"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Niobe Aslı Temel

Daha pratik olabiliriz

15 Ocak 2017


Verimli çalışmalar yapabilir, üzerinde yoğunlaştığımız işlerde daha pratik olabiliriz. Öğle öncesi saatlerde, yazılı veya sözlü olarak kendimizi daha iyi ifade edebilir, iletişim kanallarını en iyi şekilde kullanabilir, fikir alışverişlerinde bulunabiliriz. Hızlı ve çekiciyiz.

KOÇ
Geleceğiniz konusunda kafanız karışıksa, geride kalıp bir kere daha düşünmelisiniz. Hazır değilseniz baskı altında hissetmeniz gerekmiyor. Kişisel değişikliklere odaklanın ve doğru kararlar almanızı sağlayacak bilgiler edinin.

BOĞA
Günlük ziyaretler veya arkadaş ya da akrabalarla yapılacak toplantılar, önemli kararlar almanızda etkin olabilir. Aşk hayatınız ve sevgi temalı ilişkileriniz size iyi gelebilir. Duygularınızı açıkça göstermelisiniz.

İKİZLER
Çok fazla gecikmeden farklılıkları belirgin hale getirmeniz gerekiyor. Hassas konuların altını çizebilir ve nerede durduğunuzu netleştirebilirsiniz. Grup aktivitelerine katılımcı olmanız karşı karşıya olduğunuz durumların çözümünde işinize yarayabilir.

YENGEÇ
Günlük bir seyahat aydınlatıcı olabilir. Farklı konularla ilgilenebilir, yeni arkadaşlar edinebilir, yeni işbirlikleri içerisine girebilirsiniz. Yakınınızdaki bir kişiyle ilişkiniz kuvvetlenebilir. Sezgilerinize güvenin.

ASLAN
Maddi durumunuzu gözden geçirin. Bütçeniz ya da sahip olduğunuz şeyler hakkında çok fazla bilgi paylaşmamalısınız. Gizemli hava sizi diğerlerinin gözünde daha farklı bir konuma taşıyabilir. İmajınızı korumalısınız.

BAŞAK
Uzlaşmacı olmanız durumunda duygusal başlıklarda çözümler yüzünü gösterebilir. Hassas konuları dikkatle dinlemeli ve tartışmaya açık olmalısınız. Yaşam tarzınızda değişiklikler yapmak istiyorsanız geride kalmamalısınız.

TERAZİ
Araştırmalar zayıf ya da yanlış seçimler yapmanızı engelleyebilir. Dikkatle dinlemeli ve zamanı doğru kullanmalısınız. Ortaya çıkan durumlar amaçlarınızdan vazgeçmenizi sağlamak yerine hayatınızı istikrara kavuşturmanıza yardım edebilir.

AKREP
Kişisel konuları daha dikkatle ele almanız gerekiyor. İlişkilerinizi geliştirmenizi sağlayacak alternatif yollar arayabilir, bu sayede ekstra kazançlar elde edebilirsiniz. Romantik jestler aşk hayatınızı geliştirebilir.

YAY
Eve yakın durun. Günlük seyahatler veya normalde birlikte takılmaktan hoşlanmadığınız kişilerle görüşmeler gün içinde problem veya tartışma yaşanmasına neden olabilir. Yaşam tarzınızda yapacağınız ufak değişiklikler hayata daha olumlu bakmanızı sağlayabilir.

OĞLAK
Amaçlarınıza odaklanın ve elde etmek için uğraşın. Maddi alanda yaratıcı olmanız masrafları azaltmanızı ve gezmeye ya da diğer eğlencelere bütçe ayırmanızı sağlayabilir. Özel kişilerle özel paylaşımlarınız ya da hediye veya jestler söz konusu olabilir.

KOVA
Aşırı harcamalardan kaçının. Kurallara uygun davranmanız size bedel ödetebilecek hatalardan kaçmanıza yardım edebilir. Makul ve mantıklı olmalı, tahmin edilmesi zor davranışlardan ya da ani tepkilerden kaçınmalısınız.

BALIK
Sevdiğiniz kişilerle özel planlar yapabilir, diğerlerine yardım edebileceğiniz plan ve projelerde yer alabilirsiniz. Bu sayede özel yaşamınızda veya iş hayatınızda ilerleme şansınız da daha fazla görünüyor. Aşk hayatınız ön planda.

Yazının devamı...

Rutini kırmak isteyebiliriz

14 Ocak 2017

Özellikle akşamüzeri saatlerinde tecrübeli kişilerle sohbetler, kalıcı ilişkiler veya girişimler ön plana çıkabilir.

Ancak bu hafta sonu bazı dış faktörlere bağlı duygusal durumlar oluşabilir ya da diğerlerinin yaptığı son dakika değişiklikleri asıl ilgilenilecek işlerden uzaklaşılmasına neden olabilir.
Saat 18.30 sonrasında belirsizlikler, halsizlik, isteksizlik, kararsızlık veya istendiği gibi ilerleyememe durumları söz konusu olabilir.

KOÇ
Kişisel farkındalığınızı artıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız.

BOĞA
Başarınızı kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız, zaman ve gayret harcamalısınız.

İKİZLER
Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler, duygusal anlamda istikrar sağlayabilir. İşbirliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri ilgilendiren gelişmeler olabilir.

YENGEÇ
Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak, işe yarar çözümler üretmenize yardım edebilir. Profesyonel hedeflerinizi gözden geçirmeli, gelirlerinizi artırmanızı sağlayacak değişiklikler yapmalısınız.

ASLAN
Duygusal anlamda motivasyonunuzun yüksek olduğu bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak gönüllü olmalı ve maddi anlamda kendinizi garantiye alacak yatırımlar üzerine düşünmelisiniz.

BAŞAK
Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta sonundasınız. Planlarınızı ve ilgi alanlarınızı dile getirmeniz, gereken yardımı almanızı sağlayabilir.

TERAZİ
Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz endişelerle vakit geçirmeyin. Yeni düzenlemeler yapabilir ve kendi işinizle meşgul olabilirsiniz.

AKREP
Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri, sizi, asıl uğraşmanız gereken işlerden alıkoyabilir.

YAY
Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, gerçekleri öğrenerek bazı değişiklikler yapabilirsiniz. İnternet, teknoloji veya bilişimle bağlantılı başlıklarda yeni iş fırsatları doğabilir.

OĞLAK
Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken, sorumluluk almalısınız. Kimseyi ihmal etmemek ve dışlamamak gerekiyor.

KOVA
Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bedel ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi güçlendirebilir, kalıcı sözler verebilirsiniz. Ortak bir amaç için birlikte çalışma fırsatınız da olabilir.

BALIK
Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi tanıtmanız veya imajınızı güçlendirmeniz daha rahat olabilir.

Yazının devamı...

Romantizm ön planda

13 Ocak 2017

Dolunayın haftabaşında dile getirdiğimiz etkileri sürse de, olumlu ya da keyif alacağımız şeylerle ilgilenmek istiyoruz. Daha net ve özgüvenli olabiliriz. Yardımlaşma, fedakarlık yapma ve karşılıklı anlayış temaları gündemde. Duygusal alışverişler ve empati artabilir. Paranormal olaylar, spritüel çalışmalar, yüksek yaratıcılık ve romantizm de öne çıkan başlıklar arasında.


KOÇ
İşte ve evde olanları bir kenara bırakıp, duygularınıza hakim olmalısınız. Eve ait daha gerçekçi planlar yapabilir, sevdiğiniz kişilerle işbirliklerinizi ve ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

BOĞA
Duygusal anlamda manipülasyonlar söz konusu olabilir. Sizinle aynı amaçlara sahip kişilerle çalışabilirsiniz. İletişim ağlarından faydalanmanız, gelecek vaat eden ortak kaynak kullanımı gerektiren işlere odaklanmanız gerek.

İKİZLER
Neler yapmak istiyorsanız o alana odaklanabilirsiniz. Belli alanlarda yeteneklerinizi geliştirerek, gelirlerinizi artırabilirsiniz. Evde veya özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal hayatınızda da istikrar anlamına gelebilir.

YENGEÇ
Duygusal tavırlar belirsizliklere yol açıp verimliliği düşürebilir. Duygularınızı saklamakta zorlanacağınız günler. Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. Ne istediğinizi bilirseniz, daha rahat çözüm üretebilirsiniz..

ASLAN
Kişisel evraklarınızı gözden geçirmeli ve belli ödemelerle ilgili planlar yapmalısınız. Alacak verecek dengelerini kurmak, bütçe yapmak ve para biriktirmek bugünlerde daha doğru olacaktır.

BAŞAK
Maddi durumunuzu ilgilendiren beklenmedik gelişmelere açık günler. Bütçe yapmalı ve sahip olduğunuzdan fazla para harcamamak için gayret göstermelisiniz. Aksi takdirde boyunuzu aşan harcamalar yapabilirsiniz.

TERAZİ
Duygularınızı kontrol altında tutmamanız durumunda evde veya işyerinde mantıksız, hatta gerçekçi olmayan tavırlar içerisine girebilirsiniz. Konuşmadan önce iki kere düşünün.

AKREP
Maddi konularda güvenli seçimler yapmalısınız. Harekete geçerseniz aklınızdaki fikirleri gerçeğe dönüştürme fırsatınız olabilir. Bazı işleri başkalarına yüklemek yerine kendiniz yaparsanız, beklediğiniz geri dönüşü alabilirsiniz.

YAY
Zamanınızı doğru kullanmalı ve belli konularda sizi yavaşlatmalarına izin vermemelisiniz. Ama hamle yapmadan önce neyin içine çekildiğinize daha dikkatli bakın.Bağlayıcı sözler vermeden önce, araştırmalarınızı yapın.

OĞLAK
Bazı gelişmelerin tansiyonu iyice yükselebilir. Bu durum, maddi anlamda ya da iş hayatınızı ilgilendiren, geleceğinizle bağlantılı konularda endişelerinizi ortadan kaldırmanız için fırsatlar yaratabilir.

KOVA
Gerçeklere dayalı kararlar almalı, gerçeklere bağlı kalarak harekete geçmelisiniz. Otorite konumundaki kişilerle ilişkilerinizde dikkatli olun. Gereğinden fazla bilgi paylaşımı ters tepebilir, size bazı bedeller ödetebilir.

BALIK
Duygusal şantajlara boyun eğmemeli, bazı konularnda ikna olmadığınız için sizi suçlayan kişilere aldırmamalısınız. İlerlemenize yardımı dokunacak kişilerle tanışmanızı sağlayacak aktivitelere katılmaktan çekinmemelisiniz.

Yazının devamı...

Yengeç Dolunayı

12 Ocak 2017

Kafamızdaki şüpheler yersiz olmayabilir ve şüphelerimize cevaplar bulmak için olayları zorlamamız gerekebilir.
Fedakarlık veya yardımlaşma gerektiren ya da yaralayıcı olaylar ön plana çıkabilir.
Eski korkular ve endişeler kendini hatırlatabilir.
Paranormal olaylara açık, psişik yeteneklerin ortaya çıktığı günlerdeyiz aynı zamanda.

KOÇ
Doğru kalarak ve doğru şekilde davranarak sorumluluklarınızı yerine getirme şansınız olmadığını görebilirsiniz. Evinizi ve ailenizi ilgilendiren başlıklarda vereceğiniz tepkiler zorlu durumları aşmanızda etkili olabilir.

BOĞA
Bazı şeyler hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşebilir. Farklı bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. Ancak inandığınız değer yargılarını geride bırakmak zor olacak. Yakın çevreyi ilgilendiren konularda problemler yaşanabilir.

İKİZLER
Bireysel ihtiyaçlarınız ön plana çıkıyor. Hayallerle gerçekleri birbirinden ayırmanız gerekebilir. Maddi başlıklı konularda dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Sağduyulu davranışları ön planda tutmanızda fayda var.

YENGEÇ
Dikkatsiz konuşmalar yapmak ya da bazı şeyleri hafife almak sorun yaratabilir. Plan eksikliği veya anlaşmalar esnasında yapılan hatalar kontrolün başkasının eline geçmesine neden olabilir.

ASLAN
Hazır olana kadar belli şeyleri paylaşmak zorunda değilsiniz. Sırlarınızı açıklamanızı isteyen kişiler olabilir ya da bazı sırlar açığa çıkabilir. Endişeleriniz, korkularınız ve kim olduğunuz sorusu ön plana çıkıyor.

BAŞAK
Ani gelişen olaylara göre tepki vermek yerine yeni seçenekleri ve projeleri araştırmalısınız. Bazı şeylerin korktuğunuz kadar çaba gerektirmediğini görebilirsiniz. Dostlarınız size duygusal destek verecek.

TERAZİ
İş hayatınızı ilgilendiren başlıklarda zorlanıyorsunuz, imajınız zarar görebilir sanıyorsunuz ama güç savaşlarına kapılmamanız durumunda uzun vadede kârlı çıkabilirsiniz. Esnek olun ve gerilimi artırmayın.

AKREP
Eğitim başlıklı konular ön plana çıkabilir. Yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler ön plana çıkıyor. Bazı şeyler sizi zorlamadan değişim mümkün olamayacağına göre rahatlayın.

YAY
Hayal dünyası geniş bir burçsunuz ama artık ayakları yere basan planlar yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Ortak kaynak kullanımı gerektiren konularda dikkatli olun.

OĞLAK
İlişkilerinizle ilgili problemler ön plana çıkabilir. Her ne kadar soğukkanlı davranmaya ve duygularınızı kontrol altında tutmaya çalışsanız da isteklerinizi gizleyemeyebilirsiniz.

KOVA
Tam olarak göz önünde olmasanız da, bazı kişiler gizli gizli gayretlerinizi takdir ediyor olabilir. Disiplinli, planlı ve dikkatli olarak olası karmaşayı çözebilirsiniz.

BALIK
Arkadaşlarınızla ve meslektaşlarınızla yapacağınız konuşmalar ortaya olumlu fikirler çıkarabilir. En karmaşık kavramları, olayları ve fikirleri anlayabilecek kapasitedesiniz.

 

Yazının devamı...

Hassas ve duygusal günler

11 Ocak 2017

Aile, ev ve ülke konularında duygusal başlıklar ön planda. Eskiden gelen konularda yaraları sarma türünde gelişmeler yaşanabilir. Geçmişle bağlantılı iş ve projelerle meşgul olabiliriz.
Kendi kendimizi sınayacağımız günlerde olacağız. Üzerinde yoğunlaştığımız konularda gelişmeler de olabilir.

KOÇ
Yaşadığınız yerde bazı değişiklikler yapmadan önce, kurallara uygun davranmaya dikkat etmelisiniz. Stresinizi azaltacak ve sevdiğiniz insanlarla daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacak bir yaşam tarzına geçiş yapabilirsiniz.

BOĞA
Maddi başlıklı konularda akıllı hareket etmekte zorlanabilirsiniz. Kurallara uymalı ve sizin için en iyisini yapmalısınız. Bazı işleri yoluna koyabilme yeteneğinizi hafife almayın. Size verilen sözlerin yerine getirilmesini bekleyebilirsiniz.

İKİZLER
Eleştirilere kulak tıkamanız durumunda yaşça sizden büyük kişilerle ilişkilerinizde problemler yaşanabilir. Sorumluluklarınızı ihmal etmeniz ardından uzlaşmak için daha fazla zaman harcamanız anlamına gelebilir.

YENGEÇ
Hedeflerinizden vazgeçmeyin ve yeteneklerinizi ve bilginizi kullanabileceğiniz daha ilginç yollar bulun. Bazı işleri daha kolay halletmenin bir yolu olabilir ve bu hızlı yol, teknik veya yöntem önemli sayılabilecek bazı kişileri etkilemenizi sağlayabilir.

ASLAN
Baskılar söz konusu olabilir. Çok fazla veya mantıksız talepleri olan kişiler canınızı sıkabilir. Sahip olduğunuz şeyleri korumalısınız. Diğerlerinin sizden istediklerine göre değil, geçmiş tecrübelerinize dayalı değişiklikler yapabilirsiniz.

BAŞAK
Özel hayatınızı ve iş yaşamınızı geliştirecek olaylara yoğunlaşmalısınız. Başkalarının düşüncelerini veya tavsiyelerini dinlememekte ısrarcı olmanız, yapabileceklerinizin kısıtlanması anlamına gelebilir. Sevgi temalı ilişkileriniz destekleniyor.

TERAZİ
Çok hızlı hareket etmeniz durumunda duygusal konularda bazı bedeller ödenebilir. Hamle yapmadan önce, olayların sakinleşmesini beklemelisiniz. Bilgi toplayarak ve disiplinli olarak karşı karşıya olduğunuz durumları en iyi şekilde çözebilirsiniz.

AKREP
İş hayatınızdaki veya hayatınızı kazanma biçiminizdeki değişiklikler olumlu sonuçlar doğurabilir. Pazarlıklar esnasında sadece kendi çıkarlarınızı düşünmelisiniz. İstediğiniz şeyleri sunmanın özgün yollarını bulmalısınız. Bu sayede başarılı olabilirsiniz.

YAY
İş hayatınızı ilgilendiren konularda temel kurallara bağlı kalmanızda fayda var. Belli planlara uyum sağlamadan önce, kimin neden sorumlu olduğunu öğrenmelisiniz. Ortak kaynak kullanımı gerektiren konular sadece, eşitlik prensibine bağlı kalmanız durumunda olumlu ilerleyebilir.

OĞLAK
Nasıl göründüğünüze ve neler yapabileceğinizi anlatış tarzınıza daha fazla önem verebilirsiniz. Fark yaratmanızı ve ilerlemenizi sağlayabilecek kişilerin dikkatini çekmenizi sağlayabilir. Sevgi temalı ilişkiler ön planda.

KOVA
İşle bağlantılı konularda daha disiplinli olmanız bazı kişilerin yardımını almanızı veya dikkatini çekmenizi sağlayabilir. Sevdiğiniz kişilerle duygusal paylaşımlarınız artabilir ve bu nedenle bazı kararlar alabilirsiniz.

BALIK
Ek görev ve sorumluluklar ön plana çıkıyor. Kaldırabileceğinizden fazla sorumluluk almamalısınız. Sizden beklenenleri görmezden gelmenizin yaratacağı sorunlardan veya stresten kurtulmak istiyorsanız, daha organize olmalı ve sözlerinizi yerine getirmelisiniz.

Yazının devamı...

Beklenmedik durumlar, zorlu koşullar

10 Ocak 2017

Özgüven kaybı, maddi sorunlar ve ilişkilerde problemler günün başlıkları...  
İki haftalık süreçte, beklenmedik olaylar ve hızlı gelişmeler söz konusu olabilir.         

KOÇ
Bazı şeyleri yaşadıkça öğrenmeniz gerekiyor. Bu sayede hoşlanmadığınız durumlarda pozitif değişiklikler yapma şansı bulabilirsiniz. Kontrolü ele alabilir, istek ve ihtiyaçlarınızı dile getirebilir, kendinize güvenerek ilerleyebilirsiniz.

BOĞA
Bir adım öne çıkabilir, harekete geçebilir ve ilerlediğiniz sürece daha fazla şey öğrenebilirsiniz. Tutarlı bir tavır size hem kişisel tatmin sağlayacak hem de sizi bitiş çizgisine taşıyacaktır. Çok istediğiniz şeyler varsa, zorlamadan olmaz.

İKİZLER
Duygularınız veya duygusal tepkileriniz, evde ya da işte sizi tuhaf/zor bir durumda bırakabilir. Zamanınızı doğru kullanmalı, tüm gerçekleri öğrenene kadar düşüncelerinizi kendinize saklamalısınız. Varsayımlara bağlı hareket etmemenizde fayda var.

YENGEÇ
Önünüzdekilere değil, gelmekte olanlara odaklanmalı ve enerjinizi olumlu sonuçlar almak için kullanmalısınız. Diğerlerinin aceleci planları nedeniyle gerçekçi olmayan kararlar almamaya özen gösterin. Sevgi temalı ilişkileriniz ön planda.

ASLAN
Bir karar almalı ve kararlarınızı uygulamalısınız. Disiplinli olmanız durumunda, ev yaşamınızı ve iş hayatınızı geliştirebilirsiniz. Kendiniz için en iyisine odaklanmalı, bazı kişilerin sizi ikna için manipülatif davranmasına izin vermemelisiniz.

BAŞAK
Harekete geçmeden önce olayları detaylı şekilde düşünmelisiniz. Hiçbir şey göründüğü gibi olmayabilir. Sezgilerinize kulak vermeli, diğerlerinin yaptıklarını kafanızda büyütmemelisiniz. Üstünüze düşen çalışmaları yaparak iletişimi artırabilirsiniz.

TERAZİ
Diğerlerinin bazı şeyleri sizin adınıza yapmasını beklemeyin. Boş vaatler sizi uzlaşmacı olmaya zorlayabilir. Kendi işinizi kendiniz görmeli, eleştiri ve şikayetlerin önünü kesmelisiniz. Geçmiş tecrübelerinizi hatırlayın.

AKREP
Evdeki veya bulunduğunuz yerdeki durumunuzu doğru hesaplamalı, adım atmadan önce seçeneklerinizi gözden geçirmelisiniz. Duygularınızın size bedel ödetmesine izin vermeyin. Kişisel evraklarınız, yatırımlarınız ve sağlıkla ilgili konularda dikkatli olun.

YAY
Duygusal anlamda sizi zor durumda bırakacak noktalara yönlendirmeye çalışan kişilere belli sözler vermeden önce dikkatli hareket etmelisiniz. Yanlış bir imaj oluşturmanız, hukuki mücadele gerektirebilecek durumların oluşmasına neden olabilir.

OĞLAK
Bazı işlerin hallolması için bildiklerinize güvenerek hareket edebilirsiniz. Sizi ani hareketlere zorlayan kişilere karşı ciddi ve sağlam bir duruş sergilemelisiniz. İlerlemenizi sağlayacak başlıklarda kişisel gelişiminize odaklanmalısınız.

KOVA
Yaşam alanlarınızı yenileyebilir veya maddi anlamda güvende hissetmenizi sağlayacak yatırımlar yapabilir, bu doğrultuda önemli adımlar atabilirsiniz. Pazarlıklar ve anlaşmalar da söz konusu olabilir.

BALIK
Diğerlerine yardımcı olmaya çalışmanız, eleştiri dozunu artırmanızdan daha iyi olabilir. Fazla konuşmak duygusal sahneler yaşanmasına yol açabilir. Düşünceli yapınız, sevdiklerinizin olayları halletme biçiminizle gurur duymasını sağlayabilir.

Yazının devamı...

Yengeç burcunda dolunay!

9 Ocak 2017

Birden gelişen olayları kontrol etmek ya da olayların hızını yakalamak zor olabilir.
Hassasiyetler artabilir iki hafta boyunca.
12 Ocak’ta Yengeç burcunda meydana gelecek dolunay (+/- bir hafta etkili), gergin görünümler altında ortaya çıkıyor. Yılın en zorlu görünümlerinden birisi denebilir. Bu dolunayın yılın ilk dolunayı olması, önümüzdeki yıl genelinde hangi olaylara yoğunlaşacağımız ve olayların seyri hakkında da fikir verecektir. Ev, aile, huzur, güvenlik, ülke başlıklı konular, milli meseleler, asker, emniyet, otorite ve yöneticilerle ilgili konular, geleneklerimizden ve atalarımızdan taşıdığımız duygular ön plana çıkıyor.
Sevgi, fedakarlık ve yardımlaşma duygularımız yüksek. Endişeler ön planda. Anne ve kadın figürleri ile ilgili konularla da uğraşılabilir.
Uranüs, Plüton, Güneş, Ay ve Jüpiter arasında oluşan sert açılar, geçmişle bağlantılı hesaplaşmaları (yakın ve uzak geçmiş), eski yaraların kanayacağı durumları, geçmişle bağlantılı endişeleri, eski korkuları veya açığa çıkacak sırları akla getiriyor.
DEĞİŞİM KAÇINILMAZ OLABİLİR
Ani hareketlerin, ani tepkilerin zararlı sonuçlarıyla karşılaşılabilir, bazı hareketlerin beklenmedik sonuçları olabilir. Ani durum ve gelişmeleri doğru yönetmek lazım. Artan gerilim ve duygusallık karşısında verilecek tepkiler önem taşıyor.
İki hafta için riskli hareketlerden kaçınmak, riskli kişilerden uzak durmak gerekiyor. Kelimelerimizi dikkatli kullanmalıyız.
Mantıkla hareket etmemiz ve duygusal davranmamak için gayret göstermemiz gerekecek.
İşbirliklerinde ve ilişkilerde farklılıklar açık şekilde ortaya çıkabilir. Farklılıkların belirgin hale dönüşmesi, abartılı tepkileri ve isyankâr tutumları da akla getiriyor. Belki de aniden gelişen beklenmedik olaylar bu durumu tetikleyebilir.
İşbirlikleri ve ilişkilerde zorlanmalar söz konusu olabilir. Karşı tarafı anlamak istiyorsak kendi hareketlerimize de bakmalıyız ama eksik planlama ya da hatalı anlaşmalar kontrolü başkasının eline verebilir. Tedbirli olunması gereken iki hafta.
Ancak yüksek görev bilinci, tecrübeli kişilerin tavsiyeleri, disiplin ve sabır, gerilimin yarattığı sorunların çözümünde bize yardımcı olacak. Satürn’ün konumu uzlaşma zemini bulunmasını kolaylaştıracaktır.
Eşitliğe ve adalete önem vererek, önemli değişiklikler yaparak ve atılacak her adımı çok dikkatli planlayarak, uzun zamandır devam eden belli sorunları bu iki hafta içinde olmasa da, uzun vadede çözme ihtimalimiz olacaktır.
Tüm bunlar olurken bir de Venüs-Neptün görünümü var ki, bizi gerçeklerden uzaklaştırıp, hayalci adımlara itebilir. Gerçekçi olmak önem taşıyor bu hafta, unutmayalım.
Neptün ve Kiron’un pozisyonu büyük resme odaklanmamızı, ruhsal anlamda büyüme sağlamamızı ve huzur arayışını ya da barışçıl bir dünya için çalışmaların artmasını sağlayacaktır. Bu alanda sadece, kendisini olmadığı şekilde göstermeye çalışan ruhani liderler, gurular ya da dini, kişisel çıkarları için kullanmaya çalışan yanıltıcı ama etkileyici figürlere dikkat etmek gerekebilir. Maddi alanlar da zorlanıyor.
En çok hangi burçlar etkileniyor?
Temmuz doğumlu Yengeçler, Ocak doğumlu Oğlaklar, Mart doğumlu Koçlar, Ekim doğumlu Teraziler...

Koç
Bugünlerde, gelirlerinizi ya da yatırımlarınızı ilgilendiren konular ağırlık kazanıyor. İş planları yapabilir, yatırım araçlarını araştırabilir veya borç alabileceğiniz kanallara yoğunlaşabilirsiniz. İş hayatınızdaki problemlerle daha rahat başa çıkabilirsiniz. 12 Ocak civarında, koruyucu enerjiler devrede olabilir. Aileniz ve işiniz arasında kalabilirsiniz.

Boğa
Israrcı olacağınız olaylar, gerçekleşmesini istediğiniz şeyler var. Bu anlamda öncelikle detaylara odaklanmanız gerektiğini unutmayın. Ay ortalarında, size hak ettiğiniz şekilde davranılmaması sinir bozucu olabilir. Gereken saygıyı görmediğiniz hissine kapılabilirsiniz. Ancak, korkmayın. Ortaya koyacağınız yeni bir performans sayesinde, zaman için herkes sizi takdir edecektir.

İkizler
10 Ocak civarında, kafanız iyi çalışıyor ve olaylara objektif yaklaşabiliyorsunuz. Katıldığınız sosyal ortamlarda, sizi daha da özgürleştiren veya eğlenceli tecrübeler yaşayabilirsiniz. 12 Ocak civarında, maddi başlıklı konularda aşırı harcamalardan, düşüncesiz adımlardan ve müsriflikten kaçınmalı.

Yengeç
Bu hafta, 12 Ocak dolunayı diğerlerinin istekleri nedeniyle kendi istek ve ihtiyaçlarınızı ihmal ettiğinizi anlamanızı sağlayabilir. Hassasiyet artabilir. 13 Ocak civarında, yüksek yaratıcılığınızla elinizi attığınız her işi altına çevirebilirsiniz. Yetenekleriniz zirvede olabilir. Sanatsal işler ve eğitimler için uygun dönem.

Aslan
12 Ocak civarında, gizli planda yürütülen işler ortaya çıkabilir, iş hayatınızda stresli durumlar oluşsa da, bazı yenilikler durumu dengeleyecektir. Ay ortalarında enerjiniz yüksek ve hayattan zevk alıyorsunuz. Aslında bunun altında yatan belli başlı şeyler de olabilir ama bunu kimsenin bilmesi gerekmiyor sonuçta.

Başak
12 Ocak civarında tamir, düzenleme veya planlama türünde işlerle vakit geçirmek isteyebilir, hatta bu yolla bir şekilde kâr da elde edebilirsiniz. Aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz, çocuklarla geçireceğiniz zaman veya yaratıcılık gerektiren işlerde kendinizi daha iyi ifade etme gereği duyabilirsiniz.

Terazi
12 Ocak civarında, iş hayatınızı veya kariyerinizi ilgilendiren konularda bazı şeyler sonuçlanabilir ya da sonlanabilir. Ancak, şanslı bir yılda olmanız, yıl genelinde fırsatlarınızın fazlalığı ve yeni şanslar anlamına geliyor aynı zamanda. Destekler ve yardımlar gelebilir. Sizi zor durumda bırakabilecek sözler verebilirsiniz. Sağlığınızı da ihmal etmemeniz gerekiyor.

Akrep
10 Ocak civarında algılarınız ve sezgileriniz en gelişmiş radar sistemlerini aratmıyor. Şüphelerinizin arkasından gidebilir, sorulara cevaplar bulabilirsiniz. 12 Ocak civarında, yurtdışı bağlantılı işler, dış ticaret, yabancılarla ilişkiler, eğitim, seyahatler, medya veya bilişim başlıklı konularda sonuçlanan işler söz konusu olabilir.

Yay
10 Ocak civarında, daha depresif bir ruh halindesiniz. Yaşamdan tat almakta zorlanabilir veya rutin gelişmelerden sıkılabilirsiniz. Bu durumda dışarı çıkıp yeni şeyler keşfetmeyi ya da yeni yerler görmeyi denemenizde fayda var. 12 Ocak (+/- 5 gün) ortak kaynak kullanımı gerektiren konularda, hassasiyetleri akla getiriyor.

Oğlak
10 Ocak civarında, kendi istediğiniz şekilde hareket etmeniz aile ilişkilerinde sorunlara neden olabilir veya insanlar sizi düşüncesiz hareket etmekle suçlayabilirler. 12 Ocak civarında, özel ilişkinizi, evliliğinizi ya da işbirliklerinizi ilgilendiren hassasiyetler ortaya çıkabilir veya bu alanlarda belli kararlar devreye girebilir.

Kova
Bu hafta, sizden uzakta kişilere yardımlarda veya tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Bu yardımlarınızın ve jestlerinizin uzun vadeli etkileri olacaktır. Yaş, inanç, kültür ya da türlü çeşitli farkların sıfırlanmasını sağlayan girişimlerinizle engelleri ortadan kaldırabilirsiniz. Bu alanlarda kendinizi geliştirmek ve belli roller üstlenmek isteyebilirsiniz.

Balık
Kimseden lafınızı esirgemiyorsunuz, insanlara karşı netsiniz ama işbirliği veya ekip çalışması gereken işlerin avantajınıza ilerlemesini istiyorsanız daha politik veya esnek olmanız gerekebilir. 10 Ocak civarında, maddi başlıklı konularda istemediğiniz durumlar sizi strese sokabilir, ama yine maddi bir konuda 12 Ocak civarında farklı fırsatlarınız olabilir.

Yazının devamı...

Güven isteğimiz artıyor

7 Ocak 2017


 Gün boyu huzur ve güven isteğimiz artıyor. Ancak bir taraftan Merkür’ün durağanlaşması, bir taraftan boşluktaki Ay, ne yöne gideceğimize karar vermemizi zorlaştırabilir.
İletişim sorunları, elektrik elektronik cihazlara bağlantılı aksilikler, halsizlik, yanlış anlaşılma, bilgisayarlarda problemler veya kararsızlık türünde durumlar ön plana çıkabilir. Ayın 12’sinden itibaren Merkür’le ilgili iletişim problemleri tamamen düzeliyor.

KOÇ
Gelen şikayet ve eleştirilerin boyutu, ilişkileri zedeleyebilir. Aklınızdaki bazı noktaların netleşmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde daha doğru adımlar atabilirsiniz.

BOĞA
Hislerinizi açıkça göstermelisiniz. Aşk hayatınız ve sosyal ilişkileriniz açısından kritik bir hafta sonu. Bazı ani değişiklikler aklınızda soru işaretleri yaratabilir. Yolculuklarınız sırasında ya da resmi süreçlerde bazı sorunlar doğabilir.

İKİZLER
Stratejik hareket etmelisiniz ve herkesin fikrini dikkate almalısınız. Bu hafta sonu belli sözleşmelerin, parasal konuların ve detayların yeniden ele alınması ileriye dönük planlarınızı da şekillendirebilir.

YENGEÇ
Hedeflerinizi ve projelerinizi yakınlarınıza aktarmanız yararlı olabilir. Bu hafta sonu, aşk hayatınız olumlu etkiler gösteriyor. Kısa seyahatler sizi motive edebilir.

ASLAN
Bu ara farklı coğrafyalara yapacağınız yolculuklar sizin için ilham kaynağı olabilir. Bu hafta sonu, elinizdeki imkanları ve birikimi çok iyi korumalısınız. Sosyal hayatınızın hareketlenmesi ufkunuzu genişletebilir.

BAŞAK
Finansal konular önem kazanabilir. Bu hafta sonu yapacağınız görüşmeler ya da ziyaretler değer verdiğiniz kişilerle olan ilişkilerinizi güçlendirebilir.

TERAZİ
Belli kişilerle ilgili fikirleriniz aksi yönde değişebilir. Bu değişimi gerekirse dile getirmelisiniz. Böylelikle var olan sorunlar daha çabuk çözülebilir. Bu hafta sonu, kafanızı dinleyin.

AKREP
Bazı şeyler istediğiniz gibi gitmiyorsa, bunun sorumlusu başkaları olmamalı. Bu hafta sonu ruhsal ve fiziksel bazı gelgitleriniz olabilir. Bunları kafanızda iyice belirlemeli ve buna göre çözüm getirmelisiniz.

YAY
Ev ve aile yaşantınızı düzene sokacak bazı yenilikler yapabilirsiniz. Küçük ya da büyük çaplı sakarlıklar ya da aksilikler söz konusu olabilir. Dikkatli ve hazırlıklı olunmasında fayda var.

OĞLAK
Bu hafta sonu, neyi nasıl yapacağınıza dair kafanızdaki konular netleşmeye başlıyor. Evinizde bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Bu sizi hem motive edecek hem de özgür hissettirecek.

KOVA
Eski dostlarınızın uyarılarını dikkate almalısınız. Bu hafta sonu, psikolojik olarak gelgitler yaşayabilirsiniz. Agresif olmadan, daha yapıcı adımlar atmanızda fayda var.

BALIK
Adil olmayan ilişkiler sizi rahatsız edebilir. Daha anlayışlı olmalısınız. Bu tavrınız karar alma aşamasında size yardımcı olacaktır. İç sesinize kulak verin ve onun izinden gidin. Sevdiklerinizle keyifli planlar organize edebilirsiniz.

Yazının devamı...