Yılın son Yeniay’ı

Geçmişinizi geride bırakın ve kendi gerçekliğinizi yaratın.

Haberin Devamı

18 Aralık 2017 Pazartesi günü 26 derece yay burcunda yılın son Yeniay’ı gerçekleşecek. Bu yeni ay 2017 yılının en güçlü astrolojik etkisine sahip. Satürn’ün gezegenin hem yeniay hem de Venüs gezegeni ile birlikte hareket etmesi artık son önemli bir düzenlemenin olacağını gösteriyor. Bu yeniayı çekip çeviren gezegen ise Uranüs oluyor. Tüm şartları daha olumlu yönde tahmin etmediğiniz şekilde değiştirebileceğini gösteriyor.

 

Aralık 2017 yeni ayı, ciddi bir ilişki kurmak ve hayatınızın geri kalanını istediğiniz kişiyle paylaşmak için belki de tanışmak için iyi bir seçenek. Yaşantınızdaki kalıplaşmış yapıları rahatsız etmeden uzun zamandır verdiğiniz ama uygulayamadığınız kararları net bir şekilde ortaya koymak içinde harika etkiler taşıyacak.

Haberin Devamı

Geçmişinizi geride bırakıp yeni gerçeğinizi yaratma vakti geldi. Bunu yaparken hem geçmişinizin hem de yeni oluşumunuzun dengesini çok güzel kurabilirsiniz. Hani hayatımızda bazı dönemler vardır ya deriz ki nasıl bu iş bu kadar kolay oldu normalde çok zor olurdu. Ya da şimdi olsa bu iş bu kadar kolay olmazdı diye. Eskilerin bir sözü vardır ya ‘’Tereyağından kıl çeker gibi” işte tamda öyle. Aslında sana dışardan zor gelen şeyler denediğinde çok güzel sonuçlar verecek düzeyde olabilir. Hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayacaksınız.

Bu Yeniay; yeni bir başlangıç yapmak ve yeni bir sayfa açmak veya yeni bir proje başlatmak için mükemmel bir zamandır.
Bu transit etkisi eskiden yaptığınız bir başlangıcın sonunu ve yepyeni 28 günlük bir döngünün başlangıcını temsil eder. Güneş ve Ay’ın kavuşum yapması enerji ve inisiyatif üzerinize aldığınıza size başarı verir.

İlerlemek için yaratıcı yollar aradığınızda eski alışkanlıklarınızı, davranışlarınızı ve inançlarınızı da sorgulayabilirsiniz. İlerleme kararları size sorgulama ve daha iyisini yapma fırsatı sunar. Bağımlılıklarınızdan kurtulmanız sadece üretmeniz ve paylaşmanız sonucunda olur.
Yeniay’ın 29.derece Satürn gezegeni ile kavuşum içinde olması ise; Ayakta kalmak ve saygınlık kazanmak için fırsatlarınızı kollamanızı gerektirir. Görev ve sorumluluklarınızı sıkı bir çalışma şekli, disiplin ve sabır ile yürütürseniz içinizdeki zorluk duygusu, üzüntü veya korkudan kurtulacaksınız. Bu başarı kazanmak, kendi alanınızda olumlu yönde tanınmak ve memnuniyet duygunuzu hissedecek ilişkiler içinde olmak adına güzel bir gökyüzü transitidir. Daha fazla sorumluluk almak ve daha sorumlu bir şekilde davranmak size içsel bir güç kazandıracaktır. Gelecek için güçlü bir temel oluşturun. Yaşamanızı kendiniz ve aileniz için daha istikrarlı ve güvenli hale getirin. Bu hayatınızı basitleştirmek ve verimliliğinizi artırmak için güzel bir dönemin başlangıcı.

Haberin Devamı

Kimsenin hayatında kapanmayacak boşluklar bırakmayın. Birilerini hayatınızdan çıkartırken, hayatınızdan çıkarttığınız kişinin de sizden sonra yaşantısına devam edebilmesine yardımcı olacak şekilde veda edin.

Venüs gibi iyicil bir gezegenin bu yeniay ile birlikte olması aşk ilişkileriniz ve yaratıcılığınızı ışıklandıracak. Daha fazla sevecen ve girişken hissedenler güzel ilişkiler başlatacak. Bu yeniayda Satürn’ün ilişkileriniz üzerinde daha ciddi ve pratik bir ton yakalayacak. Yeni Tanıştığınız birini sanki daha öncelerde tanıyormuş gibi duygusuyla içsel bir sıcaklık duyabilirsiniz. Ya da geçmişinizde çok sevdiğiniz biri ile tekrardan karşılaşabilir ciddi bir dostluk ya da beraberlik yaşayabilirsiniz. Yeni aşk mümkünken, daha önce de onu tanıyormuş gibi karmik bir duyguya sahip olma ihtimalinizde yüksek. Belki dikkat çekici bir yaş farkı olabilir veya bir öğrenci-öğretmen ilişkisi dinamiği gelişebilir. Bu yeni ay evresi sırasında başlayan bir romantizm, uzun vadeli bir ilişki yaşamanın iyi bir şansına sahip görünüyor. Ayrıca Venüs'le Satürn arasında oluşan yeni ay, paranızı kurtarmak ve yatırım yapmak için iyi bir fırsat sunabilir. Yeni ay, finansal hedefleriniz adına uzun vadeli yatırımları size sunabilir. Sizlerde keyifle düşünebilirsiniz. Ev mobilyaları ve inşaat malzemeleri üzerine para harcamak adına güzel başlangıçlar yapabilirsiniz.

Haberin Devamı

Yılın son Yeniay’ının tavsiyesi:

 • Yaşamda, kimseyi yargılamayın
 • Kendinizi de yargılamayın…
 • Sadece kendinizin farkına varın.
 • Eleştirilere üzülmeyin. Onlar değişim için bir fırsattır. Onu yakalamaya çalışın.
 • Aynı hatayı bir daha tekrarlamayın. Kendinize ve insanlara gülümseyin.
 • İnsanlar hata yapmadan tecrübe sahibi olamazlar…
 • Önemli olan, her olaydan ders çıkartmak…
 • Ve ne kendinize ne de başkalarını yıkıcı bir şekilde eleştirmeyin.
 • Eğer bir insanı insafsızca eleştirdiğinizi fark ederseniz, Telafi edin, ondan özür dileyin.
 • Bir daha kimseyi ne eleştirin ne de yargılayın. Çünkü bunlar negatif enerjilerdir ve size pozitif olarak dönmez.
 • Bir gülüş kadar içten, Bir gülüş kadar gerçeğiz.
 • Kim olduğumuz, ne olduğumuz önemli değil, Kendimizi ifade edebildiğimiz yerdeyiz.
 • Sevildiğimiz kadar değil, Sevebildiğimiz kadar değerliyiz..

KOÇ

Yılın son Yeniay’ı

2016 yılından bu yana süregelen kariyeriniz ile ilgili belirsizlikler veya haksızlıkların artık son bulacağı bir yeniay. Hayatınızın her türlü alanında artık ciddi kararlar alıp hayatınıza dâhil etmek isteyeceğiniz bir süreç içerisinde olacaksınız. Kardeşlerinizin ve yakın çevrenizin hayatında önemli konular gerçekleşebilir. Hukuki veya devlet ile ilgili süreçlerinizde önemli başarılar elde edebilirsiniz. İşiniz ve ticari projeleriniz için seyahat etmek durumunda kalabilirsiniz. İlişkilerinizde ya da yaptığınız işlerinizde tanınma veya büyük bir başarı söz konusu olabilir. Girişimlerinizi bu haftadan sonra başlatmalısınız.

Haberin Devamı

BOĞA

Yılın son Yeniay’ı

Geçmişte yarım kalmış ya da tam olarak soru işaretlerinin giderilmediği ilişkiler yeniden karşınıza gelip sizden hesaplaşma talep edebilir. Bu olduğunda beklentinizi yüksek tutmayın. Geçmiş hataların gün yüzüne çıkması ve sizin de hesap vermeniz gereken bir sürece yönlendirmesi de mevcut. Sahiplenmek, benim demek, özdeşleştirmek, sahip olma duygusunun özgürlükle karşı karşıya kaldığı bir süreç. Ekonomik koşullarınız ile ilgili önemli bir yatırım içerisine girebilirsiniz. Ya da uzun zamandır alamadığınız bir borcunuzu tahsil edebilirsiniz. Davalarınız ya da hukuksal yarım kalan sorunlarınızı tamamlayacağınız harika bir dönem.

İKİZLER

Yılın son Yeniay’ı

Özellikle aşkla ilgili yapmış olduğunuz hatalar ya da yanlış politikaları bu dönemde tolere etmeniz gerekebilir. Aşkta bazı hesaplaşmalar mevcut. Hatalı değilseniz, size gelen adımlar olduğunda da çok dikkatli değerlendirilmesi gereken bir süreç. Satürn’de burada farklı olayların ilahi adalet mekanizmasının sizin tarafınızdan da çalışabileceğini hatırlatıyor. Sadece gözlemleyin. Farkında olmadan anlık yaptığınız her davranış burada tekrar önünüze gelip gayret harcatır. Enerjiniz düşebilir, kazalara maksimum özen gösterin, trafik de öfkenize hâkim olmanız gereken bir süreç sizleri bekliyor. Gizlediğiniz bazı şeyler de bu dönemde ortaya çıkıp sizi zor durumda bırakabilir. Mümkün oldukça doğruluktan ayrılmayın. İlahi adalet yerini bulacak siz yeter ki sabırlı olmaktan vazgeçmeyin.

Haberin Devamı

YENGEÇ

Yılın son Yeniay’ı

Sağlık sorunlarınız varsa bu dönemde dikkatli olmalısınız. Checkup veya kontrol için mutlaka bir program belirlemelisiniz. Bununla birlikte gündelik yaşamınızı sağlığınıza göre düzenlemeniz gereken önemli başlangıçlar söz konusu olabilir. Stres yaratan ve gizlilik içeren konulardaki oluşumlara dikkat etmelisiniz. Uzun zamandır beklediğiniz bir haber sizi olumlu yönde bir başarıya taşıyabilir. Kariyeriniz ile ilgili mülakatlar veya teklifler söz konusu olurken sizlerde aynı zamanda öneri ve teklifler götürebilirsiniz. Bu konuda daha kendinize güvenmelisiniz.

ASLAN

Yılın son Yeniay’ı

Kandırılma ve yanlış söylemelere dikkat. Yeniayla birlikte hareketli ve hızlı bir süreç başlamış olacak. Aşk ve sevgi ilişkilerinde etkin bir rol oynayacağınız rekabet güdüsüyle sert davranış modelleri sergileyebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak adına bazı planlamalarınızı yapmanız gerekebilir. İlişkilerle ilgili geleceğe yönelik adımlar atmanın zamanı geldi. Ortaklık konuları ve yeni iş projeleri gündeminizde olacak. Eski fırsatları ve oluşumları tekrar gözden geçirmek size iyi sonuçlar getirebilir.

BAŞAK

Yılın son Yeniay’ı

Bu yeniay kariyer ve aile hayatınızda sizleri farklı bir şekilde inisiyatif almaya itmiş olabilir. Ofis arkadaşlarınızla olan soğukluk, mesafe ve agresyon yöneticileriniz tarafından göze batmamalı. İlişkilerinizde uzlaşmacı bir tavır takınmanız hayrınıza olacaktır. Bu nedenle öngöremediğiniz bazı problemlere neden olabilir. Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz önemli koşullar meydana gelecektir. İlişkileriniz kanalıyla hayatın önemli alanlarında aktif ve etkileyici bir rol oynayacaksınız. Kariyeriniz ve aile hayatınızda otoriter figürler tarafından fedakarlık yapmanız gereken bazı durumlar meydana gelirse cesaretle önceliklerinizi belirleyin, buradan ani sürprizler ve şanslar elde edebilirsiniz


TERAZİ

Yılın son Yeniay’ı

Kardeşlerinizin ve yakın çevrenizin hayatlarındaki güzel gelişmelere şahitlik edebilirsiniz. Eğitim konularında kaçırdığınız şansları yeniden elde edebilirsiniz. Dönüşüme direnmemeniz gereken bir yeniay. Hayatınızla ilgili zor konuların sonuçlanmasını sağlayacaktır. Ortak finansal süreçleriniz varsa bu konularda beklenen haberler gelebilir ve kendi yolunuzu oluşturabilirsiniz. Geçmişte bıraktığınız bir ilişki tekrardan size dönüş yapabilir. Bu konuda artık daha kararlı olun. Bazı konuları geçmişte bırakmayı öğrenin. Uyum ve denge ararken kendinizden gereksiz fedakarlıklar vermeyin.

AKREP

Yılın son Yeniay’ı

Gelirlerinizde ve maddi projelerinizde önemli yeni başlangıçlara işaret etmektedir. Hızlı ve maddi oluşumlar dikkatinizi çekecektir. Yeni kazanç kapıları oluşabilir. Bu yeniay hayatınızla ilgili zor konuların sonuçlanmasını sağlayacaktır. Ortak finansal süreçleriniz varsa bu konularda beklenen haberler gelebilir ve kendi yolunuzu oluşturabilirsiniz. Miras, nafaka, hukuki süreçler, borçlar ve alacaklar ile ilgili konulardaki gelişmeler hayatınıza önemli bir soluk taşıyacak. Partner ilişkilerinizde artık gerçeklerle yüzleşme zamanı. Bunlar konusunda ısrarcı olmak sizi üzer. Yeni oluşumlar içinde olmak sizi mutlu edecektir. Cesur olun.

YAY

Yılın son Yeniay’ı

Hayatınızla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Her bitiş yeni bir başlangıçtır. İkili ilişkileriniz ve kariyerinizde önemli kararlar alacağınız bir yeniay. Kariyerde sürpriz bazı oluşumlar sizleri yeni beklentilere ve oluşumlara itebilir. Bu yeniay sonrası eski eş veya partner ile ilgili konularda beklenmedik tepkiler gösterebilirsiniz. İlişkilerinizde istediğiniz mutluluğu yakalama fırsatlarıyla karşılaşacağınız önemli bir dönem. Pozitif yönde tamamlanmalar yapın. Ve artık geçmişi bırakın geleceğe yönelik girişimler içeresinde olun. Siz artık eski siz değilsiniz. Yenilikler içerisinde hareket etmenizde fayda olacaktır.

OĞLAK

Yılın son Yeniay’ı

Maddi konularda kararlar alırken çok dikkatli olmalısınız. Öngöremediğiniz bazı konular hala netlik sağlamıyor olabilir. Bu alanda arka planda çok iyi bir araştırma yapmanız gerekebilir. Maddi konularda risk almak adına tam zamanı diyebiliriz. Stres yaratacak bazı koşulları hayatınızdan artık uzaklaştırmalısınız. Eş veya partnerinizle ilgili kararları vermeniz gereken durumlar ile baş başa kalıp yüzleşebilirsiniz. Eğer yeni bir ilişki içine giriyorsanız sizin motivasyonunuzu artıracak ve size iyi gelecek güzel bir başlangıç olacağını söyleyebiliriz. Uzun zamandır alamadığınız parasal durumlarınızı da sonuçlandırmak adına keyifli bir dönem.

KOVA

Yılın son Yeniay’ı

Aşk hayatınızda soru işaretlerinizin tüm cevaplarını bulmak için doğru bir zaman dilimine giriş yapmış olmaktayız. Yaşadığınız problemlere karşı önemli çözümler üretmek ve nedenleri araştırmak adına doğru bir zaman dilimi. Aşk hayatınızda bazı sürpriz yeni tanışmalar meydana gelebilir. Çocuk sahibi olma fikriniz oluşabilir. Bu konuyla ilgili ciddi anlamda planlamalar oluşturabilirsiniz. Geleceğe yönelik ciddi bir beraberlik sağlamak adına adım atabilirsiniz. Kariyerinizde terfi ya da önemli bir projenin sorumluluğu sizi keyiflendirecektir.2016 yılında yaşadığınız birçok haksızlığın artık sonuçlanma zamanı geldi.

BALIK

Yılın son Yeniay’ı

Eviniz, aileniz ve ebeveynlerinizle ilgili konularda önemli bir dönemi tamamlıyor olacaksınız. Taşınma kararı alabilirsiniz. Karlı bir yatırım yapabilir ve evinizin onarımı ile ilgilenebilirsiniz. Ailede üstlenmeniz gereken görev veya taleplere çözüm bulan kişi olmanız adına önemli bir denge yaratabilirsiniz. Gayrimenkullerinizle ilgili konularda gergin etkilere sahip olarak başlangıç yapmaktasınız. Plan dışı gelişen tamir, tadilat ya da evinizdeki yenileme gibi konular sizi huzursuz yapmasın. Ev alım satım gibi konularda dengeleri oluşturmamanız ve konuların sizin dışınızda gelişmesi de sizi bir hayli yorabilir. Ebeveynleriniz ve özellikle babanızla olan ilişkileriniz daha anlayışlı olmanız pozitif yönde işlerinize yansıyacaktır.

Yazarın Tüm Yazıları