Aldatıldığınızı önceden fark edebilirsiniz!

Kadınlar aşk arayışı, erkekler ise daha çok cinsel doyumsuzluk nedeniyle eşlerini aldatıyor.

Haberin Devamı

Sevgililerin, aynı evi paylaşanların, sözlülerin, nişanlıların, evlilerin, hemen hemen herkesin aldatılmak ve aldanmak gibi korkuları olabiliyor.

İnsanlar sezgilerine göre partnerlerinin kendilerini aldatıp aldatmadıklarına karar veriyorlar, bu nedenle bazen yanılıyorlar ve pişman oluyorlar, bazen de doğru karar alıp uygulayamıyorlar. Bu iki ayrı kararın ortak bir sonucu oluyor; hayal kırıklığı. Bu tür bir hayal kırıklığı yaşanmaması için, bu yazımda aldatma eyleminin en belirgin özelliklerini sıralamaya çalıştım.

Tehlike çanları ilişkiniz için çalıyor olabilir!

Çoğu zaman, aldatma önceden tahmin edilebilir bir durumdur. Araştırmalar kadınların aşk arayışı, erkeklerin ise daha çok cinsel doyumsuzluk nedeniyle eşlerini aldattığını ortaya koyuyor. Ancak neden ne olursa olsun çift devekuşu gibi kafasını kuma gömmediğinde ilişkilerinde yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu fark edebilir ve tehlike çanlarının sesini duyabilir. Aldatmaya dair tehlike çanları aşağıdaki koşullarda çalmaya başlar:

- Her seferinde dışarı çıkmak için bahaneler uyduruyorsa eve geç geliyorsa,

- Cep telefonuna, tabletine veya bilgisayarına şifre koyduysa ve bunları sizden gizliyorsa,

- Facebook, Twitter, MSN gibi sosyal paylaşım ağlarında daha çok vakit geçirmeye başladıysa,

- Sık sık seyahate çıkıyorsa,

- Ara sıra ona ulaşamıyorsanız ve cep telefonunu açmıyorsa,

- Sizinle birlikte olmasının yaşamını ve işini engellediğini düşünüyorsa,

- Durup dururken spora başlayıp, kendine, kıyafetlerine ve iç çamaşırlarına daha önce göstermediği bir özen gösteriyorsa,

- Kredi kartı harcamalarında bir artış varsa,

- Birebir konuşmalarınızda başka şeylerle uğraşıyor ve gözünüzün içine bakmıyorsa,

- Size soğuk ve ukalâ bir şekilde davranıyorsa,

- ‘Bana hükmetmeye mi çalışıyorsun?’ diye tepki göstermeye başladıysa,

- Size şefkatli davranmayı bıraktıysa,

- Sizinle birlikte duş almıyorsa,

- Yatarken artık size sarılmıyor, hatta sizinle aynı yatakta yatmamak için TV karşısında uyumaya başladıysa ya da partnerinizde uykusuzluk sorunu başladıysa,

- Cinsel hayatınız nedensiz bir şekilde bitmişse,

- Sorumluluklarını art arda unutmaya başladıysa,

- Her seferinde, yalnız kaldığınızda ve yapacak bir işiniz olmadığında siz yokmuşsunuz gibi davranıyorsa, tehlike çanları çalmaya başlamış demektir.

Haberin Devamı

Evlilik terapisi işe yarayabilir

Haberin Devamı

Uzun yıllar süren tecrübeler sonucu yukarıda sıralanan maddeleri aşkın bittiğini gösteren birer işaret olarak değerlendirmek gerekiyor. Bu nedenle çiftler ilişkilerinde açıkça görünen bu gerçekleri örtbas ederek görmezden gelmeye çalışmamalıdır. Bu maddelerden en az 7’i fark edildiğinde, sevgiliden, ilişkiden ya da yuvadan olunmak istenmiyorsa, çok gecikmeden bir evlilik terapistinden randevu almak gerekiyor. 

Yazarın Tüm Yazıları