşlanması nedir? Yaşlanmada neler etkilidir?

Yaşlanmanın en erken belirtileri deride kendini gösteriyor.

23.07.2016Kişisel Bakım
Botoks gerçeği

Botoks gerçeği

Nedir bu botoks dedikleri gerçekten? Kadınların daha genç ve güzel kalma iksiri mi yoksa korkulduğu gibi yılandan elde edilen bir zehir mi?

19.05.2016Magazin
Hollywood’un Tercihi Nefertiti Botoksu

Hollywood’un Tercihi Nefertiti Botoksu

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları içerisinde en fazla yapılan botoks, bu sefer Hollywood yıldızlarının tercihi Nefertiti Lift tekniğiyle boyun bölgesine de gençlik aşılıyor.

28.01.2016Kişisel Bakım
Dolgu Malzemeleri İle Yüz Gençleştirme

Dolgu Malzemeleri İle Yüz Gençleştirme

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen estetik operasyonlarda botoks ve dolgu malzemeleri ile yüz gençleştirme işlemlerini anlatıyor.

18.01.2016Kişisel Bakım
Botoksun en doğal hali

Botoksun en doğal hali!

Botoks uygulaması yaptırdığınız anlaşılmasın istiyorsanız…

10.12.2015Kişisel Bakım
Her botoks işlemi anlaşılır mı

Her botoks işlemi anlaşılır mı?

Yaşlandıkça yüz bölgesinde sarkma, çizgi oluşumu ve dolgunluk kaybı gibi problemler ortaya çıkar. Bu durumlarda bir çok kişinin aklından botoks geçse de doğal durmayan şiş ve donuk bir yüze sahip olma gibi endişelerden çekinirler. Peki her botoks işlemi anlaşılır mı?

2.12.2015Sağlık
Botoks uygulamasının kalıcılık süresi ne kadar

Botoks uygulamasının kalıcılık süresi ne kadar?

Son yıllarda oldukça sık kullanılan bu yöntemle ilgili detaylar...

Terleme tedavisinde botoks yöntemi

Terleme tedavisinde botoks yöntemi

Her yüz kişiden bir ya da ikisi bu sorunla mücadele ediyor.

18.03.2015Sağlık
Botoks Gerçeğiyle Yüzleşin

Botoks Gerçeğiyle Yüzleşin!

Botoks nedir? Hangi bölgelere uygulanabilir? Yan etkisi var mıdır? İşte botoks ile ilgili merak ettiğiniz soruların tüm yanıtları...

29.08.2014Kişisel Bakım
BOTOKS İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR  VE   YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR

BOTOKS İLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR VE YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR

Hayat akıp giderken yaşadığımız anlar yüzümüze yansımaktadır. Gülerken gözlerimizi kısmakta, konuşurken kaşlarımızı kaldırmakta ya da çatmaktayız. Yaptığımız her hareket zaman içinde mimik çizgilerinin oluşmasına neden olmaktadır.

13.12.2011Kelebek
Botoks erken doğuma yol açabilir

Botoks erken doğuma yol açabilir

"Gebelik dönemindeki kadınlara ve emzikli annelere botoks yaptırmalarını önermiyoruz."

Botoks yaşlanmayı engellemez

Botoks yaşlanmayı engellemez

Brezilyalı estetisyen Dr. Mauricio de Maio, Abdi İbrahim İlaçları’nın düzenlediği seminer için İstanbul’a geldi. Estetik uygulamalarıyla ilgili pek çok soruya yanıt veren de Maio, botoks hakkında da "Yaşlanmayı engellemez ama kırışıklıkları azaltır" dedi.

23.05.2007Kelebek
Botoks deyip geçmeyin

Botoks deyip geçmeyin

Hollywood yıldızlarından sonra sonsuz gençliği arayan birçok kadının da en büyük güzellik sırlarından biri haline gelen botoks, asla hafife alınmamalı.

17.04.2006Kişisel Bakım
Botoks gerçeğiyle yüzleşin

Botoks gerçeğiyle yüzleşin

Botoks yılan zehri değil; özel bir bakteriden üretilen doğal ve saflaştırılmış protein esaslı bir ilaçtır. Cilt kırışıklıklarını gideren botoks; el, ayak ve koltukaltı bölgelerinin terlemesini de engeller. Etkisi yaklaşık dört ay sürer, neştersiz ve ağrısız bir operasyondur.

21.03.2006Kişisel Bakım
Yaz kabusu: Terleme

Yaz kabusu: Terleme

Yaz mevsiminin olumsuz etkilerinin başında terleme geliyor.

Terlemek kader değil

Terlemek kader değil

Yaz mevsiminin bazı olumsuz yan etkileri olmuyor değil. Bunların başında terleme geliyor. Aşırı terlemeye tıpta ‘hiperhidroz’ deniyor.

28.07.2005Kelebek
Botoks deyip geçmeyin işinin ehline teslim olun

Botoks deyip geçmeyin işinin ehline teslim olun

Hollywood yıldızlarından sonra sonsuz gençliği arayan birçok kadının da en büyük güzellik sırlarından biri haline gelen botoks, asla hafife alınmamalı.

28.06.2004Kelebek
Botoks deyip geçmeyin işinin ehline teslim olun

Botoks deyip geçmeyin işinin ehline teslim olun

Hollywood yıldızlarından sonra sonsuz gençliği arayan birçok kadının da en büyük güzellik sırlarından biri haline gelen botoks, asla hafife alınmamalı.

27.06.2004Kelebek
Pandemiyle birlikte estetik operasyonlar arttı

Pandemiyle birlikte estetik operasyonlar arttı

Bir yıldır estetik operasyonlar daha fazla gündemde. Uzmanlar salgınla birlikte kendinde kusur bulanların sayısının arttığını ifade ediyor. Bir de evden çalışma sayesinde operasyon sonrası dönemi rahatlıkla, kimselere pek görünmeden atlatmak mümkün. Bu ara Seda Sayan’la gündeme gelen Fransız askısı herkesin dilinde ama meme büyütme, burun ve gözkapağı ameliyatlarıyla liposuction gibi bildiklerimiz halen gözde. Botoks ise yine aralarında en popüleri...

Yutma Güçlüğü (Disfaji) Nedir ve Neden Olur

Yutma Güçlüğü (Disfaji) Nedir ve Neden Olur?

Disfaji, halk arasında yutma güçlüğü yutma işlevinin düzgün olarak yerine getirebilmesi için, çeşitli kas ya da sinirlerin herhangi birinin fonsiyonundaki aksaklık, disfajiye zemin hazırlayabilir. Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Yıldız Disfajinin nedenlerini ve tedavi yöntemlerini anlattı.

28.01.2021İyi Yaşam
Migren kabusunuz olmasın

Migren kabusunuz olmasın

Şiddetli baş ağrısı olarak bilinen migren hastalığı toplumun %90’ında görülen bir şikayettir. Her 5 kadından 1’inde görülürken erkeklerde görülme olasılığı 20 erkekte 1 olduğunu belirten Ağrı, Beyin, Sinir Hastalıkları ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, migren hakkında merak edilenleri anlattı.

19.01.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Botoks Nedir?

Botulinim toksin 25 yılı aşkın süredir pek çok hastalığın tedavisinde ve ayrıca estetik uygulamalarda kullanılan çok güvenli bir ilaçtır. Ancak her ilaç uygulamasında olduğu gibi bu tedavinin de, işin uzmanı doktorlarca ( Dermatoloji Uzmanı veya Plastik ve Rekonstriktif Cerrahi uzmanlarınca veya Medikal Estetik sertifikalı hekimler tarafından) uygulanması gerekir.

25.09.2020

Botoks nedir, kimlere uygulanır? Botoksun etkileri nelerdir?

Botoks, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir.

20.06.2020

Botoks bir zehir mi?

Günümüzde estetik uygulamalar, toplumun büyük bir kesimi tarafından tercih ediliyor ve bu uygulamaların başında da botoks geliyor.

23.07.2019

Botoks mu Yaptırmak İstiyorsunuz?

Botoks enjeksiyonu, milyonlarca kişinin kırışıklıklara karşı savaşmalarına ve görünüşlerini canlandırmalarına yardımcı olan, dünya genelinde kullanılan en popüler estetik tedavilerdir. Peki botoks hakkında bilmeniz gereken şeylerden haberiniz var mı?

8.07.2019

20’li Yaşlarda Botoks Neden Yapılır?

Gençler kırışık oluşumunun önüne geçmek için 20’li yaşlardan itibaren önleyici botokstan faydalanabiliyor. Peki nedir bu önleyici botoks ve erken yaşlardan itibaren yapılmalı mı? Sizler için bu soruları Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e sorduk.

20.12.2018

Botoks ve estetik cerrahi

Botoks, kırışıklıkları yok etmek için kullanılan estetik operasyonların başında geliyor.

2.04.2018

Botoksun kullanım alanları nerelerdir?

Yaşlılığa savaş açan estetik operasyonlar denince aklımıza ilk gelen uygulamalardan birinin botoks olduğunu söyleyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, botoksun kullanım alanları hakkında açıklamalarda bulundu.

22.03.2017
Dudaklara botoks yapılır mı

Dudaklara botoks yapılır mı?

Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş; dudaklara botoks uygulamasının yapılmadığını, dudaklarda hacmi arttırmak için dolgu uygulamalarının tercih edildiğini söylüyor.

17.01.2017

Yeni Başlayanlar İçin Botoks

Botoks kırışıklıklar için kullanılan bir medikal tedavi şeklidir. Kliniklerime gelen hastalarımın merak ettiği konuları ve botoks hakkında sordukları soruları ve cevapları sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında bu bir nevi “Botoks Mitleri” yazısı oldu.

16.05.2016

Botoks ve dolgu yaptıracakların bilmesi gerekenler!

Yaşlanma tedavisinde kullanılan bu ameliyatsız teknikler nasıl yapılıyor?

4.03.2016

Botoks yaptırdığım anlaşılır mı?

Botoks ile donuk, suni ve mimiksiz yüz ifadeleri mi yaratılır?

22.11.2015

Botoks etkisini ne zaman gösterir?

Yapılan botoks herkeste aynı özellikleri göstermeyebilir!

23.10.2015

Farklı İhtiyaçlara Botoks

Alın çizgilerinde, kısık göz şikâyetinin düzeltilmesinde, çene cildinin daha pürüzsüz hale getirilmesinde, hemen hemen her bölgeye botoks yaptırabilmeniz mümkün.

7.10.2015

Botoks hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar!

Botoks ifadesiz bir yüz sağlar, yaptıran şeytan gibi görünür.

27.09.2015

Botoks, etkisini hemen gösterir mi?

Cilt kırışıklıklarından kurtulmak isteyenler bu haber tam da size göre!

26.03.2015

Kansere yeni çare "botoks" mu?

Botoks nedir? Kimler tarafından uygulanmalıdır? Yan etkileri var mıdır?

31.08.2014

Farklı İhtiyaçlara Botoks

Botoks, özel iğneler aracılığı ile vücudun belli bölgelerine doktorlar tarafından farklı ihtiyaçlara göre yapılmaktadır...

9.07.2014

BOTOKS UYGULAMALARI

Sevgili okurlar, bu hafta konumuz son yıllarda çok popüler olan ve halk arasında çok merak edilen, zararlı olup olmadığı sürekli tartışılan, tıbbın her alanında kullanılan “botoks uygulamaları”...

12.04.2013

Botoks yaptırdıktan sonra yüzüstü yatmayın!

Dolgu ve botoks sonrası neleri yapmamalısınız?

4.11.2012

Dolgu ve botoks sonrası neleri yapmamalısınız?

Güzelliğimizi korumak ne kadar kolay gibi görünse de öyle ya da böyle bir emek harcamak zorundayız. Dolgu ve botoks sonrasında normal hayata hızlıca karışabiliyoruz ama bazı şeyleri hemen yapmamak tedavinin yararının uzun sürmesi için gereklidir.

14.10.2012

Migren Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Yapılan çalışmalarda  insanların %90 ının hayatı boyunca en az bir kez baş ağrısı yaşadığı gösterilmiştir.

19.02.2021

Çocuklarına 250 hologramına 370 bin TL

Emrah’ı tanıyan da tanımayan da bir özelliğini çok iyi biliyor. Eli biraz sıkı ünlü şarkıcının. Yani ‘cimri’ diyebiliriz.

30.01.2021