"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Niobe Aslı Temel

Daha pratik olabiliriz

15 Ocak 2017


Verimli çalışmalar yapabilir, üzerinde yoğunlaştığımız işlerde daha pratik olabiliriz. Öğle öncesi saatlerde, yazılı veya sözlü olarak kendimizi daha iyi ifade edebilir, iletişim kanallarını en iyi şekilde kullanabilir, fikir alışverişlerinde bulunabiliriz. Hızlı ve çekiciyiz.

KOÇ
Geleceğiniz konusunda kafanız karışıksa, geride kalıp bir kere daha düşünmelisiniz. Hazır değilseniz baskı altında hissetmeniz gerekmiyor. Kişisel değişikliklere odaklanın ve doğru kararlar almanızı sağlayacak bilgiler edinin.

BOĞA
Günlük ziyaretler veya arkadaş ya da akrabalarla yapılacak toplantılar, önemli kararlar almanızda etkin olabilir. Aşk hayatınız ve sevgi temalı ilişkileriniz size iyi gelebilir. Duygularınızı açıkça göstermelisiniz.

İKİZLER

Yazının devamı...

Rutini kırmak isteyebiliriz

14 Ocak 2017

Özellikle akşamüzeri saatlerinde tecrübeli kişilerle sohbetler, kalıcı ilişkiler veya girişimler ön plana çıkabilir.

Ancak bu hafta sonu bazı dış faktörlere bağlı duygusal durumlar oluşabilir ya da diğerlerinin yaptığı son dakika değişiklikleri asıl ilgilenilecek işlerden uzaklaşılmasına neden olabilir.
Saat 18.30 sonrasında belirsizlikler, halsizlik, isteksizlik, kararsızlık veya istendiği gibi ilerleyememe durumları söz konusu olabilir.

KOÇ
Kişisel farkındalığınızı artıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız.

BOĞA
Başarınızı kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız, zaman ve gayret harcamalısınız.

İKİZLER

Yazının devamı...

Romantizm ön planda

13 Ocak 2017

Dolunayın haftabaşında dile getirdiğimiz etkileri sürse de, olumlu ya da keyif alacağımız şeylerle ilgilenmek istiyoruz. Daha net ve özgüvenli olabiliriz. Yardımlaşma, fedakarlık yapma ve karşılıklı anlayış temaları gündemde. Duygusal alışverişler ve empati artabilir. Paranormal olaylar, spritüel çalışmalar, yüksek yaratıcılık ve romantizm de öne çıkan başlıklar arasında.


KOÇ
İşte ve evde olanları bir kenara bırakıp, duygularınıza hakim olmalısınız. Eve ait daha gerçekçi planlar yapabilir, sevdiğiniz kişilerle işbirliklerinizi ve ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

BOĞA
Duygusal anlamda manipülasyonlar söz konusu olabilir. Sizinle aynı amaçlara sahip kişilerle çalışabilirsiniz. İletişim ağlarından faydalanmanız, gelecek vaat eden ortak kaynak kullanımı gerektiren işlere odaklanmanız gerek.

İKİZLER

Yazının devamı...

Yengeç Dolunayı

12 Ocak 2017

Kafamızdaki şüpheler yersiz olmayabilir ve şüphelerimize cevaplar bulmak için olayları zorlamamız gerekebilir.
Fedakarlık veya yardımlaşma gerektiren ya da yaralayıcı olaylar ön plana çıkabilir.
Eski korkular ve endişeler kendini hatırlatabilir.
Paranormal olaylara açık, psişik yeteneklerin ortaya çıktığı günlerdeyiz aynı zamanda.

KOÇ
Doğru kalarak ve doğru şekilde davranarak sorumluluklarınızı yerine getirme şansınız olmadığını görebilirsiniz. Evinizi ve ailenizi ilgilendiren başlıklarda vereceğiniz tepkiler zorlu durumları aşmanızda etkili olabilir.

BOĞA

Yazının devamı...

Hassas ve duygusal günler

11 Ocak 2017

Aile, ev ve ülke konularında duygusal başlıklar ön planda. Eskiden gelen konularda yaraları sarma türünde gelişmeler yaşanabilir. Geçmişle bağlantılı iş ve projelerle meşgul olabiliriz.
Kendi kendimizi sınayacağımız günlerde olacağız. Üzerinde yoğunlaştığımız konularda gelişmeler de olabilir.

KOÇ
Yaşadığınız yerde bazı değişiklikler yapmadan önce, kurallara uygun davranmaya dikkat etmelisiniz. Stresinizi azaltacak ve sevdiğiniz insanlarla daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacak bir yaşam tarzına geçiş yapabilirsiniz.

BOĞA
Maddi başlıklı konularda akıllı hareket etmekte zorlanabilirsiniz. Kurallara uymalı ve sizin için en iyisini yapmalısınız. Bazı işleri yoluna koyabilme yeteneğinizi hafife almayın. Size verilen sözlerin yerine getirilmesini bekleyebilirsiniz.

İKİZLER

Yazının devamı...

Beklenmedik durumlar, zorlu koşullar

10 Ocak 2017

Özgüven kaybı, maddi sorunlar ve ilişkilerde problemler günün başlıkları...  
İki haftalık süreçte, beklenmedik olaylar ve hızlı gelişmeler söz konusu olabilir.         

KOÇ
Bazı şeyleri yaşadıkça öğrenmeniz gerekiyor. Bu sayede hoşlanmadığınız durumlarda pozitif değişiklikler yapma şansı bulabilirsiniz. Kontrolü ele alabilir, istek ve ihtiyaçlarınızı dile getirebilir, kendinize güvenerek ilerleyebilirsiniz.

BOĞA
Bir adım öne çıkabilir, harekete geçebilir ve ilerlediğiniz sürece daha fazla şey öğrenebilirsiniz. Tutarlı bir tavır size hem kişisel tatmin sağlayacak hem de sizi bitiş çizgisine taşıyacaktır. Çok istediğiniz şeyler varsa, zorlamadan olmaz.

Yazının devamı...

Yengeç burcunda dolunay!

9 Ocak 2017

Birden gelişen olayları kontrol etmek ya da olayların hızını yakalamak zor olabilir.
Hassasiyetler artabilir iki hafta boyunca.
12 Ocak’ta Yengeç burcunda meydana gelecek dolunay (+/- bir hafta etkili), gergin görünümler altında ortaya çıkıyor. Yılın en zorlu görünümlerinden birisi denebilir. Bu dolunayın yılın ilk dolunayı olması, önümüzdeki yıl genelinde hangi olaylara yoğunlaşacağımız ve olayların seyri hakkında da fikir verecektir. Ev, aile, huzur, güvenlik, ülke başlıklı konular, milli meseleler, asker, emniyet, otorite ve yöneticilerle ilgili konular, geleneklerimizden ve atalarımızdan taşıdığımız duygular ön plana çıkıyor.
Sevgi, fedakarlık ve yardımlaşma duygularımız yüksek. Endişeler ön planda. Anne ve kadın figürleri ile ilgili konularla da uğraşılabilir.
Uranüs, Plüton, Güneş, Ay ve Jüpiter arasında oluşan sert açılar, geçmişle bağlantılı hesaplaşmaları (yakın ve uzak geçmiş), eski yaraların kanayacağı durumları, geçmişle bağlantılı endişeleri, eski korkuları veya açığa çıkacak sırları akla getiriyor.
DEĞİŞİM KAÇINILMAZ OLABİLİR
Ani hareketlerin, ani tepkilerin zararlı sonuçlarıyla karşılaşılabilir, bazı hareketlerin beklenmedik sonuçları olabilir. Ani durum ve gelişmeleri doğru yönetmek lazım. Artan gerilim ve duygusallık karşısında verilecek tepkiler önem taşıyor.

Yazının devamı...

Güven isteğimiz artıyor

7 Ocak 2017


 Gün boyu huzur ve güven isteğimiz artıyor. Ancak bir taraftan Merkür’ün durağanlaşması, bir taraftan boşluktaki Ay, ne yöne gideceğimize karar vermemizi zorlaştırabilir.
İletişim sorunları, elektrik elektronik cihazlara bağlantılı aksilikler, halsizlik, yanlış anlaşılma, bilgisayarlarda problemler veya kararsızlık türünde durumlar ön plana çıkabilir. Ayın 12’sinden itibaren Merkür’le ilgili iletişim problemleri tamamen düzeliyor.

KOÇ
Gelen şikayet ve eleştirilerin boyutu, ilişkileri zedeleyebilir. Aklınızdaki bazı noktaların netleşmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde daha doğru adımlar atabilirsiniz.

BOĞA
Hislerinizi açıkça göstermelisiniz. Aşk hayatınız ve sosyal ilişkileriniz açısından kritik bir hafta sonu. Bazı ani değişiklikler aklınızda soru işaretleri yaratabilir. Yolculuklarınız sırasında ya da resmi süreçlerde bazı sorunlar doğabilir.

İKİZLER

Yazının devamı...