Aygül Aydın
Aygül Aydın
Aygül Aydın

Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor.

İnsan, uçurumun kenarına varmadan kanatlanamaz.

Haberin Devamı

2 Mart 2018 günü, İstanbul’a göre 03:55'te hepimizi oldukça etkileyecek bir DOLUNAY gerçekleşiyor. Dolunay anı haritasını incelediğimde Güneş’in, Balık burcunun Modern yönetici Neptün ile kavuşumu çok güçlü bir şekilde haritada göz doldurmaktadır. Haritada Yay burcu 28.derecede yükselmektedir.

Bitirmeye çalıştığınız ama bir türlü bitemeyen konuların artık iyice gözden geçirmeniz ve yola artık nasıl devam etmeniz gerektiğine karar vermeniz gereken bir tutulma etkisi olacak. Bugüne kadar verdiğiniz emeklerin değerini gözden geçirtecek. Emekler mi yoksa yeni heyecanlar mı hayatınıza değer katabilir. Şimdi karar zamanı.

Yeni GELENİN hayatınızda konumlanabilmesi için ise eskinin tamamen ortadan kalkması gerekir. Bu yüzden artık eski bir şeyi barındırmıyoruz.

Haberin Devamı

Kazanmanın en önemli yolu 'bırakmayı' bilmektir. Düşünceyi, duyguyu, o eylemi ve nesneyi bırakmadan herhangi yeni bir şey, bünyeye iltica edemez. Aşk, iş-para, sağlık ya da başka bir şey.. Ve en önemlisi kalıcı öz değeri duygusu bu hamleden sonra gelecektir. Yalakalığın, soytarılığın, güç tapıcılığın, 'arkam sağlamcılığın, 'cehalete övgünün, 'ben işimi bilirimciliğin, 'şiddet seviciliğin' kar etmediği VE artık sökmediği, bu klasik silahların işlemediği bir dönemin başlangıcı diyebiliriz.

Eskiye dair yarım kalan ne varsa, Yarım kalmış hesaplaşmalar, söylenmemiş sözler, bunların yeniden gündeme geleceği ve kökten temizleyeceğiniz bir dönem olacak. Emek verilen ve karşılığını görmediğinizi düşündüğünüz her şey bu dolunay ile sonuçlanacak. Karşılığını görmediğiniz diyorum çünkü evrende yapılan her şeyin mutlaka bir karşılığı vardır. Zaten verdiğiniz emeklerin karşılığını fazlasıyla alacaksınız. Emek veren ve sabırlı davranan kişileri yükseltecek bir dolunay olacaktır.

Beklentilerinizi bu dönemde yüksek tutmaktan kaçının arka planda geriye dönüp baktığınızda sağlam yapılar ve kilometre taşları oluşturmadıysanız bu dolunay bazı hayal kırıklıklarına sebebiyet verebilir.

Hayatınızda dağınıklığa ve kafa karışıklığına neden olan her şeyin cevabını ve netliğini kazandırabilecek formları hayatınıza çekiyor olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Haberin Devamı

Çelişkileriniz ve kararsızlıklarınızla ani kararlar vermekten sakınmalısınız. Sevdiklerimizi yakın mercek altına alıp onların size karşı hareketlerini gözlemlemek ve en ufak şeylerden büyük yorumlar yapmak ve alınganlık gibi sorunlarla uğraşmanız bu dolunayda daha da stres yaratabilir.

Gelelim Dolunay tavsiyesine;

İtibar kazanmak 20 yıl sürer, onu mahvetmek ise sadece 5 dakika. Eğer bunu iyice düşünürseniz, her konuda daha farklı davranmaya başlarsınız.

Eğer kendinize ve sevdiklerinizin iyi olacağına inanırsanız hayatın daha güzel olduğunu görürsünüz. İnanmak ve güvenmek en güzel duygulardan biridir. Biliyoruz ki pek çok hayal kırıklığından sonra bu cümlelerden vazgeçtiniz. Ama gerçek şu hayat güzelliklerden vazgeçilmeyecek kadar kısa. İyilik ve doğruluk er geç her gönülü kazanır. Sevdiklerinize söylemeniz gereken en önemli sözlerden biri. Göreceksiniz sevdikleriniz size karşılığını verecektir. Hatalı olduğunuzda ve kırdığınızda yapmanız gereken şey lütfen özür dilemekten korkmayın.

Haberin Devamı

Küçük şeyleri büyük sorunlar haline getirmek. İnsanın en büyük hatalarından biri değil mi? Küçük bir problem bazen bize aşılamayacak bir dağ gibi durur. Böyle durumlarda bir adım geri çekilip tekrar bakın hayatınıza.

BU DOLUNAY KESİNLİKLE YAPILMAMASI GEREKENLER

Plansız yaşamak: İnsanlar günü birlik yaşarlar ve genellikle anlık çözümler bulurlar. Evet, bu bazı şeyler için harikadır. Ama mesele gelecek ise bir kaç plan yapmak mutlaka gerekir.

Affetmemek:Kendini affet ve yaşananları da öyle. Hayatın yükünü sırtına aldığında biraz yük azaltmak iyi gelecek sana.

Özgürce Yaşamamak: Şu ne der Bu nasıl düşünür. Hepimiz yaparız bunu. Ama gerçek ise hayat kısadır ve mutlu olmak için özgür olmak gerekir. Başkalarının onayı ile hareket etmeyi bırakmalıyız.

Haberin Devamı

Basitleştirmemek: Çok fazla eşya ve bazen çok fazla insan var hayatımızda. Evet kendimize yer açmak için bazı şeylerden vazgeçmek gerekir.

Kabullenmemek: Biten şeyleri kabullenmek ve yolumuza devam etmemiz gerekir. İlişkiler ve iş hayatında biten şeyleri kabul etmek en güzelidir.

Acele etmek: Çok sabırlı değiliz. Bu yüzyılın bize getirdiği bu. Fast food tarzı bir yaşam yaşıyoruz. 30 dakika da kapımıza pizza gelebiliyor. Bir haberi bir kaç saniye içinde tüm dünyaya yayabiliyoruz. Ama bir şeyi unutuyoruz. Hayat sakinliği ve sabrı sever. Bir çiçeğin büyümesini zorlayamazsın. Onun için sabreder ve sonunda çiçek açmasını izlersin.

Ter dökmemek: Herkes zengin olmak istiyor. Ama kimse çalışmak istemiyor. Çoğu zengin kişi hayatlarının büyük bölümünü çok yoğun çalışarak geçiriyorlar. Magazine yansıyanlar sadece ışığın altında gözükenler. Geride ise çok yoğun bir çalışma ve ter dökülüyor... Pek çok iş adamının dediği tek şey var hizmet etmezsen para kazanamazsın

Haberin Devamı

Yaşadığın sorunları eşsiz görmek: Yaşadığın sorunları ve problemleri pek çok kişi yaşıyor. Bunu sadece sen yaşamıyorsun. Onun için kendini yalnız ve çaresiz hissetmeyi bırakmalısın.

Ben biliyorum demek: Bir iş kurmaktan bir şeyler yapmaya çevrende aklı başında insanlara danışabilir ve fikirlerini alabilirsin. Unutma akıllı insan aklını kullanan insandır.
Kısaca başak kadar mantıklı ve kararlı olan emek veren, çalışkan olan herkesin keyifle geçireceği bir dolunay olacaktır.

KOÇ

2 Mart Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte çalışma hayatınızda önemli birtakım sorumluluklar üstlenebilir, çalışma hayatınızda rutinlerin dışına çıkabilirsiniz. Zira sizin istedikten sonra yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. Bu konuda kararlı davrandığınız sürece işinizde yükselebilir veya terfi ile ilgili bir haber alabilirsiniz. Yine bu konuda farklı ve yoğun iş teklifleri ile karşılaşmanız olası bir durum. Bu konuda cesaretli olmalı ve sizi siz yapan değerlerinizi hafife almamalısınız. Sağlığınız ile ilgili beslenme şeklinizde bir değişikliğe gitmek isteyebilirsiniz.

BOĞA

2 Mart Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte sosyal yaşamınızın hareketleneceği ve hedeflerinize doğru rahat ilerleyebileceğinizin sinyallerini veriyor. Artık bazı yolunda gitmeyen işlerinizin yoluna gireceği ve hayat akışınızın daha da kolaylıkla hızlanacağı günlere giriş yapıyorsunuz. Aşk ve ilişkilerden yana yine şansınızın bol olacağı sevdiğinizi ve sevildiğinizi hissedeceğiniz harika etkiler devrede. İlişkiler adına daha net davranacak ve karşınızdan da bir o kadar net görüntüler alabileceksiniz. Bu dönemde gizli bir hayranınızın olduğunu öğrenebilirsiniz. Gizli hayranlık duyduğunuz karşılıksız bir aşk hikâyeniz varsa bununla ilgili artık gözle görülür bir belirginlik yaşayabilirsiniz

İKİZLER

2 Mart Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile ailevi konular gündeme gelebilir ve ailenizle ilgili sorumluluklarınız artabilir. Bugüne kadar kaçtığınız veya görmezden geldiğiniz her konu ve sorumlulukla tekrar yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Finansal ve ekonomik anlamda çok güzel gelişmeler kapınızda. Ortaklık çalışmalarınızı bu dolunay sonrasına bırakmanız daha uygun olacaktır.

YENGEÇ

02 Mart Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile yakın çevre ve kardeşleriniz ile ilgili cesaret gerektiren ve elinizi taşın altına koymanız gereken bazı sorumluluklar yüklenebilir, kendinize yeni ufuklar oluşturup, farklı limanlara yelken açabilirsiniz. Sosyal medya ve iletişim süreçlerinizin çok fazla aktif olacağı ve bir o kadar da haberleşme ve iletişimin yoğun olacağı bir ay. Eğitim ve seyahatlerinizi ilgilendiren konularda da güzel sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz.

ASLAN

2 Mart Başak burcundaki dolunay, maddi projelerinizle ilgili sonuçlanmalarınızı tamamlama fırsatını sizlere verebilir. Maddi gelir imkânlarınızı genişletmek ve iyileştirmek üzerine harekete geçmek isteyebilir veya işiniz ile ilgili bir terfi haberi alabilirsiniz. Yine ekonomik anlamda baktığımızda finansal kaynaklarınızın değişeme uğrayabileceği ufak bir yer değişimi söz konusu olabilir. Girişimci yönünüz size ortaklıklarınız ile ilgili başarıları da beraberinde getirecektir.

BAŞAK

2 Mart tarihinde sizin burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile yaşantınızda uzun süredir tamamlamak istediğiniz ama farklı nedenlerle bir türlü sonuçlarını alamadığınız konuları tamamlayacak fırsatları yakalayabileceksiniz. Hayatınıza yeni birilerini katmak isterken, yürümeyen ilişkilerde de bitirme kararı alabilirsiniz. Kariyer hayatınızla ve aile ilişkilerinizle ilgili bazı beklentilerinizin artık sizi üzmesine izin vermeden harekete geçme zamanıdır. Bunu başarmak için bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu güçlendirin. Zira yaşamınızda bunlardan birinin eksik olması halinde yine harekete geçmek de tereddüt edebilirsiniz 

TERAZİ

2 Mart Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile aşk hayatınız ve ilişkilerinize dair üzerinizde baskı yaratan sorumluluklar sizleri bunaltan bir noktaya götürebilir. Geçmiş problemler yeniden sorun yaratan bir noktaya geldiğinde sabırlı davranmalı, her sorunun bir çözümü olacağını da unutmamalısınız. Bugünlerde yeni bir aşk, kafanızda karışıklık yaşamınıza neden olabilir. Arka planda gelişen birtakım olaylarla yüzleşebilir, yakın çevrenizde yeni gelişen olayların haberlerini alabilirsiniz. Dürtüsel bir şekilde gizli görüşmeler aşk hayatınızda önemli bir yer işgal edebilir, sosyal çevre bağlantılarınızla heyecanlanacağınız kişilerle tanışabilirsiniz.

AKREP

2 Mart Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile aşk ve sevgi adına unutulmuş olan bütün duygularınızı sorgulayacağız ve içtenlikle cevap bulmak isteyeceğiniz etkiler söz konusudur. Sevmek ve sevilmek aslında size atfedilmiş özel bir duygu iken uzun zamandır bunun eksikliği içinde olduğunuzu ve artık bunu gerçekten hissetmek isteyeceğinizi anlayacak ve yine bunun için elinizden geleni yapmak isteyeceksiniz. Hamilelik, doğum gibi konularda da şansınızın yüksek olduğu bu dönemde sevinçli haberler alabilirsiniz, o yüzden denemeye değerdir. Bunun yanında sosyal yaşamınız hareketlenebilir, dostlarınızla eğlenceli vakitler geçirebilir ve bundan çok da keyif alabilirsiniz.

YAY

2 Mart Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile beklediğiniz projelerden sonuçlar alabilir, kariyer yaşantınızda değiştirmek üzere yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu anlamda var olan statünüzde değişiklik yaşayabilir ve toplumdaki imajınız da güçlü değişimler sağlayabilirsiniz. Finansal konularda aile üyelerinizden gelecek desteklerle beraber kendinizi daha iyi toparlayabilecek ve amaçlarınız doğrultusunda yılmadan hareket edebileceksiniz. Yeter ki siz kendinize inanın, güvenin ve arkanıza bakmadan daima ilerleyin. Motivasyonunuzu bozan kişilere karşı asla kulak asmamalı ve kendinizi işinize vererek daha fazla güçlenmelisiniz.

OĞLAK

2 Mart'ta gerçekleşecek olan Başak burcundaki dolunay ile eğitim ve öğretim, yurtdışı ile ilgili konular, uzak seyahatleriniz, iletişimsel konularınız, basın medya yayıncılık, yükseköğrenim gibi konularda önemli farkındalıklar yakalayabilirsiniz. İşiniz için kısa ve uzun süreli eğitimlere katılabilir, birtakım seminerlerde olabilirsiniz. Kardeşleriniz, kuzenleriniz ve akrabalarınızın hayatıyla ilgili önemli gelişmeler oluşabilir, haberleşme trafiği artabilir. Ticari projelerinizden önemli sonuçlar alabilirsiniz. İlişkilerinizde ise geleceğe yönelik net kararlar alabileceksiniz.

KOVA

2 Mart Başak burcunda gerçekleşecek dolunay dönüşüme direnmemeniz gerektiğini söylüyor. Hayatınızla ilgili çıkmazda olan konuların sonuçlanmasını sağlayacaktır. Ortak finansal süreçleriniz varsa bu konularda beklenen haberler gelebilir ve kendi yolunuzu çizebilirsiniz. Miras, nafaka, hukuki süreçler, borçlar ve alacaklar ile ilgili konulardaki gelişmeler hayatınıza önemli bir soluk getirebilir. Gizemli ve okült konular da hayatınızda önemli ölçüde yer tutabilir 

BALIK

2 Mart başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile ilişkileriniz oldukça önem kazanacak. İlişkiler ve ortaklıklarda bazı sıkıntılı süreçler artık sonlanmaya doğru gidebilir. İlişkileri rayına oturmamış ilişkileri zor süreçler bekliyor. Yalnız olan balıkların daha ön planda olacağı, ilişkiler bazında incelediğimizde önlerine güzel fırsatlar çıkacağı, kendilerini platonik bir aşkın kucağında bulacakları sürpriz tanışmalar olabilir. Kısacası bu dolunay sorunlu ilişkileri bitirme sorunsuz ilişkileri de kuvvetlendirme adına güçlü etkiler barındırıyor.